Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
77 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 77 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

76φυσιολογικός τοκετός - Σελίδα 4 Empty Απ: φυσιολογικός τοκετός Σαβ Φεβ 05, 2011 12:32 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
NIKH990990 έγραψε:κοριτσια εγω εκανα επισκλειριδιο οταν ειχα διαστολη 7!καταλαβα τα παντα απλα δεν πονουσα...και το ποσο πολυ ζοριζομουν κατω χαμηλα για να βγει το κεφαλι καταλαβα...αλλα πονος 0!!!οτι καλυτερο/ βεβαια παραλιγο να μην την κανω και καθολου γιατι στο τσακ προλαβαμε...γεννησα πολυ γρηγορα και ουτε οι εξετασεις δεν προλαβαιναν να βγουν καλα-καλα...μακαρι να γεννουσαμε ολες ετσι καθε φορα!!!!

αχ ναι βρε νικη ..εχεις δικιο!! αυτος ειναι ο καλυτερος τοκετος..ο γρηγορος....
ευχησου το και σε μας που περιμενουμε....μπορει να μας φερεις γουρι!!

77φυσιολογικός τοκετός - Σελίδα 4 Empty Απ: φυσιολογικός τοκετός Σαβ Φεβ 05, 2011 12:40 am

mary85


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kiego fisiologika genisa xoris episkliridio.otan eftasa sti kliniki ixa diastoli 9 kai spasan ta nera katefthian sto tsak prolavame.8:45 spasan ta nera 9:40 ixa genisi.perisoteri ora ekane o antras mou na vri parking!!vevea sto epomeno tha kano episkliridio giati o ponos den antexete!!

78φυσιολογικός τοκετός - Σελίδα 4 Empty Απ: φυσιολογικός τοκετός Σαβ Φεβ 05, 2011 3:05 am

NIKH990990

NIKH990990
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
αχ ναι βρε νικη ..εχεις δικιο!! αυτος ειναι ο καλυτερος τοκετος..ο γρηγορος....
ευχησου το και σε μας που περιμενουμε....μπορει να μας φερεις γουρι!![/quot


στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου...ολα ειναι πιθανα ..εχω μια φιλη που γεννησα μεσα σε μια ωρα και τα δυο της παιδια και χωρις επισκλειριδιο(δεν προλαβε)και μια χαρα ολα...οι πολλες ωρες ειναι που δεν αντεχονατι πιστευω...οκ θα πονεσεις αλλα αν γινουν γρηγορα τσακ μπαμ εγω δεν προλαβα να το συνηδειτοποιησω!!χα χα με το καλο και με κανεναν πονο!!! φυσιολογικός τοκετός - Σελίδα 4 328109

79φυσιολογικός τοκετός - Σελίδα 4 Empty Απ: φυσιολογικός τοκετός Σαβ Φεβ 05, 2011 1:33 pm

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
NIKH990990 έγραψε:αχ ναι βρε νικη ..εχεις δικιο!! αυτος ειναι ο καλυτερος τοκετος..ο γρηγορος....
ευχησου το και σε μας που περιμενουμε....μπορει να μας φερεις γουρι!![/quot


στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου...ολα ειναι πιθανα ..εχω μια φιλη που γεννησα μεσα σε μια ωρα και τα δυο της παιδια και χωρις επισκλειριδιο(δεν προλαβε)και μια χαρα ολα...οι πολλες ωρες ειναι που δεν αντεχονατι πιστευω...οκ θα πονεσεις αλλα αν γινουν γρηγορα τσακ μπαμ εγω δεν προλαβα να το συνηδειτοποιησω!!χα χα με το καλο και με κανεναν πονο!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

αχ πολυ σε ευχαριστώ!!! ελπίζω να πιασουν οι ευχές σου...!!

80φυσιολογικός τοκετός - Σελίδα 4 Empty Απ: φυσιολογικός τοκετός Σαβ Φεβ 05, 2011 1:37 pm

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mary85 έγραψε:kiego fisiologika genisa xoris episkliridio.otan eftasa sti kliniki ixa diastoli 9 kai spasan ta nera katefthian sto tsak prolavame.8:45 spasan ta nera 9:40 ixa genisi.perisoteri ora ekane o antras mou na vri parking!!vevea sto epomeno tha kano episkliridio giati o ponos den antexete!!

πηγες με διαστολη 9?? απίστευτο...!!!
ποναγες πολυ στο σπιτι μεχρι να πας?? θελω να πω ..ποτε ξεκινησες για νοσοκομειο ..οταν φτασαν οι πονοι πενταλεπτο..τριλεπτο...ποτε??
αυτο με αγχωνει λιγο γιατι την αλλη φορα πρωτα μου σπασαν τα νερα και μεχρι να φτασω νοσοκομειο δεν ειχαν αρχισει καθολου πονοι...

81φυσιολογικός τοκετός - Σελίδα 4 Empty Απ: φυσιολογικός τοκετός Κυρ Φεβ 06, 2011 3:59 am

RITAKI


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
kai egw koritsia gennisa kai ta 2 mou ta palikaria fusiologika, grigora kai xwris episkliridio! euxomai se oles sas na exete toso eukoles gennes san tin diki mou!!! me enan pono!!!

82φυσιολογικός τοκετός - Σελίδα 4 Empty Απ: φυσιολογικός τοκετός Δευ Φεβ 07, 2011 11:44 am

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="bou-boukitsa"]
μιμή έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
μιμή έγραψε:ΕΠΕΙΔΗ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΩΡΟ[4750 ΟΠΩΣ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΑ]ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΑΜΕ,ΡΩΤΗΣΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΕΧΡΙ ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΡΕΚΟΡ ΤΟΥ ΗΤΑΝ 5100.ΟΠΟΤΕ ΗΣΥΧΑΣΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟΙ ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΤΟΚΕΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΠΙΣΚΛΗΡ.ΗΞΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΓΕΝΝΑ ΟΤΙ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΙ[ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΕΠΙΣΚΛ.]ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΝΑΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΜΕ ΕΠΙΑΣΑΝ ΡΙΓΗ ΚΑΙ ΕΞΩ ΕΙΧΕ 42 ΒΑΘΜΟΥΣ ΚΑΥΣΩΝΑ.ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ,ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ.ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΟΤΑΝ Ο ΤΟΚΕΤΟΣ ΕΞΕΛΙΣΣΕΤΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΙΣΚΛ..ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΑΡΓΕΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΕ ΓΟΝΑΤΙΣΟΥΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΕΠΙ ΩΡΕΣ?

ΤΟ ΣΩΜΑ

τοσο μου λεει και μενα πως ειναι το κεφαλι και οτι ισως δεν χωραει...το βαρος βεβαια το βγΑζει πολυ πιο λιγο απο το δικο σου γυρω στα 3500 μαλλον..οποτε αφου εβγαλες τοσο μεγαλο φυσιολογικα υπαρχουν ελπιδες,,,και η λεκανη μου δεν ειναι ιδιαιτερα στενη θα ελεγα...
τι να πω ...μοιραζομαι το αγχος μου..ελπιζω να εκανα σωστη επιλογη που περιμενω να βγει μονο του...ετσι και αλλιως δεν εχω κλεισει ακομη τις 38 ..γιατι να το παρει?
ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΤΕΝΗ ΛΕΚΑΝΗ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΑΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ.ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΤΟ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΚΟΠΟ

83φυσιολογικός τοκετός - Σελίδα 4 Empty Απ: φυσιολογικός τοκετός Δευ Φεβ 07, 2011 1:15 pm

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="μιμή"]
bou-boukitsa έγραψε:
μιμή έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
μιμή έγραψε:ΕΠΕΙΔΗ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΩΡΟ[4750 ΟΠΩΣ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΑ]ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΑΜΕ,ΡΩΤΗΣΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΕΧΡΙ ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΡΕΚΟΡ ΤΟΥ ΗΤΑΝ 5100.ΟΠΟΤΕ ΗΣΥΧΑΣΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟΙ ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΤΟΚΕΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΠΙΣΚΛΗΡ.ΗΞΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΓΕΝΝΑ ΟΤΙ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΙ[ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΕΠΙΣΚΛ.]ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΝΑΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΜΕ ΕΠΙΑΣΑΝ ΡΙΓΗ ΚΑΙ ΕΞΩ ΕΙΧΕ 42 ΒΑΘΜΟΥΣ ΚΑΥΣΩΝΑ.ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ,ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ.ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΟΤΑΝ Ο ΤΟΚΕΤΟΣ ΕΞΕΛΙΣΣΕΤΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΙΣΚΛ..ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΑΡΓΕΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΕ ΓΟΝΑΤΙΣΟΥΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΕΠΙ ΩΡΕΣ?

ΤΟ ΣΩΜΑ

τοσο μου λεει και μενα πως ειναι το κεφαλι και οτι ισως δεν χωραει...το βαρος βεβαια το βγΑζει πολυ πιο λιγο απο το δικο σου γυρω στα 3500 μαλλον..οποτε αφου εβγαλες τοσο μεγαλο φυσιολογικα υπαρχουν ελπιδες,,,και η λεκανη μου δεν ειναι ιδιαιτερα στενη θα ελεγα...
τι να πω ...μοιραζομαι το αγχος μου..ελπιζω να εκανα σωστη επιλογη που περιμενω να βγει μονο του...ετσι και αλλιως δεν εχω κλεισει ακομη τις 38 ..γιατι να το παρει?
ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΤΕΝΗ ΛΕΚΑΝΗ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΑΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ.ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΤΟ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΚΟΠΟ

μιμή μου σε ποια βδομάδα γέννησες? ποσο ηταν το μωρό ..? και αν θυμάσαι ποσο ηταν το κεφάλι...σου είχαν πει?...
παντως ναι.. λεω να το προσπαθήσω...

84φυσιολογικός τοκετός - Σελίδα 4 Empty Απ: φυσιολογικός τοκετός Τρι Φεβ 08, 2011 4:47 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κι εγω κοριτσια γεννησα φυσιολογικα με επισκληριδιο και ειχα σχετικα ευκολη γεννα και γρηγορη για πρωτο παιδι (5 ωρες) μετα τα ξεχασα ολα αλλα τωρα γεννησε η νυφη μου στο ιδιο νοσοκομειο που θα γεννησω κι εγω και ψιλοταλαιπωρηθηκε το κοριτσακι μου και με εχει πιασει και μενα φρικη!!! φοβαμαι να παω να γεννησω ολοι μου λενε πως στο δευτερο θα ειναι ακομη πιο ευκολα αλλα αυτο δεν το ξερεις ποτε!!! τι με εχει πιασει??? ΦΟΒΑΜΑΙ!!!! φυσιολογικός τοκετός - Σελίδα 4 911307 φυσιολογικός τοκετός - Σελίδα 4 911307 φυσιολογικός τοκετός - Σελίδα 4 911307

85φυσιολογικός τοκετός - Σελίδα 4 Empty Απ: φυσιολογικός τοκετός Τρι Φεβ 08, 2011 5:37 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:κι εγω κοριτσια γεννησα φυσιολογικα με επισκληριδιο και ειχα σχετικα ευκολη γεννα και γρηγορη για πρωτο παιδι (5 ωρες) μετα τα ξεχασα ολα αλλα τωρα γεννησε η νυφη μου στο ιδιο νοσοκομειο που θα γεννησω κι εγω και ψιλοταλαιπωρηθηκε το κοριτσακι μου και με εχει πιασει και μενα φρικη!!! φοβαμαι να παω να γεννησω ολοι μου λενε πως στο δευτερο θα ειναι ακομη πιο ευκολα αλλα αυτο δεν το ξερεις ποτε!!! τι με εχει πιασει??? ΦΟΒΑΜΑΙ!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

οχι..μη φοβασαι!! ειναι παντα καλυτερα!! το 90% των μαμαδων αυτο θα σου πει.....
απλα ειναι οι ορμονες της εγκυμοσυνης που μας κανουν να απελπιζομαστε και να φοβομαστε καποιες φορες...αλλά δεν αξιζει τον κόπο....ετσι και αλλιως μολις δεις το μωρακι σου τα ξεχνας ολα...
φιλια

86φυσιολογικός τοκετός - Σελίδα 4 Empty Απ: φυσιολογικός τοκετός Τρι Φεβ 08, 2011 5:48 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
mama katerina έγραψε:κι εγω κοριτσια γεννησα φυσιολογικα με επισκληριδιο και ειχα σχετικα ευκολη γεννα και γρηγορη για πρωτο παιδι (5 ωρες) μετα τα ξεχασα ολα αλλα τωρα γεννησε η νυφη μου στο ιδιο νοσοκομειο που θα γεννησω κι εγω και ψιλοταλαιπωρηθηκε το κοριτσακι μου και με εχει πιασει και μενα φρικη!!! φοβαμαι να παω να γεννησω ολοι μου λενε πως στο δευτερο θα ειναι ακομη πιο ευκολα αλλα αυτο δεν το ξερεις ποτε!!! τι με εχει πιασει??? ΦΟΒΑΜΑΙ!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

οχι..μη φοβασαι!! ειναι παντα καλυτερα!! το 90% των μαμαδων αυτο θα σου πει.....
απλα ειναι οι ορμονες της εγκυμοσυνης που μας κανουν να απελπιζομαστε και να φοβομαστε καποιες φορες...αλλά δεν αξιζει τον κόπο....ετσι και αλλιως μολις δεις το μωρακι σου τα ξεχνας ολα...
φιλια

αχ ναι πρεπει να χαλαρωσω ολα καλα θα πανε!!!! φιλια!

87φυσιολογικός τοκετός - Σελίδα 4 Empty Απ: φυσιολογικός τοκετός Τρι Φεβ 08, 2011 6:37 am

mary85


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bou-boukitsa έγραψε:
mary85 έγραψε:kiego fisiologika genisa xoris episkliridio.otan eftasa sti kliniki ixa diastoli 9 kai spasan ta nera katefthian sto tsak prolavame.8:45 spasan ta nera 9:40 ixa genisi.perisoteri ora ekane o antras mou na vri parking!!vevea sto epomeno tha kano episkliridio giati o ponos den antexete!!

πηγες με διαστολη 9?? απίστευτο...!!!
ποναγες πολυ στο σπιτι μεχρι να πας?? θελω να πω ..ποτε ξεκινησες για νοσοκομειο ..οταν φτασαν οι πονοι πενταλεπτο..τριλεπτο...ποτε??
αυτο με αγχωνει λιγο γιατι την αλλη φορα πρωτα μου σπασαν τα νερα και μεχρι να φτασω νοσοκομειο δεν ειχαν αρχισει καθολου πονοι...

ksekinisa apo to spiti otan ixa ponous kathe 3 lepta.tote mou ipe o giatros na ksekiniso .to spiti mou apo to nosokomio htan peripou 15-20 lepta.antexontan i poni...otan spasan ta nera itan apistefta dinati...de thelo na to skeftome...kai ipotithete ixa eykoli gena...

88φυσιολογικός τοκετός - Σελίδα 4 Empty Απ: φυσιολογικός τοκετός Τρι Φεβ 08, 2011 8:45 am

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="bou-boukitsa"]
μιμή έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
μιμή έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
μιμή έγραψε:ΕΠΕΙΔΗ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΩΡΟ[4750 ΟΠΩΣ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΑ]ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΑΜΕ,ΡΩΤΗΣΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΕΧΡΙ ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΡΕΚΟΡ ΤΟΥ ΗΤΑΝ 5100.ΟΠΟΤΕ ΗΣΥΧΑΣΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟΙ ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΤΟΚΕΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΠΙΣΚΛΗΡ.ΗΞΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΓΕΝΝΑ ΟΤΙ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΙ[ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΕΠΙΣΚΛ.]ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΝΑΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΜΕ ΕΠΙΑΣΑΝ ΡΙΓΗ ΚΑΙ ΕΞΩ ΕΙΧΕ 42 ΒΑΘΜΟΥΣ ΚΑΥΣΩΝΑ.ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ,ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ.ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΟΤΑΝ Ο ΤΟΚΕΤΟΣ ΕΞΕΛΙΣΣΕΤΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΙΣΚΛ..ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΑΡΓΕΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΕ ΓΟΝΑΤΙΣΟΥΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΕΠΙ ΩΡΕΣ?

ΤΟ ΣΩΜΑ

τοσο μου λεει και μενα πως ειναι το κεφαλι και οτι ισως δεν χωραει...το βαρος βεβαια το βγΑζει πολυ πιο λιγο απο το δικο σου γυρω στα 3500 μαλλον..οποτε αφου εβγαλες τοσο μεγαλο φυσιολογικα υπαρχουν ελπιδες,,,και η λεκανη μου δεν ειναι ιδιαιτερα στενη θα ελεγα...
τι να πω ...μοιραζομαι το αγχος μου..ελπιζω να εκανα σωστη επιλογη που περιμενω να βγει μονο του...ετσι και αλλιως δεν εχω κλεισει ακομη τις 38 ..γιατι να το παρει?
ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΤΕΝΗ ΛΕΚΑΝΗ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΑΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ.ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΤΟ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΚΟΠΟ

μιμή μου σε ποια βδομάδα γέννησες? ποσο ηταν το μωρό ..? και αν θυμάσαι ποσο ηταν το κεφάλι...σου είχαν πει?...
παντως ναι.. λεω να το προσπαθήσω...
ΕΞΑΝΤΛΗΣΑ ΤΟΝ 9 ΜΗΝΑ.ΠΗΓΑ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΛΜΟΥΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΑΣΦΥΚΤΙΑ.ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΣΟΒΑΡΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΛΛΟ.Η ΠΕΡΙΜΕΤΡΟΣ ΗΤΑΝ 37 ΠΟΝΤΟΥΣ.ΑΣΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΒΕΝΤΟΥΖΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΒΓΗΚΕ.ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΡΑΒΟΥΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΠΟ ΚΑΤΩ,ΖΗΤΗΣΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ.ΜΟΥ ΚΟΠΗΚΕ Η ΑΝΑΣΑ.ΑΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΞΟΔΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΚΙ ΑΛΛΗ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ?

89φυσιολογικός τοκετός - Σελίδα 4 Empty Απ: φυσιολογικός τοκετός Τρι Φεβ 08, 2011 10:17 am

mary85


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kai emena 3500 genithike kai vgike se mia oritsa!!logo enorganis exo steni lekani...min anisixis!!

90φυσιολογικός τοκετός - Σελίδα 4 Empty Απ: φυσιολογικός τοκετός Σαβ Φεβ 12, 2011 6:59 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κορίτσια τα κατάφερα τελικά και γέννησα φυσιολογικά...παρολο που μου έλεγε πως ειναι μεγαλο το μωρο και το κεφαλι και δεν θα χωρέσει...βγηκε 4 κιλα και κατι ο μπεμπης ....αλλά δεν αντεξα και ενω ειχα φτασει διαστολη 8 ζητησα επισκληριδιο...μου εκανε πολυ μικρη δωση γιατι καταλαβαινα τον πονο και εσπρωχνα κανονικα..πονεσα μπορω να πω.,.

αλλά ειμαι χαρουμενη που τα καταφερα,,ειναι φοβερη εμπειρια πραγματικα..
ευχαριστω ολες που με προτρεψατε να το κανω!
φιλια πολλα

91φυσιολογικός τοκετός - Σελίδα 4 Empty Απ: φυσιολογικός τοκετός Σαβ Φεβ 12, 2011 7:23 am

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπουμπουκιτσα συγχαρητηρια να σου ζησει και καλη λοχια!

92φυσιολογικός τοκετός - Σελίδα 4 Empty Απ: φυσιολογικός τοκετός Σαβ Φεβ 12, 2011 7:30 am

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sygxaritiria...!!!!na sas zisei o mpempoulis....na einai geros dynatos kai na ton kamarwsete opws epi8ymeite....!!!! φυσιολογικός τοκετός - Σελίδα 4 50580

93φυσιολογικός τοκετός - Σελίδα 4 Empty Απ: φυσιολογικός τοκετός Σαβ Φεβ 12, 2011 7:53 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nopi30 έγραψε:Μπουμπουκιτσα συγχαρητηρια να σου ζησει και καλη λοχια!

ευχαριστώ nopi30...!!

94φυσιολογικός τοκετός - Σελίδα 4 Empty Απ: φυσιολογικός τοκετός Σαβ Φεβ 12, 2011 7:55 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
spapastamou έγραψε:sygxaritiria...!!!!na sas zisei o mpempoulis....na einai geros dynatos kai na ton kamarwsete opws epi8ymeite....!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ευχαριστώ πολύ !! πραγματικά αξιζε τον κοπο...

95φυσιολογικός τοκετός - Σελίδα 4 Empty Απ: φυσιολογικός τοκετός Σαβ Φεβ 12, 2011 8:38 am

Νικολέττα

Νικολέττα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μπράβο bou boukitsa!!Να σου ζήσει! Να είναι τυχερό παιδάκι!

96φυσιολογικός τοκετός - Σελίδα 4 Empty Απ: φυσιολογικός τοκετός Σαβ Φεβ 12, 2011 9:21 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:κορίτσια τα κατάφερα τελικά και γέννησα φυσιολογικά...παρολο που μου έλεγε πως ειναι μεγαλο το μωρο και το κεφαλι και δεν θα χωρέσει...βγηκε 4 κιλα και κατι ο μπεμπης ....αλλά δεν αντεξα και ενω ειχα φτασει διαστολη 8 ζητησα επισκληριδιο...μου εκανε πολυ μικρη δωση γιατι καταλαβαινα τον πονο και εσπρωχνα κανονικα..πονεσα μπορω να πω.,.

αλλά ειμαι χαρουμενη που τα καταφερα,,ειναι φοβερη εμπειρια πραγματικα..
ευχαριστω ολες που με προτρεψατε να το κανω!
φιλια πολλα

μπραβο να σου ζησει ο μπεμπης !!!!!

97φυσιολογικός τοκετός - Σελίδα 4 Empty Απ: φυσιολογικός τοκετός Σαβ Φεβ 12, 2011 10:11 am

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΝΑ ΖΗΣΕΙ Ο ΚΟΥΚΛΟΣ ΣΟΥ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ

98φυσιολογικός τοκετός - Σελίδα 4 Empty Απ: φυσιολογικός τοκετός Σαβ Φεβ 12, 2011 10:44 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μιμή......... μαμά κατερίνα...........νικολέττα..........
σας ευχαριστώ όλες κορίτσια..! πολύ!!

99φυσιολογικός τοκετός - Σελίδα 4 Empty Απ: φυσιολογικός τοκετός Σαβ Φεβ 12, 2011 12:36 pm

euapap


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
νομίζω προς το τέλος της εγκυμοσύνης φευγουν αυτοί οι φόβοι και λες αντε να γεννήσω να τελειώνω
με το καλό σε όλες σας κορίτσια

http://www.annoulasmom.blogspot.com

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις