Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
506 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 506 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
xazomammy έγραψε:Ακριβώς βρε παιδί μου..ΑΜΑΝ πια.. το τι κοτσάνα εχω ακούσει κ εγω δεν λέγετε Γιατι πρεπει να απολογουμαστε οσες επιλεγουμε να θηλασουμε περα απο 6μηνο???????????????? - Σελίδα 2 966307 ..Μέχρι κ η παιδίατρος κάθε φορά με ρωτάει αααακόμααα θηλάζει? Εχεις γάλα?( Γιατι πρεπει να απολογουμαστε οσες επιλεγουμε να θηλασουμε περα απο 6μηνο???????????????? - Σελίδα 2 966307 )..

Επίσης ατάκες του στυλ, ακόμα θηλάζεις >??κοψτω να ηρεμήσεις (γιατί τους παραπονέθηκα οτι κουράζομαι κ δεν το θυμάμαι Shocked ..)..και απο όλους ΣΥΝΕΧΕΙΑ το κλασσικό..Μα δεν δίνεις καθόλου ξένο?? (..γιατί είναι απαραίτητο??), Μα πόσο ακόμα θα το θηλάσεις??? (λογαριασμό θα τους δώσω??).. Εεεχεις ακόμα γάλαααα???(..Γιατί δεν θα έπρεπε??) Ειδικά μια θειά κ την κόρη της με έπριζαν συνέχεια, εχεις ακόμα γάλα??Δεν σου μειώθηκε??? Κάποια στιγμή <<την άκουσα>> εβγαλα το βυζι απεξω κ τους πλιτσιλισα απέναντι στον καναπέ που κάθονταν Twisted Evil.. Μετά τους κόπηκαν τα τσίτσα Laughing ..

ΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧ!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ!!!!ΤΕΤΟΙΟ ΜΠΟΥΓΕΛΟ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ...ΠΡΟΣΚΥΝΩ!!!ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΗ ΔΙΝΕΤΕ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ...ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΒΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΤΙ...ΔΕ ΘΗΛΑΖΕΙΣ;ΘΗΛΑΖΕΙΣ;ΣΚΕΠΑΣΕ ΤΟ,ΘΑ ΚΡΥΩΣΕΙ...ΚΑΙ Η ΛΙΣΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΜΟ!ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΕ ΜΑΜΑ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΟΜΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΔΕ ΠΕΦΤΕΙ ΛΟΓΟΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ!!!

fatsoulinaki

fatsoulinaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ βρε κοριτσια το ηξερα ο,τι θα καταλαβαινατε..Θηλαζω 9μηνες κ 5μερες τωρα κ το παλεψα για να τα καταφερω κ σπαζομαι να με ρωτανε τετοια1Να το απογευμα παλι συναντησα μια γνωστη κ παλι τα ιδια...Κ μεχρι ποτε λες να συνεχισεις?Ε..δεν ξερω της ειπα θα δειξει!!!
Βασικα θελω οσο μπορω..μεχρι να χρονισει σιγουρα..μετα δεν ξερω γιατι θελω να της χαρισω κ αδερφακι -κ εχω διαβασει οτι σε μερικες γυναικες ισως ο θηλασμος να δρα ανασταλτικα για νεα συλληψη..αυτο ηθελα να πω!!!!!!!!!!!!Κ για να καταλαβετε γιατι σπαζομαι πολυ...εχω γραψει κ την ιστορια θηλασμου μου http://forum.eimaimama.gr/forum-f11/topic-t718-20.htm

fatsoulinaki

fatsoulinaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
valerakievelinaki έγραψε:αααααααααααα καλααααααααααα !!!! εγω να δεις τι εχω ακουσει ! θηλαζα σε ολη την δευτερη εγκυμοσυνη μου και συνεχισα να θηλαζω και τις δυο για 4 μηνες και τωρα συνεχιζω και θηλαζω την βαλερια !! συνολο 4 χρονιακαι 3 μηνες ! αλλα ........... keep walking !!!!!!! Γιατι πρεπει να απολογουμαστε οσες επιλεγουμε να θηλασουμε περα απο 6μηνο???????????????? - Σελίδα 2 4872 Γιατι πρεπει να απολογουμαστε οσες επιλεγουμε να θηλασουμε περα απο 6μηνο???????????????? - Σελίδα 2 4872 Γιατι πρεπει να απολογουμαστε οσες επιλεγουμε να θηλασουμε περα απο 6μηνο???????????????? - Σελίδα 2 4872

Μπραβο!!!!!!!!!!!keep walking...............!!!!!!!!!!

fatsoulinaki

fatsoulinaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
xazomammy έγραψε:Ακριβώς βρε παιδί μου..ΑΜΑΝ πια.. το τι κοτσάνα εχω ακούσει κ εγω δεν λέγετε Γιατι πρεπει να απολογουμαστε οσες επιλεγουμε να θηλασουμε περα απο 6μηνο???????????????? - Σελίδα 2 966307 ..Μέχρι κ η παιδίατρος κάθε φορά με ρωτάει αααακόμααα θηλάζει? Εχεις γάλα?( Γιατι πρεπει να απολογουμαστε οσες επιλεγουμε να θηλασουμε περα απο 6μηνο???????????????? - Σελίδα 2 966307 )..

Επίσης ατάκες του στυλ, ακόμα θηλάζεις >??κοψτω να ηρεμήσεις (γιατί τους παραπονέθηκα οτι κουράζομαι κ δεν το θυμάμαι Shocked ..)..και απο όλους ΣΥΝΕΧΕΙΑ το κλασσικό..Μα δεν δίνεις καθόλου ξένο?? (..γιατί είναι απαραίτητο??), Μα πόσο ακόμα θα το θηλάσεις??? (λογαριασμό θα τους δώσω??).. Εεεχεις ακόμα γάλαααα???(..Γιατί δεν θα έπρεπε??) Ειδικά μια θειά κ την κόρη της με έπριζαν συνέχεια, εχεις ακόμα γάλα??Δεν σου μειώθηκε??? Κάποια στιγμή <<την άκουσα>> εβγαλα το βυζι απεξω κ τους πλιτσιλισα απέναντι στον καναπέ που κάθονταν Twisted Evil.. Μετά τους κόπηκαν τα τσίτσα Laughing ..

Καλα εισαι φοβερη χα χα χα χα χα!!!Καλα τους εκανες!!!!!

fatsoulinaki

fatsoulinaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Nena έγραψε:Εγώ δεν κατάφερα να θηλάσω τον πρώτο μου γιο αλλά μπόρεσα και ακόμα θηλάζω τον δεύτερο, οπότε έχω περάσει και τις δύο φάσεις.
Και τα άκουγα και στις δύο. Και πολλές φορές ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΤΟΜΑ!!!

Στον πρώτο: "Και γιατί δεν προσπαθείς λίγο παραπάνω να θηλάσεις, τα παιδιά που θηλάζουν είναι πιο έξυπνα, δεν γίνονται παχύσαρκα, δεν αρρωσταίνουν, εκείνη η φίλη σου πώς τα κατάφερε και θήλασε κι εσύ δεν μπορείς (ειδικά αυτή η φράση με έκανε κουρέλι...) και άλλα...."

Στον δεύτερο: "Δε βαριέσαι (!) να σηκώνεσαι τα βράδια (κοινώς δε βαριέσαι να φροντιζεις το παιδί σου?), δωστου ξένο να κοιμάται, μετά δεν θα θέλει να κόψει το στήθος, ξέρω εγώ ένα παιδί που θήλαζε μέχρι τα τρία και μέτά δεν μπορούσε να πιει άλλο γάλα, μετά δε χορταίνουν μόνο με γάλα..."

Προσωπικά, αν εξαιρέσουμε τις πρώτες μέρες όπου ο θηλασμός ήταν επώδυνος για μένα, το να καταφέρεις να θηλάσεις (εκτός απο τα ωφέλη του μητρικου γάλακτος) είναι και απίστευτη ευκολία. Ξυπνάει το βράδυ ο μικρός & πεινάει? Το ξαπλώνεις δίπλα σου, ξαπλώνεις κι εσύ, & μουτσ μουτσ τρώει. Πάς κάπου? Δε χρειάζεται να κουβαλάς θερμός με νερό, αποστειρωμένα μπουκάλια, σκόνη γάλακτος κτλ. Απλά παίρνεις τα μεμέ σου και πας...

Ομολογώ ότι είναι πιο εύκολο να απολογούμαι (=εξηγήσω? δικαιολογήσω?) γιατί θηλάζω ακόμη παρά για το γιατί δεν μπόρεσα να θηλάσω στον πρώτο μου γιο...

Ετσι ε??????καλα λενε οτι ο κοσμος ειναι κακος παντα θα εχουν κατι να λενε!!!!!Παντα θα λενε κατι για να μας πονεσουν η για να μας τσαντισουν...αναλογα την περιπτωση!!!

Aretoula


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μη δίνεις σημασια κοπέλα μου!!θα ακούσουν πολλά τα αυτιά σου, μη δίνεις σημασία, υπάρχει πολύ άγνοια δυστυχώς. Εσύ να είσαι σίγουρη για αυτό που κάνεις, να είσαι διαβασμένη για να μην σου βάζουν ψύλλους στ’αυτιά και σου δημιουργούν ανασφάλεια, και ασε να λένε τα δικά τους! Η δικια μου είναι 15 μηνών και τη θηλάζω ακόμα!Εγώ πλέον το απολαμβάνω, ειναι κάτι που βγαίνει απο μόνο του, μάλλον έχει μπει στο πετσί μου ο θηλασμός.Τωρα μαλιστα που εχει ενοχλησεις που και που απο τα ουλα της, μολις τη βαζω στο στηθος ανακουφιζεται κι αυτη και γω!
εμένα με ρωτάνε όλο δισπιστία… “καλά, πόσο ακόμα θα το ταΐζεις; δεν φτάνει τόσο; αντε, πολύ είναι, σταμάτα το” ε, τι να τους πείς τώρα! θαρρείς και το δικό τους γάλα κλέβεις και δίνεις! επίσης νευριάζω όταν μου λέει ο άντρας μου επηρεασμενος πάντοτε απο τη μανούλα του οτι το γάλα μου πλέον δεν είναι ποιοτικο και θρεπτικό και οτι καμιά ωρα το μωρό θα πέσει κάτω και αν το τρέχουμε στα νοσοκομεία θα θεωρησει υπευθυνη εμενα!!!! Shocked Δυστηχώς ο άντρας μου ποτε μου δε με στήριξε..κάθεαι και μου λεει οτι είναι επιλογη μου που το κάνω και τα θέλω που κουράζομαι και πως θα είμαι υπευθυνη για οτι συμβει Twisted Evil
Ευτυχώς εχω μια παρα πολυ καλή παιδίατρο που ναι και σύμβουλος θηλασμού την Αννα Πατσούρου η οποια με στηρίζει και την οποια κοροιδεύει ο άντρας μου με τη παραμικρη ευκαιρεία!!!!! Twisted Evil

Νικολέττα

Νικολέττα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ναι, ναι έτσι είναι, πάντα κάποιοι θέλουν να πουν κάτι.

Δεν αξίζει να πληγωνόμαστε η να νοιώθουμε άσχημα.

Εμείς ξέρουμε ποιό ειναι το καλύτερο για μας και το παιδί μας γιατί πολύ απλά είναι το δικό μας παιδί και οχι το δικό τους.

Χαβαλέ θέλουνε, όπως έκανε η φίλη μας η xazomammy...(πολύ γέλασα!!! Very Happy Very Happy Very Happy )

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
xazomammy έγραψε:Ακριβώς βρε παιδί μου..ΑΜΑΝ πια.. το τι κοτσάνα εχω ακούσει κ εγω δεν λέγετε Γιατι πρεπει να απολογουμαστε οσες επιλεγουμε να θηλασουμε περα απο 6μηνο???????????????? - Σελίδα 2 966307 ..Μέχρι κ η παιδίατρος κάθε φορά με ρωτάει αααακόμααα θηλάζει? Εχεις γάλα?( Γιατι πρεπει να απολογουμαστε οσες επιλεγουμε να θηλασουμε περα απο 6μηνο???????????????? - Σελίδα 2 966307 )..

Επίσης ατάκες του στυλ, ακόμα θηλάζεις >??κοψτω να ηρεμήσεις (γιατί τους παραπονέθηκα οτι κουράζομαι κ δεν το θυμάμαι Shocked ..)..και απο όλους ΣΥΝΕΧΕΙΑ το κλασσικό..Μα δεν δίνεις καθόλου ξένο?? (..γιατί είναι απαραίτητο??), Μα πόσο ακόμα θα το θηλάσεις??? (λογαριασμό θα τους δώσω??).. Εεεχεις ακόμα γάλαααα???(..Γιατί δεν θα έπρεπε??) Ειδικά μια θειά κ την κόρη της με έπριζαν συνέχεια, εχεις ακόμα γάλα??Δεν σου μειώθηκε??? Κάποια στιγμή <<την άκουσα>> εβγαλα το βυζι απεξω κ τους πλιτσιλισα απέναντι στον καναπέ που κάθονταν Twisted Evil.. Μετά τους κόπηκαν τα τσίτσα Laughing ..

ΕΙΣΑΙ Η ΘΕΑ ΜΟΥ!!!!! RESPECT!!! Respect Respect Respect Respect

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
valerakievelinaki έγραψε:αααααααααααα καλααααααααααα !!!! εγω να δεις τι εχω ακουσει ! θηλαζα σε ολη την δευτερη εγκυμοσυνη μου και συνεχισα να θηλαζω και τις δυο για 4 μηνες και τωρα συνεχιζω και θηλαζω την βαλερια !! συνολο 4 χρονιακαι 3 μηνες ! αλλα ........... keep walking !!!!!!! Γιατι πρεπει να απολογουμαστε οσες επιλεγουμε να θηλασουμε περα απο 6μηνο???????????????? - Σελίδα 2 4872 Γιατι πρεπει να απολογουμαστε οσες επιλεγουμε να θηλασουμε περα απο 6μηνο???????????????? - Σελίδα 2 4872 Γιατι πρεπει να απολογουμαστε οσες επιλεγουμε να θηλασουμε περα απο 6μηνο???????????????? - Σελίδα 2 4872
Η ιδέα του θηλασμού πάντα μου γεννούσε τρυφερά συναισθήματα αλλά το πιο όμορφο πράγμα που έχω ακούσει είναι το να θηλάζεις ταυτόχρονα τα 2 σου παιδιά!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
xazomammy Laughing Laughing Laughing πολυ θα θελα να δω την εκφραση τους μετα το πιτσιλισμα!αχαχαχα!!! Laughing Laughing

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
xazomammy έγραψε: Κάποια στιγμή <<την άκουσα>> εβγαλα το βυζι απεξω κ τους πλιτσιλισα απέναντι στον καναπέ που κάθονταν Twisted Evil.. Μετά τους κόπηκαν τα τσίτσα Laughing ..

Θεά αγαπητή μου, ΘΕΑ!!!!!!
Respect Respect Respect Respect Respect Respect

maraki

maraki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
xazomammy έγραψε:Ακριβώς βρε παιδί μου..ΑΜΑΝ πια.. το τι κοτσάνα εχω ακούσει κ εγω δεν λέγετε Γιατι πρεπει να απολογουμαστε οσες επιλεγουμε να θηλασουμε περα απο 6μηνο???????????????? - Σελίδα 2 966307 ..Μέχρι κ η παιδίατρος κάθε φορά με ρωτάει αααακόμααα θηλάζει? Εχεις γάλα?( Γιατι πρεπει να απολογουμαστε οσες επιλεγουμε να θηλασουμε περα απο 6μηνο???????????????? - Σελίδα 2 966307 )..

Επίσης ατάκες του στυλ, ακόμα θηλάζεις >??κοψτω να ηρεμήσεις (γιατί τους παραπονέθηκα οτι κουράζομαι κ δεν το θυμάμαι Shocked ..)..και απο όλους ΣΥΝΕΧΕΙΑ το κλασσικό..Μα δεν δίνεις καθόλου ξένο?? (..γιατί είναι απαραίτητο??), Μα πόσο ακόμα θα το θηλάσεις??? (λογαριασμό θα τους δώσω??).. Εεεχεις ακόμα γάλαααα???(..Γιατί δεν θα έπρεπε??) Ειδικά μια θειά κ την κόρη της με έπριζαν συνέχεια, εχεις ακόμα γάλα??Δεν σου μειώθηκε??? Κάποια στιγμή <<την άκουσα>> εβγαλα το βυζι απεξω κ τους πλιτσιλισα απέναντι στον καναπέ που κάθονταν Twisted Evil.. Μετά τους κόπηκαν τα τσίτσα Laughing ..

ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΕΣ!!!! ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Κ ΕΓΩ!!! ΑΜΑΝ ΠΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΟΥΜΑΣΤΕ ΚΙΟΛΑΣ!!!

tettamar


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μην ακούτε κανέναν...και ριξτε και μια ματια εδώ...http://to-protogala.blogspot.com/2010/09/blog-post_3391.html

fatsoulinaki

fatsoulinaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tettamar έγραψε:Μην ακούτε κανέναν...και ριξτε και μια ματια εδώ...http://to-protogala.blogspot.com/2010/09/blog-post_3391.html

Πολυ καλο!μπραβο σου που το ποσταρες να το δουμε!!!!Σ ευχαριστω!!

tettamar


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
fatsoulinaki έγραψε:
tettamar έγραψε:Μην ακούτε κανέναν...και ριξτε και μια ματια εδώ...http://to-protogala.blogspot.com/2010/09/blog-post_3391.html

Πολυ καλο!μπραβο σου που το ποσταρες να το δουμε!!!!Σ ευχαριστω!!

Το να θηλάσει μια μανούλα ή όχι, είναι σιγουρα δική της απόφαση. Αλλά ας έχει πληροφορηθεί πρώτα αρκετά γι'αυτό. Εγω νιώθω ότι και σαν μαμά αλλά και σαν επαγγελματίας (ασχολούμαι με παιδιά) πρεπει να δώσω το καλό παράδειγμα... Να είσαι καλά!

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
xazomammy έγραψε: Κάποια στιγμή <<την άκουσα>> εβγαλα το βυζι απεξω κ τους πλιτσιλισα απέναντι στον καναπέ που κάθονταν Twisted Evil.. Μετά τους κόπηκαν τα τσίτσα Laughing ..

Θεά αγαπητή μου, ΘΕΑ!!!!!!
Respect Respect Respect Respect Respect Respect

Έλεος... αυτο είναι αγένεια..... Ντρεπομαι για λογαριασμο και δικό σου που το έκανες και εσένα που την επικροτείς. Οτι και να σου πει ο άλλος πρέπει να είσαι κυρία του εαυτού σου πάνω από όλα! Λίγη αξιοπρέπεια.

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
stefy έγραψε:
Nena έγραψε:
xazomammy έγραψε: Κάποια στιγμή <<την άκουσα>> εβγαλα το βυζι απεξω κ τους πλιτσιλισα απέναντι στον καναπέ που κάθονταν Twisted Evil.. Μετά τους κόπηκαν τα τσίτσα Laughing ..

Θεά αγαπητή μου, ΘΕΑ!!!!!!
Respect Respect Respect Respect Respect Respect

Έλεος... αυτο είναι αγένεια..... Ντρεπομαι για λογαριασμο και δικό σου που το έκανες και εσένα που την επικροτείς. Οτι και να σου πει ο άλλος πρέπει να είσαι κυρία του εαυτού σου πάνω από όλα! Λίγη αξιοπρέπεια.

stefy ΜΟΥ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ,ΟΠΟΙΑ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ,ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΚΟΜΨΑ...Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕΒΑΣΤΗ,ΚΑΛΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗ ΘΙΓΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΕΚΦΡΑΖΟΝΤΑΣ ΤΗ.ΚΑΙ ΑΝ ΜΗ ΤΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΝΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ,ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟ...

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
stefy έγραψε:
Nena έγραψε:
xazomammy έγραψε: Κάποια στιγμή <<την άκουσα>> εβγαλα το βυζι απεξω κ τους πλιτσιλισα απέναντι στον καναπέ που κάθονταν Twisted Evil.. Μετά τους κόπηκαν τα τσίτσα Laughing ..

Θεά αγαπητή μου, ΘΕΑ!!!!!!
Respect Respect Respect Respect Respect Respect

Έλεος... αυτο είναι αγένεια..... Ντρεπομαι για λογαριασμο και δικό σου που το έκανες και εσένα που την επικροτείς. Οτι και να σου πει ο άλλος πρέπει να είσαι κυρία του εαυτού σου πάνω από όλα! Λίγη αξιοπρέπεια.

Έλα κοπελιά μαζέψου..Να ντρέπεσαι για πράγματα που σε αφορούν, αυτό δεν σε αφορά για να ντραπείς κιόλας.
Η άποψη σου σχετικά με το τι είναι αξιοπρεπή και τι οχι..αυτό έχει ενδιαφέρον κ θα πρέπει να το επεξεργαστείς λίγο .... Γιατι πρεπει να απολογουμαστε οσες επιλεγουμε να θηλασουμε περα απο 6μηνο???????????????? - Σελίδα 2 4872

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:
Nena έγραψε:
xazomammy έγραψε: Κάποια στιγμή <<την άκουσα>> εβγαλα το βυζι απεξω κ τους πλιτσιλισα απέναντι στον καναπέ που κάθονταν Twisted Evil.. Μετά τους κόπηκαν τα τσίτσα Laughing ..

Θεά αγαπητή μου, ΘΕΑ!!!!!!
Respect Respect Respect Respect Respect Respect

Έλεος... αυτο είναι αγένεια..... Ντρεπομαι για λογαριασμο και δικό σου που το έκανες και εσένα που την επικροτείς. Οτι και να σου πει ο άλλος πρέπει να είσαι κυρία του εαυτού σου πάνω από όλα! Λίγη αξιοπρέπεια.

...καλε χαλαρωσε λιγο... Cool

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Έλεος... αυτο είναι αγένεια..... Ντρεπομαι για λογαριασμο και δικό σου που το έκανες και εσένα που την επικροτείς. Οτι και να σου πει ο άλλος πρέπει να είσαι κυρία του εαυτού σου πάνω από όλα! Λίγη αξιοπρέπεια.

Χωρίς παρεξήγηση, δεν με αφορά με τι ντρέπεσαι εσύ και με τι όχι. Για τις πράξεις μου υπόλογη είμαι εγώ, και μόνο εγώ δικαιούμαι να ντρέπομαι γι'αυτές. Οι ψευτοπουριτανισμοί δεν με συγκινούν.
Το να αναθρέψω τα παιδιά μου είναι αρκετά κουραστική, αγχωτική και δύσκολη δουλειά από μόνο του. Δεν χρειάζομαι τα κακεντρεχή και εγωιστικά σχόλια των άλλων. Είτε αυτά έρχονται προφορικά από "θειές", είτε μέσω forum.. Όποιος έχει παιδιά καταλαβαίνει.

Kate


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Που να δεις πόσο στραβοκοιτάνε όταν λέω πως θέλω να θηλάσω όσο πάει. "Τί, και μετά το χρόνο;" Ακόμα και η μαμά μου Crying or Very sad

http://skiouromanoula.blogspot.com

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kate έγραψε:Που να δεις πόσο στραβοκοιτάνε όταν λέω πως θέλω να θηλάσω όσο πάει. "Τί, και μετά το χρόνο;" Ακόμα και η μαμά μου Crying or Very sad

Αχ, κι εγώ, αυτοί που με επαινουν για το ότι κατάφερα να θηλάσω 6 μήνες, ντε και καλα να με πείσουν αν το κόψω τώρα γιατί "το παιδί τρώει στερεές τροφές, πρέπει να απογαλακτιστεί"...
Λες και είναι 30 χρονών και του καθαρίζω μέχρι και το αυγό...

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
xazomammy έγραψε:Κάποια στιγμή <<την άκουσα>> εβγαλα το βυζι απεξω κ τους πλιτσιλισα απέναντι στον καναπέ που κάθονταν Twisted Evil.. Μετά τους κόπηκαν τα τσίτσα Laughing ..

Κρίμα το γάλα που πήγε χαμένο!!!!
Δεν καταλαβαίνω πάντως τι ζόρι τραβάει ο καθένας λες και θηλάζει το δικό του στήθος!!!!Εγώ θηλάζω αποκλειστικά 4 μήνες και σκοπεύω να συνεχίσω όσο γίνεται περισσότερο.

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!


Έλεος... αυτο είναι αγένεια..... Ντρεπομαι για λογαριασμο και δικό σου που το έκανες και εσένα που την επικροτείς. Οτι και να σου πει ο άλλος πρέπει να είσαι κυρία του εαυτού σου πάνω από όλα! Λίγη αξιοπρέπεια.

Όταν θα γεννήσεις με το καλό και θηλάσεις με το καλό εύχομαι να μην έχεις γύρω σου άτομα που με αυτά που θα σου λένε( όταν θα θέλεις να θηλάσεις το παιδάκι σου) εκνευριστείς τόσο που προβείς σε πιο ακραίες λύσεις για να τους κάνεις να το βουλώσουν!!!!

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ένα πράγμα θα σας πω:Σταμάτησα το θηλασμό από τότε που ήταν η Έλενα 3 μηνών,διότι έχω πρόβλημα και τεράστια ευαιαθησία στο στήθος από μικρή...

ΑΛΛΑ!Όταν χρειάστηκα βοήθεια από τους γύρω μου,πέραν της μαμάς μου που με στήριξε,κάτι θείες,πεθερές και άλλα,με ΠΙΕΖΑΝ να σταματήσω να θηλάζω γιατί δεν ήξερα πόσο πίνει το μωρό ενώ με το μπιμπερό έχω την πολυτέλεια,για να κοιμάμαι γιατί "το μωρό με το θηλασμό είναι ανήσυχο και σε ξυπνάει συνέχεια."

Βέβαια,εγώ σταμάτησα για λόγους δικούς μου,αλλά θέλω να πω...

Ο καθένας λέει στο θηλασμό το μακρύ και το κοντό του,μόνο η κάθε μανούλα ξέρει τί μπορεί και τί πραγματικά βοηθάει το παιδί της.Μην ακούτε κανέναν,κλείστε τα αφτιά σας και κάντε την δουλειά σας.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις