Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
92 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 92 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

1Παιδί χωρίς γάμο!! Απόψεις!!! Empty Παιδί χωρίς γάμο!! Απόψεις!!! Τετ Ιουν 04, 2014 4:01 am

Marianna50

Marianna50
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια καλησπέρα!! Καινούρια στο φόρουμ αλλά ελπίζω να μείνω!! Λοιπόν, θέλω τις απόψεις σας περί παιδιού σε μία σχέση χωρίς γάμο.. Τι λέτε για αυτό το ζήτημα;; Γενικά δεν τρελαίνομαι να παντρευτώ!!

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα κ σε σενα...πλεον πολλα ζευγαρια δεν παντρευονται κ κανουν οικογενεια μ παιδια..εγω ασ πουμε δεν θα τολμουσα να το κανω αν κ δεν παρεξηγω αυτουσ που το κανουν..εφοσον δεν θελεισ γαμο εσυ κ ο συντροφοσ κ συμφωνειτε τοτε ολα καλα..

Marianna50

Marianna50
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σε αυτό συμφωνώ, το θέμα είναι ότι σε κάτι τέτοια ζητήματα μπλέκονται και τα σόγια δυστυχώς, και εκεί αρχίζει το πανηγύρι... Και τι κάνεις;;; Υποχωρείς για να μην έχεις βαβούρα ή κλείνεις αυτιά και κάνεις αυτό που θες;;;

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τα σογια παντα θα βρουν κατι να πουν..και γαμο να κανεις θα πουν για το νυφικο για το τραπεζι για το φαγητο...παντα κουτσομπολευουν!!τωρα βεβαια ειναι κ οι γονεις που αν δεν συνφωνουν δεν μπορεισ να αδιαφορησεις εντελως..ειναι γονεις κ τα βλεπουν αλλιως..

Marianna50

Marianna50
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπααα όχι με τους γονείς δεν έχουμε θέμα... Λίγο η πεθερούλα ίσως ψιλοστεναχωρηθεί αλλά μέχρι εκεί.. Κατά βάση είναι μαζί μας σε ότι κι αν αποφασίσουμε!! Οι υπόλοιποι με προβληματίζουν που χουν αρχίσει τα σχόλια του τύπου "έχουμε και μεις παλικάρι της παντρειάς" και κάτι τέτοια!! Ή το ότι δεν μας συμπεριφέρονται αναλόγως διότι "δεν είναι επίσημη η σχέση".. Δηλαδή 5 χρόνια κολλάμε μπρίκια!!!  Laughing 

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καταλαβαινω....αλλα αφου οι γονεις δεν ειναι κ τοσο αντιθετοι παλι καλα...βεβαια η αποφαση ειναι μονο δικη σας...το ενδεχομενο ενος πολιτικου γαμου το εχετε σκεφτει εφοσον δεν τρελενεστε για ολο το πανηγυρι του θρησκευτικου??

Marianna50

Marianna50
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ναι το έχουμε σκεφτεί και μάλλον κάτι τέτοιο θα γίνει τελικά απλά όταν και αν, δε μ'αρέσουν τα βιαστικά πράγματα.. Μετά όμως σκέφτομαι και αυτό το "ο γάμος σκοτώνει τον έρωτα". Τι λες ισχύει κάτι τέτοιο;;;

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δεν νομιζω οτι ισχυει...ο ερωτας καποια στιγμη καταλαγιαζει..και καποια στιγμη ξανα φουντωνει...ο οργανισμος του ανθρωπου δεν αντεχει να ναι παντα ερωτευμενος φουλ γιατι θα σαλταρει..συγκατοικεις με τον συντροφο σου?

Marianna50

Marianna50
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ναι, και τα 5 χρόνια!! Γνωριζόμαστε από παιδιά, επομένως ήρθε κάπως αβίαστα όλο αυτό!!

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αφου συγκατοικειτε 5 χρονια σημαινει οτι τα βρισκετε κ ο ενας ξερει τα χουγια του αλλουνου...δηλαδη εισαι εγκυος ?

Marianna50

Marianna50
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Όχι δεν είμαι (υπάρχει μια πιθανότητα αλλά ελάχιστη) απλά αυτά όλα με έβαλαν στην διαδικασία να το σκέφτομαι.. Και τελικά μπορώ να πω ότι είμαι έτοιμη, άρα σκοπεύω να γίνει!!  Very Happy 

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπέρα!

θα συμφωνησω απολυτα με την kιkiman στο θέμα περι ερωτα, εφόσον συγκατοικειται είναι ακριβως το ιδιο πραγμα ειτε εισαι παντρεμένος ειτε όχι,
εχε όμως υποψη σου ότι ο γαμος εχει νομικη διασταση κατά βαση οποτε ξανασκεψου το και αν αποφαισισεις να μην παντρευτείς να πραττεις αναλογα


τωρα για το θεμα που αναφερες με τα σογια κτλ ισως εχεις ένα δικιο αλλα εφόσον δεν συμπεριφερεσαι ως μελος της οικογενειας δηλ. δεν υπαρχουν επισκεψεις, τηλεφωνα κτλ

Marianna50

Marianna50
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλά σίγουρα έχετε δίκιο.. Εξάλλου δεν είμαστε και άτομα που μας νοιάζουν οι άλλοι.. Όσο για το νομικό ζήτημα του γάμου, εκεί είναι και οι ενστάσεις μου, δηλαδή τι εννοώ.. Είμαστε 2 άνθρωποι πολιτισμένοι, γνωριζόμαστε τόσο καλά, γιατί δηλαδή πρέπει να παντρευτείς για να είσαι σίγουρος στο οτιδήποτε;; Δεν θα πρεπε όλα να είναι θέμα εμπιστοσύνης;; Καταλάβατε πως το λέω;; Ή μήπως είμαι ρομαντική;;;  Embarassed 

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εσυ ξερεις τον συντροφο σου καλυτερα απ ολους...αλλα θα συμφωνησω κ εγω με την ioulliana...

Mare

Mare
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κάντε ένα σύμφωνο συμβίωσης, αν δεν θέλετε να παντρευτείτε, τουλάχιστον για να κατοχυρώσετε το παιδί, ώστε να μην γραφτεί αγνώστου πατρός και τρέχετε μετά με συμβολαιογραφικές αναγνωρίσεις, που είναι πολυέξοδες. Πάντως και ο πολιτικός γάμος δεν είναι τίποτα, μπορείτε να πάτε μόνο οι 2 σας με δύο μάρτυρες και τελειώνει το πανηγύρι.

Marianna50

Marianna50
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ναι όντως έχετε δίκιο... Αλλά τώρα έχω νέα δεδομένα που με καίνε πιο πολύ, θα φτιάξω άλλο θέμα, ελάτε εκεί, έχει πιο ζουμί η υπόθεση!!  Laughing 

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Παιδί (α) χωρίς γάμο:
Υπέρ: διορίζεσαι πανεύκολα στο δημόσιο, υπάρχει κάποια παραπάνω πρόνοια για τις ανύπαντρες μητέρες γενικά.ειδικά στο εξωτερικό αλλά και στην ελλάδα κάτι γίνεται.
Κατά: Τα σόγια γκρινιάζουν και μουρμουράνε, το ίδιο και οι γείτονες.. ίσως τα παιδιά σου να αντιμετωπίσουν ρατσισμό στο σχολείο από δασκάλους και μαθητές.

Όπως βλέπεις δεν αναφέρθηκα καθόλου στη σχέση γιατί δεν αλλάζει απολύτως τίποτα. (εγώ πάντως χάρηκα που παντρεύτηκα)

Marianna50

Marianna50
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
JELLYFISH έγραψε:Παιδί (α)  χωρίς γάμο:
Υπέρ: διορίζεσαι πανεύκολα στο δημόσιο, υπάρχει κάποια παραπάνω πρόνοια για τις ανύπαντρες μητέρες γενικά.ειδικά στο εξωτερικό αλλά και στην ελλάδα κάτι γίνεται.
Κατά: Τα σόγια γκρινιάζουν και μουρμουράνε, το ίδιο και οι γείτονες.. ίσως τα παιδιά σου να αντιμετωπίσουν ρατσισμό στο σχολείο από δασκάλους και μαθητές.

Όπως βλέπεις δεν αναφέρθηκα καθόλου στη σχέση γιατί δεν αλλάζει απολύτως τίποτα. (εγώ πάντως χάρηκα που παντρεύτηκα)
Καλά ας γίνει το 1ο πρώτα γιατί και αυτό το σαΐνι ο δικός μου δεν μιλάει πιο νωρίς... Όλα μόνη πρέπει να τα καταλαβαίνω και να τον ρωτάω και μετά τα παραδέχεται!! Δε μπορείς να φανταστείς τώρα που ξέρω ότι θέλει πόσο εύχομαι να είμαι και εδώ θα ταν και η έκπληξη που λέγαμε αλλά έλα που δεν είμαι και πολύ ο τύπος των λίγων πιθανοτήτων.. Και ξεκίνησαν και ήδη τα πονάκια της περιόδου, οπότε πάμε για τον άλλο μήνα τώρα!!!  cheers 

Mimine


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Mare έγραψε:Κάντε ένα σύμφωνο συμβίωσης, αν δεν θέλετε να παντρευτείτε, τουλάχιστον για να κατοχυρώσετε το παιδί, ώστε να μην γραφτεί αγνώστου πατρός και τρέχετε μετά με συμβολαιογραφικές αναγνωρίσεις, που είναι πολυέξοδες.

Επειδή το έχουμε κάνει, ενημερώνω ότι 50 ευρώ κόστισε η αναγνώριση. Τίποτε σπουδαίο και ούτε πολύ καιρό χρειάστηκε.

Εγώ χωρίς γάμο τον έκανα τον μικρούλη μου κι όποιος τραβάει ζόρι ποσώς με ενδιαφέρει. Ίσως κάποια στιγμή τη βάλουμε την κουλούρα αλλά δεν είναι και τόσο σημαντικό. Οπότε θα έλεγα να προχωρήσετε και μη μασάτε.

γεωργια καρ

γεωργια καρ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμεις προς το παρων δεν εχουμε παντρευτει.Καναμε εναν αρραβωνα για τα ματια του κοσμου πιο πολυ.Το εχουμε συζητηση το θεμα.Οποτε παντρευτουμε θα ειναι ολοι οι γνωστοι και συγγενεις μας στον γαμο αλλα μεχρι εκει.Μετα θα κανουμε τραπεζι μονο στους πολυ δικους μας ανθρωπους.Δεν ειναι καιρος για εξοδα και οσοι μας αγαπουν θα το δεχτουν.Οι περισσοτεροι πανε σε γαμους μονο και μονο για το φαι και εξω απ'την πορτα.Δεν θα τους κανουμε την χαρη!Θα γινει τωρα μια αναγνωριση και βλεπουμε...Δεν ειμαι κατα του γαμου αλλα το εχουμε καταντησει ενα πανηγυρι,αυτη τουλαχιστον ειναι η γνωμη μου!

Marianna50

Marianna50
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γεωργια καρ έγραψε:Εμεις προς το παρων δεν εχουμε παντρευτει.Καναμε εναν αρραβωνα για τα ματια του κοσμου πιο πολυ.Το εχουμε συζητηση το θεμα.Οποτε παντρευτουμε θα ειναι ολοι οι γνωστοι και συγγενεις μας στον γαμο αλλα μεχρι εκει.Μετα θα κανουμε τραπεζι μονο στους πολυ δικους μας ανθρωπους.Δεν ειναι καιρος για εξοδα και οσοι μας αγαπουν θα το δεχτουν.Οι περισσοτεροι πανε σε γαμους μονο και μονο για το φαι και εξω απ'την πορτα.Δεν θα τους κανουμε την χαρη!Θα γινει τωρα μια αναγνωριση και βλεπουμε...Δεν ειμαι κατα του γαμου αλλα το εχουμε καταντησει ενα πανηγυρι,αυτη τουλαχιστον ειναι η γνωμη μου!
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!! Αυτό δε θέλω και εγώ, το πανηγύρι... Έρχεται ο κάθε άσχετος να σχολιάσει το ένα και το άλλο... Ο γάμος είναι για να έρθουν αυτοί που πραγματικά αγαπούν το ζευγάρι και θέλουν να του ευχηθούν!!

em_diva

em_diva
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Έτσι είναι πλέον κορίτσια, Όλα γίνονται για τα μάτια του κόσμου. Εμείς μετά απο 8 χρόνια σχέση μείναμε μαζί κ κάναμε έναν αρραβώνα για να γνωριστούν οι οικογένειες. Μετά απο 2 χρόνια δλδ (φέτος) έμεινα έγκυος κ κάναμε πολιτικό 4 άτομα είμασταν (εμείς κ 2 μάρτυρες) όχι μόνο για το παιδί. Είναι κ άλλα όπως κοινή φορολογική κ μπορεί να κάνει εξωτερικές δουλειές αντί για εμένα μέχρι να "σαραντήσω".
Για θρησκευτικό ΙΣΩΣ με τη βάπτιση σε πολύ οικογενειακό κύκλο.. Είναι πολλοί πάντως που το κάνουν για το πανηγύρι, τα έθιμα, την παράδοση κ την υποχρέωση!!

Despoina90


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Marianna50 έγραψε:
Καλά ας γίνει το 1ο πρώτα γιατί και αυτό το σαΐνι ο δικός μου δεν μιλάει πιο νωρίς... Όλα μόνη πρέπει να τα καταλαβαίνω και να τον ρωτάω και μετά τα παραδέχεται!! Δε μπορείς να φανταστείς τώρα που ξέρω ότι θέλει πόσο εύχομαι να είμαι και εδώ θα ταν και η έκπληξη που λέγαμε αλλά έλα που δεν είμαι και πολύ ο τύπος των λίγων πιθανοτήτων.. Και ξεκίνησαν και ήδη τα πονάκια της περιόδου, οπότε πάμε για τον άλλο μήνα τώρα!!!  cheers 

Βρε κοπέλα μου, συγνώμη κιόλας και με όλο το θάρρος, αλλά το γεγονός ότι ο φίλος σου θέλει παιδί και αντί να καθήσει να το συζητήσει μαζί σου, αφήνει να συμβαίνουν "ατυχήματα", στη θέση σου θα με προβλημάτιζε...Δηλαδή αν στα δικά σου σχέδια δεν υπήρχε το παιδί, θα στο έκανε με το ζόρι;

Φιλικά, από μια συνομήλική σου.

Areti2

Areti2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Marianna50 έγραψε:Καλά σίγουρα έχετε δίκιο.. Εξάλλου δεν είμαστε και άτομα που μας νοιάζουν οι άλλοι.. Όσο για το νομικό ζήτημα του γάμου, εκεί είναι και οι ενστάσεις μου, δηλαδή τι εννοώ.. Είμαστε 2 άνθρωποι πολιτισμένοι, γνωριζόμαστε τόσο καλά, γιατί δηλαδή πρέπει να παντρευτείς για να είσαι σίγουρος στο οτιδήποτε;; Δεν θα πρεπε όλα να είναι θέμα εμπιστοσύνης;; Καταλάβατε πως το λέω;; Ή μήπως είμαι ρομαντική;;;  Embarassed 
Όλα αυτά τα ζευγάρια που παντρεύονται και μετά από 1, 2, 10 χρόνια χωρίζουν, πολλές φορές καθόλου πολιτισμένα και αφού έχουν κάνει παιδιά, κάποτε πίστευαν ότι γνωρίζονται "τόσο καλά" και ήταν "σίγουροι" ο ένας για τον άλλο. Δεν είναι λίγα τα ζευγάρια που ήταν μαζί τα διπλάσια χρόνια απ' ό,τι είσαστε εσείς και στο τέλος χώρισαν.

Όχι, ο γάμος δεν σκοτώνει τον έρωτα, η ζωή και η ρουτίνα τον σκοτώνουν και ζωή/ρουτίνα έχουμε όλοι μας, είτε είμαστε παντρεμένοι είτε όχι.

Προσωπικά ξέρω αρκετές περιπτώσεις ζευγαριών που δεν τους ενδιέφερε να παντρευτούν, ήταν μια χαρά όπως ήταν κλπ κλπ και όταν κάποια στιγμή ο ένας από τους δύο πίεσε για γάμο χώρισαν με συνοπτικές - και αυτός που δεν ήθελε το γάμο παντρεύτηκε με άλλο πρόσωπο μέσα στον επόμενο χρόνο. Οπότε μην είσαστε 100% σίγουρες ότι ο σύντροφος που δεν θέλει να παντρευτεί, δεν το θέλει για τους ίδιους λόγους που δεν το θέλετε κι εσείς. Οι άντρες συνήθως γραμμένη την έχουν την κοινωνία...

Προφανώς ο κάθε ένας είναι διαφορετικός και δεν σημαίνει ότι όλοι όσοι δεν θέλουν να παντρευτούν είναι υποψήφιοι γαμο-φυγάδες, αλλά όταν παίρνετε αποφάσεις όχι μόνο για σας αλλά και για το παιδί σας, καλό είναι να έχετε τα μάτια σας ανοιχτά και να μην νομίζετε ότι εσείς και ο αγαπητικός σας είσαστε οι εξαιρέσεις του κανόνα. Προσέχουμε για να έχουμε.

Marianna50

Marianna50
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Despoina90 έγραψε:
Marianna50 έγραψε:
Καλά ας γίνει το 1ο πρώτα γιατί και αυτό το σαΐνι ο δικός μου δεν μιλάει πιο νωρίς... Όλα μόνη πρέπει να τα καταλαβαίνω και να τον ρωτάω και μετά τα παραδέχεται!! Δε μπορείς να φανταστείς τώρα που ξέρω ότι θέλει πόσο εύχομαι να είμαι και εδώ θα ταν και η έκπληξη που λέγαμε αλλά έλα που δεν είμαι και πολύ ο τύπος των λίγων πιθανοτήτων.. Και ξεκίνησαν και ήδη τα πονάκια της περιόδου, οπότε πάμε για τον άλλο μήνα τώρα!!!  cheers 

Βρε κοπέλα μου, συγνώμη κιόλας και με όλο το θάρρος, αλλά το γεγονός ότι ο φίλος σου θέλει παιδί και αντί να καθήσει να το συζητήσει μαζί σου, αφήνει να συμβαίνουν "ατυχήματα", στη θέση σου θα με προβλημάτιζε...Δηλαδή αν στα δικά σου σχέδια δεν υπήρχε το παιδί, θα στο έκανε με το ζόρι;

Φιλικά, από μια συνομήλική σου.
Σίγουρα έχεις δίκιο όπως το λες γιατί προφανώς και δεν μας ξέρεις και φταίω και εγώ γιατί ενώ ακόμα δεν ήρθα στο φόρουμ (δηλ. καλά καλά δεν γνωριστήκαμε και άνοιξα λεπτά ζητήματα.. Αλλά δεν είναι έτσι.. Παιδί ξέρουμε ότι θέλουμε και οι 2 απ'την 1η στιγμή που είμαστε μαζί!! Βλέπεις υπάρχει και μια γνωριμία απ'τα παιδικά μας χρόνια, επομένως γνωριζόμαστε πάρα πολύ καλά! Και όχι με το ζόρι δεν θα έκανε τίποτα, ξέρει και αυτός ότι εγώ θέλω, απλά το μόνο που μας φόβιζε τόσο καιρό είναι οι κοινονικοπολιτικές εξελίξεις της χώρας! Με λίγα λόγια ότι είναι πολύ δύσκολα να τα φέρεις πέρα, αλλά όπως είπα και κάπου αλλού, με αυτή τη λογική τελικά δεν θα πρεπε να κάνει κανείς παιδί αυτή την περίοδο!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις