Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
87 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 87 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμεις...πηγαμε οικογενειακως
στο jumbo..καποια στιγμη επειδη
κουραστηκα να κραταω τη μικρη
αγκαλια(ειναι και λιγο γεματουλα)
την εβαλα στη θεση του καροτσιου
και εβαλα τη Μαρια(τη μεγαλη)
μεσα στο καροτσι....καθοταν πολυ ησυχα!
οταν φτασαμε στις κυλιωμενες σταθηκα διπλα στο καροτσι
και η Μαρια σηκωθηκε να δει.....απο τη φορα που ειχε
και στην κατηφορα που ειμασταν
η Μαρια βρεθηκε πεσμενη....ευτυχως
δεν επαθε τιποτα!
Χθες ετοιμαζομασταν να παμε για μπανιο
εγω ετοιμαζα τα πραγματα των
κοριτσιων και ο αντρας μου
προσεχε την Αλεξανδρα,η Μαρια
γυρνουσε μεσα στο σπιτι....Καποια
στιγμη ακουα ενα μικρο γκουπ
και τη Μαρια να φωναζει μαμα...φτανω στο σαλονι κια
τι να δω?βλεπω τη μικρη να εχει βγαλει
τη σιτα απο τη θεση της και να την εχει
πεταξει κατω...δεν χτυπησε
απλα τρομαξε για λιγο

Chrisi

Chrisi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Περαστικά Αφροδίτη μου. Αυτός είναι ό φόβος για όλες τις μαμάδες.
Εμένα η Μοδεστίνα όταν ήταν 7-8 μηνών την έβαλα στο καρότσι να την πάρω βόλτα στην αυλή. Να πω ότι ακομά φτοιαχναμε τον εξωτερικό χώρο του σπιτιού. Μολις είχαμε στρώσει το μπετόν εξωτερικά την προηγούμενη μέρα. Δεν υπολόγισα ότι ήταν κατηφόρα και γύρισα για ένα δευτερόλεπτο να βάλω κάτι κάτω. Μου φεύγει το καρότσι και αναποδογυρίστηκε. Τρέχω με πανικόβλητη φωνάζοντας ευτυχώς ήταν και ο άντρας μου σπίτι και δίπλα η μαμά μου. Σηκώνω το μωρό πάνω το κούτελο της ήταν ολόμαυρο. Ευτυχώς έπεσε στα μαλακά ας το πούμε. δίπλα απ΄ εκεί που έπεσε είχε άγρια κομμάτια μπετόν, πρόκες, βίδες, πέτρες κ.α. Την πήραμε στον παιδίατρο όπου της έκανε όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και τελικά ήταν μόνο μόλωπες. Εγώ να πεθάνω από την αγωνία μου.............
Από τότε έχει κτυπήσει πολλές φορές σε τραπέζια, στο πάτωμα κ.α. αλλά ευτυχώς τίποτε το σοβαρό. ελπίζω να μην έχουμε καμιά τίποτα πιο σοβαρό..............

afro81

afro81
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
faye έγραψε:
afro81 έγραψε:Αχχχχχ σημερα ειχαμε το πρωτο μας ατυχημα!
Τον αφησα πανω στο κρεβατι μας για να του βρω ρουχα. Μολις γυρισα να φυγω ακουσα ενα μπαμ. Επεσε στο πατωμα με τα μουτρα και εσκεισε τα χειλη του. Γεμισαν οι πυτζαμες του και οι πυτζαμες μου με αιματα. Ευτυχως σταματησε γρηγορα το αιμα αλλα πολυ κλαμα....... Sad
Περαστικα σας καλη μου . Πως ειναι τωρα ο μικρουλης σου; Τα κανουν κατι τετοια τα παιδακια μας. Και εμενα μου εχει συμβει αυτο μια φορα. Ολα μεσα στην ζωη ειναι δυστυχως .

Καλα ειναι ευτυχως.
Βλεποντας τον νομιζεις οτι εχει βαλει κραγιον!! χαχα

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια το χειροτερο το εχω παθει εγω περσυ με την Βιβιαννα . Ειμασταν στην χαλκιδικη και καθε βραδυ που καθομασταν εξω για να μην μας τρωνε τα κουνουπια αναβε ο αντρας μου ενα φιδακι. Για να το σβησει μετα εκοβε ενα μικρο κομματακι και το πετουσε στην αυλη . Του ελεγα εγω οτι αυτο που κανει ειναι επικινδυνο γιατι ενταξει σκουπιζω εγω αλλα μπορει να μου ξεφυγει κανενα κομματι και να το βρει καμια τους και να το βαλει στο στομα και να εχουμε και αλλα . Τι ηθελα και το μελεταγα !! Την αλλη μερα το πρωι ερχεται η Βιβιαννα και βγαζει απο το στομα της ενα κομματι απο το φιδακι που βρηκε κατω και μου λεει " μαμα δεν ειναι ωραια αυτην η καραμελα " Εγω κοντευω να παθω εγκεφαλικο Παιρνω τον παιδιατρο μας κατευθειαν τηλ. και του το λεω μου λεει οτι αφου δεν το καταπιε ειναι καλα τα πραγματα να της δωσω λιγο γαλα και να την βαλω μετα να κανει εμετο και να την παρακολουθω. Ευτυχως δεν ειχαμε κανενα προβλημα μετα. Παντως κοντεψα να πεθανω απο τον φοβο μου.

NATASHA


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πω πω.....τι να πω περαστικα να ειναι....
Ημουν εγκυος στον μικρο περυσι το καλοκαιρι,και φτιαχναμε με τον αντρα μου να φαμε το βραδυ,ο Βαγγελακης(ο μεγαλος)εχει ενα κακο συνηθειο να μπαινει μεσα στα ντουλαπια,τον μαλωνει ο αντρας μου και οπως τον κραταει απο το χερι για να πανε στο σαλονι τραβαει ο Βαγγελακης και του βγαινει ο αγκωνας,εμεις ομως δεν το ειχαμε καταλαβει,εκλαψε βεβαια στην αρχη αλλα μετα σταματησε και μονο γκρινιαζε κ εμεις σκεφτομασταν οτι χαϊδευεται,την επομενη μερα το πρωι ειχε κρεμμασμενο το χερι του κ εκει το καταλαβαμε....και τον πηγαμε στο παιδον του εβγαλαν τον αγκωνα και το ξαναεβαλαν...
Παραμονη πρωτοχρονιας ο Βαγγελης πριν γινει ακομα 2 χρονων ειχα τον Θανασακη πολυ μικρουλη 2 μηνων ετρεχε μεσα στο σπιτι,ο αντρας μου εφτιαχνε τζατζικι και μου το εφερε για να δω το λαδι,μπερδευεται στα ποδια του και σκαει με τα χειλακια του πανω στην κασα της πορτας...αιμα δεν μπορω να σας το περιγραψω....πολυ αιμα το παιδι να κλαιει,τον βαλαμε κατω απο το νερο ειδαμε τα δοντακια ευτυχως ολα στην θεση τους αλλα τα ατιμα τα χειλακια πολυ αιμα και πρηστικε και εγινε μωβ το παιδακι μου...αλλα ακομα τα ιδια κανει....σαν το κατσικι...

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλά Νατάσα αυτό με τον αγκώνα! ανατρίχιασα! βρε τα άτιμα μας κοψοχολιάζουν! τώρα καταλαβαίνω τι τράβαγε η μανούλα μου όταν ήμουν μικρή!

NATASHA


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαρία έγραψε:καλά Νατάσα αυτό με τον αγκώνα! ανατρίχιασα! βρε τα άτιμα μας κοψοχολιάζουν! τώρα καταλαβαίνω τι τράβαγε η μανούλα μου όταν ήμουν μικρή!
Μαρια το κακο ειναι οτι ακομα δεν μιλαει βαριεται...(μαλλον)και δεν το ειχαμε καταλαβει.....ο αντρας μου εκεινο το βραδυ δεν κοιμηθηκε κ εγω ειχα παρει το παιδι στο διπλο και μονο αναστεναζε...
Ευτυχως τωρα ξερουμε...

peppy-mama

peppy-mama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
emena epese me thn strata se mia skala me 15 skalopatia kai prosgeivthike orthios to katharma....
skasame oloi mas kai aytos gelouse...
den mporw na grapsw leptomereies gt mou anevainei h piesi...... παιδια και ατυχηματα που σε .... στελνουν - Σελίδα 3 679259 παιδια και ατυχηματα που σε .... στελνουν - Σελίδα 3 679259 παιδια και ατυχηματα που σε .... στελνουν - Σελίδα 3 679259 παιδια και ατυχηματα που σε .... στελνουν - Σελίδα 3 679259 παιδια και ατυχηματα που σε .... στελνουν - Σελίδα 3 679259 παιδια και ατυχηματα που σε .... στελνουν - Σελίδα 3 679259

NATASHA


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
peppy-mama έγραψε:emena epese me thn strata se mia skala me 15 skalopatia kai prosgeivthike orthios to katharma....
skasame oloi mas kai aytos gelouse...
den mporw na grapsw leptomereies gt mou anevainei h piesi...... παιδια και ατυχηματα που σε .... στελνουν - Σελίδα 3 679259 παιδια και ατυχηματα που σε .... στελνουν - Σελίδα 3 679259 παιδια και ατυχηματα που σε .... στελνουν - Σελίδα 3 679259 παιδια και ατυχηματα που σε .... στελνουν - Σελίδα 3 679259 παιδια και ατυχηματα που σε .... στελνουν - Σελίδα 3 679259 παιδια και ατυχηματα που σε .... στελνουν - Σελίδα 3 679259
Αυτο το ειχα παθει κ εγω,και σταματησα χιλιοστα πριν την τζαμαρια....πολυ επικινδυνο!!!!!

gennie


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να πω την αλήθεια σκεφτόμουνα να μπω κι εγώ να δω αν υπάρχει τέτοιο θέμα στο forum (κι αν όχι να το ξεκινήσω) ύστερα από αυτό που μας συνέβη το Σάββατο το βράδυ. Πήγαμε στο εξοχικό΄, όπου ο άντρας μου με τον αδερφό μου είχαν μεταφέρει νωρίτερα μέσα στην εβδομάδα ένα καινούριο ψυγείο, αλλά είχαν αφήσει και το παλιό μέσα στη μέση. Φτάνοντας, βγάζουμε το παλιό ψυγείο έξω στην αυλή και από δίπλα ήρθε να βοηθήσει και ο μικρός!!! Αφου το βγάλαμε έξω, εγώ επέστρεψα στην κουζίνα και ο άντρας μου έκανε κάτι άλλο και μετά, πλησιάζοντας το παλιό ψυγειο ξανά, μου φωνάζει: "Έλα γρήγορα έξω, θα τρελλαθώ μ'αυτό το παιδί" (ο Φάνης, ο μικρός μας, είναι απερίγραπτος ατυχηματίδης και ζημιάρης, σκέτη καταστροφή). Μέσα άπό το παλιό ψυγείο ακουγόταν ένα πνιχτό κλάμα (το χαρακτηριστικό σιγανοπαπαδίστικο κλάμα του Φάνη όταν έχει κάνει σκατιά). Φυσικά, επειδή το ψυγείο ήταν εκτός λειτουργίας, η βεντούζα δεν έπιανε και η πόρτα άνοιγε με ένα απλό άγγιγμα, αλλά αυτός είχε κατατρομάξει και δεν τολμούσε ούτε αυτό να κάνει. Ατύχημα τελικά δεν έγινε αλλά αυτο το περιτατικό με έβαλε σε φοβερές σκέψεις. Αν ο μικρός δεν έκλαιγε και δεν τον ακούγαμε, εγώ ίσως και να μη σκεφτόμουνα ότι το παιδί είναι μέσα στο ψυγείο. Το πιθανότερο είναι ότι θα φοβόμουνα ότι έπεσε από το πεζούλι της βεράντας και θα έτρεχα πανικόβλητη μέσα στο δάσος (όπου βρίσκεται το σπιτι) ψάχνοντας για το πού μπορούσε να έχει πέσει ή πάει, χάνοντας πολύτιμο χρόνο, ενώ το παιδί μου θα πάθαινε ίσως ασφυξία κλεισμένο σ'ένα ψυγειο...Ανατριχίλα.
Πάντως, έχω να μοιραστώ μαζί σας την εξής συμβουλή: Όλοι οι γονείς πηγαίνετε να κάνετε μαθήματα Α' Βοηθειών για ενήλικες και παιδιά. Η ψυχραιμία που προσφέρει η γνώση μπορεί να αποβεί σωτήρια για το παιδί το δικό σας ή κάποιου άλλου. Όταν έκανα τα μαθήματα απόρησα γιατί αυτή η εκπαίδευση δεν προωθείται σχεδόν υποχρεωτικά. Κάνει τη διαφορά μεταξύ ζωής και θανάτου...

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ απ' την αρχή δεν ήθελα να πάρω στράτα στα μικρά μου γιατί ήμουνα ενάντια στη χρήση της (και τελικά δικαιώθηκα με τον πιο άσχημο τρόπο!)αλλά η πεθερά μου επέμενε και ένα απόγευμα ήρθε και μας έφερε δώρο τι άλλο?? μία στράτα Mad
Απο τότε λοιπόν τα έβαζα πότε-πότε για λίγη ώρα (κακώς!) και έτσι έκανα και ένα μεσημέρι Κυριακής που είχαμε γυρίσει από τη πεθερά μου (τυχαίο?? δε νομίζω..). Ξεφόρτωνε ο άντρας μου τ' αμάξι από κάτι πράγματα και γι' αυτό είχαμε αφήσει και την εξώπορτα του σπιτιού ίσα-ίσα ανοιχτή (μέναμε σε ισόγειο) κι εγώ μέχρι ν' αλλάξω τον έναν, έβαλα τον άλλο στη στράτα αλλά που να φανταστώ ότι ένα μωρό 11 μηνών θα είχε δύναμη ν' ανοίξει τη πόρτα που ήταν αρκετά βαριά. Αυτό ήταν!! Σε κλάσματα δευτερολέπτου ακούω κλάματα και τις φωνές του άντρα μου, βγαίνω έξω και τι να δω!!
Το μωρό πεσμένο στα σκαλιά και τη στράτα από πάνω του
affraid
Το σήκωσα και είδα αίματα να τρέχουν απ' το αυτί του!!pale
Τρέξαμε στο νοσοκομείο και ευτυχώς το χτύπημα ήταν εξωτερικό (στο πτερύγιο του αυτιού) και είχε κάποια χτυπήματα και στον αγκώνα του.
Εκείνη τη μέρα έχασα τη μισή μου ζωή παιδια και ατυχηματα που σε .... στελνουν - Σελίδα 3 534787 ..και η στράτα φυσικά πετάχτηκε στα σκουπίδια.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις