Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
45 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 45 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 33 ... 37  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 37]

marilu


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γειά σας κοριτσια,ειμαι και γω μανουλα του φεβρουαριου 2010.Επειδη μπηκα κατευθειαν στα βαθια..καθως εκανα τριδυμα...δεν εχω ιδιαιτερη εμπειρια...παραδειγμα..το κοριτσι μου περπαταει ,τα αγορια μου οχι.ειναι ακομη στο μπουσουλημα...(να ανησυχω??)τα δικα σας ας πουμε...τι κανουν?περπατανε? επισης το αλεσμα των τροφων το συνεχιζω γιατι δεν δεχονται ουτε κομματακι,κατευθειαν το βγαζουν,ενω μου ειπε η γιατρος να αρχισω να μην τα πολυαλεθω...εσεις??
και κατι αλλο...το μπιμπερο το κρατανε μονα τους τα δικα σας?γιατι ακουω οτι καποια που χρονισαν κρατανε μονα το μπιμπερο τους...ισωσ ειναι κουφες οι ερωτησεις μου...αλλα ηθελα να ξερω τα παιδακια της ηλικιας μας τι κανουν ήδη?και τι οχι?

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marilou οτι και να σου πουμε θα ναι λιγο Very Happy 3 μωρα μαζι?Εισαι ηρωας! Πες μας εσυ καμια συμβουλη καλυτερα ολο κ καποιο εξυπνο κολπακι θα χεις βρει για να κουμανταρεις 3 μωρα. Smile

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μαριλου 3 μωρα???????? Shocked κι εγω παραπονιεμαι που δεν κοιμαμαι με τον ενα????να σου ζησουν και οντως εσυ πρεπει να μας δωσεις συμβουλες χιχι
ο νικολας μου ειναι 1 απριλιου του 10 και πριν κανα μηνα εκανε τα πρωτα του βηματα..αλλα εκει μειναμε χαχαχα ενω αλλωνιζει το σπιτι τοιχο τοιχο και στεκεται ορθιος πολλη ωρα με το που κανει ενα δυο βηματα και καταλαβαινει οτι δεν τον πιανει κανεις...πεφτει και μπουσουλαει...αλεσμενα τρωει ακομη γιατι τρωει με το ζορι ετσι κι αλλιως..και φοβαμαι οτι δεν θα τρωει τιποτα αν αναγκαστει να μασσαει ...μονο το αχλαδι το προτιμαει ολοκληρο και κανουμε μια ωρα να φαμε το μισο με τα 5 μας δοντια Very Happy λεει μαμα μπαμπα ατα βοτα(βολτα)ετσω(εξω) ντα(συνεχεια)ενα και μαμ σπανια....και πολλα ταταταταμαμαμα
αυτα απο μας Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 30 215994

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ααα και δεν σας ειπα οτι κοιμηθηκε 4 νυχτες σερι???παρελθον κι αυτο Mad το σαββατο μετα τα γενεθλια του 39.5 πυρετο...λαρυγγιτιδα Shocked ευτυχως το προλαβαμε και αποφυγαμε τα χειροτερα..τωρα ειναι καλυτερα και απυρετος και ευτυχως χωρις δυσπνοια αλλα εκοψε και το λιγο που ετρωγε Crying or Very sad

marilu


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
αχχχ κοριτσια...τι συμβουλη να σας πω...μεγαλη χαρα μεν τα τρια παιδια μεσα στο σπιτι πολυ κουραση ομως....δεν μπορουμε να κοιμηθουμε ουτε ωρα συνεχομενη..κλαιει ο ενας ξυπνανε ολοι...μετα κλαει ο αλλος ξαναξυπνανε...λογω δοντιων μαλλον...ενας εχει 2 ο αλλος 7 και η ζουζουνα μας 4...και φυσικα μονο το κοριτσι περπαταει απο 12 μηνων.11 φεβρουαριου γεννηθηκαν.τα αγορια τιποτα..

manoula2010

manoula2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα μανούλες και καλή Μ.Εβδομάδα να έχουμε!!!
Καλέ που έχετε χαθεί τόσο καιρό????Ελπίζω να είστε όλες καλά!!!!!

Vikoukou

Vikoukou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γειά σας μανουλίτσες μου.

Πόσο καιρό έχω να μπω!!!!
Επιασα δουλεια και τρέχω.
Ελπίζω να είστε καλά.
Σας εύχομαι Καλό Πάσχα να περάσετε υπέροχα.
Πολλά φιλιά.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σας μαμαδες
Πολυ καιρο εχουμε να ακουστουμε καλε σε αυτο το γκρουπ! Ελπίζω όλα καλα να ειναι, και σε οσοες έχουν τρεχάματα με γαμους-βαφτισεις-δεν ξερω γω τι άλλο, καλή ευκολία!!! Και περιμένουμε φωτος, ε!
Εμεις καλά, κοιμόμαστε πλέον ΟΛΟ το βράδυ, δεν ξυπνάμε για φαγητό, μονο καμια πιπίλα μας πέφτει αλλα αυτό παλεύεται. Επίσης, μετακόμισε ο μικρός στο παιδικό δωμάτιο, διότι μέχρι τώρα, λόγω ύπνου, τον είχαμε στο δικό μας. Λίγο πριν το Πάσχα λοιπόν βάλαμε το κραβατάκι του Θοδωρή στο δωμάτιο του Αλέξανδρου, και είναι η καλύτερή τους!! Μη σας πω ότι ψιλομιλάνε καμια φορά μέχρι να τα πάρει ο ύπνος..
Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 30 265569 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 30 265569 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 30 265569
το μόνο που ακόμα φοβάμαι είναι το ότι ο Άλεξ χώνεται στο κρεβάτι του μικρού και παλεύουν... και συνήθως τελειώνει με κλάματα του μικρού, και με τον Άλεξ να έχει χωθεί κάτω από τα παπλώματα φωνάζοντας "δεν τον χτύπησα, δεν τον χτύπησα"....
Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 30 215994 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 30 215994 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 30 215994 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 30 215994 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 30 215994 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 30 215994 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 30 215994

maria_86

maria_86
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!!!!!!ΚΑΛΕ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΤΕ-ΧΑΘΗΚΑΜΕ????ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝΑΡΤΗΣΗ.....ΑΛΛΛΑ ΣΑΣ - ΜΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ....ΤΡΕΞΙΜΟΟΛΗ ΜΕΡΑ...
ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ...Ο ΣΤΑΥΡΟΣ ΖΟΥΖΟΥΝΙΖΕΙ ΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΗΗΗΗΗΗΗΗ ΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΟΥΣΚΩΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ....ΑΛΛΑ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ, ΟΛΑ ΚΑΛΑ..Η ΚΟΡΑΚΛΑ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΚΑΛΑ!!!
ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΑΣ!!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το αφησαμε στην τυχη του το γκρουπ εεε? Razz
Νενα τι καλα ρε συ!θα κοιμασαι πια! εμενα μου κανε την χαρη προχθες, ξυπνησα χορτασμενη απο υπνο!αλλα χθες παλι ξυπνησε 2 φορες.
Μαρια φουσκωνεις? Ποσο εισαι τωρα?Με το καλο και παλι!
η βαφτιση ετοιμαζεται..κατι ψιλα εμειναν και τελειωσα.Καλο καιρο να κανει μονο,γιατι ετσι οπως το παει ....και ειναι σε ξωκκλησι,θα ναι και το catering ,αν βρεξει ....ας ελπισουμε να μην βρεξει!

manoula2010

manoula2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσάρες!!!!!!!!!!!!!!Τι κάνετε????Πάει το αφήσαμε τελειως το γκρουπακι!!!!
Πως είστε????
Εμεις τρέχουμε με τις προετοιμασίες του γάμου και επιτέλεους βρήκαμε σπίτι και μετακομίζουμε!!!!Οπότε φαντάζεστε γιατί τρέξιμο μιλάμε!!!
Η μικρή πλέον τρέχει λέει διάφορα και σιγά σιγά κοίμαται όλη νύχτα!!!!
Ελπίζω να είστε όλες καλά!!!φιλάκια πολλά!!!!!

maria_86

maria_86
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΑΧ!!!!ΠΑΕΙ ΤΟ ΓΚΡΟΥΠΑΚΙ ΜΑΣ!!!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΜΕ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ!!!!ΕΜΕΙΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ..Ο ΣΤΑΥΡΟΣ ΠΕΡΠΑΤΑ ΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΗΗΗΗΗΗ ΜΕΡΑΑΑΑΑ ΑΚΟΥΡΑΣΤΟΣ,ΕΧΟΥΜΕ 12 ΔΟΝΤΙΑ!!!!ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΛΕΞΟΥΛΕΣ ΑΛΛΟ ΤΙΠΟΤΑ!!!ΟΛΟ ΠΕΤΑΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΑΠΟΘΕΩΝΕΙ!!!!ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ 3 ΜΠΑΝΑΚΙΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΝΕΡΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΛΙΓΟ ΚΡΥΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ Η ΟΠΟΙΑ ΦΟΥΣΚΩΝΕΙΕΙΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!! Very Happy Very Happy Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΖΟΥΖΟΥΝΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ...ΣΑΣΑΦΗΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΑΚΙ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ...
ΚΑΛΗ ΠΡΟΕΤΙΜΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΑΜΟΥΣ+ΒΑΠΤΙΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΟΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ!!!!!
ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ!!!!

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μανούλες χαθήκαμε πράγματι...
maria_86, σε ποιόν μήνα είσαι τώρα??? Ζωηρή η μικρούλα σου εεε??? Τέλεια!!!
Να σας ανακοινώσω κ εγώ από εδώ ότι.... είμαι έγκυος Laughing Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 30 328109 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 30 328109 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 30 328109 !!! Πριν κανα 2 ημέρες το έμαθα, ακόμα είναι πολύ νωρίς!!! Εύχομαι να πάνε όλα πολύ καλά!!!
Ακόμα θηλάζω την Νεφελίτσα η οποία έχει γίνει πολύ ζουζου κ μας έχει λιώσει!!! Εχτές ξεκίνησε με την κοπέλα, η οποία είναι πολύ καλή και παίζει συνέχεια μαζί της. Τώρα λογικά θα βγω σε άδεια από την δουλειά αλλά λέμε η κοπέλα να έρχεται για το πρώτο τρίμηνο που είναι λίγο επικίνδυνο. Την Παρασκευή θα κάνω κ άλλη χορειακή να δω ότι ανεβαίνει καλά κ τέλος της άλλης εβδομάδας υπέρηχο. Μακάρι βρε κορίτσια, ακόμα δεν το έχω πιστέψει Shocked Very Happy !!! Περίοδος από όταν γέννησα μου είχε έρθει όταν ήταν 10 μηνών η Νεφελίτσα κ από τότε είχε εξαφανιστεί πάλι κ έτσι ήταν πολύ δύσκολο, αλλα μάλλον εγινε το θαύμα!!! Εχω πολύ μεγάλη χαρά και αγωνία!!! φιλάκια σε όλες!!!
(Λιτσακο ευχαριστώ για τις ευχές στο γνωστο θέμα με το κατούρημα Laughing Laughing Laughing )

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πωπωωω, ψυχη δεν υπάρχει εδώ καλεεεεεε!!!

δεν είναι τυχαίο, ειναι η ηλικία που έχουν τα καμάρια μας (περίπου 1μισι χρονων δλδ) που δεν μας αφήνει και πολύ χρόνο... παντως εγώ μόλις κοίμησα και τον μεγάλο, ο μικρός είχε ξεραθεί στον ύπνο κανενα μισάωρο πιο πριν. Sleep
είμαι και μόνη μου σήμερα, ο άντρας μου πήγε για μια μουσική υπηρεσία, και θα αργήσει να γυρίσει.. Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 30 585182
Τώρα να πώ ότι μου έβγαλαν το λάδι?cyclops θα το πω, αλλά τα ξέρετε κι εσείς. Μαζί με το λάδι μου, έβγαλαν και ΟΛΑ τα τάπερ από το συρτάρι, και τα αράδιασαν στο πάτωμα, και κάνανε ότι ήταν πιάτα και τρώγανε.. Ο μεγάλος δλδ τα έκανε αυτα, ο μικρός πατούσε πάνω τους και τσάτιζε το μεγάλο... εβγαλα και φωτο, μη χάσω... Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 30 4872
κατα τα άλλα, φασαρία, αταξία, ανασφάλεια.. τα κλασικά τον τελευταιο καιρο.. εσείς πώς είστε? τα νινακια σας? γεννημένα και μη??? Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 30 99132 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 30 99132

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σκασατε μυτη τσουπρες? Smile
Νενα εμεις ακομα ξυπναμε.Οχι καθημερινα πια,και συνηθως 1 φορα οποτε οδευουμε προς το καθολου ξυπνημα (λεω τωρα...φανταζομαι μεχρι την εφηβεια θα το χει κοψει...).
Ειμαστε σε φαση μετακομισης,οποτε το σπιτι ειναι γεματο κουτες.Χαρουμενοι βεβαια που φευγουμε απο την Αθηνα. Very Happy
Η βαφτιση εγινε,ολα ηταν μια χαρα,μπορειτε να ριξετε ενα βλεφαρο,εστειλα φωτο στην Ολιβ.
http://blog.eimaimama.gr/2011/07/25.html
αυταααααα...ειστε ολες καλα? Νενα αποθηλασε ο ζορικος?

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λιτσακι για πού με το καλό? Λόγω δουλειάς η μετακόμιση?
Τη βάφτισή σας την είδα στο μπλόγκ, πολύ ωραία όλα, και η Γιωργίνα θεά! Καλοφωτιστη να είναι πάντα, και απο γαμπρούς εχουμε πολλούς Razz
Ο μικρός αποθήλασε στους 14+ μήνες, από μόνο του. Βασικά, με το που ξεκίνησε να περπατάει, εκεί γύρω στο χρόνο, έκοψε και το βραδυνό ξύπνημα. Και σιγά σιγα μειώθηκε και το γάλα. Τωρα, αν το προσπαθούσα ισως να πήγαινε περισσότερο, αλλά η αλλήθεια είναι ότι δεν το ζόρισα και ιδιαίτερα.
Εσυ? Καταφέρνεις να θηλάζεις ακομα?

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Παμε να μεινουμε στο εξοχικο,ειναι καμια ωρα απο Αθηνα. Θα γλυτωσουμε και το ενοικιο εδω, θα παιζουν και αυτα στην αυλη κ στη θαλασσα (ειναι κοντα στο σπιτι η παραλια).Λεγαμε χρονια να παμε να μεινουμε εκτος Αθηνων αλλα δεν το παιρναμε αποφαση. Ειναι πολυ βολικα εκει,ο αντρας μου θα πηγαινοερχεται Αθηνα για την δουλεια του με τρενο,θε εχει κ προαστιακο σε λιγο οποτε σε 40' θα ειμαστε εδω.
Νιωθεις πιο ..ελευθερη τωρα που αποθηλασε ο Θοδωρης? Να σου πω θα ηθελα να αποθηλασει κ η μικρη Rolling Eyes Μαλλον κατα εκει το παει αφου στρωνει το βραδυνο. Στο χωριο δεν ξυπναει καθολου! Μαλλον απο το πολυ παιχνιδι στην αυλη κ τις βολτες κοιμαται καλυτερα. Δεν της προσφερω,αλλα μεσα στη μερα ζηταει ακομα 3 -4 φορες. Θα θελα να αποθηλασει,καλα ηταν τοσο!
Ξεκολλαει και απο πανω μου εκει,ενω εδω...δεν μ αφηνει να κανω ρουπι,απο πισω ειναι!εκει με γραφει κανονικα Very Happy
με την δουλεια πως πατε ρε Νενα?

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όταν λες δουλειά, εννοείς εκείνη την κατάσταση όπου πας κάπου, προσφέρεις μια υπηρεσία ή κωλοβαράς ή ξεπατωνεσαι και σου δίνουν χρήματα?
Εγώ προς το παρόν, μια και είναι καλοκάιρι, δεν εργαζομαι πουθενα. Απο Σεπτέμβρη θα ξεκινησω πάλι στα ΙΕΚ ως ωρομίσθια (μιλάμε για τρελο χρήμα) και στην Αλεξανδρούπολη στο Μοριακης Βιολογίας ως 407 αν ξαναβγει προκήρυξη. Τα ΙΕΚ τα εχω πιο σιγουρα, δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω αίτηση και να μη με πάρουν, για την Αλεξ/πολη δύσκολο μια και δεν πολυβγάζουν θέσεις. Και ολα αυτα για ένα εξάμηνο, ε!
Ο αντρας μου είναι στα ΤΕΙ, ωρομίσθιος, καλή φάση είναι, και τα χρηματα ειναι ικανοποιητικά, ευτυχως, αλλιώς μας έβλεπα να μετακομίζουμε προς εξωτερικό...
Η απόλυτη αντίφαση, όπως έλεγε ο άντρας μου, η ευτυχία στο σπίτι και η μαυρίλα στους υπόλοιπους τομείς...

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και τωρα εβαλα θεμα για μεταναστευση...παλι καλα που υπαρχει ευτυχια στο σπιτι ,αλλιως δεν θα βγαινε αυτη η ζωη που ζουμε ευκολα..

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγραψα κι εκει, ουουου, θα μπορουσα να γραφω μερες...
εσεις με τη δουλεια τι κανετε??

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:εγραψα κι εκει, ουουου, θα μπορουσα να γραφω μερες...
εσεις με τη δουλεια τι κανετε??
εγω με τα παιδια,μεχρι να πανε νηπιο (μονο αν δεν εχουμε να φαμε θα βγω για δουλεια,ετσι αποφασισαμε).Ο μπαμπας τους αν και η εταιρεια εχει ζημια ο ιδιος παει καλα,αλλα δεν ξερει κι αυτος τι θα γινει στα επομενα 2 χρονια στην δουλεια του ετσι πως παει το πραγμα γενικα...

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα μανούλες! Πως είστε???

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Την παλεύουμε... τις περισσότερες φορές... Ενίοτε δεν την παλεύουμε.. Razz Razz Razz
Τι κανεις εσυ? Πως πάει το σποράκι? Ξέρετε αν ειναι αγορακι ή κοριτσακι
η είναι νωρίς? Και πότε με το καλό?

Η άλλη εγκυούλα της παρέας, το Μαρακι, τι κάνει?

Και οι υπόλοιπες καλε, Δωρα, Βικυ, που είμαστε?
Πολλή ησυχία ακουω απο το δωματιο, παω να δω τι σκαρωνουν παλι... Twisted Evil Twisted Evil

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Nena έγραψε:Την παλεύουμε... τις περισσότερες φορές... Ενίοτε δεν την παλεύουμε.. Razz Razz Razz
Τι κανεις εσυ? Πως πάει το σποράκι? Ξέρετε αν ειναι αγορακι ή κοριτσακι
η είναι νωρίς? Και πότε με το καλό?

Η άλλη εγκυούλα της παρέας, το Μαρακι, τι κάνει?

Και οι υπόλοιπες καλε, Δωρα, Βικυ, που είμαστε?
Πολλή ησυχία ακουω απο το δωματιο, παω να δω τι σκαρωνουν παλι... Twisted Evil Twisted Evil

kαλά παει το σποράκι! Εγω εχω λιώσει στις ναυτίες αλλά χαλάλι του! Δεν μπορω να μαγειρέψω τιποτα κ το μονο που μπορώ κ τρώω είναι ρυζι, φρούτα κ σκέτα μακαρόνια, αντε κ καμιά σουπα.. Ευτυχώς εχω μια κοπέλα που κρατάει την μικρή μου τα πρωινα κ της μαγειρεύει διάφορα φαγάκια.
Ακόμα δεν ξέρουμε τι είναι, ειναι λίγο νωρις. Πριν 10 ημέρες ακούσαμε καρδούλα! Σήμερα εχω πάλι ραντεβου. Το μονο που θέλω ειναι να πανε ολα καλά μέχρι τέλους κ να ειναι γερο.
Για το Μαράκι δεν εχω νεα, αλλα φαντάζομαι οτι είναι μια χαρούλα.
Νενα εσένα τα ζουζούνια σου τι κάνουν? Κανατε κανενα μπανάκι???



Εχεις απίστευτη ζέστη βρε κορίτσια...

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΔΥΟ ΔΟΝΤΙΑ ΑΚΟΜΑ ΕΚΑΝΑΝ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥΣ!!!!!!!
Οι πάνω προγομφίοι, το τεταρτο στη σειρα δλδ δόντι όπως μετραμε απο τον πμροστινο κοπτήρα. Γι'αυτο και μας είχε βγαλέι το λάδι, γι'αυτο και το 39 πυρετουλι χτες, και γενικα. Οπότε το σχέδιο της πάνω και κάτω σιαγονας έχει ως εξής:

-υ-υUUυ-υ-
----ππ----

Πάντως ειχαν σκληρύνει τόσο πολύ τα ούλα του που μεχρι και κρέας μασουσε, σα γεράκος Razz Razz

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 33 ... 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις