Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
16 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 16 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 24 ... 35  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 35]

326Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Παρ Απρ 17, 2015 12:47 pm

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κορίτσια και χρόνια πολλά!!!
Ευχαριστώ για τις ευχες σας!!
Εμείς τραβηξαμε μεγάλη ταλαιπωρία είχα την μικρή άρρωστη απο το Σάββατο με 38,5 και έφτασε 39,5. Τρόμαξα πολύ γιατί είναι η πρώτη φορά που μου κάνει πυρετό. Είχαμε κάνει και το εμβόλιο της ερυθράς και ήρθε και έδεσε.
Τώρα είναι κάπως καλύτερα με υποθερμία 35 και κλάμα. Μιλάμε για πολύ κλάμα. Να χτυπας το κεφάλι σου στον τοίχο. Θέλει μόνο αγκαλιά ΜΟΝΟ!!!!
Με εχουν πιάσει πόνοι χαμηλά απο την πολύ αγκαλιά και όταν δεν την παίρνω κλαίει με λυγμούς και ουρλιαχτα.
Για τα παπουτσάκια εγώ της πήρα απο τον ζάρα πλαστικά για την θάλασσα και θα της πάρω σίγουρα παντοφλακια.

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια.. 
Είχαμε από το πρωί κόσμο και τραπέζι και πριν λίγο έφυγαν..πτώμα είμαι..
Και εμείς πολύ γκρίνια,εκεί που κάθεται κλαίει..το βράδυ δεν κοιμήθηκε καλά και είχε δέκατα μέχρι 37.5..μάλλον δοντάκια ετοιμάζονται αλλά έχει και μυξουλες..τρίτη θα πάμε στο γιατρό..
Όσο για παντοφλακια δεν το είχα σκεφτεί,έχω ένα ζευγάρι που μου είχαν φέρει περισυ οπότε θα το έχω για την θάλασσα, όσο για το σπίτι θα δω τι θα του βάζω..προς το παρόν μόνο κάλτσα και στο μπαλκόνι παπούτσια.. 
Έχει γίνει πολύ απαιτητικός και δεν ξέρω πλέον το να κάνω..όταν δεν γίνεται το δικό του κλαίει και δεν ηρεμεί..δεν θέλω να του κάνω πάντα τα χατίρια φοβάμαι μη γίνουμε παιδοκεντρικοι μετά...είμαι σε απόγνωση αυτές τις μέρες και τπτ δεν βοηθάει...

328Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Κυρ Απρ 19, 2015 10:59 am

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλησπερα κοριτσια....εγω τελικα μαλλον θα της αγορασω για μεσα στο σπιτι κ την θαλασσα τα crocs αυτα που ειναι σαν πεδιλακι οχι αυτα που ειναι σαν σαμπω,τα οποια ειναι πολυ μαλακα κ λενε οτι ειναι απο καλο υλικο και δεν μυριζουν ....υπαρχουν σε ροζ κ μπλε για αγορακια κ της τα δοκιμασα κιολας και της ηταν πολυ καλα...κοστιζουν 28 ευρω αλλα μου γεμισαν πιο πολυ το ματι απ τα αλλα της ipanema ....και εμεις τωρα με καλτσες μεσα στο σπιτι κ στο μπαλκονι με παππουτσια..
Βρε κοριτσια τα μικρα σας, σας αφηνουν να κανετε δουλειες?εγω ουτε το βασικο δενμπορω να κανω δηλ ενα φαι...δυνοπαθω....
Ενω ολη μερα επαιζουμε,παμε βολτες οταν παω να μαγειρεψω ερχεται στην κουζινα και αρχιζει να κλαιει για να την παρω αγκαλια.Της μιλαω κ ης εεξηγωπως η μαμα εχει δουλεια κ πως δεν μπορω να την παρω τωρα κ καθεται κατω και χτυπιεται κ μου τραβαει την πυτζαμα μεχρι που μου κατεβαζει το παντελονι...Υπαρχουν φορες που σταματαω οτι κανω κ την περνω αγκαλια δηλ περναει το δικο της κ υπαρχουν και φορες που την αφηνω να κλαιει για να καταλαβει πως δεν γινεται να περναει παντα το δικο της...ομως ουτε το ενα μου αρεσει ουτε το αλλο...Μπερδευομαι κ γω και δεν ξερω πως να το χειρηστω το θεμα..Ομως κοριτσια δεν σας κρυβω πως μ εχει κουρασει η κατασταση αυτη ,το να μην μπορω να κανω ενα δυο βασικα πραγματα στο σπιτι..

329Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Κυρ Απρ 19, 2015 11:17 am

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!

330Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Κυρ Απρ 19, 2015 11:23 am

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εντάξει κορίτσια είναι και τα δικά σας και μάλλον είναι της ηλικίας τελικά γιατί είχα ανησυχήσει!!!
Και εμένα τα κάνει όλα αυτά, δεν με αφήνει να κάνω τίποτα και κρεμιέται πάνω μου και με τραβάει για αγκαλιά. Όταν δεν την παίρνω κάθεται κάτω στο πάτωμα και χτυπιέται. Εννοείται οτι δεν ξέρω πως να το χειριστω. Και εγώ μπήκα στον πειρασμό να την αφήσω να κλαίει για να μην περνάει συνέχεια το δικό της και κατάφερα να πλανταξει στο κλάμα, να μην ηρεμεί μετά με τίποτα και να φτάσω στα όρια μου. Τελικά πάλι χρησιμοποιώ την απόσπαση προσοχής και πιάνει για λίγο. Αν το βρείτε πάντως πείτε το και σε μένα!!!
Επίσης να σας πω οτι περπατάμε αρκετά σταθερά πλέον, δεν μιλάμε πολύ, όποτε θέλουμε λέμε μαμά και μπαμπά. Λέμε ακόμα τα δικά μας τα αλαμπουρνεζικα και κάνουμε πολλούς ήχους ζώων. Πάντως καταλαβαίνουμε τα πάντα και τα δείχνουμε αλλά με την ομιλία είμαστε λίγο πίσω.
Θα πάω στο παντοφλαδικο που της πήρα τα χειμωνιάτικα να δω τι υπάρχει και θα σας πω!!!
Θα μας πάρει η νονά μας μαγιό ολόσωμο και εννοώ ολόσωμο λέει με μανίκι και σορτς γιατί τέτοιο πρέπει να φοράνε τα μικρά. Δεν είναι υπερβολικό;;;
Βέβαια δεν έφερα αντίρρηση γιατί προέχει η ασφάλεια της μικρής μου!!!

331Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Κυρ Απρ 19, 2015 11:48 am

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τασουλα τι μαγιο ειναι αυτο καλε?και τι ειδους ασφαλεια παρεχει?
Προσωπικα το βρισκω υπερ-υπερβολικο!!!!!
Περυσι η Ελισαβετ εκανε μπανια στην θαλασσα απο 6 μηνων κ εκανε πανω απο 50 μπανια συνολικα αφου ειμασταν μονιμα στο εξοχικο.

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
http://anatello.gr/cart/Sunway-magio-uv-tribal-Fuchsia.html
Φαντάζομαι κάτι τέτοιο θα είναι.
Αν θέλει να της το πάρει ας της το πάρει και θα της το φοραω αν πάω ώρες ακατάλληλες!!!
Και εμείς κάναμε πέρσι μπανακια και ειμασταν με την πάνα της αδιάβροχη!!
Πολύ ωραία τα πεδιλακια μπήκα λίγο και χαζεψα και τα σαμπο μου άρεσαν!!!

333Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Κυρ Απρ 19, 2015 11:58 pm

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημερα....υπερβολικο το βρισκωαυτο το μαγιο κ να σουπω την αληθεια δεν εχω δει ποτε μωρο στην παραλια να φοραει κατι τετοιο...οποτε η προστασια που προσφερει ειναι για τον ηλιο...
Νομιζω πως τα σαμπο δεν βγαινουν σε τοσο μικρο νουμερο κ μαλλον ειναι πιο δυσκολο να τα περπατησει...το πεδιλακι μου φαινεται πιο βολικο..

anastasssia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημερα σας κοριτσια!
Ενδιαφερομαι κι εγω για παντοφλακια ή κατι μαλακο εστω να φοραει μεσα στο σπιτι, αμα ψωνισετε κατι πειτε να παρω ιδεες. Αυτα τα crocs που βρηκε η Κικη πολυ μου αρεσαν για θαλασσα. Για το σπιτι θα ειναι βολικα αραγε? Δεν τα εχω δει απο κοντα.
Κοριτσια κι εμενα ο Αναστασης εχει πολυ γκρινια, θελει να του κανω τα χατηρια αλλα προς το παρον το ελεγχω. Ειναι αρκετα υπακουος οταν του λεω "οχι" και "μη". Σε αυτο που δεν μπορω να τον κουμανταρω με τιποτα ειναι να με αφησει να κανω δουλειες στο σπιτι. Πρεπει καποιος να τον κραταει για να κανω κατι, οποτε παντα περιμενω το απογευμα να γυρισει ο αντρας μου και να κανω καμμια δουλεια και ειναι πολυ κουραστικο ολο αυτο.

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πώς είστε κορίτσια ?
Για γκρίνια διαβάζω και μου έρχεται να βάλω τα κλάματα..έχει λίγες μέρες που τα έχω δει όλα..
Παράπονο δεν έχω,με αφήνει να μαγειρέψω και τον έχω σαν βοηθο αλλά εκεί που είναι ήρεμος αρχίζει και κλαίει..έχει γίνει απαιτητικός και αν δεν γίνει το δικό του κλαίει.βέβαια όχι και μη δεν χρησιμοποιώ αλλά αποσπαση προσοχής αρκετά συχνα.
Τασουλα είναι υπερβολικό όλο αυτό το πράγμα..και μόνο που το είδα με έπιασε κλειστοφοβια.σκέψου 40βαθμους στην παραλία και το μωράκι να φοράει αυτό.εμείς έχουμε πάνα μαγιό για το κολυμβητήριο και αυτό θα του φοράω και στην θάλασσα όπως πέρυσι..αλήθεια πως είναι η κοιλίτσα σου?
Κική μου άρεσαν πολύ τα crocs θα ψάξω να βρω και εγώ κάτι τέτοιο για το σπίτι και την θάλασσα.
Ο Δημήτρης μόνο μαμά μπαμπά μαμ πάει πουφ(κάλτσες που μυρίζει,και βρωμάνε χαχα)
Λέει αλλά οπότε θέλει..κάνει το παπάκι το σκυλάκι και άλλα..βέβαια πλέον καταλαβαίνει τα πάντα και ξέρει κάθε τι που βρίσκεται μέσα στο σπίτι..
Αναστασία πες μας τα νέα σου από το μωράκι σου..είναι.όλα καλά?

336Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Δευ Απρ 20, 2015 10:59 am

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλά αν έχει 40 βαθμούς δεν θα πάω για μπάνιο με την μικρή ούτως η άλλως . Η λογική είναι της προστασίας απο τον ήλιο και για ώρες που κανονικά δεν θα έπρεπε αλλά δεν μπορούμε πάντα να αποφύγουμε. Επίσης δεν είναι για το μπάνιο αλλά για το παιχνίδι όταν θα παίζει με τα κουβαδακια της. Θεωρώ οτι έτσι το είπε η νονά και δεν θα της το πάρει γιατί είναι και αρκετά ακριβό. Εσείς δηλαδή δεν θα βαλετε καθόλου μαγιό; μόνο με την πάνα;;
Εγώ φέτος δεν νομίζω οτι θα τρελαθω και στα μπάνια με την κοιλιά τούρλα.....
Έχω πολλές ενοχλήσεις αυτές τις μέρες δυσφορία έντονη. Κάθε φορά που σκυβω με πιάνει δύσπνοια και φοβάμαι μήπως κάνω συσπάσεις από τώρα. Μα είναι δυνατόν απο τόσο νωρίς;; και θα της καταλάβαινα;;; έχω φουσκώσει μέσα σε μια εβδομάδα πολύ, τώρα με βλέπεις και λες είμαι έγκυος. Τελικά πάλι θα κάνω μεγάλη κοιλιά.
Σε 9 μέρες έχω τον επαναληπτικό υπέρηχο άντε να δούμε.
Αναστασία εσύ είσαι καλά;;; πως πάει η εγκυμοσύνη;;
Πάντως πολύ κούραση η δεύτερη εγκυμοσύνη και νομίζω και το έχω παρακάνει γιατί όλο έχω την Ηλέκτρα αγκαλιά.
Εσείς κορίτσια ακόμα δεν το σκέφτεστε;;;;

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Tασουλα αν ειναι ακριβο καλυτερα να μην σας το παρει η νονα γιατι θα ναι πεταμενα λεφτα...και να το φορεσει,θα ναι λιγες φορες αφου δεν θα πηγαινεται συνεχεια για μπανιο και δεν θα τα βγαλει τα λεφτα του..ας σας παρει ενα πιο χρησιμο δωρο....Αληθεια οι νονες-νονοι δενσας ρωτησαν τι δωρο να παρουν?εμεα με ρωησε παντως κ της ειπα να μας παρει πεδιλακια...
Εγω στην θαλασσα περυσι της φορουσα μονοκινι κ μολις βγαιναμε απ την θαλασσα την σκουπιζα και της εβαζα πανα κ εσωρουχακι τιραντακι...και πηγαιναμε στην θαλασσα μετα τις 5μιση...της εβαζα και αντηλιακο παντα...
Καλο θα ηταννα προσεχεις παντως κ να μην σηκωνες την Ηλεκτρα αλλα καταλαβαινω πως αυτο ειναι πολυ δυσκολο...ολα καλα θα πανε απλα να προσεχεις...Εγω παντως δεν το σκεφτομαι για δευτερο με τιποτα...μου φαινεται πολυ νωρις και δεν εχω το κουραγιο ...Δεν ξερω αν θα κανω γενικα δευτερο γιατιειναι διαφορα θεματα...οικονομικα ειμαστε με εναν μισθο,η μανα μου ειναι μεγαλη κ δεν μπορει να μου ροσφερει μεγαλη βοηθεια κ η πεθερα μου ειναι στο χωριο...ολα αυτα μαζι με κανουν να σκεφτομαι πως το πιο πιθανο ειναι να μην κανω δευτερο παιδακι...αλλα ποτε δεν λεω ποτε!!!!

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τασούλα να προσέχεις την κοιλίτσα σου, προσπάθησε να μην την παίρνεις πολύ αγκαλιά και αν ζητάει επίμονα ίσως θα μπορούσες να κάθεσαι κάτω μαζί της και να παίζεις η να της μιλάς..δύσκολο είναι αλλά το μωράκι το καινούριο θέλει προσοχή..
Όπως και η Κική έτσι και εγώ,όταν τον έβγαζα από την θάλασσα του έβαζα πάνα αλλά φέτος που δεν θα κάθεται στην ομπρέλα θα του βάζω και μπλουζάκι μάλλον..
Όσο για δεύτερο παιδί δεν το σκέφτομαι ακόμα..έχουμε ένα μισθό,κοντά δεν έχουμε κανέναν.βλέπω να παίρνουμε καμμια μετάθεση στον Έβρο και να αρχίζω τα ναρκωτικά μετά..

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πήγα σήμερα και είδα παντοφλακια. Λοιπόν είδα τα σαμπο σε διάφορες τιμές απο 15 ευρώ μέχρι 45. Μου φανηκαν πολύ δύσκολο να τα περπατήσει και τα απέρριψα. Είδα επίσεις σαγιοναρα με διχάλα αλλά δεν θα ενοχλεί;;; είδα και τα crocs τα πέδιλα που είπε η Κική τα βρήκα 28 ευρώ. Δεν ξετρελαθηκα αλλά μάλλον αυτά θα πάρω. Θα ψαξω λίγο ακόμα.
Είναι δύσκολο να μην την παίρνω αγκαλιτσα την μικρή μου. Επίσης υπάρχουν βασικά πράγματα που πρέπει να γίνουν όπως όταν την αλλαζω, όταν την κάνω μπάνιο και το σκύψιμο και το σήκωμα, στο καρεκλακι της.....κλπ κλπ

anastasssia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημερα κοριτσια!
Εχω φουσκωσει παρα πολυ ηδη. Αγορασα και ρουχα εγκυμοσυνης πλεον. Οντως ειναι δυσκολο να μην σηκωνουμε τα παιδακια μας, ειναι πολυ μικρα ακομη, δεν γινεται αλλιως. Μακαρι να πανε ολα καλα. Εμενα μου εχει πιαστει η μεση εδω και καιρο, σαν τραβηγμα νευρου μου φαινεται και οχι ακριβως η μεση. Δεν μπορω να βαλω και κανενα εμπλαστρο να περασει και με ταλαιπωρει κανα δυο μηνες, μια μερα ειμαι ενταξει, την αλλη ποναω. Το μωρο μεσα μαιου παλι θα το δω. Αρχισα να νιωθω και κλωτσιες ελαφριες εδω και δυο ημερες. Ενδιαφερομαι και γω κοριτσακια μου για παντοφλακια, τι να αγορασουμε ομως? Αυτα τα crocs ειναι ωραια αλλα λιγο αβολα να τα κουμπωνουμε συνεχεια, απο την αλλη παντοφλακι που φοραμε εμεις δεν πιστευω να το κρατησουν στα ποδια τους. Ειδα και αυτα εδω στο ιντερνετ, για πειτε γνωμες.

https://www.fashionbay.gr/Proion/182810-33284-1106/KOZEE--Skouro-Mple/

http://www.cosmossport.gr/cosmos/el/Product/12000400086189033/puma-saosao-ng-kids-%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%B1-187459-01.html#

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλησπερα...Αναστασια αυτα τα puma ειμναι πολυ ομορφα και πολυ οικονομικα...απλα δεν ξερω αν ειναι ευκαμπτα..τα crocs (28 ευρω)της τα δοκιμασα και της ηταν πολ καλα στο ποδι αλλα και ω δεν ξερω αν θα τα φοραει μεσα στο σπιτι η αν θα γουσταρει να περπαταει ξυπολυτη..αν ειναι μονο για την θαλασσα θα προτιμησω κατι πιο οικονομικο αλλ αν βολευυν και για μεσα στο σπιτι,μπαλκονι,αυλες ας δωσω κατι παραπανω...

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!!
Πέρασα να πω ένα γεια! Σας διαβάζω αλλά αυτόν τον καιρό δεν προλαβαίνω να γράψω!
Ελπίζω να είστε όλες καλά, και τα μπεμπάκια σας και οι εγκυούλες μας!!
Φιλιά πολλά και θα επανέλθω Smile

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα κορίτσια!!! Ελπιζω να είστε όλες καλά!!
Εγώ έχω μεγάλο πρόβλημα με φαγούρα εδώ και μια εβδομάδα, ίσως και παραπάνω. Έχω βγάλει σπυρακια στην κοιλιά φαντάζομαι από το ξύσιμο..... Έχω βαλει κρέμες, λάδια, ακόμα δεν το έχω βρει.
Την Δευτερα θα κλείσω ραντεβού με δερματολογο γιατί δεν μπορώ άλλο έχω χάσει τον ύπνο μου. Νομίζω οτι ανοίγει και το δέρμα μου γιατί βλέπω κόκκινες γραμμές και φοβάμαι μην κάνω ραγαδες.
Στην πρώτη βρε κορίτσια δεν έκανα ούτε μια....
Μόνο το ντουζ με ανακουφίζει και αυτό προσωρινά.

Εσείς είχατε πάθει κάτι αντίστοιχο;;;

344Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Σαβ Απρ 25, 2015 12:28 pm

anastasssia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπερα κοριτσια!
Τασουλιτσα εγω ειχα πολυ φαγουρα στην προηγουμενη εγκυμοσυνη, πολυ ξησιμο θυμαμαι αλλα πρεπει να το ειχα σε πιο προχωρημενες εβδομαδες. Προς το παρον δεν εχω εμφανισει κατι. Ο γυναικολογος μου με ειχε βαλει να κανω εξετασεις για υπατικα ενζυμα θυμαμαι, τις οποιες επανελαβα παρα πολλες φορες και τελικα δεν ηταν τιποτα απο απλη φαγουρα επειδη τεντωνει η κοιλια. Δεν ενημερωνεις καλυτερα πρωτα τον γυναικολογο σου? Κι αναλογα αυτος θα σε παραπεμψει σε δερματολογο. Οσον αφορα για ανακουφιση εβαζα ενυδατικη και πολλα ντους και υπομονη. Με το που γεννησα εφυγαν ολες οι ενοχλησεις που ειχα αμεσως. Οσον αφορα τις ραγαδες δυστυχως δεν τις απεφυγα, ομως βελτιωθηκαν πολυ αφου πρωτα πασαλείφτηκα με οτι υπηρχε στο εμποριο, αλλα εχω υποψια για ενα προιον που μαλλον ηταν το καλυτερο απο οσα δοκιμασα. Αμα βγαλεις θα στο συστησω μηπως και ειναι οντως αυτο που εκανε την "δουλεια".
Να προσεχεις και συ και ολα τα κοριτσια! Φιλια πολλα και καλο μας βραδυ!

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια.. Έχω καιρό να μπω αλλά σας διάβαζα..χωρίς να έχω κάτι συγκεκριμένο να κάνω όλη μέρα τρέχω σαν τρελή και οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ.πως γίνεται αυτό?
Εγώ φαγούρα δεν είχα αλλά έκανα ραγαδες παρόλο που έβαζα κρέμες..για πες Αναστασία την κρέμα μήπως κάνει κάτι τώρα...
Το απόγευμα έχουμε παιδίατρο.έχει λίγο βήχα και μύξες..μάλλον την άρπαξε...
Έκανα 2καινουρια τατουάζ το Σάββατο και είμαι πολύ χαρούμενη.. 
Jolie που βρίσκεσαι?πως είναι ο μαρινακος?
Τασουλα πηγές στο γιατρό??

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλησπερα κοριτσια...εμεις πολυ γκρινια και μονο οταν την βγαζω εξω βολτες ειναι ησυχη κ ολη την ωρα την πηγαινω βολτες μπας και αφησουμε τον αντρα μου να κοιμηθει που δουλευει νυχτες...απο φαι δεν τα παμε καλα κ τρωει πολυ λιγο κ ολη μερα λεει μαμ....αλλα ποτε δεν τρωει κ της δινω πολλα ειδη...ουφ....πολυ ταλαιπωρεια αυτο το φαγητο...καθημερινος γολγοθας!!!!
Τζολι που χαθηκες?ο Μαρινοςτι κανει με το φαγητο του?
Μαρια μεγια τα τατουαζ σου....!!!!ποσα εχεις δηλαδη κ πηγες και χτυπησες δυο μαζι?
εγω καταφερα να ριξω την ζυγαρια στα 59.700 απο 66.700 κ ειμαι κ γω αρκετα χαρουμενη που τα καταφερα αν και θελω να χασω αλλα 2-3 κιλα αλλα δεν το βλεπω γιατι αυτες τις ημερες πειναω κ εχω το νου μου συνεχεια στο φαγητο...μας εφεραν και κατι γλυκα κ δεν κρατηθηκα....
Τασουλα και Αναστασια πως πατε?
εγω στην εγκυμοσυνη ειχα ελαχιστη φαγουρα στην κοιλια και αυτο προς το τελος αλλα δεν εκανα ραγαδες....ευτυχως!!!παντως πρεπει να ειναι πολυ ενοχλητικη τοση πολυ φαγουρα Τασουλα μου...

347Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Δευ Απρ 27, 2015 11:34 am

anastasssia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπερα κοριτσια...
Κικη τον πετυχες τον στοχο σου με τα κιλα, μπραβο τελεια. Θα σε βρει το καλοκαιρακι σουπερ! Εγω ειμαι μια φαλαινα πλεον Sad Εφτασα και στις 18 εβδομαδες, δεν περναει ο καιρος νομιζω...
Μαρια μεγεια τα τατουαζ σου. Πολυ μου αρεσουν τα τατουαζ αλλα δεν εχω τολμησει ποτε μου να κανω. Φοβαμαι μηπως μετανιωσω και μετα αντε να το βγαλεις... Το προιον που μου αρεσε πολυ για τις ραγαδες ειναι το εξης
http://www.bestprice.gr/item/2153035292/lierac-phytolastil-aboyles-20x5ml.html
Αμα το δοκιμασετε πειτε μου αν σας αρεσε τελικα γιατι θα το ξαναχρειαστω μαλλον.

348Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Δευ Απρ 27, 2015 12:23 pm

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τα νεα απι το γιατρο δεν ειναι και πολυ ενθαρρυντικα.απο 26/1 εβαλε μονο 500 γρ..πηρε 3 εκ..ειναι 10.500 και 80 ποντους..του εγραψε εξετασεις αιματος να δουμε για σιδηρο επισης μου ειπε να κανω και εγω λογω της μεγαλης απωλειας βαρους μηπως επεσε και εμενα.ομως εγω εχω χαμηλο αιματοκριτη χρονια τωρα και αποθηκες σιδηρου αδειες..αχ θα τρελαθω με αυτο το παιδι..σταματησε να τρωει κρεας και γενικα μεσημεριανο..εγινε πολυ ιδιοτροπος στο φαγητο.μονο αρακα θελει...
Εχω σε συνολο 4 τατουαζ αλλα ειναι μικρα και διακριτικα. Τα λατρευω και αν με αφηνε ο σταυρος θα ηθελα κι αλλα...
Για παπουτσια δεν ειδα ακομα.ηθελα τα toms αλλα δεν τα περπατησε πολυ ανετα και δεν τα πηρα..εχω ενα παντοφλακι με διχαλα θα του τα βαλω μιαμερα και αν τιυ ειναι ανετα θα του παρω κατι τετοιο διαφορετικα θα παρω τα πεδιλα τα κλασικα που ειναι κλειστα μπροστα και θα του τα βαζω και στο σπιτι..
Και μιας και ειπες για γλυκα κικη πριν λιγι εφτιαξα εκμεκ με τσουρεκι σαν βαση αλλα μου περισσεψε αρκετη σαντιγη.εχετε καμμια ιδεα τι μπορω να φτιαξω με αυτην? σε ποσες μερες χαλαει στο ψυγειο ετοιμη?

349Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Δευ Απρ 27, 2015 12:51 pm

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρια φανταζομαι πως για λιγες μερες δεν χαλαει στο ψυγειο αλλα δεν εχω ιδεα τι να σου προτεινω να φτιαξεις....εγω μολις κοιτουσα συνταγες για να φτιαξω μπαρε δημητριακων γιατι σημερα την πατησα...μπηκα σε μια patisserie οπου πηρα 5 μπαρες δημητριακων κ πληρωσα 7,50 ευρω!!!! Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# - Σελίδα 14 679259
Μου επιασαν τον κ--ο κανονικα κ τους ευχαριστησα κιολας...!!!!
ΑΧ Μαρια κ εμενα πολυ δυσκολα με το φαγητο,ουτε πρωινο θελει ουτε απογευματινο....Τον αρακα κ εμενα τον ετρωγε πολυ καλα αλλα τωρα ουτε αυτον τον πολυ θελει...σημερα ειχα αρακα και εφαγε πολυ λιγο...Δεν ξερω πια τινα της δωσω ουτε το πρωι ουτε το απογευμα...και τα φρουτα δεν τα θελει,ενα γιαουρτι φραουλα με το ζορι το εφαγε κι αυτο....τα χω παιξει!!!!

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εσεις τι δινεται για πρωινο συνηθως?

το μονο που τρωει ευχαριστα ειναι γαλα με δημητριακα,βρωμη και νυφαδες ρυζιου....αυτο που τρωω εγω δηλαδη ....τρωει απο εμενα αλλα λιγες μουκιτσες απ αυτο δεν θεωρειται πληρες γευμα πρωινου...μετα δεν θελαι τιποτα αλλο...
Επισης της αρεσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ η ντοματα το αγγουρι και οι ελιες....

Το απογευμα συνηθως προσπαθω να της δωσω φρουτακι αφου πρωι δεν το τρωει ποτε...
Εμενα η παιδιατρος μου ειχε πει να της δινω και βραδυνο(χα χα χα!!!!!)ομως αυτο ειναι εργο επιστημονικης φαντασιας κ εννοειται πως ποτε δεν εχω καταφερει να της δωσω και βραδυνο με τους ρυθμους που τρωει αυτο το παιδι...εδω τρομαζουμε να φαει το μεσημεριανο!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 35]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 24 ... 35  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις