Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
51 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 51 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 40]

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσι!!! Κανένα γεννητουρη;;;;; Είχαμε μεσα στη νύχτα;;;; Καλα κορίτσι ειμαι με 2 ώρες ύπνου! 7-9 το πρωί!!! Ολη νύχτα η μικρη ποναγα και έκλαιγε!!! Στο καρδιοτοκογραφημα μου έδινε ενα χαρτί ογιατρος πήγαινα στην παραλαβή το έδινα ερχόταν μετα ένας τραυματιοφορεας και με κατεβάζει κατω που ειναι οι γεννες με έβαζαν σε ενα δωμάτιο και μου το έκαναν καμία φορα δεν πλήρωσα! Την τα που γεννας αφου σε εχουν γυρίσει σου ζουν κάνει κλυσμα κτλπ σε πανε πια στο δωμάτιο των ωδινων όπου και εκει γεννας τελικΑ. Εκεί σου σπάνε τα νερα αν δεν εχουν σπάσει εκει σου κάνουν επισκληρηδιο εκει κανείς της εξωθησεις εκει ολα. Τώρα για άτομο απ οτι ξερω επιτρέπεται μόνο ο σύζυγος . Εκτός αν πεις απο την αρχη οτι θέλω σ πούμε την Μαμα μου αλλα μάλλον αυτός που θα μπει εξαρχής αυτός θα μείνει κιόλας!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Α Μάλιστα. Πως είναι τα παιδιά; δεν αρρωστήσαν τελικά ε; ελπίζω να μην ήταν τπτ. Κολικοι το βράδυ ε; στο Έλενα θυμάμαι ήταν σε μονόκλινο, ήταν εκεί ως το 9 μετά την πήγαν σε άλλο θάλαμο /χειρουργείο. Μακάρι να είχαμε γεννητούρια.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πολύς πονος το βραδυ! Καλα και την ημέρα σφιγγεται αλλα την μέρα ειναι αλλιώς το βραδυ μας πετάει όλους στον αέρα! Ναι ευτυχώς δεν μου έβγαλαν τίποτα τα μεγαλα μέχρι στιγμής άντε να δούμε! Α αφου γεννήσεις και αφου τελειώσει ο γιατρός με ραψιματα και τέτοια σε πανε σε ενα δωματιακη να σε δούνε λίγο οι δικοί σου που περιμένουν εξω και μέρα σε πανε στην ανανηψη που μένεις 2 ώρες! Το μωρο εκείνη την ωρα το εξετάζουν παιδιατρο κτλπ και εμένα την μικρη μικρη την είχαν βάλει σε ενα κουνακι για να ζεσταθει γιατι εχει διάφορα η θερμοκρασία πολυ! Αφου οταν βγήκε κι την πήρα αγκαλια αμέσως έκαιγε το κορμακι της!!! Εκαιγε! Οπότε μετα θελει να παει κάπου να ζεσταθει! Και μολις με ανέβασαν στο δωμάτιο μου την έφεραν αμέσως.

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια μόλις γύρισα από τον γιατρό.
37+3 το μωράκι μου είναι στα 3.400, έχει πάρει θέση και θα περιμένουμε... σε μία εβδομάδα θα με δει πάλι!

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια! Οοο λιλι μια χαρα το μπεμπακι σου!!! Μεγάλο ε;;;; Ουφ άντε αναμονή!!! Δεν σε βλεπω να αργεις!! Ειναι μεγάλο για τις εβδομάδες του!!!

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα!
Μου το είπε ο γιατρός, έτοιμος για φαντάρος θα βγει χαχαχαχα

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπράβο λιλι! !! Μια χαρά το βάρος σας! Εμείς ακόμα αναμονή. Πως είναι τα παιδάκια σας; έχω βαρεθεί στο σπίτι. Καλύτερα να δουλευα!

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ πάλι περιμένω πως και πως να έρθει αυτή η μία μοναδική ώρα της ημέρας που έχω ελεύθερο χρόνο για μένα.
Είμαι τόσο κουρασμένη...

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ κορίτσια έχω βγάλει ερπη! Ειμαι πτώμα δεν αντέχω! Ουφ! Τώρα έπεσε για ύπνο η μεγαλη τσισα και τη μικρη ξαπλώσα αλλα πονάει! Και περιμένω να φέρει η Μαμα μου τον γιο μου απο το σχολείο! Έφτιαξα μακαρόνια με κιμά και ειμαι τεζα!!! Το βραδυ πάλι ολο όρθια! Η μικρη τρώει 100 με ξένο ανα 4 ωρο. Στο στήθος δεν χορταινει φαινεται! Οταν βγάζωε θηλαστρο δεν βγάζω πάνω απο 70 μλ και απο τα δυο! Έχω στεναχωρεθει πολυ!!!

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το θήλαστρο χαλάει την παραγωγή.
Όσο προσφέρεις στήθος, τόσο γάλα παράγεται. Δύσκολο αλλά πρέπει να βάζεις πιο συχνά στο στήθος την μικρή και για περισσότερη ώρα.
Όλες οι γυναίκες έχουν γάλα, ανεξάρτητα από το μέγεθος του μαστού και τον τύπο της θηλής μπορείς να θηλάσεις.
Απλά θέλει θυσίες... Η αλήθεια είναι!

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έχεις δίκιο το έχω διαβάσει έτσι ακριβώς όπως το λες! Δεν ξερω αν μπορω να τα καταφέρω! Θα προσπαθήσω!!!

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Επίσης, μεγάλη σημασία έχει η ψυχολογία της μαμάς και η διατροφή.

Στην κόρη μου αγόρασα μπιμπερό, θήλαστρο και φόρμουλα στις 50 ημέρες. Αναγκάστηκα λόγω της παραμονής της στη μονάδα.
Μέχρι τότε ειχαμε μαραθώνιους θηλασμούς όλη νύχτα. Όταν θηλάζεις αποκλειστικά δεν υπάρχει 3ωρο ή 4ωρο, κάθε φορά που διακρίνεις σημάδια πείνας βάζεις το μωρό στο στήθος.
Κοιμόμουν όλη νύχτα το πολύ μία ώρα και την ημέρα λόγω υπερέντασης δε μπορούσα να κλείσω βλέφαρο ακόμα κι αν το μωρό κοιμόταν.

Αυτή τη φορά θα ξαναπροσπαθήσω και όσο πάει.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα. Και εγώ αυτό έχω ακούσει όσο δίνεις στήθος τόσο έχεις και παραγωγή. Οπως και αν κανεις άντληση θέλει πολύ καλό θηλαστρο. Πήγα γιατρό. Είχα πολλά υγρά και φοβήθηκαμε μην χάνω αμνιακο. Τζίφος, ζωή και κότα δεν ετοιμάζεται ο μικρός. Με είδε και από κάτω κλειστός ο τράχηλοΣ. Είπε ότι χειροτερεύει ο πλακούντας και Δευτέρα θα δούμε για προγραμματισμενα πλέον. Της είπα και από τώρα να κλεισουμε δεν έχω πρόβλημα. Αυτά από μας. Είπε ότι μπορεί και μέσα στο σκ να ξεκινήσουμε.εξαρτάται από τον μικρό ο οποίος μας δουλεύει μου φαίνεται.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τίνα από το φαρμακείο δεν μπορείς να πάρεις κάτι για τον ερπη; να σε ανακούφισει λιγο;

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το καλύτερο θήλαστρο είναι το νοσοκομειακό, όταν το χρησιμοποιούσα αντλούσα περίπου 90-100ml από τον κάθε μαστό.
Τώρα, δε ξέρω πόσο πάει η ενοικίαση...

Τιτίνο με πρόκληση, ε;
Για κάνε λίγο υπομονή.
Εγώ είχα πλακούντα grade 3 αλλά λόγω Σδκ.
Εσύ καπνίζεις, έχεις σάκχαρο;

Πόσο περιθώριο σου δίνει λόγω πλακούντα;
Κάνε καμιά δουλειά στο σπίτι, τελειώσατε τη γενική; Μήπως να έκανες καμιά μίνι μόνη σου; Να ανεβοκατέβεις τίποτα σκάλες, να κάνεις ελεύθερο σεξ...;
Δε μπορεί, θα πάρει μπρος ο μικρός.
Σου είχα πει πως γέννησα την μικρή. Ήμουν μονίμως στην τσίτα.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οχι δεν καπνιζω, ουτε εχω καν δοκιμασει ποτε. Εχω διαβητη κυησης και ισως απο αυτο. Αλλα υποτιθεται τον ελεγχω με την διατροφη και στις μετρησεις μου ειμαι οκ. Και απο εξεταση που εκανα μετα την γλυκοζηλιωμενη ηταν πολυ καλη. Μου ειπε δε βγαζουμε 2 εβδομαδες, ποσο μαλλον ΠΗΤ με τπτ (9/11)
Γενικη τελειωσε η μαμα μου, κανω απλα τις καθημερινες δουλειες για να το διατηρησω οσο γινεται, περπαταμε με τον αντρα μου, χτες ειμασταν μιαμιση ωρα με τα ποδια βολτα, και κοβω βολτες μεσα στο σπιτι. Σκαλες θελοντας και μη ανεβαινω γιατι μενουμε ας πουμε 3ο και δεν εχουμε ασανσερ οποτε οτι και να βγω λιγο εχει ταλαιπωρια.
νομιζω οτι τωρα που με κοιταξε απο κατω, εχω περισσοτερες ενοχλησεις. Δεν ξερω αν πηρε λιγο μπρος.
ΣΔΚ τι ειναι;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν λες πάλι καλα που γερναει κ ο πλακουντας; Γιατι αλλιωσ σε έβλεπα να φτάνεις την πήτ!!! Εγω πιστευω μεχρι σκ θα αε εχει βαλει με προκληση! απλα περπατα πολυ ωσ τοτε!Συνήθως παίρνω μια κρέμα αλλα τώρα λέω ας το γιατι φοβάμαι μην ακουμπήσει κανένα σεντόνι , μαξιλάρι ξερω γω. Το αφήνω να περάσει μόνο του δεν δοκάρι κανένα παιδι και έτσι ειναι ήσυχη. Ειναι πολυ ενοχλητικό τον βγάζω απο πολυ μικρη με φαγούριζει και με φουντώνει αλλα τι να κάνω υπομονη! Εγω έχω το θηλαστρο το ηλεκτρικό της medela ειμαι πολυ ευχαριστημένη! Απλα μου ειναι απίστευτα δύσκολο με αλλα 2 παιδια απο πίσω να ειναι ανα 1,5 ωρα μ το στήθος εξω! Κλαίνε η μικρη μου λέει ασε έξι την μπεμπουλα ο μεγάλος θελει διάβασμα κτλπ! Τέλος παντων

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είναι η συντομογραφία του σακχαρώδη διαβήτη κύησης.
Ο πλακούντας σου λογικά θα έχει ασβεστώσεις και θα είναι γερασμένος λόγω του διαβήτη.
Κι εγώ έχω, είχα στην πρώτη κύηση κι άπαξ κι έχεις στην πρώτη μετά έχεις πολλές πιθανότητες και για τις επόμενες. Αλλά τρώω προσεκτικά και κάνω μετρήσεις, οι οποίες είναι πολύ χαμηλές.

Το περπάτημα κάνει πολύ καλό, όπως και το σπέρμα. Γι ´αυτό σου είπα για ελεύθερο σεξ. Εναλλακτικά, μπορείς να κάνεις βαθιά καθίσματα για την εμπέδωση του μωρού.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αληθεια η μικρη εχει αρχισει να ζηλευει; Θυμαμαι ειχα μια συναδελφο που η αδερφη της εκανε το δευτερο, και η πρωτη ειχε λυσαξει να διωξει το μωρο! Το τι τους εκανε...και ηταν 3ων αυτη. Καποια στιγμη αφησε τον μικρο στην μαμα της και της λεει η κορη της: Ουφ επιτελους λιγη ησυχια, εφυγε αυτο το μωρο απο δω.... χαχαχα παιδια τι να πεις.
Λιλυ η διαφορα τους θα ειναι πολυ μικρη, οποτε και η μικρη σου δεν θα ζηλευει θα μεγαλωνουν μαζι ουσιαστικα. Χαρα στο κουρραγιο σου ομως. Πολυ απαιτητικες ηλικιες. Ειναι πολυ μικρα ακομα.
Και εγω της medela εχω να δω αν θα κανει δουλεια...

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Α ναι αυτο δεν στο σχολιασα, το εχω διαβασει για το σεξ, αλλα ο αντρας μου ανενδοτος! Σας ειπα για τον βιασμο! Very Happy Φοβαται παρα πολυ... τι νομιζεις του λεω οτι θα κανεις μωρε... δεν με ακουει.

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η μικρή μου είναι πολύ ζηλιάρα. Δε ξέρω πως θα υποδεχτεί τον αδερφό της, θα δείξει.

Από μικρή ήθελα να κάνω παιδιά, να φανταστείς νιώθω ότι άργησα κιόλας.
Θα ταλαιπωρηθώ, το ξέρω, μιας και δεν έχω βοήθεια αλλά είναι ευτυχία... Πως να το κάνουμε.
Ευτυχώς είμαστε μικρές και υπάρχουν αντοχές να λέτε!!
Το τρίτο θα το αργήσω 3-4 χρόνια χαχαχα

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ου και εγω αν μπορουσα θα ειχα κανει πιο μικρη παιδια. Αν γνωριζα τον αντρα μου νωριτερα, και μπαιναν ολα σε μια σειρα θα ειχα κανει πιο νωρις. Ειναι ευτυχια, μια χαρα θα τα καταφερεις!

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εσύ έχεις fb τιτίνο;
Υπάρχουν πολλές ομάδες που μπορούν να σε βοηθήσουν αφού γεννήσεις.
Έχω μάθει τόσα πράγματα που δεν διδάχθηκα ούτε καν στη μαιευτική!

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε;;; Είχαμε καμία άφιξη την νύχτα η καλα εχουν βολευτει;;;;;;; Εε κορίτσια βοηθήσετε με ολο το βραδυ έκλαιγε και μετα έκανε πριτς είχε πολλα αέρια το πρωι ηρεμήσε ! Μου πε ο γιατρός να τις αρχίσω kinderte οχι μεσα στο γαλα χωριά. Οπότε πονάει ανάμεσα σε κανένα γεα, για πείτε μου όμως το βραδυ που 9 μιση πίνει κ καλ το τελευταίο δηλαδη την κανουμε μπάνιο στις 9 κ μετα πίνει γαλα κ κοιμάται ποτε να τις το δώσω ;;;;;

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα! Εμένα κάνει ναζάκια ο μπέμπης χαχα

Λοιπόν, η μπουμπού πρέπει να έχει κολικούς. Τι γάλα της δίνεις;
Θα γίνω γραφική αλλά το μητρικό είναι ότι πρέπει για την περίπτωση!
Όταν της δίνεις ξένο με τι μπιμπερό; Είναι αντικόλικ;

Το κιντερτέ μπορείς να το δίνεις κανένα 2ωρο πριν το γάλα γύρω στα 20ml αν και δε θεωρείται σωστό τόσο μικρό να πίνει οτιδήποτε άλλο εκτός από γάλα. Να σου πω την μαύρη μου αλήθεια κι εγώ της έδωσα 2-3 φορές αν και θήλαζα αποκλειστικά επειδή έδειχνε να πονάει η κοιλίτσα και δεν είδα αποτέλεσμα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις