Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
10 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 10 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30, 31, 32  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 32]

701Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11 - Σελίδα 29 Empty Απ: Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11 Δευ Ιαν 05, 2015 12:24 am

Anastasie

Anastasie
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα!!

Ζώη τι εννοείς να κάνεις κάτι πιο δραστικό;

Ναφς τι ωραία που αποθηλασατε ομαλά!!

Τα ίδια με το φαγητό εμείς!! άσε που 2 βδομάδες που ταλαιπωρηθηκε με τους τραπεζίτες ήταν κρεμασμένος στο στήθος!!

ΖΩΗ13

ΖΩΗ13
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας!!

Μπραβο βρε nafs πολυ καλα τα πηγατε ε??

Αναστασια μου εννοω να την βαλω στην κουνια για βραδυ κ αν ξυπνησει να παει ο αντρας μου κ αν χρειαστει να της δωσει γαλα με το καλαμακι!αυτο βεβαια σημαινει οτι θα πατησει τις τσιριδες βραδιατικο ,θα ξυπνησει για τα καλα κ μπορει να μουρμουραει μετα για ωωωωωρες κ εμεις φυσικα να μη κλεισουμε ματι κ το πρωι να πρεπει να παμε για δουλεια!!!

Irene14

Irene14
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σας κορίτσια μου λείψατε!
Είχαμε σχεδόν κάθε μέρα επισκέψεις κ όποτε δεν είχαμε πηγαίναμε εμείς περάσαμε υπέροχα! Με φίλους συγγενείς κ κουμπάρους!
Μας μένει άλλη μια γιορτή την Τετάρτη κ ύστερα τέλος ! Πάλι στην καθημερινότητα!
Αναστασία αυτά τα δόντια πονάνε πολύ και αργούν να εμφανιστούν ολόκληρα εμείς έχουμε τους ΔΟΥ επάνω κ περιμένουμε τους κάτω!υπομονη!
Ναός μου μη στεναχωριέσαι αν δε γινόταν τώρα θα γινόταν σε λίγους μήνες κάπου τελειώνει το μαγικό ταξίδι του θηλασμού !
Μακάρι όλες οι μανούλες να θήλαζαν όσο εσυ!
Με το καλό αύριο μεθαύριο να θήλασε ις κ το δεύτερο μωράκι σου.
Μαράκι καλή αρχή στη δουλειά εύχομαι να προσαρμοστείτε γρήγορα!
Εμείς βγάλαμε τα κάγκελα κ το κάναμε κρεβατακι σε λίγο θα μεταφερθούμε στο κρεβατακι μας θα σας πω αντιδράσεις!
Τρελάθηκαν ανεβαίνουν κατεβαίνουν παίζουν!
Από ύπνο να δούμε τι θα κάνει ο μικρός εκεί μοναχός !
Ζωή σε βρίσκω αποφασισμένη,σε έχει τρελάνει μωρό η μικρούλα σου,κάνε ένα πείραμα όταν δε θα δουλεύεις το πρωί ,καλύτερα!
Αυτά σας φιλώ!


Irene14

Irene14
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αληθεια όσες τα βάζετε μόνα σην κούνια με τι τα σκεπάζετε? αυτή είναι η έννοια μου μη παγώσει το βράδυ, τώρα που τον έχω κοντά τον βλέπω τι θα γίνει αν είναι ξεσκέπαστος ,που αυτό είναι το σίγουρο.εχω σάκο αλλά δε νομίζω να χωράει!

nafs

nafs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ειρήνη κατάλαβα καλά,τον έβαλες σε κρεβατάκι κιόλας? Για πες γιατί νομίζω ότι κ η δικιΑ μουδε θέλει την κούνια κ αναρωτιέμαι ποτέ αλλάζουν κρεβάτι...

Ειρήνη,Μαρία εσείς που δίνετε ξένο,το βράδυ ενδιάμεσα τρώνε?η μικρή κοιμάται γύρω στις 9.30 πίνοντας καμία 200άρα μλ. Τώρα στις 5 την ταΐσω πάλι?η το αφηνωγιααφηνω για πρωί?

Μαμά ζωής αποφασιστικότητα χρειάζεται. Τώρα που στέλνω κ εγω τον άντρα μου συνειδητοποιώ τι κόπος ήταν ΒΑ σηκώνομαι μόνο εγω επί έναν χρόνο.

706Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11 - Σελίδα 29 Empty Απ: Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11 Δευ Ιαν 05, 2015 11:48 pm

μαρακι27

μαρακι27
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα φιλες μου! Ρεπο σημερα&εχουμε αραξει σπιτι γτ εχει πολυ κρυο...

Ειρηνη εγω τον βαζω στην κουνια&τον σκεπαζω με παπλωμα-σεντονι αλλα ξεσκεπαζεται συχνα την νυχτα...ετσι του εχω μακρυμανικο πυτζαμακι, καλτσακια&μακρυμανικο φανελακι...ναι μεν τον εχω εννοια αλλα  τουλαχιστον ξερω πως ειναι ντυμενος!

Ναφς εμεις απο τοτε που ξεκινησαμε ξενο, κοψαμε&το ενδιαμεσο...δλδ αναλογα με το απογευματινο θα φαει απο τις 10 παρα εως τις 10:30&ξανα το πρωι οτι ωρα ξυπνησει απο 200-250 ml.

Τι κανετε οι υπολοιπες??? Αναστασια, Ζωη, Μαιρη???

Anastasie

Anastasie
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα!!

μπράβο Ειρήνη που περάσατε τόσο όμορφα!!ποτέ θα μεταφέρεις τον μικρό; σε δικό του κρεββάτι σε δικο του δωμάτιο;ή μαζί με την μικρή;

Ζωή σκέφτεσαι σοβαρά να το κάνεις κάποια στιγμή;άρχισε πινει φρέσκο;


κ εδώ πολύ κρυο!!

Πήγαμε παιδίατρο χθες αλλά είχε διακοπή τοπ ρεύμα κ φύγαμε.δευτέρα ξανά!μόνο το κεφάλι μας μέτρησε!!

Καλό ρεπω Μαρακι!!
Εσύ ζωή έχεις αύριο ρεπω;

ΖΩΗ13

ΖΩΗ13
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας μανουλες!!!

Πρωτο πειραμα εφτασε μεχρι τη μεση μιας κ εφαγε χτες το βραδυ,την πηρε την κοιμησε αγκαλια κ μετα κουνια,τα μαγεια βεβαια λυθηκαν εκει γυρω στη μια κ μιση κ ξυπνησε με κλαματα κ μαντεψτε ποιος πηγε........εγω,μιας κ δε την ακουσε καν!ε απο κεινη την ωρα κ μεχρι το πρωι καθε μια ωρα ηταν ορθια!!super η νυχτα μας λοιπον!!

Οσο για το γαλα εχω δυο απογευματα που της δινω με το καλαμακι κ αφου περασει μιση ωρα με 3τεταρτα καταφερνει να πιει γυρω στα 130-140ml!το βραδυ  βεβαια εξακολουθει να μη το πλησιαζει!δυσκολα τα πραγματα!!
Αυτο εν τω μεταξυ το οτι καταλαβαινει τα ΠΑΝΤΑ κ σ αυτα που δε θελει κανει το ψοφιο κοριο ,με ξεπερνα!!χαχα!

Αυριο εχουμε εμβολιο!!!ολη η περιοχη  θα μας ακουσει παλι!σνιφ!!

Εσεις τι κανετε κοριτσια μου??πως ηταν η μερα σας????

Irene14

Irene14
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
γείς σας κοριτσάκια !
Για οςες με ρωτηςατε ,Έβγαλα τα κάγκελα από την κούνια κ το έκανα κρεβατακι δεν τον μετέφερα ακόμη γιατί δεν έχω το προστατευτικό για να μη πέσει .
Ναφς το μωρό το αλλάζεις όταν δεν έχεις τον κίνδυνο να σου πέσει κ ξέρει να κατεβαίνει .
Του έχω δικό του δωμάτιο χωριστά με τη μεγάλη .
Όσο για το γάλα εγώ δίνω αυστηρά πρωί βράδυ ! Συμβουλή, Μην το μάθεις στα ενδιάμεσα ,άλλο το μητρικο κ άλλο το ξένο είναι αρκετή ποσότητα! Μετά θα συνηθίσει κ θα σου ξυπνάει για γάλα.
Εγώ για να μη πονάνε στο εμβόλιο βάζω ένα αυτόκολλητακι εμλα λέγετε κ λίγο την περιοχή τη μουδιάζει κ είναι λίγο καλύτερα για όσες δε το ξέρετε, ποιο εμβόλιο κάνετε?
Μαράκι τα ρεπό είναι απόλαυση! Να το χαρείς!
Ζωή κάτι είναι κ αυτό συνηθίζει τη γεύση !
Αναστασία, μα διακοπή ρεύματος στον παιδίατρο ! Τι κουφό!
Τα λέμε το πρωί καληνύχτα σε όλες μας !

Anastasie

Anastasie
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ζωή στο κρεβάτι της στο δικό της δωμάτιο την πηγές ή το έχεις το κρεβάτι της στο δωμάτιο σας; πάντως έγινε μία αρχή!
Κάτι κάνει κ με τι φρέσκο,ε; θα συνηθίσει, θα δεις!!

Ειρήνη πρώτη φορά το ακούω το αυτοκόλλητο, ευχαριστούμε!!

ΖΩΗ13

ΖΩΗ13
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αναστασια μου η κουνια της απο την πρωτη στιγμη ηταν στο δωματιο της δεν βγηκε ποτε απο κει!την επισκεπτεται καθε μεσημερι !χαχα!

Ειρηνη μου καλο ακουγεται το αυτοκολλητο αλλα εμας δεν ειναι αυτο το προβλημα μας!
Εχει αρχισει κ θυμαται πια για πιο λογο παμε κ ενω στο γραφειο στην αρχη απλα τον κοιταζει περιεργα απο πανω μεχρι κατω,με το που θα μπουμε στο εξεταστηριο ακομα κ στο γδυσιμο -ντυσιμο(εχει κανα δυμηνο τωρα)που τσιριζει,οταν παει να την εξετασει κιολας.......δε μπορω να περιγραψω!!
Γι αυτο υπαρχει κατι?πχ.κατι να εξαφανιζει το γιατρο να μη τον βλεπει αλλα εκεινος να κανει αυτο που πρεπει!χαχαχα!!

Καληνυχτα!!ξυπνησαμε για πενταλεπτο ανεφοδιασμο κ συνεχιζει!!!

Φιλια!!!!

Anastasie

Anastasie
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα μανουλες!! τι κάνετε;
Χαθήκατε όλες!

Ζωή πώς πήγε ο ; παιδιατρος;

Το καμάρι μου ξεσκέπασε σήμερα την πιατέλα με τα μελομακάρονα κ πήγε ένα κ το έφαγε!!

713Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11 - Σελίδα 29 Empty Απ: Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11 Πεμ Ιαν 08, 2015 12:59 pm

ΖΩΗ13

ΖΩΗ13
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κοριτσαρες !τι κανετε??

Αναστασια μου δεν πηγε ,γιατι δεν πηγαμε!απο χτες το πρωι μου εκανε λιγο βηχα κ το ακυρωσαμε!

Οι υπολοιπες τι κανετε?καλε οντως τι ερημια ειναι αυτη?

mary2

mary2
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σας! τι κανετε;; ςας εχασα παλι
δεν προλαβαινω να μπω γιατι ειμαστε σε αναζητηση σπιτιου παλι κ οσο μου επιτρεπουν τα παιδια να μπω στο ιντερνετ ψαχνω σπιτια!!

αποθηλασμους διαβαζω, κρεβατια χωρις καγκελα../ μεγαλωσαμε μεγαλωσαμε!! μπραβο!
οι δικες μου δεν μαζευονται κλασικα πραματα..
αναστασια κ μενα μου χει κλεψει μελομακαρονο η βασιλ.!! σαν σαπουνι το κρατουσε κ το τριβε στα μουτρα της!πολυ γελιο..

αυτο παντως που τις τρελαινει τελειως ειναι η κρεμα απο τα τριγωνα ελενιδη......το φυλλο το φτυνουν , αργοτερα θα το εκτιμησουν ομως κ θα μετανοιωνουν πικρα....χαχα!


Sleep Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11 - Σελίδα 29 417472

mary2

mary2
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μαμα ζωης μαζι γραφαμε! αργησαμε αλλα συγχρονιστηκαμε!
περαστικος να ναι ο βηχας σας! το νυχτοπουλι σου ηπιε γαλατακι, ειδες; μπραβο! δεν μπορω να γραψω αλλο μου τραβαει το χερι κ τσιριζει..τα νευρα μου..

Irene14

Irene14
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σας κορίτσια κ μεις άρρωστούλιδες λίγο μυξουλα ,λίγο πυρετό, περαστικά σας μαμά ζωής !
Αναστασία μου φαίνεται θα φτιάχνεις μελομακάρονα και το Πάσχα αν τα θέλει το αγόρι ! Βρήκαμε κάτι που του αρέσει!

Μαρη 2 προς τα που ψάχνετε σπίτι?
Κατα τα αλλά το δικό μου καμάρι κοιμήθηκε νωρίς δέκα σήμερα και το μεγάλο μου καμάρι ακόμα παίζει στο δωμάτιο της !

Anastasie

Anastasie
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Περαστικά στα μωρακια!!

Μαίρη πολύ γέλασα!! ο δικός μου το ετριψε στο χέρι κ πάτωμα!!αλλά το έφαγε!κ γρήγορα, γρήγορα λες κ θα το έπαιρνα!! επίσης τρελαίνεται για φύλλο από πίτα, μπακλαβά, οτιδήποτε!!

Κ εμείς θα μετακομίσουμε μες στον μάρτιο!γκρρρρ..τι βραχνάς! καθόλου δεν θέλω!!

Ειρηνη για, εμάς θα είναι χριστούγεννα όλο τον χρόνο!! απλά!!

Τώρα, κοιμήθηκε έλεος!κ αυτό με κλάματα!!!


nafs

nafs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαμά ζωής σε θυμήθηκα προχθές. Πήγαμε παιδίατρο κ η μικρή που ποτέ δεν κλαίει με κόσμο με το που τον είδε γαυζωθηηκε πάνω μου. Σταμάτησε να κλαίει ότα φύγαμε. 9700 κ 77εκ. Κοτζάμ γυναίκες!
Βγήκε κ τραπεζίτης εξ ου κ η αϋπνία Νας. μεγαλώνουμε!

mary2

mary2
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχ κ μεις πρεπει να παμε παιδιατρο μες τη βδομαδα... θα πονεσουν μπρατσακια μας.. θα το δω το αυτοκολλητο παντως που λεγατε!

ειρηνη επειδη η μαμα μ ειναι χαριλαου θα με βολευε να την εχω κοντα, δηλαδη ψαχνω κ.τουμπα χαριλαου πυλαια χαμηλα...

αναστασια εσυ που θα μετακομισεις;

τι κανετε καλε που ειστε;;

Anastasie

Anastasie
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας!!

Εμείς ακόμα στο μπουτακι κάνουμε εμβόλιο.από πότε ξεκινάνε μπράτσο;

Μαίρη κοντά στη Μαμα, αξία ανεκτίμητη!! εγώ τι θα κάνω που είμαι τόσο μακρυά της,οεο;

Ωραία μέρα σήμερα κ ξεχυθηκαμε στις βόλτες!!αν κ ο μικρός έχει ξεφύγει τελείως κ είναι όλη την ώρα στην βόλτα κ ή εγώ ή ο άντρας μου από πίσω του!! μόνο χωριστά καθόμαστε στο τραπέζι πλέον!αλλά δεν πειραζει τουλάχιστον το ευχαριστιέται!! πάει χαιρετάει όλο τον κόσμο κ τρέχει όπου έχει παιδάκια!!

721Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11 - Σελίδα 29 Empty Απ: Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11 Κυρ Ιαν 11, 2015 10:55 am

μαρακι27

μαρακι27
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να'μαι&εγώ...περιορισμένος χρόνος πλέον μοιρασμένος σε σπίτι-παιδί-δουλειά...Τα καταφέρνω, κουράζομαι μεν περισσότερο αλλά αφού η ψυχολογία είναι καλά, όλα παλεύονται!!!
Μου λείπετε... Sad Sad
I love you
Φούλ μετακομίσεις βλέπω&πάλι αρρωστούλικα μωρά!

Ειρηνάκι περαστικά σας! Εγώ κατέβασα το κάγκελο στην κούνια του μικρού γτ θα τον έβρισκα με το κεφάλι κάτω καμια μέρα! Τουλάχιστον τώρα έμαθε ν'ανεβο-κατεβαίνει! Απο άνοιξη θα το κοιτάξω για μεγαλύτερο κρεβάτι!

Αναστασία εμείς εδώ&2 μήνες το κάνουμε στο χεράκι το εμβόλιο&όταν έχουμε διπλό κάνουμε ένα στο καθένα! Μεσημεριανή έξοδος με τον μικρό??? Τολμηρούς σας βρίσκω...

Μαίρη μου καλό κουράγιο! Ούτε ψύλλος στον κόρφο σου για την μετακόμιση με 2 νήπια!!!!

Ναφς 9700??? Τι ωραία νούμερα...μπορείς ακόμα&την κρατάς αγκαλιά...βασικό!!!!

Μαμα Ζωής Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11 - Σελίδα 29 417472

722Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11 - Σελίδα 29 Empty Απ: Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11 Τρι Ιαν 13, 2015 12:52 pm

Irene14

Irene14
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Που πήγατε όλες κορίτσια?
Δε βλέπω συζητήσεις πια κ καμία φορά νομίζω ότι έχει κολλήσει το ταμπλετ!
Εμείς τις τελευταίες μέρες κοιμόμαστε στις 10 κ έχουμε λίγο χρόνο για ξεκούραση!
Έχουμε γίνει καλά που είμασταν λίγο άρρωστοι κ ξανά βρήκαμε το χαμένο μας χαμόγελο!
Το μικράκι μου ανεβαίνει παντού δοκιμάζει τις δυνάμεις του ανεβαίνει κ κατεβαίνει στο καρεκλάκι φαγητού ,επιςης κατεβαίνει ένα σκαλί χωρίς να πέφτει καρδιακούς θα μας κάνει!
Μαράκι πως είναι τώρα που δουλεύεις σου λείπει ο μικρός καθόλου?
Κ εμείς στο χεράκι το εμβόλιο εδώ κ κανένα 2 μηνό.
Τα φιλία μου σε όλες

Anastasie

Anastasie
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας!!

μόνο εμείς κάνουμε στο μπουτακι ακόμα;χθες πήγαμε κ κάναμε πάλι στο πόδι!!

Κ το δικό μου το παιδάκι κακοδιάθετο σήμερα αλλά νομίζω από τα δόντια ακόμα!!πότε θα βγουν οεο;

καλά κατά τα άλλα,12250 κ 83 πόντοι το ζουζουνι μου!

Η γιατρός μου είπε πάλι να τον πάω στο κρεβάτι του κ ότι μόνο μία βδομάδα ταλαιπωρούνται κ συνηθίζουν! της είπα ότι δεν εδώ σκοπό!κ αν έρθει άλλο μου λέει; καλέ κάτσε να έρθει....

Μου είπε επίσης ότι στην εγκυμοσύνη θα πρέπει νανά σταματήσουμε το θηλασμό!! ότι να ναι...λες κ είμαι έγκυος!!

Δεν ασχολήθηκα!ουφ, πια ο καθένας...

Έχει δύο μέρες τώρα δεν ακουμπάει το φρούτο! τρώει μία κουτάλια κ σπαράζει! σκέφτομαι μήπως τσουζουν τα ούλα!! για να δούμε....

Irene14

Irene14
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αναστασία έχει τελείο βάρος φαντάσου να έτρωγε κιόλας !το γάλα σου είναι θαυματουργό νομίζω!
Καλά πως του ήρθε να στα πει όλα αυτά ο παιδίατρος κάτσε να έρθει με το καλό κ θα δεις τι θα κανείς με το θηλασμό κ το κρεβάτι του!
Εγώ ακόμα δεν τον πήγα τον θέλω δίπλα μου εχω πάθει εξάρτηση.επειδη την μέρα μου λείπει τον θέλω κοντά μου τι να κάνω που να θηλαζα κιόλας!

μαρακι27

μαρακι27
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Νυσταγμένη Καλημέρα απο μέναSleep Sleep ...νύχτα δούλευα χτες&σηκώθηκα γύρω στις 11 να βάλω φαγητό&να κάνω καμιά δουλειά στο σπίτι...πόσο δύσκολο να'σαι μητέρα-σύζυγος-εργαζόμενη-νοικοκυρά...ήξερε ο θεός που έδινε όλες τις αρμοδιότητες!!!!

Ειρήνη, μου λείπει πολύ ο μικρός...στο σπίτι οταν ημαστε μαζί θέλω να τον φάω! Τον κυνηγάω συνέχεια γτ του αρέσει&τρελαίνομαι να τον ακούω να γελάει!!! Άρχισε να καταλαβαίνει ότι λείπω&όταν θα πάρω τηλ τον ακούω απο μέσα να με φωνάζει ή οταν γυρίζω σπίτι συνέχεια φωνάζει "μαμα"...το ψυχάκι μου!!!!

Αναστασία μου τι αγόραρο έχεις??? Θα συμφωνήσω με την Ειρήνη&θα πω...αν έτρωγε πόσα θα ηταν??? Το γαλατάκι σου είναι ΤΕΛΕΙΟ!!!!! Μπράβο! Όσο για τις αερολογίες του γιατρού, γτ περί αερολογιών πρόκειται...με θυμόμουν! Δ του πέφτει λόγος πότε&αν θα βάλεις το παιδί σε δικό του κρεβάτι...όπως είπαμε, εμπιστεύσου το παιδί σου!!!!!

Ζωή, Μαίρη... Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11 - Σελίδα 29 417472 Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11 - Σελίδα 29 417472

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 32]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30, 31, 32  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις