Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 31 από 33]

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες καλημέρα! Καλημέρα και κουράγιο.
Η αϋπνία καλα κρατεί  βλέπω για τις περισσότερες.
Εμένα μου κοιμήθηκε πολυ χθες την ημέρα κ το βράδυ το ξενυχτησε...που θα παει, θα το φτιάξει το προγραμμα της.
Τωρα την κοιμησα, αν δε ξυπνήσει θα την πεσω λίγο κ εγω.
Για ξυπνηστε κ τους μπαμπάδες λίγο να βοηθάνε!
Εγω δεύτερο θέλω πολυ αλλα σε 3-4 χρονια.
Ο άντρας μου το συζητάει ήδη....θελει να κάνουμε δεύτερο άμεσα για να τα μεγαλώσουμε μαζι...Shocked 
Ποτε είπαμε θα μιλήσουμε για αντισύλληψη;;;
Παραμυθένια μου γατί δεν το σκέφτεσαι; Αφου είχες τέλεια εγκυμοσυνη κ τοκετο;
Ιφακι, σε πήραν τα χρονια;;; Τι λες καλε; Κοριτσάκι πράγμα....

Τι θα γίνει με το sling; scratch Ποια το βολευτηκε τελικα και σε ποια θεση;

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πάντως τώρα που ξενυχτάω αγκαλιά με το θήλαστρο, μου φαίνεται όνειρο το ξενύχτι αγκαλιά με το μωρό.
Στο θήλαστρο δε λες γλυκόλογα Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 

ifi,
μην ψαρώνεις με τη Σοφία που πλένει με chicco το σκύλο. Δεν της αρέσει η μυρωδιά για να το βάλει στα παιδιά. Laughing Laughing Laughing 

Εσύ 30 δεν είσαι; Γιατί δεν προλαβαίνεις να κάνεις κι άλλο;
Κολικοί συνήθως τα πιάνουν το απόγευμα.
Μην αποθαρρύνεσαι από την "κακή" εμπειρία τώρα. Κάθε τοκετός είναι διαφορετικός! Και εμένα μου στραβοκάθισε το πώς γίνανε τα πράγματα (και καισαρική και το πρόβλημα με το στήθος) αλλά τα μπεμπάκια είναι καλά! Και εμείς επίσης!

evini,
εγώ μία δοκιμή με το sling έκανα και ήταν κιουρρρρρρία η Ροζούλα! Θα δω!

Δεύτερο παιδί από τώρα;
Να δούμε πώς θα πάει το 1ο, ντε!
Ένα χρόνο καλό είναι να περιμένουμε για το σώμα μας!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα!ο ύπνος μας διχνει να εχει στρώσει.σημερα τρώει αλλη ωρα η μια αλλη ωρα η αλλη,ολη τη μερα θα ταΐζω .φευγει κι ο άντρας μου για τρεις μερες κ θα χω παρέα την ξαδέρφη.
Ιωάννα εγω με το θηλαστρο ένιωθα οτι δεν μπορω να ευχαριστηθω τα μωρα μου λόγω χρόνου.απορω πως αντέχουν κ αντλούν μηνες ολόκληρους.

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το παιδι μου κοιμοταν ως τωρα.φτου φτου!τωρα τρωμε παλι.καναμε κ τα κακακια μας με το που ξεκινησαμε να θηλαζουμε. Ευη μου ναι ειχα μια πολυ καλη εγκυμοσυνη κι εναν ευκολο τοκετο αλλα μας ετυχαν κ αρκετα μετα τον τοκετο-το παδι νοσηλευτηκε,εγω ακομη παιδευομαι με τα ραμματα κ τις ενοχλησεις.Ασε που γενικα η ζωη με το μωρο δε μου φαινεται ευκολη. Δεν εχωμαθει ακομη να αποκωδικοποιω τις αντιδρασεις της,να την καταλαβαινω και μου φαινεται πολυ δυσκολο

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Paramythenia έγραψε:Το παιδι μου κοιμοταν ως τωρα.φτου φτου!τωρα τρωμε παλι.καναμε κ τα κακακια μας με το που ξεκινησαμε να θηλαζουμε. Ευη μου ναι ειχα μια πολυ καλη εγκυμοσυνη κι εναν ευκολο τοκετο αλλα μας ετυχαν κ αρκετα μετα τον τοκετο-το παδι νοσηλευτηκε,εγω ακομη παιδευομαι με τα ραμματα κ τις ενοχλησεις.Ασε που γενικα η ζωη με το μωρο δε μου φαινεται ευκολη. Δεν εχωμαθει ακομη να αποκωδικοποιω τις αντιδρασεις της,να την καταλαβαινω και μου φαινεται πολυ δυσκολο
Καλημερα!

Ελενη μου η αρχη δεν εχει καμια σχεση με τη συνεχεια!Σε μερικους μηνες αυτες οι δυσκολες πρωτες εβδομαδες θα ειναι παρελθον!

Τα λεω να τα ακουω και εγω γιατι απο τη μια η μεγαλη ηταν πολυ πιο ευκολο μωρο σε σχεση με τη μπεμπα και απο την αλλη αναγκαζομαι να την εχω αρκετες ωρες αγκαλια γιατι παει και την πειραζει ΣΥΝΕΧΕΙΑ!

Τωρα κοιμαται στο sling και φοβαμαι να την αφησω κατω μην ξυπνησει παλι γιατι μου το εχει κανει συστημα μια εβδομαδα τωρα και απο την αλλη η Αλεξια δεν ακουει ΚΑΘΟΛΟΥ!

Οταν ομως μεγαλωνουν θα πηγαινετε μαζι βολτουλες... θα μαγειρευετε μαζι, θα μιλατε, θα λετε ιστοριες, θα ειναι το μικρο σου ανθρωπακι...θα ειναι ολα τοσο ευκολα!Καμια σχεση με τωρα!

Για μενα ο πρωτος χρονος ειναι ο δυσκολος!

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Συμφωνώ με την Σοφια!
Αφήστε που καθε εγκυμοσυνη, τοκετος και παιδι ειναι τόσο διαφορετικα!
Κορίτσια πόσο εύκολο ειναι να τη βάλω στο καροτσι και να την πάω μια βολτουλα;
Έχει σχετικα καλη μέρα και απο Τετάρτη χαλάει ο καιρος...
Θέλω βολτα......

mariathess


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
πανευκολο αρκει να της αρεσει γτ εμενα ψιλογκρινιαζει αλλα μετα ενταξει α κ να μην πειναει βασικο κ να μην ειναι λερωμενη

klaramaria

klaramaria
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evini7 έγραψε:Συμφωνώ με την Σοφια!
Αφήστε που καθε εγκυμοσυνη, τοκετος και παιδι ειναι τόσο διαφορετικα!
Κορίτσια πόσο εύκολο ειναι να τη βάλω στο καροτσι και να την πάω μια βολτουλα;
Έχει σχετικα καλη μέρα και απο Τετάρτη χαλάει ο καιρος...
Θέλω βολτα......

Πολυ εύκολο ειναι Ευακι μου! Εμας κοιμάται πάντα στο καροτςι. Νανουριζεται μαλλον. Να πας σμα εχει καλο καιρο, μη το σκέφτεσαι Smile εδω πολυ βροχή!! Χειμωνιάζει σιγα σιγα! Smile

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evini7 έγραψε:Συμφωνώ με την Σοφια!
Αφήστε που καθε εγκυμοσυνη, τοκετος και παιδι ειναι τόσο διαφορετικα!
Κορίτσια πόσο εύκολο ειναι να τη βάλω στο καροτσι και να την πάω μια βολτουλα;
Έχει σχετικα καλη μέρα και απο Τετάρτη χαλάει ο καιρος...
Θέλω βολτα......
Βγειτε, βγειτε....συνηθως κοιμουνται στη βολτα Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 893968 

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λεπόν.. Έχω να κάνω 2 καταγγελίες! Πρώτον καταγγέλω αυτούς που λένε μη δίνετε πιπίλα. Εντάξει, συμφωνώ να μη δώσουμε τις πρώτες 40 ημέρες αλλά τώρα που την πήρε κοιμάται και η μαμά μπορεί να μαγειρέψει, ξεκουραστεί κλπ.
Δεύτερον:Καταγγέλω αυτούς που υποστηρίζουν ότι όταν κλαίει το παιδί (όχι για παάδειγμα επειδή θέλει να ρευτεί) δίνουμε βυζί. Το επιχείρησα, έτρωγε από λαιμαργία και στο τέλος έβγαλε το γάλα...
Έχετε δίκιο βρε κοριτσάκια αλλά πραγματικά μου φαίνεται δύσκολο...Όταν καταλαβαίνω τι θέλει είμαι οκ όταν όμως είναι ανήσυχη ή κλαίει χωρίς να μπορώ να καταλάβω γιατί τότε πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω...
Έχει δοκιμάσει καμία το κάθισμα αυτοκινήτου. Εμάς κλαίει γοερά μόλις τη βάζουμε αλλά μόλις ξεκινήσει το αυτοκίνητο ηρεμεί, αν σταματήσουμε σε φανάρι το κλάμα ξεκινά και πάλι. Την Τρίτη ή Τετάρτη έχουμε ταξίδι (θα πάμε Πάτρα για να τη δει ακουολόγος) και δεν ξέρω πως θα αντιδράσει... Η μάλλον ξέρω και το φοβάμαι...

maria-lar

maria-lar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα, τι κάνετε; Εμείς καλά. Παλεύω όλη μέρα με τη μικρή μου. Ευτυχώς είναι η μαμά μου εδώ και τρώμε κανένα φαγάκι. Θα φύγει όμως την Κυριακή. Crying or Very sad 
Παραμυθένια μου συμφωνώ κι εγώ με την πιπίλα. Την βοηθά να ξεχνιέται και να κοιμάται πιο εύκολα.
Σοφάκι είσαι θεά με μωρουδιακό αφρόλουτρο το σκυλάκι! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 536304 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 536304 
Κορίτσια έχει καμια σας πλυντήριο-στεγνωτήριο; Σκέφτομαι να πάρω γιατί δεν ξέρω τι να κάνω με τα ρούχα μας και πιο πολύ της μικρής. Κάνουμε 5 εμφανίσεις κάθε μέρα. Μια λερωνόμαστε με γάλα, μια τσισάκια, μια κακάκια, μια μπάνιο, μια γιατί θέλει ο μπαμπάς να της βάλει άλλα ρούχα και δεν ξέρω τι να κάνω. Αφήστε που το δωμάτιο μας το βράδυ έχει 78% υγρασία και τα τζάμια στάζουν νερά και το τριανταφυλλάκι μου ρουθουνίζει... Crying or Very sad 

Julie85 έγραψε:
maria-lar έγραψε: Μας είπε να της δίνουμε μίσο κανονικό γάλα και μισό αντιαναγωγικό γιατί βγάζει συνέχεια γάλα. Θα δούμε...
 
ΜΑΡΑΚΙ ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ!!!! ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ?? ΠΟΙΟ ΓΑΛΑ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙΣ?? 
 
 

 Σε ευχαριστούμε πολύ Τζουλάκι μου. Το Almiron & Almiron AR.

Julie85 έγραψε:
ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΨΗ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!!! ΜΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΤΡΙΤΟ....!!!!
ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ ΞΕΝΕΡΩΝΩ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ. ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΣΠΙΡΑΛ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΠΤΙΚΑ. ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΡΗΖΟΥΝ,ΣΩΣΤΑ???ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΜΕΙΣ ΕΦΑΡΜΟΖΑΜΕ ΤΟ "ΤΡΑΒΗΓΜΑ" ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΟΧΙ ΣΙΓΟΥΡΕΣ ΛΥΣΕΙΣ...
Οταν θα γίνει το μάθημα αντισύλληψης πείτε μου... Embarassed  Ο άντρας μου ψήνεται για 2ο. Εγώ ακόμα ούτε το σκέφτομαι. Μετά από κανένα χρόνο ίσως. Αλλά μόνη μου εδώ και μακρυά από την οικογένειά μου πολύ χλωμό το βλέπω.


Πολλά φιλάκια και πολλούς αγωνιστικούς χαιρετισμούς!

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παραμυθένια συμφωνω!! Μια χαρα κοιμάται με την πιπιλα, μα τι ανακάλυψη..!
Κ εγω οπότε κλαίει δίνω στήθος, χθες π.χ. Το βράδυ που ηταν ανήσυχη. Αποτέλεσμα; Γουλιες, γουλιες, γουλιες....
Ο άντρας μου αποκωδικοποιει καλύτερα το κλάμα της! Π.χ. Μου λέει καμία φορα μη την ταιζεις, γκρινιαζει γιατι νυσταζει! Shocked 
Στο αυτοκίνητο μπήκαμε πρωτη φορα χθες κ της άρεσε πολυ!

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τελικά βλέπω πως σχεδόν όλες έχουμε τους ίδιους προβληματισμούς... Ουφ... Με κάνει να αισθάνομαι κάπως καλύτερα... Και έχω και δίδαγμα:τελικά δεν πρέπει να είμαστε απόλυτες και "φανατισμένες" Julaki μου σε θυμήθηκα! Βλέπω κι εμένα που είμαι φανατική του θηλασμού που τώρα παρακαλάω να πιάσει μπουκάλι γιατί πρέπει να πάω στη δουλειά. By the way στο φροντιστήριο επιστρέφω την Πέμπτη. Αν το είχα επιχειρήσει πιο νωρίς τώρα δε θα ήμουν τόσο αγχωμένη...Βέβαια εἰμαι και ψυχανώμαλη γιατί οταν το πιάνει το μπουκάλι στενοχωριέμαι! Ναι, το ξέρω, δεν πάω καλά...
Evini μου τη βάλατε στο κάθισμα;

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια και εγώ έιχα δώσει στην Αλεξ πιπίλα και δεν το μετάνιωσα καθόλου!

Ίσα ίσα την έκοψε πιο εύκολα από ότι φανταζόμουν κ χωρίς καθόλου δράματα!

Στην απελπισία μου με τις πληρωμένες θηλες δοκίμασα κ στη μπεμπα που έκανε λες κ τις έδωσα θκατουλεθς....κ μέ την ψευτοθηλη τα ίδια σαν τρελή έκανε!

Παραμυθένια με μικρή δεν εχω δοκιμάσει βολτα , η Αλέξια κοιμόταν τις πιό πολλές φορές κ όταν δεν κοιμόταν ήταν πάντα ήσυχη....βέβαια όπως είπα η σκορπινα μας βγήκε ζόρικη .....οπότε κρατάω μικρό καλάθι!

Λες να μου κάνει τα ίδια με το μπιμπερό?

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σοφακι εμενα μεχρι σημερα την εφτυνε κ εκανε σα να θελει να κανει εμετο.Σημερα ομως την πηρε και νανουριστηκε. Σημειωτεον οτι το παραμυθακι δεν κοιμαται κατα τη διαρκεια της ημερας παρα 5λεπτα,και πολυ λεω...Και δεχεται,οσο δεχεται μια της mam που μας δωσαν στο νοσοκομειο.Της avent που την πληρωσαμε αρκετα στο φτυσιμο την εχει

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κοριτσια μιυ!!

Julia 55 μερες????
Ωχ....

Η δικια μου δεν την θέλει την πιπιλα κ εβω οκη μερα τρώει πλεον συνηθως λιγη ωρα, κανα μισαωρο ας πουμε, το βραδυ την εχω 8-1 πανω στο βυζι σχεδον συνεχομενα!.
Σταματαει, αν την βσλω γθα υπνο κλαιει με λυγμους κ δεν ηρεμει ουτε αγκαλιά, κ αντε ξανα μανα βυζι! Αλλα πιπίλα δεν κραταει, τι να κανω;
Να επιμεινω?

Στο καθισμ του αυτοκινητου εμεις την εχουμε βαλει 3 φορες!
Μια απο το μαιευτηριο, μια που πηγαμε να αλλαξουμε φορμακια κ αλλη μια που πηγαμε στη γιατρο.

Οσο για 2ο παιδακι?
Ουτε καν!
Με την ταλαιπωρια του τοκετου κ των πονων μετα ειπα εγω 2ο δεν κανω!!!
Βεβαια με το περασμα του χρονου μπορει να τα ξεχασω κ να αλλαξω γνωμη αλλα στη δεδομενβ φαση ουτε να το σκεφτω σαν μελλοντική ιδεα!

Παντως ασχετως ολων ειναι απιστευτο πραγμα η μητροτητα κ οσα νιωθουμε για τα παιδακια μας ε?

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τσιριτρακι μου και η δικη μας τα πρωτα βραδια που τη θηλαζα καθιστη αρχιζε να κλαιει οταν σταματουσε να θηλαζει και την εβαζα στο λικνο.πλεον τη θηλαζω ξαπλωμενη και οταν αποκοιμηθει τη μεταφερω.μπορει να ψιλοαναστατωθει αλλα αφου βγαλει μερικες κραυγουλες κοιμαται μονη της

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Η αληθεια ειναι οτι ξαπλωμενη κ εμενα κοιμαται πιο ευκολα!!! Δεν το ειχα συνδιασει, τωρα που μου το λες παρσμυθενια μου το συνειδητοποιω! Γιατι εκεινη την ωρα δεν την εχω βαλει ποτε ξαπλα σε αντιθεση με πιο αργα τη νυχτα!!

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσια ξερετε τι εχω ακουσει οτι ο ξαπλωτος θηλασμος ή το ξαπλωτο ταισμα με μπιμπερο που κλεινει το ενα αυτακι τες πα προκαλουν πιο ευκολα ωτιτιδες!

Ισχυει;Το εχετε ακουσει; ολο ξεχναω να ρωτηξω!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μάνες κι εγω οταν εχω δοκιμάσει τα παντα στο τέλος δινω πιπιλα κ ηρεμούν.κ στην αρχη δεν ηθελα να δώσω μετα κατάλαβα οτι εχουν ανάγκη να πιπιλάνε.αλλα δεν ειναι εξαρτημένες πολλές φορές την πετάνε.

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σοφια μη μου λες τετοια!!!
Αληθεια Σοφακι το Αλεξσκι τι λεει με τη μπεμπα?

Τις πιπιλες καθε ποτε τις αποστειρωνετε κ καθε ποτε τις αλλαζετε?

Επισης αλλη απορια, στον ξσπλωτο θηλασμο τους βαζετε δικο τους πανακι κατω η κατευθιαν στο σεντονι σας? Rolling Eyes 

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τσιριτρί της βάζω μια πάνα ώστε να μην ακουμπάει το προσωπάκι τους στο σεντόνι.
Σοφάκι αυτό που λές για την ωτίτιδα το έχω ακούσει αλλά πιστεύω ότι πρέπει να συνδέεται με το τάισμα με μπιμπερό. Ταίζει σήμερα η μαμά και το πήρε το μπιμπερό, ο άντρας όμως πήρε και την calma... Nομίζω ότι είμαστε σε καλό δρόμο...Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 328109 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΘΗΛΑΖΩ!
ΜΕ ΨΕΥΔΟΘΗΛΗ!!!!
ΧΤΑΠΟΔΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΟ ΒΕΝΤΟΥΖΑΡΙΣΜΑ!!!!
ΠΕΤΑΩ!!!!!

Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 215994 
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 328109 
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 654316 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 654316 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 654316 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 654316 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 654316 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 654316 
flower flower flower flower flower flower 
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 536304 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 536304 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 536304 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 536304 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 536304 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 536304 
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 875502 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 875502 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 875502 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 875502 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 875502 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 875502 
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 893968 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 893968 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 893968 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 893968 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 893968 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 893968 
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 604962 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 604962 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 604962 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 604962 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 604962 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 604962 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γιουπι!!! Ζητωωω! Σιγα μη δεν τα καταφερνες!
Άντε καλούς θηλασμους χταποδομανα!

Ριτσακι κι εγω της βάζω σεντονακι στο κρεβάτι μας αλλα έρχεται σε επαφη και με τα δικα μας δεν γίνεται να το αποφύγω.
Οταν λέτε θηλαζετε ξαπλα εννοείται τη στάση που δείχνει στο βιβλίο της Πατσουρου;
Εγω θηλαζω ξαπλα μεν αλλα με άλλους τρόπους που δεν μπορω να περιγράψω με λόγια.
Παραμυθένια αν εννοείς το κάθισμα αυτοκινήτου ναι έχουμε του καροτσιου αλλα δεν το βάζω στο καροτσι. Στο καροτσι έχω το κανονικο κάθισμα, ξαπλωτο κ με τον ποδοσακο! Την πήγα μια ωραιοτατη βόλτα μέχρι το γραφείο κ κάναμε έκπληξη στο μπαμπα κ στους συναδέλφους! Τέλεια ηταν!
Μόνο που απο τοτε που γυρίσαμε ειναι ανήσυχη, λέτε να μου τη ματιασαν;;;
Α! Ριτσα εγω μόλις πέσει η πιπιλα οπουδήποτε την αφήνω κ της δίνω άλλη, έχει 5 στο σύνολο. Μόλις τις λερώσει όλες τις αποστειρωνω. Περιπου μια φορα τη μέρα.

Edit: απίστευτο πράγμα η μητρότητα τσιριτρακι συμφωνω! Την κοιτάζω κ λιωνω, έχει γεμίσει η καρδιά μου με αγάπη γι αυτο το πλασματακι! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 315810 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 379767 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 669659 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 669659 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 18 - Σελίδα 31 669659

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ κορίτσια,
είμαι ΤΟΣΟ ευτυχισμένη που θηλάζω!
Και το χταπόδι κάνει το εξής: βεντουζάρει, χλαπακιάζει (οκ με παύσεις αλλά το γκλουπ-γκλουπ μια χαρά ακούγεται), φτύνει βυζί, κουρνιάζει. Το ΄χω φχαριστηθεί τόσο πολύ που την αφήνω και 2 ώρες στην αγκαλιά μου.
Επιτέλους, ρε γαμώτο μου.....
(και κλάαααααμα η κυρία)


Μου 'χουν μείνει μόνο 5 κιλάκια!
Τα 7 φύγανε!!!!
Ζήτω!

Αλήθεια,
τι κρέμα αλλαγής χρησιμοποιείτε;
Εμείς προς το παρόν bepanthol baby.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 31 από 33]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις