Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
20 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 20 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

marizakismom

marizakismom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοιτα,κι εγω που εχω σκυλι μεσα στο σπιτι εχουμε καποιους κανονες..το σκυλι δεν ανεβαινει στον καναπε,κοιμαται στον διαδρομο,επ ουδενι δεν μπαινει στην κρεββατοκαμαρα ειδικα τωρα με το παιδι και για υπνο στο κρεββατι δεν το συζηταμε καν..οοοολα αυτα,τα εχει κανει οταν ηταν κουταβι και τον εχουμε μαλωσει,εχει μαθει να ξεχωριζει το σωστο απο το λαθος..
σχετικα με την δικη σου περιπτωση πιστευω πως το προβλημα σου δεν ειναι οτι δεν τα αγαπας η τα σιχαινεσαι αλλα πιο πολυ οτι τα φοβασαι..ισως οταν ησουν μικρουλα κατι να σε τρομαξε και να το εχεις παρει στραβα,γιατι δεν τιθεται θεμα σιχαματος..πιο πολυ βρωμιζει ενα πουλακι απο ενα σκυλι..εγω τα λατρευω και πολλες φορες πιο πολυ νοιαζομαι για τα ζωα (ειδικα τα σκυλια)παρα για τους ανθρωπους..κι εμενα περυσι τετοια εποχη κι ενω ημουν εγκυος στον τεταρτο μηνα μου φολιασαν το δευτερο σκυλι..αν με εβλεπες πως ημουν και πως εκανα θα με λυποσουν και θα εκλαιγες με λυγμους..εγω κι ο αντρας μου γι αυτο το σκυλι περασαμε πολλα..θελαμε να νοικιασουμε σπιτι και δεν βρισκαμε αλλα το σκυλι δεν το αφησαμε,υπηρξε περιοδος που δεν ειχαμε να φαμε αλλα το σκυλι ετρωγε υποαλλεργικη ξηρα τροφη των 40 ευρω(τα 10 κιλα)...ξενυχτησαμε διπλα της οταν τη στειρωσαμε(τα ιδια κανουμε και στον μικρο),πηγαιναμε παντου μαζι με τα σκυλια,τρωγαμε ωρες να βρουμε μια ερημη παραλια τα καλοκαιρια για να παμε μαζι για μπανιο και βρεθηκε ενας ππρας που της εριξε δηλητηριο και μου την ξεκανε..εμενα αυτο το σκυλι με εχει σωσει απο διερχομενο αυτοκινητο(κι αλλο ενα οταν ημουν 2-3 απο λυσσασμενο σκυλι αδεσποτο το οποιο σκοτωσε στη συνεχεια)..πιστεψε με ξερω πολυ καλα το σκυλι μου κι ολα τα σκυλια που ειχα γιατι εχω μεγαλωσει στην κυριολεξια με σκυλια και πολλα ζωα,δεν τα ειχα απλα στην αυλη..

manoula3

manoula3
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
marizakismom έγραψε:κοιτα,κι εγω που εχω σκυλι μεσα στο σπιτι εχουμε καποιους κανονες..το σκυλι δεν ανεβαινει στον καναπε,κοιμαται στον διαδρομο,επ ουδενι δεν μπαινει στην κρεββατοκαμαρα ειδικα τωρα με το παιδι και για υπνο στο κρεββατι δεν το συζηταμε καν..οοοολα αυτα,τα εχει κανει οταν ηταν κουταβι και τον εχουμε μαλωσει,εχει μαθει να ξεχωριζει το σωστο απο το λαθος..
σχετικα με την δικη σου περιπτωση πιστευω πως το προβλημα σου δεν ειναι οτι δεν τα αγαπας η τα σιχαινεσαι αλλα πιο πολυ οτι τα φοβασαι..ισως οταν ησουν μικρουλα κατι να σε τρομαξε και να το εχεις παρει στραβα,γιατι δεν τιθεται θεμα σιχαματος..πιο πολυ βρωμιζει ενα πουλακι απο ενα σκυλι..εγω τα λατρευω και πολλες φορες πιο πολυ νοιαζομαι για τα ζωα (ειδικα τα σκυλια)παρα για τους ανθρωπους..κι εμενα περυσι τετοια εποχη κι ενω ημουν εγκυος στον τεταρτο μηνα μου φολιασαν το δευτερο σκυλι..αν με εβλεπες πως ημουν και πως εκανα θα με λυποσουν και θα εκλαιγες με λυγμους..εγω κι ο αντρας μου γι αυτο το σκυλι περασαμε πολλα..θελαμε να νοικιασουμε σπιτι και δεν βρισκαμε αλλα το σκυλι δεν το αφησαμε,υπηρξε περιοδος που δεν ειχαμε να φαμε αλλα το σκυλι ετρωγε υποαλλεργικη ξηρα τροφη των 40 ευρω(τα 10 κιλα)...ξενυχτησαμε διπλα της οταν τη στειρωσαμε(τα ιδια κανουμε και στον μικρο),πηγαιναμε παντου μαζι με τα σκυλια,τρωγαμε ωρες να βρουμε μια ερημη παραλια τα καλοκαιρια για να παμε μαζι για μπανιο και βρεθηκε ενας ππρας που της εριξε δηλητηριο και μου την ξεκανε..εμενα αυτο το σκυλι με εχει σωσει απο διερχομενο αυτοκινητο(κι αλλο ενα οταν ημουν 2-3 απο λυσσασμενο σκυλι αδεσποτο το οποιο σκοτωσε στη συνεχεια)..πιστεψε με ξερω πολυ καλα το σκυλι μου κι ολα τα σκυλια που ειχα γιατι εχω μεγαλωσει στην κυριολεξια με σκυλια και πολλα ζωα,δεν τα ειχα απλα στην αυλη..

σιγουρα τα σκυλια εχουν πολλα να προσφερουν στους ανθρωπους!!οπως λες κ συ καποτε σ'εσωσε κιολας!!το πιστευω ακραδαντα αυτο!!δενονται με τον ιδιοκτητη τους!!
βασικα τα σκυλια ο αντρας μου δεν θα τα εδινε με τιποτα..μα με τιποτα ομως...αλλα εδω που ηρθαμε,οι παππουδες μου δεν τα θελουν γενικα κ ετσι δεν μπορουσαμε να τα φερουμε!!αν πηγαιναμε αλλου σιγουρα θα τα ειχαμε κιολας!!ειναι της μαμας μου το σπιτι(καλαδεν εμενει εδω βεβαια) κ αποκατω ειναι οι παππουδες κ οφειλαμε να σεβαστουμε τα θελω τους αφου μολις πρωτομπηκαμε!!τωρα που πηραμε αυτο το σκυλι,ακομα νομιζουν οτι το προσεχουμε επειδη ο ιδιοκτητης του λειπει..μεγα ψεμα βεβαια...αλλα μαλλον το πηραν χαμπαρι!! Razz Razz ε δεν γινοταν αλλιως..ο αντρας μου ακομα τα σκεφτεται τα πιτμπουλ μας..ειδικα ενα απ'αυτα το υπεραγαπουσε συνεχως ρωταει γι'αυτο κ ελπιζουμε καποια στιγμη να το παρουμε πισω!!μακαρι!!ξερω οτι θα χαρει ο αντρας μου κ αυτο μου φτανει!!μια φορα ηταν στεναχωρημενος για κατι οικογενειακο ο αντρας μου κ το θυμαμαι να πηγαινει κοντα στα ποδια του κ να τον κοιταζει μελαγχολικο!!δεν εφυγε στιγμη απο διπλα του!!ναι αυτο με συγκινησε!!ηταν υπεροχος σκυλος!

καλα αυτοπου ειπες οτι μαλλον κατι με τρομαξε κ δεν τα θελω....ωωω ναιιιι....ημουν ηδη τρομαγμενη απ'οταν γεννηθηκα!!οποτε εβλεπα σκυλο ετρεχα ουρλιαζοντας!!τα δικα μας σκυλιαομως δεν τα φοβομουν...απλα δεν εχω την αναγκη να τα χαιδεψω,να παιξω μαζι τους!!δεν θυμαμαι ποτε τον ευατο μου να ειδα σκυλο στον δρομο κ να ενθουσιαζομαι οπως κανουν αλλοι ''ωωω τι ομορφο σκυλακι κ γουτσου γουτσου''!!μπα ποτε στα χρονικα δεν μου συνεβη αυτο!! Rolling Eyes
χαχα!τι θυμηθηκα τωρα!!ειχα παει περσι στον χασαπη με την κορη μου που ηταν τοτε ενος κ κατι!!κανεις δεν της μιλησε ουτε πηγε κοντα της να της κανει ναζια...ωσπου...εκει στα ξαφνικα μπαινει μεσα μια κοπελα με το κανις της γεματο μπιχλιμπιδια κ κοκκαλακια κ τσουυυππππ ολοι αμεσως γυρω της κ αχουτο κ ειναι κουκλα κ τι αξιολατρευτη??!!!εεεεεεε?????????????στο σκυλι ολα αυτα??!!! Shocked
ουτε καν το προσεξα οτι ειχε μπει σκυλος μεσα....μετα τον χαμο κ τα αυτογραφα Laughing Razz εριξα μια ματια...ασυναισθητα!!
ωχ μαλλον παραειμαι κακια τωρα.. Embarassed
δεν ειμαι περηφανη γι'αυτο που νιωθω....αισθανομαι ντροπη κ στεναχωρια οταν ερχονται κοντα μουετσι αγαπησιαρικα κ δεν εχω το συναισθημα να τα χαιδεψω....δεν ξερω καν πως ειναι αυτο το συναισθημα να θες να αγκαλιασεις ενα σκυλακι!! Embarassed

marizakismom

marizakismom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βρε σημασια εχει να μην θελεις το κακο τους,οχι σωνει και καλα να κανεις σαν τρελλη γι αυτα!!εισαι φιλοζωη,δεν τα χτυπας,δεν τα σκοτωνεις,λυπασαι να τα βλεπεις πεινασμενα/διψασμενα/χτυπημενα/παρατημενα κτλ...δε σημαινει οτι επειδη θες να κρατας τις αποστασεις σου οτι δεν εισαι καλος ανθρωπος η οτι θα επρεπε να νιωθεις τυψεις..εγω ειμαι σιγουρη οτι απλα τα φοβασαι,οπως σου ειπα-ισως σε τρομαξαν οταν ησουν μωρακι ακομη κι αν δεν το θυμασαι ουτε εσυ ουτε κανενας αλλος..εγω πχ..εχω αγοραφοβια κι ειμαι 1000% σιγουρη οτι μικρη εχασα τη μαμα μου μεσα σε κοσμο εστω και για 2'..δεν το θυμαμαι,ουτε κι εκεινη φυσικα αλλα ειμαι πεπεισμενη οτι εχει συμβει για αυτο κι εχω αυτην την φοβια..φροντισε να φερεσαι σωστα και να τα προστατευεις οπως μπορεις κι ας μην τα χαιδεψεις ποτε..απλα για τα παιδακια σου,θα τους κανει καλο να εχουν πιο στενη επαφη απο οτι εχεις εσυ..να μαθουν να τα αγαπουν και να τα σεβονται,να μην τα βλεπουν σαν παιχνιδια,αλλα σαν φιλους..μεγαλωνοντας θα ανταμειφθεις γι αυτο!!πιστεψε με..και μη τα σιχαινεσαι,εκεινα ειναι πιο καθαρα απο μερικους ανθρωπους..πχ ο αλλος κατουραει διπλα στο παιδι σου μεσα στη θαλασσα,ο σκυλος ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να το κανει αυτο ακομη και να θελει..

manoula3

manoula3
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
marizakismom έγραψε:βρε σημασια εχει να μην θελεις το κακο τους,οχι σωνει και καλα να κανεις σαν τρελλη γι αυτα!!εισαι φιλοζωη,δεν τα χτυπας,δεν τα σκοτωνεις,λυπασαι να τα βλεπεις πεινασμενα/διψασμενα/χτυπημενα/παρατημενα κτλ...δε σημαινει οτι επειδη θες να κρατας τις αποστασεις σου οτι δεν εισαι καλος ανθρωπος η οτι θα επρεπε να νιωθεις τυψεις..εγω ειμαι σιγουρη οτι απλα τα φοβασαι,οπως σου ειπα-ισως σε τρομαξαν οταν ησουν μωρακι ακομη κι αν δεν το θυμασαι ουτε εσυ ουτε κανενας αλλος..εγω πχ..εχω αγοραφοβια κι ειμαι 1000% σιγουρη οτι μικρη εχασα τη μαμα μου μεσα σε κοσμο εστω και για 2'..δεν το θυμαμαι,ουτε κι εκεινη φυσικα αλλα ειμαι πεπεισμενη οτι εχει συμβει για αυτο κι εχω αυτην την φοβια..φροντισε να φερεσαι σωστα και να τα προστατευεις οπως μπορεις κι ας μην τα χαιδεψεις ποτε..απλα για τα παιδακια σου,θα τους κανει καλο να εχουν πιο στενη επαφη απο οτι εχεις εσυ..να μαθουν να τα αγαπουν και να τα σεβονται,να μην τα βλεπουν σαν παιχνιδια,αλλα σαν φιλους..μεγαλωνοντας θα ανταμειφθεις γι αυτο!!πιστεψε με..και μη τα σιχαινεσαι,εκεινα ειναι πιο καθαρα απο μερικους ανθρωπους..πχ ο αλλος κατουραει διπλα στο παιδι σου μεσα στη θαλασσα,ο σκυλος ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να το κανει αυτο ακομη και να θελει..

καλημερααα!!! Laughing συμφωνω μ'αυτα που λες!!ισως να εχω φοβηθει κιολας...ξερω κ γω?? Embarassed παντως αυτο με την αγοραφοβια ωραια το εθεσες..δεν το ειχα δει ποτε απ'αυτη την μερια!δεν ξερω αν ισχυει κ σε μενα αυτο...αλλα γενικα δεν ασχολουμαι πολυ με τα ζωα...οχι μονο με τα σκυλια! Embarassed εεε αντε να πω οτι μ'αρεσουν τα αλογα...αλλα κ παλι δεν με πειραζει που δεν εχω η' που μπορει να μην αποκτησω ποτε!! Rolling Eyes ωω θεε μου οσο μιλαω τοσο νιωθω κ πιο κομπλεξικη!! Razz
αλλα ενταξει δεν θελω να παθαινουν κακο ουτε φυσικα να τους κανω!!ελπιζω καποτε να γινω πιο φιλοζωη!!η' τουλαχιστον να το δειχνω περισσοτερο!! Laughing
ναι,τα παιδια μου θελω να μαθουν ν'αγαπανε τα ζωα!!κ ουτε τα παρασυρω να μην τα αγαπανε λεγοντας τους τετοιες βλακειες!

ααααααα!!!τι θυμηθηκααα!!!οταν ημουν 12 χρονων ειχα εισαχθει σε νοσοκομειο για αφαιρεση σκωληκοειδιτιδας!στο διπλανο δωματιο ηταν ενα παιδακι λιγο μεγαλυτερο μου κ ρωταω τη μαμα μου τι εχει το παιδακι κ ειναι ετσι??γιατι το εφεραν εδω??κ θυμαμαι οτι μου ειπε οτι το παιδακι καταπιε απο καπου καταλαθος μια τριχα γατας η' σκυλου (δεν θυμαμαι)! Shocked επαθε τον γνωστο εχινοκοκκο νομιζω! ΠΑΙΔΙΑ Κ ΖΩΑ.ΜΗΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ;;; - Σελίδα 2 534787 ΠΑΙΔΙΑ Κ ΖΩΑ.ΜΗΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ;;; - Σελίδα 2 534787 ωωω ναι απο τοτε δεν ακουμπαγα σκυλο η' γατα ουτε για αστειο!!χαχα!!με θυμαμαι για πολυ καιρο μετα να λεω σε ολους μην πιανεται το σκυλι κ παθετε εχινοκοκκο! ΠΑΙΔΙΑ Κ ΖΩΑ.ΜΗΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ;;; - Σελίδα 2 534787 ακομα κ τωρα οταν ο αντρας μου παιζει με τα παιδια κ το σκυλι εξω,εγω καθομαι μεσα ΦΥΣΙΚΑ κ κανω δουλειες κ φωναζω καθε λιγο κ λιγακι ''προσεχε μην καταπιουν τριχα!μην βαζουν τα χερια τους στο στομα!κανονισε να παθουν τιποτα τα παιδια απ'τις τριχες κ να παθω υστερια!''
ωχ παναγια μου λετε απ'αυτα να μην τα θελω!??!τωρα μου βγαινουν ολα!
το αλογο π.χ δεν το σιχαινομαι..δηλαδη μπορει κ να μην πλυνω τα χερια μου μετα....μμμμ μαλλον! Laughing αλλα κ παλι οποτε παμε βολτα εδω στο νησι σ'ενα χωραφι που εχουν πολλα μαζι...εεε ειμαι η μονη που μενει μεσα στο αυτοκινητο!!δεν κουνιεμαι ρουπι!α!κ απορω κιολας που ξεβολευονται ολοι να πανε να τα χαιδεψουν..μα ποιος ο λογος???εκεινοι φυσικα σκεφτονται το αντιθετο για μενα..μα γιατι δεν θελει να τα χαιδεψει??μα πως κρατιεται?? Razz Razz
αχ!αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου!! Rolling Eyes Razz

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μανουλα3 πληροφοριακα θα σου πω το παιδακι δεν επιασε εμβολιασμενο σκυλο, δευτερον οι σκυλοι δεν κολανε αχινοκοκο απο την τριχα ειναι λαθος πληροφορια αυτη κολανε αν ερθεις σε επαφη με τα περιττωματα και εχει το μικροβιο το ζωο αρα δεν το εχεις αποπαρατωσει και εμβολιασει, ναι σιγουρα απο αυτο σου εχει μεινει και δεν θες να τα χαιδευεις, αλλα οπως σου ειπε και η μαριζακιμομ αρκει να μην θες να τους κανεις κακο και στην αναγκη να τα βοηθησεις, αλλοι δεν κανουν ουτε αυτα

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω που αγαπαω τα ζωα, με τις γατες δεν θα τρελαθω, δεν μου βγαζουν να της χαιδεψω και φοβαμαι τις κινησεις τους, αυτο δεν λεει κατι, μια χαρα φιλοζωη εισαι και εσυ

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΓΩ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΜΕ ΓΑΤΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΚΥΛΑΚΙ.ΑΠΟ ΤΑ 2 ΕΙΔΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΟΤΙ ΟΙ ΣΚΥΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΙΣΤΑ ΖΩΑ.Η ΓΑΤΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΝ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑΞΕΙΣ ΣΤΟ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΝΥΠΟΠΤΟ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΣΕ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΕΙ.Η ΓΑΤΑ ΘΕΛΕΙ ΧΑΔΙΑ ΟΤΑΝ ΑΥΤΗ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΕΣΥ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΣΚΥΛΟ.ΟΛΑ ΤΑ ΖΩΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΦΤΑΝΟΥΜΕ ΣΕ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ.ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΝΑ ΓΛΥΦΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΟΤΑΝ ΤΑ ΓΛΥΦΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ , ΠΑΩ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΛΕΝΩ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΟΥΤΕ ΕΚΕΙΝΗ ΑΥΤΑ.

manoula3

manoula3
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μιλουπακι έγραψε:Μανουλα3 πληροφοριακα θα σου πω το παιδακι δεν επιασε εμβολιασμενο σκυλο, δευτερον οι σκυλοι δεν κολανε αχινοκοκο απο την τριχα ειναι λαθος πληροφορια αυτη κολανε αν ερθεις σε επαφη με τα περιττωματα και εχει το μικροβιο το ζωο αρα δεν το εχεις αποπαρατωσει και εμβολιασει, ναι σιγουρα απο αυτο σου εχει μεινει και δεν θες να τα χαιδευεις, αλλα οπως σου ειπε και η μαριζακιμομ αρκει να μην θες να τους κανεις κακο και στην αναγκη να τα βοηθησεις, αλλοι δεν κανουν ουτε αυτα

χιχι!!καλα μην νομιζεις οτι θυμαμαι κ τι μου ειχαν πει ακριβως για το παιδακι...αλλα κρατησα αυτο..οτι κατι επαθε απο καποιο κατοικιδιο!οτι καποιο κατοικιδιο ηταν υπευθυνο!τοτε δεν ηξερα καν τι ειναι αχινοκοκκος κ τι προκαλει,ουτε που εδωσα σημασια....το μονο που μ'ενοιαζε ειναι οτι ενιωσα οτι μπορεις να παθεις κακο απο ζωο!!μπορει κ γι'αυτο να μην τα χαιδευω..καθολου απιθανο!! Razz

μανουλα


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
GEODATOU έγραψε:ΕΓΩ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΜΕ ΓΑΤΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΚΥΛΑΚΙ.ΑΠΟ ΤΑ 2 ΕΙΔΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΟΤΙ ΟΙ ΣΚΥΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΙΣΤΑ ΖΩΑ.Η ΓΑΤΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΝ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑΞΕΙΣ ΣΤΟ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΝΥΠΟΠΤΟ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΣΕ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΕΙ.Η ΓΑΤΑ ΘΕΛΕΙ ΧΑΔΙΑ ΟΤΑΝ ΑΥΤΗ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΕΣΥ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΣΚΥΛΟ.ΟΛΑ ΤΑ ΖΩΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΦΤΑΝΟΥΜΕ ΣΕ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ.ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΝΑ ΓΛΥΦΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΟΤΑΝ ΤΑ ΓΛΥΦΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ , ΠΑΩ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΛΕΝΩ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΟΥΤΕ ΕΚΕΙΝΗ ΑΥΤΑ.
συμφωνω απολυτα μα απολυτα μαζι σου

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μανουλα έγραψε:
GEODATOU έγραψε:ΕΓΩ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΜΕ ΓΑΤΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΚΥΛΑΚΙ.ΑΠΟ ΤΑ 2 ΕΙΔΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΟΤΙ ΟΙ ΣΚΥΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΙΣΤΑ ΖΩΑ.Η ΓΑΤΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΝ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑΞΕΙΣ ΣΤΟ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΝΥΠΟΠΤΟ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΣΕ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΕΙ.Η ΓΑΤΑ ΘΕΛΕΙ ΧΑΔΙΑ ΟΤΑΝ ΑΥΤΗ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΕΣΥ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΣΚΥΛΟ.ΟΛΑ ΤΑ ΖΩΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΦΤΑΝΟΥΜΕ ΣΕ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ.ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΝΑ ΓΛΥΦΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΟΤΑΝ ΤΑ ΓΛΥΦΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ , ΠΑΩ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΛΕΝΩ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΟΥΤΕ ΕΚΕΙΝΗ ΑΥΤΑ.
συμφωνω απολυτα μα απολυτα μαζι σου
ΠΑΙΔΙΑ Κ ΖΩΑ.ΜΗΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ;;; - Σελίδα 2 379767 ΠΑΙΔΙΑ Κ ΖΩΑ.ΜΗΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ;;; - Σελίδα 2 379767 ΠΑΙΔΙΑ Κ ΖΩΑ.ΜΗΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ;;; - Σελίδα 2 379767

μανουλα


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
GEODATOU έγραψε:
μανουλα έγραψε:
GEODATOU έγραψε:ΕΓΩ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΜΕ ΓΑΤΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΚΥΛΑΚΙ.ΑΠΟ ΤΑ 2 ΕΙΔΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΟΤΙ ΟΙ ΣΚΥΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΙΣΤΑ ΖΩΑ.Η ΓΑΤΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΝ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑΞΕΙΣ ΣΤΟ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΝΥΠΟΠΤΟ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΣΕ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΕΙ.Η ΓΑΤΑ ΘΕΛΕΙ ΧΑΔΙΑ ΟΤΑΝ ΑΥΤΗ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΕΣΥ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΣΚΥΛΟ.ΟΛΑ ΤΑ ΖΩΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΦΤΑΝΟΥΜΕ ΣΕ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ.ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΝΑ ΓΛΥΦΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΟΤΑΝ ΤΑ ΓΛΥΦΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ , ΠΑΩ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΛΕΝΩ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΟΥΤΕ ΕΚΕΙΝΗ ΑΥΤΑ.
συμφωνω απολυτα μα απολυτα μαζι σου
ΠΑΙΔΙΑ Κ ΖΩΑ.ΜΗΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ;;; - Σελίδα 2 379767 ΠΑΙΔΙΑ Κ ΖΩΑ.ΜΗΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ;;; - Σελίδα 2 379767 ΠΑΙΔΙΑ Κ ΖΩΑ.ΜΗΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ;;; - Σελίδα 2 379767
ε ναιαιαι αφου συμφωνω φιλη μου να μην το πωω;; γιατι να το κρυψωμεν αλλωστε..χιχι ΠΑΙΔΙΑ Κ ΖΩΑ.ΜΗΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ;;; - Σελίδα 2 804467 ΠΑΙΔΙΑ Κ ΖΩΑ.ΜΗΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ;;; - Σελίδα 2 804467

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εχω κ γω σκυλάκι στο σπίτι και ανυπομονώ να γνωριστουν με το μωρακι που θα φερουμε στον κόσμο.
αν το ζωο ζει στο σπιτι -ειναι καθαρο και εμβολιασμενο και φροντισμενο οσον αφορα την εκπαιδευση του δεν νομιζω οτι υπάρχει προβλημα.
εξαλλου την σχεση του ζωου με το παιδι- την 'νιώθεις' γιατι θα γνωριστουν καλά.
Φυσικα μεχρι να εδραιωθει η σχεση θελει να εισαι παντα απο κοντα και να προσεχεις.
το σκυλι αντιμετωπιζει τα μελη της οικογενειας σαν μελη της αγελης του και δεν θα τους εκανε κακο- παρα μονο αν αισθανθεί απειλη.
τα ανασφαλη παιδια (όπως και οι ενιλικοι) απεναντι στα ζωα χρειαζονται σιγουρα- επιβλεψη-
τα μεγαλωμενα με τετραποδους φιλους ειναι σκετη απολαυση!!
εχω ζωντανα παραδειγματα- την ανηψια μου που τα τρεμει- οποτε κ ποτε δεν θα τα αφηνα μονα τους μαζι- και ο γιος της κουμπαρας μου- που το σκυλι το κανει καροτσακι- και ο σκυλος το ευχαριστιέται κι ολας!! Very Happy Very Happy
απο γατες -δεν γνωριζω κατι...

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εχω 8 γατους κ ενα χαζοσκυλο με τα οποια θα μεγαλωσει το παιδι μου μαζι γιατι απο οσο θυμαμαι τον εαυτο μου κ απο φωτογραφιες που βλεπω στα παιδικα μου αλμπουμ ημουν παντα μεσα σε ενα κοτετσι με εναν σκυλο μια κατσικα μια γατα κουνελια κλπ εχω φωτο που τρωω παγωτο με το σκυλο μαζι μας μαζι κ ξερις δεν εχω περασει καμια παιικι ασθενεια κ τα ζωντανα τοτε δεν ειχαν εμβολια ουτε ξερανε τι ηταν αυτα θα χαρω πολυ που το παιδι μου θα μεγαλωσει ετσι γιατι ξερω οτι τα ζωα μου ειναι εμβολιασμενα ποπαρασιτωμενα με καλους τροπους δοκιμασμενα για την υπομονη τους απο εκει κ περα ειναι αυτο που λεω το παιδι σου κ το σκυλι σου οπως το μαθεις κανει εαν μαθει απο μωρο τι πρεπει να κανει τοτε δεν θα χρειαστει να τρομαζεις

http://www.gatospito.com

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μανουλα έγραψε: ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ Τ ΑΖΩΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΟΙ ΤΑ ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΛΛΑ ΟΧΙ Κ ΕΤΣΙ..Η ΓΑΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΝΥΧΙΑ Κ ΜΠΟΡΕΙ ΑΘΕΛΑ ΤΗΣ ΝΑ ΣΕ ΓΔΑΡΕΙ.ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΜΥΝΘΕΙ..ΜΠΟΡΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΒΓΑΛΕΙ...
εδω σαν γατομανα σου λεω οτι η γατα κανει αγαπες κ πατουσακια στο μωρο κ δεν εχι σκοπο να τουβγαλει τα ματια νιωθει τρυφεροτητα για το μωρο κ αυτο φαινετε στα ματια της οταν μια γατα κλεινει τα ματια της ετσι τρυφερα σημαινει οτι σε αγαπαει κ δεν θα σου κανει κακο

http://www.gatospito.com

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μανουλα έγραψε: Κ ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΕ ΤΡΟΜΑΞΕ Κ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΘΥΜΩΣΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ
Μποξερ μια φυλη που αγαπαει τα παιδια στο βιντεο παρολες τις κλωτσιες που εχει φαει απο το μωρο το γλυφει κ προσπαθει να το σταματησει απο το να τον κλωτσαει δεν μπορω ν ακτα λαβω εαν θυληκο η αρσενικο

http://www.gatospito.com

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μανουλα έγραψε: ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΤΡΕΛΛΗ Twisted Evil Twisted Evil
καλα τρελλο γελιο το εδειξα στον αντρα μου κ ειπε οτι δεν ηξερε πως θα αντιδραση εαν το εκανε ο σκυλος μας αλλα νομιζει οτι δεν θα ειχε προβλημα πο την στιγμη που ξερουμε οτι ειναι υγιες το σκυλι μας αυτα συγνωμη για τις πολλες παραθεσης

http://www.gatospito.com

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αρσενικο ειναι και μαλιστα κουταβι και ας φαινεται μεγαλο, γιαυτο δεν μπορεις να το καταλαβεις (ειναι μκρο) γιατι και αυτο ειναι μικρο σε ηλικια και ας ειναι θρεφταρακι χαχαχα

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ladycut συμφωνω σε αυτα που λες αλλα το τελευταιο δεν θα μου αρεσε τοσο πολυ ωρα να το σαλιωνει το παιδι, οχι απο πλευρα μικροβιων ξερω πολυ καλα αν εχουν εμβολιο και αποπαρατωση δεν τιθεται θεμα, δεν ειναι τυχαιο που τα σκυλια με το σαλιο τους γιανουν τι ςπληγες τους, απλα δεν θα μου αρεσε να γλυφει τοσο πολυ, εδω εγω δεν μπορω να γλυφω ετσι το παιδι μου Razz Razz

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μιλουπακι έγραψε:ladycut συμφωνω σε αυτα που λες αλλα το τελευταιο δεν θα μου αρεσε τοσο πολυ ωρα να το σαλιωνει το παιδι, οχι απο πλευρα μικροβιων ξερω πολυ καλα αν εχουν εμβολιο και αποπαρατωση δεν τιθεται θεμα, δεν ειναι τυχαιο που τα σκυλια με το σαλιο τους γιανουν τι ςπληγες τους, απλα δεν θα μου αρεσε να γλυφει τοσο πολυ, εδω εγω δεν μπορω να γλυφω ετσι το παιδι μου Razz Razz
ναι αλλα βρε συ εαν το κανει μια φορα μονο δεν πειραζει ετσι καταλαθος

http://www.gatospito.com

κατιουλα

κατιουλα
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ο αντρας μου εχει ενα λυκοσκυλο μεγαλο!ο γιος μου ειναι αθεοφοβος!τον χαιδευει,τον φιλαει,τον αγκαλιαζει κ σχεδον τον καβαλαει....ναι καλα διαβασατε!εν μερη χαιρομαι που εχει οικειοτητα με τα ζωα,αλλα συναμα φοβαμαι γιατι δε παυει να ειναι ζωο κ η συμπεριφορα του απροβλεπτη... ΠΑΙΔΙΑ Κ ΖΩΑ.ΜΗΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ;;; - Σελίδα 2 534787

TaniaV

TaniaV
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Olivia έγραψε:Μανουλα, έχεις ζώα;;;




Ολίβια καλησπέρα, ήθελα να σε ρωτήσω, μιας κ έχω κ εγώ δυο γάτες, έναν 2χρονο αρσενικό καστράτο κ μια χρονιάρα τοσοδουλα Λουκρητία, μακριτριχα αδεσποτουλια αλλά ολοκάθαρα, ούτε τοξόπλασμα είχαν, οπότε τα φιλάω άνετα κ τα παίζω για όσο θα μπορώ ακόμα. Τα έχω μάθει να είναι τώρα πιο πολύ στον ταρατσοκηπο, αλλά κ μέσα με μέτρο πια.. για να μην τους κακοφανει απότομα το πολύ έξω όταν έρθει το μωρό. Ο άντρας μου είναι πιο παρανοϊκός/προσεκτικός , είχε συνηθίσει να έχουν τα ζώα εκτός σπιτιού σε κήπο, κ τώρα στο διαμέρισμα, παρόλο που δεν έχουν επαφή με άλλα ζώα, δε θέλει να είναι αμέσως κοντά με το μωρό από την αρχή, κυρίως για τις τρίχες αλλά κ την σκόνη, μικρόβια κ ότι άλλο θα μεταφέρουν από έξω, καθώς κ για τυχόν άγρια συμπεριφορά η ζηλεια στο νέο μέλος. Εγώ πάλι δε ξέρω, νομίζω πως σιγά σιγά πρέπει οι γάτες να το συνηθίσουν από την αρχή, έστω πολύ σταδιακά κ όχι μήνες μετά.. Είναι και τα δυο πολύ καλόβολα γατάκια, αν και η μικρή είναι πολύ φοβιτσιαρα σε κάθε τι καινούριο αλλά κ σε οποιονδήποτε ξένο κόσμο, άλλα όσο να ναι το μωρό κ το συνεχές ενδιαφέρον μου προς εκείνο μπορεί να τους φέρει ζηλεια, η να τους φανεί εμπόδιο η απειλή ως να το συνηθίσουν. Φροντίζω να είναι πάντα κομμένα τα νύχια τους φυσικά, αλλά ο άντρας μου λέει να τους ρίξουμε κ ένα κούρεμα όταν είναι να έρθουν σε επαφή με το μωρό... Εσύ πως τα βρήκες όταν γυρίσατε σπίτι? Ήταν εύκολη η προσαρμογή, με τις τρίχες τι γίνεται? Επίσης ο κτηνίατρος μου συνέστησε να βρω παιδίατρο που να έχει ζώα ο ίδιος, διότι μπορεί να ακούσω λέει διάφορα άσχετα από μη ζωόφιλους παιδίατρους, εσύ τι λες κ πως τα καταφέρατε?

Τανια

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τανια τα γατια ειναι πιο σιγουρα οταν ειναι σπιτιου, να μην κυκλοφορουν στο δρομο δηλ γιατι μπορει να φερουν πολλα, δεν καταλαβα που τα εχεις, αν ειναι μεσα στο σπιτι η μπαλκονι οκ αν βγαινουν μονα τους και στο δρομο να εχεις μια προσοχη

TaniaV

TaniaV
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μιλουπακι έγραψε:τανια τα γατια ειναι πιο σιγουρα οταν ειναι σπιτιου, να μην κυκλοφορουν στο δρομο δηλ γιατι μπορει να φερουν πολλα, δεν καταλαβα που τα εχεις, αν ειναι μεσα στο σπιτι η μπαλκονι οκ αν βγαινουν μονα τους και στο δρομο να εχεις μια προσοχη


Εχουμε κανει την ταρατσα του 5ου οροφου κηπο κανονικο! αλλα ειναι μονο δικος τους κ δικος μας, πως να φτασει αλλο ζωακι εκει εκτος απο ζωακια λουλουδιων κ κανενα ιπταμενο. Το θεμα ειναι πως κ ποτε φερνω τις γατες κοντα στο μωρο.. χωρις να με κραζει ο αντρας μου, κ αν ισχυει το να βρω παιδιατρο που να εχει ζωα εν συγκρισει με καποιον μη ζωοφιλο. Rolling Eyes

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ε τοτε δεν εχεις θεμα σε περιορισμενο μερος που ελενχεις ειναι, κοιτα απλα καλο ειναι να βρεις εναν παιδιατρο που να ειναι σωστος με βαση τις ερευνες, αν τις γνωριζει καλα ξερει οτι τα ζωα δεν εχουν θεμα με τα παιδια του σπιτιου, αν πεσεις σε κανα μη φιλοζωο ομως ναι μπορει να ακουσεις και βλακειες

marakious

marakious
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
+φωνω απόλυτα με την φίλη Maya ΠΑΙΔΙΑ Κ ΖΩΑ.ΜΗΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ;;; - Σελίδα 2 215994

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις