Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
170 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 170 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 10]

26ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 Παρ Ιαν 10, 2014 2:23 am

melimpa

melimpa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σ'ευχαριστω,Καλη Χρονια να εχουμε με πολλα και υγιη μωρακια!
Εμεις ειχαμε πριν 3 χρονια μια παλινδρομη κυηση και απο τοτε εχουμε περασει δια πυρος και σιδηρου.Επι της ουσιας,δεν μπορουσαμε να ερθουμε σε επαφη λογω ενος επιμονου μικροβιου.Οταν μπηκαμε στην διαδικασια της εξωσωματικης εγιναν καποιες θεραπειες που διορθωσαν το θεμα που ειχε προκυψει στο σπερμα λογω του μικροβιου,αλλα αποτελεσμα κανενα.Ουτε με φυσικη διαδικασια,ουτε με τεχνιτη.
Συγκεκριμενο προβλημα δεν υπαρχει ακριβως,ή μαλλον δεν εχει βρεθει ακομα.Γιατι παντα υπαρχει το ατιμο,καπου ειναι και ελπιζω να το βρουμε συντομα για να λυθει...
Μακρυ πρωτοκολλο καναμε,καλα πηγε οσον αφορα στο θεμα των ωαριων,αλλα αν μπορουσα να επιλεξω θα ελεγα βραχυ.Ειναι πιο συντομο,αμεσο και λιγοτερα τα φαρμακα.Αλλα ξερουν οι γιατροι τι πρεπει να γινει αναλογως της περιπτωσης...
Σε φυσικο κυκλο που εγινε η προσπαθεια σας,ηταν με 1 ωαριο?
Εσεις ποσο καιρο προσπαθειτε?

27ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 Παρ Ιαν 10, 2014 2:39 am

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δυο ειχα αλλα γονιμοποιηθηκε το ενα.

οταν ξεκινησες την εξωσωματικη τι εξετασεις εκανες?
προσπαθω να δω τι αλλες εξετασεις μπορουν να γινουν για να αποφευχθει μια ακομα αποτυχημενη προσπαθεια.

28ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 Παρ Ιαν 10, 2014 5:47 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
darsel μου δεν θυμάμαι και 100% αλλά από ό,τι θυμαμαι, την πρωτη φορά είχα γύρω στα 10 αλλα γονιμοποιήθηκαν 7 ή 8 και μετά τον προεμφυτευτικο έμειναν 2 (που τα μεταφέραμε). Τη 2η φορά είχα νομίζω 11 ή 12, γονιμοποιήθηκαν νομίζω 8 ή 9, και μετά τον προεμφυτευτικό έλεγχο έμειναν 3 (που τα μεταφέραμε), 1 ήταν αδιάγνωστο και τα υπόλοιπα ήταν παθολογικά (με χρωμοσωμικές ανωμαλίες). Δεν κατέψυξα, όπως καταλαβαίνεις. Όμως πάντα οταν κανεις και προεμφυτευτικό έλεγχο, απορρίπτονται πολλά ωάρια, είναι φυσιολογικό αυτό. Υπάρχει όμως μεγαλύτερη πιθανότητα για εμφύτευση, πρώτον διότι είναι καλά τα έμβρυα σίγουρα (χωρίς ανωμαλίες) κατά 90% και δεύτερον γιατί είναι στο στάδιο της βλαστοκύστης (ημέρα 5) που είναι πιο προχωρημένα. Όσα φτάνουν ως εκεί ούτως ή αλλως είναι τα πιο δυνατά οπότε υπάρχουν μεγαλύτερα ποσοστά εμφύτευσης.

29ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 Παρ Ιαν 10, 2014 6:22 am

melimpa

melimpa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
darsel έγραψε:δυο ειχα αλλα γονιμοποιηθηκε το ενα.

οταν ξεκινησες την εξωσωματικη τι εξετασεις εκανες?
προσπαθω να δω τι αλλες εξετασεις μπορουν να γινουν για να αποφευχθει μια ακομα αποτυχημενη προσπαθεια.

Εμενα μου βαλανε 3 σε σταδιο βλαστοκυτταρων,τελεια εμβρυα,οπως ειπε ο γιατρος.Δυστυχως ομως δεν εμφυτευτηκαν ποτε....
Ηταν μια λιστα απο αιματολογικες (ορμονολογικες,κυστικης ινωσης,ηπατιτιδας και πολλες πολλες αλλες που δεν θυμαμαι ακριβως),καλλιεργειες σπερματος/κολπικου υγρου,σαλπιγγογραφια.Ο καλος μου εκανε καποιες λιγο πιο εξιδεικευμενες λογω του προβληματος,οπως triplex οσχεος και καποιες αλλες.Νομιζω πανω κατω αυτες...
Εσυ εκανες καποιες αλλες?
Ποτε με το καλο ξεκινας?? Very Happy 

30ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 Παρ Ιαν 10, 2014 6:35 am

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
IoliAtore έγραψε:darsel μου δεν θυμάμαι και 100% αλλά από ό,τι θυμαμαι, την πρωτη φορά είχα γύρω στα 10 αλλα γονιμοποιήθηκαν 7 ή 8 και μετά τον προεμφυτευτικο έμειναν 2 (που τα μεταφέραμε). Τη 2η φορά είχα νομίζω 11 ή 12, γονιμοποιήθηκαν νομίζω 8 ή 9, και μετά τον προεμφυτευτικό έλεγχο έμειναν 3 (που τα μεταφέραμε), 1 ήταν αδιάγνωστο και τα υπόλοιπα ήταν παθολογικά (με χρωμοσωμικές ανωμαλίες). Δεν κατέψυξα, όπως καταλαβαίνεις. Όμως πάντα οταν κανεις και προεμφυτευτικό έλεγχο, απορρίπτονται πολλά ωάρια, είναι φυσιολογικό αυτό. Υπάρχει όμως μεγαλύτερη πιθανότητα για εμφύτευση, πρώτον διότι είναι καλά τα έμβρυα σίγουρα (χωρίς ανωμαλίες) κατά 90% και δεύτερον γιατί είναι στο στάδιο της βλαστοκύστης (ημέρα 5) που είναι πιο προχωρημένα. Όσα φτάνουν ως εκεί ούτως ή αλλως είναι τα πιο δυνατά οπότε υπάρχουν μεγαλύτερα ποσοστά εμφύτευσης.

χμμμ εμεις δεν μιλησαμε για προεμφυτευτικο καθολου. δεν το ανεφερε καν ο γιατρος δηλαδη. την περασμενη φορα δεν εβαλα βλαστοκυστη, εβαλα εμβρυο 2 ημερων αριστο ειχε πει η εμβρυολογος αλλα μειναμε με το "αριστειο"

melimpa έγραψε:
darsel έγραψε:δυο ειχα αλλα γονιμοποιηθηκε το ενα.

οταν ξεκινησες την εξωσωματικη τι εξετασεις εκανες?
προσπαθω να δω τι αλλες εξετασεις μπορουν να γινουν για να αποφευχθει μια ακομα αποτυχημενη προσπαθεια.

Εμενα μου βαλανε 3 σε σταδιο βλαστοκυτταρων,τελεια εμβρυα,οπως ειπε ο γιατρος.Δυστυχως ομως δεν εμφυτευτηκαν ποτε....
Ηταν μια λιστα απο αιματολογικες (ορμονολογικες,κυστικης ινωσης,ηπατιτιδας και πολλες πολλες αλλες που δεν θυμαμαι ακριβως),καλλιεργειες σπερματος/κολπικου υγρου,σαλπιγγογραφια.Ο καλος μου εκανε καποιες λιγο πιο εξιδεικευμενες λογω του προβληματος,οπως triplex οσχεος και καποιες αλλες.Νομιζω πανω κατω αυτες...
Εσυ εκανες καποιες αλλες?
Ποτε με το καλο ξεκινας?? Very Happy 

τα εχω κανει ολα αυτα καθως και μυκοπλασμα, ουρεοπλασμα και χλαμυδια. ευτυχως αρνητικα. τριπλεξ εκανε και ο συζυγος, ετσι διαγνωσαμε την κιρσοκηλη ουτως ή αλλως.
αν υποθεσουμε οτι αδιαθετω γυρω στις 23/1, στις 24 ξεκιναω με 20 μοναδες superfact και 300 menopur συν τα υπολοιπα.
φανταζομαι οτι πανω κατω τις ιδιες ενεσεις κανουμε ολες της εξωσωματικης.....

31ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 Παρ Ιαν 10, 2014 6:48 am

melimpa

melimpa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αα,ναι,βεβαια,κι αυτες που ανεφερες τις καναμε και μαλιστα οχι σε απλο κολπικο υγρο,αλλα εγω εκανα pcr σε ιστο περιοδο και ο καλος μου μια πολυ ωραια εξετασουλα που του πηραν δειγμα με μπατονετα.Παρα πολυ ωραια περναμε!!!
Αντε με το καλο να αρχισεις λοιπον και ολα να πανε καλα!Εγω εκανα τις gonal για την διεγερση και τις gonapeptyl για την καταστολη.Ολα τα φαρμακα φανταζομαι την ιδια δουλεια κανουν πανω κατω...

32ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 Παρ Ιαν 10, 2014 6:53 am

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
melimpa έγραψε:Αα,ναι,βεβαια,κι αυτες που ανεφερες τις καναμε και μαλιστα οχι σε απλο κολπικο υγρο,αλλα εγω εκανα pcr σε ιστο περιοδο και ο καλος μου μια πολυ ωραια εξετασουλα που του πηραν δειγμα με μπατονετα.Παρα πολυ ωραια περναμε!!!
Αντε με το καλο να αρχισεις λοιπον και ολα να πανε καλα!Εγω εκανα τις gonal για την διεγερση και τις gonapeptyl για την καταστολη.Ολα τα φαρμακα φανταζομαι την ιδια δουλεια κανουν πανω κατω...

μπραααααααααβο pcr!!! σιχαμενη εξεταση!
εγω παω με βραχυ πρωτοκολλο οποτε δεν θα κανω καταστολη, μονο διεγερση αν εχω καταλαβει καλα γιατι τα εχω και λιγο χαμενα! με τοσες πληροφοριες χανομαι καμια φορα!

33ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 Παρ Ιαν 10, 2014 7:01 am

melimpa

melimpa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
darsel έγραψε:
melimpa έγραψε:Αα,ναι,βεβαια,κι αυτες που ανεφερες τις καναμε και μαλιστα οχι σε απλο κολπικο υγρο,αλλα εγω εκανα pcr σε ιστο περιοδο και ο καλος μου μια πολυ ωραια εξετασουλα που του πηραν δειγμα με μπατονετα.Παρα πολυ ωραια περναμε!!!
Αντε με το καλο να αρχισεις λοιπον και ολα να πανε καλα!Εγω εκανα τις gonal για την διεγερση και τις gonapeptyl για την καταστολη.Ολα τα φαρμακα φανταζομαι την ιδια δουλεια κανουν πανω κατω...

μπραααααααααβο pcr!!! σιχαμενη εξεταση!
εγω παω με βραχυ πρωτοκολλο οποτε δεν θα κανω καταστολη, μονο διεγερση αν εχω καταλαβει καλα γιατι τα εχω και λιγο χαμενα! με τοσες πληροφοριες χανομαι καμια φορα!
Ναι,ετσι ακριβως,στο βραχυ γινεται μονο η διεγερση.Σ'εμενα να φανταστεις ειχαν κατασταλει τοσο οι ορμονες μου,που πηρα 10 gonal των 225 για να καταφερουμε να κανουμε την ωοληψια!Σ'εσενα θα γινουν ολα πιο γρηγορα...

34ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 Παρ Ιαν 10, 2014 7:09 am

melimpa

melimpa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
IoliAtore έγραψε:darsel μου δεν θυμάμαι και 100% αλλά από ό,τι θυμαμαι, την πρωτη φορά είχα γύρω στα 10 αλλα γονιμοποιήθηκαν 7 ή 8 και μετά τον προεμφυτευτικο έμειναν 2 (που τα μεταφέραμε). Τη 2η φορά είχα νομίζω 11 ή 12, γονιμοποιήθηκαν νομίζω 8 ή 9, και μετά τον προεμφυτευτικό έλεγχο έμειναν 3 (που τα μεταφέραμε), 1 ήταν αδιάγνωστο και τα υπόλοιπα ήταν παθολογικά (με χρωμοσωμικές ανωμαλίες). Δεν κατέψυξα, όπως καταλαβαίνεις. Όμως πάντα οταν κανεις και προεμφυτευτικό έλεγχο, απορρίπτονται πολλά ωάρια, είναι φυσιολογικό αυτό. Υπάρχει όμως μεγαλύτερη πιθανότητα για εμφύτευση, πρώτον διότι είναι καλά τα έμβρυα σίγουρα (χωρίς ανωμαλίες) κατά 90% και δεύτερον γιατί είναι στο στάδιο της βλαστοκύστης (ημέρα 5) που είναι πιο προχωρημένα. Όσα φτάνουν ως εκεί ούτως ή αλλως είναι τα πιο δυνατά οπότε υπάρχουν μεγαλύτερα ποσοστά εμφύτευσης.
Κοπελα μου να σου ζησουν τα μωρακια σου!!!Να ξερεις μας δινεις ελπιδες και κουραγιο!Καθε κοπελα που μετα τοσες δυσκολιες τα καταφερνει,φερνει ελπιδα!Να ειστε καλα και ευτυχισμενη ολη η οικογενεια! Very Happy 

35ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 Παρ Ιαν 10, 2014 7:30 am

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πολλα τα χρηματα ρε ομως. εμενα μου ειπε να παρω 10 κουτια menopur 1300 ευρω αλλα να βαλω και στο πισω μερος του μυαλου μου οτι μπορει να χρειαστω κανα δυο ακομα!

36ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 Παρ Ιαν 10, 2014 7:38 am

melimpa

melimpa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πολλα,παρα πολλα τα λεφτα....
Σου ευχομαι να μην χρειαστουν άλλα!

37ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 Παρ Ιαν 10, 2014 7:46 am

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
melimpa σε ειχα χασει κ σενα!!
Ευχομαι κ σε σενα να πανε ολα καλα με τις προσπαθειες που κανετε και γρηγορα να τελειωσει η αναμονη και το αγχος, ευχαριστα, με ενα νινι στην κοιλιτσα!

Οντω κοριτσια η ιστορια της Ιολης μεχρι και σημερα που γεννησε ειναι αξιοθαυμαστη και μεγαλο παραδειγμα για να παιρνετε θαρρος κ για να μην το βαζετε κατω και να μην απογοητευεστε ευκολα!

Ολα θα πανε καλα!

38ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 Παρ Ιαν 10, 2014 10:35 am

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ρε κορες ξερουμε ποσο κοστιζει ο προεμφυτευτικος???

IoliAtoreeeeee τα φωτα σου!

39ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 Παρ Ιαν 10, 2014 11:08 am

popaki75


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας κοριτσια ,μπηκα κι εγω στο κλαμπ τη εξωσωματικης και απο οτι διαβασα παμε χερι χερι με τη melinda!
Κι εγω εχω κανει δυο σπερματεγχυσεις χωρις φαρμακα,φυσικα αποτυχημενες!
Επειτα μια εξωσωματικη πριν ενα μηνα κι αυτη αποτυχημενη.Εγω εκανα ενεσεις για 10 μερες altermon και arvekap.Απο εξετασεις πολλες πολλες ορμονολογικες σε συνδιασμο και με ενδοκρινολογο ,ΑΜΗ,σαλπιγγογαρφια φυσικα,κλπ.Εκανα τελικα 4 ωαρια απο τα οποια 2 ηταν καταλληλα και εμφυτευτηκαν αλλα τελικα δεν προχωρησαν,οποτε δεν εχω κατεψυγμενα για την επομενη φορα.
Τωρα συνεχιζω για τη δευτερη προσπαθεια,θα κανω υστεροσκοπηση,ξανα ορμονολογικες,θα ξαναπαω στον ενδοκρινολογο(αν και δεν ειχα θεμα,ηταν φυσιολογικες οι τιμες).
Οποτε ειμαι καθ'οδον για τη δευτερη προσπαθεια .
Επισης ρωτησα το γιατρο για καποιες πιο εξειδικευμενες εξετασεις οπως αυτες της θρομβοφιλιας,των ΝΚ(natural killers)τα οποια διαβασα εδω στο ιντερνετ και μου ειπε οτι τα φαρμακα και οι ενεσεις που εκανα μετα την εξωσωματικη με προστατευσαν απο αυτα τα συμπτωματα.
Τελος εκανα και μια καλλιεργεια κολπικου υγρου την οποια δεν ειχα κανει πριν την εξωσωματικη αν και με ρωτησε ο γιατρος αλλα του ειπα πως εκανα τεστ ΠΑΠ το οποιο ομως δεν δειχνει μικροβια οπως τα χλαμυδια που μπορει αν ευθυνονται γαι υπογονιμοτητα.
Αυτα προς το παρον.

40ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 Παρ Ιαν 10, 2014 11:16 am

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
popaki75 έγραψε:Γεια σας κοριτσια ,μπηκα κι εγω στο κλαμπ τη εξωσωματικης και απο οτι διαβασα παμε χερι χερι με τη melinda!
Κι εγω εχω κανει δυο σπερματεγχυσεις χωρις φαρμακα,φυσικα αποτυχημενες!
Επειτα μια εξωσωματικη πριν ενα μηνα κι αυτη αποτυχημενη.Εγω εκανα ενεσεις για 10 μερες altermon και arvekap.Απο εξετασεις πολλες πολλες ορμονολογικες σε συνδιασμο και με ενδοκρινολογο ,ΑΜΗ,σαλπιγγογαρφια φυσικα,κλπ.Εκανα τελικα 4 ωαρια απο τα οποια 2 ηταν καταλληλα και εμφυτευτηκαν αλλα τελικα δεν προχωρησαν,οποτε δεν εχω κατεψυγμενα για την επομενη φορα.
Τωρα συνεχιζω για τη δευτερη προσπαθεια,θα κανω υστεροσκοπηση,ξανα ορμονολογικες,θα ξαναπαω στον ενδοκρινολογο(αν και δεν ειχα θεμα,ηταν φυσιολογικες οι τιμες).
Οποτε ειμαι καθ'οδον για τη δευτερη προσπαθεια .
Επισης ρωτησα το γιατρο για καποιες πιο εξειδικευμενες εξετασεις οπως αυτες της θρομβοφιλιας,των ΝΚ(natural killers)τα οποια διαβασα εδω στο ιντερνετ και μου ειπε οτι τα φαρμακα και οι ενεσεις που εκανα μετα την εξωσωματικη με προστατευσαν απο αυτα τα συμπτωματα.
Τελος εκανα και μια καλλιεργεια κολπικου υγρου την οποια δεν ειχα κανει πριν την εξωσωματικη αν και με ρωτησε ο γιατρος αλλα του ειπα πως εκανα τεστ ΠΑΠ το οποιο ομως δεν δειχνει μικροβια οπως τα χλαμυδια που μπορει αν ευθυνονται γαι υπογονιμοτητα.
Αυτα προς το παρον.

Γεια σου popaki!
Δεν καταλαβα, τελικα εκανες pcr (μυκοπλασμα, ουρεοπλασμα, χλαμυδια) ή οχι?

Η ΑΜΗ σου ειναι καλη?

41ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 Παρ Ιαν 10, 2014 11:34 am

popaki75


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σημερα εκανα για χλαμυδια κλπ ...
Ναι η ΑΜΗ ειναι πολυ καλη οπως και ολες οι εξετασεις μου σε γενικες γραμμες...

42ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 Παρ Ιαν 10, 2014 11:37 am

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
popaki75 έγραψε:Σημερα εκανα για χλαμυδια κλπ ...
Ναι η ΑΜΗ ειναι πολυ καλη οπως και ολες οι εξετασεις μου σε γενικες γραμμες...

ποσο ειχες ρε κοριτσι ΑΜΗ? Γιατι με το δικο μου το νουμερο πανικοβληθηκα!

43ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 Παρ Ιαν 10, 2014 11:43 am

popaki75


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΑΜΗ 2.04.
Η δικια ποσο ειναι;

44ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 Παρ Ιαν 10, 2014 11:45 am

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
popaki75 έγραψε:ΑΜΗ 2.04.
Η δικια ποσο ειναι;

1.6  Sad Sad Sad Sad Sad 

45ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 Παρ Ιαν 10, 2014 11:49 am

popaki75


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
αρα εισαι οκ!Στο φυσιολογικο δεν εισαι;

46ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 Παρ Ιαν 10, 2014 11:57 am

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
popaki75 έγραψε:αρα εισαι οκ!Στο φυσιολογικο δεν εισαι;

οχι ειναι στο χαμηλο!

47ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 Παρ Ιαν 10, 2014 12:47 pm

gogoulini88


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
darsel έγραψε:
popaki75 έγραψε:αρα εισαι οκ!Στο φυσιολογικο δεν εισαι;

οχι ειναι στο χαμηλο!
darsel eisai sta fusiologika
http://www.ivf-embryo.gr/eksosomatiki-ivf/ypogonimotita/ti-einai-i-amh/ti-einai-i-amh

48ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 Παρ Ιαν 10, 2014 11:49 pm

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
gogoulini88 έγραψε:
darsel έγραψε:
popaki75 έγραψε:αρα εισαι οκ!Στο φυσιολογικο δεν εισαι;

οχι ειναι στο χαμηλο!
darsel eisai sta fusiologika
http://www.ivf-embryo.gr/eksosomatiki-ivf/ypogonimotita/ti-einai-i-amh/ti-einai-i-amh

Ευχαριστω πολυ gogoulini για την ψυχολογικη αναταση και που μπηκες στον κοπο να το ψαξεις  Smile αλλα ο πινακας που εχω απο το δικο μου κεντρο εξωσωματικης δεν ειναι ακριβως ο ιδιος:

BΕΛΤΙΣΤΗ ΓΟΝΙΜΟ 4-6.8
ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΗ 2.2 - 4
ΧΑΜΗΛΗ 0.3 - 2.2
ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΗ < 0.3

49ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 Σαβ Ιαν 11, 2014 12:26 am

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια, διάβαζα σε ένα άλλο φόρουμ για το θέμα και "κλέβω" μέρος ενός σχολίου από εκεί:

" Όποια κοπέλα θέλει να βρει τις τιμές της ΑΜΗ και με τις δύο μετρήσεις (και σε pmol/L και σε ng/ml), πρέπει να πολλαπλασιάσει την τιμή pmol/L με το 7,14 για να βγει το αποτέλεσμα σε ng/ml και το ανάποδο (διαίρεση) για να βγει το αποτέλεσμα σε pmol/L. Παράδειγμα: αν έχεις ΑΜΗ 1,78 ng/ml, τότε σε pmol/L έχεις 1,78 Χ 7,14 = 12,70. Αντίστροφα, αν έχεις 12,70 pmol/L, τότε σε ng/ml έχεις 12,70 / 7,14 = 1,78".
Darsel, για κάνε τη μετατροπή να δεις μήπως ισχύει κάτι τέτοιο. Λέω εγώ τώρα...

50ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014 Σαβ Ιαν 11, 2014 12:30 am

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mhtsaina έγραψε:Κορίτσια, διάβαζα σε ένα άλλο φόρουμ για το θέμα και "κλέβω" μέρος ενός σχολίου από εκεί:

" Όποια κοπέλα θέλει να βρει τις τιμές της ΑΜΗ και με τις δύο μετρήσεις (και σε pmol/L και σε ng/ml), πρέπει να πολλαπλασιάσει την τιμή pmol/L με το 7,14 για να βγει το αποτέλεσμα σε ng/ml και το ανάποδο (διαίρεση) για να βγει το αποτέλεσμα σε pmol/L. Παράδειγμα: αν έχεις ΑΜΗ 1,78 ng/ml, τότε σε pmol/L έχεις 1,78 Χ 7,14 = 12,70. Αντίστροφα, αν έχεις 12,70 pmol/L, τότε σε ng/ml έχεις 12,70 / 7,14 = 1,78".
Darsel, για κάνε τη μετατροπή να δεις μήπως ισχύει κάτι τέτοιο. Λέω εγώ τώρα...

με μπερδεψες μαρη mhtsaina! αφου το βρηκες που το βρηκες, δεν εκανες και την μετατροπη να μου δωσεις την πληροφορια ετοιμη???? τς, τς, τς τι να σου πω μαρη παλιοτεμπελα!!!!
τελος παντων ετσι κι αλλιως εχω 1.6 ng και το αντιστοιχο σε pmol αν κανεις την μετατροπη. αυτο δεν αλλαζει το αποτελεσμα αλλαζει μονο τη μοναδα μετρησης!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 10]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις