Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 20 ... 35  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 35]

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Jollie χεχεχε αυτό με το ξεσκονισμα το κάνει και η δικιά μου, με μωρομαντηλο ή με χαρτί που γλιστράει καθαρίζει όλες τις επιφάνειες και μάλιστα πολύ σχολαστικά. Οσο για την σκούπα να τον αφήνεις αφού του αρέσει...... Που είναι το κακό σε αυτό;;; ξέρω πολλά παιδιά και μάλιστα αγοράκια που θέλουνε να σκουπίζουν. Σε μεγαλύτερη ηλικία θα το κόψει.
Εγώ έχω αρχίσει να την λέω μη αλλά δεν βλέπω διαφορά ίσα ίσα που τσιριζει... Τον άντρα μου τον ακούει καλύτερα οτι πει ο μπαμπάς της, οπότε ας έχω εγώ τον ρόλο της πιο ελαστικής μάνας
Αυτό που δεν μπορώ με τίποτα είναι να την αφήσω να κλαίει αλλά για νομίζω οτι το εκμεταλλεύεται γιατί όταν θέλει κάτι κλαίει και όταν της το δίνω σταματάει......
Σήμερα έγινα κουμπάρα πάντρεψα ένα ζευγάρι και περάσαμε πολύ όμορφα. Η μικρή μου ηταν πολύ καλή και φρόνιμη!!
Επίσης κσι εγώ πρέπει σιγά σιγά να φτιαξω περπατοπιτα!!! Χθες της πήρα παπουτσάκια και όταν της τα φοραω πηγαίνει πολύ σταθερά και κάνει βηματακια. Τελικά τα παπούτσια της κανουν καλό!!! Της πήρα agatha ruiz de la prada http://www.nak.gr/gr/el/products/koritsi-agatha-ruiz-de-la-prada-141901 , το 20 νούμερο. Εσείς πιο φόρατε;;;;;
Χρόνια πολλά στα μωρακια που είχανε γενέθλια της Αναστασίας και της Κατερίνας, πολύχρονα!!!!!!

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εντάξει Jolie γέλασα πολύ!!!άκου εκεί παστρικοθοδωρος το παιδί..χαχαχα πάντως δεν καταλαβαίνω γτ σε ενοχλεί η σκούπα η ο τρόπος που τρώει..εμένα έτσι τρώει 9μηνες..πάρε ένα παλιό σεντόνι βάλτο κάτω από το καθισματακι του έχει ρούχα μόνο για το φαγητό οπλισου με υπομονή και Άστον να φάει..ο Δημήτρης τρώει μέχρι και τις φακές έτσι..μια μια τις πιάνει με τα δαχτυλάκια του και αν τον ξεγέλασε του χώνω και εγώ με το κουτάλι..η σκούπα είναι αγαπημένο παιχνίδι όλων μάλλον,μιας και εμένα τρελενεται αλλά δεν με απασχολεί καθόλου,ίσα ίσα του ζητάω να με βοηθήσει..
Τασουλα πάντα αξία!!!τα παπούτσια σας υπέροχα..ο Δημήτρης φοράει 21 νούμερο αλλά έχουν λίγο περιθώριο ακόμα..το 2ειναι μικρό..
Και εμείς μέσα είμαστε μιας και έχει αυτή τη σκόνη και είναι αποπνηκτικα έξω..είπαν από σήμερα θα καθαρίσει...μακάρι...

128Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Δευ Φεβ 02, 2015 10:15 am

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κοριτσια....
Τασουλα παντα αξια κ πολυ ωραια τα παπα σας....εγω σημερα την πηγα βολτα με το καροτσι γιατι ειχε ηλιο κ βρηκα τα παππουτσια της Ελισαβετ 20 ευρω φθηνοτερα....αλλα δεν μπορουσα να περιμενω τις εκπτωσεις αφου ηδη περπατουσε πολυ σταθερα...
Τζολι η ανηψια μου που ειναι 18 μηνων ηθελε συνεχεια τη σκουπα της μαμας της κ εκεινη πηγε και της πηρε μια ψευτικη...καλα μολις την ειδα επαθα....ειχε πολυ πλακα....αν δεις τα σκουρα παρτου μια τετοια καλε!!!
εμεις με το φαγητο τα παε λιγοοοο καλυτερα καποιες μερες...καποιες οχι ομως....παντως σε γενικες γραμμες εχω δει μια βελτιωση...αλλα ειναι με τις ωρες της....
ομως και εγω ταιζω στο ποδι κ παιζοντας και γινεται ο αναλογος χαμος πανω στα δαπεδα κ στα χαλια...ας τρωει κ δε πειραζει....βεβαια ταν τα φτυνει συνεχεια μου την δινει στα νευρα αλλα δεν μπορω νακανω κατι αλλο απο το να το υποστω...

129Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Τρι Φεβ 03, 2015 10:57 pm

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κορίτσια!!!

Με εσάς θα το μοιραστώ πρώτα για ευνόητους λόγους. Σας είπα ότι ξεκινήσαμε προσπάθειες για μπεμπέ.... Είμαι 3 μέρες πριν την αδιαθεσία και έκανα τώρα το πρωί ένα τεστ από τα hometest που έχω στο σπίτι. Βγήκε μια πολύ αχνή γραμμή αλλά είναι γραμμή!!!!!!!
Φώναξα και τον άντρα μου να το δει και την είδε και αυτός. Μου είπε να περιμένω λίγες μέρες τουλάχιστον να έχω μια μικρή καθυστέρηση και να πάω για χοριακη. Τι να κάνω;;
Κρατάω μικρό καλάθι γιατί είναι νωρίς ακόμα. Θα κάνω άλλο ένα τεστ σε 3 μέρες που είναι να αδιαθετησω και αν βγει θετικό θα πάω για χοριακη.
Λέτε βρε κορίτσια;; Μια φορά έγινε αυτό το μήνα στις γόνιμες, ναλλά γίνει με την πρώτη;;
Θα σας ενημερώσω!!
Κατά τα άλλα η Ηλέκτρα μου περπατάει όλο και πιο σταθερά αλλά θέλει ακόμα το χεράκι μας!! Ο ύπνος είναι ακόμα στο κρεββάτι μας. Είναι τόσο δύσκολο να πάει στο δικό της, μου φαίνεται ακατόρθωτο.

anastasssia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημερα κοριτσια!
Ευχαριστουμε πολυ για τις ευχες σας, καναμε το Σαββατο τα γενεθλια μας, ηταν πολυ ωραια και ο Αναστασης χαρηκε παρα πολυ αν και μολις αναψαμε το κερακι φοβηθηκε και εκλαιγε Laughing Η τουρτα μας ητανε lion king πολυ μου αρεσε.
Jolie τι πειραζει καλε που καθαριζει το παιδι, αφου αυτα βλεπει, αυτα μιμειται. Και ο δικος μου το κανει καπου καπου. Μακαρι να ειναι παστρικοθοδωροι και οταν μεγαλωσουν λιγακι και θα φωναζουμε να μαζεψουν τα παιχνιδια τους.
Τασουλα τα παπουτσια σας ειναι πανεμορφα. Καλα βηματακια απο δω και περα!! Εμεις φοραμε το νουμερο 23, περπαταμε πολυ καλα πλεον, τρεχουμε αλλα κοριτσια δεν του εχω παρει ακομη παπουτσακια περα απο κατι παπουτσια-παντοφλακια που εχω μονο για εξω, πιο πολυ για να ειναι ζεστα τα ποδαρακια του γιατι δεν τον αφηνω να περπαταει οταν βγαινουμε. Μας εφεραν δωρο γενεθλιων αθλητικα αλλα πρεπει να του παρω και γω κατι σε μποτακι, θα ψωνισουμε αμεσα, αφου ειναι και οι εκπτωσεις.
Τασουλα μακαρι να εισαι εγκυος, να εχω και εγω παρεουλα Laughing Κοριτσια εκανα τεστακι και ειχε αχνη γραμμουλα, μετα εκανα χοριακη και επιβεβαιωθηκαμε οτι ειμαι εγκυος! Ακομη βεβαια δεν εχω κανει υπερηχο, απο εβδομαδα ειπε ο γιατρος, οποτε αναμενω. Αρχισα να αγχωνομαι βεβαια λιγακι, πως θα τα καταφερω με δυο μωρα...

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα.....Τασουλα δεν μπορει να ειναι και απιθανο να εμεινες εγκυος εστω κ με μια φορα...μακαρι αφου το
θες να εισαι τελικα....
καλα βρε κοριτσια μονο εμεις φοραμε νουμερο19 στο παππουτσι?αφου ειμαστε οι πιο μικροκαμωμενοι λογικο ειναι....
Αναστασια νουμερο 23????? affraid affraid affraid
φτου σας καλε!!!!!!!

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κορίτσια!
Τι γίνεται με τις εγκυμοσύνες? 2 σε μία σελίδα? Smile
Αναστασία συγχαρητήρια με το καλό να το δείτε και στον υπέρηχο!
Τασούλα μακάρι να είσαι και εσύ έγκυος αφού το θες! Η αχνή γραμμή είναι πολύ θετικό σημάδι! Με το καλό!
Και εμείς 19 φοράμε παπούτσι, όντως 23 μου φαίνεται πολύ μεγάλο!! Έχουμε ένα 19 και ένα 20 (μας τα έφεραν δώρο) και φοράει και τα δύο (προσπαθώ δηλαδή γιατί τα βγάζει συνέχεια).
Μπράβο και σε όλα τα μωράκια που περπατάνε πιο σταθερά πλέον Smile
Jollie ούτε εγώ καταλαβαίνω τον προβληματισμό σου για τον Μαρίνο. Τίποτα από αυτά δεν μου φαίνεται περίεργο. Όλα τα μωρά θέλουν να κάνουν αυτά που κάνουμε και εμείς. Γι αυτό στα παιχνίδια υπάρχει μικρή σκούπα, μικρός φούρνος, μικρό πλυντήριο κτλ κτλ

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια τι υπέροχα νέα????μπραβο σας!!!τασουλα μακάρι να είσαι έγκυος και εσύ,αφού το θέλετε!!το σώμα μας θυμαται από την πρώτη εγκυμοσύνη οπότε είναι θεωρώ εύκολο να μείνεις..όλα καλά σας εύχομαι κορίτσια..
Εμείς πήγαμε στο πάρκο σήμερα αντί για κολυμβητήριο..θα τον πάω από τον Μάρτιο ξανά,Φοβάμαι με τις ιώσεις και άκουσα και για κρούσματα εγκεφαλιτιδας οπότε αποφεύγω κλειστούς χώρους..
Και η Ελιν δεν ειναι έγκυος η κάνω λάθος??

134Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Τετ Φεβ 04, 2015 12:48 pm

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!! Είμαι 99% σίγουρη οτι είμαι έγκυος γιατί έχω οοοοοοοοολα τα συμπτώματα και μάλιστα το έλεγα στον άντρα μου απο την προηγούμενη εβδομάδα. Τώρα είμαι στην φάση που έχω έντονο πόνο σαν να περιμένω περίοδο μόνο που εγώ πλέον δεν ποναω καθόλου.
Αναστασία τι καλά που είσαι εγκυουλα εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!!
Μήπως καμια άλλη τώρα που γυρίζει;;;;; Razz
Η αλήθεια είναι οτι το θέλουμε πολύ απλά δεν το περιμέναμε τόσο γρήγορα για να το χαρουμε και λίγο....... Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# - Σελίδα 6 4872
Jollie που έχεις χαθεί;;;;

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Που είστε καλε ??χαθηκατε όλες..
Τασουλα πότε θα κάνεις το τεστ ξανά??θα έχουν μικρή διαφορά τα μωράκια σας κορίτσια και είναι πολύ καλό αυτό..σας θαυμάζω για την δύναμη σας να θέλετε κι άλλο μωράκι..εγώ ούτε συναισθήματικα ούτε οικονομικά μπορώ να το στηρίξω..ας μεγαλώσει το τερατακι μου και βλέπουμε!!

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπερα κοριτσια....
οντως κ εγω συμφωνω με την Μαρια κ σας θαυμαζω κ εγω με την σειρα μου που θακανετε δευτερο παιδακι τοσοκοντα....ουτε εμεις μπορουμε οικονομικα αφου δουλευει μονο ο αντρας μου αλλα να σας πω την αληθεια μου εγω δεν το σκεφτομαι για δευτερο καν....για αργοτερα δεν ξερω αλλα δεν νομιζω γιατι δεν ειμαι και μικρη...

137Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Παρ Φεβ 06, 2015 10:30 am

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα! Θυμάστε που σας έλεγα για τις διακοπές ρεύματος;; Συνεχίζονται και μου έχουν δέσει τα χέρια. Συγχαρητήρια για τις εγκυμοσύνες. Θα μπω άλλη στιγμή για περισσότερα: σήμερα έρχονται ο αδερφός μου με τη νύφη μου και έχω τρελαθεί στην καθαριότητα και στις μαγειρικές! Τους περιμένω με λαχτάρα, βλέπετε! Φιλιά προς το παρόν!

138Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Παρ Φεβ 06, 2015 11:29 am

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Από αύριο θα έχω και επισήμως καθυστέρηση. Δεν προλαβα να κάνω χοριακη γιατί δουλευα από το πρωί και γύρισα πριν λίγο. Θα πάω την Δευτερά απλά για επιβεβαιωση γιατί έκανα και άλλο τεστακι και είναι και αυτό θετικό.
Εγώ νομίζω οτι το αργησα κιόλας γιατί θέλει και 9 μήνες να γεννηθεί Razz
Και εγώ δεν ξέρω πως θα τα καταφέρουμε. Εχουν ξεκινήσει υπνηλιες κλπ μόνο που τώρα έχω και ένα μωρό που ξεκίνησε να περπατά και τρέχω.
Δεν γκρινιαζω όλα θα πάνε καλά είμαι πολύ αισιόδοξη!!!
Jollie ξεκινησες δουλειά;;;
Με το καλό να τους υποδεχτείς!!!

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσια.....τι κανετε?
Τζολι καλως να ερθει ο αδερφος σου κ η νυφη σου....
Μολις εχθες εμενα εφυγε η πεθερα μου για το χωριο....καλα ηταν γιατι την "εκμεταλευτκαμε " με τον συζυγο κ ολο βολτες πηγαιναμε.... η πεθερα μου πεταει την σκουφια της για να την κραταει απλα το μονο κακο ειναι οτι την κακομαθαινει συνεχεια στην αγκαλια κ τωρα θελει συνεχεια αγκαλια κ κλαιει μεχρι να περασει το δικο της.....ημαρτον αυτες οι γιαγιαδες με ην αγκαλια...δηλαδη αυτη η γυναικα μπορει να μαγειρεψει με ο μωρο στην αγκαλια!!!!!ελεος δηλαδη!!!!καλες οι βολτες δεν λεω αλλα τωρα μου βγαινουν ξυνες!!!!!

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κική μου κοιμάται τουλάχιστον μόνη ή θέλει αγκαλιά;;; εμάς πάει ο ύπνος μας χάλασε τελείως. Αν δεν κοιμηθεί στο κρεββάτι μας δεν κοιμάται καθόλου. Είμαι πολύ πτώμα για να κάνω βόλτες πέρα δώθε. Την πάω μια φορά στην κούνια της ξυπνάει κάθε βράδυ στις 3 με κλάματα και την παίρνω στο κρεββάτι μέχρι το πρωί.
Θέλει και μαξιλάρι Razz
Καλά κάνατε και πηγατε τις βόλτες σας!!! Και εμένα η μάνα μου όλο αγκαλιά την Ηλέκτρα και όταν είμαστε και 2 μαζί εμένα δεν με θέλει , πιο πολύ την γιαγιά της. Εμ αφού της κάνει όλα τα χατηρια.....

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπερα....
Τασουλα οχι με το υπνο δεν εχουμε προβλημα....της δινω το γαλα την αφηνω στην κουνια και κοιμαται μονη της...αλλα αν δεν καθομαι μαζι της κατω στο χαλι θελει οπου παω να την περνω στην αγκαλια....θα της το κοψω ομως σιγα σιγα γιατι δεν γινεται...αν χρειαστει θα την αφησω να κλαψει κιολας γιατι ειναι πεισματαρα και θελει να περναει παντα το δικο της...

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα.. Μόλις.σας διάβασα και ξέχασα κιόλας τι ήθελα να σχολιάσω..είμαι κομμάτια και η μέρα δεν βλέπω να τελειώνει.. Είχαμε από το πρωί επισκέπτες ένα φιλικό ζευγάρι με ένα μωρό 20 μηνων..τρελάθηκαν και τα 2να τρέχουν να φωνάζουν και να γελάνε...τι ευτυχία να βλέπεις παιδιά να γελάνε μέσα από την καρδιά τους..από χτες μαγειρευα και μόλις έπλυνα πιάτα..
Jolie καλώς τους δεχτηκες..
Τασουλα λογικά είσαι στην καθυστέρηση... Αντε πάνε στο γιατρό να δούμε πότε γέννας!!!
Ειρήνη,Μαρία,Βασουλα,Κατερίνα και οοοολες οι άλλες που χαθηκατε???που να καλοκαιριασει κιόλας!!

Αααααα τώρα που είπα καλοκαίρι,έχετε ιδέα αν θα χρειαστούμε καλοκαιρινό καρότσι???

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κορίτσια!!
Σας διαβάζω απλά δεν προλαβαίνω να γράψω αυτές τις μέρες!
Jollie καλώς να τους δεχτείς!! Δουλειά πότε ξεκινάς?
Τασούλα άντε να κάνεις μια χοριακή αύριο Smile
Μαρία όντως είναι πολύ ωραία να παίζουν τα μωρά μαζί και να γελάνε! Ευτυχία!
Εμείς όπως τα ξέρετε, δεν τρώμε, δεν κοιμόμαστε αλλά είμαστε χαρούμενοι Razz
Εγώ δεν πιστεύω ότι τα μωρά "κακομαθαίνουν" οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω στους προβληματισμούς σας...Προσπαθώ να είμαι εκεί πάντα όταν με χρειάζεται ο μικρός μου και θα δούμε τι θα γίνει στη συνέχεια Smile Κάθε βράδυ ξεκινάει στην κούνια του και καταλήγει στο κρεβάτι μας και γενικά παίζουμε πολύ μαζί.
Α Jollie άντε και με τη νίκη...μας!! χαχα πάω να κάνω καφέ και να μας απολαύσω! Κανονίστε να ολοκληρωθεί το παιχνίδι Razz

144Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Κυρ Φεβ 08, 2015 10:07 am

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αύριο χοριακη οπωσδήποτε αν και έκανα άλλο ενα τέστ και βγήκε καραμπινατο αυτή τη φορά. Σκούρα η θετική γραμμή. Εχω και την καθυστέρηση πλέον.
Κική εγώ δεν είμαι υπέρ να την αφήνω να κλαίει το έχω ξαναπει. Δεν πειράζει έχω βρει και την κατάλληλη κούνια για το δεύτερο http://www.ursafe.gr/prosfores-krevatiaparkokrevata/bednest/krevataki-vrefiko-bednest-co-sleeper-drys
Η Ηλέκτρα ανάμεσα μας και το μωρό δίπλα κολλητά Razz
Εμείς κάνουμε επιτέλους βηματακια μονές μας απλά δεν έχουμε φύγει εντελώς.
Ειρήνη εγώ νομίζω οτι καλό μαθαίνουν απλά δεν θεωρώ οτι είναι κακό. Είναι αυτονόητο οτι νιώθει ασφάλεια στην αγκαλιά και οτι θέλει παρέα την μανούλα για να κοιμηθεί. Εγώ την βλέπω το βράδυ σηκώνεται κοιτάει αν είμαι εκεί και ξανά κοιμάται.
Για το φαγητό εμείς τρώμε πολύ καλά και σίγουρα έχουμε πάρει γραμμάρια!!!! Ακόμα δεν της δίνω αλάτι και ζάχαρη και ούτε πρόκειται.
Σκέφτομαι από τώρα τον θηλασμό και πως θα τα καταφέρω να θηλάσω αποκλειστικά!!! Razz

145Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Κυρ Φεβ 08, 2015 11:05 am

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα! Ε όχι, βρε Ειρήνη, επειδή αλώσαμε το μεγάλο τηγάνι να μας κερδίσετε μέσα στο ναό!! Razz Βλέπω από το ίντερνετ όσο μπορώ, γιατί ο άντρας μου έχει υπηρεσία. Και τα 2 αδέρφια μου είναι μέσα και ζηλεύωωωω!!! Επίσης Ειρήνη, νομίζω ότι τα δικά μας μοιάζουν πολύ στα γούστα του ύπνου και του φαγητού: δεν το πρώτο, δεν και το δεύτερο... Η νύφη μου, που έχει ένα ανηψάκι 2 μέρες μικρότερο από το Μαρίνο, έπαθε ένα σοκ που είδε να μην τρώει και αν τυχόν έβαζε κάποια μπουκιά στο στόμα να την κρατάει εκεί πόση ώρα... Τασούλα, άντε να μάθουμε και επισήμως τα ευχάριστα. Πάντως είναι πολύ δύσκολη η επιλογή μας να μην αφήνουμε σε κανέναν το μωρό. Μονίμως είμαστε κομμάτια και πέφτουμε ξεροί για ύπνο. Έχουμε χαθεί λίγο έως πολύ ως ζευγάρι, αλλά ελπίζω σύντομα, όσο μεγαλώνει ο Μαρινάκος μας, να βρούμε τους ρυθμούς μας. Με τη δουλειά βέβαια δεν ξέρω τι θα κάνουμε, θα δείξει. Την άλλη Δευτέρα ξεκινάω... Ελπίζω τουλάχιστον με την επιστροφή μου να επιστρέψει και η περίοδός μου και να ξέρω τι μου γίνεται με αυτό το θέμα, γιατί έχει αρχίσει και με αγχώνει... Πάνε 14.5 μήνες σχεδόν...

146Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Κυρ Φεβ 08, 2015 11:14 am

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω πιστευω πως κακομαθαινουν τα παιδια...και για να τους κανεις τα χατηρια χρησιμοποιουν το μονο οπλο που εχουν...δηλαδη το κλαμα..
προσπαθω να της αποτρεψω τη προσοχη κ να μην θελει ολη την ωρα να ειναι αγκαλια...αν καθομαι κατω μαζι της δεν θελει αγκαλια αλλα αν σηκωθω να παω να της βαλω νερο με κυνηγαει κ θελει να την παρω ...δηλ δεν τολμαω να σηκωθω απ το χαλι....ειμαι ολη μερα μονη μου με το παιδι κ δεν μπορω να παω ουτε τουαλετα η να κατσω να φαω...περιμενω να κοιμηθει μια ωρα το μεσημερι για να φαω η για να απλωσω τα ρουχα ας πουμε...σορυ αλλα αυτο δεν γινεται....

147Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Κυρ Φεβ 08, 2015 11:49 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κορίτσια.
Συγχαρητήρια στις νέες εγκυμονουσες της παρέας!
Με το καλό να ακούσετε καρδούλες Very Happy

Δεν θυμάμαι ποια ρώτησε αλλά και εμείς ακόμα 19 νούμερο φοράμε...

Κική έτσι όπως το περιγράφεις συμφωνώ μαζί σου. Αν παίζετε κάτω στο χαλί και είναι οκ αλλά μόλις σηκωθείς αρχίζει το κλάμα (και αυτό γίνεται συνέχεια μέσα στην ημέρα) κάτι δεν πάει καλά! Και αν προηγήθηκε μεγάλο διάστημα με στάνταρ αγκαλιά από 3ο άτομο, μάλλον καλόμαθε το μικράκι σου! Δεν ξέρω βέβαια αν η λύση είναι να την αφήνεις να κλαίει αλλά και όντας μόνη σου όλη την ημέρα μαζί της δεν βλέπω και πολλές επιλογές...

Καλοκαιρινό καρότσι εγώ προσωπικά δεν αγόρασα σε κανένα παιδί αλλά έχουν ήδη χρονίσει τα παιδιά μας οπότε έχουν ήδη περάσει ένα καλοκαίρι. Μαρία αν δεν το χρειάστηκες το καλοκαίρι που μας πέρασε, γιατί να το χρειαστείς τώρα;

Τζολί εγώ ακόμα θηλάζω και αδιαθέτησα στους 10 μήνες θηλασμού. Μάντεψε όμως! Ενώ πέρασα 2 κύκλους την 3η φορά δεν μου ήρθε!
Όχι δεν είμαι έγκυος Very Happy
Η μόνη διαφορά είναι ότι τις τελευταίες μέρες αύξησε αρκετά τους βραδινους θηλασμους αλλά δεν ξέρω αν φταίει αυτό (απλά το έχω ακούσει σαν ενδεχόμενο σε ομάδες θηλασμού). Εσύ λοιπόν αν δεν αραιώσεις θηλασμούς πολύ πιθανόν να αργήσει παραπάνω...

http://www.something-special.gr

148Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Κυρ Φεβ 08, 2015 12:49 pm

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κική, κι εγώ μόνη μου είμαι τις ώρες που δουλεύει ο σύζυγος και 4 μέρες το μήνα είμαι μόνη μου μέχρι το επόμενο πρωί. Και μέχρι σήμερα δεν τον έχω αφήσει σε κανέναν. Κι ο δικός μου πολλές φορές με κυνηγάει και θέλω και ενδίδω, εκτός από τις φορές που πραγματικά δεν μπορώ να ανταποκριθώ (πχ έχω λερωμένα χέρια και πρέπει να τα πλύνω πρώτα) και καθυστερώ λίγο. Αλλά ακόμα και τουαλέτα πάμε μαζί, γιατί είναι και ο μόνος τρόπος να τον ελέγχω (το σπίτι μας δεν είναι απόλυτα ασφαλές για ένα μωρό και δεν μπορεί να γίνει λόγω τεχνικών κομματιών). Δε με πειράζει αυτό ούτε θεωρώ ότι θα κακομάθει, σε αντίθεση με τον άντρα μου. Είναι πολύ μικρά ακόμα. Το κλάμα είναι ο μόνος τρόπος να επικοινωνήσουν, δε νομίζω ότι το χρησιμοποιούν, για να μας χειριστούν. Πιθανόν πιο πριν να έχουν χρησιμοποιήσει άλλους τρόπους, εμείς να μην έχουμε καταλάβει τι θέλουν και να καταλήγουν στο κλάμα από εκνευρισμό. Mariameint, δεν ξέρω αν η αιτία της τόσο μεγάλης καθυστέρησης είναι οι νυκτερινοί θηλασμοί (μακάρι να είναι αυτός ο λόγος), οι οποίοι ακόμα παραμένουν πολλοί (σήμερα κοιμήθηκε νωρίτερα από τις 23.30 που κοιμάται τα τελευταία βράδια, γιατί έμεινε 10 ώρες ξύπνιος, και ήδη έχει κάνει 2 ξυπνήματα με θηλασμούς, εννοείται). Μόνο εγώ έχω μείνει μου φαίνεται που δεν αδιαθέτησα ακόμη, ίσως και η Ειρήνη που πάμε γενικά πακέτο και δε με αφήνει στο απόλυτο άγχος της μοναξιάς.

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και εγώ μόνη μου είμαι όσο δουλεύει ο σύζυγος και έχω και τη δουλειά από το σπίτι αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να αφήσω τον μικρό να κλαίει όσο κουρασμένη και άυπνη να είμαι...γενικά συμφωνώ με τη Jollie. Και όχι ούτε εγώ αδιαθέτησα σου κάνω συμπαράσταση Razz

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κατάλαβα: Ειρήνη-Jollie:0-0!! Razz

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 35]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 20 ... 35  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις