Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
57 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 57 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 19 από 40]

peristeraki

peristeraki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ξερω κ εγω; δεν εχω ακουσει κ απο αλλου (στο αμεσο περιβαλλον) για απουσια τοσο καιρο κ αγχωθηκα!

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και εγώ το ιδιοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

Εχουμε όμως και πεννυ και κατριν στην ίδια κατασταση!

Σωστα; Μαμάδες που γέννησαν το 2011 ☆7 - Σελίδα 19 534787  Μαμάδες που γέννησαν το 2011 ☆7 - Σελίδα 19 534787  Μαμάδες που γέννησαν το 2011 ☆7 - Σελίδα 19 534787

MIKROULA!!

MIKROULA!!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμεις με τετοια τελεια μερα,αφου οι παιδικοι σταθμοι ειχαν απεργια και τα ειχα και τα 2 σπιτι,πηγαμε βολτα στην παιδικη χαρα..φαγανε πριν λιγο και τα 2 και κατα τις 2.30 με 3 παρα υπνοοοο...θηλαζετε αποκλειστικα γιαυτο περιοδος γιοκ...ετσι??ο γιατρος τι λεει?ποσο ειναι το μεγαλυτερο διαστημα χωρις περιοδο??

peristeraki

peristeraki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σωστα! λες να αποτελεσουμε παγκοσμια πρωτη; δεν νομιζω!
θα δειξει!
ωχ ωχ ωχ
να σου πω; ποση ωρα χρειαζονται οι πανσετες στη σχαρα του φουρνου στο 200; γιατι δεν βλεπω να τρωμε φετος!

mamagoriou29

mamagoriou29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια για την περίοδο μην άγχωνε στε .
Ξέρω κοπέλα που της ηρθε μετά απο 16 μήνες! Εννοείται οτι θηλαζε έτσι?

Περιστέρακι δεν μπορω να δεχτώ την άποψη οτι τα παιδια σε μαθαίνουν! Σαν εκπαιδευτικός δεν μπορω να το δεχτώ. Όσο προσπαθείς με υπομονή κ επιμονή κ δίνεις τον απαραίτητο χρόνο, έρχονται κ τα επιθυμητά αποτελεσματα.
Στο παράδειγμα που φερνεις με το καρέκλακι αυτοκινήτου προφανώς σαν μικρούλα έκλαψε μια δυο φορές , υποχωρησατε κ κέρδισε το παιχνίδι.ηξερε οτι κάθε φορά που θα την βάλετε εκεί, μολις κλαψει θα την βγάλετε. Όταν ηρθε το καινούριο καρέκλακι , άλλαξε το εξωτερικό ερέθισμα κ είδε οτι δεν την παίρνει, το δέχτηκε.
Πρόσεξε δεν εννοώ οτι τα παιδια δεν αντιδρούν, προφανώς κ αντιδρούν σε οτι τα ζορίζει. Κ εννοείται οτι κ το δικο μου παιδι αντιδρά. Κ αρκετές φορές ειμαι τοσο εξουθενωμένη που θελω να τα παρατήσω κ πολλές φορές αναρωτιέμαι κ παραπονιέμαι κ εδω σε εσάς τι στο καλο εχω κάνει λάθος? ομως εκεί που με γεμίζουν οι αμφιβολίες, έρχεται μια θετική συμπεριφορά κ μου δίνει ενα λόγο να χαμογελάσω κ να ξεχάσω όλες τις προηγούμενες αρνητικές σκέψεις περί λάθους!

peristeraki

peristeraki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μα δεν την βγαζαμε ! απλα εφτανε να μελανιαζει κ να κανει εμετο απο το κλαμα. τσιριζε κ ετρεμε απο τα νευρα της.
δεν της περασε ποτε.
εγω παλι πιστευω στην διαφορετικοτητα των ανθρωπων. και παντα μιλαω για μωρα , που δεν γινεται να κανεις συζητηση κ να εξηγησεις καποια πραγματα. δεν προσπαθω να σε πεισω, αλλα κ εμενα η γνωμη μου δεν αλλαζει.
δεν εχει τυχει να δεις αδελφια, ακομα και διδυμα, που εχουν εντελως αντιθετη συμπεριφορα; εγω ειχα συμμαθητες.
και δεν δεχομαι οτι δεν προσπαθησα αρκετα η με τον καταλληλο τροπο. απλα δεν αφηνω το παιδι μου να κλαιει με αναφιλητα κ να τρεμει απο τα νευρα του. θα ''μαθει'' απο την οικογενεια οταν αρχισει να καταλαβαινει κ τον λογο που κανουμε η δεν κανουμε καποια πραγματα. αυτο νομιζω εγω.
ασε που ελπιζω οτι μολις βγαλει δοντακι θα κοιμηθουμε!

mamagoriou29

mamagoriou29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καταρχήν να ξεκαθαρίσω οτι δεν εχω διάθεση να μαλώσω με κανενα. Λεω απλά τη γνώμη μου, όπως λεει κ η βασίλισσα μας catty!!!!!!
 Very Happy 
Δεν εχω την πρόθεση ούτε να σε κατηγόρησω
Περιστέρακι, ούτε να σου υπόδειξω τον τροπο που θα μεγαλώνεις το κοριτσάκι σου.

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπερα και παλι!
Περιστερακι καταλαβαινω απολυτα αυτο που λες...οταν σου ειπα οτι τα αφησα να κλαινε εννοουσα οτι τα αφησα να κλαινε ΠΟΛΥ...σαφως και δεν ειμαι περηφανη γι αυτο αλλα πιστευω οτι ο μονος τροπος ειναι α επιμεινεις και συ στις αποψεις σου...βεβαια απο την αλλη αν αισθανεσαι οτι εχεις αντοχες ακομη το συνεχιζεις ετσι...και σε κανα χρονο θα εξασθενισει απο μονο του Wink 

mamagoriou29

mamagoriou29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Love είμαστε πολυ κοντά στο τροπο σκέψεις. Συμφωνώ με το πρώτο ποστ που έκανες.

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χαιρομαι μαμα Wink 

Εγω παλι θα συμφωνησω και με την κοπελα που ειπε πως οτι και να κανουμε καποιοι θα κανουν το σχολιο τους...εγω παντως πλεον κανω την πλακα μου με ολα αυτα!
Πριν λιγες μερες ημουν στις τουαλετες στο σκλαβενιτη με τον τριχρονο μου...μια κυρια τον παρακολουσε και ειχε παθει προφανως σοκ...ο γιος μου προσπαθουσε να φτασει τη βρυση να πλυνει τα χερακια του..εγω τον αφηνα...η κυρια λεει καλε σηκωσε το να φτανει...οχι δεν πειραζει μια χαρα φτανει απανταω χαμογελωντας...μετα βλεπει κατι κερματα που ειχε αφησει διπλα στη βρυση...δωσε του τα κερματα μουλεει...οχι τα φτανει λεω εγω αφου αυτος τα εβαλε (χαμογελωντας και παλι)...ωωωχχ θα γλυστρισει με τα νερα συνεχιζει αυτη..πιαστον...οχι ειναι συνηθισμενος αυτος στις δυσκολες αποστολες συνεχιζω εγω (ξανα χαμογελωντας)...πωπωωω αυτο το ζακετακι ποιανου ειναι που βραχηκε? λεει αυτη παλι οταν βλεπει το ζακετακι του ακουμπισμενο διπλα στη βρυση...πω πω αν ειναι δυνατον που τα αφηνουν να βρωμιζουν κλπ κλπ αρχισε να μονολογει αυτη...εκει κοριτσια καπου σταματησα, δεν ειπα οτι ειναι δικο μας γιατι αυτη ειχε αρχισει να αφηνιαζει και ετσι εκανα την παπια...εφυγε αυτη , πηρα το ζακετακι και φυγαμε και μεις Wink 

peristeraki

peristeraki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλε σιγα να μη μαλωσουμε γι'αυτα! σαφως και ολοι οι ανθρωποι δεν σκεφτονται το ιδιο!
αν τα μηνυματα μου φανηκαν ''καπως'', δεν ηταν εσκεμμενα.
love , ομολογω οτι οταν ειπες οτι το αφηνες να κλαιει, καταλαβα λιγο. και λεω οκ ποσο να εκλαψε! τελικα υπαρχουν κ αλλα παιδια που κλαινε τοσο πολυυυυ! τα δικα σου νευρα πως ηταν οταν την αφηνες κ εκλαιγε; θελω να πω, μετα τρεματε μαζι ή σου περναγε κ εσενα ;

mamagoriou29

mamagoriou29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Love εννοείται πως πάντα κάνεις λάθος για τους άλλους! Λάθος γαλα, λάθος μπουκάλι, λάθος συμπεριφορά, λάθος λάθος λάθος. Αν κ εχω μονο ενα τρίχρονο παιδάκι έμαθα πια να μην ακούω. Φαντάζομαι εσυ που εχεις τέσσερα!!!

Περιστέρακι όλα ειναι θεμα εξάσκησης! Εμένα πάντως τα νεύρα μου περνούσαν μαζί με το μωρο. Κ μετά απο ενα σημείο νευριαζε μονο αυτό , εγω ειχα συνηθίσει! Χιχιχιχι!

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
H αληθεια ειναι περιστερακι οτι εμενα τα νευρα τεντωνονται πολυ περισσοτερο...αισθανομαι απαισια οποτε εχει συμβει...για μενα σιγουρα ειναι ψυχοφθορο..και τυψεις εχω νιωσει οταν μετα το εχω δει να κοιμαται γλυκα γλυκα...

peristeraki

peristeraki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ευχομαι να ειναι που δεν εχει βγαλει δοντακια ακομη! εκει πονταρω ολες μου τις μαρκες!
τωρα παλι το απογευμα, πατησε μια κριση......κ δεν μπορουσαμε να την κανουμε καλα! εδειχνε ομως οτι πονανε τα δοντακια της. αυτο το συνεχομενο ξενυχτι μου το κανει κανενα διμηνο . αλλιως ξυπναγε απο 2 μεχρι 5 φορες κ κοιμοταν αμεσως. εκει, την παλευα κ εγω καλυτερα.....τωρα.....
κατα κατα κατα καταρρεω που λεει κ ενας αγαπημενος τραγουδιστης!
κοριτσακια σας φιλω, παω για ταινια, κ παλι συγνωμη αν σας φανηκα νευριασμενη απλα αυτες τις μερες ζοριζομαι λιγο παραπανω!
τσιου τσιου

mamagoriou29

mamagoriou29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Love ανοίγεις μεγάλο θεμα με το κεφάλαιο τύψεις! Ειμαι ο ως πτώμα κ θα σας καληνυχτισω κ εγω! Φιλια  Μαμάδες που γέννησαν το 2011 ☆7 - Σελίδα 19 417472 Μαμάδες που γέννησαν το 2011 ☆7 - Σελίδα 19 850933 

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαληνυχτα...ευχομαι με πολυ υπνο Wink 

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πάλι κοιμηθηκατε ολες;  Μαμάδες που γέννησαν το 2011 ☆7 - Σελίδα 19 38176

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γειά σας κορίτσια!
Δεν εχω όρεξη για πολλές κουβέντες και απέχω. Το 2014 μπήκε πολύ γ@μ#/€!@.
ενα παιδάκι 23μηνων πολυ δικό μας εχει λευχαιμια! Αυτές τις μέρες είμαι τόσο χάλια που απλά αναπνέω για να λέω ότι ζω.
Αυτά τα ολίγα!
Σας χαιρετώ.

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kατριν επειδη τα εχω ζησει θελω μονο να σου πω οτι για μενα το καλυτερο που εχεις να κανεις απεναντι στους γονεις του μωρου ειναι να εισαι αισιοδοξη, χαμογελαστη, να τους δινεις ουσιαστικη δυναμη μιλωντας τους για διαφορα απλα και καθημερινα και πανω απ΄ολα να πιστεψεις οτι ειναι κατι που θα περασει, διοτι σημερα αυτη η ασθενεια σε πολυ μεγαλο ποσοστο περναει...εμενα ετσι φεροταν ο αδελφος μου σε μενα και πραγματικα οποτε τον συναντουσα επαιρνα πολλη δυναμη και ενιωθα μεγαλη αισιοδοξια...

peristeraki

peristeraki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα! τι κανετε;
Καατριν, η Λοβ εχει δικιο. ειναι μια ασθενεια που σε ενα πολυ μεγαλο ποσοστο ειναι ιασιμη.
αισιοδοξια και δυναμη!

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κσλημερα!

Περιστερακι ελπιζω να κοιμηθηκατε λιιιγο παραπανω Smile 

Εγω ετοιμαζομαι για μαθημα...αα..και σημερα φευγουμε οικογενειακως για σ-κ....οποτε απο το μεσημερι βαλιτσες, ρουχα, πραγματα... και... πανικος!!

Επισης χρονια πολλα σε ολες μας διοτι δεν πιστευω να ειναι καποια εδω που δε γιορταζει... Wink 

peristeraki

peristeraki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι δεν κοιμηθηκαμε! νιωθω οτι μεχρι να βγαλει δοντια , θα μας βγαλει την ψυχη!
γιατι δεν βγαζει δοντια ομως; 9 μηνων ειναι!
εκδρομουλα ε; τελεια! εγω με την πρωτη ευκαιρια, θελω να παμε στο Ναυπλιο ή στο Γαλαξιδι! να περασετε τελεια!

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Περιστερακι το μωρο σου δε βγαζει δοντια μαλλον γιατι θα μεινει φαφουτα... tongue 

peristeraki

peristeraki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μμμμμμμ κρυαααααααααααδες  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy 
 Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing tongue tongue tongue tongue 
απλα ελεγα οτι οσο πιο αργα, σκληραινουν τα ουλα κ παιδευεται πιο πολυ.

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα!
Αυτες τις μερες δεν πολυμπηκα κ τωρα επιτελους σας διαβασα.

Καττυιιι εγω σημερα κανω τις σουπιες.

Κοριτσια εγω πιατευω οτι οταν ενα παιδακι κοιματε επειτα απο το ποκυ κλαμμα ζητωντας την μαμα κοιματε επειδη εκλαιγε ποκυ κουραστικε κ παραδοθηκς στον υπνο.δεν σας εχει συμβει να κλαιτε πυ κ μετα να νυσταξετε;;εμενα παντα αυτο μου συμβαινει.οποτε δεν μαθαινουν να κοιμουντε μονα τους κουραστικαν.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 19 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις