Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

gennie


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Απλά για τον αντίλογο:
http://www.homeopathy.gr/homgreek.htm

Ο καθένας δοκιμάζει και αποφασίζει τις μεθόδους που τον εξυπηρετούν και του ταιριάζουν. Απλά δεν ακούω πολλές φορές τους πολέμιους της ομοιοπαθητικής να αναφέρουν κλασσικούς γιατρούς που χρεώνουν πάμπολλα λεφτά τους ασθενείς τους, τους μπουκώνουν με άχρηστα φάρμακα και δουλεύουν για τα υπερκέρδη των φαρμακοβιομηχανιών. Ναι, έχουν υπάρξει απατεώνες ομοιοπαθητικοί, αλλά έχουν υπάρξει και παρα πολλοί κλασσικοί γιατροί που εξαπατούν το κοινό. Οι εναλλακτικές μορφές ιατρικής υπάρχουν και χρησιμοποιούνται χιλιάδες χρόνια σε πολλούς λαούς. Γιατρεύουν την ψυχή παράλληλα με το σώμα (για να το βοηθήσουν να μην ξανανοσήσει, σε αντίθεση με τη συμπτωματική αντιμετώπιση της κλασσικής ιατρικής π.χ. καταστέλλω το εξάνθημα, δεν κοιτάω να γιατρέψω την αιτία που μου το προκάλεσε) και ενεργοποιούν τις εκπληκτικές δυνατότητες αυτοϊασης του ανθρώπινου σώματος. Τι άλλο θα μπορούσε να ζητήσει κανείς?

77ΠΟΙΑ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ?? - Σελίδα 4 Empty Αυτό δεν είναι αντίλογος! Δευ Μαρ 14, 2011 5:28 am

alexanderchalkidis


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Με το συμπάθειο αλλά αυτός ο ιστότοπος δεν είναι αντίλογος. Οι υποτιθέμενες βιβλιογραφικές αναφορές του είναι συνήθως σε πράγματα που εκδίδονται από το Journal of Alternative... ή άλλα του κλάδου. Σαν να λέμε ότι πιστοποιεί ο αδελφός μου ότι μπορώ να πετάξω!

Ακόμα χειρότερο το γεγονός ότι όταν ανατρέξεις στα πορίσματα αυτών των μελετών, δεν αναφέρουν τέτοια θετικά συμπεράσματα για τα οποία τα χρησιμοποιεί το κείμενο!!

Έκατσα και έγραψα έναν μικρό οδηγό για μερικούς από τους τρόπους που προσπαθεί το www.homeopathy.gr να θολώσει τα νερά. Ελπίζω να το βρείτε χρήσιμο γενικώς σε μια εποχή που το ράδιο αρβύλα του διαδικτύου μας ταλαιπωρεί όλους.

http://alexartisia.wordpress.com/2011/03/14/www-homeopathy-gr-%ce%b5%cf%80%ce%b9%ce%ba%ce%bf%ce%b9%ce%bd%cf%89%ce%bd%ce%b9%ce%b1%ce%ba%ce%ae-%ce%b1%ce%ba%cf%84%ce%b9%ce%bd%ce%bf%ce%b3%cf%81%ce%b1%cf%86%ce%af%ce%b1-%cf%84%ce%b7%cf%82-%ce%bf/







[url][/url]

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να ρωτησω κατι, τα ομοιπαθητικα φαρμακα δεν ειναι εγκεκριμενα απο τον ΕΟΦ? Και οι ομοιοπαθητικοι δεν ειναι αποφοιτοι ιατρικης σχολης (δυο που γνωριζω εχουν τελειωσει ιατρικη σχολη).Μπορει δλδ ο καθενας να δηλωσει ομοιοπαθητικος-γιατρος? Rolling Eyes

gennie


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Όχι, για να δηλώσεις ομοιοπαθητικός γιατρός ΠΡΕΠΕΙ να έχεις τελειώσει την ιατρική. Ο ίδιος ο Βυθούλκας, ο "πατέρας" της ομοιοπαθητικής στην Ελλάδα, απ'όσο γνωρίζω, τη διδάσκει ΜΟΝΟ σε γιατρούς.
Δυστυχώς, έχουν υπάρξει διάφοροι οι οποίοι ασχολούνταν με την ομοιοπαθητική και άρχισαν να δηλώνουν δεξιά και αριστερά γιατροί. Αυτοί όντως έχουν μεγάλο μερίδιο ευθύνης για το κακό όνομα της ομοιοπαθητικής, αλλά είναι σαν να βάζεις χ σε όλη την κλασσική ιατρική γενικώς, επειδή έπεσες σ'έναν απατεώνα.

gennie


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και, ναι, είναι αναγνωρισμένα από τον ΕΟΦ

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαλιστα,μου το ξεκαθαρισες ευχαριστω. Τοτε για ποιο λογο να υπαρχουν τοσοι που δηλωνουν "κατα" της ομοιοπαθητικης?Αφου εξασκειται απο γιατρους,τα φαρμακα ειναι εγκεκριμενα απο τον ΕΟΦ,δεν βλεπω καποιο σοβαρο λογο να ειναι κανεις εναντιον. Rolling Eyes
Προσωπικα με ενδιαφερει κ ψαχνω καποιον ομοιοπαθητικο παιδιατρο για τις αλλεργιες των παιδιων μου.Μεχρι στιγμης τα παρακολουθει παιδιατρος-σκετο.
Εχω και αλλη απορια,σε περιπτωση λοιμωξης ή ιωσης δινουν αντιβιωση? Πως το αντιμετωπιζουν?Περα απο την προληψη,αν προκυψει κατι απο τα παραπανω πως το χειριζονται?

alexanderchalkidis


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εντόπισες ένα από τα μεγάλα προβλήματα. Οι ομοιοπαθητικοί διστάζουν να παραδεχθούν ότι δεν θεραπεύουν τα πάντα. Κυκλοφορούνε μάλιστα μπούρδες στο διαδίκτυο ότι η Πάμελα Άντερσον θεράπευσε την ηπατίτιδα Γ της έτσι ή ότι ο Μπέκαμ έφτιαξε το πόδι του πριν το παγκόσμιο κύπελλο χάρη στην ομοιοπαθητική!

Το γεγονός ότι είναι εγκεκριμένα από τον ΕΟΦ τα φάρμακα δεν σου λέει τίποτα. Αφού δεν περιέχουν κανένα δραστικό συστατικό τα εγκρίνει σαν να είναι καραμέλες, όχι ότι είναι φάρμακα βέβαια.

Επίσης το γεγονός΄οτι είναι γιατροί με πτυχίο κάποιο ομοιοπαθητιοκοί δεν μας βοηθάει γιατί η εκπαίδευσή τοιυς στην ομοιοπαθητική δεν γίνεται με κάποιο σύστημα πιστοποίησης, απλά παρακολουθούν σεμινάρια.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
alexanderchalkidis έγραψε:Εντόπισες ένα από τα μεγάλα προβλήματα. Οι ομοιοπαθητικοί διστάζουν να παραδεχθούν ότι δεν θεραπεύουν τα πάντα. Κυκλοφορούνε μάλιστα μπούρδες στο διαδίκτυο ότι η Πάμελα Άντερσον θεράπευσε την ηπατίτιδα Γ της έτσι ή ότι ο Μπέκαμ έφτιαξε το πόδι του πριν το παγκόσμιο κύπελλο χάρη στην ομοιοπαθητική!

Το γεγονός ότι είναι εγκεκριμένα από τον ΕΟΦ τα φάρμακα δεν σου λέει τίποτα. Αφού δεν περιέχουν κανένα δραστικό συστατικό τα εγκρίνει σαν να είναι καραμέλες, όχι ότι είναι φάρμακα βέβαια.

Επίσης το γεγονός΄οτι είναι γιατροί με πτυχίο κάποιο ομοιοπαθητιοκοί δεν μας βοηθάει γιατί η εκπαίδευσή τοιυς στην ομοιοπαθητική δεν γίνεται με κάποιο σύστημα πιστοποίησης, απλά παρακολουθούν σεμινάρια.

το ιδιο τοτε δεν ισχυει και για τα υπολοιπα φαρμακευτικα σκευασματα,κανεις δεν μου εξασφαλιζει τιποτα,αφου εγκρινονται απο τον ιδιο Οργανισμο? Δεν γνωριζω πως "γινονται" οι ομοιοπαθητικοι θπεθετα οτι εκπαιδευονται απο γιατρους Rolling Eyes , αυτο που βλεπω ειναι οτι αρκετοι γιατροι δεν εχουν ενσταση με τους ομοιοπαθητικους.Αυτο με εβαλε προσωπικα σε σκεψεις,οχι στο να απορριψω την κλασσικη ιατρικη,αλλα να δοκιμασω και τον αλλο τροπο παραλληλα.

gennie


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
litsakos έγραψε:Μαλιστα,μου το ξεκαθαρισες ευχαριστω. Τοτε για ποιο λογο να υπαρχουν τοσοι που δηλωνουν "κατα" της ομοιοπαθητικης?Αφου εξασκειται απο γιατρους,τα φαρμακα ειναι εγκεκριμενα απο τον ΕΟΦ,δεν βλεπω καποιο σοβαρο λογο να ειναι κανεις εναντιον. Rolling Eyes

Ο λόγος είναι πάντα ένας ενάντια στις εναλλακτικές θεραπείες:το κέρδος! Τα λεφτά που τζιράρονται από τα φάρμακα γνωρίζεις ασφαλώς ότι είναι εκατομμύρια. Τα ομοιοπαθητικά φάρμακα είναι πάμφθηνα και οι επισκέψεις στο γιατρό κοστίζουν όσο και στους άλλους γιατρούς.

Προσωπικα με ενδιαφερει κ ψαχνω καποιον ομοιοπαθητικο παιδιατρο για τις αλλεργιες των παιδιων μου.Μεχρι στιγμης τα παρακολουθει παιδιατρος-σκετο.

Έχε υπ'όψιν ότι εκτός από παιδίατρο μπορεί να δει και τα παιδιά και απλός γιατρός. Τα δικά μου τα παιδιά τα βλέπει και η δικιά μου ομοιοπαθητικός. Ευχαρίστως μπορώ να σου στείλω τα στοιχεία της αν θες. Είναι στο Παγκράτι και είναι από τις παλαιότερες ομοιοπαθητικούς.


Εχω και αλλη απορια,σε περιπτωση λοιμωξης ή ιωσης δινουν αντιβιωση? Πως το αντιμετωπιζουν?Περα απο την προληψη,αν προκυψει κατι απο τα παραπανω πως το χειριζονται?

Ο ομοιοπαθητικοί (με τους οποίους έχω μιλήσει εγώ τουλάχιστον) αναγνωρίζουν τον υποστηρικτικό χαρακτήρα που διατηρεί η επιστήμη τους σε κάποια θέματα, αν και η δουλειά που κάνουν δεν περιορίζεται στην πρόληψη. Αντιμετωπίζουν και υπάρχουσες καταστάσεις. Ανάλογα από το πόσο αυστηρός είναι ο γιατρός πάιρνεις και την ανάλογη αντιμετώπιση. Σε περιπτώσεις φλεγμονής ή λοίμωξης κι εφόσον ο σχετικός γιατρός της ειδικότητας έχει προτείνει αντιβίωση, στη δίνει. Όταν έπαθα ωτίτιδα και ούρλιαζα από τον πόνο, δε μου είπε μην πάρεις. Οπωσδήποτε δεν είναι όμως η εύκολη λύση. Έχω ακούσει και κάποιους που δεν δίνουν ποτέ, αλλά είναι συνήθως στα πλαίσια "πρότασης", "Σου προτείνω να μην πάρεις". Έτσι κι αλλιώς, τα τέρατα που έχουν ακουστεί κατά καιρούς (ότι σταματάνε καρκινοπαθείς από χημιοθεραπείες κλπ.) θεωρώ -αν είναι αλήθεια-ότι αναφέρονται σε ανήθικους ανθρώπους που καμία σχέση δεν έχουν με το λειτούργημα του "γιατρού".

gennie


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Συγγνώμη litsakos έτσι όπως έγραψα την προηγούμενη απάντηση (μέσα στο δικό σου post) φαίνεται σαν να είναι δικά σου λόγια. Με συγχωρείς αν αλλοίωσα το post σου. ΠΟΙΑ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ?? - Σελίδα 4 667478

gennie


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
alexanderchalkidis έγραψε:Εντόπισες ένα από τα μεγάλα προβλήματα. Οι ομοιοπαθητικοί διστάζουν να παραδεχθούν ότι δεν θεραπεύουν τα πάντα. Κυκλοφορούνε μάλιστα μπούρδες στο διαδίκτυο ότι η Πάμελα Άντερσον θεράπευσε την ηπατίτιδα Γ της έτσι ή ότι ο Μπέκαμ έφτιαξε το πόδι του πριν το παγκόσμιο κύπελλο χάρη στην ομοιοπαθητική!

Το γεγονός ότι είναι εγκεκριμένα από τον ΕΟΦ τα φάρμακα δεν σου λέει τίποτα. Αφού δεν περιέχουν κανένα δραστικό συστατικό τα εγκρίνει σαν να είναι καραμέλες, όχι ότι είναι φάρμακα βέβαια.

Επίσης το γεγονός΄οτι είναι γιατροί με πτυχίο κάποιο ομοιοπαθητιοκοί δεν μας βοηθάει γιατί η εκπαίδευσή τοιυς στην ομοιοπαθητική δεν γίνεται με κάποιο σύστημα πιστοποίησης, απλά παρακολουθούν σεμινάρια.

Μίλησα με τον ομοιοπαθητικό φαρμακοποιό μου σήμερα. Μου εξήγησε ότι η παρασκευή των σκευασμάτων βασίζεται στην αραίωση της ουσίας σε υγρό, σε τέτοιο βαθμό που δεν είναι πια μετρήσιμη. Ωστόσο η επιδράση της ουσίας παραμένει σ'αυτό που αποκαλείται "μνήμη του υγρού". Κάποιοι φαρμακοποιοί που ανακατεύουν νερό και ζάχαρη για να φτιάξουν ομοιοπαθητικά φάρμακα, προφανώς ΔΕΝ φτιάχνουν ομοιοπαθητικά φάρμακα. Γι αυτό πρέπει κανείς να επιλέγει προσεκτικά το φαρμακοποιό του, όπως ακριβώς και το γιατρό του. Αυτά που εσένα και σε πολλούς άλλους ακούγονται ως μπούρδες και ασάφειες, εμένα και σε πολλούς άλλους ακούγονται υπέροχα και πολύ φυσικά. Στο κάτω κάτω, ούτε για τα παραδοσιακά φάρμακα μπορούμε ακριβώς να ξέρουμε τρόπους και αναλογίες παρασκευής. Επειδή τα γράφουν στο κουτί δηλαδή? Και αναρωτιέμαι πώς πολλοί βρίζουν τα ομοιοπαθητικά ως ακατάλληλα και ανεξέλεγκτα, αλλά είναι πρόθυμοι να καταπιούν σκευάσματα με πιστοποιημένες και καταγεγραμμένες παρενέργειες και πολλές φορές πολύ σοβαρές.

Εγώ δεν έχω ακούσει ποτέ κανένα γιατρό, ομοιοπαθητικό ή μη, να λέει ότι μπορεί, ο ίδιος ή οι μέθοδοί του, να θεραπεύσουν τα πάντα. Ειδικά οι ολιστικοί γιατροί, οι οποίοι εστιάζουν πάρα πολύ στην ψυχική συμβολή του ίδιου του ασθενούς στη θεραπεία του, δεν εγγυώνται για τη θεραπεία του προβλήματος (πρόσεξε, μιλάω για την ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ίαση, όχι για την ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ του συμπτώματος), ωστόσο τα αποτελέσματά τους είναι θεαματικά.

Το περιστατικό με το Μπέκαμ και την Άντερσον δεν τα είχα ξανακούσει αλλά κράτα μία επιφύλαξη για τους χαρακτηρισμούς σου. Ως απολύτως ευεργετημένη από την ομοιοπαθητική και ως ενεργειακή θεραπεύτρια (Body Mirror System, μπορείς να βρεις πληροφορίες εδώ www.healer.ch) σε διαβεβαιώ ότι το ανθρώπινο σώμα και οι ολιστικές θεραπείες μπορούν να κάνουν "θαύματα". Σίγουρα έχεις ακούσει για ανθρώπους που θεραπεύτηκαν από ανίατες ασθένειες -αν μπορεί να το κάνει ένας, μπορούμε να το κάνουμε όλοι.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
gennie έγραψε:Συγγνώμη litsakos έτσι όπως έγραψα την προηγούμενη απάντηση (μέσα στο δικό σου post) φαίνεται σαν να είναι δικά σου λόγια. Με συγχωρείς αν αλλοίωσα το post σου. ΠΟΙΑ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ?? - Σελίδα 4 667478

Smile νο προμπλεμ.

ψαχνω για γιατρο στα βορεια προαστεια, εχω βρει μεχρι στιγμης δυο ενανστα Μελισσια κ εναν στην Τατοϊου. Κ στους δυο πανε τα παιδια τους φιλες μου. Θα δοκιμασω στα Μελισσια που ειναι κοντα μου. Σε ευχαριστω,αν δεν μεινω ευχαριστημενη θα επικοινωνησω μαζι σου για το Παγκρατι. Smile
Αρκετοι στην οικογενεια μου κανουν χρονια ομοιοπαθητικη κ αντιστοιχα αλλοι τοσοι διαφωνουν μαζι τους,εχω καπως βαρεθει απο την αντιδικια αυτη,δεν με βοηθαει να επιλεξω. Παντως σε καποια θεματα τους σοβαρα εχουν βρει θεραπεια,σε αλλα οχι,αλλα το ιδιο ισχυει και με την κλασσικη ιατρικη,ετσι δεν ειναι? Επειδη ομως δεν θελω να τα "φορτωνω" τα μικρα μου με Ζιρτεκ,Φενιστιλ κ Αταραξ ,ειναι πολυ μικρα, θα δοκιμασω και εναν αλλο τροπο.

οσο για τα συμφεροντα κ τα κερδη εχω μια μικρη ιδεα..

noni


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ο μικρός μου ταλαιπωρείται από αλλεργίες από την στιγμή που γεννήθηκε. Τον παρακολούθούσε ένας παιδίατρος ο οποίος μας έγραφε κάποια κορτιζονούχα αλοιφή κάθε φορά που έβγαζε κάτι, δηλαδή μια φορά τον μήνα τουλάχιστον,και πανάκριβα προιόντα για την καθημερινή του υγιεινη. Δεν έχω πρόβλημα με τα λεφτά αν αυτά τα προιόντα έφερναν και μια βελτίωση στον μικρό μου. Πρόβλημα είχα με τις αλοιφές αλλά έλεγα γιατρός είναι ξέρει.Ο μικρός έχει και γοπ αλλά σε ήπια μορφή. Μας έδωσε και ένα σιρόπι πρωί μεσημέρι βράδυ που κάποια στιγμή που το μωρό είχε ένα βηχαλάκι, που τελικά ήταν από τα σάλια του, μας αύξησε την δόση, χωρίς να τον εξετάσει, από το τηλέφωνο. Το αποκορύφωμα ο μικρός έβγαλε έκζεμα αυτόν τον μήνα. Το μόνο που σκέφτηκα ήταν ότι πάλι θα τον πλακώσει στις κορτιζονούχες αλοιφές και δεν ήθελα αλλο πια. Το μωρό θεραπευόταν από την συγκεκριμένη αλλεργία κάθε φορά αλλά καθότι αλλεργικός εμφάνιζε κάποια άλλη τον επόμενο μήνα Sad Sad Επίσης μας είχε δώσει και βιταμίνη D και σίδηρο. Δηλαδή εγώ όλη μέρα έδινα φάρμακα στο μωρό. Ήδη αλλεργικός επιβάρυνα τον οργανισμό του και άλλο.Crying or Very sad Μέχρι που πήγα σε ομοιοπαθητικό παιδίατρο! Έφυγε το έκζεμα ΠΟΙΑ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ?? - Σελίδα 4 328109 κόψαμε όλα τα περιττα φάρμακα, δηλαδή όλα, και όλη μέρα τώρα πια παίζουμε ΠΟΙΑ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ?? - Σελίδα 4 215994

gennie


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπράβο noni!!!
Τι είναι γοπ? Shocked

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
gennie έγραψε:Μπράβο noni!!!
Τι είναι γοπ? Shocked

ΓαστροΟισοφαγικη Παλινδρομηση...at your service!

gennie


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευχαριστώ!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ξεκαθαρίζω ότι θα πω την άποψή μου και δε θέλω να θίξω καμία ούτε να έρθω σε αντιπαράθεση...

Δεν έχω δοκιμάσει την ομοιοπαθητική. Θεωρώ ότι είναι καθαρά placebo. Δεν είμαι όμως αμετακίνητη στην άποψη αυτή, αντίθετα αφήνω ένα παραθυράκι ανοιχτό...

Όμως, η "μνήμη του νερού" και τα φυσικά συστιατικά με τις δονήσεις μου ακούγονται κάπως κομπογιαννίτικα.

Επίσης, το ότι κάτι υπάρχει χιλιάδες χρόνια δεν αποδεικνύει την αποτελεσματικότητά του. Για χιλιάδες χρόνια υπάρχει η ομοιοπαθητική και άλλες εναλλακτικές θεραπείες, αλλά η κλασική Ιατρική θεράπευσε την ευλογιά, την ερυθρά, σε κάποιες περιπτώσεις τον καρκινο, και όχι η ομοιοπαθητική. Με την κλασική Ιατρική φτάσαμε να μην πεθαίνουμε από ένα απλό κρυολόγημα, όπως πέθαναν εκατομμύρια άνρθρωποι μέχρι πριν 100 χρόνια.

Τα κέρδη των γιατρών και οι μίζες και τα ταξιδάκια σαφώς και υπάρχουν δυστυχώς, αλλά αυτό δεν αποδεικνύει επίσης τίποτα.

Επιπλέον, είναι λανθασμένη η εντύπωση ότι η κλασική Ιατρική στοχεύει να θεραπεύσει μόνο τα συμπτώματα και όχι τις αιτίες των σθενειών. Αν ίσχυε αυτό, οι καρκινοπαθείς θα έπαιρναν μόνο πονστάν. Επίσης, μια χαρά αφήνει τον οργανισμό να "αυτοϊαθεί". Αν έχεις ίωση, θα σου δώσουν ντεπόν και σταγόνες για τη μύτη για να νιώσεις καλύτερα, αλλά ξέρουν ότι οργανισμός σου θα θεραπεύσει την ίωση από μόνος του εν καιρώ. Οι γιατροί που δίνουν αντιβίωση για το κρυολόγημα και φάρμακα από το τηλέφωνο είναι απλά κακοί γιατροί και πρέπει να τους αλλάξουμε, δε φταίει όμως η Ιατρική εν γένει.

Όσον αφορά τα εμβόλια: φυσικά υπάρχουν άνθρωποι 24 ετών που δεν έκαναν εμβόλια και είναι μια χαρά, αφού έχουν κάνει όλοι οι άλλοι, ποιος θα τους κολλήσει? Πάμε όμως σε πληθυσμούς που δεν εμβολιάζονται, όπως σε χώρες του Τρίτου Κοσμου, να δούμε αν εκεί παθαίνουν ευλογιά και ιλαρά...

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
rinoula ενα σχολιο για τα κερδη, δεν ειναι το θεμα τα κερδη των γιατρων,αυτα ειναι μηδαμινα,κ οχι νομιμα. Τα κερδη ειναι των φαρμακοβιομηχανιων. Να θυμηθουμε λιγο το παραδειγμα το περσινο με τον H1N1?Ο Παγκοσμιος Οργανισμος Υγειας προωθουσε το εμβολιο ως απαραιτητο, επρε να εμβολιαστουν πληθυσμοι ολοκληροι συμφωνα με τον ΠΟΥ...και φτασαμε φετος να εχουμε σαν χωρα δωσει ενα σκασμο λεφτα -στην κατασταση που βρισκεται οικονομικα η χωρα μαλιστα..- κ να μας εχουν μεινει στοκ τα εμβολια. Και δεν ηταν απαραιτητα τελικα οπως αποδειχτηκε κατοπιν. Την παιρναμε την γριππη πολλοι απο μας κ μαλιστα χωρις καν tamiflu.
Απο οσο εχω καταλαβει δεν εχουν ουσιαστηκα αντιπαλοτητα οι γιατροι,δεν θα επρεπε να εχουν αφου εργαζονται εχοντας εναν κοινο στοχο, το καλο του ανθρωπου. Τα συμφεροντα των πολυεθνικων δημιουργουν αντιπαλοτητες...Το να εχεις δικαιωμα επιλογης στο ποια μορφη ιατρικης θα ακολουθησεις ειναι δημοκρατια. Αλλα ΚΑΙ αυτο το μανιπιουλαρουν,με τον codex alimentarius οπου παλι ο ΠΟΥ και ο Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO) εχουν ως στοχο να απαγορευσουν τα φυτικα σκευασματα, ηδη στην Αμερικη απαγορευσαν την ιδιωτικη καλλιεργεια ,δλδ ο πολιτης δεν εχει δικαιωμα να παραγει για τον εαυτο του στον κηπο του.
Αυτα θα επρεπε να μας προβληματισουν ιδιαιτερα. Θα καταληξουμε να μην μπορουμε να δοκιμασουμ την εναλλακτικη θεραπεια,να μην μπορουμε πχ να παρουμε φυτικο σκευασμα για ενα κρυολογημα και η μονη μας επιλογη θα ναι τα φαρμακα της Pfizer, Ciba-Geigy,Sandoz και ολων των κολοσσων των φαρμακων. Εμενα αυτο με τρομαζει!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:rinoula ενα σχολιο για τα κερδη, δεν ειναι το θεμα τα κερδη των γιατρων,αυτα ειναι μηδαμινα,κ οχι νομιμα. Τα κερδη ειναι των φαρμακοβιομηχανιων. Να θυμηθουμε λιγο το παραδειγμα το περσινο με τον H1N1?Ο Παγκοσμιος Οργανισμος Υγειας προωθουσε το εμβολιο ως απαραιτητο, επρε να εμβολιαστουν πληθυσμοι ολοκληροι συμφωνα με τον ΠΟΥ...και φτασαμε φετος να εχουμε σαν χωρα δωσει ενα σκασμο λεφτα -στην κατασταση που βρισκεται οικονομικα η χωρα μαλιστα..- κ να μας εχουν μεινει στοκ τα εμβολια. Και δεν ηταν απαραιτητα τελικα οπως αποδειχτηκε κατοπιν. Την παιρναμε την γριππη πολλοι απο μας κ μαλιστα χωρις καν tamiflu.
Απο οσο εχω καταλαβει δεν εχουν ουσιαστηκα αντιπαλοτητα οι γιατροι,δεν θα επρεπε να εχουν αφου εργαζονται εχοντας εναν κοινο στοχο, το καλο του ανθρωπου. Τα συμφεροντα των πολυεθνικων δημιουργουν αντιπαλοτητες...Το να εχεις δικαιωμα επιλογης στο ποια μορφη ιατρικης θα ακολουθησεις ειναι δημοκρατια. Αλλα ΚΑΙ αυτο το μανιπιουλαρουν,με τον codex alimentarius οπου παλι ο ΠΟΥ και ο Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO) εχουν ως στοχο να απαγορευσουν τα φυτικα σκευασματα, ηδη στην Αμερικη απαγορευσαν την ιδιωτικη καλλιεργεια ,δλδ ο πολιτης δεν εχει δικαιωμα να παραγει για τον εαυτο του στον κηπο του.
Αυτα θα επρεπε να μας προβληματισουν ιδιαιτερα. Θα καταληξουμε να μην μπορουμε να δοκιμασουμ την εναλλακτικη θεραπεια,να μην μπορουμε πχ να παρουμε φυτικο σκευασμα για ενα κρυολογημα και η μονη μας επιλογη θα ναι τα φαρμακα της Pfizer, Ciba-Geigy,Sandoz και ολων των κολοσσων των φαρμακων. Εμενα αυτο με τρομαζει!

Τι έγινε με τον H1N1? Να θυμηθούμε ότι είχαμε θανάτους στην Ελλάδα και στο εξωτερικό. Όσο για φέτος, στο εμβόλιο της γρίππης που έκαναν οι ευπαθείς ομάδες συμπεριλαμβανόταν και το H1N1. Εγω ξέρω ότι πέρσι μας είχαν φάει με τις παρενέργειες που θα είχε το εμβόλιο και κλασικα είχαν φέρει την καταστροφή. Ήμουν έγκυος και δεν το έκανα. Τελικά, ποιες ήταν οι τόσο τραγικές παρενέργειες? Μήπως θα είχαν αποφευχθεί οι θάνατοι αν είχαν εμβολιαστεί τα άτομα αντί να φοβούνται?

Όσο για το νόμο που απαγορεύει τον κήπο, το νομοσχέδιο που ψηφίστηκε τελικά διαχωρίζει την καλλιέργεια για ιδιωτική κατανάλωση. Έψαξα σε ξένες σελίδες για να το βρω, δες εδώ
http://laughterandliberty.com/senate-bill-s510-explained-sort-of/
http://www.snopes.com/politics/business/organic.asp
http://www.theworldsprophecy.com/senate-bill-s510-makes-it-illegal-to-grow-share-trade-or-sell-homegrown-food/
Σαφώς και υπάρχουν συμφέροντα και υπερκέρδη, αλλά αυτό αυτομάτως κάθιστά άχρηστη την Ιατρική?
Και, τελικά, όλα αυτά τι αποδεικνύουν για την ομοιοπαθητική?

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν με καταλαβες, δεν ηταν για την ιατρικη το σχολιο, η ιατρικη δεν ειναι τα φαρμακα. Rolling Eyes Αυτα ειναι εργαλεια της ιατρικης, κ καλως υπαρχουν κατα την γνωμη μου,οπως εγραψες πιο πανω εχουν σωθει ζωες με την χρηση φαρμακευτικων ουσιων. Αν διαφωνουσα δεν θα εμβολιαζα τα παιδια μου. Για τον H1N1 δημιουργηθηκε πανικος κ ο σκοπος ηταν η καταναλωση των εμβολιων. Ακομη και οι γιατροι, η πλειοψηφια τους δεν εμβολιαστηκε. Οι ευπαθεις ομαδες κινδυνευαν εξισου απο την κοινη γριππη Rolling Eyes θα συνεχισου μολις ταισω το μικρο,φωναζει μαμ ασταματητα μαμ!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Για την ομοιοπαθητικη εχω την εντυπωση οτι ακριβως επειδη στρεφεται αρκετος κοσμος εκει και τα συμφεροντα εκει δεν ειναι τοσο μεγαλα (ισως γινουν στο μελλον..) γι αυτο υπαρχει και η παραφιλολογια γυρω απο αυτο το θεμα.
Προσωπικα οπως ανεφερα πιο πανω το ψαχνω για τα παιδια μου κυριως, χωρις να απορριπτω οτιδηποτε κ χωρις να ενδιαφερομαι να μπω σε αντιδικιες. Ειναι κουραστικο αυτο. Συζητηση κανω.

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:Για την ομοιοπαθητικη εχω την εντυπωση οτι ακριβως επειδη στρεφεται αρκετος κοσμος εκει και τα συμφεροντα εκει δεν ειναι τοσο μεγαλα (ισως γινουν στο μελλον..) γι αυτο υπαρχει και η παραφιλολογια γυρω απο αυτο το θεμα.
Προσωπικα οπως ανεφερα πιο πανω το ψαχνω για τα παιδια μου κυριως, χωρις να απορριπτω οτιδηποτε κ χωρις να ενδιαφερομαι να μπω σε αντιδικιες. Ειναι κουραστικο αυτο. Συζητηση κανω.

Κι εγώ δεν ενδιαφέρομαι για αντιδικίες. Θα μπορούσα να πω κι άλλα για τον H1N1 αλλά δεν εχει νόημα, μιας και το θέμα είναι η ομοιοπαθητική. Άλλωστε δε διαφωνώ απόλυτα μαζί σου.

Αν τελικά βρεις άκρη και εφαρμόσεις την ομοιοπαθητική στα παιδιά σου, θα με ενδιέφερε να μάθω τις εμπειρίες σου, γιατί γενικά μέσα στο φόρουμ συνήθως συμφωνώ με αυτά που γράφεις κι έτσι εκτιμώ την άποψή σου.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μακαρι να βρω ακρη, παλι με xozal ειναι ο μεγαλος Rolling Eyes μπας και το αντιμετωπισουμε με πιο ηπιο τροπο.
ευχαριστω για το σχολιο Smile

99ΠΟΙΑ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ?? - Σελίδα 4 Empty @ RINOULA Πεμ Μαρ 31, 2011 4:33 am

paraskevi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΑΣ ΤΑ ΠΑΡΩ ΑΠΤΗΝ ΑΡΧΗ.. ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΚΑΝ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ.. ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΕΧΩ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΟΥΡΟΛΟΙΜΟΞΕΙΣ ΓΙΑ ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΛΩΓΟ ΚΑΙ ΑΙΤΙΑ, ΑΛΛΑΞΑ 5 ΓΙΑΤΡΟΥΣ, ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ ΦΑΡΜΑΚΑ, ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΠΟΥΧΤΙΣΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΩΣ ΕΔΩ, ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΩ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΣΑ ΦΑΡΜΑΚΑ.. ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΣΤΡΑΦΙΚΑ ΣΤΗΝ ΓΙΑΤΡΙΚΗ ΜΕ ΒΑΜΜΑΤΑ (ΑΡΑΙΩΜΕΝΑ ΒΩΤΑΝΑ) ΣΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΗ ΓΙΑΤΡΟΣ (ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ ΑΠΘ,ΟΧΙ VOODOO Very Happy ΠOY EΙΔΙΚΕΥΤΙΚΕ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΙΚΗ)ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΣΤΡΑΦΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ. ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΩΝ ΒΑΜΜΑΤΩΝ..? ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΜΕ ΞΑΝΑΕΠΙΑΣΕ ΟΥΡΟΛΟΙΜΟΞΗ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΚΟΛΠΙΤΙΔΕΣ, ΕΠΙΠΕΦΥΚΙΤΙΔΕΣ, ΛΑΡΥΓΓΙΤΙΔΕΣ, ΓΡΙΠΕΣ ΚΤΛ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΜΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΣΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ. ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΙΚΕ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ. ΣΕ ΜΕΝΑ Η ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΓΙΑΤΡΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΑΝ ΣΥΝΟΛΟ ΚΑΙ ΕΦΕΡΕ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΣΕ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ, ΔΥΝΑΜΟΣΕ ΤΟ ΑΝΟΣΟΠΙΟΙΤΙΚΟ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ? ΠΟΤΕ ΣΤΡΕΦΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟ - ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΓΙΑΤΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΜΒΑΤΙΚΗ - Η ΤΗΝ ΕΧΕΙ "ΠΑΤΗΣΕΙ" ΑΣ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΑΠΛΑ ΜΕ ΤΑ ΣΥΜΒΑΤΙΚΑ ΦΑΡΜΑΚΑ.
ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ, ΕΧΩ ΣΤΟ ΟΙΚΟΓ. ΠΕΡΙΒΑΛΛΩΝ 4 ΑΤΟΜΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΛΟΓΟ ΕΚΑΝΕ ΘΕΡΑΠΕΙΑ, ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΕΥΤΙΚΑΝ. ΠΧ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ, ΤΩΡΑ 18 ΜΗΝΩΝ. ΑΡΧΙΚΑ ΕΙΠΑ ΑΣ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΒΑΤΙΚΗ ΓΙΑΤΡΙΚΗ ΟΤΑΝ ΑΠΟ 8 ΜΗΝΩΝ ΠΑΘΕΝΕ ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΒΡΟΧΙΟΛΙΤΙΔΑ, ΜΕΣΑ ΣΕ 5 ΜΗΝΕΣ 3 ΦΟΡΕΣ, ΧΟΡΙΑ ΟΙ ΜΗΞΕΣ, ΒΗΧΑ ΚΤΛ... ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝΕ 3 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΑΤΙΚΟΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ ? ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ,AEROLIN, FLEXOTIDE, ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΚΤΛ,KOINΟΣ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ ΚΤΛ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ! ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ?? ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΩΝ ΝΑ ΕΠΙΒΑΡΥΝΟΥΝ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑΝ ΤΟΣΟ ΑΓΝΩ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ?? ΠΗΓΑ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΟ, ΜΕΣΑ ΣΕ 2(!!!!!) ΜΕΡΕΣ ΑΚΡΙΒΟΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟ ΑΚΡΟΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΗΞΕΣ ΣΤΟ ΦΟΥΛ ΚΑΘΑΡΙΣΕ ΕΝΤΕΛΟΣ ΜΑ ΕΝΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ, ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΜΗΞΑ ΓΙΑ ΔΕΙΓΜΑ, ΑΝΑΠΤΥΣΣΕΤΕ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΕ ΥΨΩΣ ΚΑΙ ΒΑΡΟΣ ΕΝΩ ΟΤΑΝ ΑΡΡΩΣΤΕΝΕ, ΟΙ ΚΑΜΠΥΛΕΣ ΠΕΦΤΑΝΕ, ΟΡΕΞΗ ΜΕΓΑΛΗ, ΔΙΑΘΕΣΗ ΤΡΕΛΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ! ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΕΜΕΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΩ..? ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΙ ΟΛΑΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΤΕ Η ΟΧΙ ΤΗΝ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΑ ΒΑΜΜΑΤΑ, ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ, ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ, ΟΣΟΥΣ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΣΕ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥΣ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΦΑΡΜΑΚΑ - ΠΙΟ ΓΕΡΟ ΑΝΟΣΟΠΙΟΙΤΙΚΟ - ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΑΣΘΕΝΕΙΣ- ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΜΑΣΚΕΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΒΙΟΣΕΙΣ ΕΦΟΣΩΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΧΥΠΟΠΤΗ. ΕΓΩ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ, ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΛΟΣ ΑΝ ΟΧΙ, ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ, ΟΠΩΣ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΑΥΤΟΙ. ΣΟΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ, ΕΙΜΟΥΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις