Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
77 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 77 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

ΝΤΙΝΑΚΙ


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΟΣ ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΚΑΤΑΠΙΕΙ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΔΑ ΚΛΙΨΑΚΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ.ΤΗΝ ΕΣΩΣΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΗΣ.

crysoula

crysoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Gianna έγραψε:ένα μήνα πριν γίνει 2 χρονών ο Απόστολος έδιωξα άρον άρον την γυναίκα που τον κράταγε (πονεμένη ιστορία κάποια στιγμή πρέπει να θίξουμε και αυτό το θέμα), και επειδή ήτανε καλοκαίρι έψαχνα να βρω παιδικό σταθμό που να λειτουργεί καλοκαίρι, αφού δεν υπήρχε κάποιος να τον προσέχει. Βρήκα λοιπόν ένα σταθμό στην περιοχή, ο οποίος δεν μου πολυάρεσε αλλά είπα να εξυπηρετηθώ για το καλοκαίρι και από το φθινόπωρο θα πήγαινε σε κάποιο καλό. Δυστυχώς η κακή αύρα που μου έβγαλε ο σταθμός, αποδείχτηκε όταν ανήμερα των γενεθλίων του όταν πήγα να τον πάρω και εφόσον τους είχα πάει τούρτα και τα παραλειπόμενα για να του κάνουν πάρτυ, ο μικρός κούτσαινε και αντί να περπατάει προτιμούσε να μπουσουλάει ή να τον έχω αγκαλιά. Όταν τις ρώτησα, μου είπαν ότι το κάνει γιατί χαϊδεύεται! Το αποτέλεσμα? Του είχε πατήσει η δασκάλα το πόδι και του το έσπασε!!! Και όταν τον πήγα στο νοσοκομείο (εφημέρευε το Αγλαΐα Κυριακού) του βάλανε το γύψο σε λάθος πόδι!!!!!! παιδια και ατυχηματα που σε .... στελνουν - Σελίδα 2 654655 Όταν έφυγα και πήγα στο πάρκινγκ να πάρω το αυτ/το το διαπίστωσε η φίλη μου που ήταν μαζί. Και τί μου είπε ο γιατρός? Καλά κυρία μου δεν το είδατε???? Δυστυχώς στα γενέθλιά του είμαστε επιρρεπείς σε ατυχήματα. Πέρυσι έσπασε τον αγκώνα του! Sad ελπίζω να ήταν το τελευταίο

καλα μιλαμε με κουφανες.....ν ειναι γερο και δυνατο παντα το πουλακι μου!!!

EviK

EviK
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
crysoula έγραψε:
Gianna έγραψε:ένα μήνα πριν γίνει 2 χρονών ο Απόστολος έδιωξα άρον άρον την γυναίκα που τον κράταγε (πονεμένη ιστορία κάποια στιγμή πρέπει να θίξουμε και αυτό το θέμα), και επειδή ήτανε καλοκαίρι έψαχνα να βρω παιδικό σταθμό που να λειτουργεί καλοκαίρι, αφού δεν υπήρχε κάποιος να τον προσέχει. Βρήκα λοιπόν ένα σταθμό στην περιοχή, ο οποίος δεν μου πολυάρεσε αλλά είπα να εξυπηρετηθώ για το καλοκαίρι και από το φθινόπωρο θα πήγαινε σε κάποιο καλό. Δυστυχώς η κακή αύρα που μου έβγαλε ο σταθμός, αποδείχτηκε όταν ανήμερα των γενεθλίων του όταν πήγα να τον πάρω και εφόσον τους είχα πάει τούρτα και τα παραλειπόμενα για να του κάνουν πάρτυ, ο μικρός κούτσαινε και αντί να περπατάει προτιμούσε να μπουσουλάει ή να τον έχω αγκαλιά. Όταν τις ρώτησα, μου είπαν ότι το κάνει γιατί χαϊδεύεται! Το αποτέλεσμα? Του είχε πατήσει η δασκάλα το πόδι και του το έσπασε!!! Και όταν τον πήγα στο νοσοκομείο (εφημέρευε το Αγλαΐα Κυριακού) του βάλανε το γύψο σε λάθος πόδι!!!!!! παιδια και ατυχηματα που σε .... στελνουν - Σελίδα 2 654655 Όταν έφυγα και πήγα στο πάρκινγκ να πάρω το αυτ/το το διαπίστωσε η φίλη μου που ήταν μαζί. Και τί μου είπε ο γιατρός? Καλά κυρία μου δεν το είδατε???? Δυστυχώς στα γενέθλιά του είμαστε επιρρεπείς σε ατυχήματα. Πέρυσι έσπασε τον αγκώνα του! Sad ελπίζω να ήταν το τελευταίο

καλα μιλαμε με κουφανες.....ν ειναι γερο και δυνατο παντα το πουλακι μου!!!
Ti eipes tora tou patise i Daskala to podi ti lete re paidia den ginontai auta akou tin kargia kai den to elege kai oi giatri ti na po den exo logia siderenio to paidaki sou!!!!!!

crysoula

crysoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εμεις δυστυχως ειχαμε μια τραυματικη εμπειρια οταν ο Ρενος ηταν 13 μηνων...
ο Ρενος ειναι γενικα ενα παιδι πολυ υπερκινητικο και καθολου συμβιβαστικο...τι εννοω αν βαλει κατι στο μυαλο του θα το κανει ο κοσμος να γυρισει τουμπα,ετσι κα ποια στιγμη ειδε την κορη της κουμπαρας μου να ανεβαινει στο τραπεζακι του Σαλονιου........εεεεεεεεεεεε αυτο ηταν απο τοτε ο Ρενος ξεκινησε να ανεβαινει στο σπιτι στο τραπεζακι με τα εμαθε να ανεβαινει στο τραπεζι της κουζινας και υστερα στην τραπεζαρια...πως ανεβαινει απο τις καρεκλες ή σκαρφαλωνει απο τα ποδια των τραπεζιων...τωρα θα μου πειτε μα καλα πως....εεεεεε κι ομως σκαρφαλωνει και το κανει αυτο απο 13 μηνων(εχει προχωρησει απο 9 1/2 πολυ νωρις),εγω καθε φορα που ανεβαινει τον κατεβαζω αυτο μπορει να γινει και 200 φορες την ημερα ανεβασμα-κατεβασμα........ετσι λοιπον ενα απογευμα ανεβαινει ο Ρενος στην τραπεζαρια και εκεινη την ωρα εβαζα μια σακκουλα απο super πανω στο τραπεζι της κουζινας....οπτε σκεφτομαι βαλε την σακκουλα επανω και τον κατεβαζεις.......................και ετσι εγινε το κακο...σε κλασματα δευτερολεπτου ενω ακουμπαω την σακκουλα βλεπω τον Ρενο να φευγει απο την τραπεζαρια με ΦΟΡΑ και να σκαει κατω σε οριζοντια σταση και να σκαει με τα μουτρα και ακουω ενα ΚΡΑΚ..............ΠΕΘΑΝΑ τον βουταω αμεσως(νομιζα οτι εσπασε χερι) ελεγχο χερια και βλεπω οτι ολα οκ το παιδι ομως σπαραζε,τρεχω καθομαι στον καναπε και λεω''για να βγαλω την πιπιλα............και μολις την βγαζω μου κοπηκαν και 20 χρονια ζωης....το αιμα ΠΟΤΑΜΙ απο το στομα......τρεχω στην βρυση τον βαζω απο κατω, τιποτα δεν σταματαγε 5 πετσετες γεματες με αιμα λερωσαμε,καλο τπον αντρα μου να γυρισει επειγωντος στο σπιτι και κατευθειαν περνω την γιατρο του,μετα απο 5 λεπτα ερχεται και η γιατρος μολις τον βλεπει παθαινει ΣΟΚ.........μεσα στα αιματα ο Ρενος και εγω λες και ειχα κανει φονο...τον εξεταζει και στο στομα και εντρομη μου λεει φυγε γρηγορα για νοσοκομειο το παιδι εχει χτυπησει [u]ΑΡΤΗΡΙΑ.......τι να σας πω μου κοπηκαν τα χερια......φευγουμε για Ιατρικο Κεντρο Μαρουσι(ευτυχως του εχω ασφαλεια) ερχεται ΟΡΛ και μου λεει(μετα απο εξεταση) οτι το παιδι χρειαζεται ραμματα γιατι εχει κοπει το χαλεινο(πετσακι μου ενωνει το χειλος με το ουλο(στο πανω ουλο)και εχουν ξεριζωθει τα πανω του δοντια(εγω ετοιμη για λυποθυμια),ερχεται παιδοχειρουργος για καλη μου τυχη τον εξεταζει γιατι επεσε απο ψηλα(επρεπε να μεινει μεσα αλλα η παιδιατρος μου ειναι και γιατρος εκει και μιλησαν να μην μεινει θα τον παρακολουθουσε στο σπιτι)και μου λεει αν θες να γλυτωσει το παιδι τα ραμματα θα του κρατησεις στην πληγη(ΑΡΤΗΡΙΑ) μια γαζα μπας και σταματησει το αιμα για μιση ωρα......τι να κανω.....το παιδι σπραζε και κανω την καρδια μου πετρα και το κανω.....ευτυχως το αιμα σταματησε και ετσι μετα απο ακατασχετη αιμοραγια φυγαμε με ευθυνη της παιδιατρου.......το παιδι πρηστηκε δεν μπορουσε να φαει........με τα πολλα την γλυτωσαμε με 2 ξεριζομενα δοντια και ενα ανοιγμα μεταξυ τους........μετα απο κανα μηνα τα δοντια παλι ΟΚ(ξανα βγηκαν ριζες............το συμπερασμα πιο ειναι;;;;;;;;;;;;; οτι ο Ρενος μολις γυρισε στο σπιτι ξανα ηθελε τραπεζι και συνεχιζει την ιδια δουλεια βεβαια εγω απο πισω του και προσπαθω να του το κοψω...............................................αυτη ηταν η πρωτη μας φορα!!!!

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι λες χρυσουλα σε καταλαβαινω εμας οκ δεν επαθε ετσι αλλα το αιμα ηταν πολυ εγω ευτιχως ειμαι ψυχραιμη ο αντρας μου πανικοβληθηκε και τον εβαλε κατευθειαν στο μπανιο και του εριξε νερο με το τηλεφωνο εκει να δεις κλαμα τον τρομαξε πιο πολυ, αλλα και εμεις μεχρι να παμε παιδων δεν ξεραμε τι εχει γιατι ηταν πολυ το αιμα αλλα πριν φτασουμε του σταματησε

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να φανταστητε οταν πεφτει τωρα και την φαει στο στομα ευτιχως οχι συχνα βαζει τα κλαματα και ας μην ποναει και το πρωτο που ρωτα ειναι εχω αιμα; και οταν του λεμε οχι τοτε ησυχαζει

crysoula

crysoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μιλουπακι έγραψε:τι λες χρυσουλα σε καταλαβαινω εμας οκ δεν επαθε ετσι αλλα το αιμα ηταν πολυ εγω ευτιχως ειμαι ψυχραιμη ο αντρας μου πανικοβληθηκε και τον εβαλε κατευθειαν στο μπανιο και του εριξε νερο με το τηλεφωνο εκει να δεις κλαμα τον τρομαξε πιο πολυ, αλλα και εμεις μεχρι να παμε παιδων δεν ξεραμε τι εχει γιατι ηταν πολυ το αιμα αλλα πριν φτασουμε του σταματησε

ασε μιλουπακι σου λεω επαθα μεγαλη φρικη αν ειχα κανει φονο τοσο αιμα δεν θα εβλεπα...τι να πω τα παιδια ετσι ειναι,εμεις πρεπει να εχουμε αντοχες γιατι εχουν πολλα να δου ντα ματια μας...

Gianna

Gianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
crysoula έγραψε:
Gianna έγραψε:ένα μήνα πριν γίνει 2 χρονών ο Απόστολος έδιωξα άρον άρον την γυναίκα που τον κράταγε (πονεμένη ιστορία κάποια στιγμή πρέπει να θίξουμε και αυτό το θέμα), και επειδή ήτανε καλοκαίρι έψαχνα να βρω παιδικό σταθμό που να λειτουργεί καλοκαίρι, αφού δεν υπήρχε κάποιος να τον προσέχει. Βρήκα λοιπόν ένα σταθμό στην περιοχή, ο οποίος δεν μου πολυάρεσε αλλά είπα να εξυπηρετηθώ για το καλοκαίρι και από το φθινόπωρο θα πήγαινε σε κάποιο καλό. Δυστυχώς η κακή αύρα που μου έβγαλε ο σταθμός, αποδείχτηκε όταν ανήμερα των γενεθλίων του όταν πήγα να τον πάρω και εφόσον τους είχα πάει τούρτα και τα παραλειπόμενα για να του κάνουν πάρτυ, ο μικρός κούτσαινε και αντί να περπατάει προτιμούσε να μπουσουλάει ή να τον έχω αγκαλιά. Όταν τις ρώτησα, μου είπαν ότι το κάνει γιατί χαϊδεύεται! Το αποτέλεσμα? Του είχε πατήσει η δασκάλα το πόδι και του το έσπασε!!! Και όταν τον πήγα στο νοσοκομείο (εφημέρευε το Αγλαΐα Κυριακού) του βάλανε το γύψο σε λάθος πόδι!!!!!! παιδια και ατυχηματα που σε .... στελνουν - Σελίδα 2 654655 Όταν έφυγα και πήγα στο πάρκινγκ να πάρω το αυτ/το το διαπίστωσε η φίλη μου που ήταν μαζί. Και τί μου είπε ο γιατρός? Καλά κυρία μου δεν το είδατε???? Δυστυχώς στα γενέθλιά του είμαστε επιρρεπείς σε ατυχήματα. Πέρυσι έσπασε τον αγκώνα του! Sad ελπίζω να ήταν το τελευταίο

καλα μιλαμε με κουφανες.....ν ειναι γερο και δυνατο παντα το πουλακι μου!!!

Σε ευχαριστώ χρυσούλα μου! Αλλά και εσείς δεν περάσατε λίγα. Και εσείς σιδερένιοι! Το χαληνό εμείς τον κάναμε επέμβαση για να έρθουν τα δοντάκια μας κοντά στο μέλλον, ο Ρένος βλέπω το τακτοποίησε μόνος του το θέμα

Gianna

Gianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
EviKokori έγραψε:
crysoula έγραψε:
Gianna έγραψε:ένα μήνα πριν γίνει 2 χρονών ο Απόστολος έδιωξα άρον άρον την γυναίκα που τον κράταγε (πονεμένη ιστορία κάποια στιγμή πρέπει να θίξουμε και αυτό το θέμα), και επειδή ήτανε καλοκαίρι έψαχνα να βρω παιδικό σταθμό που να λειτουργεί καλοκαίρι, αφού δεν υπήρχε κάποιος να τον προσέχει. Βρήκα λοιπόν ένα σταθμό στην περιοχή, ο οποίος δεν μου πολυάρεσε αλλά είπα να εξυπηρετηθώ για το καλοκαίρι και από το φθινόπωρο θα πήγαινε σε κάποιο καλό. Δυστυχώς η κακή αύρα που μου έβγαλε ο σταθμός, αποδείχτηκε όταν ανήμερα των γενεθλίων του όταν πήγα να τον πάρω και εφόσον τους είχα πάει τούρτα και τα παραλειπόμενα για να του κάνουν πάρτυ, ο μικρός κούτσαινε και αντί να περπατάει προτιμούσε να μπουσουλάει ή να τον έχω αγκαλιά. Όταν τις ρώτησα, μου είπαν ότι το κάνει γιατί χαϊδεύεται! Το αποτέλεσμα? Του είχε πατήσει η δασκάλα το πόδι και του το έσπασε!!! Και όταν τον πήγα στο νοσοκομείο (εφημέρευε το Αγλαΐα Κυριακού) του βάλανε το γύψο σε λάθος πόδι!!!!!! παιδια και ατυχηματα που σε .... στελνουν - Σελίδα 2 654655 Όταν έφυγα και πήγα στο πάρκινγκ να πάρω το αυτ/το το διαπίστωσε η φίλη μου που ήταν μαζί. Και τί μου είπε ο γιατρός? Καλά κυρία μου δεν το είδατε???? Δυστυχώς στα γενέθλιά του είμαστε επιρρεπείς σε ατυχήματα. Πέρυσι έσπασε τον αγκώνα του! Sad ελπίζω να ήταν το τελευταίο

καλα μιλαμε με κουφανες.....ν ειναι γερο και δυνατο παντα το πουλακι μου!!!
Ti eipes tora tou patise i Daskala to podi ti lete re paidia den ginontai auta akou tin kargia kai den to elege kai oi giatri ti na po den exo logia siderenio to paidaki sou!!!!!!

Σε ευχαριστώ Εύη!

elachl

elachl
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
σε εμας δεν εχει συμβει τιποτα..φτου σκορδα..

vivoula

vivoula
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
αχ κοριτσια τα κλαματα εβαλα που τα διαβαζα, εγω ειμαι παρα πολυ ευαισθητη και αμα δω παιδακι να χτυπαει τα χανω, τι θα κανω οταν κανω δικα μου παιδια ? Πριν λιγες μερες η ξαδελφουλα μου ετρεχε και επεσε με το κεφαλι και ματωσε το χειλακι της και εγω τα εχασα αρχισα να τρεμω και σιγουρα τα μωρακια το νοιωθουν οταν η μαμα αγχωθει ετσι δεν ειναι? Εχω δει video εχω διαβασει για πρωτες βοηθειες σε παιδακια κ μωρακια αλλα τι να το κανεις αμα τα χασεις εκεινη την ωρα? pale

Katerinaki

Katerinaki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Δεν μας εχει συμβει κατι τοσο σοβαρο εκτος απο τις τουμπες κ τα πεσιματα που ειναι καθημερινο φαινομενο...
Τρεμω ομως στην ιδεα ενος σοβαρου ατυχηματος και τρελλαινομαι οταν σκεφτομαι το ενδεχομενο να ειμαι μονη στο σπιτι εκεινη τη στιγμη....

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λοιπον : η εβελινα 10 μηνων καταπιε μια μικρη καρφιτσα την οποια εβγαλε στα κακα της και την ειχαμε 3 μερες στο παιδων !!
η βαλερια πριν 1 μηνα περιπου καταπιε ενα κλαμερακι ψειρακι δεν μπορουσε να αναπνευσει μελανιασε τη χτυπαγα στην πλατη της εκανα ακροβατικα μεχρι που σκεφτηκα λιγο λογικα γιατι ειχα παθει και εγω ενα μινι εγκεφαλικο δεν το κρυβω βλεποντας το παιδακι μου ετσι και την πιεσα στο στομαχι και της προκαλεσα εμετο ευτυχως το εβγαλε αλλα μεχρι να το βγαλει ελεγα τωρα θα του σπασω κανα πλευρο ;; καμια χολη ;; κανα συκωτι ;; δεν ηξερα τι αλλο να κανω δεν μου εμενε χρονος για να σκεφτω !!! υπ οψιν οτι ημουν απο πανω τους οταν συνεβησαν και τα δυο αυτα ατυχηματα αλλα καταλαβα οτι οσο κιαν το προσεχεις ενα παιδι αν ειναι να χτυπησουν θα χτυπησουν !!! ενταξει εχουμε κκαι πεσιματα τουμπες κλπ αφου ανεβαινουν πανω στα κρεβατια και πηδανε σαν κατσικες !!!

Katerinaki

Katerinaki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
valerakievelinaki έγραψε:λοιπον : η εβελινα 10 μηνων καταπιε μια μικρη καρφιτσα την οποια εβγαλε στα κακα της και την ειχαμε 3 μερες στο παιδων !!
η βαλερια πριν 1 μηνα περιπου καταπιε ενα κλαμερακι ψειρακι δεν μπορουσε να αναπνευσει μελανιασε τη χτυπαγα στην πλατη της εκανα ακροβατικα μεχρι που σκεφτηκα λιγο λογικα γιατι ειχα παθει και εγω ενα μινι εγκεφαλικο δεν το κρυβω βλεποντας το παιδακι μου ετσι και την πιεσα στο στομαχι και της προκαλεσα εμετο ευτυχως το εβγαλε αλλα μεχρι να το βγαλει ελεγα τωρα θα του σπασω κανα πλευρο ;; καμια χολη ;; κανα συκωτι ;; δεν ηξερα τι αλλο να κανω δεν μου εμενε χρονος για να σκεφτω !!! υπ οψιν οτι ημουν απο πανω τους οταν συνεβησαν και τα δυο αυτα ατυχηματα αλλα καταλαβα οτι οσο κιαν το προσεχεις ενα παιδι αν ειναι να χτυπησουν θα χτυπησουν !!! ενταξει εχουμε κκαι πεσιματα τουμπες κλπ αφου ανεβαινουν πανω στα κρεβατια και πηδανε σαν κατσικες !!!
Πωπωω.. μ εστειλες αδιαβαστη τωρα....κ μενα μου τραβαει τα κλαμερακια ψειρες απο τα μαλλια... Τι εχουν να δουν τα ματια μας....

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν βαζω στα μαλλια τους τετοια πραγματα και παντα φοβομουν τον πνιγμο !! πηγα την εβελινα στην μανα μου για λιγο και της εφτιαξε τα μαλλια της και εβαλε τα κοκαλακια αλλιως εγω δεν θα της τα εβαζα !!
παντως ειναι γεγονος πως οσο κι αν ειμαστε απο πανω τους δεν αποτρεπουμε τα ατυχηματα

Bachiemama

Bachiemama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ εχθές τρελάθηκα. Περπατούσα στο σαλόνι μιλώντας στο τηλέφωνο και η μικρή δίπλα μου να με ακολουθεί. Ξαφνικά βάζει τα κλάματα, γυρνάω και την βλέπω μπρούμητα, πεσμένη πάνω σε ένα μπαουλάκι, με το κεφάλι στο πάτωμα και τα πόδια ψηλά, ακριβώς δίπλα σε ένα τραπεζάκι. Την αρπάζω αγκαλιά και μάλιστα γέλασα για το πως έπεσε. Η Άννα δεν έλεγε να σταμτήσει να κλαίει και όπως την είχα στον ώμο μου, γυρνάω να την κοιτάξω και βλέπω τον ώμο μου γεμάτο με αίματα. Πατάω κάτι τσιρίδες στη μαμά μου στο τηλέφωνο, η οποία με κλείνει αμέσως και παίρνει ταξί να έρθει. Εγώ έτρεξα ως το δωμάτιο, την ξαπλωσα και είδα πως το αίμα ήταν από το στόμα της. Δεν μπορούσα να ξεχωρίσω από που βγαίνει γιατί είχε παντού αίματα που γέμιζαν το στόμα και μετά έτρεχαν από το πλάι. Μου τηλεφωνεί η μαμά μου πως πρέπει να της πλύνω το στόμα, να μην ανυσηχώ και πως έρχεται και εγώ να την ξεπλένω το στόμα, να βλέπω το αίμα να συνεχίζει να τρέχει και να κλαίω (ναι ναι αποδεικνύεται πως δεν είμαι καθόλου ψύχραιμη). Ευτυχώς 10 αργότερα ήρθε ο άντρας μου και από πίσω η μαμά μου οπότε ο άντρας μου ανέλαβε την μικρή και η μαμά μου εμένα!!! Περιττό να πω ότι η μικρή μόλις πήγε στην αγκαλιά του μπαμπά της τα ξέχασε όλα!!!! Το μόνο που καταφέραμε να δούμε ήταν πως έχει μια τεράστια μελανιά στο πηγούνι της οπότε υποθέτουμε ότι χτύπησε το πηγούνι και λογικά κάτι έσκισε με τα δοντάκια της.
Εγώ απορώ τι θα κάνω αν πάθει τίποτα πιο σοβαρό!!!! χάνω εντελώς τα αυγά και τα πασχάλια!!!

vivoula

vivoula
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αχουυυ Sad Ευχομαι ο Θεος να φυλαει οοολα τα παιδακια!!! περαστικουλιαααα να ειναι παντα!!!

Σε λιγα χρονια με φανταζομαι και εγω καπως ετσι θα κανω χιχι εμενα θα μαζευουν και το παιδι θα λεει τι επαθε η μαμα ? Razz (δεν ειναι καλο καθολου καλο ελπιζω να αλλαξωωωω) θαυμαζω τις μαμαδες που βλεπω και ειναι τοοοσο ψυχραιμες!

Εβινιόλι

Εβινιόλι
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
η Εβινα μου 9 μηνων εφαγε πουρο.ειχαμε παει επισκεψη σε φιλικο σπιτι την επομενη της γιορτης της φιλης μου,προφανως την ξεφυγε στο σκουπισμα,το βρηκε η μικρη κατω απο τον καναπε..φαγε οσο εφαγε κ καναμε πλυση στομαχου...

https://www.facebook.com/pages/Baby-Cakes/184038224967357

crysoula

crysoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="Gianna"]
crysoula έγραψε:
Gianna έγραψε:ένα μήνα πριν γίνει 2 χρονών ο Απόστολος έδιωξα άρον άρον την γυναίκα που τον κράταγε (πονεμένη ιστορία κάποια στιγμή πρέπει να θίξουμε και αυτό το θέμα), και επειδή ήτανε καλοκαίρι έψαχνα να βρω παιδικό σταθμό που να λειτουργεί καλοκαίρι, αφού δεν υπήρχε κάποιος να τον προσέχει. Βρήκα λοιπόν ένα σταθμό στην περιοχή, ο οποίος δεν μου πολυάρεσε αλλά είπα να εξυπηρετηθώ για το καλοκαίρι και από το φθινόπωρο θα πήγαινε σε κάποιο καλό. Δυστυχώς η κακή αύρα που μου έβγαλε ο σταθμός, αποδείχτηκε όταν ανήμερα των γενεθλίων του όταν πήγα να τον πάρω και εφόσον τους είχα πάει τούρτα και τα παραλειπόμενα για να του κάνουν πάρτυ, ο μικρός κούτσαινε και αντί να περπατάει προτιμούσε να μπουσουλάει ή να τον έχω αγκαλιά. Όταν τις ρώτησα, μου είπαν ότι το κάνει γιατί χαϊδεύεται! Το αποτέλεσμα? Του είχε πατήσει η δασκάλα το πόδι και του το έσπασε!!! Και όταν τον πήγα στο νοσοκομείο (εφημέρευε το Αγλαΐα Κυριακού) του βάλανε το γύψο σε λάθος πόδι!!!!!! παιδια και ατυχηματα που σε .... στελνουν - Σελίδα 2 654655 Όταν έφυγα και πήγα στο πάρκινγκ να πάρω το αυτ/το το διαπίστωσε η φίλη μου που ήταν μαζί. Και τί μου είπε ο γιατρός? Καλά κυρία μου δεν το είδατε???? Δυστυχώς στα γενέθλιά του είμαστε επιρρεπείς σε ατυχήματα. Πέρυσι έσπασε τον αγκώνα του! Sad ελπίζω να ήταν το τελευταίο

καλα μιλαμε με κουφανες.....ν ειναι γερο και δυνατο παντα το πουλακι μου!!!

Σε ευχαριστώ χρυσούλα μου! Αλλά και εσείς δεν περάσατε λίγα. Και εσείς σιδερένιοι! Το χαληνό εμείς τον κάναμε επέμβαση για να έρθουν τα δοντάκια μας κοντά στο μέλλον, ο Ρένος βλέπω το τακτοποίησε μόνος του το θέμα[/quΓιαννα εμενα ο Ρενος εχει απο μονος του αρεα δοντακια τα δυο μπροστινα τουλαχιστον ετσι δειχνει εχει ενα μικρο κενο,προβλημα δεν ειχε με το χαληνο αλλα οπως λες και να υπηρχε το τακτοποιησε μονος του...χααχαχαχαχ μας βγαλε απο την ταλαιπωρια του νοσοκομειο
φιλια πολλα

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπον κοριτσια εμενα η Βιβιαννα μου φημιζεται για την λαιμαργια της και για το γεγονος οτι τρωει πολυ γρηγορα και γι αυτο το λογο παντα ειμαι διπλα τους οταν τρωνε. Καποια στιγμη εκει που ετρωγε την βλεπω να δακρυζουν τα ματια της και να φτυνει το φαγητο απο το στομα της. Στην αρχη δεν εδωσα ιδιαιτερη σημασια καθως σκεφτηκα οτι μαλλον θα δαγκωσε την γλωσσα της. Μεσα σε δευτερολεπτα μελανιασε ολοκληρη και καταλαβαινω οτι δεν μπορει να παρει ανασα γιατι κολλησε κομματι φαγητο στον λαιμο της. Σηκωθηκα αμεσως και χωρις να το πολυσκεφτω ακουμπησα την πλατη της στο στηθος μου και αρχισα να της παταω το στομαχι αλλα τιποτα μελανιαζε ακομα πιο πολυ. Στην συνεχεια βαζω το ποδι μου πανω στον καναπε την ακουμπαω με το στομαχι στο γονατο και την χτυπαω στην πλατη. Αυτο ηταν εφυγε το κολλημενο κομματι και ηρεμησε το παιδι αμεσως. Εγω βεβαια ακομα ετρεμα. Το μονο που σκεφτομουν ηταν να μην βαλω το δαχτυλο στο λαιμο και σπρωξω το κομματι πιο βαθια.Βεβαια η Βιβιαννα το πρωτο πραγμα που μου ειπε ηταν : γιατι μανουλα εσυ πονεσες την κοιλιτσα μου; παιδια και ατυχηματα που σε .... στελνουν - Σελίδα 2 585182

????????


Επισκέπτης
εγω κοριτσια θα σας πω την δικη μου ιστορια που με( εστειλε)...θα μετακομιζαμε στο δικο μας σπιτι και ειχαμε παει με τον αντρα μου και τα παιδια για να το καθαρισουμε.τους ειχαμε τα παιχνιδακια τους και επαιζαν στην αυλη...αλλα ελα που ηθελαν παγωτο και μας ειχαν παρει τα αυτια...??? ετσι πηγε ο αντρας μου και τους πηρε απο 1 κυπελακι με το παιχνιδακι στη βαση..αυτο ηθελαν..καποια στιγμη ερχεται η μεγαλη μου κορη φωναζωντας και μου λεει..μαμα ελα γρηγορα η χριστινα πνιγηκε..να σημειωσω οτι η μεγαλη ηταν τοτε 4 και η μικρη 2..τρεχω με τον αντρα μου και η μικρη κοκκαλωμενη και μελανιασμενη..βαζω δαχτυλο βαθια στο στομα της δεν επιανα τιποτα τη χτυπουσα στη πλατη τιποτα την γυρισα αναποδα τιποτα..βαζω τα κλαμματα και λεω παει το παιδι μου πεθανε..τοτε μου ερχετε μια φλασια και την φυσαω στο προσωπο και το παιδακι μου πηρε ξανα αναπνοη..με εστειλε στον αλλο κοσμο..αφου συνηλθε ξερετε τι μου ειπε? που ειναι το παγωτο μου? περιττο να σας πω οτι εφαγε κλωτσια το παγωτο και κολλησε απεναντι στη μαντρα..

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ τραγικό να βλέπεις το παιδί σου σε τέτοιες καταστάσεις! τι να πρωτοθυμηθώ!
καταρχήν το ότι όταν ακόμα μπουσούλαγε, είχε μανία με έναν μεγάλο καθρέφτη που έχω στον διάδρομο, πήγαινε λοιπόν συνέχεια εκεί, μια μέρα ακούω ένα μπαμ, τρέχω και τι να δω! ο νίκος ανάσκελα από κάτω και τον καθρέφτη από την μεριά που είναι το τζάμι πάνω του! έπαθα σοκ μέχρι να δω ότι ο καθρέφτης δεν είχε σπάσει και δεν τον είχε καρφώσει παντού!
μια μέρα ένα πρωινό, μικρό το καμάρι μου ακόμα, ξυπνήσαμε και πήγαμε στην κουζίνα με τον αντρούλη μου να φτιάξουμε πρωινό, βάζουμε και το παιδί στο καρεκλάκι του, αλλά από την νύστα ξεχάσαμε να τον δέσουμε και ξαφνικά ακούμε ένα μπαμ πίσω μας, γυρνάμε και βλέπουμε το μωρό να έχει σκάσει σαν καρπούζι στο πάτωμα! σοκ! μέχρι να δω ότι όλα είναι καλά, ένα 24ωρο μετά δηλαδή για να σιγουρευτώ ότι δεν είχε χτυπήσει πίσω το κεφάλι του!
και πριν δύο χρόνια συναίβει το απίστευτο, ενώ τον είχα δίπλα μου στον καναπέ και τον τάιζα, έσκυψε ο μικρός λίγο στο πλάι να δει τηλεόραση και έπεσε κάτω με όλο του το βάρος να πέφτει στο κούτελο και μετά γύρισε και κολοτούμπα! μέχρι να τον σηκώσω από κάτω, είχε γίνει ένα καρούμπαλο σε μέγεθος μπαλάκι του τένις! πρώτη φορά στην ζωή μου έβλεπα κάτι τέτοιο! μα να πέσει από δίπλα μου! τέλος πάντων όλα καλά στο τέλος και σε αυτην την περίπτωση!
μακάρι καμία μανούλα να μην ζήσει ξανά ατύχημα με το παιδάκι της!

Αννα Κ.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
H Αλεξανδρα δοξα τω θεω δεν ειχε ακομα κανενα ατυχημα...Πεφτει πολυ βεβαια,χτυπαει σε γωνιες αλλα ακομα ευτυχως δεν εκανε κατι...πολυ ασχημο για να παθω τρομαρα.
Εγω ομως οταν ημουν 5 χρονων σε διακοπες την ειχα κανει τη μαμα μου να παει και να ερθει.
Ειχα αγορασει τσιχλες απο ενα μαγαζακι με ψιλικα κατω απο εκει που μεναμε,νοικιαζαμε για διακοπες. Δεν ξερω αν θυμαστε τις BigBubble τις τσιχλες που ειναι ετσι ροζ και μυριζουν τελεια (ακομα μπαινω στον πειρασμο να μασαω τετοιες). Τελος παντων την παιρνω την τσιχλα την μασαω και το χαρτακι δεν το πεταω δεν ξερω γιατι και αρχιζω να το μυριζω (μου αρεσε πολυ). Ελα ομως που οπως το ειχα κανει μπαλακι το χαρτι μυριζοντας το αυτο μπηκε στο ενα ρουθουνι μου...
Η περιπετεια δεν τελειωσε εκει. Δε λεω τιποτα στην μαμα μου, μαλλον επειδη δεν ενιωθα κατι και περνανε ωρες με το χαρτι στη μυτη. Εφαγα κανονικα (ημουν και λαιμαργη) αλλα το βραδυ κατα τις 1 η ωρα αρχιζει ενω κοιμαμαιτο χαρτι να με ενοχλει. Η μαμα μου ακουγε εναν συνεχο ρογχο και τοτε καταλαβε οτι κατι εγινε. Φυσικα αρχιζω κι εγω και διαμαρτυρομαι και η ανασα μου δεν εβγαινε ευκολα. Θυμαμαι που η μαμα μου φωναζε τον μπαμπα μου "Το παιδι δεν αναπνεει!!!"
Τελικα τι εγινε???? Πηρε το τσιγκελακι απο το πλεξιμο (αυτο το λεπτο που κανανε τα σεμεν) και η ιδια η μαμα μου το εβαλε μεσα για να τραβηξει οτι υπηρχε. Φυσικα εγω τοτε εδεησα να της πω οτι εβαλα το χαρτακι απο την τσιχλα στη μυτη μου χωρις να το θελω....Βγηκε μετα κοπων και βασανων αλλα η μανα μου τα ειδε ολα. Χωρια το οτι τα ακουσα κιολας μετα!
Ειπαμε Ελληνιδα μαμα...!!!!! παιδια και ατυχηματα που σε .... στελνουν - Σελίδα 2 875502

afro81

afro81
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αχχχχχ σημερα ειχαμε το πρωτο μας ατυχημα!
Τον αφησα πανω στο κρεβατι μας για να του βρω ρουχα. Μολις γυρισα να φυγω ακουσα ενα μπαμ. Επεσε στο πατωμα με τα μουτρα και εσκεισε τα χειλη του. Γεμισαν οι πυτζαμες του και οι πυτζαμες μου με αιματα. Ευτυχως σταματησε γρηγορα το αιμα αλλα πολυ κλαμα....... Sad

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
afro81 έγραψε:Αχχχχχ σημερα ειχαμε το πρωτο μας ατυχημα!
Τον αφησα πανω στο κρεβατι μας για να του βρω ρουχα. Μολις γυρισα να φυγω ακουσα ενα μπαμ. Επεσε στο πατωμα με τα μουτρα και εσκεισε τα χειλη του. Γεμισαν οι πυτζαμες του και οι πυτζαμες μου με αιματα. Ευτυχως σταματησε γρηγορα το αιμα αλλα πολυ κλαμα....... Sad
Περαστικα σας καλη μου . Πως ειναι τωρα ο μικρουλης σου; Τα κανουν κατι τετοια τα παιδακια μας. Και εμενα μου εχει συμβει αυτο μια φορα. Ολα μεσα στην ζωη ειναι δυστυχως .

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις