Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
7 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 7 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΔΩΣΩ ΠΙΠΙΛΑ ΣΤΗ ΖΕΤΑ, ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΒΥΖΑΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΑΡΓΟΤΕΡΑ. ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΗΣ. ΑΛΛΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙ ΕΚΑΝΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΨΕΙ ΣΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ. ΕΓΩ 5 ΧΡΟΝΩΝ ΤΗΝ ΠΕΤΑΞΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΣΤΟΝ ΑΚΑΛΥΠΤΟ-ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΧΑΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ- ΚΑΙ ΕΙΠΑΜΕ ΣΤΟΝ ΝΙΚΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ 3 ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΗΡΕ Ο ΤΖΟΤΖΟ-ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΗΡΩΑΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΣΤΗΝ ΑΜΠΡΑ ΚΑΤΑΜΠΡΑ.. ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕ!!!

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΧΑΝ ΤΡΕΛΗ ΠΡΕΜΟΥΡΑ ΝΑ ΚΟΨΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΜΠΕΡ.ΤΩΡΑ ΛΕΝΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΙΕΖΟΥΜΕ.ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ 3(ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ,ΛΙΓΟ ΜΕΤΑ,ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ!) ΝΑ ΚΟΒΟΥΝ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ (ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΜΠΕΡ).
ΠΛΕΟΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΝΝΟΗΘΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ.ΘΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΟΤΑΝ ΘΕΛΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΤΟΥ,ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΚΛΠ...

ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 2 ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΕΡΑ ΖΗΤΑΕΙ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΠΙΜΟΝΑ.ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΤΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΤΗ ΖΗΤΑΕΙ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ,ΚΛΑΙΕΙ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΧΩΡΙΣ ΠΙΠΙΛΑ.ΑΛΛΑ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΩ,ΝΑ ΤΗΣ ΠΑΡΩ ΤΙΣ ΠΙΠΙΛΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΕΙ.

διδυμομανουλα 2004

διδυμομανουλα 2004
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
τις πανες τις κοψαμε 2 μιση στα 3 και τις πιπιλες 3 στα 3 μιση περιπου

το θεμα πιπιλα ηταν πιο πολυ αγχος δικο μας σα γονεις
ιστευα οτι θα κλαιγαν και τα 2
τελικα ηταν μια αποφαση
και κρατησε 2 μερεσ η γκρινια

τωρα εισαστε μεγαλα παιδια για πιπιλα και θα της παρει ο μπαμπας στη δουλεια να της δωσε σ αλλα παιδακια που ειναι μικρα κ δεν εχουν

2 νυχτες μονο γκρινια μετα σιγα σιγα το ξεχασαν

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το κακο ειναι οτι αφησες μεχρι τα 3 να εχει πιπιλα και τωρα δυσκολα τα πραγματα, ο γιος μου το εχω ξαναπει ηταν πολυ της πιπιλας μεσα σε ενα βραδυ την κοψαμε αφου της πηρα και δεν εδωσα, εκλαιγε για μια ωρα αλλα κοιμηθηκε την επομενη μερα παλι γκρινιαξε λιγο και την τριτη μερα την ειχαμε ξεχασει, το ιδιο εκανα και στην μικρη που δεν κοιμοταν το βραδυ και εφτασε ενος χρονου και ξυπναγε, της αυξησα το γαλα το βραδυνο και αφου δεν την παλευα αλλο, την αφησα και εκλαψε το πρωτο βραδυ,εγω ημουν διπλα ξαπλωμενη εκανα την κοιμισμενη δεν κουνιομουν κρατησε ενα δυωρο με κλαμα και μετα γκρινια αλλα το επομενο βραδυ σηκωθηκε μας ειδε που κοιμομασταν και ξαναξαπλωσε το ιδιο και μετα, τωρα εχει τεσσερις μερες που κοιμαται θα με καταλαβει οταν μπω στο δωματιο θα σηκωσει το κεφαλακι αλλα ξερει οτι ειναι ωρα για υπνο και θα ξανακοιμηθει, μπορει σε καποιες να ακουγεται σκληρο μια μερα να κλαιει για μια ωρα το μωρο αλλα εμας μας εσωσε και στις δυο περιπτωσεις και μεσα σε δυο μερες το ειχαμε λυσει το προβλημα και δεν ταλαιπωριομασταν ουτε εμεις ουτε τα παιδια, εννοειται μια μερα που ξυπνησε βραδυ και εκλαιγε αλλα λογο οτι ποναγαν τα ουλα την σηκωσα αγκαλια, αλλα την επομενη κοιμηθηκε παλι σαν να καταλαβε οτι οταν ποναμε θα την περνω αλλα αν ξυπναμε απλα γιατι ξυπνησαμε πρεπει να ξανακοιμηθει

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εννοειται αρετη μου να δοκιμασεις πρωτα μια και καταλαβαινει να τους πεις οτι θα στραβωσουν τα δοντακια κτλ πρεπει να παρεις τις πιπιλες και οσα κολπα λενε τα κοριτσια, αν δεν πιασει..... εγω αλλη λυση δεν ειχα

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μιλουπακι έγραψε:το κακο ειναι οτι αφησες μεχρι τα 3 να εχει πιπιλα και τωρα δυσκολα τα πραγματα, ο γιος μου το εχω ξαναπει ηταν πολυ της πιπιλας μεσα σε ενα βραδυ την κοψαμε αφου της πηρα και δεν εδωσα, εκλαιγε για μια ωρα αλλα κοιμηθηκε την επομενη μερα παλι γκρινιαξε λιγο και την τριτη μερα την ειχαμε ξεχασει, το ιδιο εκανα και στην μικρη που δεν κοιμοταν το βραδυ και εφτασε ενος χρονου και ξυπναγε, της αυξησα το γαλα το βραδυνο και αφου δεν την παλευα αλλο, την αφησα και εκλαψε το πρωτο βραδυ,εγω ημουν διπλα ξαπλωμενη εκανα την κοιμισμενη δεν κουνιομουν κρατησε ενα δυωρο με κλαμα και μετα γκρινια αλλα το επομενο βραδυ σηκωθηκε μας ειδε που κοιμομασταν και ξαναξαπλωσε το ιδιο και μετα, τωρα εχει τεσσερις μερες που κοιμαται θα με καταλαβει οταν μπω στο δωματιο θα σηκωσει το κεφαλακι αλλα ξερει οτι ειναι ωρα για υπνο και θα ξανακοιμηθει, μπορει σε καποιες να ακουγεται σκληρο μια μερα να κλαιει για μια ωρα το μωρο αλλα εμας μας εσωσε και στις δυο περιπτωσεις και μεσα σε δυο μερες το ειχαμε λυσει το προβλημα και δεν ταλαιπωριομασταν ουτε εμεις ουτε τα παιδια, εννοειται μια μερα που ξυπνησε βραδυ και εκλαιγε αλλα λογο οτι ποναγαν τα ουλα την σηκωσα αγκαλια, αλλα την επομενη κοιμηθηκε παλι σαν να καταλαβε οτι οταν ποναμε θα την περνω αλλα αν ξυπναμε απλα γιατι ξυπνησαμε πρεπει να ξανακοιμηθει

Τι λες;;Τώρα κοιμάται η μικρή σε κρεβάτι (όχι σε κούνια).Σηκώνεται ό,τι ώρα και να'ναι,έρχεται στο κρεβάτι μου και με ξυπνάει γιατί έχει χάσει την πιπίλα στα σεντόνια και δεν τη βρίσκει!!Σε καμία περίπτωση δε θα κοιμηθεί μόνη της στο κρεβάτι,ακόμα κι όταν είναι πλήρως εξαντλημένη.Πρώτα στο καρότσι και τη μεταφέρουμε κοιμισμένη.Μέσα στη νύχτα,θα κάτσω μαζί της στο κρεβάτι και τη χαϊδεύω μέχρι να ξανακοιμηθεί.Αν της κόψω την πιπίλα από τώρα,με βλέπω να την κάνω βόλτα με το αυτοκίνητο για να αποκοιμηθεί!
Τουλάχιστον,λένε ότι μετά τα 2,5 αλλάζουν τα παιδάκια,μήπως και καταλαβαίνει τότε ότι είναι ώρα για ύπνο και κοιμάται στο κρεβάτι.

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αν αφησεις ενα παιδι να συνηθισει στην πιπιλα μετα τα δυο και, δυσκολα την κοβεις γιατι εχει γινει συνηθεια, και το μπιμπερο αν διαβασεις ερευνες λενε για το εκπαιδευτικο ποτηρακι και την κοπη του μπιμπερο πανω στο χρονο η εστω λιγο πιο μετα, ειναι η ηλικια που ενα παιδι μπορει να ξεμαθει αν το αφησεις να παει τριων χρονων που καταλαβαινει πιο πολλα και του εχει γινει κατι τρελλη συνηθεια ειναι παρα πολυ δυσκολο να το αλαξεις εγω αυτο λεω με πληρη συναισθηση σε οσα γραφω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και επισης γιατι οταν κυνδινευει η ζωη σε ενα παιδι εκει ειναι καλο να το αποτρεψουμε να κανει κατι και ας κλαιει και ας χτυπιεται, και οταν το κανουμε για την πιπιλα η το μπιμπερο απαγορευετε να κλαψει; δεν κοβεις την πιπιλα η το μπιμπερο γιατι απλα σου ηρθε το κανεις γιατι με το σαλιο και το πιπιλισμα ειναι ο πρωτος παραγοντας για τερηδονα στα δοντια του

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ANGEL έγραψε:
Μιλουπακι έγραψε:το κακο ειναι οτι αφησες μεχρι τα 3 να εχει πιπιλα και τωρα δυσκολα τα πραγματα, ο γιος μου το εχω ξαναπει ηταν πολυ της πιπιλας μεσα σε ενα βραδυ την κοψαμε αφου της πηρα και δεν εδωσα, εκλαιγε για μια ωρα αλλα κοιμηθηκε την επομενη μερα παλι γκρινιαξε λιγο και την τριτη μερα την ειχαμε ξεχασει, το ιδιο εκανα και στην μικρη που δεν κοιμοταν το βραδυ και εφτασε ενος χρονου και ξυπναγε, της αυξησα το γαλα το βραδυνο και αφου δεν την παλευα αλλο, την αφησα και εκλαψε το πρωτο βραδυ,εγω ημουν διπλα ξαπλωμενη εκανα την κοιμισμενη δεν κουνιομουν κρατησε ενα δυωρο με κλαμα και μετα γκρινια αλλα το επομενο βραδυ σηκωθηκε μας ειδε που κοιμομασταν και ξαναξαπλωσε το ιδιο και μετα, τωρα εχει τεσσερις μερες που κοιμαται θα με καταλαβει οταν μπω στο δωματιο θα σηκωσει το κεφαλακι αλλα ξερει οτι ειναι ωρα για υπνο και θα ξανακοιμηθει, μπορει σε καποιες να ακουγεται σκληρο μια μερα να κλαιει για μια ωρα το μωρο αλλα εμας μας εσωσε και στις δυο περιπτωσεις και μεσα σε δυο μερες το ειχαμε λυσει το προβλημα και δεν ταλαιπωριομασταν ουτε εμεις ουτε τα παιδια, εννοειται μια μερα που ξυπνησε βραδυ και εκλαιγε αλλα λογο οτι ποναγαν τα ουλα την σηκωσα αγκαλια, αλλα την επομενη κοιμηθηκε παλι σαν να καταλαβε οτι οταν ποναμε θα την περνω αλλα αν ξυπναμε απλα γιατι ξυπνησαμε πρεπει να ξανακοιμηθει

Τι λες;;Τώρα κοιμάται η μικρή σε κρεβάτι (όχι σε κούνια).Σηκώνεται ό,τι ώρα και να'ναι,έρχεται στο κρεβάτι μου και με ξυπνάει γιατί έχει χάσει την πιπίλα στα σεντόνια και δεν τη βρίσκει!!Σε καμία περίπτωση δε θα κοιμηθεί μόνη της στο κρεβάτι,ακόμα κι όταν είναι πλήρως εξαντλημένη.Πρώτα στο καρότσι και τη μεταφέρουμε κοιμισμένη.Μέσα στη νύχτα,θα κάτσω μαζί της στο κρεβάτι και τη χαϊδεύω μέχρι να ξανακοιμηθεί.Αν της κόψω την πιπίλα από τώρα,με βλέπω να την κάνω βόλτα με το αυτοκίνητο για να αποκοιμηθεί!
Τουλάχιστον,λένε ότι μετά τα 2,5 αλλάζουν τα παιδάκια,μήπως και καταλαβαίνει τότε ότι είναι ώρα για ύπνο και κοιμάται στο κρεβάτι.

η μικρη ειναι σε κουνια στο δωματιο μας, οταν λεω σηκωθηκε εννοω ορθια στην κουνια και μας κοιταζε, για να καταλαβεις τι λεω ακριβως

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΡΕΤΗ,
ΛΟΙΠΟΝ ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΚΟΨΕ ΠΕΡΣΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ,2ΜΙΣΗ ΧΡΟΝΩΝ....
ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΤΟΥΣΕ Κ ΕΝΑ ΚΟΥΚΛΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ Κ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ...ΑΚΟΜΑ Κ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙ ΜΑΖΙ Κ ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΠΡΩΙΑ..ΤΟΥ ΛΕΩ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ Κ ΤΟΝ ΤΙΓΡΗ ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ...ΟΚ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ...ΜΕΤΑ ΕΡΧΟΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΖΗΤΟΥΣΕ ΤΟ ΚΟΥΚΛΑΚΙ Κ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΤΟΥ ΤΑ ΕΔΩΣΑ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ Κ ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ..ΒΡΕ ΛΟΥΚΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΑΓΟΡΙ ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ ΝΑ ΠΕΤΑΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ Κ ΘΑ ΕΧΕΙΣ Κ ΕΝΑ ΔΩΡΑΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ...ΠΗΓΕ ΤΗΝ ΠΕΤΑΞΕ,ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ Κ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ...ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΠΗΡΕ ΤΕΛΟΣ Κ ΤΟ ΑΡΚΟΥΔΙ ΤΟΥ..
ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΜΕΓΑΛΟ ΑΓΟΡΙ ΚΑΙ ΑΝ ΜΑΖΕΨΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΙΠΙΛΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΣΑΚΟΥΛΑ Η ΝΕΡΑΙΔΑ ΤΗΣ ΠΙΠΙΛΑΣ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΝΑ ΔΩΡΟ....,ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΚΠΟΜΠΗ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ,ΔΕΙΞΕ ΤΟΥ ΟΤΙ ΤΙΣ ΕΣΤΕΙΛΕΣ Κ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΔΩΣΕ ΕΝΑ ΔΩΡΑΚΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΗΘΕΝ ΝΕΡΑΙΔΑ....
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ...

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μιλουπακι έγραψε:
η μικρη ειναι σε κουνια στο δωματιο μας, οταν λεω σηκωθηκε εννοω ορθια στην κουνια και μας κοιταζε, για να καταλαβεις τι λεω ακριβως

Α,είπα κι εγώ!! Και σε μας όσο ήταν στην κούνια το ίδιο γινότανε.Τώρα με το κρεβάτι ψιλο-πακετωθήκαμε!!

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα, έχω μια κόρη 2 ετών και το καλοκαίρι που ήμασταν στο βουνό είδαμε ένα μικρό σκιουράκι,βρήκα λοιπόν την αφορμή που έψαχνα και της είπα να του τη δώσουμε, γιατι είναι μωράκι που μόλις γεννήθηκε και την χρειάζεται περισσότερο!Προς μεγάλη μου έκπληξη την έβγαλε αμέσως και την έδωσε.Η χαρά όμωσ κράτησε μέχρι την ώρα του μεσημεριανου ύπνου που την έψαχνε απελπισμένα και το απίστευτο είναι ότι έλεγε κι έγω μωράκι είμαι και βγήκα από την κοιλία της μανούλας μου!!Μετά από ώρα και συζήτηση της την έδωσα,γιάτι ήμασταν σε διακοπες-όχι στο σπίτι μας-αλλα σκοπέυω τώρα που επιστρέψαμε στο οικειο περιβαλλον να την πετάξωκαι να κάνουμε υπομονή τις πρώτες δύσκολες μέρες Wink

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα δυσκολευετεις γιατι εκανες μια φορα πισω και την εδωσες και αυτο θα το θυμαται και θα σας παρει πιο πολυ για να το παρει αποφαση, καλη τυχη ευχομαι! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

μανουλα


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Οταν ηταν 4 χρονων η μικρη του αδερφου μου χρησιμοποιουσε 3 πιπιλες παρακαλω.. Laughing τις εβαζε με την σειρα στο στομα της κ τις ειχε παντα κ παντου μαζι της.Εκαναν τα παντα για να τις κοψει γιατι επειρεαστηκαν τα δοντακια της,τιποτα ομως.μεχρι που τα χριστουγεννα ντυθηκε αγιος βασιλης ο αδερφος μου κ οταν εμφανιστηκε με ενα σακουλι γεματο παιχνιδια εκεινη τον κοιτουσε με διαπλατα ανοιχτα ματια κ ακινητη.Ειχαν συμφωνησει με την νυφη μου να της πει οτι ο αγιος βασιλης που την αγαπαει πολυ γιατι ειναι καλο κοριτσακι κ της εφερε πολλα δωρα αλλα επρεπε να του δωσουν κ εκεινου ενα δωρακι..τις πιπιλες της.ξερετε τι εκανε η μικρη μολις το ακουσε; εφυγε απο το δωματιο ουρλιαζοντας οτι θελει να φυγει ο αγιος βασιλης κ οτι δεν θελει κανενα δωρο.Τρομαξαν να την ηρεμησουν.Απο την επομενη μερα οποιον εβλεπε του ελεγε τρομαγμενη οτι ο αγιος βασιλης ηρθε κ ηθελε να παρει της πιπιλες της,κ οτι εκεινη δεν θελει πια δωρα απο κεινον χαχαχα ειχε τετοιο φοβισμενο υφος οταν το ελεγε..λιγο καιρο μετα ετσι απλα μονη της ειπε οτι μεγαλωσε τις παρατησε στην ακρη κ τελος οι πιπιλες

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι αλλα ειχε παει τεσσαρων και οπως ειπες ειχαν χαλασει τα δοντακια της, το θεμα ειναι να μην φτασουμε μεχρι εκει, εννοειτε οτι μεχρι να πανε φανταροι θα την κοψουν και μονοι τους [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω παντως το αντιμετωπισα στο γιο, αλλα στην μικρη ειμαι τυχερη δεν θελει τις πιπιλες [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

stroymfita

stroymfita
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΑ ΑΝΑΛΗΤΗΚΟΤΑΤΑ ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΑΠΟΡΟΙΑ ΕΜΕΝΑ ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΚΟΨΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΗΝ ΑΡΠΑΖΕΙ Shocked ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩΩΩΩΩΩ??????????????

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμενα ο γιος μου ειναι 2 χρονων και ηταν πολυ κολλημενος με την πιπιλα του στο θεμα του υπνου αλλα και κατα την διαρκεια της ημερας εκει που δεν την ηθελε ξαφνικα αρχισε να την αναζητα...

αποφασισαμε να του την κοψουμε μαχαιρι..την πρωτη μερα εκλαιγε γιατι την ειχε δει στον παγκο της κουζινας Crying or Very sad Crying or Very sad την επομενη μερα ομως τις κρυψαμε ολες(ειχαμε και πολλες Very Happy Very Happy )και προς μεγαλη μας εκπληξη ο μικρος μου κοιμηθηκε αδιαμαρτηρητα και χωρις δακρυα Very Happy Very Happy απο τοτε μετραμε 2 βδομαδες χωρις πιπιλα και ακομη και να δει σε αλλο παιδακι δεν την θελει

στον υπνο παιρνει ενα αγαπημενο του παιχνιδακι και κοιμαται μαζι του

Αννα

Αννα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κορίτσια όταν εγώ ήμουν μικρή είχα μεγάλο κόλλημα με την πιπίλα και η μαμά μου την πέταξε στην μέσα στη σόμπα και μου έμεινε.. απωθημένο. Θυμάμαι τη σκηνή μέχρι σήμερα.
Στον γιο μου που δεν μπορούσε να κοιμηθεί το βράδυ χωρίς πιπίλα βρήκα άλλο κόλπο. Επειδή ήταν πολύ σιχασιάρης του είπα ότι ένα πουλάκι μπήκε από το παράθυρο και έκανε τσίσα πάνω στην πιπιλά και τώρα δεν καθαρίζει με τίποτα. του την άφησα πάνω στο τραπέζι, την γλυκοκοίταζε αλλά δεν την έπαιρνε. όταν μου την ζητούσε του έλεγα να παει να την πάρει αλλά τον προειδοποιούσα ότι μυρίζει πολύ!!!! Του έλειψε βέβαια για καμια εβδομάδα αλλά τουλάχιστον δεν είχαμε φωνές γιατί ήταν δική του η επιλογή να μην πάρει την βρώμικη πιπίλα

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αννα έγραψε:κορίτσια όταν εγώ ήμουν μικρή είχα μεγάλο κόλλημα με την πιπίλα και η μαμά μου την πέταξε στην μέσα στη σόμπα και μου έμεινε.. απωθημένο. Θυμάμαι τη σκηνή μέχρι σήμερα.
Στον γιο μου που δεν μπορούσε να κοιμηθεί το βράδυ χωρίς πιπίλα βρήκα άλλο κόλπο. Επειδή ήταν πολύ σιχασιάρης του είπα ότι ένα πουλάκι μπήκε από το παράθυρο και έκανε τσίσα πάνω στην πιπιλά και τώρα δεν καθαρίζει με τίποτα. του την άφησα πάνω στο τραπέζι, την γλυκοκοίταζε αλλά δεν την έπαιρνε. όταν μου την ζητούσε του έλεγα να παει να την πάρει αλλά τον προειδοποιούσα ότι μυρίζει πολύ!!!! Του έλειψε βέβαια για καμια εβδομάδα αλλά τουλάχιστον δεν είχαμε φωνές γιατί ήταν δική του η επιλογή να μην πάρει την βρώμικη πιπίλα

χαχαχαχα αννουλα εγραψες [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμένα ο γιος μου που είναι τώρα 2χρονών σε αντίθεση με την κόρη μου που είναι μόλις 4 μηνών δεν ήταν πολύ της πιπίλας, μόνο στον ύπνο για λίγο. Το καλοκαίρι που είμασταν στο εξοχικό παίρναγαν διάφοροι παλιατζήδες με ντουντούκες κλπ. Με ρώταγε λοιπόν τι είναι και του εξηγούσα ότι του δίνουμε πράγματα που δεν θέλουμε. Πριν 1-2 βδομάδες πετάει την πιπίλα του έξω από την κούνια. Του έλεγα βίκτωρα την θες την πιπίλα σου? Αν την θες βάλτη μεσ στη κούνια γιατί θα περάσει ο παλιατζής κι αν τη δει κάτω θα νομίζει ότι δεν τη θέλεις και θα την πάρει.Το βράδυ λοιπόν που ζήτησε πιπίλα του λέω ήρθε ο παλιατζής αγάπη μου και την πήρε γιατί νομίζαμε ότι δεν τη θες αφού την πέταξες? Ούτε που γκρίνιαξε καθόλου. Βλέπει και την μπέμπα με την πιπίλα. Του λέω λοιπόν ότι η μπέμπα μας τώρα βγάζει δόντια κι έχει την πιπίλα για να μην πονάει. Εσύ έχεις δοντάκια δεν πονάς.

μανουλα


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αννα έγραψε:κορίτσια όταν εγώ ήμουν μικρή είχα μεγάλο κόλλημα με την πιπίλα και η μαμά μου την πέταξε στην μέσα στη σόμπα και μου έμεινε.. απωθημένο. Θυμάμαι τη σκηνή μέχρι σήμερα.
Στον γιο μου που δεν μπορούσε να κοιμηθεί το βράδυ χωρίς πιπίλα βρήκα άλλο κόλπο. Επειδή ήταν πολύ σιχασιάρης του είπα ότι ένα πουλάκι μπήκε από το παράθυρο και έκανε τσίσα πάνω στην πιπιλά και τώρα δεν καθαρίζει με τίποτα. του την άφησα πάνω στο τραπέζι, την γλυκοκοίταζε αλλά δεν την έπαιρνε. όταν μου την ζητούσε του έλεγα να παει να την πάρει αλλά τον προειδοποιούσα ότι μυρίζει πολύ!!!! Του έλειψε βέβαια για καμια εβδομάδα αλλά τουλάχιστον δεν είχαμε φωνές γιατί ήταν δική του η επιλογή να μην πάρει την βρώμικη πιπίλα
ΧΑΧΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ Razz Razz Κ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΑΜΑ ΠΕΤΑΞΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΣΟΜΠΑ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΜΙΚΡΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ.ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ,ΔΕΝ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΨΟΥΝ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ,ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΓΙΑΤΙ Η ΠΑΛΙΑ ΧΑΛΑΣΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΛΕΕΙ ΕΚΛΑΨΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ,ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΛΑ ΚΑΘΕ ΛΙΓΟ ΤΟΥΣ ΕΔΕΙΧΝΑ ΤΗΝ ΣΟΜΠΑ ΜΕ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.ΒΕΒΑΙΑ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΠΙΠΙΛΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΦΤΥΣΩ.. Razz Razz

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμένα ο γιός μου (3 ετών) έχει δεχτεί και την κομμένη πιπίλα, και την λερωμένη πιπίλα, και την πιπίλα που κατούρησαν γάτες, σκύλοι, ιγκουάνα, δεινόσαυροι...
Δεν ήθελε να πλένουμε την πιπίλα όταν έπεφτε κάτω, ήθελε να την βάζει στο στόμα του με τα χνούδια (μπλιαχ). Μάλιστα, αν μας έβλεπε καμιά φορά να πλένουμε την πιπίλα, πήγαινε μόνος του και την έτριβε στο χαλί για να λερωθεί! Ευτυχώς δεν είχαμε ποτέ στοματίτιδες ή άλλες μολύνσεις...
Την πιπίλα την έχει σχεδόν όση ώρα είναι στο σπίτι. ΠΟΤΕ δεν εχει πάρει πιπίλα στη βόλτα, όταν είναι στους παππούδες/γιαγιάδες, ή όταν παίζει (με άλλα παιδιά ή μόνος του στο σπίτι). Αρχίζω να σκέφτομαι ότι φταίμε εμείς ή ότι δε νιώθει καλά στο σπίτι και χρειάζεται πιπιλα... Crying or Very sad confused
Μάλλον πρέπει να το πάρουμε πιο ζεστα το θέμα ...

athsar


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Λοιπόν κορίτσια, εμένα, κάθε μεταβατικό στάδιο με άγχωνε πολύ, στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα.... η κόρη μου, την πιπίλα την έκοψε με την γιαγιά της, τότε δούλευα και όταν πήγα από την πεθερά μου για να πάρω το παιδί, τότε 14 μηνών, μου ψιθύρισε η γιαγιά "μην δώσεις πιπίλα, την κόψαμε!".

Στον γιό μου, στην ηλικία των 2 περίπου, μια φίλη μου είπε "εξαφάνισε όλες τις πιπίλες και άσε μια μόνο", αυτό και έκανα, στην συνέχεια, πήγαμε για μπάνιο και την ώρα που ήμασταν εμείς στην θάλασσα, η φίλη έκαψε το καουτσούκ (μιλάμε για πολύ μπόχα) βγαίνουμε λοιπόν από την θάλασσα και ζητάει την πιπίλα έλα όμως που η πιπίλα βρωμάει και ζέχνει γιατί την έκαψε ο ήλιος (έτσι του είπαμε) ζήτησε άλλη αλλά του είπα ότι εκεί που είμαστε δεν έχει μαγαζί με πιπίλες, ζήταγε πιπίλα και του έδινα την καμένη μέχρι που το πήρε απόφαση μόνος του, ειλικρινά δεν θυμάμαι αν έκλαψε καθόλου...
(σημ.λόγω παλινδρόμησης του οισοφάγου, την είχε συνέχεια για μεγάλο χρονικό διάστημα....)

μανουλα


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nena έγραψε:Εμένα ο γιός μου (3 ετών) έχει δεχτεί και την κομμένη πιπίλα, και την λερωμένη πιπίλα, και την πιπίλα που κατούρησαν γάτες, σκύλοι, ιγκουάνα, δεινόσαυροι...
Δεν ήθελε να πλένουμε την πιπίλα όταν έπεφτε κάτω, ήθελε να την βάζει στο στόμα του με τα χνούδια (μπλιαχ).
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ Κ ΓΕΛΑΣΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΤΡΟΜΕΡΟΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ Razz Razz

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις