Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
31 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 31 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

lila.men


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
fraoulenia έγραψε:
lila.men έγραψε:απο την στιγμη που θα μπεις στον μηνα σου δεν θεωρειτε προωρο το μωρακι απλα η 30/8 ειναι η τελικη ημ/νια....που αν δεν εχεις γεννησει θα στο παρουν ουτως η αλλιως

ayto skeftomoun kai egw oti apo tin stigmh pou tha mpw ston mhna mou ,ana pasa stigmh mporw na gennhsw!!
na min perimenw kai toso!!ANYPOMONW Very Happy

και εμενα τελικα σε καλο μου βγηκε γιατι δεν εφαγα την ταλαιπωρια του 9ου μηνα μεσα στον Αυγουστο...μην ανυσηχεις ολα καλα θα πανε αντε με το ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

fraoulenia

fraoulenia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
lila.men έγραψε:
fraoulenia έγραψε:
lila.men έγραψε:απο την στιγμη που θα μπεις στον μηνα σου δεν θεωρειτε προωρο το μωρακι απλα η 30/8 ειναι η τελικη ημ/νια....που αν δεν εχεις γεννησει θα στο παρουν ουτως η αλλιως

ayto skeftomoun kai egw oti apo tin stigmh pou tha mpw ston mhna mou ,ana pasa stigmh mporw na gennhsw!!
na min perimenw kai toso!!ANYPOMONW Very Happy

και εμενα τελικα σε καλο μου βγηκε γιατι δεν εφαγα την ταλαιπωρια του 9ου μηνα μεσα στον Αυγουστο...μην ανυσηχεις ολα καλα θα πανε αντε με το ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

den me peirazei toso o kairos(afou zesth akoume kai zesth den blepoume,gia mena to kanei o kairos)alla nomizw oti apo tin stigmh pou tha mpw ston mhna mou tha skasw!!thelw na thn dw!!!!

lila.men


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
fraoulenia έγραψε:
lila.men έγραψε:
fraoulenia έγραψε:
lila.men έγραψε:απο την στιγμη που θα μπεις στον μηνα σου δεν θεωρειτε προωρο το μωρακι απλα η 30/8 ειναι η τελικη ημ/νια....που αν δεν εχεις γεννησει θα στο παρουν ουτως η αλλιως

ayto skeftomoun kai egw oti apo tin stigmh pou tha mpw ston mhna mou ,ana pasa stigmh mporw na gennhsw!!
na min perimenw kai toso!!ANYPOMONW Very Happy

και εμενα τελικα σε καλο μου βγηκε γιατι δεν εφαγα την ταλαιπωρια του 9ου μηνα μεσα στον Αυγουστο...μην ανυσηχεις ολα καλα θα πανε αντε με το ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

den me peirazei toso o kairos(afou zesth akoume kai zesth den blepoume,gia mena to kanei o kairos)alla nomizw oti apo tin stigmh pou tha mpw ston mhna mou tha skasw!!thelw na thn dw!!!!

na ksereis pantos oti an exeis kanei trisdiastato uperhxo moiazei arketa me thn pragmatikothta alla otan to pareis agkalia(auth h stigmh den perigrafete me tipota ston kosmo)

fraoulenia

fraoulenia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
lila.men έγραψε:
fraoulenia έγραψε:
lila.men έγραψε:
fraoulenia έγραψε:
lila.men έγραψε:απο την στιγμη που θα μπεις στον μηνα σου δεν θεωρειτε προωρο το μωρακι απλα η 30/8 ειναι η τελικη ημ/νια....που αν δεν εχεις γεννησει θα στο παρουν ουτως η αλλιως

ayto skeftomoun kai egw oti apo tin stigmh pou tha mpw ston mhna mou ,ana pasa stigmh mporw na gennhsw!!
na min perimenw kai toso!!ANYPOMONW Very Happy

και εμενα τελικα σε καλο μου βγηκε γιατι δεν εφαγα την ταλαιπωρια του 9ου μηνα μεσα στον Αυγουστο...μην ανυσηχεις ολα καλα θα πανε αντε με το ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

den me peirazei toso o kairos(afou zesth akoume kai zesth den blepoume,gia mena to kanei o kairos)alla nomizw oti apo tin stigmh pou tha mpw ston mhna mou tha skasw!!thelw na thn dw!!!!

na ksereis pantos oti an exeis kanei trisdiastato uperhxo moiazei arketa me thn pragmatikothta alla otan to pareis agkalia(auth h stigmh den perigrafete me tipota ston kosmo)

ekana kai moiazei ton mpampaka tis pou shmeioteon einai kai kouklos..mono tin mytoula fainetai na phre apo emena!!pantws kai kanonikh photo ths na mou edinan pali tha eskaga!!
na sai kala lilamen se eyxaristw!!

lila.men


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
fraoulenia έγραψε:
lila.men έγραψε:
fraoulenia έγραψε:
lila.men έγραψε:
fraoulenia έγραψε:
lila.men έγραψε:απο την στιγμη που θα μπεις στον μηνα σου δεν θεωρειτε προωρο το μωρακι απλα η 30/8 ειναι η τελικη ημ/νια....που αν δεν εχεις γεννησει θα στο παρουν ουτως η αλλιως

ayto skeftomoun kai egw oti apo tin stigmh pou tha mpw ston mhna mou ,ana pasa stigmh mporw na gennhsw!!
na min perimenw kai toso!!ANYPOMONW Very Happy

και εμενα τελικα σε καλο μου βγηκε γιατι δεν εφαγα την ταλαιπωρια του 9ου μηνα μεσα στον Αυγουστο...μην ανυσηχεις ολα καλα θα πανε αντε με το ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

den me peirazei toso o kairos(afou zesth akoume kai zesth den blepoume,gia mena to kanei o kairos)alla nomizw oti apo tin stigmh pou tha mpw ston mhna mou tha skasw!!thelw na thn dw!!!!

na ksereis pantos oti an exeis kanei trisdiastato uperhxo moiazei arketa me thn pragmatikothta alla otan to pareis agkalia(auth h stigmh den perigrafete me tipota ston kosmo)

ekana kai moiazei ton mpampaka tis pou shmeioteon einai kai kouklos..mono tin mytoula fainetai na phre apo emena!!pantws kai kanonikh photo ths na mou edinan pali tha eskaga!!
na sai kala lilamen se eyxaristw!!


Me to Kalo na deis thn korakla sou

didimakia2009

didimakia2009
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Kι εμείς προωρούλια και με την βούλα ήμασταν!ΠΗΤ είχα 23/8 και γέννησα 1/7 και ήμουν 32w4d!
Ο Σταθούλης μου γεννήθηκε 1805 γρ και η Νεφελη μου 1840γρ!

Μείναμε στην ΜΕΝΝ 17 και 23 μέρες αντίστοιχα!

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
didimakia2009 έγραψε:Kι εμείς προωρούλια και με την βούλα ήμασταν!ΠΗΤ είχα 23/8 και γέννησα 1/7 και ήμουν 32w4d!
Ο Σταθούλης μου γεννήθηκε 1805 γρ και η Νεφελη μου 1840γρ!

Μείναμε στην ΜΕΝΝ 17 και 23 μέρες αντίστοιχα!
εμενα οι δικες μου ειχαν γεννηθει η Ελενα 1910 και εμεινε κοντα στις 27 μερες στην ΜΕΝ και η Βιβιαννα γεννηθηκε 2170 και εμεινε μεσα σε θερομοκοιτιδα μονο 3 μερες.

manoula2010

manoula2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα και από μας!!!
Και εμεις ανήκουμε στα πρωορακια!!!
Τελευταια ημερομηνια ειχα 15/2/2010
και η μικρη μου ηρθε 9/01/2010 και ζύγιζε 2670γρ και τωρα ειμαστε 7200γρ!!!

stavroula

stavroula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ,ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΤΙΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ Κ ΜΕ ΓΕΡΑ ΜΩΡΑΚΙΑ. ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΠΡΟΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ Κ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΑ...ΕΙΝΑΙ ΜΑΧΗΤΕΣ ΤΑ ΠΡΟΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!ΠΡΟΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΡΙΝ ΤΙΣ 32 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ . lila.men ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΚΟΥΚΛΑΡΑ ΣΟΥ

manoula2010

manoula2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
stavroula έγραψε:ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ,ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΤΙΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ Κ ΜΕ ΓΕΡΑ ΜΩΡΑΚΙΑ. ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΠΡΟΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ Κ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΑ...ΕΙΝΑΙ ΜΑΧΗΤΕΣ ΤΑ ΠΡΟΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!ΠΡΟΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΡΙΝ ΤΙΣ 32 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ . lila.men ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΚΟΥΚΛΑΡΑ ΣΟΥ
Σταυρουλα εμενα στο μαιευτηριο μου ειπαν οτι πριν την 35 εβδομαδα ειναι προωρο εγω γεννησα στη 34 εβδομαδα και την ειχαν στα προωρα!!!

didimakia2009

didimakia2009
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πρόωρα θεωρούνται τα μωρά που γεννιούνται πριν την 36η εβδομάδα!
Θέλαμε δεν θέλαμε το σπουδάσαμε το θέμα! Rolling Eyes

stavroula

stavroula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοριτσια μου ετσι μου ειπαν δεν ξερω κ δεν εφτασα ως εκει... tongue

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μεχρι 36η φτανει παιδια, μετρανε οτι μπαινεις στον ενατο απο 37η 38η 39 40
το ξερω γιατι το γιο μου 36η τον γεννησα και ηταν προωρος στο μαιευτηριο, καλα και στα κιλα επισης 2080

Maxh83

Maxh83
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
kai meis eimaste ligo prooroulia!!!
eixa ΠΗΤ 08/04/10 kai gennisa 14/03/10
me kaisariki logw iugr kai alliwsis palmwn. i mpempoulina gennithike 2040 emeine 4 meres stin thermokoitida kai 6 stin parakolouthisi logw ipoglikemias.
pleon eimaste poly kala kai oloklires kopeles!!!!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΠΡΟΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΡΙΝ ΤΙΣ 36 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ..ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΛΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙΣ 30 ,ΑΛΛΟ 33,ΑΛΛΟ 35...ΟΣΟ ΠΙΟ ΑΡΓΑ ΤΟΣΟ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ..

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΟΩΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ,ΣΑΝ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΑ ,ΚΥΡΙΩΣ ΑΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΝΕΥΜΟΝΙΑ..
ΚΑΙ ΟΣΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΑΡΟΥΝ ΟΞΥΓΟΝΟ ΤΟΣΟ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕΤΑ.
ΑΚΟΜΗ ΑΝΑ Ο ΓΙΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ''ΚΑΛΟΣ''ΚΑΙ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΜΕΣΩΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΜΟΛΙΣ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΩΣ..ΑΝΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΚΛΑΨΕΙ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΡΟΝΡΙΣΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΟΞΥΓΟΝΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΙΟ ΑΠΛΗ ΕΩΣ ΤΗΝ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΒΛΑΒΗ..
ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΗΞΕΡΑΝ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΥΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ''ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΕΙ'' ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΝΩΡΗΤΕΡΑ..ΚΑΛΗΤΕΡΑ 40 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ..ΚΑΙ ΒΑΛΕ..
ΓΙΑ ΕΝΑ,ΔΥΟ ,ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΤΗΣΕ ΜΗΝΕΣ ,ΧΡΟΝΙΑ Η ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ..

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ
ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΩΟΡΑΚΙΑ ΜΑΣ...
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΞΠΕΡ ΣΤΟ ΘΕΜΑ..ΧΑ..ΧΑ

Maxh83

Maxh83
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
bou-boukitsa έγραψε:ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΠΡΟΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΡΙΝ ΤΙΣ 36 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ..ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΛΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙΣ 30 ,ΑΛΛΟ 33,ΑΛΛΟ 35...ΟΣΟ ΠΙΟ ΑΡΓΑ ΤΟΣΟ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ..

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΟΩΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ,ΣΑΝ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΑ ,ΚΥΡΙΩΣ ΑΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΝΕΥΜΟΝΙΑ..
ΚΑΙ ΟΣΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΑΡΟΥΝ ΟΞΥΓΟΝΟ ΤΟΣΟ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕΤΑ.
ΑΚΟΜΗ ΑΝΑ Ο ΓΙΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ''ΚΑΛΟΣ''ΚΑΙ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΜΕΣΩΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΜΟΛΙΣ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΩΣ..ΑΝΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΚΛΑΨΕΙ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΡΟΝΡΙΣΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΟΞΥΓΟΝΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΙΟ ΑΠΛΗ ΕΩΣ ΤΗΝ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΒΛΑΒΗ..
ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΗΞΕΡΑΝ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΥΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ''ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΕΙ'' ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΝΩΡΗΤΕΡΑ..ΚΑΛΗΤΕΡΑ 40 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ..ΚΑΙ ΒΑΛΕ..
ΓΙΑ ΕΝΑ,ΔΥΟ ,ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΤΗΣΕ ΜΗΝΕΣ ,ΧΡΟΝΙΑ Η ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ..

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ
ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΩΟΡΑΚΙΑ ΜΑΣ...
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΞΠΕΡ ΣΤΟ ΘΕΜΑ..ΧΑ..ΧΑ

to kserw oti apo 36 ebdomades kai katw einai ta prowra.apla pezei polo kai i anptuksi kai i katastasi tou mwrou.sto nosokomeio mou eipan oti itan san na gennisa 1 ebdomada pisw ...kai opws poly swsta ipes kathe mera stin koilia exei tin aksia tis!!! to thema einai oti ta mwrakia mas einai kala!!ite prowrakia ite oxi!!! Smile Very Happy Very Happy Very Happy

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MAXH83 ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ!ΤΟ ΣΥΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΕΙΤΕ ΠΡΟΩΡΑ ΕΙΤΕ ΟΧΙ..
ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΕΠΕΚΤΑΘΗΚΑ ΠΟΛΥ..ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΡΟΩΡΑΚΙΑ..ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΙΑ...ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΥΜΗΘΙΚΑ ΤΙ ΠΕΡΑΣΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΡΧΗΣΑ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΧΩΡΙΣ ΣΤΑΜΑΤΗΜΟ.

ΕΜΕΝΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 33ΚΑΙ ΗΤΑΝ 2500 ΚΙΛΑ..ΠΟΛ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΗΣ...ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΑΡΧΙΚΑ..ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΝΑΜΕ ΟΜΩΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ..ΟΧΙ ΣΕ ΑΝΑΠΤΥΞΗ,,,ΑΡΓΗΣΕ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΛΗΣΕΙ..ΠΕΡΠΑΤΗΣΕ 2 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΜΗΛΙΣΕ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ..ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΕΙΧΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΚΑΙ ΚΛΑΜΑ..ΑΛΛΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΛΕΓΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΝΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΩΡΑ,ΔΕΝ ΠΕΡΠΑΤΑΝΕ ΟΛΑ..ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΟΥΝ ΕΓΚΡΦΑΛΙΚΗ ΠΑΡΑΛΥΣΗ ΚΛΠ..ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΝ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΤΑ ΛΕΓΑΝ ΕΤΣΙ ΧΩΡΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ..ΜΟΝΟ ΜΕ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ....ΠΩΣ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ??

ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΚΑΙ ΑΡΓΗΣΑΜΕ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ,ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ, ΟΛΑ ΚΑΛΑ...
ΠΕΡΤΑΤΑΜΕ ,ΜΙΛΑΜΕ,ΠΑΜΕ ΣΧΟΛΕΙΟ..ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ..
ΟΠΟΤΕ ΟΛΑ ΠΕΡΑΣΜΕΝΑ ΞΕΧΑΣΜΕΝΑ..

ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΕΔΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΟ ΠΑΙΔΑΚΙ...ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ...ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ (ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ) ΠΙΟ ΑΡΓΑ..
ΓΙΑΥΤΟ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΜΟΝΟ!

ΥΠΟΜΟΝΗ!!

ΚΑΙ ΟΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΕ ΚΑΤ΄ΕΥΧΗΝ!

ΦΙΛΙΑ

Maxh83

Maxh83
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
den yparxei logws na zhtas signwmi!!!!i kathe mia apo mas exei ti diki tis monadiki istoria kai empeiria!!kai mono pou diavasa ti perases anatrixiasa!!!thelei polla kotsia gia na antekseis ta wma logia twn giatrwn!!!sinxaritiria gia tin ypomoni sou kai na xerese to zouzounaki sou!!!!

xanthie

xanthie
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ειμαστε και εμεις προωρακια.γεννηθηκαμε 32 εβδομαδων και ειχαμε βαρος 1700 γρ.τωρα ειμαστε 33 μηνων και δεν εχουμε αλλα ουτε ειχαμε κανενα προβλημα μιας και ειμασταν προετοιμασμενοι για προωρο τοκετο και ειχαμε κανει τισ ενεσουλες μας

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλλη μια προωρομανουλα εδω!!!!

εγω ειχα πητ 7/09 και γεννησα 7/07 στις 31 εβδομαδες λογω προεκλαμψιας
ο μικρος μου γεννηθηκε 1250 και με εγκεφαλικη αιμοραγια 3ου βαθμου.

εμεινε ενα μηνα στην εντατικη και σπιτι τον πηρα 2040κιλα.

τα προβληματα πολλα καθε 2μηνο παρακολουθηση...γιατροι απειροι
νευρολογοι,οφθαλμιατροι,ακουολογοι

τωρα ειναι 27 μηνων αντρακι ζωηρο και πανεξυπνο
ηρθε λιγο πισω σε σχεση με τα τελειομηνα

ακουσαμε κι εμεις πολλα και διαφορα
του τυπου
δεν θα περπατησει,δεν θα βλεπει,μπορει να εχει νοητικη υστερηση!!!!!(λογω του οτι εχει οριακη μικροκεφαλια,κληρονομικη ευτυχως και οχι παθολογικη)

δοξα το θεο το εγκεφαλικο το απορροφισε ο οργανισμος του πληρως και χωρις να του αφησει κανενα προβλημα


αρχισε να περπατα 12 μηνων και απο ομιλια λεει πραγματα αλλα οχι πολλα
ξεκινησαμε τωρα λογοθεραπεια ενω κανει εδω και 2 χρονια φυσικοθεραπειες λογω υπερτονιας(σφιχτα ισχυα)

περασαμε πολλα,νοσοκομεια,εξετασεις και ενα σωρο αλλα
αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι τα παιδακια μας γερα!!!!




supermom

supermom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Η κορούλα μου γεννήθηκε στις 16 Μαρτίου 2010 ενώ κανονικά είχα ΠΗΤ 5 Μαΐου. Ζύγιζε μόλις 1620γρ. Τώρα είναι 7 κιλά και εγώ πανευτυχής. Η κορούλα μου, όπως και όλα τα πρόωρα, είναι μαχήτρια και την θαυμάζω για αυτό.

Εβινιόλι

Εβινιόλι
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
supermom έγραψε:Η κορούλα μου γεννήθηκε στις 16 Μαρτίου 2010 ενώ κανονικά είχα ΠΗΤ 5 Μαΐου. Ζύγιζε μόλις 1620γρ. Τώρα είναι 7 κιλά και εγώ πανευτυχής. Η κορούλα μου, όπως και όλα τα πρόωρα, είναι μαχήτρια και την θαυμάζω για αυτό.

η δικη μου κορη ειναι 16 Μαρτη το '09..με πητ 28-4...

https://www.facebook.com/pages/Baby-Cakes/184038224967357

AthinaKolovou

AthinaKolovou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμεις γεννηθηκαμε 33 εβδομαδων και 5 ημερων με βαρος 2.050kg.... Και φτασαμε με τα σκαμπανεβασματα και στα 1850kg...
Αγχος.... Τοτε μου φαινοταν μακρινο το οτι θα μεγαλωσει και θα γινει παιδακι κανονικο!! Και τελικα πηρε τα πανω του και τωρα κανει και μαγκιες!!! χαχαχα
Να 'ναι καλα ολα τα μωρακια....

mpompitsa


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
και εμεις βιαστικαμε λιγακι!

Ηταν να γεννηθει στις 27/04/2008!
Ανημερα το Πασχα!
Οταν μου ειχε δωσει την ημερομηνια ο γιατρος του ειπα αποκλειεται!
Εγω το κοκορετσι δεν το χανω! Very Happy Very Happy

Την καταλαβε την μανουλα της το πουλάκι μου!
Εσπασε τα νερα και γεννηθηκε 22/03/2008!
Ζυγιζε 2450 και ειχε υψος 48 ποντους!

Οταν την κρατουσα φοβόμουνα ..... νομιζα οτι θα σπασει! Embarassed

xara petsiou

xara petsiou
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εμεις γεννηθηκαμε 27/5/2010 24εβδομαδων και 6ημερων αλλα ηταν μεγαλη η πατατα για την βδομαδα της... 820γρ και 38εκ... ευτυχως 3 μερες πριν ειχα κανει κορτιζονες οποτε βοηθησαν να ζησουμε τα πρωτα δευτερολεπτα μεχρι να διασωληνοθουμε... η μικρη εκατσε 2,5 μηνες στην μοναδα οπου εμφανισε 3ου βαθμου εγκεφαλικη αιμορραγια για 2 περιπου μηνες εκανε σηψαιμια αφου πρωτα κολλησε σερατια εκει μεσα, χρειαστηκε 2 δοσεις φαρμακων για να κλεισει ο βοταλιος της, εκανε απνοιες κι ολα αυτα τα χαρουμενα Smile τωρα ειναι 9 μηνων δεν της εχει μεινει τπτ απο την προωροτητα ειναι κοινωνικη, απιστευτα φαγανη και η αναπτυξη της σουπερ... φτου φτου φτου.... τελικα ειναι στο παιδι....

ο θεος τα προσεχει τα προωρακια μας... ειναι πολυ ξεχωριστα παιδακια...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις