Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
12 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 12 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΠΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ, ΕΝΑ ΜΑΡΤΥΡΙΟ ΠΕΡΝΑΜΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΩΣ. ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ 2 ΜΕΣΗΜΕΡΙΑ, ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ, ΕΧΕΙ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΑΡΝΗΣΗ ΓΙΑ ΟΛΑ-ΜΑ ΓΙΑ ΟΛΑ- . ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΜΑΛΩΣΩ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ, ΜΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΤΗΝ ΑΤΑΚΑ'Η ΠΙΠΙΛΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΜΑ? ΔΕΝ ΤΗΝ ΧΑΣΑΜΕ. ΝΑ ΨΑΞΟΥΜΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ' ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΑΛΛΑ...ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ. ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΛΛΗ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΗ ΘΕΛΕΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΤΗΝ ΚΟΚΚΙΝΗ. ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΤΟ ΠΗΡΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΗΣ ΑΠΟΦΑΣΗ. ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ....

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω με το που εγινε 2 την εξαφανισα. Τη ειχε αρχικα μονο στον υπνο και οσο μεγαλωνε την ηθελε ολο και πιο πολυ. Οταν την ζητησε του ειπα ενα παραμυθι οτι και καλα υπαρχει ενας κυριος (δεν θυμαμαι ακριβως) και μαζευει ολες τις πιπιλες απο τα παιδακια που ειναι 2 χρονων. Γκρινιαξε για λιγες μερες και μετα το ξεχασε

MAMI7678

MAMI7678
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
O gios mou einai 3 1/2 eton kai den leei na kopsei thn pipila ..exo dokimasei sxedon ola! Alla to polemao monh mou..Otan erxetai to brady kai thn 8elei kai afou tou xo pei pos thn phran ta poulakia,bazei ta klamata kai o antras mou den antexei kai tou thn dinei..to idio ginete otan menei k sta pe8erika mou..Den boroun na tou poun oxi kai etsi h pipila gyrnaei panta piso..Ax ti 8a kano!!!!!!!!

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
MAMI7678 έγραψε:O gios mou einai 3 1/2 eton kai den leei na kopsei thn pipila ..exo dokimasei sxedon ola! Alla to polemao monh mou..Otan erxetai to brady kai thn 8elei kai afou tou xo pei pos thn phran ta poulakia,bazei ta klamata kai o antras mou den antexei kai tou thn dinei..to idio ginete otan menei k sta pe8erika mou..Den boroun na tou poun oxi kai etsi h pipila gyrnaei panta piso..Ax ti 8a kano!!!!!!!!

οσο υπαρχουν πιπιλες μεσα στο σπιτι καποιοα θα υποκυπτει και θα του την δινει. απλα πετα τις θα κλαψει μια θα κλαψει δυο θα κλαψει τρεις θα το ξεχασει. εκτος απο την ηλικια που ειναι μεγαλος πια δεν κανει καλο και στα δοντια του

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΤΗ ΠΙΠΙΛΑ ΤΗΝ ΠΗΡΕ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΜΑ ΤΟΥ ΣΚΟΥΠΙ-ΝΤΟΥ ΠΡΙΝ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ!!! 2 ΜΕΡΟΥΛΕΣ ΤΗ ΖΗΤΟΥΣΕ ΜΟΝΟ Mad ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΤΗΣ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΤΟ ΠΗΡΕ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΜΑ ΔΕΝ ΕΛΕΓΕ ΤΙΠΟΤΑ...
ΟΥΤΕ ΜΕ ΑΓΙΟ ΒΑΣΙΛΗ ΕΠΙΑΣΕ ΟΥΤΕ ΜΕ ΝΕΡΑΙΔΟΥΛΑ!!! Rolling Eyes
Ο ΣΚΟΥΠΙ-ΝΤΟΥ ΜΑΣ ΕΣΩΣΕ.... Very Happy

τροποι για να κοψουμε την πιπιλα...τα φωτα σας - Σελίδα 4 587529 τροποι για να κοψουμε την πιπιλα...τα φωτα σας - Σελίδα 4 587529 τροποι για να κοψουμε την πιπιλα...τα φωτα σας - Σελίδα 4 587529 τροποι για να κοψουμε την πιπιλα...τα φωτα σας - Σελίδα 4 587529 τροποι για να κοψουμε την πιπιλα...τα φωτα σας - Σελίδα 4 587529 τροποι για να κοψουμε την πιπιλα...τα φωτα σας - Σελίδα 4 587529
αν κ εμεις εχουμε το αντιθετο δεν θελουμε πιπιλα...!!!
αλλα μου αρεσε παρα πολυ ολη αυτη η σκηνοθεσια...!!!!

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
MAMI7678 έγραψε:O gios mou einai 3 1/2 eton kai den leei na kopsei thn pipila ..exo dokimasei sxedon ola! Alla to polemao monh mou..Otan erxetai to brady kai thn 8elei kai afou tou xo pei pos thn phran ta poulakia,bazei ta klamata kai o antras mou den antexei kai tou thn dinei..to idio ginete otan menei k sta pe8erika mou..Den boroun na tou poun oxi kai etsi h pipila gyrnaei panta piso..Ax ti 8a kano!!!!!!!!

ειναι απλο!! θα πεταξεις στα σκουπιδια ολες τις πιπιλες που υπαρχουν στο σπιτι σας, αλλα και στα πεθερικα σου..

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θυμάμαι πως αποχωριστηκα την δική μου πιπίλα. Μια μέρα μου είπε η μαμα μου 'άντε Μαρία μου πέτα την πιπίλα απο το μπαλκόνι, εισαι μεγάλη κοπέλα"... Κοντά στα τρία πρέπει να ήμουν αλλά το θυμάμαι καλά. Πήγα και εγώ και την πέταξα αμέσως και ακόμα θυμάμαι να βλέπω απο ψηλά την κόκκινη πιπίλα μου! Για να το θυμάμαι πρεπει ακόμα σαν εικόνα πρέπει να με πείραξε τότε. Βέβαια δεν θυμάμαι αν έκλαψα μετά ή την άλλη μέρα ή αν απλά το ξεπέρασα.

crazymama27

crazymama27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
areti1 έγραψε:κοριτσια ο γιος μου ειναι 3 ετων...λοιπον εχουμε ενα θεματακι με την πιπιλα...την θελει για να κοιμηθρι...μονο για να τον παρει ο υπνος μετα την πεταει....ειναι υπερβολικο για την ηλικια του/και πειτε μου τροπους για να την κοψουμε...φιλια τροποι για να κοψουμε την πιπιλα...τα φωτα σας - Σελίδα 4 417472 τροποι για να κοψουμε την πιπιλα...τα φωτα σας - Σελίδα 4 417472 τροποι για να κοψουμε την πιπιλα...τα φωτα σας - Σελίδα 4 262737 τροποι για να κοψουμε την πιπιλα...τα φωτα σας - Σελίδα 4 262737
Εντάξει δεν είναι και εξαρτημένο απο αυτή...το χαλαρώνει για να κοιμηθει μονο...θα δώσω ιδεα που εκανε η αδερφη μου με τον γιο της ...καρδουλα μου ο αγιος βασιλης που θα σε βλεπει με την πιπιλα θα νομιζει οτι εισαι μικρο παιδακι και δεν θα σου αφηνει δωρα τα χριστουγεννα...γι αυτο πρεπει να βαλουμε σε μια σακουλιτσα ολες τις πιπιλες στο ντουλαπι για να δει ο αγιος βασιλης οτι εισαι μεγαλο παιδακι πια!!!!!ε δεν ξαναπλησιασε πιπιλα ο ανηψιος μου.γυρω στα 3 ηταν και εκεινος.. τροποι για να κοψουμε την πιπιλα...τα φωτα σας - Σελίδα 4 215994

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ο γιος μου ειναι 14 μηνων,την κοψαμε πριν καμια δεκαρια μερες...του την εκοψα με το ψαλιδι μπροστα και του ειπα οτι τη χαλασε με τα δοντακια του,του την αφησα μια δυο μερες ωστε να διαπιστωσει οτι δεν τον βολευει και μετα του λεω τωρα που χαλασε η πιπιλα και δεν την θελεις δεν ειναι καλυτερα να την πεταξεις στα σκουπιδια???
και τον εβαλα και την πεταξε εκεινος...μπορω να πω οτι δεν τον πειραξε καθολου ητανε πολυ βατος ο τροπος και δεν ειχαμε κλαμματα και ιστοριες...

beroiotisa

beroiotisa
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΑ 3 ΤΕΛΗ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ.ΕΧΕΙ ΚΟΨΕΙ ΜΕ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΗΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 20 ΠΙΠΙΛΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΌΛΑ ΑΥΤΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ Κ ΤΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΟΜΜΕΝΕΣ.ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,ΤΗΝ ΕΚΟΨΕ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕ(ΗΤΑΝ ΜΠΟΥΚΩΜΕΝΗ).Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΔΩΣΕΙΣ ΘΑ ΚΛΑΨΕΙ 1-2 ΗΜΕΡΕΣ Κ ΘΑ ΞΕΧΑΣΤΕΙ...ΕΓΩ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ Ο ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΕΙ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ!!!ΦΙΛΙΑ Κ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ Κ ΥΠΟΜΟΝΗ!

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΜΕΝΑ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 15 ΜΗΝΩΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΕΧΕΙ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΤΙΝ ΠΙΠΙΛΑ ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 15 ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΤΙΝ ΔΙΝΩ ΤΙΝ ΠΙΠΙΛΑ ΤΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΗΝ ,ΑΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΤΙΝ ΔΩΣΙ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΣΗΚΩΝΟΜΑΣΤΕ ΤΙΝ ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΤΡΩΜΕ ΓΑΛΑ ΣΥΓΟΥΡΑ ΘΑ ΦΑΕΙ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΚΑΠΩΣ ΝΑ ΕΛΛΑΤΩΣΟ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΓΑΛΑΤΟΣ Very Happy

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
απο την στιγμη που δεν την ζηταει σε συμβουλευω να μην της την δωσεις. καλυτερα να πινει γαλα μεσα στη νυχτα και να κουραζεσαι εσυ παρα το παιδι να εχει πιπιλα

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ξερω κοριτσακι που ειναι 6μιση χρονων και παιρνει πιπιλα στον υπνο.μεγαλα λογια δεν θελω να πω αλλα εγω δεν θα αφηνα το παιδι να εχει πιπιλα σε αυτην την ηλικια.η μεγαλη η κορη την εκοψε λιγο μετα τα 2 και ευκολα.απλα της ειπαμε οτι την πηρε η γατα και την πηγε σε αλλα μωρακια που δεν ειχαν και κλαινε.η μικρη ειναι μικρη ακομα αλλα μου φενεται οτι σε αυτην θα δυσκολευτουμε λιγο περισσοτερο.

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω ,δυστυχως με το αγριο , 28 μηνων. Δεν μου ελεγε τα τσισα και τα κακα( ενω στη γιαγια του , τα ελεγε )και επρεπε να τον στειλω παιδικο.Μια μερα του ειπα πολυ αυστηρα
και αφου τα ειχε κανει πανω του, οτι δεν θα του ξαναδωσω πιπιλα και τον εστειλα για υπνο. Εκλαψε αρκετα αλλα μετα τερμα οι πιπιλες , και μπηκαμε και σε πολυ καλο δρομο για την εκμαθηση τουαλετας.

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ksapphire έγραψε:Εγω ,δυστυχως με το αγριο , 28 μηνων. Δεν μου ελεγε τα τσισα και τα κακα( ενω στη γιαγια του , τα ελεγε )και επρεπε να τον στειλω παιδικο.Μια μερα του ειπα πολυ αυστηρα
και αφου τα ειχε κανει πανω του, οτι δεν θα του ξαναδωσω πιπιλα και τον εστειλα για υπνο. Εκλαψε αρκετα αλλα μετα τερμα οι πιπιλες , και μπηκαμε και σε πολυ καλο δρομο για την εκμαθηση τουαλετας.

και ο αγιος φοβερα θελει

bettyd

bettyd
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσια εμενα η κορη μου ειναι 30 μηνων κ ακομα να τη κοψει. Δοκιμασα
τη νεραιδα της πιπιλας το καλοκαιρι
αλλα ματαια! μου ειπε οτι να παει στο
αλλο μωρο να του τη παρει κ να τη φερει πισω. Επισης πηγαινε στη παραλια
κ ρωταγε τις κοπελες εαν ειναι εκεινες
οι νεραιδες της πιπιλας!ουτε μια εβδο-
μαδα δε κλεισαμε γιατι τις ωρες κοινης
ησυχιας εκεινη εκλαιγε σαν υστερικη.
τωρα τη θελει συνεχεια μαζι της οχι μονο στον υπνο της! Της ειπα οτι μια απο αυτες τις μερες θα ερθει παλι η νεραιδα γιατι θα γεννηθει ενα μωρακι κ σε ανταλλαγμα θα της αφησει μια χελωνιτσα τον Τακ(σουπερ ζωακια).Για να δουμε....

candy

candy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εμείς τη "ξεχάσαμε" στον παιδικό! Τόσο ήταν και ο δικός μου, ούτε 2 1/2, νομίζω 2 χρόνων. Στεκόταν το βράδυ όρθιος στην κούνια του, κρατόντας τα κάγκελα και έλεγε μιξοκλαίγοντας "κακιά Νίνι" (Ειρήνη-η δασκάλα του). Κοιμήθηκε χωρίς πιπίλα και όποτε ξύπναγε του έλεγα "κακιά Νίνι" για να θυμηθεί τι έγινε...δεν την ξαναέβαλε στο στόμα

bouboulinaki

bouboulinaki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
areti1 έγραψε:κοριτσια ο γιος μου ειναι 3 ετων...λοιπον εχουμε ενα θεματακι με την πιπιλα...την θελει για να κοιμηθρι...μονο για να τον παρει ο υπνος μετα την πεταει....ειναι υπερβολικο για την ηλικια του/και πειτε μου τροπους για να την κοψουμε...φιλια τροποι για να κοψουμε την πιπιλα...τα φωτα σας - Σελίδα 4 417472 τροποι για να κοψουμε την πιπιλα...τα φωτα σας - Σελίδα 4 417472 τροποι για να κοψουμε την πιπιλα...τα φωτα σας - Σελίδα 4 262737 τροποι για να κοψουμε την πιπιλα...τα φωτα σας - Σελίδα 4 262737
κΑΛΗΣΠΕΡΑ Very Happy ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΨΑΜΕ ΣΤΑ 2,5 ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΝΕ ΜΟΡΦΗ ΠΡΟΣ ΤΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΡΟΥΦΗΓΜΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΟ ΕΠΕΒΑΛΛΕ Η ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΠΑΜΕ ΠΩΣ Ο ΑΗ-ΒΑΣΙΛΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΦΕΡΕΙ ΔΩΡΑΚΙ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΔΩΣΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΠΙΑΣΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΑΙΜΑΚΤΑ.ΔΥΟ ΒΡΑΔΙΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΕΨΑΞΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ
ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ santa

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
η κορούλα μου δεν ήταν "εξαρτημένη" από την πιπίλα, εμείς την δίναμε να μην γκρινιάζει. έτσι ήταν πολύ εύκολο να την κόψουμε την ημέρα. πριν κανένα μήνα ξεκινήσαμε και μόλις ξυπνήσει έχει βγάλει την πιπίλα και την αφήνει από μόνη της στην κούνια. τώρα το βράδυ δεν ξεκινήσαμε ακόμα.

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Η ΝΕΡΑΙΔΑ της ΠΙΠΙΛΑΣ........πασπαλίζει με λίγΟ ΠΙΠΕΡΑΚΙ την πιπίλα..στα παιδάκια που έχουν μεγαλώσει.... Wink

Ακούγεται λίγο άγριο...αλλά ΜΗ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΤΣΟΥΡΟΥΦΛΙΣΤΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ.....ισα ισα να του φέρει ασχημη γεύση Wink ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ...

Μου το είχε πει η γιαγιά μιας φίλης μου...το βρήκα ΤΡΑΓΙΚΟ οταν το ακουσα....αλλά ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟΝ ΓΙΟ μου μετά ΑΠΟ ΑΠΕΙΡΕΣ άλλες προσπάθειες....να κόψει ΜΕ ΜΙΑΣ την πιπιλα Wink Wink Wink Wink

Φαιη1986


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας κοριτσακια!
Η Μαρια μου εκοψε την πιπιλα επιτυχως εδω και 3 μηνες περιπου (ηταν τοτε 31 μηνων).
Της ειπα ενα βραδυ πως μεγαλωσε και ηρθε η νεραϊδα και της πηρε την πιπιλα και πως αυριο θα της φερει ενα μεγαλο δωρο.
Κοιμηθηκε με ελαχιστη γκρινια και ξυπνησε στις 7 το πρωι οπου και τη ζητησε κλαιγοντας. Πηγαμε στο σαλονι, της δειξαμε το δωρο που της εφερε η νεραϊδα (ενα κουκλοθεατρο) και τελος. Ουτε που την ξαναζητησε.

Προσωπικα πιστευω πως για το κοψιμο της πιπιλας αρκει να το παρει αποφαση ο γονεας. Φυσικα ομως αν εβλεπα το παιδι μου να υποφερει θα της την εδινα πισω. Πολλες φορες ομως τα τερατακια μας μας δειχνουν πως μερικα πραγματα ειναι πιο ευκολα απο οσο νομιζουμε! Wink

Καλη επιτυχια σε ολες! Very Happy

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φαιη1986 έγραψε:Γεια σας κοριτσακια!
Η Μαρια μου εκοψε την πιπιλα επιτυχως εδω και 3 μηνες περιπου (ηταν τοτε 31 μηνων).
Της ειπα ενα βραδυ πως μεγαλωσε και ηρθε η νεραϊδα και της πηρε την πιπιλα και πως αυριο θα της φερει ενα μεγαλο δωρο.
Κοιμηθηκε με ελαχιστη γκρινια και ξυπνησε στις 7 το πρωι οπου και τη ζητησε κλαιγοντας. Πηγαμε στο σαλονι, της δειξαμε το δωρο που της εφερε η νεραϊδα (ενα κουκλοθεατρο) και τελος. Ουτε που την ξαναζητησε.

Προσωπικα πιστευω πως για το κοψιμο της πιπιλας αρκει να το παρει αποφαση ο γονεας. Φυσικα ομως αν εβλεπα το παιδι μου να υποφερει θα της την εδινα πισω. Πολλες φορες ομως τα τερατακια μας μας δειχνουν πως μερικα πραγματα ειναι πιο ευκολα απο οσο νομιζουμε! Wink

Καλη επιτυχια σε ολες! Very Happy


μου δίνεις κουράγιο γιατί το ίδιο θα κάνουμε κι εμείς αλλά με τον Αγιο Βασίλη. της έχουμε αγοράσει ένα μεγάλο δώρο και ένα σωρό μικρότερα για το πρωϊνό που θα ξυπνήσει και θα της έχει πάρει την πιπίλα ο Αγιος-Βασίλης.
ελπίζω να πιάσει γιατί δεν με βλέπω να αντέχω να τη βλέπω να σπαράζει

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εμεις εχουμε θεμα με την πιπιλα!!!η μεγαλη εκλεισε τα 3!ολη την ημερα δεν την εχει στο στομα αλλα το βραδυ την θελει για να κοιμηθει!!!!εσκισε 2 και ακομα και ετσι τη ζηταγε το βραδυ!!!!εμεις ειχαμε μπει στη διαδικασια να τη κοψουμε και τα πηγαιναμε καλα αλλα αρρωστησε και τη ζηταγε παλι!!!!τωρα με την νεα χρονια θα τη κοψουμε....και μαζι και η μικρη...ωστε να μην υπαρχει πιπιλα σπιτι!!!!

matina-linaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Crying or Very sad
faye έγραψε:θα σου πω αυτο που εκανε μια φιλη μου με το δικο της παιδακι . Πες του να σε βοηθησει να μαζεψετε τις πιπιλες σε ενα σημειο του σπιτιου για να ερθει να τις παρει η νεραιδα να τις δωσει σε αλλα παιδακια που τις χρειαζονται και να του αφησει τοσα δωρακια οσα και οι πιπιλες . Με την φιλη μου επιασε αμεσως μεχρι και τα αποθεματα απο πιπιλες που ειχε κανει η μικρη της πηγε προκειμενου να παρει δωρακια. Razz Razz Razz

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ ΕΧ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΟΛΑ , ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΚΟΨΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΑΜΑ ΜΥΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΚΑΙ ΒΡΗΚΕ ΑΛΛΗ (ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΤΥΨΩ) .

ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΚΟΨΑ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ, ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΜΟΙΑΣΕΙ!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις