Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
71 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 71 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΑ ΟΣΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ!!!
ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΒΡΕΦΟΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ Κ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΝΑ..
ΣΠΑΡΑΖΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΝΑ ΚΛΑΙΝΕ Κ ΑΝΑΡΩΤΙΟΜΟΥΝ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΑΝ ΣΥΜΕΤΕΧΕΙ Κ ΑΥΤΗ...ΜΟΥ ΕΛΕΙΠΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΝΥΧΤΑ ΠΟΥ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΗΣΥΧΑΣΑ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΜΕ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ!!!
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΗΤΕΡΕΣ!! ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΑΥΤΟ!!!

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αν μου ξανα δωσει μωρακι ο θεος δεν προκειτε να γεννησω σε μαιευτηριο κ οχι μονο γι"αυτο το αρθρο αλλα σιγουρα ηταν ενα γερο ταρακουνημα!!!!!!! confused confused confused

popibar

popibar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Στο νοσοκομειο του Βολου το έχουν μονιμα διπλα στη μαμα. Αυτη το αλλαζει, αυτη το ταίζει. Τα παίρνουν μονο για εξετάσεις και μπανιο. Το μονο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι στα δημόσια νοσοκομεια δεν δίνουν έστω και για λιγο το νεογέννητο στην μαμα του μολις γεννιεται. Επίσης δεν βοηθανε πολυ με τον θηλασμο...ευκολη λυση το μπιμπερο βλέπετε...αλλωστε δεν υπάρχει και επαρκες προσωπικο...
Τώρα θα παω σε ιδιωτικη κλινικη...στην αρχη ελεγα καλυτερα να το έχουν οι κοπελες να ξεκουραστώ μεχρι να παω σπιτι...αλλα τώρα που προχωράει η εγκυμοσυνη...θέλω να την εχω μονιμα διπλα μου....με το πρώτο κλαματάκι να το πάρω ΕΓΩ αγκαλια..!

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τον πρωτο καιρο ελεγα οτι θα γεννησω το δευτερο σε δημοσιο νοσοκομειο.
με τον καιρο αλλαξα γνωμη!!!
θα ηθελα να εχω τον γιατρο που εχω τωρα να γεννησω στην κλινικη και να εχω το μωρακι μου μαζι μου!! γινεται???

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
sto tzaneio pou 8a gennisw me to kalo otan er8ei h wra afth ta mwra einai apo tin prwti stigmh me thn mana ektos an iparxi provlima vevea

ΘεονιΜ*

ΘεονιΜ*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
το εζησα..οπως λεει ακριβως :
'''Το μωρό ανήκει στη μητέρα του. Έχει δικαίωμα να βρίσκεται κοντά – ακόμα καλύτερα, πάνω, αγκαλιά – στη μητέρα του. Ας το αφήσουμε γυμνό, σκεπασμένο μόνο από πάνω με μια κουβερτούλα, κοιλιά με κοιλιά στη μαμά του και ας δώσουμε την ευκαιρία στη φύση να κάνει τα υπόλοιπα.''' Very Happy Το ειχα σκεφτει πριν γεννησω και με στεναχωρουσε η ιδεα να γινει κατι τετοιο....

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
φανταστητε για ενα λεπτο αυτο που γραφει δηλαδη το μωρο να αισθανεται τοσο μονο,τοσο φοβησμενο στην πρωτη του επαφη με τον κοσμο τι σκεψεις θα μπορουσε να εχει !!!!!!Περμενουμε με τοση ανυπομονησια να περασουν οι μηνες κ οταν τελικα ερχεται αυτη η στιγμη εμεις απλα καμαρωνουμε κ αυτα ειναι μονα του κ κλαινε για μια αγκαλια κ ενα χαδι απο μας!!!!!!!!!!!

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
φωτεινουλα έγραψε:φανταστητε για ενα λεπτο αυτο που γραφει δηλαδη το μωρο να αισθανεται τοσο μονο,τοσο φοβησμενο στην πρωτη του επαφη με τον κοσμο τι σκεψεις θα μπορουσε να εχει !!!!!!Περμενουμε με τοση ανυπομονησια να περασουν οι μηνες κ οταν τελικα ερχεται αυτη η στιγμη εμεις απλα καμαρωνουμε κ αυτα ειναι μονα του κ κλαινε για μια αγκαλια κ ενα χαδι απο μας!!!!!!!!!!!
Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

marizakismom

marizakismom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
πριν απο 9 μηνες γεννησα σε δημοσιο νοσοκομειο-αρεταιειο,πληρωσα για 3 μερες νοσηλειας σε τρικλινο 278 ευρω- και το μωρο μου το ακουμπησαν στην αγκαλια μου μολις το γεννησα,βγηκα απο την ανανηψη 3 ωρες μετα τη γεννα λογω αιμοραγιας και 2-3 ωρες μετα μου εφεραν διπλα μου κ δεν την ξαναπηραν..οι μαιες μας ηταν απιστευτες και ηταν πιστευω κι ενας λογος που η δικη μου εμπειρια θηλασμου ηταν υπεροχη κ πανευκολη..θηλαζω ακομη..
ας μην παιρνει η μπαλα λοιπον ολα τα δημοσια,τα πραγματα επιτελους αλλαξαν..

marizakismom

marizakismom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
υγ..οντως πολυ σοκαριστικο κ συγκινητικο..

Νικολέττα

Νικολέττα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
...Καταπληκτικό άρθρο!

...Οντως τα πράγματα αλλάζουν σιγά σιγά και όλο και πιο πολύ ενημερώνονται οι νέες μητέρες ωστε να διαλέξουν απο πρίν το χώρο που θα γεννήσουν.
Προσωπικά, είχα προνοήσει και τα είχα συννενοηθεί ολα απο πρίν και ετσι ειχα το μωρό αγκαλιά απο το πρώτο λεπτό.
Ζήτησα να μην του κάνουν ούτε εξετάσεις ούτε μπάνιο. Αυτά έγιναν πολύ αργότερα. Στην πραγματικότητα δεν ειναι απαραίτητο να γινουν αμεσως, απλά για λόγους ρουτίνας το κάνουνε.

ΟΧΙ στη ρουτίνα! ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΑ ΜΩΡΑ!!! διαβαστε θα σοκαριστητε αλλα κ θα συγκινηθητε!!!!!!!! 893968

Νικολέττα

Νικολέττα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
..και ενα τρυφερό βιντεάκι πάνω στο θέμα μας...

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σοκαριστικο!!!!!!

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αafto kai an htan siginitiko eidate ola koitagan thn mama sta matia kai htan toso hrema!!!

ΘεονιΜ*

ΘεονιΜ*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν θα ξεχασω ποτε την πρωτη στιγμη που την πηρα αγγαλιτσα..σταματησε αμεσως να κλαιει με ενα χαδακι και αισθανθηκα τοσο ωραια..κριμα να μην το εχω σκεφτει νωριτερα αυτο που λες Νικολεττα..θα την επαιρνα απο την 1η στιγμη μαζι μου και δεν θα αποχωριζομασταν εστω αυτη την μια ωρα...Στο επομενο αν αξιωθω και κανω ομως ετσι θα γινει!!! Very Happy

ελενα23


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΤΙ ΛΕΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΩΝ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ ΜΟΥ ΕΠΕΡΝΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΓΙΑ 2 ΩΡΕς ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΟΥΝ ΟΧΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΙ ΟΛΑΣ. ΕΠΕΙΣΗς ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΜΑΙΑ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΑΥΤΕς ΖΑΧΑΡΩΝΕΡΟ Η ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ...ΑΛΛΑ ΠΗΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟΥ ΑΝΤΑΠΕΔΩΣΑ ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΩΡΕΣ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ,ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΙ ΓΥΡΩ ΜΟΥ...

http://elenithim@hotmail.com

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πολυ συγκινητικο το κειμενο και αληθινο!παντως και εγω που γεννησα στο Αλεξανδρα το ειχα διπλα μου απο την πρωτη μερα ολη μερα δεν θα μπορουσα να γεννησω αλλου και δεν θα ηθελα με τιποτα,δεν θα το αντεχα να μην το εχω διπλα μου συνεχεια!

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Emena apo tis 07.00 genisa 16.50 mou to edosan kateuthias na ton piaso meta ton piran gia na ton plinoun kai na me rapsoun, me eixan paei sto domatio k den ton efernan. Rotousa pou einai to moraki mou k tipota. ola kala tha sto feroume mou elegan.Ton eixan se auto to domatio pou lete. Kaneis den mou elege oti eixan mazeutoi arketoi giatroi tis klinikis alla kai eksoterikoi k eksetazan tin periptosi tou mikrou pou tin eblepan gia proti fora. pige 22.00 kai mpenei mesa o gunaikologos mou me ta moutra katebasmena foul stenaxoriimenos. Exasa tin gi kato apo ta podia mou. Mou anefere oti den anixneftike bolbos sto ena tou mataki. Den mporite na fantastite poso megalo itan to sok. eixa pagosi k koitousa sto apiro. Meta apo ligo mou ton eferan alla ego eixa ksespasei se ligmous. giati den kserame an k to allo tou mataki itan ok. Tote itan i epoxi me tis gripes k den afinan kanena diko mou anthropo na mpei mesa stin kliniki na me doun emena k to moro. konteba na saltaro. Mou elegan oti se tetoies periptoseis ta paidia exoun problima k mesa me ta organa tous k oti molis bgo tha prepei na pigename amesos sto paidon. Eimoun toso eksantlimeni, toso stenaxorimeni alla ithela na ton exo sinexeia mazi mou k na min mou ton pairnoun apo dipla mou. Oi meres pou itan mesa sto paidon itan efialtikes. Sto paidon mporousa na ton do mono misi ora to proi k misi to apogeuma gia na ton thilazo. 2 mera ekei mesa mou lene oti molinthike me kapoio mikrobio to aima tou paidiou. Tin ebgaza ekei tis perissoteres ores mipos k erthi i ora na aniksi i porta k xaso kapoio lepto na ton do. O psixoligikos polemos ton giatron itan polu megalos. ospou ton afisa 18 meres tou ekanan oles tis aparetites eksetaseis gia na doun an einai kala k to pira apo ekei mesa me diki mou thelisi. Eutixos itan ola kala den eixa kapoio allo problima.itan paramoni xristougenon otan ton pira, apo ekeini tin stigmi den ton afina apo ta xeria mou. tou arese kai koimotan pano sto stithos mou mexri 3 minon.
A! eide pou mas lene oti ta mora idika mexri na sarantosoun prepei na trone sto 3oro. Stin kliniki mesa ton afisa mono 5 ores to bradu na mou ton paroun gia na koimitho ligo giati den antexa allo , eixa duskoli gena, kai me olo to sok ta matia mou eklinan. K mou eipe i maia oti ta paidia an den ksipnisoun to bradu emeis den ta taizoume. K ta galata pou edinan sumpliroma sta paidia ta zestenan me mikrokimaton.

ΔώραΝι25

ΔώραΝι25
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αυτό το κείμενο είναι όντως η πραγματικότητα των Ελληνικών Νοσοκομείων και συγκεκριμένα των ιδιωτικών....Φυσικά δεν μιλάμε για ειδικές περιπτώσεις όπως της erwtoulis που εκεί έπρεπε για λόγους υγείας....
Εγώ αυτό ήθελα να αποφύγω και φυσικά και για λόγους οικονομικούς και γέννησα σε δημόσιο νοσοκομείο στο Αττικόν Χαιδαρίου...Έμεινα κατά ευχαριστημένη γιατί είχα το παιδί μου 24 ώρες το 24 ώρο...Εγώ τον άλλαζα, εγώ τον έπλενα, εγώ τον έντυνα, εγώ τον κοίμιζα....Όλα εγώ...
Δεν έχω προσωπική εμπειρία γι'αυτό δεν μπορώ να απαντήσω άμεσα στο θέμα...Το μόνο που θα πω είναι ότι καλό θα είναι να απαγορεύσουν αυτά τα "δωμάτια" μωρών....Είναι ότι πιο απάνθρωπο να ακούς τόσα μωράκια να κλαίνε γιατί ζητάνε την μαμά τους που μόνο αυτή γνωρίζουν και ξέρουν επί 9 μήνες που ήταν μέσα στην κοιλιά.....Φυσικά μιλάμε για Ελλάδα και όχι για εξωτερικό....
Εδώ τα πράγματα κυλάνε πολύ αργά στα θέματα αυτά......Και έτσι θα μείνουν δυστυχώς. Ας το δεχτούμε.....







μαμα βασιλη


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Crying or Very sad έχω συγκλονιστεί από όλα αυτά που διάβασα αν και το αρθρό του γιατρού το έχω ξαναδιαβάσει.πιο πολύ απο όλα στεναχωριέμαι γιατί το πρώτο βράδυ που γεννήθηκε το λουλούδι μου ζήτησα να μην μου τον φέρουν για να ηρεμήσει μιας και είχα δύσκολο τοκετό προς το τέλος,παραλίγο να πνιγεί με τον ομφάλιο λώρο,στο τσακ τον γλιτώσαμε!Ευτυχώς που μου τον βάλαν αμέσως στο στήθος,αλλά και πάλι το έχω μετανιώσει και αν κάνω δεύτερο θα έχω άλλες απαιτήσεις από το μαιευτήριο

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΔώραΝι25 έγραψε:Αυτό το κείμενο είναι όντως η πραγματικότητα των Ελληνικών Νοσοκομείων και συγκεκριμένα των ιδιωτικών....Φυσικά δεν μιλάμε για ειδικές περιπτώσεις όπως της erwtoulis που εκεί έπρεπε για λόγους υγείας....
Εγώ αυτό ήθελα να αποφύγω και φυσικά και για λόγους οικονομικούς και γέννησα σε δημόσιο νοσοκομείο στο Αττικόν Χαιδαρίου...Έμεινα κατά ευχαριστημένη γιατί είχα το παιδί μου 24 ώρες το 24 ώρο...Εγώ τον άλλαζα, εγώ τον έπλενα, εγώ τον έντυνα, εγώ τον κοίμιζα....Όλα εγώ...
Δεν έχω προσωπική εμπειρία γι'αυτό δεν μπορώ να απαντήσω άμεσα στο θέμα...Το μόνο που θα πω είναι ότι καλό θα είναι να απαγορεύσουν αυτά τα "δωμάτια" μωρών....Είναι ότι πιο απάνθρωπο να ακούς τόσα μωράκια να κλαίνε γιατί ζητάνε την μαμά τους που μόνο αυτή γνωρίζουν και ξέρουν επί 9 μήνες που ήταν μέσα στην κοιλιά.....Φυσικά μιλάμε για Ελλάδα και όχι για εξωτερικό....
Εδώ τα πράγματα κυλάνε πολύ αργά στα θέματα αυτά......Και έτσι θα μείνουν δυστυχώς. Ας το δεχτούμε.....







ΔΩΡΑ,Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ????ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΜΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΑΝ ΤΥΧΕΙ ΠΑΛΙ ΚΑΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ( ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ) ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΛΕΟΝ ΑΛΛΑ 5.000 ΝΑ ΤΟΥ ΣΚΑΣΩ!!!

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΔώραΝι25 έγραψε:Αυτό το κείμενο είναι όντως η πραγματικότητα των Ελληνικών Νοσοκομείων και συγκεκριμένα των ιδιωτικών....Φυσικά δεν μιλάμε για ειδικές περιπτώσεις όπως της erwtoulis που εκεί έπρεπε για λόγους υγείας....
Εγώ αυτό ήθελα να αποφύγω και φυσικά και για λόγους οικονομικούς και γέννησα σε δημόσιο νοσοκομείο στο Αττικόν Χαιδαρίου...Έμεινα κατά ευχαριστημένη γιατί είχα το παιδί μου 24 ώρες το 24 ώρο...Εγώ τον άλλαζα, εγώ τον έπλενα, εγώ τον έντυνα, εγώ τον κοίμιζα....Όλα εγώ...
Δεν έχω προσωπική εμπειρία γι'αυτό δεν μπορώ να απαντήσω άμεσα στο θέμα...Το μόνο που θα πω είναι ότι καλό θα είναι να απαγορεύσουν αυτά τα "δωμάτια" μωρών....Είναι ότι πιο απάνθρωπο να ακούς τόσα μωράκια να κλαίνε γιατί ζητάνε την μαμά τους που μόνο αυτή γνωρίζουν και ξέρουν επί 9 μήνες που ήταν μέσα στην κοιλιά.....Φυσικά μιλάμε για Ελλάδα και όχι για εξωτερικό....
Εδώ τα πράγματα κυλάνε πολύ αργά στα θέματα αυτά......Και έτσι θα μείνουν δυστυχώς. Ας το δεχτούμε.....







ΔΩΡΑ,Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ????ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΜΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΑΝ ΤΥΧΕΙ ΠΑΛΙ ΚΑΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ( ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ) ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΛΕΟΝ ΑΛΛΑ 5.000 ΝΑ ΤΟΥ ΣΚΑΣΩ!!!

Ήρια

Ήρια
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημέρα!!! όντως σε αυτό δεν έχουν άδικο , είναι κρίμα να μην μπορούν να είναι ολη την ώρα μαζί σου το μωράκι σου!!! βέβαια έχω ακούσει και γνώμες κοριτσιών που έχουν ανάγκη για ξεκούραση έστω και για 2 ωρες που το μωράκι τους είναι στον θάλαμο!!!

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
einai aponthropo kai ego kata eimai autou tou domatiou, alla otan den exeis i den afinoun kapoio diko sou atomo na mpei mesa .... Tote poios krataei to moraki oste na koimithei ligo i kathe manoula meta apo mia duskoli gena? giati den exoume oles eukoli....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις