Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
120 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 120 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 11]

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια. SORRY που δεν μπαίνω πολύ το σκ αλλά καταλαβαίνεται δεν πολυ προλαβαίνω. Όλα καλά δόξα το Θεό νομίζω πως εχθές το βράδυ ένιωσα το σποράκι μου!!!!! Αλλά απο χθές δεν το έχω ξανακαταλάβει είναι φυσιολογικό?? Αύριο μπαίνω στην 17η εβδομάδα. Titino μου ναι έχω ξαναγεννήση στο ρέα την κόρη μου και στο μητέρα τον γιο μου. ladyinred σαν έμπειρη μανούλα και εσύ το έχεις νιώσει? Ποιά βδομάδα είσαι??

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑλημερα και καλή εβδομαδα κοριτσια! Και εεγω καλα ειμαι αν και την Παρασκευη πονουσα στον αφαλο ενα τραβηγμα αλλο πραγμα. ΞΑπλωσα χαιδευα την κοιλια και ηρεμησε... Τι να πω.
Ρωτησα για το Ρεα για να δω εντυπωσεις απο το μαιευτηριο. Αληθεια ο αναισθησιολογος ειναι εξτρα;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμένα μου έχει πει ο γιατρός μου για 3κλινο και φυσιολογικο τοκετο με μεσα όλα δηλαδή αναισθησιολογο κτλπ ειναι 1400€!!! Αυτά τα δίνω εγώ με το εξιτήριο και νομίζω δίνει και γύρω στα 500€ το ικα. Πανακριβα!!!! Δεν νομίζω οτι αξίζει για τοσα λεφτά!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμενα ειναι πολύ κοντα το μαιευτηριο γι αυτο το θελουμε. Ε τι να κανεις, αν δν μπορουσα θα πηγαινα στο Ελενα που το θεωρω εξήσου καλό αλλά δεν βολευε με γιατρό τα ραντεβου γιατι τα δωρεαν ειναι μονο πρωινα και εγω δεν μπορουσα, ουτε να δινω 60ρια στο απογευματινο ραντεβου. Είχες rooming in;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι και εμένα με εξυπηρετή που είναι κοντά. Εσύ που μενεις? Εγώ γλυφάδα. Όχι δεν είχα κάνει rooming in γιατί η μικρή ήταν στην μονάδα.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πολυ κοντα μενουμε!
Ο αντρας μου εχει πλακα, λεει να εχεις το παιδι μαζι σου μην μας το μπερδεψουν κτλ τοσα και τοσα ακουγονται! Shocked

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χα χα χα χα! Δίκιο έχει με τόσα που ακουει. Καλά θα τρελαθεί!! Και εμένα ο άντρας μου στην πρώτη γέννα μόλις γέννησα μου δώσαν τον γιο μου αγκαλιά και τον φίλησα και μετά τον πήραν μέσα να τον εξετάσουν, ε ο άντρας μου μου έδωσε γρήγορα ένα φιλί και έτρεχε πίσω απο το κουνάκι που βάζουν τα μωρά μήπως και του τον αλλάξουν!!! Μιλάμε για τρέλλα!!! Αχ τι θα τους κάνουμε!!! Την άλλη παρασκευή έχω γιατρό αχ πως θα περάσει ο καιρός?????? Εσύ πότε έχεις ξανά γιατρό? Έχεις κανονίσει β επιπέδου?

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι αστα, και επειδη σκεφτομαι για καισαρικη, φοβαμαι τον φυσιολογικο, ειχα δει την νυφη μου σε ημικωματωδη κατασταση να παιδευεται 24ωρο και ειπα δεν θα το αντεξω, ο αντρας μου δεν θα το δει εκεινη την ωρα. Οποτε εχει αγχωθει μην του δωσουν αλλο παιδι. Αλλα ναι ολοι οι αντρες ειναι ιδιοι, χαχα πολύ καλος και ο δικος σου!

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γιατί μάτια μου σκέφτεσαι για καισαρική???????? Ένα θα σου πω!!! Εγώ δεν είμαι απο τις γυναίκες που διαφοροποιουν τους τοκετούς! Το ίδιο καλή μάνα είναι εκείνη που έχει γεννήση φυσιολογικά το ίδιο και εκείνη με καισαρική!!!! Γιατί ακούω και διαβάζω κάτι τραγικά πράγματα!!! Το ίδιο πιστεύω πονάνε και οι δύο την ώρα του τοκετού!!! Δεν είναι και λίγο να σου ανοίγουν την κοιλιά στα δύο!!! Μην τρελαθούμε εντελώς!!! Εγώ έχω γεννήση φυσιολογικά και τις 2 φορές! Πιστεύω οτι είναι οτι πιο ωραίο έχω ζήσει και θα ζήσω μέχρι να πεθάνω στην ζωή μου!!! Δεν συγκρίνεται η αίσθηση να πιάνεις το μωρό σου την ώρα που βγαίνει απο τα σπλάχνα σου! Είμαι υπέρ της καισαρικής όταν συντρέχει λόγος σοβαρός εκείνη την ώρα. Μην φοβάσαι αγάπη μου θα κάνεις επισκληρήδιο και θα είσαι μια χαρά. Ο γιατρός σου τι λέει??

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Β επιπεδου δεν εχω κλεισει ακομα, ειναι νωρις ειχαμε πει. Λογικα Ιουλιο θα πρεπει να κλεισω. Εσυ εκλεισες;

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν το εχω συζητησει ακομα, γιατι ειναι νωρις και συν τοις αλλοις το σκεφτομαι ακομα. Δεν εχω παρει την αποφαση μου και θεωρω προς το τελος θα το συζητησω και με την γιατρο και βλεπουμε.Η νυφη μου δεν εκανε επισκληριδιο δεν ηθελε και ο γιατρος της, γιατι λεει δεν θα συνεργαζοταν! Shocked

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ στον γιό μου δεν έκανα επισκληρήδιο , στην κόρη μου έκανα. Εντάξει πονάς δεν λέω οτι είναι εύκολο ούτε οτι πας και γελάς και τσούπ βγαίνει!!! Αλλά δεν γίνεται και αλλιώς! Ολόκληρο μωρό βγαίνει!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ε καλα προφανως... Αχ ποσο με αγχωνει. Εσυ τα εχεις περασει και ξερεις.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Είμαι σίγουρη πως όταν φτάσεις σε εκείνη την στιγμή και είσαι 40 εβδομαδων θα εισαι τοσο σκασμενη και φουσκωμένη και πρησμενη που θα παρακαλάς να στο βγάλουν όσο πιο γρήγορα γίνεται με όποιο τρόπο να ναι για να το σφίξεις στην αγκαλιά σου!!!!

ladyinred


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Γεια σας εγω ακομη δεν το εχω νιωσει η μαλλον να εχω νιωσει και να πω ειναι το μωρο. Μπορει να φταιει οτι ξεκινησα και με πιο πολλα κιλα απο τις αλλες φορες. Παντως εμας οι τιμες εδω δε συγκρίνονται. Ιδιωτικα τη δευτερη φορα για καισαρικη εδωσα 4880 !!!! Το ειχαν βαλει και στη υερμοκοιτιδα κσι ειχε και καποθα αλλα εξτρα αλλα και σε αλλες κλινικες το μθνιμουν ειναι 3700. Την προηγούμενη φορα δε με ενοιαζε γθατι δουλευαμε ξαι οι δυο αλλα φετος παει πολυ. Θα προσπαθησω να το παζαρεψω λιγο παντως γιατι νιωθω και περισσοτερη ασφαλεια και εμπιστοσυνη σε αυτον αλλα αν δεν ειναι διατεθειμενος θα παω στο δημόσιο.

ladyinred


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγω την πρωτη καισαρικη την εκανα επειδη το μωρο περασε τις μέρες του ηραν πολυ ψηλα πηγαμε για προκληση αλλα δεν επιασε και δεν ηθελα να το ρισκαρω για φυσιολογικο

ladyinred


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγω την πρωτη καισαρικη την εκανα επειδη το μωρο περασε τις μέρες του ηραν πολυ ψηλα πηγαμε για προκληση αλλα δεν επιασε και δεν ηθελα να το ρισκαρω για φυσιολογικο

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δηλαδή είχες περάσει τις 40 εβδομάδες και το σπόρι δεν έλεγε να βγεί ε? Πω πω αυτά ειναι είχε βολευτεί για τα καλά. Ναι εννοείται πως δεν το διακινδυνευεις!!! Είναι όμως ρε γμτ πολλοί γιατροί που κάνουν καισαρική για ψίλου πήδημα.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσια παμε στου Οκτωβριου να μιλαμε και με τις αλλες κοπελες;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΝΑΙ ΝΑΙ ΑΜΕ ΠΑΜΕ...... ΤΑ ΛΕΜΕ ΕΚΕΙ........

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Που πηγατε μανουλες Σεπτεμβρίου;;; χαθηκατε!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 11]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις