Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 32 ... 37  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 37]

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χαρίζω τα παιδιά μου (και τα δύο μαζί) για μια εβδομαδα (μονο), σε όσους θέλουν να νιώσουν τη χαρά της μητρότητας/πατρότητας, για μικρό χρονικό διάστημα. Με όλα τα εξοδα πληρωμένα, να σας βγάλουν το λάδι...
Μπορείτε: να τους αγοράσετε ότι παιχνίδι θέλετε, να τα πάτε όσες βόλτες θέλετε, να παίξετε μαζί τους όσο θέλετε, να τα βάλετε για ύπνο όσες φορές θέλετε, να ζωγραφίσετε όσα σπίτια θέλετε για να τα βάψουν, να τα ταΐσετε οσα φρούτα θέλετε.
Δεν μπορείτε: να τους φωνάζετε (μόνο εγώ έχω αυτό το δικαίωμα Razz), να τα χτυπήσετε (ούτε εγώ έχω αυτό το δικαίωμα), να τα βάλετε φίμωτρο (ώρες ωρες θα ήθελα να το είχα εγώ αυτό το δικαίωμα), να τα ταΐσετε σοκολάτα για να σταματήσουν να τσιρίζουν, να τα βάλετε με τις ώρες μπροστά στην τηλεόραση για να σας αφήσουν ήσυχους.
Το προϊόν θα πρέπει να μου επιστραφεί αν όχι σε καλύτερη, τουλάχιστον στην ίδια κατάσταση που σας παραδόθηκε. Δεν αναλαμβάνω ευθύνη για τη δική σας κατάσταση μετά το πέρας της συμβίωσής σας με τα τέκνα μου.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

απο τα πολυ πετυχημενα σου αυτο!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τα θέλεις δλδ? Να σου στείλω οδηγίες???
Razz Razz Razz

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Τα θέλεις δλδ? Να σου στείλω οδηγίες???
Razz Razz Razz

εεε...ασε μωρε,ειμαι κ αρρωστη και εγω κ ο μεγαλος μην κολλησουν τα παιδια Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 28 875502 Laughing

marizakismom

marizakismom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μπηκα στα γρηγορα να δω τι κανετε,προφανως ειστε ολες καλα..τα νεα μας?χρονισαμε,αλλα λογω ιωσης καναμε τα γενεθλια μια εβδομαδα αργοτερα και την επομενη μερα βγαλαμε και το πρωτο μας δοντιιιιιιι!!!!!!δηλαδη στις 28 φεβρουαριου αυτο..δεν προλαβαινω ουτε να φτυσω,ποσο μαλλον να γραψω αφου η μικρη δεν θελει..κουνια,καροτσι,στρατα,παρκο,περπατουρα,ουτε καν αγκαλια..μονο να ειναι ολη μερα ελευθερη να περπαταει σαν τον καβουρα σε οοοοολο το σπιτι και να μου μοιραζομαστε τις δουλειεςτου σπιτιου..ητοι εκεινη να το κανει ανω κατω κι εγω να το μαζευω...τρεχω,εχει αδειασει τα παντα ολα στο πατωμα..φιλιααααααα!!!λιτσακι δες τα πμ σου!!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα μανες!
για πειτε ιδεες,που να βαλω τις μπομπο στην βαφτιση? (...οι σοβαροι προβληματισμοι συνεχιζονται Razz )
αν εχετε κ κανενα site κατα νου πειτε μου.
Λεω να παω Ψυρρη εχει μαγαζια με καλαθια.Δεν ξερω αν θελω καλαθι ομως...πειτε καλε καμια ιδεα!

marizakismom OK!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena να χαιρεσαι τον Θοδωρακο σου!
manoula2010 να σε χαιρεται η οικογενεια σου!

ευχες και απο εδω λοιπον! Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 28 804467

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχαριστούμε για τις ευχές!
Ο Αλέξανδρος έφτιαξε από μια καρτα στο θοδωρή και στον παππού του (Θόδωρος γαρ) που λέει "χρονια πολλά παππού" και "Χρόνια πολλά Θοδωρή". Το γλυκούλι μου!!!
Πάντως χτες μας έκανε το τραπέζι ο μπαμπάς μου σε ένα εστιατόριο εδω, και τα μικρά μας άλλαξαν τα φώτα!!! Ο θοδωρής δεν καθόταν πουθενά, νύσταζε και γκρίνιαζε με όλους, μόνο στη μάνα μου ήθελε να είναι, ενώ ο Αλέξανδρος δεν καθόταν πουθενά, νύσταζε και γκρίνιαζε επίσης.. Συνεχως σερνόταν στο πάτωμα, ανακάτευε το χώμα από κάτι φυtά που είχε το εστιατόριο, έτρεχε πάνω κάτω και γενικά αναγκαστήκαμε να φύγουμε πρώτοι -φτάσαμε και τελευταίοι διότι δεν βρίσκαμε τα παπούτσια του θοδωρή (ακόμα τα ψάχνουμε), ο αλέξανδρος δεν ήθελε να ντυθεί, ήθελε να βλέπει το ρολόι (άλλο κόλλημα αυτό του Άλεξ), ήθελε να κατουρήσει, δεν ηθελε να κατουρήσει, δεν έβαζε μπουφάν, δεν έβαζε παπούτσια και γενικά φτάσαμε στο εστιατόριο με τάσεις εμφράγματος και μαλωμένοι μεταξύ μας
Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 28 654655 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 28 654655
Και σήμερα έχουμε να πάμε σε γενέθλια και όσο το σκέφτομαι...
και το χαρμόσυνο νέο... Μάλλον μου έρχεται περίοδος... Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 28 585182 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 28 585182

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μανούλες ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές!!! Στο πάρτι περάσαμε πολύ όμορφα. Είχαμε πολύ κόσμο, περίπου 45 άτομα κ παρόλο που κουράστηκα αρκετά μέχρι να ετοιμαστούν όλα άξιζε γιατί πέρασαν όλοι πολύ καλά κ ιδιαίτερα τα σποράκια. Η μικρή πέρασε πολύ καλά, μόνο στο τέλος λίγο γκρίνιαξε γιατί κουράστηκε από την βαβούρα. Θα σας βάλω καμιά φωτο από την τούρτα κτλ.

Νένα να χαίρεσαι τον Θοδωράκο σου για εχτές!!! Να είναι πάντα γερός κ καλότυχος!!!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχαριστούμε για τις ευχές!!!

Λοιπόν, εχω καλά νέα εδώ και καμια βδομάδα και δεν ήθελα να τα πω για να μην το γρουσουζέψω.. (όχι, δεν είμαι έγκυος Shocked )

Λοιπόν, ο Θοδωρής μας πλέον κοιμάται όοοοολη τη νύχτα!!! Εδώ και 5-6 μέρες δεν έχει ξυπνήσει για γάλα, ξυπνάει μεν, του βάζω πιπίλα και ξανακοιμάται!! Η αλλαγή συνέβη από τη μια μέρα στην άλλη, δεν είχαμε ενδιάμεση κατάσταση δηλαδή, από τις 3 φορές ξύπνημα για γάλα τη νύχτα περάσαμε στον ολονύχτιο ύπνο! Από τις 10 που θα κοιμηθεί θα ξαναφάει στις 7-8 το πρωί!
Συμβαίνουν και θαύματα δηλαδή!
Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 28 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 28 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 28 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 28 654316

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Nena έγραψε:Ευχαριστούμε για τις ευχές!!!

Λοιπόν, εχω καλά νέα εδώ και καμια βδομάδα και δεν ήθελα να τα πω για να μην το γρουσουζέψω.. (όχι, δεν είμαι έγκυος Shocked )

Λοιπόν, ο Θοδωρής μας πλέον κοιμάται όοοοολη τη νύχτα!!! Εδώ και 5-6 μέρες δεν έχει ξυπνήσει για γάλα, ξυπνάει μεν, του βάζω πιπίλα και ξανακοιμάται!! Η αλλαγή συνέβη από τη μια μέρα στην άλλη, δεν είχαμε ενδιάμεση κατάσταση δηλαδή, από τις 3 φορές ξύπνημα για γάλα τη νύχτα περάσαμε στον ολονύχτιο ύπνο! Από τις 10 που θα κοιμηθεί θα ξαναφάει στις 7-8 το πρωί!
Συμβαίνουν και θαύματα δηλαδή!
Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 28 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 28 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 28 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 28 654316


Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 28 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 28 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 28 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 28 536304 Δεν εχω κάτι άλλο να σου ευχηθώ Νένα εκτός απο ..όνειρα γλυκά απο εδω κ πέρα Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 28 536304 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 28 50580 !!!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσια,

Νενα αντε μπραβο! Ελπιζω να ειναι μεταδοτικο κ να κολλησουν και αλλα μωρα του γκρουπ (ονοματα δε λεμε...) Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 28 654316

affraid

manoula2010

manoula2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα μανούλες!!!!!!!!!!!!
Δεν είχα μπει 3 μέρες καθόλου!!!!
Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!!!
Νένα να χαίρεσαι τον Θοδωράκο πάντα υγιής και ευτυχισμένος να είναι,καλέ τι γλυκό από τον Αλέξανδρο να φτιάξει καρτούλες απίθανο!!!!Όσο για το άλλο καλούς ύπνους σου εύχομαι από εδώ και πέρα!!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια συνεχιζω τις σοβαρες αναζητησεις μου...250 ευρω για βιντεο κ μονταζ στην βαφτιση ειναι καλα? Μου φαινονται ΟΚ σαν τιμη,εσεις τι τιμες εχετε ακουσει?


το μικρο εριξε τα μακαρονια στο πατωμα κ τρωει απο εκει affraid παωωωω!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια αδιαθετησα!μετα απο 13 μηνες Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 28 328109 αλλος ανθρωπος ετσι? ξεπρηστηκα κιολας! Shocked

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
litsakos έγραψε:κοριτσια αδιαθετησα!μετα απο 13 μηνες Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 28 328109 αλλος ανθρωπος ετσι? ξεπρηστηκα κιολας! Shocked

Μπράβο βρε Λιτσάκο!!!
Εμένα μου είχε έρθει πριν 2 μήνες + για πρώτη φορά μετά την γέννα κ από τότε τίποτα.. Ακόμα θηλάζει πολύ η μικρή κ δεν έχει στρώσει η περίοδος. Τώρα σιγαααα σιγάααα είπαμε να κάνουμε μια προσπάθεια να μπούμε σε διαδικασία αποθηλασμού, αλλά θα δούμε πως θα πάει, αν δεν είναι έτοιμη δεν θα πιέσω καταστάσεις εννοείτε. Απλά θέλαμε να κάνουμε προσπάθειες για δεύτερο παιδάκι κ με την περίοδο άφαντη είναι δύσκολο.. Το ξένο πάντως δεν το γουστάρει καθόλου προς το παρόν.. Ειδικά εχτές ούτε να το φτύσει.. Είναι δύσκολο κ για τις δυο μας. Αν δεν υπήρχαν λόγοι να ξεκινήσουμε νωρίς προσπάθειες για 2ο παιδάκι, μέχρι τα 2 δεν υπήρχε περίπτωση να την βάλω σε τέτοια διαδικασία αν δεν είχε μπει από μόνη της. Όλα θα γίνουν σιγά σιγά., ουφ..
Σχετικά με τις μπομπο, κάνε μια περιγραφή για το πως θα είναι για να σου δώσουμε ιδέες, πχ κρεμαστές μπορούν να μπουν (σε δεντράκι κτλ, τι θέμα θα έχεις). Πες κ θα σου πω, έχω διάφορες ιδέες.
Τις τιμές στην Αθήνα δεν τις ξέρω, αλλά εγώ εδώ έκλεισα πακέτο: Βίντεο κ 100 Φωτο= 300 ευρώ ( πολύ φιλική τιμή γιατί ξέρω τον φωτογράφο). Νομίζω πάντως ότι η τιμή που βρήκες είναι καλή.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τζενη θα φτιαξω δαντελενια πουγκια λευκα,το δεσιμο θα ναι κι αυτο απο λεπτη δαντελα ροζ. Οποτε δεν ειναι για να κρεμαστουν. Τα στοιχεια της βαφτισης θα ναι δαντελες κ ανθακια κερασιας,λευκα παλ ροζ κ πολυ απαλο λιλα (η προσκληση θα χει κ λιγο λιλα).Ετσι πως το σκεφτομαι θελω να ναι ρομαντικα,απλα.
Αλλα τα καλαθια που βρισκω δεν κολλανε με αυτα που φτιαχνω. Rolling Eyes Εψαχνα για καλαθια να δειχνουν λιγο παλια,αυτο που λεμε με πατινα,να φαινεται οτι εχει φθαρει το χρωμα καπως.

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nena έγραψε:Ευχαριστούμε για τις ευχές!!!

Λοιπόν, εχω καλά νέα εδώ και καμια βδομάδα και δεν ήθελα να τα πω για να μην το γρουσουζέψω.. (όχι, δεν είμαι έγκυος Shocked )

Λοιπόν, ο Θοδωρής μας πλέον κοιμάται όοοοολη τη νύχτα!!! Εδώ και 5-6 μέρες δεν έχει ξυπνήσει για γάλα, ξυπνάει μεν, του βάζω πιπίλα και ξανακοιμάται!! Η αλλαγή συνέβη από τη μια μέρα στην άλλη, δεν είχαμε ενδιάμεση κατάσταση δηλαδή, από τις 3 φορές ξύπνημα για γάλα τη νύχτα περάσαμε στον ολονύχτιο ύπνο! Από τις 10 που θα κοιμηθεί θα ξαναφάει στις 7-8 το πρωί!
Συμβαίνουν και θαύματα δηλαδή!
Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 28 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 28 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 28 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 28 654316
μπραβοοοοοοοο και χρονια πολλα στον θοδωρακο μας!!!!!εγω ακομη περιμενω το θαυμα... Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 28 215994

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα Smile

τελικα αποφασισαμε να αλλαξουμε παιδιατρο.ειχαμε επισκεψη τις προαλλες γιατι ηταν αρρωστα τα πιτσινια,κ ειχαμε παααλι τον γνωστο διαλογο για τον θηλασμο.Μονο που αυτη την φορα με ενοχλησε το υφος της γιατρου μας. Εχει απιτηση να σταματησω να θηλαζω την μικρη Shocked κ μαλιστα μου ειπε στην επανεξεταση για να δει πως πανε οι ιωσεις τους (7 μερες μετα δλδ) "να εχεις κοψει τον θηλασμο!"...Μεχρι τωρα ελεγε την αποψη της ως αποψη απλως,τωρα αυτο με την απαιτηση, και κατι μπουρδες "δεν θα ξεκολλαει απο πανω σου,το οιδιποδειο συμπλεγμα και δεν εχεις γαλα μετα τον χρονο"...Απεραντη αγνοια Rolling Eyes της ειπα οτι σε 7 μερες δυσκολο να το κοψω,σε κανα χρονο το συζηταμε χαχα,στραβωσε λιγο η μουρη..και επισης το οιδιποδειο αναφερεται στον γιο κ την μανα,και οχι στην κορη κ την μανα χοχο!
anyway μου την εδωσε οποτε γεια σας!
Βρηκα εναν αλλο,ειναι και ομοιοπαθητικος αλλα δεν σε υποχρεωνει να κανες προφιλ ομοιοπαθητικο.Θα παμε και θα δω πως κ τι.

α!επισης ειπε αφου δεν σταματαω τοτε θα της δινω ΚΑΙ το πρωι φαριν λακτε ή καποια αλλη κρεμα κ το βραδυ.Εγω δεν της δινω καθολου ετσι κι αλλιως...αυτο παλι που ο παιδιατρος επιβαλει το διατροφικο μοντελο που ακολουθει καθε οικογενεια μου την δινει στα νευρα!

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
litsakos έγραψε:καλημερα Smile

τελικα αποφασισαμε να αλλαξουμε παιδιατρο.ειχαμε επισκεψη τις προαλλες γιατι ηταν αρρωστα τα πιτσινια,κ ειχαμε παααλι τον γνωστο διαλογο για τον θηλασμο.Μονο που αυτη την φορα με ενοχλησε το υφος της γιατρου μας. Εχει απιτηση να σταματησω να θηλαζω την μικρη Shocked κ μαλιστα μου ειπε στην επανεξεταση για να δει πως πανε οι ιωσεις τους (7 μερες μετα δλδ) "να εχεις κοψει τον θηλασμο!"...Μεχρι τωρα ελεγε την αποψη της ως αποψη απλως,τωρα αυτο με την απαιτηση, και κατι μπουρδες "δεν θα ξεκολλαει απο πανω σου,το οιδιποδειο συμπλεγμα και δεν εχεις γαλα μετα τον χρονο"...Απεραντη αγνοια Rolling Eyes της ειπα οτι σε 7 μερες δυσκολο να το κοψω,σε κανα χρονο το συζηταμε χαχα,στραβωσε λιγο η μουρη..και επισης το οιδιποδειο αναφερεται στον γιο κ την μανα,και οχι στην κορη κ την μανα χοχο!
anyway μου την εδωσε οποτε γεια σας!
Βρηκα εναν αλλο,ειναι και ομοιοπαθητικος αλλα δεν σε υποχρεωνει να κανες προφιλ ομοιοπαθητικο.Θα παμε και θα δω πως κ τι.

α!επισης ειπε αφου δεν σταματαω τοτε θα της δινω ΚΑΙ το πρωι φαριν λακτε ή καποια αλλη κρεμα κ το βραδυ.Εγω δεν της δινω καθολου ετσι κι αλλιως...αυτο παλι που ο παιδιατρος επιβαλει το διατροφικο μοντελο που ακολουθει καθε οικογενεια μου την δινει στα νευρα!

xaxa...As γελάσω κ από εδώ...έλεος επιτέλους.. Ήθελα να ξερα εφευρίσκουν δικά τους επιστημονικά δεδομένα κάποιο παιδίατροι στην Ελλάδα scratch ...η μπουρδολογία πάει σύννεφο Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 28 679259

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
xazomammy έγραψε:
litsakos έγραψε:καλημερα Smile

τελικα αποφασισαμε να αλλαξουμε παιδιατρο.ειχαμε επισκεψη τις προαλλες γιατι ηταν αρρωστα τα πιτσινια,κ ειχαμε παααλι τον γνωστο διαλογο για τον θηλασμο.Μονο που αυτη την φορα με ενοχλησε το υφος της γιατρου μας. Εχει απιτηση να σταματησω να θηλαζω την μικρη Shocked κ μαλιστα μου ειπε στην επανεξεταση για να δει πως πανε οι ιωσεις τους (7 μερες μετα δλδ) "να εχεις κοψει τον θηλασμο!"...Μεχρι τωρα ελεγε την αποψη της ως αποψη απλως,τωρα αυτο με την απαιτηση, και κατι μπουρδες "δεν θα ξεκολλαει απο πανω σου,το οιδιποδειο συμπλεγμα και δεν εχεις γαλα μετα τον χρονο"...Απεραντη αγνοια Rolling Eyes της ειπα οτι σε 7 μερες δυσκολο να το κοψω,σε κανα χρονο το συζηταμε χαχα,στραβωσε λιγο η μουρη..και επισης το οιδιποδειο αναφερεται στον γιο κ την μανα,και οχι στην κορη κ την μανα χοχο!
anyway μου την εδωσε οποτε γεια σας!
Βρηκα εναν αλλο,ειναι και ομοιοπαθητικος αλλα δεν σε υποχρεωνει να κανες προφιλ ομοιοπαθητικο.Θα παμε και θα δω πως κ τι.

α!επισης ειπε αφου δεν σταματαω τοτε θα της δινω ΚΑΙ το πρωι φαριν λακτε ή καποια αλλη κρεμα κ το βραδυ.Εγω δεν της δινω καθολου ετσι κι αλλιως...αυτο παλι που ο παιδιατρος επιβαλει το διατροφικο μοντελο που ακολουθει καθε οικογενεια μου την δινει στα νευρα!

xaxa...As γελάσω κ από εδώ...έλεος επιτέλους.. Ήθελα να ξερα εφευρίσκουν δικά τους επιστημονικά δεδομένα κάποιο παιδίατροι στην Ελλάδα scratch ...η μπουρδολογία πάει σύννεφο Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 28 679259
απαπα μπουρδολογια δεν λες τιποτα!!!!!κι εγω λεω να ψαξω και αλλον γιατρο γιατι με το παραμικρο μας στελνει για εξετασεις και εχω τρελλαθει...τωρα μας εγραψε ενα κατεβατο απο εξετασεις αιματος γιατι το νικολακι μου δεν παιρνει βαρος εδω και 2 μηνες Crying or Very sadτρωει βεβαια ο μικρος αλλα δεν σταματαει να κινειται ουτε στον υπνο του ρε κοριτσια(οταν κοιμαται...)δεν ξερω τι να κανω ουφ.. οι εξετασεις κοστιζουν....700 ευρω Shockedαλλα θα τις γραψω στο τεβε καιθα μου βγουν κανα 100 παλι καλα..αν ειχε αλλεργιες δεν θα φαινοταν τοσο καιρο??και πιο πολυ με αγχωνει οτι θα του παρουν αιμα με πεταλουδα μπρρρρ ..τι να κανω..να τις κανω η να παω αλλου Rolling Eyes

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τζενη,εγω θα ελεγα να τις κανεις,αλλα να τις γραψεις στο βιβλιαριο σου. Αν αναπτυσσεται σωστα το παιδι,υψος,περ.κεφαλης γιατι πια τοσες εξετασεις? Εχει τριπλασιασει το βαρος γενησης? Μην κανω και τον γιατρο τωρα. Αλλα αν δεν σου καθεται κατι καλα,δεν αλλαζεις γιατρο? Σπανια το ενστικτο μας πεφτει εξω,αυτο εχω καταλαβει (μου πηρε λιγο βεβαια μεχρι να το καταλάβω... Razz ).

εμεις ξενυχτι κολασμενο...ψηθηκε το μικρο 40 παρα κατι,ολο το βραδυ δεν επεφτε με τιποτα.Μπανακια μεταμεσονυχτια,κλαματα....βγαζει και δοντια.Τι να πω δεν ξερω...ειχε και ωτιτιδα παλι αυτη την βδομαδα.Αντε να περασει αυτη η επιδημια!!!

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
litsakos έγραψε:Τζενη,εγω θα ελεγα να τις κανεις,αλλα να τις γραψεις στο βιβλιαριο σου. Αν αναπτυσσεται σωστα το παιδι,υψος,περ.κεφαλης γιατι πια τοσες εξετασεις? Εχει τριπλασιασει το βαρος γενησης? Μην κανω και τον γιατρο τωρα. Αλλα αν δεν σου καθεται κατι καλα,δεν αλλαζεις γιατρο? Σπανια το ενστικτο μας πεφτει εξω,αυτο εχω καταλαβει (μου πηρε λιγο βεβαια μεχρι να το καταλάβω... Razz ).

εμεις ξενυχτι κολασμενο...ψηθηκε το μικρο 40 παρα κατι,ολο το βραδυ δεν επεφτε με τιποτα.Μπανακια μεταμεσονυχτια,κλαματα....βγαζει και δοντια.Τι να πω δεν ξερω...ειχε και ωτιτιδα παλι αυτη την βδομαδα.Αντε να περασει αυτη η επιδημια!!!
αμαν ρε λιτσακο περαστικα σας !!!σας εχουν θερισει οι ιωσεις φετος...

δεν τρπλασιασε το βαρος του γεννηθηκε 3200 και τωρα ειναι 8400...οσο για το υψος γεννηθηκε 50 και ειναι 72 τωρα!!το κεφαλακι του δε εχει ξεφυγει...48 ποντους!αλλα ειχαμε κανει υπερηχο εγκεφαλου 2 φορες και δεν ανυσηχουμε λεει ο ντοκτορ..θα τις κανω ρε συ ετσι για να φυγουν ολες οι υποψιες αλλα θα παω και σε αλλον γιατρο!!!!!μπορει απλα να ειναι ποκετ σαιζ οπως εγω με ποντιακη κεφαλα οπως ο μπαμπας του Laughing Laughing

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χα, να τα προσεχετε τα ποντιακα κεφαλια, κι αν τα προσε3ετε καλα, 8α σας αποζημιώσουν Smile

Περαστικά στην Τζωρτζίνα Λιτσακι, οι ωτιτιδες ειναι μαρτυριο για τα παιδακια (και για τους γονεις..). Όσο για την παιδίατρο σας, τι να πω, trust your instinct..

Εμείς κοιμόμαστε καλούτσικα πλέον, το έγραψα και πιο πάνω, δεν ξυπνάμε για φαγητό, ξυπνάμε όμως για πιπίλα, για νερό, για αγκαλίτσα, και μετα ξανακοιμόμαστε σε 5 λεπτά.. να στρωσουμε και λίγο επιδερμίδα βρε αδελφέ..

Επίσης, ξεκινήσαμε το φρέσκο γάλα μεσα στη βδομάδα, είπα να το δοκιμάσω, και ολα καλά, το ήπιε και κανενα προβλημα δεν παρουσίασε. Μάλιστα πρέπει να περνάει αλμα ανάπτυξης διότι πρώτον, το κεφάλι του φτάνει το πάνω μέρος του τραπεζιού της τραπεζαριας, και δεύτερον, χτες ηπιε πάνω από 250ml, τον βάζω για ύπνο και γκρίνιαζε σαν τρελλος, και του δίνω άλλα 150ml σχεδόν και τα ήπιε κι αυτα!! 400ml!!! ούτε εγώ δεν πίνω τόσο με τη μια! Τα στράγγισε!!

Το μεμε εχει γαλα πλεον για μια φορα τη μερα.. Κι εφόσον δεν ξυπνάει και τη νύχτα για φαγητο, αρχισε να λιγοστευει. Γυρω στο χρόνο υπολόγιζα να το κόψω κι εγω, χωρίς χαπια και τέτοια εννοείται, όσο πάει από μονο του. Χαίρομαι που τα καταφερα μεχρι τωρα..

Από κιλά δεν ξέρω, την άλλη βδομάδα έχουμε παιδίατρο, αλλά σίγουρα εχουμε φτάσει τα 11.. να μη πω 12... 8α σας πω όταν ζυγιστεί.. Πάντως με το περπάτημα που ρίχνει, θα αρχίσει να λεπταίνει λίγο. Αυτό το παιδί δεν έχει δίπλες στα πόδια του, μονοκόμματος είναι!!

Φιλακια μαμάδες!

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!


Τρίτη ημέρα που δεν είμαι καλά..αντε να συνέλθω γιατί βαρέθηκα..Θελω να τρελάνω στα φιλάκια το μαιμουδάκι μου Laughing !

Τζενούλα κάνε τις εξετάσεις να έχεις το κεφαλάκι σου ήσυχο. Αν δεν νιώθεις ασφάλεια με τον παιδίατρος σου, άλλαξε τον. Απλά εμπιστέψου 100% το ένστικτο σου. Μια μανούλα μέσα της, ξέρει πάντα τι πρέπει να κάνει σε οτιδήποτε σχετίζεται με το παιδάκι της. Είναι η προίκα μας από την φύση.

Τελικά η Νεφελίτσα δεν είναι ετοιμη να αποθηλάσει ακόμα, οπότε Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 28 136747 Smile



Έχει επεξεργασθεί από τον/την xazomammy στις Κυρ Μαρ 20, 2011 1:23 am, 1 φορά

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 32 ... 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις