Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
63 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 63 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 40]

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Άντε κοπέλα μου μπράβο!!! Πολυ καλα τα νέα σας!!! Σε βλεπω μέχρι τέλος εβδομάδας να γεννας!!!! Μια χαρα θα πανε ολα!!! Και τα κιλα του φοβερα!! Μπράβο!!!

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το μωρό μου δεν κοιμάται νωρίτερα από τις 12 το βράδυ.

Μπράβο Τιτινο! Εύχομαι λοιπόν μέχρι Δευτέρα να έχουν σπάσει τα νερά...!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και εγώ αυτό εύχομαι. Αύριο έχουμε γενική το σπίτι. Θα έρθουν οι γόνεις μου. Ούτε εγώ πολύ βλέπω τηλεόραση. Σπάνια να πετύχεις τπτ καλό.

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ πάντως από γενική γέννησα!

Θυμάμαι τετάρτη είχα πιάσει κουζίνα και σαλόνι, πέμπτη τα υπνοδωμάτια και παρασκευή τα μπάνια. Είχα χωρίσει το σπίτι στα τρία καθότι μεγάλο και μόνη μου, παρασκευή είχα πάει σε δημόσιες υπηρεσίες το πρωί, έκανα ό,τι είχα να κάνω και επέστρεψα στην φασίνα.
Εκεί που είχα σκύψει και έτριβα την μπανιέρα ένιωσα έναν δυνατό πόνο στη μέση, πήρα τηλ τον άντρα μου και μου έβαλε τις φωνές γιατί του είχα υποσχεθεί ότι δε θα έκανα τίποτα εκείνη την ημέρα...
Μου είπε να κάνω μπάνιο να ξεκουραστώ και να ξαπλώσω και σε δύο με τρεις ώρες θα γυρνούσε από την δουλειά. Κάνω μπάνιο λοιπόν, ξαπλώνω και ανοίγω τηλεόραση. Έβλεπα το καφέ της χαράς και σε κάποια στιγμή νιώθω να κατουριέμαι πάρα πολύ!! Σηκώνομαι και εκεί επιτόπου ακούω ένα πλαφ και σπάνε τα νερά.
Ώρα 17:20. Αμέσως ξεκινούν οι ωδίνες. Βαλίτσα δεν είχα φτιάξει, παίρνω τηλ τον άντρα μου ο οποίος παρεπιμπτόντως είχε χεστεί απ´τον φόβο, μπαίνω για ένα ντουζ, πετάω τα απαραίτητα στη βαλίτσα, έρχεται ο σύζυξ και πάμε Ρέα -κανονικά έπρεπε να πάω Ιασώ αλλά νόμιζα ότι δε θα προλάβω!!
Στις 20:35 κρατούσα την κόρη μου αγκαλιά! Έγιναν όλα τόσο γρήγορα που θυμάμαι ελάχιστα πράγματα...

Να σημειώσω ότι ο γυναικολόγος μου ήταν εκτός Αθηνών εκείνη την συγκεκριμένη μέρα.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και είχα απορία πως είναι να σου σπάνε τα νερά. .. θα έχω την μαμά μου,δεν θα κάνω και τπτ εγώ. Δεν θα με αφήνει. Είχες εύκολη γέννα. Δεν άργησες κιόλας.... είχε εμπεδωθει η μικρη; εμπεδωνεται όταν πλέον δεν φαίνεται το πρόσωπο στον υπέρηχο; σωστά έχω καταλαβει;

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γέννησε με εφημερευον γιατρο; παίρνουν και τότε αμοιβη;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια! Λιλυ κοιμάται αργά το μωρο σου ε;;; Τουλάχιστον ξυπνάει αργα το πρωι;;;; Τιτινο τι κανείς;; Εμένα δεν είχε εμπεδωθει κανένα μου παιδι! Το γιο μου μπήκα 8 και γεννησα 2 και μισή! Την μεγάλη μου κόρη μπήκα 10 κ γεννησα 2 κ μιση! Και την μικρη μπήκα 2 κ μιση το βραδυ κ γεννησα 5 παρα δέκα το πρωι! Χωρις εμπέδωση!!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα! Εγώ νιώθω ότι αυτήν την εβδομάδα θα γεννήσω και μακάρι δηλαδή. Έχω συσπάσεις και πονακια. Το μαγνήσιο το είχες κόψει η το έπαιρνες; μου είπε η γιατρός ότι μαλακώνει τον τράχηλο και ότι από εβδομάδα να τον ελλαττωσουμε.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μολις μπήκα στο μήνα μου το σταμάτησα!!!! Θα γεννήσεις αυτη τη βδομάδα ειμαι σίγουρη! Πω πω η μικρη μου τα χει κάνει σκ....τα με το φαΐ της! Ουτε ξερω τι τρώει και καθε ποσο.!!!! Αλλες φορές ανα 3 ώρες άλλες ανα 4 άλλες ανα 2 !!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Την έχεις με αποκλειστικό θηλασμο; μήπως δεν χορταίνει παντα; μακάρι πραγματικά! Με καταλαβαίνεις γιατί και εσύ ήθελες να γεννήσεις σύντομα! !

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τις δίνω 4 δικά μου , 4 ξένο! Δεν έχω πολυ γαλα αυτη τη φορά. Τρώει απο 50-70 ml την φορα!! Αν σε καταλαβαίνω λέει;; Απόλυτα! Έχεις τεζαρει τώρα έχεις φτάσει στο πικ! Μην ανησυχείς λίγες μερες σας χωρίσουν αποτονμπεμπη σου! Μετα θα τον έχεις συνέχεια αγκαλια!! Ασε εχθές την κάναμε μπάνιο πρωτη φορά! Της άρεσε την ετριψα κιόλας αλλα μετα το μάτι γαριδα !!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ μωρέ μαγικές στιγμές πρώτο μπάνακι.πότε θα τις ζησουμε.ελπίζω να το πάρει απόφαση να ρίξει καμιά να σπάσει τα νερά...

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δε γέννησα με ιατρό σε εφημερία. Είχα μία γυναικολόγο εναλλακτική σε τέτοια περίπτωση. Κι αυτή συνεργαζόταν με Ρέα, γι ´αυτό και γέννησα εκεί ενώ τώρα δε θα πάω Ρέα.

Λοιπόν, σήμερα δεν είμαι καθόλου καλά.
Νιώθω ζαλάδες, έχω τάση για έμετο και ο μπέμπης είναι ιδιαίτερα ανήσυχος.
Μια κρυώνω, μια ζεσταίνομαι και πονοκέφαλος φουλ.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σε βλεπω λιλι μου να ετοιμαζεσαι!! Και εμένα την ημέρα που γεννησα ήταν ανήσυχη μπεμπα!! Κορίτσια έχω αγχωθει!! Ο γιος μου έκανε διαρροια 2 φορές!!! Τι θα κάνω αν φέρει καμία ίωση; Μου λέτε;; Τρέμω στην ιδέα!!!! Και ειναι μόνο 11 ημερών η μπεμπα!! Τι θα κάνω!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ωχ.. μήπως τον πείραξε απλά κάτι που εφαγε;
Λιλι πως και δεν θα γεννησεις ρεα; δεν είχες μείνει ευχαριστημενη; η άλλαξες γιατρο;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ελπίζω να τον πείραξε κάτι Και να μην ειναι καμία ίωση! Ηδη τώρα που την τσισα ήμουν κλεισμένη στο δωμάτιο κ δεν τους άφησα να μπούνε! Εγω πάντως τώρα έμεινα πιο ευχαριστημένη απο το ρεα παρα οταν γεννησα την κόρη μου το 2013.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοίταξε πολλοί πλέον καταλήγουν σε δημόσια μαιευτήρια. Σου λέει θα γεννήσω με όποιον εφημερευει. Δεν το κατακρίνω, καλα κάνουν κιόλας. Αν είχα γιατρό σε Έλενα και εμενα κοντά ίσως να πήγαινα και εγώ. Όπως και με το καπιταλ είχα πει το πολυ να πάω σε εφημερευον. Απλά δεν ξέρω και τελικά κατά πόσο πιο οικονομικα είναι. Όταν στα απογευματινά ραντεβού πληρώνεις επίσκεψη, για πρωινά ούτε λόγος λογο δουλειάς να παίρνω άδειες, και δεν ασχολουνται να σου γράψουν εξετάσεις και φάρμακα μέσω εοπυ.
Βασικά μείνε όσο μπορείς σε απομόνωση με την μικρή. Αν είναι άρρωστος υπάρχει περίπτωση να τον πάρει η μαμά σου;

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μήπως δηλαδή είδαν μειώσεις και από παράπονα να έφτιαξαν κάποια πραγματα

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σκέφτομαι πως αν αρρωστησουν θα απομονωσω την μπεμπα στο δωμάτιο και θα μπαινοβγαίνω εγω μόνο , δηλαδη δεν θα την βλέπουν τα παιδια καθόλου! Και αν κόλλησε και εγω γιατι δεν γινεται να μην τα περιποιηθω τότε θα βάλω μάσκα!!! Καλα τα λέω στα λόγια να δώ στην πράξη τι θα κάνω! Τέλος πάντων μακάρι ο θεός να με ακούσει και να μην αρρωστησει κανείς! Τουλάχιστον θέλω να σαραντισει!!!! Και εγω σκεφτόμουν το δημόσιο νοσοκομείο πριν μείνω εγκυος αλλα δεν ξερω στο τέλος το φοβήθηκα! Σωστά η λάθος κανείς δεν ξέρει. Τα πάντα μπορεί να τύχουν κ σε δημόσιο και σε ιδιωτικό! Κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί τίποτα. Πάντως τώρα στο ρεα ήταν εντελώς διαφορετικά και οι κοπέλες στο. Όροφο οταν πατάτες το κουμπί ας πούμε τώρα δεν περνάνε 1 λεπτό έρχονταν αμέσως παλιά περίμενα 1 ωρα. Επίσης με το θήλασμου ήταν πολυ καλύτερα μας έφερναν τα μωρα κι μετα περνάνε καθε τρεις κ λίγο να δούνε αν θελουμε βοήθεια!!!!!! Απίστευτο!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Προφανώς στρώσαν κάποια πράγματα στο Ρέα. Όχι και εγώ το ίδιο πιστεύω ότι τύχει σε δημόσιο το ίδιο μπορεί να τύχει και στο ιδιωτικό. Η μαμά μου πήρε μάσκες! Ρεζίλι θα γίνουμε, μην έρθει κάνεις άρρωστος μου λέει ..... λέω άρρωστος σε μαιευτήριο θα είναι ανεγκέφαλος.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μωρά ποτε δεν ξέρεις! Καλα έκανε η γυναίκα φοβάται! Φυλάνε τα ρούχα σου! Αλλα μην ανησυχείς το επισκεπτηριου ειναι ΠΑΕ ΠΑΕ πολυ αυστηρό! Περνάει ο σεκιουριτας και αν δεν εχουν φύγει όλοι δεν φέρνουν τα μωρά. Ευτυχώς! Γιατι γινεται στα δωμάτια με το επισκεπτηριο το έλα να δεις! Μαζεύονται παρα πολλα άτομα! Εγω δεν αντεχα και κατέβαινα κατω! Μου την έδινε! Φαντασου τρικλινο απο 5 άτομα στην καθε κοπέλα ! Πανικός! Εγω βασικά δεν είχα κόσμο είχα στάνταρ η την Μαμα μου και σχεδόν όλη μέρα τον άντρα μου! Αλλα εμένα ήταν οι υπόλοιποι στα παιδια μοιρασμενοι. 3-4 μερες ειναι θα περάσουν. Επαφές σου επέτρεψε;

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν μας είπε τπτ. Δεν ξέρω γιατί, καλά ο άντρας μου δεν το συζητάει. ... του λέω θα σε βίασω μπας και βγει το παιδί. ...τι να κάνω έχω αγανακτήσει! !!!

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έτσι κι έτσι για μένα το Ρέα.
Δε μου άρεσε το επισκεπτήριο γιατί δεν είναι δυνατόν να μαζεύεται η σάρα και η μάρα για μια λεχώνα. Είχαν έρθει δίπλα γιαγιάδες, θείες, μπατζανάκηδες, συμφοιτητές, γείτονες... Οκ, υπάρχει ένα όριο. Εγώ είχα μόνο τον άντρα μου και που και που τους γονείς μου κι αυτοί ένιωθαν άβολα μέσα στο δωμάτιο και βγαίναμε έξω! Τον περισσότερο χρόνο μου μέσα στο Ρέα τον πέρασα στο σαλονάκι του ορόφου για να μην ρίξω κανένα καντήλι. Επίσης, υπήρχε πολύ λίγο προσωπικό και τις περισσότερες φορές έρχονταν μετά από μισάωρο αφού πατούσα το κουμπί. Τέλος, οι παιδίατροι τους μου φάνηκαν λίγο άϊντε, δλδ ευτυχώς που αν και πρωτομάνα είχα γνώσεις.
Τέλοσπάντων, τα έγραψα όλα στην αξιολόγηση πριν πάρω εξιτήριο.

Τώρα δε θα γεννήσω εκεί γιατί ο δικός μου ιατρός είναι σε Λητώ και Ιασώ.

Στο δημόσιο θα γεννούσα μόνο αν ήταν η τελευταία μου ελπίδα. Έφαγα με το κουτάλι το Έλενα και το Αλεξάνδρα και δυστυχώς δεν έχω κανένα θετικό σχόλιο.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Στο Ελενα ειχε γεννησει η νυφη μου, ειχαν μεινει ευχαριστημενοι. Τωρα βεβαια λενε στο επομενο Ρεα. Εσυ υποθετω ειχες κανει και πρακτικη στα δημοσια, ετσι δεν ειναι;
Κοριτσια δεν βλεπω φως στο τουνελ.... Δεν ξερω, με εχει πιασει γκρινια τις τελευταιες μερες παρα πολυ αυτο ελεγα και στον αντρα μου. Να βγει να τελειωνουμε. Εχει αρχισει και του μιλαει και εκεινος στο να βγει. Μαλλον το τρομοκρατησαμε το παιδι. Τι να πω.
Καλα στο επισκεπτηριο δεν μπορεις να κανεις και πολλα. Τι να τους πεις... Απλα ελπιζω να ειναι αυστηροι στις ωρες, που οπως ειπε και η Τινα ηταν.
Τινα ηθελα να σε ρωτησω ποση ωρα περιπου αφου γεννησες πηγες στο δωματιο; Το παιδι στο εφεραν αμεσως; Στους πονους πριν φτασεις 10 που ησουν; μπορουσε να ειναι εκει πχ η μαμα σου η μονο ο αντρας σου;

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τινα θυμισε μου τι σου ειχαν πει για το καρδιοτοκογραφο; ειχες πληρωσει τπτ τελικα;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις