Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
69 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 69 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 11]

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμένα στο πρώτο ο γιατρός ήταν χαλαρός!! Ο άντρας μου τότε δεν ήθελε φοβόταν!!! Στο δεύτερο επειδή είχα αρκετά προβλήματα με την εγκυμοσύνη δεν είχαμε αρκετές επαφες αλλά είχα πιο πολλούς ... οργασμούς Embarassed Embarassed (καταλαβαίνεις).... Τώρα ο άντρας μου θέλει σαν τρελός αλλά εγω όχι!! Α επίσης έχω αλλάξει και γυναικολόγο!!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μεγαλη αποφαση να αλλάξεις γυναικολογο. Δεν ηταν καλος;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοίτα αυτός που είχα ήταν ο γυναικολόγος της μαμάς μου όταν ήταν έγκυος σε εμένα!!! Φαντάσου ήταν 65 και βάλε!!! Στην πρώτη μου την εγκυμοσύνη ήμουν ευχαριστημένη, στην δεύτερη όμως όχι!!! Δηλαδή σε καμία εγκυμοσύνη δεν μου έδινε να κάνω την αυχενική διαφάνεια έλεγε οτι δεν ήταν απαραίτητο εγώ τον άκουγα δεν ήξερα τι μου γινόταν του είχα εμπιστοσύνη λογικό αφού ήταν ο γυναικολόγος μου , doppler δεν έκανα παρά μόνο β επιπέδου΄! Τον έπαιρνα τηλ ας πούμε όταν ήμουν 7 μηνών να τον ρωτήσω κάτι και μου έλεγε τον κλείσαμε τον τρίτο μήνα???? Γκάου είχε αρχίσει και τα έχανε!!! Και επίσης το τελευταίο και πιο σημαντικό είναι ότι στην γέννα της κόρης μου στην δεύτερη μου εγκυμοσύνη όταν είχα κάνει εξέταση ούρων στον 8ο μήνα είχα μάλλον ουρολοίμωξη γιατί ήταν ανεβασμένα τα πυοσφαίρια και δεν μου έκανε τίποτα ουτε αγωγή ούτε τίποτα. Και μετά απο λίγες μέρες με έπιασαν πόνοι 34 εβδομάδες και 5 ημέρες πάω στο ρέα κάνουμε υπέρηχο το παιδί ισα που το προλαβαίναμε γιατί δεν είχε ίχνος αμνιακού υγρού!!! Είχαν σπάσει τα νερά πολύ καιρό μου είπαν ψηλά στον σάκο απο καποιο μικρόβιο και δεν τρέχανε σαν νερό και έτσι δεν το είχα καταλάβει, Ε και γέννησα φυσιολογικά 2320 μπήκε μια εβδομάδα στην μονάδα και ευτυχώς δόξα το Θεό ήταν όλα καλά!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αυτά!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αααα ηταν επικινδυνος πλεον!!!
Δεν το ειπες στον γιατρο σου; τι πραγματα ειναι αυτα;
Καλα οι εξετασεις προλαμβανουν καποια πραγματα και δινουν ποσοστα, αλλα καποιες σημαντικες εξετασεις πρεπει να τις κανουμε. Προχωραει η ιατρικη για διευκολυνση ολων!
Με το γιατρο που εισαι τωρα ολα οκ;
Εχετε μιλησει για τιμες;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ο γιατρός μου τώρα είναι μικρότερος γύρω στα 40-45 και είναι πολύ συννενοήσημος!!! Μου δίνει μέχρι στιγμής όλες τις εξετάσεις αυχενική papp a κάθε μήνα εξετάσεις ούρων κ αίμα και προχωράμε κανονικά. Μου τον έχει συστήσει ο ξαδερφός μου που είναι αγγειοχειρούργος οπότε ελπίζω να έιναι καλός και να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους! Είναι στο ρέα κ μου ζήτησε 1200 ευρώ! Α επίσης μου έχει πει ότι ώρα και να είναι και ότι θέλεις να με ρωτήσεις αμέσως τήλ. Και όντως έτσι κάνω μέχρι στιγμής τον έχω τρελάνει!!!! Εσένα πόσα θέλει έχετε μιλήσει??

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και εμενα ειναι στο Ρεα , ειπαμε 1000 οτι τοκετο και να κανω. Επισκεψεις δεν πληρωνω,μονο ανα τριμηνο περιπου 40 ευρω, και παω ανα 2 με3 εβδομαδες. Ειμαι ευχαριστημενη, και εγω αν παρω και δεν το σηκωσει με παιρνει μετα. Ακομα και στο σταθερο να εχει αναπαντητη θα με παρει. Ελπιζω ετσι να παει ως τελους. Δεν εχω παραπονο.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!!!!!!! Και εμένα δεν μου παίρνει επισκέψεις άντε να δούμε!!! Αύριο έχω άδεια οπότε θα κάτσω λιγάκι σπίτι μου με τα παιδάκια μου ευτυχώς!!! Αχ με έχει πεθάνει η μέση μου!!! Εσύ νιώθεις πονάκια??

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!
Βασικα τραβηγματα και πονακια στην κοιλια. Στην μεση δεν φτασαμε ακομα, αλλα νομιζω θα μπει και αυτο στο προγραμμα.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Άκουσα απο το πρωί οτι τον Ιούνιο θα συζητήσουνε για το αν θα κόψουνε το 6 μηνό της μητρότητας στον οαέδ!!! Θα μου έρθει τρέλλα έαν γίνει αυτό!!!!!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω ακουσα οτι η Ευρωπαικη Ενωση ζηταει παραπανω μηνες να ειναι απο το 6 μηνο. Απλα δεν εχει ψηφιστει και ειναι στον αερα.
θα την παρεις την αδεια; Δν υπαρχει προβλημα στην δουλεια σου;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μακάρι να είναι έτσι δηλαδή για παραπάνω μήνες!! Εμένα όλοι μου λένε οτι είναι για να καταργηθεί!!!! Ναι θα την πάρω εννοείται!!! Μα είναι υποχρεωτικό να στην δώσει ο εργοδότης!!! Μόνο εσύ μπορείς να αποφασίσεις αν δεν την θέλεις όχι να σε υποχρεώσει ο εργοδότης!!! Και στα δυο μου παιδιά την πήρα. Εσύ δεν θα την πάρεις??

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω λογω θεσης και ξερω οτι δν μπορει να γινει αντικατασταση, δεν θα την παρω. Τους το ειπα κιολας οτι θα επιστρεψω κανονικα, θα την παρει ομως ο συζυγος. Ευτυχως μπορει και χωρις θεμα.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εντάξει κάτι είναι και αυτό αλλά ρε γμτ είναι αμαρτία η μάνα να γυρίσει στις 63 μέρες!!! Είναι λεχουδάκι το νινί!!! Αλλά τι να κάνεις αν δεν μπορείς διαφορετικά .. Ας είναι καλά τα σποράκια μας και όλα θα γίνουν. Απο κιλά πως πάς???

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το ξερω αλλά τι μπορείς να κανεις; Κουτσα στραβα θα τα καταφερουμε, αν παρουν αλλο ατομο εγω θα περισσευω και δεν ειναι ευκολο γενικα. Σε λογιστηριο δουλευω, και δεν μπορει να χωριστει αλλιως η δουλεια.
Αφου μπορει ο αντρας μου, εχει προνομια απο την δουλεια του οποτε παλι καλα. Ελευθερος επαγγελματιας αν ημουν αναγκαστικα δεν θα δουλευα; Εχω πολλες τυψεις αλλα δεν μπορει να γινει τπτ.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έχεις δίκιο δεν πειράζει είναι σημαντικό που θα είναι ο άντρας σου στο σπίτι δεν το συζητώ!!!! Μετά τι σκέφτεσται να κάνετε έχετε βοηθεια απο γιαγιάδες???

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι εχουμε και οι δυο τις μαμαδες μας που το περιμενουν πως και πως, ο αντρας μου ειναι και μοναχοπαιδι, οποτε ειναι το πρωτο τους εγγονακι, ειναι και πιο κοντα σε μας η πεθερα, μετα τα 3 λογικα παιδικο σταθμο. Αν και δεν ξερω ακομα, θεωρω μεν καλο να πηγαινει να κοινωνικοποιειται το παιδι αλλά σκεφτομαι και τις αρωστιες καθε τρεις και λιγο, εχουμε βεβαια καιρο ως τοτε. Εσυ εχεις βοηθεια;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι ευτυχώς έχω την μαμά μου. Ο γιος μου είναι στο σχολείο μέχρι το μεσημέρι , η κόρη μου τώρα τον Σεπτέμβριο θα την πάω παιδικό που θα είναι 2,5 χρονών θα την παίρνω το μεσημερι και εκείνη και θα πηγαίνω σπίτι. Και μετά όταν φύγω θα τα έχει έτσι η μαμά μου τι να κάνουμε μακάρι να μπορούσα να καθόμουν σπίτι αλλά τα οικονομικά ειναι ζόρικα!!!!! Α οπότε οι γιαγιάδες έχουν τρελαθεί σε εσάς πω πω θα στον κακομάθουνε!!!! Αλλά χαίρονται και εκείνες τρελαίνονται. Εμένα η μαμά μου δεν μπορει χωρις τα μικρά λεπτό! Και φαντάσου εχει σύνολο 7 εγγόνια!!!! Αρρώστιες απο τον παιδικό θα έχεις να ξέρεις σε όποια ηλικία και αν τον στείλεις. Εγώ τον γιό μου τον έστειλα 2,5χρονών ο γιατρός μου έλεγε οτι το ιδανικό είναι στα 3 αλλά η μαμά μου τα είχε παίξει. 2,5 χρονών θα την στειλει και την μικρη. Στην αρχή ο γιός μου κάθε σαββατοκυριακο ηταν αρρωστος πυρετό συναχι βηχα και άλλα πολλά. Μετά απο λίγο όμως δεν αρρώσταινε καθόλου. Φέτος να φανταστείς μόνο μια φορά και αυτή πολύ ελαφριά.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι οι γιαγιαδες θα τον κακομαθουν. Αν και βλεπω απο τον αδερφο μου το ανηψακι μου δλδ, ειναι δυομιση, τον εχει σε προγραμμα. Ουτε σπιτι του ετσι. Ακουει την μαμα μου οτι και να του πει, εχει στανταρ ωρα που θα φαει, θα πανε βολτα θα κανει μπανακι κτλ. Για την πεθερα μου δεν ξερω, αυτο θα δειξει!

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμένα ευτυχώς έχει πάει τον τελευταίο χρόνο μόνιμα στην Σαντορίνη οπότε είμαι ήσυχη!! Όταν ήταν εδω υπήρχαν θεματάκια αλλά δεν βαριέσαι η ουσία είναι να υπάρχει συννενοηση με τον άντρα σου! Και να σε καταλαβαίνει. Έχεις νιώσει το μωρό??

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν νομιζω,αλλα ανυπομονω! εσυ;
Ο αντρας μου της εχει ξεκοψει εξ αρχης πολα πραγματα οποτε δεν εχω κανενα θεμα. Δεν ανακατευεται, να δω με το παιδι πως θα ναι αλλα ειμαι ησυχη.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ μπράβο είναι σημαντικό να τα πηγαίνεις καλά και να σε καταλαβαίνει ο άντρας σου σε αυτό το θέμα. Και εγώ δεν έχω παράπονο κανέναν απο εκείνον. Ε η πεθερά όσο να ναι ανακατεύεται και τις κουβεντούλες τις πετάει και απ όλα. Το μωρό νομίζω μία φορά εχθές πρέπει να το ένιωσα το βράδυ. Αλλά απο τότε τίποτα ακόμα. Άντε ανυπομονώ και εγώ για τις γερές κλτωτσιές!!!!!!!!!!!!!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι οχι ειναι αψογη. Κλειδια σπιτιου της εχουμε δωσει δεν εχει μπει ποτε, ουτε μια φορα. Και αν ειναι για κατι θα ρωτησει. Ευτυχως ειμαι τυχερη σε αυτο.
Εσυ ξερεις και πως ειναι η αισθηση.
Δν ειμαι σιγουρη χθες στην δουλεια πονουσε η κοιλια, ημουν σκυμμενη μπροστα, εκατσα ανετα πισω στην καρεκλα και ενιωσα κατι σαν ενα ελαφρυ χαδι. Αλλα δν ξερω αν ηταν το μωρο. Νομιζω ειναι νωρις.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πιστεύω πως γύρω στην 18η εβδομάδα θα αρχίσεις να νιώθεις φτερουγίσματα και πεταρίσματα. Και γύρω στην 20η εβδομάδα και μετά θα αρχίσουν οι γερές μπουνίτσες!!
Είναι καταπληκτικό συναίσθημα θα τρελαθείς!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα!
Θυμισε μου ειχες ξαναγεννησει στο Ρεα;

ladyinred


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημερα πως ειστε σημερα ;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 11]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις