Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
133 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 133 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 33 ... 37  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 37]

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tzeni έγραψε:μπορει απλα να ειναι ποκετ σαιζ οπως εγω με ποντιακη κεφαλα οπως ο μπαμπας του Laughing Laughing

Laughing Laughing Laughing

Nena έγραψε: Χαίρομαι που τα καταφερα μεχρι τωρα..

Από κιλά δεν ξέρω, την άλλη βδομάδα έχουμε παιδίατρο, αλλά σίγουρα εχουμε φτάσει τα 11.. να μη πω 12... 8α σας πω όταν ζυγιστεί.. Πάντως με το περπάτημα που ρίχνει, θα αρχίσει να λεπταίνει λίγο. Αυτό το παιδί δεν έχει δίπλες στα πόδια του, μονοκόμματος είναι!!

Φιλακια μαμάδες!

αστειευεσαι?μπραβο σου,μια χαρα ειναι ο χρονος!
Μεγαλο παιδι!εμεις στα 9 ειμαστε Razz ειναι λεπτουλα με κοιλια!εχει παρει το κορμι του μπαμπα της,ο γιος της μαμας (λεπτη ημουν καποτε!τωρα καπου εχω χαθει μεσα σε αυτο το σωμα Razz που θα παει...θα με ανασυρω στην επιφανεια καποτε χαχα)

xazomommy η δικια σου ειναι στη φωτο? Καλλονη η κορη! flower

εχω κ τον πατερα μου με εχει φαει να παρει αντιβιωση το παιδι,μην κανει επιπλοκη και το γυρισειασχημα...βηχει λιγο σημερα scratch
κοριτσια ΒΑΡΕΘΗΚΑ με τις ιωσεις!κλεισαμε μηνα,μια το ενα μια το αλλο,κολλανε μεταξυ τους! και ελεγα τωρα που την πατησαν μαζι τουλαχιστον θα τελειωσουμε αλλα...αμ δε!
Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 29 679259 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 29 679259 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 29 679259

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
λιτσακο και σενα αδυνατουλικο ειναι εεε μοντελο!!!!!! Wink
τζενουλα τι κουκλα ειναι αυτη καλε φτου φτου Very Happy
νενα θα το ξαναπω παιδαρος!!!!!!!εμενα ακομη πινει μεσ τη νυχτα...300γρ στις 9 240 στη μια 240 στις 5 και 240 στις 8 Shockedπανω απο 1 λιτρο!!!!!ο γιατρος ειπε αν πειναει να του δινω τελικα γιατι δεν βαζει ντιπ...σημερα εκανε κακα 5 φορες Shocked πολυφαγια πολυχεζια χαχαχαχα μαλλον εκει πανε τα κιλα..στο παμπερς!
τελικα ρωτησα κι αλλον γιατρο και μου ειπε οτι αυτες τις εξετασεις τις κανουν ουτως η αλλως πανω στον χρονο κατι σαν τσεκαπ..απλως προσθεσαμε κατι αλλεργιες και θυροειδη Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 29 215994

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βρε κορίτσια, σε λιγο χρονιζει ο μικρός, και παρόλο που είναι πιο ψηλός από τον Αλέξανδρο, πιο βαρύς από τον Αλέξανδρο, πιο ψωμωμένος από τον Αλέξανδρο, περπατάει, λέει λογάκια μα, μπα, γα κτλ...όπως ο Αλέξανδρος στην ηλικία του, εντούτοις, εμένα ο Θοδωρής μου φαίνεται πιο μπέμπης από ότι μου φαινόταν ο Αλέξανδρος όταν χρόνισε..

Είναι λογικό???
scratch scratch scratch scratch

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nena έγραψε:Βρε κορίτσια, σε λιγο χρονιζει ο μικρός, και παρόλο που είναι πιο ψηλός από τον Αλέξανδρο, πιο βαρύς από τον Αλέξανδρο, πιο ψωμωμένος από τον Αλέξανδρο, περπατάει, λέει λογάκια μα, μπα, γα κτλ...όπως ο Αλέξανδρος στην ηλικία του, εντούτοις, εμένα ο Θοδωρής μου φαίνεται πιο μπέμπης από ότι μου φαινόταν ο Αλέξανδρος όταν χρόνισε..

Είναι λογικό???
scratch scratch scratch scratch
ε μα τωρα αυτος ειναι ο μπεμπης χεχεχεχε εχουμε την ταση να ξεχναμε πως ηταν τα μπουμπουκακια μας λιγους μηνες πριν.. Very Happy Very Happy

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σήμερα είμαι επιτέλους μια χαρά αλλά ο αντρούλης μου δεν με αφήνει να κάνω τίποτα κ θέλω να μαζέψω το χάος, αλλά λέει οτι πρέπει να αναρρώσω τελείωςRolling Eyes Οπότε ανέλαβε την Νεφελιτσα, έφτιαξε πρωινό κ τώρα μαζεύει ..κ εγω αναρώνω..
Laughing


Λιτσάκο περαστικά βρε παιδί μου. Φαντάζομαι απίστευτη ταλαιπωρία κ για αυτά κ για εσάς να είναι κ τα 2 αρρωστούλια. Περαστικά κ γρήγορα. Υπομονή έρχεται το καλοκαίρι Wink .

Ναι η Νεφελίτσα είναι στην φωτο Smile .
Πάντως κορίτσια κ εμένα είναι σχετικά αδυνατούλα κ αρκετά μακρόστενη. Όλο μάγουλο είναι!
11 περίπου μηνών ήταν 80 πόντους κ
9,450 κιλάκια. Γεννήθηκε 3.550 αρα δεν νομίζω να εχει τριπλασιάσει ακόμα. Η παιδίατρος την βρίσκει μια χαρά κ εγώ το ίδιο!

Νένα μια χαρά με τον θηλασμό!!! Ο χρόνος είναι πάρα πολύ καλά και απο οτι φαίνεται ο μικρός είναι έτοιμος να αποθηλάσει Smile .
Ο Θοδωρής σου φαίνεται πιο μπέμπης, γιατί τώρα έχεις κ τον Αλέξανδρο κ ο Θοδωρής είναι το μικρό σου γιαυτό Wink !


Τζενούλα ευχαριστούμε!!!
Πολυυυύ! γάλα ο μικρός Laughing

καλημέρες.. μανούλες!!!

maria_86

maria_86
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ!!!!!!!!!!!ΧΑΘΗΚΑ ΜΩΡΕ!!!!!!!ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ!!!!ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΡΡΩΣΤΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜ. ΒΗΧΑ-ΜΥΞΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΗΚΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΥΡΕΤΟ!!!!!
ΤΟ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΠΕΡΠΑΤΑ ΠΛΕΟΝ ΚΑΜΑΡΩΤΟΣ - ΚΑΜΑΡΩΤΟΣ ΚΑΙ ΒΟΛΟΡΔΕΝΕΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ!!!!!ΕΙΧΕ ΡΘΕΙ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΞΕΘΕΩΣΕ ΝΑ ΤΟΝ ΚΥΝΗΓΑ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΟΤΑΝ ΜΗΝ ΤΗΣ ΧΤΥΠΗΣΕΙ!!!!!
ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΩ...ΛΙΓΑ ΚΙΛΑΚΙΑ ΕΧΩΒΑΛΕΙ - 5 - ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ,ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΗΤΑΝ...ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ ΤΙ ΜΩΡΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΙΚΡΟΥΛΙ....ΜΟΥ ΘΥΜΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΚΑΙ ΚΡΑΤΗΘΗΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΟΥΡΚΩΣΩ......
ΚΑΤΑ Τ'ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΧΩΝΕΨΟΥΜΕ ΟΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΤΗΣ ΤΡΕΛΗΣ....ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΤΑΥΡΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΡΕΛΑΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΝΑΖΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΙΓΟΥΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ....
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΖΑΛΙΣΑ ΚΑΙ ΝΕ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΙΣ ΑΡΡΩΣΤΟΥΛΕΣ ΣΥΜΠΑΤΡΙΩΤΙΣΣΕΣ!!!!!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ωραια τα νεα σου Μαρια Smile

τα δικα μας παλι οχι,εχει λοιμωξη του αναπνευστικου η μικρη,μαλλον ειναι ιογενης.Την πηγα σημερα στο ΚΑΤ και εκανε εξετασεις αιματος την ειδε και η παιδιατρος (ετσι οπως παμε δεν θα αλλαξω ποτε γιατρο...). Κατα τ'αλλα οι εξετασεις ηταν καλες...ποια αλλα θα μου πειτε..
ενα καρο φαρμακα,αντιβιωση,σιροπι για τον βηχα και αερολιν μασκα,ο πυρετος ακατεβατος,δεν τρωει,ειναι στο βυζι οολη μερα και οοολη νυχτα...πρωτη φορα θα κανω μασκα στο παιδι. Με τον Γιαννη ουτε που τα ξεραμε αυτα...τον θηλασμο μου μεσα!!! Twisted Evil

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Λιτσάκο, περαστικά κ υπομονή. Ίωση είναι Θα περάσει που θα πάει. Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολα να βλέπεις την μικρή έτσι (κ εμένα μια φορά μου αρρώστησε κ ήμουν σκατά) κ ότι κ εσύ νιώθεις πολύ κουρασμένη κ στενοχωρημένη. Κάνε υπομονή, θα περάσει..Ασχετο ..γιατί γράφεις τον θηλασμό σου μέσα/? Τι έγινε?


Μαράκι μπράβο βρε κορίτσι!!! Υπέροχα νέα!!! Με το καλό!!! φιλάκια στο Σταυρουλάκι σου!!! (ανθρωπάκι)

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μωρε Τζενη, ξερω οτι δεν ισχυει αυτο το "οσα θηλαζουν δεν αρρωσταινουν",αλλα ειπαμε...3 φορες τον πρωτο χρονο? παλι καλα που η λοιμωξη ηρθε μετα το ετος,τουλαχιστον υπαρχει και ενα καλο στην ιστορια. Κ τις αλλες 2 που ηταν αρρωστουλα ηταν στο ποδι. Ηθελα να πιστευω πως η αμυνα της ειναι πιο ισχυρη αφου θηλαζει. Τι ναπω?Μαλλον απο την απογοητευση μου σκεφτομαι ανοησιες.

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
litsakos έγραψε:μωρε Τζενη, ξερω οτι δεν ισχυει αυτο το "οσα θηλαζουν δεν αρρωσταινουν",αλλα ειπαμε...3 φορες τον πρωτο χρονο? παλι καλα που η λοιμωξη ηρθε μετα το ετος,τουλαχιστον υπαρχει και ενα καλο στην ιστορια. Κ τις αλλες 2 που ηταν αρρωστουλα ηταν στο ποδι. Ηθελα να πιστευω πως η αμυνα της ειναι πιο ισχυρη αφου θηλαζει. Τι ναπω?Μαλλον απο την απογοητευση μου σκεφτομαι ανοησιες.

litsako η άμυνα της είναι πιο ενισχυμένη επειδή θηλάζει, αλλά πρέπει να σκέφτεσαι τα πράγματα λίγο πιο ολιστικά. Απο ότι κατάλαβα σκέφτεσαι οτι ο μικρούλης σου δεν αρρώσταινε παρόλο που δεν τον είχες θηλάσει τόσο.. Αυτό συνδέεται με το γεγονός ότι όταν είχες τον μικρό, δεν είχες άλλο παιδάκι στο σπίτι. Τα δεύτερα παιδάκια αρρωσταίνουν πάντα περισσότερο από τα πρώτα γιατί οι ιώσεις μεταδίδονται εύκολα από τα αδερφάκια τους. Η μικρή επειδή θηλάζει έχει <<αντισταθεί>> σε αρκετές ιογενή λοιμώξεις (ειδικά τους πρώτους μήνες της ζωής της) κ όταν νοσεί σίγουρα <<περνάει>> την κατάσταση πιο ήπια.. Δεν σε ξέρω αλλά από τα <<γραφούμενα>> σου έχω καταλάβει ότι είσαι μια πολύ καλή μανούλα, είμαι σίγουρη ότι ξέρεις ότι κάνεις το καλύτερο για τα παιδιά σου. Περαστικά κ πάλι κ υπομονή. Έχεις δίκιο δεν είναι εύκολο να τα βλέπουμε να ταλαιπωρούνται ούτε στιγμή, αλλά πίστεψε με αυτά είναι πταίσματα.
Περαστικά κ γρήγορα!!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να σαι καλα,ευχαριστω για τα καλα λογια Smile προσπαθω πολυ να ειμαι καλη μαμα. Αρρωστησαμε ολοι μαζι οποτε δεν θα την γλυτωνε το μικρο, σκεφτομαι οτι ηταν πεσμενη η αμυνα της,απο τοτε που σταματησε τα αλεσμενα καποιες μερες δεν τρωει καλα τα φρουτα της ή τα λαχανικα. Δεν θελει αλεσμενο καθολου,κανω την φρουτοκρεμα καμια φορα στο μπλεντερ αλλα με τιποτα δεν το τρωει,θελει κομματια. Θα περασει..η προηγουμενη νυχτα ηταν καλυτερη απο τις προηγουμενες παντως (4 μερες αυπνη,ουτε οταν ηταν ημερων δεν ειχαμε τετοιο ξενυχτι).

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
litsakos έγραψε:να σαι καλα,ευχαριστω για τα καλα λογια Smile προσπαθω πολυ να ειμαι καλη μαμα. Αρρωστησαμε ολοι μαζι οποτε δεν θα την γλυτωνε το μικρο, σκεφτομαι οτι ηταν πεσμενη η αμυνα της,απο τοτε που σταματησε τα αλεσμενα καποιες μερες δεν τρωει καλα τα φρουτα της ή τα λαχανικα. Δεν θελει αλεσμενο καθολου,κανω την φρουτοκρεμα καμια φορα στο μπλεντερ αλλα με τιποτα δεν το τρωει,θελει κομματια. Θα περασει..η προηγουμενη νυχτα ηταν καλυτερη απο τις προηγουμενες παντως (4 μερες αυπνη,ουτε οταν ηταν ημερων δεν ειχαμε τετοιο ξενυχτι).

Λιτσάκο σχετικά με τα φρουτάκια, θα σου πω μια ιδέα που μπορεί να βοηθήσει. Αν η μικρή σου πίνει με καλαμάκι, κάνε κανονικά την φρουτόκρεμα κ αραίωσε την με στυμμένο πορτοκάλι ή μανταρίνι. Θα γίνει σαν σμουθις. Πάρε μεγάλο καλαμάκι ή παιδικό ποτηράκι (αυτό με το μεγάλο καλαμάκι) κ δώσε τα φρουτάκια έτσι. Εμένα επειδή όταν τα έτρωγε κομματάκια υπήρχαν φρούτα (όπως το ακτινίδιο) που δεν τα ήθελα καθόλου μόνα τους(επίσης κ η ποσότητα φρούτων που έτρωγε σε κομματάκια ήταν πολύ μικρότερη), τα κάνω έτσι σαν χυμό κ πίνει κάθε πρωί ένα μεγάλο ποτήρι με 3-4 διαφορετικά φρουτάκια, μπαμ -μπαμ. κ της αρέσει πάρα πολύ έτσι κ η ποσότητα των φρούτων που καταναλώνει είναι πάρα πολύ καλή!
Για το ξενύχτη..δεν μπορώ να σου πω τίποτα..απλά δεν αντέχετε.
Περαστικά κ πάλι κ ελπίζω να καταφέρεις να ξεκουραστείς λιγάκι Wink !

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα,
Τζενη εσυ εισαι καλυτερα?
η μικρη παει καλα ευτυχως,κοιμαται πιο καλα,βρηκε το κεφι της παλι Smile
Ηρθε σημερα η λαμπαδα που της παρηγγειλα για την βαφτιση,και καθομαι κ την χαζευω (να δω πως θα την στολισω..)!(μεχρι να ρθει ο γιος μου απ την γιαγια οπου θα πρεπει να την καταχωνιασω γιατι δεν θα την βγαλει καθαρη η ερμη η λαμπαδα Razz ).

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μια χαρά είμαστε κ εμείς! Εκτος απο ενα φοβερο πονοκέφαλο που είχα εγω σήμερα κ μια απίστευτη γκρίνια η Νεφελίτσα, ολα τα άλλα καλά!
Ψάχνω να βρω γυναίκα να είναι με την μικρή, γιατί σε 1 μήνα επιστρέφω στην δουλειά κ εχω πολύ αγχος να βρεθεί το κατάλληλο άτομο.

Περιμένω να ερθουν τα κουφέτα κ θα ξεκινήσω κ εγω να φτιάχνω τις μπομπο για την βάπτιση (ήθελα πολύ να φτιάξω κάτι κ εγω για την κορούλα μου)! Είναι άλλες για τους μεγάλους, άλλες για τα κοριτσάκια κ άλλες για τα αγοράκια..χαμός!.
Λιτσάκο την στόλισες τελικά την λαμπάδα? Πως βγήκε? Ελπίζω να την εξαφάνισες μετά κ να μην την μπάνισε ο μικρός Wink ..

maria_86

maria_86
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!!!!ΒΛΕΠΩ ΠΥΡΕΤΩΔΕΙΣ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΑΠΤΙΣΕΙΣ Ε????ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!!ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑ!!!!!!!!ΑΝΥΠΜΟΝΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΙ ΜΩΡΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΧΕΔΙΑ!!!!ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΥ/ΤΗΣ ΕΤΟΙΜΑΣΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ ΤΟΥ/ΤΗΣ....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ,ΣΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΤΟ ΕΙΧΑ ΝΟΙΩΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΚΙ...ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ.....ΒΑΣΙΚΑ ΘΕΛΩ ΑΓΟΡΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ..............20 ΧΡΟΝΙΑ......

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΧΑΡΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΓΕΜΙΣΟΥΜΕ ΟΛΟ ΡΟΖΟΥΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΝΑΖΑΚΙΑ!!!!ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!!!ΟΥΦ,ΣΑΣ ΖΑΛΙΣΑ....
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΣΑΣ!!!

manoula2010

manoula2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα μανούλες!!!!!
τι κάνετε???Μέρες έχω να μπω περαστικά στα αρρωστούλια μας!!!!
Εγώ έτρεχα όλη την προηγούμενη εβδομάδα έκλεισα εκκλησία για τον Ιούλιο για την γαμοβάφτιση σήμερα κλείσαμε το κτήμα και κάνω πρόβες νυφικού μέχρι το τέλος της επόμενης εβδομάδας θα έχω κλείσει και νυφικό!!!!
Αυτά τα νέα μου!!!Η μικρή κατά τα άλλα καλά είναι έχει γίνει θηρίο ανήμερο δεν την προλαβαίνουμε θέλει να κάνει τα δικά της και γενικά είναι πολύ ανεξάρτητη!!!!

ΦΩΤΕΙΝΗ ΔΗΜ-ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΑΡΤΥ

ΦΩΤΕΙΝΗ ΔΗΜ-ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΑΡΤΥ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
manoula2010 έγραψε:Καλησπέρα μανούλες!!!!!
τι κάνετε???Μέρες έχω να μπω περαστικά στα αρρωστούλια μας!!!!
Εγώ έτρεχα όλη την προηγούμενη εβδομάδα έκλεισα εκκλησία για τον Ιούλιο για την γαμοβάφτιση σήμερα κλείσαμε το κτήμα και κάνω πρόβες νυφικού μέχρι το τέλος της επόμενης εβδομάδας θα έχω κλείσει και νυφικό!!!!
Αυτά τα νέα μου!!!Η μικρή κατά τα άλλα καλά είναι έχει γίνει θηρίο ανήμερο δεν την προλαβαίνουμε θέλει να κάνει τα δικά της και γενικά είναι πολύ ανεξάρτητη!!!!

να σου ζησει ευχομαι και με το καλο και ο γαμος σας!Smile

http://www.paidikaglentia.blogspot.com

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα μανες!
εκανα detox απο το ιντερνετ 2 μερες,πηγαμε εις τας εξοχας Smile 2 μερες εκει δεν ειχα ημικρανιες,δεν ειχα αυτη την βαρεμαρα κ τα πιτσιρικια ηταν μια χαρα. Απο τις 9 εξω στην αυλη,βολτες στην παραλια,στις κουνιες...γιατι γυρναμε πισω καθε φορα αναρωτιεμαι? Τωρα παλι ιδρυματοποιηση...ευτυχως εχει καλο καιρο και ειμαστε με τις ωρες στην βεραντα.Αντε κ καμια παιδικη χαρα (τις εχουμε βαρεθει τις κουνιες κ εγω κ ο μικρος Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 29 679259 ).Αντε να φευγουμε απο Αθηνα!

Τζενη και συ μονη σου θα φτιαξεις μπομπο? Ωραια!
Δωρα κατεληξες σε νυφικο? να μας βαλεις καμια φωτο να δουμε!

manoula2010

manoula2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
litsakos έγραψε:καλημερα μανες!
εκανα detox απο το ιντερνετ 2 μερες,πηγαμε εις τας εξοχας Smile 2 μερες εκει δεν ειχα ημικρανιες,δεν ειχα αυτη την βαρεμαρα κ τα πιτσιρικια ηταν μια χαρα. Απο τις 9 εξω στην αυλη,βολτες στην παραλια,στις κουνιες...γιατι γυρναμε πισω καθε φορα αναρωτιεμαι? Τωρα παλι ιδρυματοποιηση...ευτυχως εχει καλο καιρο και ειμαστε με τις ωρες στην βεραντα.Αντε κ καμια παιδικη χαρα (τις εχουμε βαρεθει τις κουνιες κ εγω κ ο μικρος Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 29 679259 ).Αντε να φευγουμε απο Αθηνα!

Τζενη και συ μονη σου θα φτιαξεις μπομπο? Ωραια!
Δωρα κατεληξες σε νυφικο? να μας βαλεις καμια φωτο να δουμε!
Ακομα δεν κατεληξα σε νυφικο!!! Εχω αλλες 3 προβες αυτη την εβδομαδα νομιζω θα καταληξω!!!Μολις το κλεισω θα σας βαλω φωτο!!!!

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δωρα με το καλο και περιμενουμε φωτο!!!!!
τζενακι και εγω εφτιαξα μονη μου τις μπομπο και το χαρηκα πολυ Very Happy Very Happy
λιτσακο χαιρομαι που ειστε καλυτερα...σαν την εξοχη δεν εχει...

κοριτσια εχθες χρονισαμε κι εμεις Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 29 215994 και σημερα θα σβησουμε το πρωτο μας κερακι γιουπιιιι εχω ενα σωρο προετοιμασιες ουφφφφ
εχει 4 μερες που ο νικολας κοιμαται σερι το βραδυ ελπιζω να συνεχιστει αυτο γιατι δεν την παλευαμε αλλο φιλακια σε ολες και καλο σκ Very Happy Very Happy

Meli-na'smum

Meli-na'smum
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Na sou zisei Tzeni! Gero kai kalotuxo pada!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χρονια πολλα και απο εδω Τζενακι! Να τον χαιρεσαι τον γιοκα σου Very Happy

EIRHNH75

EIRHNH75
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Γεια σας συνομήλικα παιδάκια! Είμαστε κι εμείς του Ιανουαρίου 2010. Κανονικα θα είμασταν του Φεβρουαρίου, αλλά ο μικρούλης μου βιαζόταν! Ήθελε να γεννηθεί από τις 20/11/09 και τον κρατήσαμε με νύχια και με δόντια μέχρι 10/01/10 ενώ η ΠΗΤ ήταν 19/02/10.





















manoula2010

manoula2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα και να σου ζήσει ο μικρός!!!!Και μένα η δικιά μου ήταν βιαστικούλα!!!ειχα ΠΗΤ 14/02/2010 και γέννησα 09/01/2010!!!!

manoula2010

manoula2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα μανούλες!!!!Τρέχω με τις ετοιμασιες και δεν προλαβαίνω να σας γράφω!!!!
Τζένη να χαίρεσαι τον γιο σου πολυχρονος και πάντα ευτυχισμενος!!!!
Εγω εκλεισα νυφικο ,κλεισαμε και τα προσκλητηρια μεσα στη βδομαδα θα κλεισουμε το φωτογραφο και συνεχιζουμε ευτυχως παμε καλα μεχρι στιγμης!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 33 ... 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις