Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
68 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 68 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

1Άσχημες εμπειρίες... Empty Άσχημες εμπειρίες... Πεμ Μάης 27, 2010 11:29 pm

mini

mini
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
egw eixa mia kaki empiria eimouna egkios to pasxa kai me to pou mpika ston 3 mina dystixos epatha palindromi kyisi Sad Sad

2Άσχημες εμπειρίες... Empty Απ: Άσχημες εμπειρίες... Πεμ Μάης 27, 2010 11:52 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ειχα μια αποβολη πριν κανω τα παιδια μου,αλλα το ασχημο κομματι της ηταν η γυναικολογος που πηγαινα (για 12 χρονια παρακαλω),επειδη δεν ειδε το παιδι στον κολπικο λογω του οτι ειχα παει αμεσως ,μετα απο 2 μερες καθυστερηση δεν πιστεψε οτι ειμαι εγκυος -αν ειναι δυνατον ενω τα τεστ ηταν θετικα- και οταν με επιασαν πονοι και ειχα αιμοραγια αντι να μου πει αναπαυση και τα σχετικα αυτη θεωρησε οτι ειχα κανονικα περιοδο και με τραβαγε στο Ιασω για να κανω βχοριακη...η οποια βεβαια εδειξε κυηση αλλα ηταν ηδη αργα. Το χω ξεπερασει σχετικα αλλα ακομα μου κοστιζει.
mini δεν ξερω αν εισαι εγκυος τωρα αλλα οπως και να χει καλη δυναμη σου ευχομαι.

3Άσχημες εμπειρίες... Empty Απ: Άσχημες εμπειρίες... Πεμ Μάης 27, 2010 11:55 pm

mini

mini
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
lipame gia oti trabikses egw exo eidi dio koritsakia alla opos kai na exei mou stixise ayto bebea siga siga to ksepernao elpizo na ksanaprospathiso sintoma gia to trito ean kai eimai molis 22 esy exeis alla paidakia? Laughing flower Άσχημες εμπειρίες... 604962

4Άσχημες εμπειρίες... Empty Απ: Άσχημες εμπειρίες... Παρ Μάης 28, 2010 12:19 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εχω 2,ενα αγορι 19 μηνων και ενα κοριτσι 3 μηνων Smile την αποβολη την ειχα 6 μηνες πριν μεινω εγκυος στον γιο μου. Δυστυχως δεν ξεπερνιεται ευκολα παρα το γεγονος οτι εχω παιδια. Να σου ζησουν οι ζουζουνες.Και μονο 22?μπραβο ρε θηριο!εγω σου ριχνω μια δεκαετια και κατι Razz

5Άσχημες εμπειρίες... Empty Απ: Άσχημες εμπειρίες... Παρ Μάης 28, 2010 12:23 am

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
perasa mia apoboli stis 10apriliou Crying or Very sad ....parigoroumai sto oti exw idi ena paidaki....

6Άσχημες εμπειρίες... Empty Απ: Άσχημες εμπειρίες... Παρ Μάης 28, 2010 12:42 am

elachl

elachl
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΕΓΩ ΕΥΤΥΧΩς ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ..ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ..

7Άσχημες εμπειρίες... Empty Απ: Άσχημες εμπειρίες... Παρ Μάης 28, 2010 12:49 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sktv έγραψε:perasa mia apoboli stis 10apriliou Crying or Very sad ....parigoroumai sto oti exw idi ena paidaki....

να το χαιρεσαι το παιδακι σου!
διαπιστωσα μεσα απο φορουμ και μετα απο συζητησεις οτι συμβαινει σε πολλες γυναικες. Μετα την αποβολη μου που το συζητησα με καποιες φιλες και μη στον κυκλο μου ανακαλυψα οτι εχει συμβει ακι σε καποιες απο αυτες αλλα...δεν το ελεγαν.Κατι σαν ταμπου το ειχαν Sad

8Άσχημες εμπειρίες... Empty Απ: Άσχημες εμπειρίες... Παρ Μάης 28, 2010 12:55 am

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
litsakos έγραψε:
sktv έγραψε:perasa mia apoboli stis 10apriliou Crying or Very sad ....parigoroumai sto oti exw idi ena paidaki....

να το χαιρεσαι το παιδακι σου!
διαπιστωσα μεσα απο φορουμ και μετα απο συζητησεις οτι συμβαινει σε πολλες γυναικες. Μετα την αποβολη μου που το συζητησα με καποιες φιλες και μη στον κυκλο μου ανακαλυψα οτι εχει συμβει ακι σε καποιες απο αυτες αλλα...δεν το ελεγαν.Κατι σαν ταμπου το ειχαν Sad

seuxaristw kai su na xairesai ta paidakia sou!ontws einai tampou k merikoi se deixnoun k me to daxtulo na auti pou apebale!les k to thes na apobaleis!se mia kleisti koinwnia uparxoun auta!ti na kanoume?

9Άσχημες εμπειρίες... Empty Απ: Άσχημες εμπειρίες... Παρ Μάης 28, 2010 1:06 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
seuxaristw kai su na xairesai ta paidakia sou!ontws einai tampou k merikoi se deixnoun k me to daxtulo na auti pou apebale!les k to thes na apobaleis!se mia kleisti koinwnia uparxoun auta!ti na kanoume?[/quote]

και σε μια ανοιχτη μη σου πω...

10Άσχημες εμπειρίες... Empty Απ: Άσχημες εμπειρίες... Παρ Μάης 28, 2010 1:19 am

happymommy

happymommy
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
μανούλες η δική μου ιστορία διαδραματίστηκε πριν ένα χρόνο περίπου και ενώ ήμουν στην 16η εβδομάδα κύησης σηκώθηκα το πρωί να πάω στο μπάνιο όταν ξαφνικά ανακάλυψα ότι είχα λερωθεί με αίμα!τρελάθηκα!ο άντρας μου ήταν ταξίδι λόγω της δουλειάς του και εγώ ευτυχώς εκείνες τις μέρες φιλοξενούσα την γιαγιά μου από Αθήνα(διότι μέναμε Χανιά εκείνο τον καιρό)αλλιώς θα ήμουν τελείως μονή μου!πανικοβλήθηκα..άρχισα να κλαίω και να παίρνω τηλέφωνο τον άντρα μου.δεν ήξερα τι να κάνω.νόμιζα ότι το έχασα το παιδάκι μου.πήρα τηλέφωνο τον γιατρό μου και πήγα κατευθείαν στο μαιευτήριο.διαπιστώσαμε εκεί λοιπόν ότι είχε ανοίξει αρκετά ο τράχηλος και έπρεπε να μπω στο χειρουργείο μήπως και το προλαβαίναμε.χάρη όμως στον γιατρό μου το προλάβαμε το μωράκι μου.χρειάστηκε να κάνω περίδεση τραχήλου αλλά όλα πήγαν κατ' ευχή!από εκεί και έπειτα μέχρι και 40η εβδομάδα που γέννησα ήμουν σχεδόν ξάπλα!χρωστάω πάρα πολλά στο γιατρό κ.Μαρινάκη που κράτησε στην ζωή το μωρό μου!κι εδώ και 6 μήνες χαίρομαι την μαγουλίτσα μου!

11Άσχημες εμπειρίες... Empty Απ: Άσχημες εμπειρίες... Παρ Μάης 28, 2010 1:54 am

Octarin

Octarin
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Na'saste kala oles...

Emena h asxhmh empeiria mou htan kai h pio eyxaristh, sth genna tou paidiou mou, 28 wres se toketo, apofasisan oi hli8ioi pou htan ypey8ynoi pws eprepe na ginei kati epitelous, meta apo dyo oloklhres wres sprwksimo apofasizei o giatros na xrhsimopoihsei koutales, opou kai ontas oi arthries mou tsita apo tis teleytaies dyo wres, spaei h mia kai xanw se deyterolepta 2.5 litra aima. Shmeiwteon pws sta 3 pe8aineis. Telos pantwn, profanws ezhsa. Kai to paidaki mou ygeiestato.

Mono pou to idio brady, apofasizei h mia maia pws prepei na to ksaplwsei to mwro anaskela sto koutaki/krebbati pou exoun kai ta bazoun. Eyxaristw to 8eo pou mesa ston pono mou apo th genna kai ta rammata, thn aimoragia kai to agxos, kai para thn ypnhlia mou, den apokoimh8hka, eidallws 8a to eixa xasei to paidaki mou, giati kapoia stigmh arxise na pnigetai. Anashkw8hka ourliazontas kai opws htan ksaplwmeno tou baraw mia sthn plath kai ton gyrnaw mproumyta, kai kserase to paidi dyo pothria ygra...

Opoios sas pei na baletai neogennhto anaskela na tou peite na paei sto diaolo! Tis dyo prwtes meres ta mwra apoballoun to amniako ygro apo tous pneymones gia na antikatasthsoun me oksygono, kai prepei na mporoun eykola na to bgaloun. To paidi panta sto plai! Ayta. An boh8hsei kapoian ayto, mou ftanei. Egw to ema8a ayto paratrixa me PARA poly megalo kostos... Otan to eipa me lygmous sth mana mou ths shkw8hke h trixa kagelo... oi palies kseroun kai sou lene to paidi sto plai... oi dh8en nees me8odoi mas maranane...

12Άσχημες εμπειρίες... Empty Απ: Άσχημες εμπειρίες... Παρ Μάης 28, 2010 2:38 am

Gianna

Gianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mini έγραψε:egw eixa mia kaki empiria eimouna egkios to pasxa kai me to pou mpika ston 3 mina dystixos epatha palindromi kyisi Sad Sad

Αγαπητή mini δύο χρόνια αφού γέννησα τον Απόστολο αποφάσισα να κάνω δεύτερο. Δυστυχώς είχα τρεις παλίνδρομες κυήσεις και μεγάλη ψυχική και σωματική ταλαιπωρία. Έψαξα πολύ για να βρω τί ήταν αυτό που έφταιγε. Την τρίτη φορά αφού υποτίθεται είχαμε καλυφθεί όσο γίνεται ιατρικά από αυτά που εμπόδιζαν την ομαλή εγκυμοσύνη, ελπίζαμε ότι θα πετύχαινε. Δυστυχώς όταν κατέβηκα Αθήνα να με δει ο γιατρός μου - γιατί τώρα πλέον ζω στην επαρχία - διαπιστώσαμε ότι η καρδιά του μωρού πλέον δεν ακουγόταν. Έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου. Τότε είπα ότι δεν θα μπω ξανά στην διαδικασία, ότι είμαι ευτυχισμένη που έχω έστω ένα παιδί. Ο άντρας μου, ο οποίος τόσα χρόνια δεν μπορούσε να με βλέπει να περνάω τόση στεναχώρια και πόνο, δεν ήξερε πως να με παρηγορήσει. Κάποια στιγμή όμως το περασμένο καλοκαίρι σε ένα ταξίδι στο εξωτερικό κάπου εκεί στην Ταυλάνδη τη Σιγκαπούρη (ποιος ξέρει!) έγινε το στιγμιαίο λάθος!!! Όταν γύρισα και είχα καθυστέρηση δεν πίστευα ότι μπορεί να είμουν έγκυος! Όταν τελικά έμαθα ότι είμουν το είχα προδιεγεγραμμένο ότι και πάλι θα απέβαλλα. Πώς πέρασα την εγκυμοσύνη δεν σου λέω... ας είναι καλά οι αγαπημένοι μου γιατροί Αθήνα - Δράμα - Θεσ/νικη που με στηρίξανε, και τώρα έχω στην αγκαλιά μου τη νεραϊδούλα μου. Γι' αυτό όσο μπορείς να χαρείς τα παιδάκια σου, είσαι πολύ μικρή ακόμη και να ξέρεις ότι θα έρθει όταν πρέπει να έρθει!

13Άσχημες εμπειρίες... Empty Απ: Άσχημες εμπειρίες... Παρ Μάης 28, 2010 3:28 am

Olivia

Olivia
Admin
Admin
Δεν έχω προσωπική εμπειρία, έχει, όμως, η μητέρα μου... Είχε τρεις αποβολές πριν με αποκτήσει. Έκανε τον αδερφό μου στα 19 και τελικά στα 31 εμένα...

Τώρα που απέκτησε εγγονούλα από μένα, την ρώτησα αν έχει ξεπεράσει εκείνες τις αποβολές. Η απάντηση ήταν ΟΧΙ!

Φαντάζομαι ότι είναι ότι δυσκολότερο μπορεί να συμβεί σε μια γυναίκα...

http://www.eimaimama.gr

14Άσχημες εμπειρίες... Empty Απ: Άσχημες εμπειρίες... Παρ Μάης 28, 2010 3:32 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Olivia έγραψε:Φαντάζομαι ότι είναι ότι δυσκολότερο μπορεί να συμβεί σε μια γυναίκα...

μπραβο στη γιαγια Αθηνας για την επιμονη της Smile

τον πρωτο καιρο μετα την αποβολη κοιταγα το σωμα μου και το ενιωθα αχρηστο...αυτο το συναισθημα αργησε να μου φυγει.

15Άσχημες εμπειρίες... Empty Απ: Άσχημες εμπειρίες... Παρ Μάης 28, 2010 3:40 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Olivia έγραψε:Δεν έχω προσωπική εμπειρία, έχει, όμως, η μητέρα μου... Είχε τρεις αποβολές πριν με αποκτήσει. Έκανε τον αδερφό μου στα 19 και τελικά στα 31 εμένα...

Τώρα που απέκτησε εγγονούλα από μένα, την ρώτησα αν έχει ξεπεράσει εκείνες τις αποβολές. Η απάντηση ήταν ΟΧΙ!

Φαντάζομαι ότι είναι ότι δυσκολότερο μπορεί να συμβεί σε μια γυναίκα...
αν και εγω ειμαι μοναχοπαιδι και δεν εχω καποια παρομοια εμπειρια θυμαμαι οτι η μητερα μου μου ειχε πει οτι πριν μεινει εγκυος σε εμενα ειχε και εκεινη 3 αποβολες . Και οταν εμεινε εγκυος σε εμενα απο τον φοβο της μην το χασει και αυτο το παιδι εμεινε 9 μηνες ξαπλα στο κρεβατι και το χειροτερο ειναι οτι δεν αλλαζε ουτε και πλευρο οπως ξαπλωσε την πρωτη μερα ετσι εμεινε μεχρι να γεννησει. αυτο βεβαια της δημιουργησε μεγαλο προβλημα γιατι ατροφησαν οι μυες των ποδιων και μετα εκανε φυσιοθεραπειες για να μπορεσει να ξαναπερπατησει. :!: :!: :!:

16Άσχημες εμπειρίες... Empty Απ: Άσχημες εμπειρίες... Κυρ Μάης 30, 2010 1:51 pm

areti1

areti1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και εγω δεν εχω παρομοια εμπειρια ...λυπαμι πολυ για αυτα που παιρνουν καποιες γυναικες που λαχταρουν τα παιδια...να ειστε ολες καλα...

17Άσχημες εμπειρίες... Empty Απ: Άσχημες εμπειρίες... Κυρ Μάης 30, 2010 9:58 pm

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
με το καλο οσες ειχατε ασχημες εμπειριες να τις ξεπερασετε με τον ερχομο ενος παιδιου!!! με το καλο!

18Άσχημες εμπειρίες... Empty Απ: Άσχημες εμπειρίες... Δευ Μάης 31, 2010 4:15 am

Lena

Lena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το Φεβρουαριο που μας περασε ανακαλυψαμε οτι ημουν για δευτερη φορα εγκυος!!! Η χαρα μας απεριγραπτη!!!! Πηγαμε στο γυναικολογο ειδαμε το σακο και πετουσαμε απο τη χαρα μας!!
Εν τω μεταξυ αφου γεννησα τον Αναστασακο μου εχω γεμισει στα δαχτυλα μου αλλεργικα εκζεματα και μου ειπε ο δερματολογος μου πως τοτε που ημουν εγκυος αυτα οσο μεγαλωνε η μητρα και το μωρακι μου θα μεγαλωναν μαζι!! αγχος, ψαχναμε βιολογικους τροπους αντιμετωπισης....

Τη δευτερη επισκεψη στο γιατρο ειδαμε πως ο σακος ειχε μεγαλωσει κανονικα, ολα ηταν τελεια αλλα ελειπε κατι... δεν υπηρχε μωρο!!! στεναχωρια εμεις... ο γιατρος μου ειπε να περιμενουμε λιγο ακομα αλλιως θα χρειαστει αποξεη.. αυτη τη λεξη δεν ηθελα ουτε να την ακουσω..

πηγαμε κ σε δευτερο γιατρο, εκανα 10 χωριακες οι οποιες ηταν πολυ ψηλες και ανεβαιναν σταθερα, συχνες επισκεψεις στους γιατρους αλλα τα ιδια... δεν υπηρχε τιποτα.οι γιατροι ειχαν μια επιφυλαξη οτι η υλληψη μπορει να εγινε πολυ αργα γιαυτο και δε φαινοταν τιποτα. και ειπαμε να περιμενουμε κ αλλο.

και μια μερα τα εκζεματα εξαφανιστηκαν ως δια μαγειας απο τα δαχτυλα μου.. ωχ λεω κατι δεν παει καλα. την ιδια μερα το βραδυ μου ηρθε αιμα, πολυ αιμα. πηγα στην κλινικη και εκει φανηκε οτι ο σακος ειχε αρχισει να μικραινει.. παλλιδρομη κυηση με ανεμβρυικο σακο μου ειπε ο γιατρος. εκανα την αποξεση 2 μερες πριν τα γενεθλια του Αναστασακου μου.

τωρα δε θελουμε να κανουμε αλλο προς το παρον. ειπαμε να περασει ο καιρος και θα δουμε. η αληθεια ειναι οτι εγω δε θελω, φοβαμαι μην ξαναγινει κατι αντιστοιχο Crying or Very sad

19Άσχημες εμπειρίες... Empty Απ: Άσχημες εμπειρίες... Σαβ Ιουν 05, 2010 1:02 pm

vasomits

vasomits
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ααααχχ κι εγώ έχω μια απαίσια εμπειρία...
Πριν μείνω έγκυος στο αγοράκι μου το οποίο, πρώτα ο θεούλης, θα γεννηθεί τον Αύγουστο , είχα ξαναμείνει έγκυος...
Ολα πήγαιναν καλά, μες στην χαρά ο άντρας μου κι εγώ, ακούσαμε καρδουλίτσα, ώσπου μια απαίσια μέρα στην 9η εβδομάδα διαπιστώθηκε το κακό...
Πήγαμε στο ιατρείο του γιατρού που με παρακολουθούσε και κατα τη διάρκεια του υπερήχου τον είδα πολύ ανησυχο...Αρχισα να τρέμω...μου είπε οτι μάλλον ο υπέρηχός του έχει πρόβλημα και οτι θα έπρεπε να πάω σε εξειδικευμένο κέντρο να κάνω υπέρηχο που εχουν καλύτερα μηχανηματα...
Πήγαμε...Εκεί με το που μου βάζει το μαραφέτι στην κοιλιά μου λεει ο γιατρός"Μα είστε σίγουροι οτι υπάρχει έμβρυο;;;;"...Τρελλάθηκα. "Μα φυσικά γιατρέ...Ακούσαμε και καρδουλίτσα"... "Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου αλλά δεν υπάρχει έμβρυο...Μάλλον το απορρόφησε ο οργανισμος σου" ...Εχασα την γη κάτω απο τα πόδια μου...Εβαλα τα κλάμματα και δεν μπορούσα να με συνεφέρει ο άντρας μου...Πήρα τηλ τον γιατρό μου και μου το επιβεβαιωσε και ο ίδιος καθώς το είχε δει αλλά ήθελε να έχει και μια δεύτερη γνώμη...Την επόμενη μέρα έκανα απόξεση...Δεν μπορούσα να συνέλθω...
Κάναμε ιστολογική εξέταση όπου αποδείχτηκε ΜΕΡΙΚΗ ΜΥΛΗ ΚΥΗΣΗ...Είναι κάτι πολύ σπάνιο και όμως μου συνέβη...
Μέσα στην ατυχία μου, ήμουν τυχερή διότι εάν ήταν ΠΛΗΡΗΣ ΜΥΛΗ ΚΥΗΣΗ τότε θα χρειαζόταν για 2 χρόνια να κάνω χημειοθεραπεία γιατί υπήρχε κίνδυνος καρκινοματος στην μητρα...
Παρανέργεια που είχε η μύλη κύηση ήταν, λόγω της αυξημένης χοριακής η οποία είχε φτάσει στα ύψη,να μου προκαλέσει πνευμονία....
Εκανα θεραπεια και παρακολουθούσα την χοριακή η οποία ευτυχώς μετά απο 2,5 μήνες μηδενίστηκε...
Επρεπε να περιμένω 8 μήνες πριν ξαναμείνω έγκυος και έτσι και έκανα...
Ευτυχώς με βοήθησε ο Θεούλης και ο Αγιος Νεκτάριος οπου και τάξαμε τώρα το μωράκι μας, και έμεινα αμέσως έγκυος που δεν το πολυπερίμενα γιατί ήμουν μέσα στο άγχος...
Φυσικά και με το που έμεινα έγκυος έτρεμα μήπως κάτι δεν πάει καλά αλλά πιστεύω πολύ στον θεούλη και προσεύχομαι να το κρατήσω αγκαλίτσα το αγοράκι μου...

20Άσχημες εμπειρίες... Empty Απ: Άσχημες εμπειρίες... Σαβ Ιουν 05, 2010 1:06 pm

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasomits έγραψε: πιστεύω πολύ στον θεούλη και προσεύχομαι να το κρατήσω αγκαλίτσα το αγοράκι μου...
πωπω καλη μου τι περασες!!! Τωρα ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα και συντομα θα κρατας το αγορακι σου στην αγκαλια σου. Ειναι ευκαιρια να αφησεις πισω σου οσο γινεται την ασχημη αυτη εμπειρια. Άσχημες εμπειρίες... 415870 Άσχημες εμπειρίες... 315810

21Άσχημες εμπειρίες... Empty Απ: Άσχημες εμπειρίες... Σαβ Ιουν 05, 2010 1:20 pm

vasomits

vasomits
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
faye έγραψε:
vasomits έγραψε: πιστεύω πολύ στον θεούλη και προσεύχομαι να το κρατήσω αγκαλίτσα το αγοράκι μου...
πωπω καλη μου τι περασες!!! Τωρα ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα και συντομα θα κρατας το αγορακι σου στην αγκαλια σου. Ειναι ευκαιρια να αφησεις πισω σου οσο γινεται την ασχημη αυτη εμπειρια. Άσχημες εμπειρίες... 415870 Άσχημες εμπειρίες... 315810

Οσο και να προσπαθείς να ξεχάσεις είναι δύσκολο, τουλάχιστον απαλύνεται ο πόνος με το πλασματάκι που έχω αυτή την στιγμή στην κοιλίτσα μου και με τις κλωτσίτσες του μου δίνει δύναμη και αγωνία για την στιγμή που θα τον κρατήσω αγκαλίτσα!!!

22Άσχημες εμπειρίες... Empty Απ: Άσχημες εμπειρίες... Σαβ Ιουν 05, 2010 1:23 pm

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasomits έγραψε:
faye έγραψε:
vasomits έγραψε: πιστεύω πολύ στον θεούλη και προσεύχομαι να το κρατήσω αγκαλίτσα το αγοράκι μου...
πωπω καλη μου τι περασες!!! Τωρα ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα και συντομα θα κρατας το αγορακι σου στην αγκαλια σου. Ειναι ευκαιρια να αφησεις πισω σου οσο γινεται την ασχημη αυτη εμπειρια. Άσχημες εμπειρίες... 415870 Άσχημες εμπειρίες... 315810

Οσο και να προσπαθείς να ξεχάσεις είναι δύσκολο, τουλάχιστον απαλύνεται ο πόνος με το πλασματάκι που έχω αυτή την στιγμή στην κοιλίτσα μου και με τις κλωτσίτσες του μου δίνει δύναμη και αγωνία για την στιγμή που θα τον κρατήσω αγκαλίτσα!!!
καλη μου το καταλαβαινω γι αυτο δεν σου ειπα να ξεχασεις αλλα να αφησεις πισω σου . Να μην την φερνεις συνεχεια στο μυαλο σου και σκεφτεσαι οτι σε λιγο καιρο θα εχεις ενα γερο παιδακι στην αγκαλια σου. Καποια πραγματα δεν μπορεις να τα ξεχασεις. Απλα η ρουτινα της καθημερινοτητας δεν σε αφηνει να τα σκεφτεσαι και τοσο συχνα. Wink

23Άσχημες εμπειρίες... Empty Ασχημες εμπειριες..... Σαβ Ιουν 05, 2010 1:26 pm

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και εγω εχω κανει δυο αποβολες!!μια μια ηταν πριν το πρωτο μου παιδι!απεβαλα 1εβδομαδα μετα το γαμο μου.μαλλον η κουρασει θα εφτεγε γιατι ολα πηγεναν μια χαρα.και η δευτερη ηταν μετα το πρωτο μου παιδι!!!ημουν σχεδων στην 8 εβδομαδα οταν μια μερα εκει που ημουν ξαπλωμενη στο κρεβατι και διπλα μου τον μικρο μου (ηταν τοτε 18 μηνων)πηγε να συκωθη απο το κρεβατι και εβαλε με δυμαμη το χερακι του πανω στη κοιλια μου.αυτο ηταν μετα απο λιγο ειχα κατευτειαν αιμα!!πηγαμε στο νοσοκομειο και εγινε η αποξιση.μετα απο την τελευταια αποβολη ηρθαν τα επομενα 3 αγγελουδια μου!!

24Άσχημες εμπειρίες... Empty Απ: Άσχημες εμπειρίες... Σαβ Ιουν 05, 2010 1:29 pm

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
naysika έγραψε:και εγω εχω κανει δυο αποβολες!!μια μια ηταν πριν το πρωτο μου παιδι!απεβαλα 1εβδομαδα μετα το γαμο μου.μαλλον η κουρασει θα εφτεγε γιατι ολα πηγεναν μια χαρα.και η δευτερη ηταν μετα το πρωτο μου παιδι!!!ημουν σχεδων στην 8 εβδομαδα οταν μια μερα εκει που ημουν ξαπλωμενη στο κρεβατι και διπλα μου τον μικρο μου (ηταν τοτε 18 μηνων)πηγε να συκωθη απο το κρεβατι και εβαλε με δυμαμη το χερακι του πανω στη κοιλια μου.αυτο ηταν μετα απο λιγο ειχα κατευτειαν αιμα!!πηγαμε στο νοσοκομειο και εγινε η αποξιση.μετα απο την τελευταια αποβολη ηρθαν τα επομενα 3 αγγελουδια μου!!
Λυπαμαι πραγματικα καλη μου . Δεν ξερω τι να πω . Πρεπει να ειναι πολυ δυσκολο αλλα τουλαχιστον εχεις 4 παιδακια τωρα που φανταζομαι οτι υπεραγαπας. Άσχημες εμπειρίες... 379767 Άσχημες εμπειρίες... 334590

25Άσχημες εμπειρίες... Empty Απ: Άσχημες εμπειρίες... Σαβ Ιουν 05, 2010 1:48 pm

Αννα Κ.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω δεν ειχα παλινδρομη ποτε ομως η αδερφουλα μου δεν ηταν τοσο τυχερη...Η 1η της παλινδρομη ηταν ακριβως οταν εμεινα κι εγω εγκυος-θα γεννουσαμε μαζι- ειχε ΠΗΤ 5/3 και εγω 21/3. Τελικα ο Θεουλης της εστειλε την ανιψια της τραγικη ειρωνια στις 5/3...
Μετα απο ενα χρονο και μαλιστα στον γαμο της-2 μερες μετα- ειχε παλι παλινδρομη (για την ακριβεια το συνδρομο του κενου εμβρυακου σακου) και εκανε αποξεση αντι να παει ταξιδακι.
Τωρα ομως ΕΥΤΥΧΩΣ η αδερφη διανυει την 16η εβδομαδα και ολα πανε καλα.
Βεβαια κανει ενεσεις αντιπηκτικες προληπτικα και επαιρνει και utrogestan αλλα ολα βαινουν καλως και το Νοεμβριο θα γινω εγω θεια!!! Άσχημες εμπειρίες... 215994

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις