Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
109 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 109 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 5]

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα κοριτσια..

ολες ειχαμε θεματα με πεθερες...
με τις αδερφες του αντρα μας..τις κουνιαδες...
εχετε καμια ιστορια να παρηγορηθω και εγω λιγακι...γιατι η δικια μου ειναι οτι χειροτερο..
αυτη τη στιγμη δεν εχω καν κουραγιο να πω...
θελω συμπαρασταση...

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω δεν εχω κουνιαδα,εχω κουνιαδο!!τελειο παιδι!!πολυ τελειο και ελευθερος!!!οταν αποκτησω συννυφαδα δε ξερω πως θα ειμαστε αλλα προς το παρον δεν εχουμε κανενα μα κανενα προβλημα!!!! Laughing

ευουλα

ευουλα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ευάκι έγραψε:εγω δεν εχω κουνιαδα,εχω κουνιαδο!!τελειο παιδι!!πολυ τελειο και ελευθερος!!!οταν αποκτησω συννυφαδα δε ξερω πως θα ειμαστε αλλα προς το παρον δεν εχουμε κανενα μα κανενα προβλημα!!!! Laughing
εχω 2 κουνιαδους και τα παμε super ο ενας μαλιστα μου εχει βαφτισει τον γιο!και με την πεθερα μου τα παω πολυ καλα!αλλα για πες μας τι αντιμετωπιζεις πεθερες και κουνιαδες εναντιον νυφης! 679259 να βοηθησουμε

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω δεν εχω προβλημα με τους κουνιαδους μου ( εχω δυο κουνιαδους ) αλλα τις περισσοτερες φορες εχω προβληματα με τις συνυφαδες μου η οποιες τους αρεσει να χωνονται και να μας κανουν ολους μπαχαλο. Εγω προσωπικα αν κατι με ενοχλησει θα το συζητησω με τον αντρα μου οχι απο αποψη να κατηγορησω καποιον αλλα για να δουμε τι μπορουμε να κανουμε να μην εχουμε προβληματα και φασαριες . Δεν με νοιαζει τι κανει ο καθενας μεσα στο σπιτι του και με την οικογενεια του και περιμενω και οι αλλοι να κανουν το ιδιο οσον αφορα εμενα. Αλλα πραγματικα αν νιωθω οτι μπορει να απειλειτε η οικογενεια μου ή το σπιτι μου μπορω να γινω πολυ κακια.

Ifigeneia

Ifigeneia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αν θέλεις να μας γράψεις τι σε απασχολει για να σε βοηθήσουμε...
Έχω πεθερά και 2 κουνιάδες και είναι σαν να έχω δεύτερη μάνα και 2 αδερφές. Δε θα επεκταθώ, απλά δόξαζω κάθε μέρα Τω Θεω για την τύχη που μου χάρισε σε αυτόν τον τομέα!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Ifigeneia στις Σαβ Σεπ 11, 2010 4:07 am, 1 φορά

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:καλησπερα κοριτσια..

ολες ειχαμε θεματα με πεθερες...
με τις αδερφες του αντρα μας..τις κουνιαδες...
εχετε καμια ιστορια να παρηγορηθω και εγω λιγακι...γιατι η δικια μου ειναι οτι χειροτερο..
αυτη τη στιγμη δεν εχω καν κουραγιο να πω...
θελω συμπαρασταση...

Μιά κακή κουνιάδα είναι ισάξια με μία κακή πεθερά.
Ευτυχώς κι εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα.Ο άντρας μου έχει δίδυμα αδέρφια (αγόρι-κορίτσι) και εκτός του ότι είναι 5 χρόνια μικρότερα απο μένα και 9 απο τον άντρα μου είναι και πάρα πολύ καλά παιδιά.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:εγω δεν εχω κουνιαδα,εχω κουνιαδο!!τελειο παιδι!!πολυ τελειο και ελευθερος!!!οταν αποκτησω συννυφαδα δε ξερω πως θα ειμαστε αλλα προς το παρον δεν εχουμε κανενα μα κανενα προβλημα!!!! Laughing

ετσι και γω,μονο που παντερυτηκε ο δικος μου κουνιαδος και η γυναικα του ειναι πολυ cool. Smile

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:ετσι και γω,μονο που παντερυτηκε ο δικος μου κουνιαδος και η γυναικα του ειναι πολυ cool. Smile

Πάλι καλά γιατί και η συνυφάδες πολλές φορές είναι φίδια.Ξέρω κάποιες που έχουν τρελό ανταγωνισμό μεταξύ τους,λες και θα χάσουν το χρυσό στους ολυμπιακούς.

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
litsakos έγραψε:ετσι και γω,μονο που παντερυτηκε ο δικος μου κουνιαδος και η γυναικα του ειναι πολυ cool. Smile

Πάλι καλά γιατί και η συνυφάδες πολλές φορές είναι φίδια.Ξέρω κάποιες που έχουν τρελό ανταγωνισμό μεταξύ τους,λες και θα χάσουν το χρυσό στους ολυμπιακούς.
αυτο μου θυμιζει τις δικες μου συνυφαδες που επειδη εγω πρωτη παντρευτηκα και εμεινα εγκυος ετρεχαν μετα και αυτες να τα κανουν ολα γρηγορα γρηγορα. Δεν μπορω να το καταλαβω αυτο το σκεπτικο . Τεσπα τι να πεις.

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
απο κουνιαδα δεν γνωριζω δεν το κατεχω το αθλημα αλλα απο πεθερα ο θεος να σε φυλαει..πετυχα το λαχειο ακομη και απο το τηλεφωνο μου ανεβαζει την πιεση 18...ιστοριες κ ιστοριες ειδικα απο τοτε που γεννηθηκε "η εγγονη της" τα νευρα μου στο κατακορυφο ολο το 24ωρο.μονο η λεξη πεθερα αρκει νομιζω

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
litsakos έγραψε:ετσι και γω,μονο που παντερυτηκε ο δικος μου κουνιαδος και η γυναικα του ειναι πολυ cool. Smile

Πάλι καλά γιατί και η συνυφάδες πολλές φορές είναι φίδια.Ξέρω κάποιες που έχουν τρελό ανταγωνισμό μεταξύ τους,λες και θα χάσουν το χρυσό στους ολυμπιακούς.

αν το χρυσο ειναι η αγαπημενη παθερα θελω να το κερδισει η συννυφαδα μου και θα κανω εγω μια τελετη απονομης μουρλια!!!τυφλα να εχει η τελετη ληξης των ολυμπιακων.......!!!!!!!!!!!! Razz Razz Razz

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ έχω κουνιάδο και είναι εξαιρετικά καλό παληκάρι, εχουμε πολυβ καλές σχέσεις και το ίδιο με την μέλλουσα γυναίκα του.

Εμένα πάντως η γνώμη μου είναι οτι ο καθένας πρέπει να κοιτάει το σπίτι του και καλό θα είναι οτι σας ενοχλεί να το συζητάτε γιατί όλοι αξίζουμε το σεβασμό.

μανουλα


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Athin@ έγραψε:
litsakos έγραψε:ετσι και γω,μονο που παντερυτηκε ο δικος μου κουνιαδος και η γυναικα του ειναι πολυ cool. Smile

Πάλι καλά γιατί και η συνυφάδες πολλές φορές είναι φίδια.Ξέρω κάποιες που έχουν τρελό ανταγωνισμό μεταξύ τους,λες και θα χάσουν το χρυσό στους ολυμπιακούς.
Συμφωνωω.Την δικη μου συνυφαδα να δειτε.Σαν παπαγαλος με μιμειται κ αν δειτε το βλεμμα της οταν με κοιταει Twisted Evil Twisted Evil

μανουλα


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Οσο για τον κουνιαδο μου; ειρωνας κ σνομπ. πεθερες και κουνιαδες εναντιον νυφης! 679259 πεθερες και κουνιαδες εναντιον νυφης! 679259 πεθερες και κουνιαδες εναντιον νυφης! 679259

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ έχω κουνιάδο,πολύ καλό παιδί.Αλλά γενικά δεν ήθελε πολλά πάρε δώσε μαζί μου,έβγαινε για σινεμά με τον άντρα μου κλπ. Παντρεύτηκε και δεν ήθελαν πολλά πολλά ούτε με τον άντρα μου!Σκέψου ότι δεν ήρθαν ούτε όταν γιόρταζε η κόρη μου,ούτε για Πάσχα να τη δουν,τίποτα.Έστελναν δώρα με τους πεθερούς μου και ... έβγαζαν την υποχρέωση! Τι να πεις;
Φέτος το καλοκαίρι έκαναν διακοπές με την οικογένεια της συνυφάδας μου κι εκεί συνειδητοποίησε ο κουνιάδος μου ότι έχουν απομακρυνθεί,δε βλέπει τη μοναδική ανηψιά του κλπ και άρχισαν να έρχονται σπίτι μας και να μας καλούν.

Δεν ξέρω τι προβλήματα σου δημιουργούν,αλλά αν είναι καλοί άνθρωποι,κάτι θα γίνει και θα στρώσουν τα πράγματα.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αμαν βρε κοριτσια ολεσ τοσο τυχερες εισατε?\\

βρε angel μου..τι θα πει καλοι ανθρωποι?με εμενα δεν ειναι...οποτε...εγω την ησυχια μου θελω...αλλα συνεχεια βρισκουν τροπουσ να θαβουν και να λενε ψεματα πισω απο την πλατη μου..η στον αντρα μου..σε φιλουσ...
και αυτα τα μαθαινεις εκ των υστερων,,τι να συζητησεις τοτε ..κ με ποιον...
στν αντρα μου αν του πω κατι...του λενε πωσ οι αλλοι ζηλευουν κ λενε ψεματα...αρνουντε τα παντα...η αδερφη δηλ...και φυσικα η μητερα τη ν υποστιρηζει...
εγω τι να κανω??
ειλικριινα δεν ξερω!!
προσπαθω να τουσ αποφευγω γιατι ακομη και στο τηλ ειναι ολο κακιες...εμμεσες που ολεσ οι γυναικεσ καταλαβαινουν αλλα δεν μπορεισ να αποδειξεισ σε αντρεσ...

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?????????
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ!!!!!!
ΘΕΛΩ ΟΛΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΝΑ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ!!(ειμαι κακια..η παραλογη?)

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa μήπως να γίνεις σκύλα και να βγάζεις μάτια;; Η θέση του άνδρα σου ποια είναι;;

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasoula έγραψε:bou-boukitsa μήπως να γίνεις σκύλα και να βγάζεις μάτια;; Η θέση του άνδρα σου ποια είναι;;

δεν τα καταλαβαινει ολα ..αλλα ακομη και οταν στεναχωριεται απο τη συμπεριφορα τους ..τα καταπηνει...δηλ..στη βαφτιση η μαμα του δεν ηρθε επειδη δεν ηταν το ονομα τησ(το ειχαμε βαλει βεβαια το δικο τησ στο προηγουμενο παιδι..αλλα το ξεχασε)κ η αδερφη του τα επρηξε πωσ δεν θαερθει,,,τελικα εμφανιστηκε,,,ε εννω στεναχωρηθηκε κ το ειπε σε μενα..εκει εκανε σαν να μην συμβαινει τιποτα...

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσι μου τι να πώ, είναι ντροπή τους, θα έπρεπε να σε είχν αγκαλιάσει.
Εγω οταν γνωρισα τα δικά μου πεθερικά μου έκαναν τρια άσχημα περιστατικά, στο πρωτο ο άνδρας μου απλά τους μιλησε όμορφα και πολιτισμένα πως αξίζω το σεβασμό τους εφόσον θα γίνω γυναίκα του, στο δεύτερο αφου δεν τον ακουσαν τότε, χτυπησε για τα καλά το χερι στο τραπεζι και τους απείλησε πως αν ξαναγίνει δεν προκειται να τον ξαναδούν κι έτσι κι έγινε. Ειχαν να τον δουν 5 μήνες κι ετσι έβαλαν μυαλό.
Τωρα ειμαστε πολύ καλά, εφοσον πλέον με σεβονται αφησα πίσω εκεινες τις άσημες 3 μέρες και τους σέβομαι κι εγώ.
Εχουν περασει 10 χρόνια απο τότε και είναι πολύ καλοί, αν όμως επιχειρησουν ποτε να μου την κανουν πισωπλατα η και μπροστά θα γίνει χαμός, δεν θα σεβαστω ουτε οτι είναι γονείς του άνδρα μου.
Αγαπώ πάρα πολύ τον άνδρα μου ειναι τα πάντα μου, η ζωή μου όλη αλλά δεν θα δεχθώ ποτε επειδή ειναι γονείς του οι άλλοι συγγενεις του να μου μειώσουν και να μου ισοπεδώσουν την αξιοπρεπεια μου, θα γινω σκύλα και θα βγαλω μάτια αν δεν πάρουν με το καλό. Είμαι λίγο κάθετη ναι το ξέρω αλλά εχω φάει πολλά χαστουκια απο την ζωή και πλέον ξέρω πόσο γλυκειά ειναι και αξίζει να την ζήσουμε με χαμόγελα και όχι να καταναλώνουμε το χρόνο μας σε ιντριγκες και στεναχώριες.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasoula έγραψε:Κορίτσι μου τι να πώ, είναι ντροπή τους, θα έπρεπε να σε είχν αγκαλιάσει.
Εγω οταν γνωρισα τα δικά μου πεθερικά μου έκαναν τρια άσχημα περιστατικά, στο πρωτο ο άνδρας μου απλά τους μιλησε όμορφα και πολιτισμένα πως αξίζω το σεβασμό τους εφόσον θα γίνω γυναίκα του, στο δεύτερο αφου δεν τον ακουσαν τότε, χτυπησε για τα καλά το χερι στο τραπεζι και τους απείλησε πως αν ξαναγίνει δεν προκειται να τον ξαναδούν κι έτσι κι έγινε. Ειχαν να τον δουν 5 μήνες κι ετσι έβαλαν μυαλό.
Τωρα ειμαστε πολύ καλά, εφοσον πλέον με σεβονται αφησα πίσω εκεινες τις άσημες 3 μέρες και τους σέβομαι κι εγώ.
Εχουν περασει 10 χρόνια απο τότε και είναι πολύ καλοί, αν όμως επιχειρησουν ποτε να μου την κανουν πισωπλατα η και μπροστά θα γίνει χαμός, δεν θα σεβαστω ουτε οτι είναι γονείς του άνδρα μου.
Αγαπώ πάρα πολύ τον άνδρα μου ειναι τα πάντα μου, η ζωή μου όλη αλλά δεν θα δεχθώ ποτε επειδή ειναι γονείς του οι άλλοι συγγενεις του να μου μειώσουν και να μου ισοπεδώσουν την αξιοπρεπεια μου, θα γινω σκύλα και θα βγαλω μάτια αν δεν πάρουν με το καλό. Είμαι λίγο κάθετη ναι το ξέρω αλλά εχω φάει πολλά χαστουκια απο την ζωή και πλέον ξέρω πόσο γλυκειά ειναι και αξίζει να την ζήσουμε με χαμόγελα και όχι να καταναλώνουμε το χρόνο μας σε ιντριγκες και στεναχώριες.

ΓΙΑ ΒΟΗΘΑ ΛΙΓΟ ΒΡΕ VASOULA...ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ?? ..ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΟ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΑΛΛΑ..ΟΛΟΓΛΥΚΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ..ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΚΟΣΜΟ ...ΛΕΝΕ ΑΛΛΑ..
ΟΠΟΤΕ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΥ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ...
ΕΙΛΗΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΤΙΠΟΤΑ..ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΚΑΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΧΡΩΣΤΑΩ ΧΑΡΗ...ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ..ΟΙ ΤΡΙΤΟΙ ΔΙΝΟΥΝ ΠΙΟ ΄΄ΣΟΦΕΣ΄΄ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ..

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ηχογραφησε την καποια στιγμη που θα ειστε οι 2 σας και αν καποια φορα ο αντρας σου σε αμφισβητησει θα ηθελα να δω πως θα αμφισβητησει το ντοκουμεντο....... Mad

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΙΣ 2 ΜΟΥ ΚΟΥΝΙΑΔΕΣ!!!ΑΠΛΑ ΑΥΤΕΣ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΝΑΤ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.ΕΓΩ ΣΤΕΛΝΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΑΠΟ 1 ΕΤΟΥΣ ΚΑΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΠΡΟΧΤΕΣ ΜΟΥ ΕΞΙΣΤΟΡΟΥΣΕ ΟΤΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΓΙΟΣ ΤΗΣ ΚΟΡΟΥΛΑΣ ΤΗΣ ( ΠΟΥ ΕΚΛΕΙΣΕ 1 ΧΡΟΝΟ ΖΩΗΣ ΑΡΧΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ)ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΑΙΔΙΚΟ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΙ!!!ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΙ ΗΤΑΝ ΑΛΛΑ ΠΗΓΕ ΑΠΟ ΕΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ!!!!

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω το εχω ξαναπει οτι ειναι λογικο μια μανα να νιωθει πιο κοντα την κορη της απο τη νυφη της γιατι και στην τελικη η νυφη εχει τη δικη της μανα στην οποια απευθυνεται για τα προβληματα της πιο ανετα απο οτι στην πεθερα της.αυτο βεβαια απεχει πολυ απο το να σε συκοφαντουν και να θελουν να σε χωρισουν απο τον αντρα σου!εκτιμω οτι το θεμα κουνιαδα ειναι αλληλενδετο με το θεμα πεθερα!αν η πεθερα σε εκτιμα και σε αγαπα δεν εχει λογο να μη το κανει και η κουνιαδα!αλλα αν η πεθερα σε θαβει πρωτα στην κουνιαδα θα σε θαβει και ετσι η κοπελα δε θα μπορει να διαφοροποιησει τη γνωμη της ή να σχηματισει την δικη της για το ατομο σου,θα εχει σαφως επιρρεαστει απο τη μαμα της!

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
vasoula έγραψε:Κορίτσι μου τι να πώ, είναι ντροπή τους, θα έπρεπε να σε είχν αγκαλιάσει.
Εγω οταν γνωρισα τα δικά μου πεθερικά μου έκαναν τρια άσχημα περιστατικά, στο πρωτο ο άνδρας μου απλά τους μιλησε όμορφα και πολιτισμένα πως αξίζω το σεβασμό τους εφόσον θα γίνω γυναίκα του, στο δεύτερο αφου δεν τον ακουσαν τότε, χτυπησε για τα καλά το χερι στο τραπεζι και τους απείλησε πως αν ξαναγίνει δεν προκειται να τον ξαναδούν κι έτσι κι έγινε. Ειχαν να τον δουν 5 μήνες κι ετσι έβαλαν μυαλό.
Τωρα ειμαστε πολύ καλά, εφοσον πλέον με σεβονται αφησα πίσω εκεινες τις άσημες 3 μέρες και τους σέβομαι κι εγώ.
Εχουν περασει 10 χρόνια απο τότε και είναι πολύ καλοί, αν όμως επιχειρησουν ποτε να μου την κανουν πισωπλατα η και μπροστά θα γίνει χαμός, δεν θα σεβαστω ουτε οτι είναι γονείς του άνδρα μου.
Αγαπώ πάρα πολύ τον άνδρα μου ειναι τα πάντα μου, η ζωή μου όλη αλλά δεν θα δεχθώ ποτε επειδή ειναι γονείς του οι άλλοι συγγενεις του να μου μειώσουν και να μου ισοπεδώσουν την αξιοπρεπεια μου, θα γινω σκύλα και θα βγαλω μάτια αν δεν πάρουν με το καλό. Είμαι λίγο κάθετη ναι το ξέρω αλλά εχω φάει πολλά χαστουκια απο την ζωή και πλέον ξέρω πόσο γλυκειά ειναι και αξίζει να την ζήσουμε με χαμόγελα και όχι να καταναλώνουμε το χρόνο μας σε ιντριγκες και στεναχώριες.

ΓΙΑ ΒΟΗΘΑ ΛΙΓΟ ΒΡΕ VASOULA...ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ?? ..ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΟ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΑΛΛΑ..ΟΛΟΓΛΥΚΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ..ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΚΟΣΜΟ ...ΛΕΝΕ ΑΛΛΑ..
ΟΠΟΤΕ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΥ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ...
ΕΙΛΗΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΤΙΠΟΤΑ..ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΚΑΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΧΡΩΣΤΑΩ ΧΑΡΗ...ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ..ΟΙ ΤΡΙΤΟΙ ΔΙΝΟΥΝ ΠΙΟ ΄΄ΣΟΦΕΣ΄΄ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ..

Μήπως είναι καθαρά θέμα συζήγου;; Τι σημαίνει πως να του το αποδείξεις;; Θελει πειστήρια;; Ο λόγος σου δεν φτάνει;; Δηλαδή δεν σε πιστεύει και πιστεύει τις άλλες κυρίες;; ..κι εμένα έτσι έκαναν ολο γλύκες στον άνδρα μου αλλά οταν του μίλησα με καταλαβε απόλυτα, δεν νομίζω πως εχεις λόγο να λές ψέματα, καμία δεν την συμφέρει να έχει άσχημες σχέσεις με τη οικογένεια του συζήγου της και μόνιμη κόντρα.
Κακά τα ψέματα η μάνα είναι μάνα και πολλοί άντρες δεν θέλουν να την στεναχωρούν το καταλαβαίνω αυτό και το σέβομαι όμως και η σύζηγος είναι σύζηγος, είναι η μάνα του παιδιού του, είναι ο άνθρωπος που θα περάσει το υπόλοπιπο της ζωής του μαζί της, είναι αυτή που ξαπλώνει στο ίδιο κρεβάτι και αυτό είναι μεγάλο πράγμα το να γίνονται ένα.
Εγω πάντως δεν είχα να αποδείξω τίποτα κουκλίτσα αν δεν με πίστευε αυτός θα το μετάνιωνε.
Συγχώραμε αλλά είμαι λίγο σκληρή ναι το παραδέχομαι, δεν χαρίζω κάστανα σε κανέναν δεν επιτρέπω να με ταράζει κανείς, απαιτώ να εισπράτω τον σεβασμό που δίνω, έτσι είναι η ζωή τα πάντα είναι δανεικά δίνεις και παίρνεις.
Η σκληράδα μου αυτή με κάνει και επιβιώνω και κυρίως να ανταπεξέλθω στις καθημερινές δυσκολίες που παρουσιάζονται.
Αυτός ο επίλογος ήταν για να καταλάβεις γιατί είμαι τόσο απόλυτη ωστε να μην παρεξηγηθώ και να θυμάσαι πως η ζωή έχει τα καλά και τα ασχημα της και εμείς θέλουμε τα καλά, αγαπάμε και σεβόμαστε τοπν ευατό μας και ¨ παλεύουμε ¨ να τα έχουμε γιατί πολύ απλά τα αξίζουμε.

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bou-boukitsa έγραψε:αμαν βρε κοριτσια ολεσ τοσο τυχερες εισατε?\\

βρε angel μου..τι θα πει καλοι ανθρωποι?με εμενα δεν ειναι...οποτε...εγω την ησυχια μου θελω...αλλα συνεχεια βρισκουν τροπουσ να θαβουν και να λενε ψεματα πισω απο την πλατη μου..η στον αντρα μου..σε φιλουσ...
και αυτα τα μαθαινεις εκ των υστερων,,τι να συζητησεις τοτε ..κ με ποιον...
στν αντρα μου αν του πω κατι...του λενε πωσ οι αλλοι ζηλευουν κ λενε ψεματα...αρνουντε τα παντα...η αδερφη δηλ...και φυσικα η μητερα τη ν υποστιρηζει...
εγω τι να κανω??
ειλικριινα δεν ξερω!!
προσπαθω να τουσ αποφευγω γιατι ακομη και στο τηλ ειναι ολο κακιες...εμμεσες που ολεσ οι γυναικεσ καταλαβαινουν αλλα δεν μπορεισ να αποδειξεισ σε αντρεσ...

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?????????
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ!!!!!!
ΘΕΛΩ ΟΛΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΝΑ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ!!(ειμαι κακια..η παραλογη?)

Από τον τρόπο που τα λες,όντως δεν ανήκουν στην κατηγορία "καλοί άνθρωποι".Θα πρότεινα πάντως μία αναλυτική κουβέντα με τον άντρα σου,χωρίς να χρειάζεται να τους κάνει παράπονα για να τα αρνηθούν,αλλά για να ξέρει κι ό ίδιος τι γίνεται και να το χειριστεί ανάλογα.Αν λένε και σ'αυτόν κάτηγορίες για σένα ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΟΨΕΙ.
Στο τηλ έχετε ανοιχτή ακρόαση;Βάλε καμιά φορά να ακούσει κι ο άντρας σου πώς σου μιλάνε.Κάποια στιγμή θα την πατήσουνε.Η' αν είπανε κάτι σε έναν τρίτο,να το μάθει ο άντρας σου για να αναλάβει.Κάτι τέτοιο.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις