Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
116 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 116 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="Ευάκι"]εγω το εχω ξαναπει οτι ειναι λογικο μια μανα να νιωθει πιο κοντα την κορη της απο τη νυφη της γιατι και στην τελικη η νυφη εχει τη δικη της μανα στην οποια απευθυνεται για τα προβληματα της πιο ανετα απο οτι στην πεθερα της.αυτο βεβαια απεχει πολυ απο το να σε συκοφαντουν και να θελουν να σε χωρισουν απο τον αντρα σου!εκτιμω οτι το θεμα κουνιαδα ειναι αλληλενδετο με το θεμα πεθερα!αν η πεθερα σε εκτιμα και σε αγαπα δεν εχει λογο να μη το κανει και η κουνιαδα!αλλα αν η πεθερα σε θαβει πρωτα στην κουνιαδα θα σε θαβει και ετσι η κοπελα δε θα μπορει να διαφοροποιησει τη γνωμη της ή να σχηματισει την δικη της για το ατομο σου,θα εχει σαφως επιρρεαστει απο τη μαμα της![/quote
η πεθερα ακομη και αν μεσα της ξερει πως εισαι οκ ..οταν δεν ειναι και η κορη τι να κανει?? πρεπει να υποστοριξεο την κορη της ..αυτο ειναι το θεμα..πχ..θηλασες εσυ αλλα η κορη οχι..οχι γιατι δεν μπορουσε,αλλα το εκοψε αμεσως γιατι βαριοταν..οποτε η πεθερα λεει σε ολυς ποσα παιδακια ξερει που θυλασαν και ειναι αρρωστιαρικα..ενω τησ κορησ της δεν εχουν ουτε ιωση ποτε...χαζο μεν θεμα..αλλα αν για κατι απλο υπαρχει αυτη η αντιμετωπιση ..φαντασου σε σοβαρα θεματα....
το θεμα ξεκιναει απο την κουνιαδα η οποα ζηλευει πολυ και τους παντες..και η μανα την υποστιρηζει μην της παθει κατι το κοριτσι..

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="ANGEL"]
bou-boukitsa έγραψε:αμαν βρε κοριτσια ολεσ τοσο τυχερες εισατε?\\

βρε angel μου..τι θα πει καλοι ανθρωποι?με εμενα δεν ειναι...οποτε...εγω την ησυχια μου θελω...αλλα συνεχεια βρισκουν τροπουσ να θαβουν και να λενε ψεματα πισω απο την πλατη μου..η στον αντρα μου..σε φιλουσ...
και αυτα τα μαθαινεις εκ των υστερων,,τι να συζητησεις τοτε ..κ με ποιον...
στν αντρα μου αν του πω κατι...του λενε πωσ οι αλλοι ζηλευουν κ λενε ψεματα...αρνουντε τα παντα...η αδερφη δηλ...και φυσικα η μητερα τη ν υποστιρηζει...
εγω τι να κανω??
ειλικριινα δεν ξερω!!
προσπαθω να τουσ αποφευγω γιατι ακομη και στο τηλ ειναι ολο κακιες...εμμεσες που ολεσ οι γυναικεσ καταλαβαινουν αλλα δεν μπορεισ να αποδειξεισ σε αντρεσ...

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?????????
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ!!!!!!
ΘΕΛΩ ΟΛΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΝΑ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ!!(ειμαι κακια..η παραλογη?)

Από τον τρόπο που τα λες,όντως δεν ανήκουν στην κατηγορία "καλοί άνθρωποι".Θα πρότεινα πάντως μία αναλυτική κουβέντα με τον άντρα σου,χωρίς να χρειάζεται να τους κάνει παράπονα για να τα αρνηθούν,αλλά για να ξέρει κι ό ίδιος τι γίνεται και να το χειριστεί ανάλογα.Αν λένε και σ'αυτόν κάτηγορίες για σένα ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΟΨΕΙ.
Στο τηλ έχετε ανοιχτή ακρόαση;Βάλε καμιά φορά να ακούσει κι ο άντρας σου πώς σου μιλάνε.Κάποια στιγμή θα την πατήσουνε.Η' αν είπανε κάτι σε έναν τρίτο,να το μάθει ο άντρας σου για να αναλάβει.Κάτι τέτοιο.[/quote

ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΙΧΤΗ ΑΚΡΟΑΣΗ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ,,ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ..

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
στο φιναλε βρε φιλεναδα πες τον αντρα σου εγω θελω να μιλησω στην μητερα σου και την αδερφη σου για να μην βαζω εσενα στην μεση αλλα θελω να εισαι μπροστα και απλα να ακουσεις και εσυ οτι θελω να τους πω. Και κατσε και μιλησε τους. Πιστεψε εγω ετσι εκανα και το σκεφτεται διπλα η πεθερα μου τωρα για να ξαναπει κατι για εμενα.

Aretoula


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!

Για μένα το σωστό είναι να ΜΗΝ δημιουργούνται τέτοια προβλήματα από την αρχή. Οι προστριβές από την αρχή δηλώνουν κ μία νοοτροπία που έχει ο άλλος κ όσο κ να μιλήσεις ανοιχτά, λίγα θα καταφέρεις ή θα τα κάνεις τα πράγματα κ χειρότερα ακόμα από ότι είναι.
Κ επίσης για μένα σημαντικό είναι οι άντρες μας πώς αντιμετωπιζουν τα προβληματα αυτά.Ειναι καθαρα θέμα στζηγου!!! Δν σύμφωνω μερικοί που βάζουν τις γυναίκες τους να παλεύουν μόνες τους κ αυτοί να κοιτάνε. Στο κάτω κάτω της γραφής οι άνθρωποι αυτοί είναι δικοί του.

Twisted Evil

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
faye έγραψε:στο φιναλε βρε φιλεναδα πες τον αντρα σου εγω θελω να μιλησω στην μητερα σου και την αδερφη σου για να μην βαζω εσενα στην μεση αλλα θελω να εισαι μπροστα και απλα να ακουσεις και εσυ οτι θελω να τους πω. Και κατσε και μιλησε τους. Πιστεψε εγω ετσι εκανα και το σκεφτεται διπλα η πεθερα μου τωρα για να ξαναπει κατι για εμενα.

καλα τα λες και ειμαι υπερ του να μιλας αλλα εδω δεν γινεται γιατι ολα τα κανουν πλαγιος και εμεσως..οποτε αμα πεις κατι ευθεως σου λενε οτι ειναι η ιδεα σου...εισαι πονηρος ανθρωποσ ενω αυτεσ τα λενα ολα αθωα χωρις να εννοουν τιποτα...σε αυτεσ ευθεωσ δεν μπορω να μιλησω...απλα θα χαρουν να με βγαλουν''φαντασιοπληκτη΄΄΄και θα κανουν χειροτερα...

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Aretoula έγραψε:
Για μένα το σωστό είναι να ΜΗΝ δημιουργούνται τέτοια προβλήματα από την αρχή. Οι προστριβές από την αρχή δηλώνουν κ μία νοοτροπία που έχει ο άλλος κ όσο κ να μιλήσεις ανοιχτά, λίγα θα καταφέρεις ή θα τα κάνεις τα πράγματα κ χειρότερα ακόμα από ότι είναι.
Κ επίσης για μένα σημαντικό είναι οι άντρες μας πώς αντιμετωπιζουν τα προβληματα αυτά.Ειναι καθαρα θέμα στζηγου!!! Δν σύμφωνω μερικοί που βάζουν τις γυναίκες τους να παλεύουν μόνες τους κ αυτοί να κοιτάνε. Στο κάτω κάτω της γραφής οι άνθρωποι αυτοί είναι δικοί του.

Twisted Evil

εχεισ δικιο...αυτη στο κατω κατω ειναι ησταση τους με ολο τον κοσμο..οχι μονο με εμενα..απλα ο ξενοσ ξεκοβει και ηρεμει η και ακομη μαλωνει..εγω δεν θελω να και δεν μπορω να κανω κατι τετοιο,,πρεπει να βρω αλλο τροπο...
και σιγουρα στουσ ανθρωπουσ που δρουν υπουλα και πλαγιωσ να τουσ μιλησεισ δεν ειναι λυση!!
πρεπει να με φωτησει ο Θεούλης μάλλον..

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="bou-boukitsa"]αμαν βρε κοριτσια ολεσ τοσο τυχερες εισατε?\\

μπα οχι κουκλα δν ειναι ολες τοσο τυχερες..τουλαχιστον οχι εγω....πεθερικα δν εχω,εχουνε φυγει απο την ζωη...αλλα τα αδερφια του μου κανουνε την ζωη κολαση..ευτυχως και μενουμε σε αποσταση οποτε βρισκομαστε στα απαραιτητα(γιορτες βαπτισια κτλ).
να καταλαβεις,μας εχει βαπτισει σοι του το μωρο,και δν εχουνε παρει ενα τηλ μια μερα να ευχηθουνε.που υποτιθετε την εχουνε βαφτισει.
ειπες κατι?αμα σας πω θα καραφλιασετε,κουκλα κρατα επιπεδο και μην δινεις τροφη για σχολια.οτι εχεις συζητα το με τον αντρα σου και πες του να παιρνει μερος.

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το οτι εγω βοηθησα τον γιο της να κοψει τις ασχημες παρεες,το τσιγαρο και να ειναι πολυ ηρεμος γενικοτερα στην ζωη του και στην δουλεια του δεν της ειναι αρκετα.. Θελει να χωνεται στην ζωη μας η πεθερα και η αδερφη... Να φανταστειτε ο συντροφος μου ειναι 30 χρονων και η αδερφη του 33 και μενανε μαζι και καποιες φορες την συντηρουσε κι αμα δε παντρευοταν η αδερφη ουτε κι εκεινος θα προχωραγε.. θα μου πειτε και πως εγω κι εκεινος? Το συζητησαμε μια μερα και του ειπα εγω οτι θελω μωρο και δεν μπορω αλλο να περιμενω.. Οποτε εμεινα εγκυος χωρις να παντρευτουμε και τετοια.. μεχρι και τωρα που ειμαι 6 μηνων εγκυος λεει η πεθερα στην μανα μου οτι δε θα επρεπε να μεινω εγκυος και τετοιες μαλακιες... τα λεφτα απο την αδερφη σταματησαν μενει μαζι μου και φανταστειτε τι εχουν παθει ομαδικως και ο ανθρωπος μου πλεει σε πελαγη ευτυχιας..πιστευω οτι ηθελε να την "κανει" που λενε... ηθελε να κανει την δικη του οικογενεια... Αλλο? Η πεθερα μου θελει σωνει και καλα εγω να θηλασω.. Εεε, δε θα θηλασω βρε γυναικα μου δε γουσταρω..οταν η κορη σου κανει παιδι με το καλο τοτε να την πιεσεις αυτην.. και να φανταστειτε οτι η πεθερα δε θηλασε τα δικα της παιδια... και το μετανιωσε λεει..κι εγω τι φταιω?? Πλεον μιας και δημιουργω την δικη μου οικογενεια κι ας μην ειμαι παντρεμενη οποιος χωθει θα του βγαλω τα ματια... Ο καθενας ας κοιταξει την παρτη του. Τα πηρα τωρα γιατι θυμαμαι ολα αυτα που περασα..

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:Το οτι εγω βοηθησα τον γιο της να κοψει τις ασχημες παρεες,το τσιγαρο και να ειναι πολυ ηρεμος γενικοτερα στην ζωη του και στην δουλεια του δεν της ειναι αρκετα.. Θελει να χωνεται στην ζωη μας η πεθερα και η αδερφη... Να φανταστειτε ο συντροφος μου ειναι 30 χρονων και η αδερφη του 33 και μενανε μαζι και καποιες φορες την συντηρουσε κι αμα δε παντρευοταν η αδερφη ουτε κι εκεινος θα προχωραγε.. θα μου πειτε και πως εγω κι εκεινος? Το συζητησαμε μια μερα και του ειπα εγω οτι θελω μωρο και δεν μπορω αλλο να περιμενω.. Οποτε εμεινα εγκυος χωρις να παντρευτουμε και τετοια.. μεχρι και τωρα που ειμαι 6 μηνων εγκυος λεει η πεθερα στην μανα μου οτι δε θα επρεπε να μεινω εγκυος και τετοιες μαλακιες... τα λεφτα απο την αδερφη σταματησαν μενει μαζι μου και φανταστειτε τι εχουν παθει ομαδικως και ο ανθρωπος μου πλεει σε πελαγη ευτυχιας..πιστευω οτι ηθελε να την "κανει" που λενε... ηθελε να κανει την δικη του οικογενεια... Αλλο? Η πεθερα μου θελει σωνει και καλα εγω να θηλασω.. Εεε, δε θα θηλασω βρε γυναικα μου δε γουσταρω..οταν η κορη σου κανει παιδι με το καλο τοτε να την πιεσεις αυτην.. και να φανταστειτε οτι η πεθερα δε θηλασε τα δικα της παιδια... και το μετανιωσε λεει..κι εγω τι φταιω?? Πλεον μιας και δημιουργω την δικη μου οικογενεια κι ας μην ειμαι παντρεμενη οποιος χωθει θα του βγαλω τα ματια... Ο καθενας ας κοιταξει την παρτη του. Τα πηρα τωρα γιατι θυμαμαι ολα αυτα που περασα..

έλα βρε ..μη τα θυμάσαι τώρα που είσαι έγκυος...και εγώ πλέον(άργησα να το καταλάβω) όταν είμαι εγκυος αποφεύγω μα μιλήσω με συγγενείς η αλλους που με στεναχωρουν,η με τσαντιζουν....
απο την αρχή είπα θα κάνω 9 μήνες σαν να μην υπάρχει κανένας τους ..αλλά μετά......
γιατί την άλλη φορά θα γένναγα πριν την ώρα μου από αυτά που άκουγα...
οπότε στην κατάσταση σου ΑΔΙαΦΟΡΙΑ...το πιο σημαντικό τωρα είναι το μωράκι..

giwtaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
exw polles istories gia tin petheroula mou na sas pw... kai gia tin kouniada.
eutuxws allaxann ta pragmata kai pleon eimaste typika. eutuxws de menoume stin idia poli!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
giwtaki έγραψε:exw polles istories gia tin petheroula mou na sas pw... kai gia tin kouniada.
eutuxws allaxann ta pragmata kai pleon eimaste typika. eutuxws de menoume stin idia poli!

τελικά όλες μας έχουμε κάτι να πουμε...τυχαίο?...δεν νομίζω..!! χα..χα

annaki

annaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευάκι έγραψε:εγω δεν εχω κουνιαδα,εχω κουνιαδο!!τελειο παιδι!!πολυ τελειο και ελευθερος!!!οταν αποκτησω συννυφαδα δε ξερω πως θα ειμαστε αλλα προς το παρον δεν εχουμε κανενα μα κανενα προβλημα!!!! Laughing
παρουσα!! Razz Razz Razz

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΓΩ ΠΡΟΧΘΕΣ ΣΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΜΟΥ ΕΛΑΒΑ ΜΙΑ ΑΝΘΟΔΕΣΜΗ.ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΒΕ Η ΠΕΘΕΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΗΔΗ ΣΤΗ ΣΚΑΛΑ.ΜΟΛΙΣ ΒΓΗΚΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΜΟΥ ΛΕΕΙ''ΑΠΟ ΠΟΙΟΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΗ?''ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΗΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΚΙ ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΗΣ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΕ ΚΑΘΗΣΥΧΑΣΜΕΝΗ.ΕΧΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ.ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΜΟΥ

Αννα

Αννα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κατά τη γνώμη μου πρέπει να το χειριστείς πονηρά. Εσύ πρέπει να τους αγαπάς και να τους λατρεύεις...και αυτοί να βγαίνουν οι κακοί. ότι και να σου λένε να λες στον άντρα σου ότι δεν το λένε από κακό, ότι δεν ήθελαν να το πουν έτσι, ότι άλλο είπαν και άλλο ήθελαν να πουν. Αν μουρμουράς εσύ βγαίνεις κακιά. Μια δυο τρεις ο άντρας σου θα νιώσει την αδικία και από μονος του θα έχει την ανάγκη να σε υπερασπιστεί γιατί εσύ θα είσαι τόσο καλή, που όλους τους δικαιολογείς. Όσο μουρμουράς και παραπονιέσαι δεν θα βρεις ποτέ το δίκιο σου. Όταν ξαναγίνει κάτι να πεις ότι δεν θέλεις να τσακωθείς γιατί είναι σόι του και δεν σου αρέσει να πυροδοτείς καυγάδες!!!!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αννα έγραψε:Κατά τη γνώμη μου πρέπει να το χειριστείς πονηρά. Εσύ πρέπει να τους αγαπάς και να τους λατρεύεις...και αυτοί να βγαίνουν οι κακοί. ότι και να σου λένε να λες στον άντρα σου ότι δεν το λένε από κακό, ότι δεν ήθελαν να το πουν έτσι, ότι άλλο είπαν και άλλο ήθελαν να πουν. Αν μουρμουράς εσύ βγαίνεις κακιά. Μια δυο τρεις ο άντρας σου θα νιώσει την αδικία και από μονος του θα έχει την ανάγκη να σε υπερασπιστεί γιατί εσύ θα είσαι τόσο καλή, που όλους τους δικαιολογείς. Όσο μουρμουράς και παραπονιέσαι δεν θα βρεις ποτέ το δίκιο σου. Όταν ξαναγίνει κάτι να πεις ότι δεν θέλεις να τσακωθείς γιατί είναι σόι του και δεν σου αρέσει να πυροδοτείς καυγάδες!!!!

ωραία τα λές...αλλά κυνδινεύεις και λίγο να θεωρηθε'ις μ@@@@@ς....γιατί καμιά φορά οι άντρες δεν μπορούν να σε υπερασπιστούν..φοβόνται τη μανούλα...
πάντως ένα δίκιο το έχεις!!

Αννα

Αννα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εννοείται ότι αν ο άντρας είναι μαμάκιας... δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ.. Ο πεθερός μου είναι 58 χρονών, η μαμά του 90φεύγα και ο μοναδικός λόγος που θα τσακωθούν τα πεθερικά μου είναι η ΜΑΜΑ του. Όπου κι αν πάμε οικογενειακώς, εγώ θα καθίσω με την πεθερά μου γιατί ο πεθερός μου θα κάτσει με την μαμά του... βγάζει φωτογραφίες με τη μαμά του σε τραπέζια γάμων και η πεθερά μου...πουθενά...σαν να μην ήταν στο τραπέζι του γάμου.. Κάθε πρωι ο πεθερός μου θα πάει στη μαμά του.... και θα τη συνοδεύσει σε κάθε της έξοδο!!!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αννα έγραψε:Εννοείται ότι αν ο άντρας είναι μαμάκιας... δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ.. Ο πεθερός μου είναι 58 χρονών, η μαμά του 90φεύγα και ο μοναδικός λόγος που θα τσακωθούν τα πεθερικά μου είναι η ΜΑΜΑ του. Όπου κι αν πάμε οικογενειακώς, εγώ θα καθίσω με την πεθερά μου γιατί ο πεθερός μου θα κάτσει με την μαμά του... βγάζει φωτογραφίες με τη μαμά του σε τραπέζια γάμων και η πεθερά μου...πουθενά...σαν να μην ήταν στο τραπέζι του γάμου.. Κάθε πρωι ο πεθερός μου θα πάει στη μαμά του.... και θα τη συνοδεύσει σε κάθε της έξοδο!!!


πω πω''πικρα!!!! κ αυτη 90 εφτασε βρε παιδακι μου??!!χα,,χα

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:πω πω''πικρα!!!! κ αυτη 90 εφτασε βρε παιδακι μου??!!χα,,χα

εμ, οι καλές μας αφήνουν χρόνους γρήγορα, αυτές που ψήνουν το ψάρι στα χείλη είναι που μας θάβουν όλους... ίσως μάλιστα να είναι και αλληλένδετα αυτα.. Razz

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΓΩ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΟΥΝΙΑΔΟ..ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..ΕΙΧΑ ΠΑΛΙΑ ΟΜΩΣ...ΧΙΧΙΧΙ..ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ...

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κορίτσια εγω πλεον δεν εχω ορεξη αν παλεψω...ολο κατι βρισκουν..τωρα προσπαθουν να επεμβουν οικονομικα...για να εχουμε οσο το δυνατον λιγοτερα....
δεν υπαρχει ''θεια δικη'' τι λετε??
λεω να τα παρατησω και να περιμενω να ''πληρωσουν΄΄ με άλλο τροπο....γιατι να σκαω εγω...ωσ ποτε οι αδικιες και οι΄΄΄πουστιτσες΄΄(συγνωμη για την εκφραση) θα περνανε ατιμώρητες??

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συμφωνω μπουμπουκιτσα... Αλλα ποσο ευκολο ειναι?? Παντα θα βρισκουν τροπους.. Εγω θελω να δω αν αλλαξει η ολη κατασταση μετα την γεννα και λεω για τον αντρα μου που δεν μπορει να παρει μια θεση και ειναι αναμεσα σε μενα κ στην μανα του.. Θελω να δω..

kallia28


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν εχω κανένα πρόβλημα με την κουνιάδα μου αλλά ουτε και με την πεθερά μου.... εντάξει μπορεί να με εκνευρίζουν συμπεριφορές κατά καιρούς αλλά σε γενικές γραμμές τα πάμε πολύ καλα

http://www.savetheplanet.gr

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κουνιαδα δεν εχω,εχω κουνιαδο!μεναμε στο ιδιο σπιτι για 2χρονια ουτε ενα ευχαριστο για τα οσα του προσφερα αλλα τεσπα δεν με πολυ νοιζει αντρας ειναι!
να σας πω για το πεθερικο?μολις εκανε η γιαγια μου ολικη μαστεκτομη λογω του "ακατανομαστου"εσκασαν στα γελια μεχρι κ τα αυτια της!αν δυνατον,θεε κ κυριε συνανθρωπος ειναι επειδη μου εγραψε το σπιτι κ θα παμε να μεινουμε εκει (στη γιαγια)τη ζωσανε τα φιδια!ουτε ενα τηλ.δεν την πηρε για τα ματια του κοσμου!
κ το κορυφαιο ρωταω τον πεθερο μου γιατι δεν πηγε να ψηφισει κ μου λεει ε καλα εγω γεροντι ειμαι (64χρ.ανθρωπος ετσι τον κανταντησε)κ του λεω η γιαγια μου ομως πηγε,τι πεταγετε κ λεει η αλλη ε καλα αυτη θα εχανε να μην παει!αι στο καλο κυρα μου!
βγηκα εκτος θεματος?τα χω μαζεμενα γιαυτο Mad

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:Συμφωνω μπουμπουκιτσα... Αλλα ποσο ευκολο ειναι?? Παντα θα βρισκουν τροπους.. Εγω θελω να δω αν αλλαξει η ολη κατασταση μετα την γεννα και λεω για τον αντρα μου που δεν μπορει να παρει μια θεση και ειναι αναμεσα σε μενα κ στην μανα του.. Θελω να δω..

σου ευχομαι να αλλάξουν..! ..εγώ πάντως ενω νομιζα πως με τα παιδια θα ΄΄παραιτηθούν..χειροτέρεψανν..γιατι συγκρίνει πάντα με την κόρη και άστα...άσε που ΄τωρα που περιμένω τρίτο επειδή η κόρη δεν θέλει η δεν μπορεί ..δεν ξέρω ..έχουν τρελαθεί...το βλεπουν ανταγωνιστικα..δεν μπορει να εχεισ περισσοτερα παιδια απο την κορη..λες και παιζει κανενας διαγωνισμος...έλεος!!

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:

σου ευχομαι να αλλάξουν..! ..εγώ πάντως ενω νομιζα πως με τα παιδια θα ΄΄παραιτηθούν..χειροτέρεψανν..γιατι συγκρίνει πάντα με την κόρη και άστα...άσε που ΄τωρα που περιμένω τρίτο επειδή η κόρη δεν θέλει η δεν μπορεί ..δεν ξέρω ..έχουν τρελαθεί...το βλεπουν ανταγωνιστικα..δεν μπορει να εχεισ περισσοτερα παιδια απο την κορη..λες και παιζει κανενας διαγωνισμος...έλεος!!
Δεν ειμαι σιγουρη για αυτο αλλα ευελπιστω..Εκεινοι περιμενουν οτι αν κανω και κοριτσακι στο μελλον να το βγαλω το ονομα της πεθερας μου.. Λες και δεν εχει κορη να το κανει αυτη.. Εγω δεν εχω λογο πανω στο παιδι μου.. Αφου στο δευτερο παιδι ακομη εν τω μεταξυ δεν γεννησα το πρωτο, θα το βαφτησει η κορη της.. Παλι δεν εχουμε λογο εγω και ο αντρας μου.. Ααχχχχχ δε θα γεννησω?? Εχε χαρη που δε θελω αλλα να "τραβαει" το νινι μεσα στην κοιλια μου..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις