Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
308 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 308 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μάλλον κάτι σαν το Αυρα bloom που έχει κι εδώ, αν και δεν ξέρω ποια η διαφορά του με το κανονικό Αυρα το εμφιαλωμένο.

Chrisi

Chrisi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nena έγραψε:Μάλλον κάτι σαν το Αυρα bloom που έχει κι εδώ, αν και δεν ξέρω ποια η διαφορά του με το κανονικό Αυρα το εμφιαλωμένο.

Εμάς εδώ είναι από εταιρείες με παιδικές τροφές όπως 'HIPP' και δεν θυμάμαι έχει νομίζω ακόμα 2 μάρκες είναι ειδικά για μωράκια με περισσότερο φθόριο. Το εμφιαλωμένο δεν έχει καθόλου φθόριο αυτόμου είπε ο παιδίατρος. Και είναι και αρκετά πιο ακριβό..

argyro 2

argyro 2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stin arxi to evraza sto mpriki alla tora to vrazo ston vrastira....prota rixno ligo lemoni kai to vrazo gia na fygoune ta alata epeita ton xepleno me ligo neraki kai meta vrazo to nero gia to paidi kai den exo kanena provlima me ta alata

BIKH

BIKH
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μεχρι 6 μηνων το εβραζα στο μπρικι μετα ξεκινησα τον βραστηρα!οσο για τα αλλατ μπορεις να τον καθαριζεις καθε εβδομδα με λιγο ξυδι!

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μεχρι να γινει 3 μηνων το εβραζα σε κατσαρολακι μετα το σταματησα γιατι βαρεθηκα (πολυ απλα)και χρησιμοποιουσα το βραστηρα,με εσωσε!

Gwgw81


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
sktv έγραψε:μεχρι να γινει 3 μηνων το εβραζα σε κατσαρολακι μετα το σταματησα γιατι βαρεθηκα (πολυ απλα)και χρησιμοποιουσα το βραστηρα,με εσωσε!

να σου πω την αληθεια κι εγω για τον μπεμπη μου που ειναι 5 μηνων πιο πολυ το ρωτησα,γιατι η κορη μου ειναι 18 μηνων,πινει νερο απο τη βρυση.τι κακο να της κανει το νερο του βραστηρα;;

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
argyro 2 έγραψε:stin arxi to evraza sto mpriki alla tora to vrazo ston vrastira....prota rixno ligo lemoni kai to vrazo gia na fygoune ta alata epeita ton xepleno me ligo neraki kai meta vrazo to nero gia to paidi kai den exo kanena provlima me ta alata

BIKH έγραψε:μεχρι 6 μηνων το εβραζα στο μπρικι μετα ξεκινησα τον βραστηρα!οσο για τα αλλατ μπορεις να τον καθαριζεις καθε εβδομδα με λιγο ξυδι!
ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΑ!!! ΤΟ ΞΥΔΑΚΙ ΚΑΝΕΙ ΘΑΥΜΑΤΑ...

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω ακομα και τωρα που η ναυσικα ειναι 16 μηνων το βραζω στο μπρικι ειναι πολυ ποιο ευκολο και φυσικα ποιο οικονομικο!!!αφου για να βρασει το νερο στο βραστηρα καιει αρκετο ρευμα ενω αν εχεις ενα γκαζακι ειναι πολυ ποιο οικονομικο!

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ το βράζω...παντού!!!Στον βραστήρα για να εξοικονομώ χρόνο με το κατσαρολάκι που το βάζω μετά και βράζει για 5-10 λεπτά.Είμαι υπερβολική???????????Νομίζω ότι πρέπει να βράζει τουλάχιστον 5 λεπτά για να σκοτωθούν τυχόν μικρόβια.Θα ρωτήσω την παιδίατρο... Rolling Eyes

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κουγκακι έγραψε:αυτο που μου ειχαν πει στο μαιευτηριο ηταν να βραζουμε το νερο στο κατσαρολακι και αφου εχουμε αποστειρωσει ολα τα μπιμπερο, τα γεμιζουμε με τα ml που θελουμε και τα βαζουμε στο ψυγειο!!!
δεν ξερω αν ηταν συμπτωση ή πραγματικα δουλεψε η διαδικασια αυτη αλλα δεν εκανε ο μικρος ουτε μια μερα ΚΟΛΟΙΚΟΥΣ!!!
η αληθεια ειναι οτι βολευει παρα πολυ η διαδικασια αυτη γιατι ασχολεισαι με τα μπιμπερο μονο μια φορα την ημερα και αφου ειχε και ..αποτελεσμα why not??? Very Happy Very Happy Very Happy

Σύμπτωση ήταν. Οι κολικοί δεν έχουν να κάνουν με αυτό. Κι εγώ τα ίδια έκανα αλλά 2-5 μηνών πέθανε το αγοράκι μου. Και τότε που διάβαζα πως προκαλούνται οι κολικοί κανένας γιατρός δεν ξέρει γιατί δημιουργούνται.

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΒΡΑΣΤΗΡΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ.ΣΙΓΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΜΠΡΙΚΙ 10 ΩΡΕΣ ΝΑ ΒΡΑΣΕΙ.ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΒΙΑ ΣΤΙΚΑ.ΟΤΑΝ ΕΡΧΟΤΑΝ Η ΩΡΑ ΓΙΑ ΓΑΛΑ ΕΒΑΖΑΝ ΜΕΓΑΛΗ ΦΩΝΗ.ΤΟ ΛΕΥΚΟ ΞΥΔΙ ΕΚΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΛΑΤΑ

aniakouk79


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Αν ο βραστήρας πλένεται καλά και δεν έχει άλατα, τι πρόβλημα να δημιουργήσει?? Στο δεύτερο παιδάκι μου (σε 2 μήνες γεννάω) ο βραστήρας θα πάει καπνός...!!!

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΗΝ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ! ΒΡΑΖΩ ΠΕΡΙΠΟΥ 2 ΛΙΤΡΑ ΓΙΑ 7 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΒΑΖΩ ΣΕ ΘΕΡΜΟΣ.ΕΤΣΙ ΕΧΩ ΟΛΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΕΤΟΙΜΟ ΝΕΡΟ.Ο ΒΡΑΣΤΗΡΑΣ ΒΡΑΖΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΣΒΗΝΕΙ.Η ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΤΑΝ Ο ΒΡΑΣΜΟΣ ΔΙΑΡΚΕΙ ΜΕΡΙΚΑ ΛΕΠΤΑ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΛΑΤΑ,ΑΦΗΝΩ ΛΙΓΟ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΘΙΣΟΥΝ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΟ ΘΕΡΜΟΣ.

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ANGEL έγραψε:ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΗΝ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ! ΒΡΑΖΩ ΠΕΡΙΠΟΥ 2 ΛΙΤΡΑ ΓΙΑ 7 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΒΑΖΩ ΣΕ ΘΕΡΜΟΣ.ΕΤΣΙ ΕΧΩ ΟΛΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΕΤΟΙΜΟ ΝΕΡΟ.Ο ΒΡΑΣΤΗΡΑΣ ΒΡΑΖΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΣΒΗΝΕΙ.Η ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΤΑΝ Ο ΒΡΑΣΜΟΣ ΔΙΑΡΚΕΙ ΜΕΡΙΚΑ ΛΕΠΤΑ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΛΑΤΑ,ΑΦΗΝΩ ΛΙΓΟ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΘΙΣΟΥΝ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΟ ΘΕΡΜΟΣ.

Ακριβώς τα ίδια κι εγώ!

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γωγω κι εγω στο μπρικι το εβραζα και ηταν και φρεσκο καθε φορα.

στις αρχες το εβραζα στον βραστηρα και το εβαζα στο θερμος
ειδα τοτε οτι το μωρο μου δυσανασχετουσε μετα τα γευματα...ηπια κι εγω το νερο απο το θερμος(τα καθαριζα καθε μερα)
και μου ειρθε εμετος...ηταν πολυ βαρυ και στο στομαχι ηταν απαπαπαπα

αφου μετα αποστειρωνα και τα μπιμπερο σε κατσαρολα

katerinaki84

katerinaki84
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
egw den tis to ebrasa pote agorazw emfialwmeno katalilo gia brefi.

mimika

mimika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Βραστηρα δαγκωτο!
Και αν πατησεις το κουμπακι να βρασει 2 φορες ειναι μια χαρα ασφαλες!
Βαριομουν να περιμενω 15 λεπτα το κατσαρολακι, και το παιδι δεν μπορουσε να περιμενει τοσο. το νερο για το γαλα του μωρου το βραζετε στο βραστηρα ή στο μπρικι;;; - Σελίδα 2 446177
Καθε δυο-τρεις μερες εβαζα ξυδι με νερο και τα αλατα εφευγαν και απολυμαινοταν.
Καταπληκτικη εφευρεση σας λεω!
Λατρευω!!!!

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγώ της βράζω εμφιαλωμένο νερό στο μπρίκι λίγο πριν την ώρα που είναι να φάει και φτιάχνω το γάλα. μετά το βάζω με το μπουκάλι σε ένα τσαντάκι θερμός και μόλις πεινάσει απλά της το κρυώνω λίγο σε νερό.
γιατί αν κοιμάται και ξυπνήσει και πεινάει θέλει να την έχω αγκαλιά για να είναι ήσυχη και είναι λίγο δύσκολο να φτιάχνω έτσι το γάλα.

christina80

christina80
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
proswpika to vrazw se ena katsarolaki gia na vrasw posothta k meta to vazw se ena megalo kalo 8ermos gia na to exw etoimo otan einai na etoimasw to galataki ths ki episis exw 8ermantira gia ta bibero opote k na mou kruwsei to vazw ekei.
sto katsarolaki 'h briki einai kalutera pistevw...episis kata diasthmata pleneis to skeuos giati k auto kanei liga alata, ama to exeis monima gia to vrasimo.

popibar

popibar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αυτο ακριβώς που εγραψε και η "christina80". Το βραζουμε σε κατσαρόλι γιατι πρέπει να βρασει τουλάχιστον 5 λεπτά για να σκοτωθεί οτι μπορεί να ειναι επιβλαβες για το μωρό. Αν το βαλεις πανω στο ματι και μολις παρει βράση το αφησεις λίγο και μετα σβήσεις το ματι και το καπακώσεις βραζει για λιγη ωρα ακομη και ειναι οκ. Μετά καλο ειναι να το περνας απο ενα φίλτρο γαλλικού καφέ. Δεν μπορείς να φανταστεις τι αλατα βγάζει και το εμφιαλωμενο νερό. Και μετά σε θερμος και ετσι υπολογίζει πάντα αναλογως ποσο πινει το παιδί να εχεις ετοιμο νεράκι.
Ο βραστηρας δεν κανει γιατι με το που βραζει το νερό αυτο σβήνει και δεν επαρκει ο βρασμος...
Αυταααα....!!




ΜΠΟΥΜΠΟΥ69

ΜΠΟΥΜΠΟΥ69
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΕΓΩ ΣΤΟ ΜΠΡΙΚΗ ΤΟ ΕΒΡΑΖΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΔΙΝΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ Wink Wink

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις