Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 31 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 41]

501 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Πεμ Ιαν 16, 2014 4:34 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πωπω Ειρήνη αυτό με το κατούρημα το σκέφτομαι και γω πως θα ναι!!!!!!Τελικά τα ρουχαλάκια σας φτάνουν?Πόσα είχες πάρει?Και από μέγεθος?Όχι πως αλλάζει κάτι τώρα αφού τα έχω αγοράσει αλλά έτσι να πάρουμε μια ιδέα....
Ναι μάλλον λόγω ολικής νάρκωσης μου τα ξέβαψαν....

502 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Πεμ Ιαν 16, 2014 4:39 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Άσε Λήδα αυτό με το κατούρημα στα αγοράκια δεν παλεύεται!! Μέχρι πριν 2-3 μέρες τουλάχιστον είχε μικρή εμβέλεια και κάπως το σώζαμε...τώρα δεν γίνεται τίποτα!!
Τελικά πήρα και κάποια άλλα ζιπουνάκια και φορμάκια και τώρα έχω περίπου καμιά 10αριά από το καθένα...ζιπουνάκια χρειάζονται περισσότερο γιατί αυτά στάνταρ λερώνονται με το κατούρημα, ενώ τα φορμάκια όχι πάντα...
Κάθε μέρα πάντως βάζω πλυντήριο με τα ρούχα του μικρού γιατί σίγουρα λερώνονται 6-7 σετ τη μέρα! Α και τα σελτεδάκια λερώνονται συνέχεια με το κατούρημα! Πήγε η μητέρα μου σήμερα στα jumbo και μου πήρε extra γιατί δεν μας έφταναν!
Όσο για νούμερο 3-6 χρησιμοποιώ...τις πρώτες μέρες του ήταν τεράστια και τώρα κάποια ήδη έχουν αρχίσει να του είναι ίσα-ίσα!!

503 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Πεμ Ιαν 16, 2014 4:44 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κατάλαβα!!!Και γω από 10 έχω πάρει αλλά το 0-3....Βέβαια μάλλον θα ναι μικρός ο μπέμπης...Άντε καλό κουράγιο και καλά πλυσίματα!!!!!

504 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Πεμ Ιαν 16, 2014 4:49 am

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρακι μου ξεφυγε το ποστ σου..
δλδ αυριο μπορει να εχουμε γεννουτηρια??
Με το καλο οτι κ εαν αποφασισετε!

Ειρηνη μια χαρα ο γιος σε τρεχει!
δλδ εγω απο φορμακια εχω πολυ λιγα 5 κομματια δεν φτανουν με τπτ..( εντωμεταξυ εχω αλλαξει το ποστ 2 φορες... δεν σας προλαβαινω... μια ρωτουσα τι επαθε ο μικρος και την αλλη ποσα φορμακια/κορμακια πλενεις την ημερα!)

κ Ελιν πρεπει να εχει γεννησει ηδη και να τον κρατσει αγκαλιτσα τον μπομπιρα της!

505 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Πεμ Ιαν 16, 2014 4:53 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πάντως πάρε από τώρα αν θες και μερικά 3-6 να έχεις γιατί και μικρός να είναι στην αρχή μεγαλώνουν πολύ γρήγορα!! Και μετά θα είναι πιο δύσκολο να πηγαίνεις να ψωνίζεις!
Θα περιμένω τις δικές σου εμπειρίες όταν με το καλό γεννηθεί ο μπέμπης σου Smile
Να κάνουμε διαγωνισμό κατουρήματος Razz:P

Kate και εγώ περίπου 5 είχα αλλά ειδικά φορμάκια μου έφεραν και πολλοί σαν δώρα (ήδη έχω πολλά για άλλαγμα γιατί δεν αξίζει νομίζω να έχεις φορμάκια στο ίδιο νούμερο πάνω από 10). Οπότε αν περιμένεις ότι θα έρθει κόσμος με δώρα περίμενε και κάνεις αλλαγές μετά (ή κάποιος άλλος αν μπορεί να κάνει τις αλλαγές). Έχω ήδη αλλαγές που δεν ξέρω τι να πάρω! Έχω πάρει φαντάσου ήδη ρούχα για τον επόμενο χειμώνα (αφού έχουν μόνο χειμερινά ρούχα τα μαγαζιά)

506 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Πεμ Ιαν 16, 2014 5:23 am

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ειρηνη τελικα απο φομακια εχω 6..
ενα μινιατουρα  Razz (απο δωρο απο ιταλια αλλαγη δεν γινεται)που πιστευω μια θα το βαλει για να βγει απτο μαιευτηριο κ ξανα ποτε( κ εαν του μπαινει γιατι εαν γεννηθει πανω απο 50 εκ δεν θα του μπαινει) 3 κομματια 3-6 και 2κομ 0-3.
αυτο ειπα κ εγω να περιμενω τα δωρα.. αλλα πολλοι μας ρωτανε τι να μας παρουν κ δεν εχω ιδεα τι χρειαζομαι πριν γεννηθει!!

και διαβαζω κ ποσα πολλα λερωνουν κ αγχωθηκα οτι εχω λιγα...

Μονο απο κορμακια ειμαι οκ μου εφερε μοα φιλη καποια αφορετα κ καποια που ισα που προλαβαν να φορεθουν κ ειμαι οκ για την ωρα!

επισης καποιες μαμαδες μου λενε οτι τα σελτεδακια δεν χρειαζονται και οτι 2 πολλα ειναι κ αλλες να παρω ακομα 3 γιατι οπως λες κ εσυ λερωνονται

Δεν βγαζω ακρη...

Α! πανακια για γουλιτσες τελικα ποσα εχεις?
εγω εχω μια 5 αδα και θελω να παρω αλλα 10 το Σαββατο μαζι με τα τελευταια πραγματακια του μωρου αλλες λενε ειναι πολλα τα 15 αλλες μου λενε να εχεις 30 γιατι τα πλενεις συνεχεια!!

κομφουζιο! Rolling Eyes 

507 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Πεμ Ιαν 16, 2014 5:41 am

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
matinaki1990 έγραψε:γαλιδουλα τι ωρα μπηκες στην κλινικη;; ποσες ωρες πονουσες;;; η οξυτοκινη τι ειναι;; ναρκωση εννοεις επισκληριδιο;;
παντως 15λεπτα εξωθησεις μια χαρα μου ακουγεται....


πφφφφφφ....τι αγχος με επιασε τωρα........
Μπήκα κατά τις 11 και 7.15 είχα γεννήσει. Οξυτοκύνη είναι οι τεχνητοί πόνοι.Κ τα νερά ο γιατρός μου τα έσπασε

508 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Πεμ Ιαν 16, 2014 5:43 am

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμένα μέχρι χτες κόλαση,είχα rooming in το μωρό έκλαιγε συνέχεια κ το βράδυ το έδινα. Κανείς δεν μου είπε ότι δεν θήλαζε καλά και έπαθε αφυδάτωση. Χτες 10 το βράδυ φωνάξαμε γιατρό γιατί μόνο έκλαιγε. Τελικά δεν ρουφούσε.Εγώ πέτρωσα και είχα την κουνιάδα να με αρμέγει με το χέρι.ΠΟΝΟΣΣΣΣ
Σήμερα νοίκιασα θήλαστρο και έβγαλα 40 ml για μεσημέρι.ΠΟΥΦ
τΟ ΘΕΜΑ ειναι οτι ο παιδιατρος μου ειπε οτι δε ψηλαφησε τις μηριαιες αρτηριες κ πρεπει να παμε σε παιδοκαρδιολογο.Εχω πλανταξει στο κλαμα. Αυριο εχουμε ραντεβου. ΦΟΒΑΜΑΙ

509 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Πεμ Ιαν 16, 2014 6:26 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χαχαχα!!!!Ναι Ειρήνη μου θα κάνουμε διαγωνισμό!!!!
Και μια που λέμε για ρουχαλάκια μόλις μας έστειλαν τα πρώτα μας δωράκια!!!Μια συνάδελφος της πεθεράς μου και είναι νούμερο 3-6!!!
Gallida μου αυτό με το στήθος όλες μου το χουν επι και φοβάμαι πολύ!!!!Μην αγχώνεσαι για τη μικρούλα σου άσε να τη δει πρώτα ο γιατρός.....Βέβαια καταλαβαίνω το σοκ αλλά προσπάθησε ν ηρεμήσεις να μην το μεταδίδεις και στο μωράκι σου κι όλα καλά θα πάνε!!!

510 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Πεμ Ιαν 16, 2014 6:27 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σοφία απαράδεκτοι όλοι στο μαιευτήριο! Πόσα γραμμάρια έχασε μέχρι να βγείτε; Ούτε ο παιδίατρος του μαιευτηρίου δεν σου είπε για την αφυδάτωση; Για τι αρτηρίες; Μα καλά όποτε εξέταζε το μωρό τι κοίταζε;
Κοιτάξτε αυτό που σας είπε ο γιατρός και εύχομαι να είναι όλα καλά και απλά να έκανε λάθος.
Δεν θα σου πω να μην έχεις άγχος γιατί είναι απόλυτα φυσιολογικό, προσπάθησε όμως να είσαι ήρεμη και να μην κλαις γιατί το μωρό καταλαβαίνει την ένταση και θα κλαίει πιο πολύ.


Κορίτσια μου, ευχαριστώ για τις ευχές! Ναι, αύριο μπορεί να έχουμε και τα επόμενα γεννητούρια (με βάση την λίστα πάντα). Είτε μείνω εκεί είτε γυρίσω σπίτι, θα σας πω τι έγινε τελικά  Smile 

http://www.something-special.gr

511 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Πεμ Ιαν 16, 2014 6:33 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κορίτσια! Βρήκα μία στιγμή καιρό μεταξύ αντλήσεων, μετάφρασης (ω ναι....), ταΐσματος, αλλάγματος, κοιμίσματος κλπ.. κ διαβασα τις σελ που μου ελειπαν γ να μαθω νεάκια σας! Αυτη η εβδομαδα φαίνεται πολύ..παραγωγική Smile άντε με το καλό κ οι υπόλοιπες! Ελιν αν γεννησες ελπίζω να πηγαν ολα καλα!! Μαρία με το καλο και εσυ που εισαι σύντομα!

Σοφάκι μην φοβασαι, αν ηταν κτ σοβαρο δεν θα φαινοταν σε τοσους ελεγχους; Σε ποιον παιδοκαρδιολογο θα πατε, αν επιτρέπεται; Εχουμε καμποσους γνωστους. Ευχομαι καλά αποτελέσματα!!!!! Δύσκολα από ό,τι γραφεις στο μαιευτήριο.. αλλα όπως σου είπαν και τα αλλα κορίτσια, προσπάθησε να μην αγχώνεσαι (τι σου λεω τωρα κι εγω)

Ειρηνη τι εννοεις αρχικα ηταν μικρης εμβελειας, δλδ σιγα σιγα γινεται σιντριβανι; Θεούλη μου!! Γενικως χαμος γινεται σε καθε αλλαγη πανας, δεν το χω το θεμα.... τα σελτεδακια αλλα και τα ρουχακια (να μην πω τα παμπερς) φευγουν σε χρονο ντε-τε! Εμεις φοραμε κ Νο. 0 παμπερς που δεν τα πουλανε, μας ειχαν δωσει απο την κλινικη αλλα με τοσο χεσιμο (παρντον) μας τελειωσαν, τωρα στο επομενο θα του βαλω το Νο 1 που θα του ειναι τεραστιο.. να δουμε τι θα γινει, ολα θα βγαινουν εξω μου φαινεται

Σημερα θα παρω για τον μικρο ενα εξαρτημα που προσαρμοζεται στο θηλαστρο κ βοηθα τον μικρο να θηλασει, λεει, δεν ξερω πώς ειναι ακριβως αλλα δεν βαζεις λεει το γαλα σε μπουκαλι μετα την αντληση, το ρουφαει κατευθειαν το μωρο (?)

Η μικρη ακομη οξυγονο Sadωστοσο θα παρει πιπιλα σημερα γ ν ελεγξουν αν συντονιζει πιπιλισμα κ αναπνοη.. για να δουμε!

Απο φορμακια που γραφατε, εχω πελαγωσει, ο μικρος ειναι ΤΩΡΑ 44 εκ και εχω μονο 1 50άρι φορμακι και 6 50άρια ζιπουνακια. Τα αλλα ολα ειναι 54 και 60, δλδ ΤΕΡΑΣΤΙΑ. Το μονο που βολεψε, τελικα, εκτος απο τα 50άρια που μας ειναι ταμάμ, ήταν εκεινες οι νυχτικιες που σουρώνουν απο κατω. ΠΟΛΥ ΒΟΛΙΚΕΣ ιδιως στο αλλαγμα. Παρτε καμποσες!

Κλεινω γιατι εγραψα σεντονι και γιατι ηρθε κι η ωρα του ταΐσματος και της φυσιοθεραπειας! SmileΦιλια

512 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Πεμ Ιαν 16, 2014 6:40 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σοφακι ηρεμησε κοριτσι μου !! γιατι ανχωθηκες τοσο? σου ειπε κατι ο γιατρος για να ανυσηχησεις?? ολα καλα θα πανε κοριτσι μου , θα την παρακολουθει και ο γιατρος μη φοβασαι !! τρωει τωρα κανονικα??

513 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Πεμ Ιαν 16, 2014 7:09 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kαλέ τι gadget είναι αυτά με το θήλαστρο??!!Τουλάχιστον μην τους είναι μικρά αν είναι μεγάλα μικρό το κακό....Νομίζω υπάρχουν κάποιες συσκευασίες με πάνες για προωράκια της λιμπερο....Αλλιώς έχω ακούσει και κάποιες μανούλες που παραγγέλνουν από εξωτερικό αλλά δεν ξέρω κατά πόσο συμφέρει και πόσο καιρό κάνουν να έρθουν...
Σοφία μου και εμένα αυτό που λεει και η Ιόλη ήταν η πρώτη σκέψη μου...Αν ήταν κάτι σοβαρό λογικά θα είχε φανεί...Κάνε λίγη υπομονή μέχρι αύριο...

514 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Πεμ Ιαν 16, 2014 9:02 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kate πανάκια για γουλίτσες έχω 5 και είμαι άνετη, συνήθως 1 τη μέρα βάζω για πλύσιμο...εξαρτάται βέβαια και από το αν έχει παλινδρόμηση το μωρό...πάντως δεν πιστεύω ότι χρειάζεται να βιαστείς να πάρεις και άλλα!
Σοφία ψυχραιμία! Όντως πόσο βάρος έχασε όταν βγήκε από την κλινική? Ξαναέβγαλες με το θήλαστρο? Αυξήθηκε καθόλου η παραγωγή σου? Υπομονή και όλα θα φτιάξουν!
Ιόλη δε θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά μεγαλώνοντας το συντριβανάκι πάει πιο ψηλά και πιο μακριά!! Δύσκολα τα πράγματα! Όσο για τα ρούχα δεν πειράζει ας του είναι λίγο μεγάλα στην αρχή, σύντομα θα μεγαλώσει και αυτός! Το ίδιο ισχύει και για τις πάνες! Και εγώ του φοράω συνήθως no2 και είναι μια χαρά (ενώ θεωρητικά είναι για no1).
Επίσης σε καταλαβαίνω απόλυτα που λες για μεταφράσεις γιατί και εγώ δουλεύω από το σπίτι και είναι πολύ δύσκολο! Έχω αρχίσει να γράφω με το ένα χέρι (παράλληλα με το θηλασμό) και είναι τραγικό!!
Λήδα μια χαρά τα δωράκια! Οπότε μην πάρεις τίποτα και βλέπεις τι θα σου λείπει μετά που θα γεννηθεί ο μικρός!
Μαρία σίγουρα περιμένουμε νέα σου αύριο μόλις μπορέσεις!
Φιλιά σε όλες!

515 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Πεμ Ιαν 16, 2014 9:16 am

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ειρηνη μου εγω αντιθετως πανακια για γουλιτσες χαλαω πααααρα πολλα.εχει τυχει να χαλασω και 5 σε μια ημερα.πολλα τα ρουχα για πλυσιμο ρε κοριτσια πραγματικα!!εμενα παντως θελει σιγουρα 10 φορμακια ειδικα αν βρεχει και δεν προλαβαινουν να στεγνωσουν.παρτε κοριτσια παρτε και σελτεδακια 2 δεν φτανουν σε καμια περιπτωση!οπως επισης και οι πανες που τα τυλιγουμε τα μωρα λερονονται ευκολα με γουλιτσες.

516 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Πεμ Ιαν 16, 2014 10:20 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και εγώ 30 πανάκια έχω για τις γουλιές. Κάθε φορά την σκούπιζα από άλλη μεριά αλλά μέσα στη μέρα άλλαζα 2-3. Επίσης είχα πάρει αρκετά κομμάτια και από τα άλλα (σελτεδάκια, πάνες αγκαλιάς) γιατί μου είχαν χαρίσει αρκετά ρουχαλάκια οπότε πληντύριο έβαζα 1 τη βδομάδα πολλές φορές.

http://www.something-special.gr

517 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Πεμ Ιαν 16, 2014 10:40 am

BOBO


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Mariameint με το καλο αυριο!!!!
Η μικρη σου τι λέει;;καταλαβαίνει την άφιξη της αδερφουλας;;;
Ποσο σκέφτομαι τις 3 μερες που θα είμαστε μέσα ποσο θα τους λειψουμε!!!
Και μετα που θα πάμε σπίτι και με το μωρό πως θα το πάρουν!!!αλλα που θα παει θα το ξεπεράσουν γρηγορα !!!

518 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Πεμ Ιαν 16, 2014 10:58 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστώ πολύ Bobo!
Αν τελικά γεννήσω αύριο θα χρειαστώ τις ευχές σας  Very Happy 

Εγώ μέχρι τώρα δεν έχω αποχωριστεί την μικρή παραπάνω από 5-6 ώρες. Και ποτέ βράδυ! Καταλαβαίνεις λοιπόν ότι συνέχεια το σκέφτομαι που θα μου λείπει  Rolling Eyes  Βέβαια με το νέο μωρό θα είμαι φουλ απασχολημένη!
Όσο για την ίδια, πιστεύω ότι ο μπαμπάς της θα προσπαθήσει με επιτυχία να καλύψει το κενό...

Ο ερχομός της αδερφούλας και το πως θα το πάρει είναι ένα θέμα και ελπίζουμε να τα καταφέρουμε και να μην δημιουργηθεί πρόβλημα. Γενικά τρελαίνεται όταν βλέπει μωρά και παιδιά... για να δούμε!

Εσείς; Πως θα το πάρει λες;

http://www.something-special.gr

519 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Πεμ Ιαν 16, 2014 11:03 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σας και παλι κοριτσια μου....τι μου κανετε;;;
Εγω σημερα το πρωι πηγα για περπατημα αφου σταματησε επιτελους να βρεχει...και ξαναπηγα τωρα το απογευμα...για να δουμε θα κατεβει ο μπεμπακος τελικα;;;
το ματινακι εχει γραψει σημερα;;;
σοφακι μου και εγω πιστευω οτι αν ηταν κατι σοβαρο θα στο ειχαν πει...ηρεμησε....μια χαρα θα ειναι η μπουμπουκα σου.....
και εγω κοριτσια μου πανακια για γουλιτσες εχω παρει πολλα...θυμαμαι που ειχε πει το μαρακι οτι θα χρειαζομαστε πολλα την ημερα....

520 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Πεμ Ιαν 16, 2014 11:06 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Α και μαρακι μου θα περιμενουμε νεα σου αυριο...
αν τελικα γεννησεις με το καλο να κρατησεις την μπουμπουκα στην αγκαλια σου....

521 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Πεμ Ιαν 16, 2014 11:08 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πανάκια δεν καταναλώνω πολλά και επειδή βάζω κάθε μέρα πλυντήριο, και 2-3 να χρησιμοποιώ πάλι είμαι άνετη γι αυτό το λέω ότι δεν χρειάζομαι πάνω από 5...προφανώς εξαρτάται από το κάθε μωρό!

522 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Πεμ Ιαν 16, 2014 11:23 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ειρήνη λογικό να μην χρειάζεσαι πολλά αφού βάζεις κάθε μέρα πληντύριο. Εγώ και να ήθελα να πλένω κάθε μέρα δεν μπορώ γιατί δεν στεγνώνουν τα ρούχα. Έχουμε πολύ υγρασία και απλώνω μέσα στο σπίτι. Δεν έχουμε και καλοριφέρ οπότε μόνο με τα αερόθερμα θέλουν 2-3 μέρες...

Σ' ευχαριστώ Βίκυ! Και συνέχισε το περπάτημα, καλά τα πας  Smile 

http://www.something-special.gr

523 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Πεμ Ιαν 16, 2014 11:29 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αναγκαστικά βάζω κάθε μέρα μισό πλυντήριο γιατί δεν μου φτάνουν τα ζιπουνάκια και καμιά φορά τα φορμάκια...αυτές τις μέρες που βρέχει έχω και εγώ πρόβλημα γιατί έχουμε και εμείς πολύ υγρασία αλλά έχουμε καλοριφέρ και τα βάζω...τώρα έβλεπα κάτι ενδιαφέρον...ηλεκτρική απλώστρα
http://www.goldendeals.gr/deals/athens/57-thermainomeni-aplostra-sulehria-store

524 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Πεμ Ιαν 16, 2014 11:31 am

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βικακι περπατα, περπατα που θα παει θα βρει το δρομο!

Ειρηνη κ εγω σκεφτομουν να την παρω αυτην..

525 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Πεμ Ιαν 16, 2014 11:35 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kate_85 έγραψε:Βικακι περπατα, περπατα που θα παει θα βρει το δρομο!

Ειρηνη κ εγω σκεφτομουν να την παρω αυτην..

Ναι και εγώ ψήνομαι...είναι ακριβούτσικη αλλά πιο φθηνή από στεγνωτήριο και πιο φιλική με τα ρούχα πιστεύω από το στεγνωτήριο...γιατί με την υγρασία στο σπίτι χαλάνε οι τοίχοι αν απλώνουμε μέσα συνέχεια...τελευταία βλέπω νερά στους τοίχους!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 31 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις