Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
105 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 105 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

1Μισθός Babysitter Empty Μισθός Babysitter Πεμ Ιουν 26, 2014 2:13 am

Dimitra P.

Dimitra P.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια χαρά σε όλους.Έχω μια απορία σχετικά με το μισθό των babysitter.Πόσα θεωρείτε ότι πρέπει να παίρνει μια babysitter για 4 ώρες καθημερινές,με δυο παιδιά και δουλειές του σπιτιού?Ή αν αναλάβει ένα μωράκι 10 μηνών χωρίς δουλειές 8ωρο καθημερινές και μερικές φορές και ΣΚ? Ή αν αναλάβει δυο παιδιά 5 και 4 μηνών χωρίς δουλειές 4ωρο καθημερινές? Στην πρώτη περίπτωση επειδή εργάστηκα 9 μήνες με τα δυο παιδιά και τις δουλειές μου έδιναν 350 αλλά θεωρώ πως είναι λίγα.Επειδή όταν με ρωτάνε για το οικονομικό σκαλώνω παρακαλώ βοηθήστε με. Smile

2Μισθός Babysitter Empty Απ: Μισθός Babysitter Πεμ Ιουν 26, 2014 4:21 am

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Dimitra P. έγραψε:Γεια χαρά σε όλους.Έχω μια απορία σχετικά με το μισθό των babysitter.Πόσα θεωρείτε ότι πρέπει να παίρνει μια babysitter για 4 ώρες καθημερινές,με δυο παιδιά και δουλειές του σπιτιού?Ή αν αναλάβει ένα μωράκι 10 μηνών χωρίς δουλειές 8ωρο καθημερινές και μερικές φορές και ΣΚ? Ή αν αναλάβει δυο παιδιά 5 και 4 μηνών χωρίς δουλειές 4ωρο καθημερινές? Στην πρώτη περίπτωση επειδή εργάστηκα 9 μήνες με τα δυο παιδιά και τις δουλειές μου έδιναν 350 αλλά θεωρώ πως είναι λίγα.Επειδή όταν με ρωτάνε για το οικονομικό σκαλώνω παρακαλώ βοηθήστε με. Smile


4 ώρες καθημερινά με 2 παιδιά και δουλειές σπιτιού = 350 ευρώ το μήνα.
Μωρό 10 μηνών 8ωρο καθημερινές χωρις δουλειές= 500 ευρώ χωρίς ΣΚ,με ΣΚ= 600.

2 μωρά χωρίς δουλειές 4ωρο καθημερινα χωρίς ΣΚ =350 ευρώ, με ΣΚ 450 και με δουλειές συμπ/νου του ΣΚ = 550 ευρώ.

3Μισθός Babysitter Empty Απ: Μισθός Babysitter Πεμ Ιουν 26, 2014 4:25 am

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Stevi_tasos έγραψε:
Dimitra P. έγραψε:Γεια χαρά σε όλους.Έχω μια απορία σχετικά με το μισθό των babysitter.Πόσα θεωρείτε ότι πρέπει να παίρνει μια babysitter για 4 ώρες καθημερινές,με δυο παιδιά και δουλειές του σπιτιού?Ή αν αναλάβει ένα μωράκι 10 μηνών χωρίς δουλειές 8ωρο καθημερινές και μερικές φορές και ΣΚ? Ή αν αναλάβει δυο παιδιά 5 και 4 μηνών χωρίς δουλειές 4ωρο καθημερινές? Στην πρώτη περίπτωση επειδή εργάστηκα 9 μήνες με τα δυο παιδιά και τις δουλειές μου έδιναν 350 αλλά θεωρώ πως είναι λίγα.Επειδή όταν με ρωτάνε για το οικονομικό σκαλώνω παρακαλώ βοηθήστε με. Smile


4 ώρες καθημερινά με 2 παιδιά και δουλειές σπιτιού = 350 ευρώ το μήνα.
Μωρό 10 μηνών 8ωρο καθημερινές χωρις δουλειές= 500 ευρώ χωρίς ΣΚ,με ΣΚ= 600.

2 μωρά χωρίς δουλειές 4ωρο καθημερινα χωρίς ΣΚ =350 ευρώ, με ΣΚ 450 και με δουλειές συμπ/νου του ΣΚ = 550 ευρώ.

στη πρώτη περίπτωση αν βάλεις και ΣΚ τότε θα πάει 400 ευρώ/μήνα.Χωρίς δουλειές και ΣΚ, 300 ευρώ και πολλά είναι και εξαρτάται και από την εμπειρία και πολλά άλλα.
Πιστεύω να βοήθησα.

4Μισθός Babysitter Empty Απ: Μισθός Babysitter Πεμ Ιουν 26, 2014 9:16 am

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Dimitra P. έγραψε:Γεια χαρά σε όλους.Έχω μια απορία σχετικά με το μισθό των babysitter.Πόσα θεωρείτε ότι πρέπει να παίρνει μια babysitter για 4 ώρες καθημερινές,με δυο παιδιά και δουλειές του σπιτιού?Ή αν αναλάβει ένα μωράκι 10 μηνών χωρίς δουλειές 8ωρο καθημερινές και μερικές φορές και ΣΚ? Ή αν αναλάβει δυο παιδιά 5 και 4 μηνών χωρίς δουλειές 4ωρο καθημερινές? Στην πρώτη περίπτωση επειδή εργάστηκα 9 μήνες με τα δυο παιδιά και τις δουλειές μου έδιναν 350 αλλά θεωρώ πως είναι λίγα.Επειδή όταν με ρωτάνε για το οικονομικό σκαλώνω παρακαλώ βοηθήστε με. Smile

Γεια σου κοριτσι! Νομιζω οτι εξαρταται μονο απο τα προσοντα. Προφανως αν εισαι παιδαγωγος θα πληρωθεις αλλιως κι αν απλως κρατας παιδια, αλλιως.
Στην πρωτη περιπτωση πιστευω οτι θα πρεπει να ειναι ο μισθος που δινει το κρατος στους παιδαγωγους και στην δευτερη οσα συμφωνησεις με την οικογενεια.
Κακα τα ψεματα αλλο πραγμα ειναι το παιδι να μεγαλωνει με επαγγελματια παιδαγωγο που ξερει απο ψυχολογια, εκπαιδευση κλπ κι αλλο απλα καποιος να προσεχει το παιδι.

Παντως αυτον τον καιρο ψαχνουμε κοπελα για 8 ωρες 4 φορες την εβδομαδα (χωρις δουλειες) για βορεια προαστια αλλα μονο για επαγγελματια παιδαγωγο.

5Μισθός Babysitter Empty Απ: Μισθός Babysitter Πεμ Ιουν 26, 2014 9:53 pm

Dimitra P.

Dimitra P.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σου κοριτσι! Νομιζω οτι εξαρταται μονο απο τα προσοντα. Προφανως αν εισαι παιδαγωγος θα πληρωθεις αλλιως κι αν απλως κρατας παιδια, αλλιως.
Στην πρωτη περιπτωση πιστευω οτι θα πρεπει να ειναι ο μισθος που δινει το κρατος στους παιδαγωγους και στην δευτερη οσα συμφωνησεις με την οικογενεια.
Κακα τα ψεματα αλλο πραγμα ειναι το παιδι να μεγαλωνει με επαγγελματια παιδαγωγο που ξερει απο ψυχολογια, εκπαιδευση κλπ κι αλλο απλα καποιος να προσεχει το παιδι.

Παντως αυτον τον καιρο ψαχνουμε κοπελα για 8 ωρες 4 φορες την εβδομαδα (χωρις δουλειες) για βορεια προαστια αλλα μονο για επαγγελματια παιδαγωγο.

Γεια χαρά! Όχι δεν είμαι παιδαγωγός αν και θα έπρεπε γιατί έχω μεγάλη αγάπη για τα παιδιά και πάντα φροντίζω να είναι ασφαλή και να περνάνε καλά Smile Παρόλα αυτά πιστεύω πως παίζει ρόλο και η περιοχή και αν θα κάνω δουλειές ή όχι γιατί πχ εγώ είχα δυο παιδιά αλλά ξεσκιζόμουν να κάνω και τις δουλειές τύπου τζάμια,σκούπισμα,2 μπάνια,κάθε μέρα και στρώσιμο κρεβατιών και τα μπαλκόνια αρκετές φορές.ε 350 για αυτά νομίζω είναι λίγα στο Χαλάνδρι ειδικά όταν ο ένας είναι υποδευθυντής σε τράπεζα,νοικιάζει σπίτια στην Πάρο και η άλλη είναι γυμνάστρια.Όπως και να έχει αν σας ενδιαφέρει έχω μια φίλη που έχει τελειώσει από το επαγγελματικό λύκειο βρεφονηπιοκόμος και μένει Αγία Παρασκευή.

6Μισθός Babysitter Empty Απ: Μισθός Babysitter Πεμ Ιουν 26, 2014 10:22 pm

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Dimitra P. έγραψε:
Γεια σου κοριτσι! Νομιζω οτι εξαρταται μονο απο τα προσοντα. Προφανως αν εισαι παιδαγωγος θα πληρωθεις αλλιως κι αν απλως κρατας παιδια, αλλιως.
Στην πρωτη περιπτωση πιστευω οτι θα πρεπει να ειναι ο μισθος που δινει το κρατος στους παιδαγωγους και στην δευτερη οσα συμφωνησεις με την οικογενεια.
Κακα τα ψεματα αλλο πραγμα ειναι το παιδι να μεγαλωνει με επαγγελματια παιδαγωγο που ξερει απο ψυχολογια, εκπαιδευση κλπ κι αλλο απλα καποιος να προσεχει το παιδι.

Παντως αυτον τον καιρο ψαχνουμε κοπελα για 8 ωρες 4 φορες την εβδομαδα (χωρις δουλειες) για βορεια προαστια αλλα μονο για επαγγελματια παιδαγωγο.

Γεια χαρά! Όχι δεν είμαι παιδαγωγός αν και θα έπρεπε γιατί έχω μεγάλη αγάπη για τα παιδιά και πάντα φροντίζω να είναι ασφαλή και να περνάνε καλά Smile Παρόλα αυτά πιστεύω πως παίζει ρόλο και η περιοχή και αν θα κάνω δουλειές ή όχι γιατί πχ εγώ είχα δυο παιδιά αλλά ξεσκιζόμουν να κάνω και τις δουλειές τύπου τζάμια,σκούπισμα,2 μπάνια,κάθε μέρα και στρώσιμο κρεβατιών και τα μπαλκόνια αρκετές φορές.ε 350 για αυτά νομίζω είναι λίγα στο Χαλάνδρι ειδικά όταν ο ένας είναι υποδευθυντής σε τράπεζα,νοικιάζει σπίτια στην Πάρο και η άλλη είναι γυμνάστρια.Όπως και να έχει αν σας ενδιαφέρει έχω μια φίλη που έχει τελειώσει από το επαγγελματικό λύκειο βρεφονηπιοκόμος και μένει Αγία Παρασκευή.


Ε δεν θα κάνεις και κουμάντο στα οικονομικά της κάθε οικογένειας για να δουλέψεις ή όχι εκτός αν θέλεις να μας πεις ότι κοιτάζεις τι δουλειά κάνει ο άντρας και η γυναίκα ή τι εισοδήματα έχουν για να πηγαίνεις,τι διαβάζω πρωινιάτικα,θα μας πάρουν με τις πέτρες.
Άκου εκεί νοικιάζει σπίτια στη Πάρο και η άλλη είναι γυμνάστρια....και εσένα τι σε νοιάζει αν νοικιάζουν σπίτια στη Πάρο και η κοπέλα αν είναι γυμνάστρια ;Δεν το κατάλαβα αυτό.Δηλαδή αν μένουν στη Κυψέλη δεν θα πας αλλά αν έχουν εισοδήματα και μένουν στη Κυψέλη θα πας;Να σου πω κοπέλα μου, ψάχνεις παιδάκια για να κρατάς ή ψάχνεις πλούσιους γονείς για να κρατήσεις παιδάκια με άλλο σκοπό ; 350 ευρώ είναι λίγα στο Χαλάνδρι και είναι πολλά στη Κάντζα ή στη Νίκαια ή στο Κερατσίνι ; Δε μας τα λες καλά,ευτυχώς που μας τα είπες για να μη σε πάρει καμία,τουλάχιστον εδώ μέσα,άντε μπράβο.

7Μισθός Babysitter Empty Απ: Μισθός Babysitter Πεμ Ιουν 26, 2014 10:28 pm

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δε νομιζω οτι για 4ωρη πενθημερη απασχόληση ειναι λιγα πλεον τα 350 και ειδικα για την ηλικια σου οταν τα νομιμα ειναι πολύ πιο κάτω! και ειδικα χωρις να εχεις πτυχιο παιδαγωγου! σημασια εχει το ποσες ωρες δουλευεις και οχι μονο το τι δουλεια βγαζεις εκεινες τις ωρες! αν ηταν ετσι όλι θα περναμε χιλιαρικα!! επισης μια συμβουλη! οταν εχεις σκοπο να αναζητησει δουλεια και βαζεις αγγελια καλο θα ηταν πριν να μην χαρακτηρισεις τζαμπατζηδες τα προηγουμενα αφεντικα σου!! το τι δουλεια κανουν και το ποσα βγαζουν δε σε αφορα! σπου προτειναν ενα μισθο και δεχτηκες δε σε εσυραν απο τα μαλλια!!εμενα προσωπικα μου χτυπησε ασχημα αυτο και μετα να βαζεις αγγελια και να ζητας δουλεια!!και για να μη νομιζεις οτι ειμαι καμια ζαμπλουτη που τα λεει ειμαι θυμα της κρισης , ανεργη 3 χρόνια και δουλευα επισης σε ανθρωπο που δεν ηξερε τι ειχε(αλλα αυτο δε με ενδιεφερε)! και κατι ακομα, δες εσυ σιγουρα τι λεφτα θελεις να ζητας γιατι ετσι φαινεσαι πιο επαγγελματιας.

8Μισθός Babysitter Empty Απ: Μισθός Babysitter Πεμ Ιουν 26, 2014 10:28 pm

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Όποια θέλει δουλειά πηγαίνει και με 300 και με 350 και στο Χαλάνδρι και στο Χολαργό και στη Νέα Ερυθραία και στη Φιλοθέη και στο Ψυχικό και στη Νίκαια και στη Γλυφάδα και στο Κερατσίνι και παντού.Άκου εκεί τι είπες κοπέλα μου....αν δουλεύει λέει στο Χαλάνδρι είναι λίγα,όπα ρε το Βόρειο προάστιο με τους νεόπλουτους που πτώχευσαν και τα 350 για να κρατάς το παιδάκι είναι λίγα,ελπίζω να μην είσαι αλβανή γιατί ακόμα και οι αλβανές θα σου ρίξουν ξύλο αν διαβάσουν τι γράφεις.
Ξέρω κοπέλα εξαιρετική από την Αλβανία και παίρνει 300 ευρώ με τετράωρο και κρατάει παιδάκι 3 ετών και κάνει και δουλίτσες ότι μπορεί δεν είναι και καθαρίστρια και είναι μόλις 18 ετών η κοπέλα και έρχεσαι εδώ μέσα να μας πεις ότι κοιτάς αν νοικιαζουν τα ζευγάρια σπίτια στη Πάρο και αν έχουν λεφτά και αναλόγως πας ή δεν πας ;Στο κρανίο τα πήρα μιλάμε άντε μη σου πω καμιά άλλη κουβέντα και χεστούμε εδώ μέσα σήμερα.

9Μισθός Babysitter Empty Απ: Μισθός Babysitter Πεμ Ιουν 26, 2014 10:31 pm

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
eirini.pav έγραψε:δε νομιζω οτι για 4ωρη πενθημερη απασχόληση  ειναι λιγα πλεον τα 350 και ειδικα για την ηλικια σου οταν τα νομιμα ειναι πολύ πιο κάτω! και ειδικα χωρις να εχεις πτυχιο παιδαγωγου! σημασια εχει το  ποσες ωρες δουλευεις και οχι μονο το τι δουλεια βγαζεις εκεινες τις ωρες! αν ηταν ετσι όλι θα περναμε χιλιαρικα!! επισης μια συμβουλη! οταν εχεις σκοπο να αναζητησει δουλεια και βαζεις αγγελια καλο θα ηταν πριν να μην χαρακτηρισεις τζαμπατζηδες τα προηγουμενα αφεντικα σου!! το τι δουλεια κανουν και το ποσα βγαζουν δε σε αφορα! σπου προτειναν ενα μισθο και δεχτηκες δε σε εσυραν απο τα μαλλια!!εμενα προσωπικα μου χτυπησε ασχημα αυτο και μετα να βαζεις αγγελια και να ζητας δουλεια!!και για να μη νομιζεις οτι ειμαι καμια ζαμπλουτη που τα λεει ειμαι θυμα της κρισης , ανεργη  3 χρόνια και δουλευα επισης σε ανθρωπο που δεν ηξερε τι ειχε(αλλα αυτο δε με ενδιεφερε)! και κατι ακομα, δες εσυ σιγουρα τι λεφτα θελεις να ζητας γιατι ετσι φαινεσαι πιο επαγγελματιας.

ακου εκεί πες τα κορίτσι μου να μην είμαι μόνη μου .
κοιτάει λέει αν νοιικιάζουν σπίτια και αν είναι γυμνάστρια και αν η θεία της της άφησε κληρονομιά στην Αμερική για να ζητήσει περισσότερα η λιγότρα , αντε γιατί το είπα και στη δουλειά μου εδω για να μην σασ πω τι μου ειπαν οι άλλες κοπέλες και ένας άντρας συνάδελφος μου για να της πω ..

10Μισθός Babysitter Empty Απ: Μισθός Babysitter Πεμ Ιουν 26, 2014 10:51 pm

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δηλαδή αν ερχόσουν σε εμάς , αν βγάζαμε 3000 το μήνα εγώ και ο άντρας μου ή αν βγάζαμε 5000 το μήνα θα μας ζητούσες 800 ευρώ ενω αν βγάζαμε 2000 το μήνα θα μας ζητούσες 600 και αν βγάζαμε 1000 θα μας ζητούσες 350 ενώ αν ήμασταν άνεργοι δεν θα ερχόσουν καθόλου αντί να πάρεις 300 ευρώ, να σου πω τρολλάρεις ή μου φαίνεται ;και μετά λες δεν έχεις δουλειά ή ψάχνεις ...πως να μην έχεις ή να μην ψάχνεις καιρό με αυτά που γράφεις;Λογικό είναι.Μπορείς να πας και στην Ελισάβετ να ζητήσεις να κάνεις τη Babysitter στα παιδιά του William και της Κατίνας Middelton για να σου δίνουν 10000 λίρες το μήνα που μένουν και σε ακριβή περιοχή .

11Μισθός Babysitter Empty Απ: Μισθός Babysitter Πεμ Ιουν 26, 2014 10:53 pm

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και γεια χαρά γιατί μπαίνω από τη δουλειά μου καλό ψάξιμο με αυτά τα μυαλά που έχεις.

12Μισθός Babysitter Empty Απ: Μισθός Babysitter Πεμ Ιουν 26, 2014 11:15 pm

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δήμητρα θα σου συνιστούσα να αφαιρέσεις από το προφίλ σου το fb και το twitter σου.
Στο φόρουμ μπαίνουν και παλαβοί και καλύτερα θα ήταν να είναι κρυμμένα πιο προσωπικά σου στοιχεία.

Για το θέμα θα πω μόνο...
Όσοι ζητάνε από κορίτσια που τους προσέχουν τα παιδιά να τους κάνουν και δουλειές... απλά τις εκμεταλλεύονται.
Εύχομαι να βρεις κάπου καλύτερες συνθήκες εργασίας.
Αν και στις μέρες μας...

13Μισθός Babysitter Empty Απ: Μισθός Babysitter Πεμ Ιουν 26, 2014 11:31 pm

snoopy

snoopy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
margdimitra έγραψε:Δήμητρα θα σου συνιστούσα να αφαιρέσεις από το προφίλ σου το fb και το twitter σου.
Στο φόρουμ μπαίνουν και παλαβοί και καλύτερα θα ήταν να είναι κρυμμένα πιο προσωπικά σου στοιχεία.

Για το θέμα θα πω μόνο...
Όσοι ζητάνε από κορίτσια που τους προσέχουν τα παιδιά να τους κάνουν και δουλειές... απλά τις εκμεταλλεύονται.
Εύχομαι να βρεις κάπου καλύτερες συνθήκες εργασίας.
Αν και στις μέρες μας...

συμφωνω απολυτα!!!!!!το παιδι θες να προσεχω και να ασχολουμε η να κανω και την καθαριστρια?το να κανεις μια ερωτηση εδω μεσα πια κατανταει επικινδυνο...αν ειναι δυνατον

14Μισθός Babysitter Empty Απ: Μισθός Babysitter Πεμ Ιουν 26, 2014 11:48 pm

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
snoopy έγραψε:
margdimitra έγραψε:Δήμητρα θα σου συνιστούσα να αφαιρέσεις από το προφίλ σου το fb και το twitter σου.
Στο φόρουμ μπαίνουν και παλαβοί και καλύτερα θα ήταν να είναι κρυμμένα πιο προσωπικά σου στοιχεία.

Για το θέμα θα πω μόνο...
Όσοι ζητάνε από κορίτσια που τους προσέχουν τα παιδιά να τους κάνουν και δουλειές... απλά τις εκμεταλλεύονται.
Εύχομαι να βρεις κάπου καλύτερες συνθήκες εργασίας.
Αν και στις μέρες μας...

συμφωνω απολυτα!!!!!!το παιδι θες να προσεχω και να ασχολουμε η να κανω και την καθαριστρια?το να κανεις μια ερωτηση εδω μεσα πια κατανταει επικινδυνο...αν ειναι δυνατον

ενώ το επικίνδυνο δεν είναι να ρωτάει η άλλη τι εισοδήματα έχει το ζευγάρι για να ζητησει ανάλογα χρήματα, τι λέτε ρε κορίτσια μιλάτε σοβαρά τώρα ή πλάκα κάνετε; Για διαβάστε τι λέει.Τι σχέση έχουν τα ενoiκιαζόμενα στη Πάρο και το επάγγελμα της κοπέλας ή του άντρα της και τι σχέση έχει αν μένουν στο Χαλάνδρι ή στο Περιστέρι και στο Αιγάλεω, στη Γλυφάδα ή στη Σαλαμίνα με την αμοιβή που θέλει να ζητήσει;Και βέβαια να κάνει και δουλειές όπως για παράδειγμα μαγείρεμα. ποια θα κάνει;Εγώ από τη δουλειά μου ή η πεθερά μου που είναι 90 χρονών; Στη δική μας δίνουμε 500 ευρώ και τα κάνει όλα και να θέλουμε και Σαββατοκύριακο δεν μας παίρνει τίποτα η κοπέλα και της δίνουμε εμείς κάποια επιπλέον και είναι και Ελληνίδα και με πτυχίο νηπιαγωγού και με ένα παιδάκι που ευτυχώς το κρατάει η μαμά της γιατί είναι μικρή γιαγιά και όχι μαμά όπως εγώ και πολλές άλλες εδώ μέσα που κάνουν τις εικοσδάρες και τις τριανταρες και είναι πατημένα σαραντα ή πενήντα.Λοιπον κλείνω γιατί οπως είπα μπάινω από τη δουλεια και βι΄ζομαι .
Όσες ειναι αντίθετες με την άποψη μου δεν πειράζει ξυδάκι και καλή καρδιά αλλά όχι και να ρωτάει τώρα η καθε babysitter ποσα βγάζουμε γιατί θα τρελαθούμε δηλαδή.Σιγά μη της πούμε και πότε απαυτωνόμαστε.

15Μισθός Babysitter Empty Απ: Μισθός Babysitter Πεμ Ιουν 26, 2014 11:54 pm

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Άντε να γινόμαστε κινέζοι σιγά σιγά ...γιατί με τους μισθούς βουλγαρίας είναι κακομαθημένοι οι εργαζόμενοι. Πολλά παίρνουν.

Α.. όχι.. καλύτερα να γυρίσουμε την εποχή της ψυχοκόρης... Να μένει και ο κύριος του σπιτιού ευχαριστημένος.


16Μισθός Babysitter Empty Απ: Μισθός Babysitter Πεμ Ιουν 26, 2014 11:56 pm

snoopy

snoopy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Stevi_tasos έγραψε:
snoopy έγραψε:
margdimitra έγραψε:Δήμητρα θα σου συνιστούσα να αφαιρέσεις από το προφίλ σου το fb και το twitter σου.
Στο φόρουμ μπαίνουν και παλαβοί και καλύτερα θα ήταν να είναι κρυμμένα πιο προσωπικά σου στοιχεία.

Για το θέμα θα πω μόνο...
Όσοι ζητάνε από κορίτσια που τους προσέχουν τα παιδιά να τους κάνουν και δουλειές... απλά τις εκμεταλλεύονται.
Εύχομαι να βρεις κάπου καλύτερες συνθήκες εργασίας.
Αν και στις μέρες μας...

συμφωνω απολυτα!!!!!!το παιδι θες να προσεχω και να ασχολουμε η να κανω και την καθαριστρια?το να κανεις μια ερωτηση εδω μεσα πια κατανταει επικινδυνο...αν ειναι δυνατον

ενώ το επικίνδυνο δεν είναι να ρωτάει η άλλη τι εισοδήματα έχει το ζευγάρι για να ζητησει ανάλογα χρήματα, τι λέτε ρε κορίτσια μιλάτε σοβαρά τώρα ή πλάκα κάνετε; Για διαβάστε τι λέει.Τι σχέση έχουν τα ενoiκιαζόμενα στη Πάρο και το επάγγελμα της κοπέλας ή του άντρα της και τι σχέση έχει αν μένουν στο Χαλάνδρι ή στο Περιστέρι και στο Αιγάλεω, στη Γλυφάδα ή στη Σαλαμίνα με την αμοιβή που θέλει να ζητήσει;Και βέβαια να κάνει και δουλειές όπως για παράδειγμα μαγείρεμα. ποια θα κάνει;Εγώ από τη δουλειά μου ή η πεθερά μου που είναι 90 χρονών; Στη δική μας δίνουμε 500 ευρώ και τα κάνει όλα και να θέλουμε και Σαββατοκύριακο δεν μας παίρνει τίποτα η κοπέλα και της δίνουμε εμείς κάποια επιπλέον και είναι και Ελληνίδα και με πτυχίο νηπιαγωγού και με ένα παιδάκι που ευτυχώς το κρατάει η μαμά της γιατί είναι μικρή γιαγιά και όχι μαμά όπως εγώ και πολλές άλλες εδώ μέσα που κάνουν τις εικοσδάρες και τις τριανταρες και είναι πατημένα σαραντα ή πενήντα.Λοιπον κλείνω γιατί οπως είπα μπάινω από τη δουλεια και βι΄ζομαι .
Όσες ειναι αντίθετες με την άποψη μου δεν πειράζει ξυδάκι  και καλή καρδιά αλλά όχι και να ρωτάει τώρα η καθε babysitter ποσα βγάζουμε γιατί θα τρελαθούμε δηλαδή.Σιγά μη της πούμε και πότε απαυτωνόμαστε.
απ'οτι καταλαβα δεν νομιζω να ρωταει τον καθε υποψηφιο εργοδοτη τι δουλεια κανει!!!αλιμονο.απλα εχει παραπονο και το εκφραζει.λες ρε π... μου τοσα βγαζεις....αλλα και παλι πολυ σωστα κανεις δεν σε βαζει με το ζορι να δουλεψεις.οταν εχεις αναγκη πας οπουδηποτε αρκει να θες πραγματικα να δουλεψεις

17Μισθός Babysitter Empty Απ: Μισθός Babysitter Παρ Ιουν 27, 2014 12:02 am

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
snoopy έγραψε:
Stevi_tasos έγραψε:
snoopy έγραψε:
margdimitra έγραψε:Δήμητρα θα σου συνιστούσα να αφαιρέσεις από το προφίλ σου το fb και το twitter σου.
Στο φόρουμ μπαίνουν και παλαβοί και καλύτερα θα ήταν να είναι κρυμμένα πιο προσωπικά σου στοιχεία.

Για το θέμα θα πω μόνο...
Όσοι ζητάνε από κορίτσια που τους προσέχουν τα παιδιά να τους κάνουν και δουλειές... απλά τις εκμεταλλεύονται.
Εύχομαι να βρεις κάπου καλύτερες συνθήκες εργασίας.
Αν και στις μέρες μας...

συμφωνω απολυτα!!!!!!το παιδι θες να προσεχω και να ασχολουμε η να κανω και την καθαριστρια?το να κανεις μια ερωτηση εδω μεσα πια κατανταει επικινδυνο...αν ειναι δυνατον

ενώ το επικίνδυνο δεν είναι να ρωτάει η άλλη τι εισοδήματα έχει το ζευγάρι για να ζητησει ανάλογα χρήματα, τι λέτε ρε κορίτσια μιλάτε σοβαρά τώρα ή πλάκα κάνετε; Για διαβάστε τι λέει.Τι σχέση έχουν τα ενoiκιαζόμενα στη Πάρο και το επάγγελμα της κοπέλας ή του άντρα της και τι σχέση έχει αν μένουν στο Χαλάνδρι ή στο Περιστέρι και στο Αιγάλεω, στη Γλυφάδα ή στη Σαλαμίνα με την αμοιβή που θέλει να ζητήσει;Και βέβαια να κάνει και δουλειές όπως για παράδειγμα μαγείρεμα. ποια θα κάνει;Εγώ από τη δουλειά μου ή η πεθερά μου που είναι 90 χρονών; Στη δική μας δίνουμε 500 ευρώ και τα κάνει όλα και να θέλουμε και Σαββατοκύριακο δεν μας παίρνει τίποτα η κοπέλα και της δίνουμε εμείς κάποια επιπλέον και είναι και Ελληνίδα και με πτυχίο νηπιαγωγού και με ένα παιδάκι που ευτυχώς το κρατάει η μαμά της γιατί είναι μικρή γιαγιά και όχι μαμά όπως εγώ και πολλές άλλες εδώ μέσα που κάνουν τις εικοσδάρες και τις τριανταρες και είναι πατημένα σαραντα ή πενήντα.Λοιπον κλείνω γιατί οπως είπα μπάινω από τη δουλεια και βι΄ζομαι .
Όσες ειναι αντίθετες με την άποψη μου δεν πειράζει ξυδάκι  και καλή καρδιά αλλά όχι και να ρωτάει τώρα η καθε babysitter ποσα βγάζουμε γιατί θα τρελαθούμε δηλαδή.Σιγά μη της πούμε και πότε απαυτωνόμαστε.
απ'οτι καταλαβα δεν νομιζω να ρωταει τον καθε υποψηφιο εργοδοτη τι δουλεια κανει!!!αλιμονο.απλα εχει παραπονο και το εκφραζει.λες ρε π... μου τοσα βγαζεις....αλλα και παλι πολυ σωστα κανεις δεν σε βαζει με το ζορι να δουλεψεις.οταν εχεις αναγκη πας οπουδηποτε αρκει να θες πραγματικα να δουλεψεις

η ίδια το λέει snoopy , δεν το λέω εγώ.

18Μισθός Babysitter Empty Απ: Μισθός Babysitter Παρ Ιουν 27, 2014 12:13 am

snoopy

snoopy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Stevi_tasos έγραψε:
snoopy έγραψε:
Stevi_tasos έγραψε:
snoopy έγραψε:
margdimitra έγραψε:Δήμητρα θα σου συνιστούσα να αφαιρέσεις από το προφίλ σου το fb και το twitter σου.
Στο φόρουμ μπαίνουν και παλαβοί και καλύτερα θα ήταν να είναι κρυμμένα πιο προσωπικά σου στοιχεία.

Για το θέμα θα πω μόνο...
Όσοι ζητάνε από κορίτσια που τους προσέχουν τα παιδιά να τους κάνουν και δουλειές... απλά τις εκμεταλλεύονται.
Εύχομαι να βρεις κάπου καλύτερες συνθήκες εργασίας.
Αν και στις μέρες μας...

συμφωνω απολυτα!!!!!!το παιδι θες να προσεχω και να ασχολουμε η να κανω και την καθαριστρια?το να κανεις μια ερωτηση εδω μεσα πια κατανταει επικινδυνο...αν ειναι δυνατον

ενώ το επικίνδυνο δεν είναι να ρωτάει η άλλη τι εισοδήματα έχει το ζευγάρι για να ζητησει ανάλογα χρήματα, τι λέτε ρε κορίτσια μιλάτε σοβαρά τώρα ή πλάκα κάνετε; Για διαβάστε τι λέει.Τι σχέση έχουν τα ενoiκιαζόμενα στη Πάρο και το επάγγελμα της κοπέλας ή του άντρα της και τι σχέση έχει αν μένουν στο Χαλάνδρι ή στο Περιστέρι και στο Αιγάλεω, στη Γλυφάδα ή στη Σαλαμίνα με την αμοιβή που θέλει να ζητήσει;Και βέβαια να κάνει και δουλειές όπως για παράδειγμα μαγείρεμα. ποια θα κάνει;Εγώ από τη δουλειά μου ή η πεθερά μου που είναι 90 χρονών; Στη δική μας δίνουμε 500 ευρώ και τα κάνει όλα και να θέλουμε και Σαββατοκύριακο δεν μας παίρνει τίποτα η κοπέλα και της δίνουμε εμείς κάποια επιπλέον και είναι και Ελληνίδα και με πτυχίο νηπιαγωγού και με ένα παιδάκι που ευτυχώς το κρατάει η μαμά της γιατί είναι μικρή γιαγιά και όχι μαμά όπως εγώ και πολλές άλλες εδώ μέσα που κάνουν τις εικοσδάρες και τις τριανταρες και είναι πατημένα σαραντα ή πενήντα.Λοιπον κλείνω γιατί οπως είπα μπάινω από τη δουλεια και βι΄ζομαι .
Όσες ειναι αντίθετες με την άποψη μου δεν πειράζει ξυδάκι  και καλή καρδιά αλλά όχι και να ρωτάει τώρα η καθε babysitter ποσα βγάζουμε γιατί θα τρελαθούμε δηλαδή.Σιγά μη της πούμε και πότε απαυτωνόμαστε.
απ'οτι καταλαβα δεν νομιζω να ρωταει τον καθε υποψηφιο εργοδοτη τι δουλεια κανει!!!αλιμονο.απλα εχει παραπονο και το εκφραζει.λες ρε π... μου τοσα βγαζεις....αλλα και παλι πολυ σωστα κανεις δεν σε βαζει με το ζορι να δουλεψεις.οταν εχεις αναγκη πας οπουδηποτε αρκει να θες πραγματικα να δουλεψεις

η ίδια το λέει snoopy , δεν το λέω εγώ.
βρε το ξερω οτι το λεει εκεινη αλλα λεω οτι και γω που αυτη τη στιγμη ειμαι ανεργη πιανω τον εαυτο μου να λεει ωρες ωρες κοιτα να δεις που αλλοι ακομα βγαζουν τα κερατα τους και αλλοι δεν μπορουν να βαλουν στο σπιτι τους ουτε 500 ευρω το μηνα..τι να πεις

19Μισθός Babysitter Empty Απ: Μισθός Babysitter Παρ Ιουν 27, 2014 12:17 am

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
margdimitra έγραψε:Άντε να γινόμαστε κινέζοι σιγά σιγά  ...γιατί με τους μισθούς βουλγαρίας είναι κακομαθημένοι οι εργαζόμενοι. Πολλά παίρνουν.

Α.. όχι.. καλύτερα να γυρίσουμε την εποχή της ψυχοκόρης... Να μένει και ο κύριος του σπιτιού ευχαριστημένος.




για ρώτησε με πόσα μου έχουν κοψει από το μισθό μου για να σου απαντήσω περί κινεζοποίησης εκτός και αν δεν ζεις εδώ.Λοιπον σε πληροφορώ ότι παίρνω 1480μεικτά ευρώ κατηγορία ΠΕ και με τίτλο μεταπτυχιακο και με εξιδείκευση από 1873 που έπαιρνα πριν τρια χρόνια μεικτά.
Για τον άντρα μου δε σου λέω που είναι μηχανικός και δεν έχει ούτε προσθήκη για να βγάλει άδεια ,κανεις δεν χτίζει και μαζί με το ΤΕΕ σχεδόν καθε μήνα ζήτημα είναι αν βάζει στο σπιτι 400 ευρώ.Η κινεζοποίηση και οι μισθοι Βουλγαρίας και Κινας μας χτύπησαν πρώτα σε εμάς τη πόρτα και η babysitter θα παίρνει περισσότερα ή θ α μας κάνει ανάκριση αν νοικιαζπυμε σπίτια στη Πάρο ,στο Παγκράτι ή στη Κηφισιά;το τί βγάζυμε άρα ειναι ρπόβλημα δικό μας και κανενός άλλου είτε από τριτες πηγές εισοδημάτων είτε από το μισθό μας είτε από οπουδήποτε,γίναμε κνέζοι εμείς ,θα γίνουν όλοι παει αλυσιδωτά και οι ντανταδες και οι καθαρίστριες και όλοι εκτός αν έχεις εσύ να μας δίνεις κάθε μήνα για να μην σου απαντώ με αυτό το τρόπο δηλαδή.Συγνώμη κοπελιά αλλά έτσι έιναι,οκ ;και ούτε η μάνα μου μπορει να μας βοηθάει οικονομικά της έχουν κόψει 500 ευρώ από τη σύνταξη της και τη μισή του πατερα μου απο το ΙΚΑ που παίρνει γιατί πέθανε εδώ και χρόνια και ουτε μια σοκολάτα στα παιδιά δεν μπορεί η γυναίκα να αγοράσει γιατί έχει και φάρμακα και γιατρούς και ενοίκιο. Το ιδο και η πεθερά μου και σε χειρότερη μοίρα που μπαινονβγαινει στα νοσοκομεία πέντε χρόνια με λευχαιμία ,εντάξει ; Αν δεν ξέρεις τι κάνει ο καθένας να μη μιλάς και να μη βγάζεςι συμπεράσματα τόσο απλοϊοκά ,γρήγορα και επιπόλαια εκτός αν βγάζεις εσύ 10000 το μήνα οπότε ευπρόσδεκτη κάθε βοήθεια.Δεν ασχολουμαι άλλο, πάρτη εσύ τη κοπέλα αν θέλεις αλλά θεωρώ και επικίνδυνο να ρωτάει ποσα βγάζει το ζευγάρι πρώτα και μετά να κάνει επιλογή για δουλεια και πιυ ξέρω αν είναι μούφα και δεν ε΄χει υποκλεψει τη φωτό για να κένει ψάρεμα εδώ μέσα ,να βρίσκει πλούσιους γονείς με παιδιά με ότι αυτο συνεπάγεται,τα έχουμε δει ολα , τα διαβάζουμε ότι γίνονται στη διπλανη μας πόρτα γιατί όχι και στη δική μας ; Και το FB της που μπήκα είναι εκτός. περίεργο !Εκτός και αν έχει αλλαξει λογαριασμό ή δεν μπορούσα instantly να μπω εγώ από τη δουλειά,οκ ; Γεια και χαρά δεν επανέρχομαι.

20Μισθός Babysitter Empty Απ: Μισθός Babysitter Παρ Ιουν 27, 2014 12:23 am

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα Δήμητρα εισαι μικρη και δεν ξέρεις πως να ξεκινήσεις και ειναι λογικο να κανεις λαθη. Τους ίδιους προβληματισμούς εχουν και τα νεα κοριτσια στον κλάδο μας οταν ξεκινάνε ιδιαιτερα. Το καλύτερο ειναι να ρωτήσεις κάποια αλλη/άλλες που κρατάνε παιδια να σου πουν ποσα ζητάνε κτλ . Αν δεν γνωρίζεις καμμια μπορεις να δεις τις αγγελίες στις εφημερίδες. Επίσης σε παιδικές χαρές και παιδοτοπους θα δεις πολλές baby sitters δεν ειναι ντροπή να τις ρωτήσεις ευγενικά πως ξεκίνησαν. 

Τωρα για την εκμετάλλευση συγνωμη αλλα το να βάζουμε μαμαδες γιαγιαδες να μας κρατάνε παιδια, να στέλνουν τάπερ και να σιδερωνουν τζάμπα δεν ειναι εκμετάλλευση; 

Επίσης όσοι εχουν δουλέψει σε ιδιωτικο τομέα ξέρουν οτι και καφε θα φτιάξεις και το χαρτι υγείας θα βάλεις αν τελειώσει και υπερωρίες θα κάτσεις και θα την ακούσεις και απο το αφεντικό χωρις να φταις και αλλα ωραία.ποιος τολμά να πει "α αυτο δεν το κανω δεν ειναι στο συμβόλαιο μου"
Τωρα αμα το ξυνεις στο δημόσιο...

Για εμένα δεν ειναι εκμετάλλευση αν γινεται συμφωνία εξαρχής και τηρείται και απο τις δυο πλευρές. Στο εξωτερικό οι φοιτητές κανουν ολη την λαντζα σε καφε και εστιατόρια για να πληρώνουν το νοίκι. Αν τους πεις για δουλεια σε σπίτι με παιδια θα κανουν παρτυ. 

Τελος ειναι μικρη η Δήμητρα εκανε μια ερώτηση ...ειρηνη υμιν... Pacem in terris  Very Happy

21Μισθός Babysitter Empty Απ: Μισθός Babysitter Παρ Ιουν 27, 2014 12:31 am

Dimitra P.

Dimitra P.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κράζετε.Όλοι μας θέλουμε καλύτερες συνθήκες εργασίας χωρίς να μας γα.... και να παίρνουμε ένα αξιοπρεπή μισθό.Όταν ο άλλος βγάζει τα κέρατά του δεν μπορεί να κλέγεται και να λέει ότι δεν έχει.Σαφώς και δεν με έσυρε κανείς με το ζόρι και για αυτό θα αναγκαστώ να δουλέψω οπουδήποτε γιατί ζω σε μια οικογένεια με 6 άτομα που δεν διυλεύει κανείς.Μας ρωτάει εμάς κανείς πως θα ζήσουμε? Μας κατάντησαν δούλους και μη σας κακοφαίνεται που το λέω.Και όπως πολύ σωστά είπε κάππιος είναι παράπονο και δεν ρωτάω κανένα πόσα παίρνει

22Μισθός Babysitter Empty Απ: Μισθός Babysitter Παρ Ιουν 27, 2014 12:34 am

Dimitra P.

Dimitra P.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Δουλευει* κάποιος*

23Μισθός Babysitter Empty Απ: Μισθός Babysitter Παρ Ιουν 27, 2014 1:00 am

Dimitra P.

Dimitra P.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Επίσης μάθετε να μιλάτε πιο όμορφα. Εγώ δεν έκανα επίθεση σε κανένα και δεν πρόσβαλα κανένα.Εσείς είστε που θεωρείστε μορφωμένοι άνθρωποι?Πραγματικά λυπάμαι για εσάς.Στο κάτω κάτβ εγώ ρώτησα για να μάθω επειδή ενδιαφέρομαι και δεν βγαίνω να κρύβομαι ανώνυμα πίσω απο μια οθόνη και να κράζω.Άιντε γιατί πολύ ξερόλες την είδατε μερικές μερικές

24Μισθός Babysitter Empty Απ: Μισθός Babysitter Παρ Ιουν 27, 2014 1:10 am

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δυστυχως σε καμια δουλεια δεν πας αυστηρα για νακανεις μονο ενα πραγμα! γραμματεας ημουν και καθαριζα τουαλετες και εκανα και ολα τα θεληματα..... οταν κιολας σου τα ξεκαθαριζουν και απο την αρχη ειναι ατοπο να σε πειραζει μετα! απο εκει και περα να εχουμε και τη λογικη οτι θα πληρωνομαστε και αναλογα με τα προσοντα μας, ετσι? μονη σου το ειπες πως ο αλλος ειναι διευθυντης τραπεζας! ε σαςφως θα παρει παραπανω απο εσενα! εσυ 21 χρονων χωρις πτυχιο παιδαγωγου τα 350 πρεπει να τα θεωρεις μια χαρα λεφτα οταν πλεον ο βασικος αγγιζει τα 500 και μαλιστα για μεγαλυτερες ηλικιες απο τη δικη σου..ναι σαφως μας καταντησανε ετσι αλλα δε νομιζω πως αν συνεχισουμε να το αρνουμαστε θα οδηγησει καπου...πιστεψε με θα εκανα σα τρελη να παω 4ωρο πενθημερο και να μου δινανε 350 και μαλιστα δε νομιζω οτι ειναι και χαλια οι συνθηκες που θα δουλευες..εγω με χρονια δουλειας και πτυχια και πηγα για καθαριστρια σε διοροφο γυμναστηριο ..ξερεις ποσα δινανε και μαλιστα απο το κρατος γιατι ηταν και με προγραμμα??? 230 ευρω !! σκεψου τι θα δινανε σε σενα που εισαι κατω των 25..δε συμφωνω με το αυτη που κραταει τα παιδια πρεπει να κανει και δουλειες στο σπιτι αλλα αν στο ειπαν και συμφωνεις δεν ειναι δικο τους θεμα!!και εκνευριζομαι οταν παιδια στην ηλικια σου εχουν αυτα τα μυαλα και αυτες τις απαιτησεις χωρις καν να ειναι ψημενα ή να βλεπουν τι γινεται στην αγορα εργασιας! αν νομιζεις οτι με τα 350 4ωρο σε πηδανε οπως λες τοτε μαλλον δεν εχεις βιωσει ουτε εκμεταλλευση ουτε κριση....

25Μισθός Babysitter Empty Απ: Μισθός Babysitter Παρ Ιουν 27, 2014 1:19 am

Dimitra P.

Dimitra P.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Όπως λες να το έχεις συμφωνήσει απο την αρχή ναι όχι να πατάνε στο φιλότιμο και να στα βγάζουνε μετά.Στην πορεία αν ο άλλος να σου πει μπορείς να κάνεις αυτό? Τι θα πεις όχι? Θα κάτσεις να σε ..... όταν έχεις ανάγκη.Αν ήταν να πάω σε μια οικογένεια που δεν έχει να φάει τότε θα κράταγα τα παιδιά τσάμπα.Απλά με εκνευρίζουν αυτοί που τα έχουν να κλαίγονται και να σε δουλεύουν μέσα στη μούρη σου

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις