Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
64 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 64 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και τσιγαρο Παρ Ιουν 04, 2010 2:19 am

ΗΡΩ

ΗΡΩ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
οπως εχω ξανα γραψει εγω δεν καπνιζα στην εγκυμοσυνη. αλλα εχω ακουσει οτι οταν ειναι εγκυος καποια κοπελα και θελει να κανει τσιγαρακι απο το να πιεζεται μπρει να κανει 1-2. γιατι ειναι χειροτερο να πιεζεσε και νευρα εχεις και περνας τα νευρα στο μωρο.

27εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και τσιγαρο Παρ Ιουν 04, 2010 2:22 am

tasoula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΕΓΩ ΤΟΤΕ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΥΧΕΡΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ... ΚΑΠΝΙΖΑ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ 12 ΧΡΟΝΙΑ. ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑ ΠΩΣ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΠΡΕΠΕΙ( ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΘΩ ΣΤΕΡΗΤΙΚΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ, ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΚΑΠΝΙΣΩ) ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΩ 3-4 ΤΣΙΓΑΡΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ (ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΝΙΣΤΗΣ).
ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ, ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΕΚΑΝΑ 1-2 ΤΣΙΓΑΡΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ, ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΑ... ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΑΝ ΑΠΟ ΤΟ 1- 1,5 ΠΑΚΕΤΟ ΚΑΝΩ 1 ΜΕ 2 ΤΣΙΓΑΡΑ, ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΩ. ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΟΨΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ. ΤΩΡΑ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 2 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΠΝΙΣΩ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ....

ΜΕ ΛΕΝΕ ΤΑΣΟΥΛΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 328109 (ΧΩΡΙΣ ΤΣΙΓΑΡΟ)

28εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και τσιγαρο Παρ Ιουν 04, 2010 2:28 am

ΗΡΩ

ΗΡΩ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τελικα ειναι ολα μεσα στο μυαλο μας θεληση να υπαρχει εμενα ο αντρας μου δεν καπνιζει δεν το εχει βαλει ποτε στο στομα του. οταν με βλεπε κα καπνιζω με κοιταει καλα καλα. μου λεει 9 μηνες δεν καπνιζες τι το ξανα εβαλες στο στομα σου? ομονοσ τροπος για να το κοψεις ειναι να σου κανω συνεχεια παιδια.

29εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 Empty ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΤΣΙΓΑΡΟ!!!! Παρ Ιουν 04, 2010 2:32 am

Roula

Roula
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΠΝΙΖΑ ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΒΓΕΙΚΕ ΘΕΤΙΚΟ ΤΟ ΕΚΟΨΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΞΩ!ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΜΥΡΙΖΩ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΑΝΑΓΟΥΛΙΑΖΑ!ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΜΗΝΟ ΠΟΥ ΤΟ ΖΗΤΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΩ ΤΗΝ ΑΜΑΡΤΙΑ ΜΟΥ εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 534787ΝΑ ΔΩ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ! ΚΡΑΤΙΕΜΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΛΑΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΟΜΑΩ! flower

30εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και τσιγαρο Παρ Ιουν 04, 2010 2:44 am

NATASHA


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κ εγω καπνιζα πολλα χρονια πριν μεινω εγκυος στον Βαγγελακη μου,οταν το εμαθα το εκοψα γιατι δεν ηθελα να γεμιζω νικοτινη τους πνευμονες του παιδιου μου,και απο τοτε εχουν περασει 3 χρονια και κατι και δεν εχω ξανακαπνισει!!!!!!

31εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και τσιγαρο Παρ Ιουν 04, 2010 3:03 am

mama marilenas


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγω πριν μεινω εγκυος εκανα 2-2 1/2 πακετα την μερα(ναι ειμαι τραγικη το ξερω)μολις εμαθα οτι ειμαι εγκυος πεταξα το πακετο και ειπα τελος!Η μεγαλυτερη ανυσηχια ολων ηταν τα τρελα μου νευρα αλλα ειχα αποφασισει πως εμενα ηταν διακαιωμα μου να δηλητηριαζω τον εαυτο μου για το παιδι μου ομως ηταν υποχρεωση μου να το προστατεψω.Για να την παλεψω εκανα γιογκα και φυσικα ετρωγα σαν το βοδι.Το μονο που ελεγα παντως ηταν να γεννησω και να μου βαλετε ενα πακετο στο στομα να το καπνισω ολο με την μια!τελικα καπνισα 1 μηνα αφου γεννησα(τοσο καταφερα να θηλασω και λιγο λιγοτερο,δεν ειχα γαλα)και να μαι τωρα παλι -ευτυχως(?)- στο 1 1/2 πακετο.Το θεμα ειναι οτι δεν θελω να το κοψω,σπιτι παντως μονο μπαλκονι και αυτο 2-3 τσιγαρα,στην δουλεια ειναι που καπνιζω πολυ.

32εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και τσιγαρο Παρ Ιουν 04, 2010 5:58 am

magda.d


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Για ένα λόγο ακόμα, που χαίρομαι που ήρθε στη ζωή μας ο Αλεξανδρούλης είναι που κόψαμε και οι δυο μας το τσιγάρο. Εγώ από την πρώτη μέρα που έμαθα ότι είμαι έγγυος και ο άντρας μου περίπου 3-4 μήνες αφού είχε γεννηθεί το μωρό μας.
Φανατικότατη καπνίστρια(1πακ/ημέρα) εγώ πριν , και πολύ χαρούμενη τώρα που κατάφερα και το έκοψα και δεν έχω ξανακαπνίσει και έφυγε αυτή η βρώμα από πάνω μου και από το σπίτι!!!! εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 536304
Ρε κορίτσια πειτε μου και εσείς δεν έχει φτιάξει και η γεύση σας η είναι η ιδεά μου? Τον καφέ με το τσιγάρο πάντως εγώ τον απολαυμβάνω πολύ καλύτερα χωρίς τσιγάρο. Laughing

33εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και τσιγαρο Παρ Ιουν 04, 2010 6:07 am

antwna

antwna
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγώ κάπνιζα από τα 16 μου, με μέσω όρο το 1 πακέτο τη μέρα (υπήρχαν μέρες που έκανα πολύ λιγότερα και άλλες πολλά περισσότερα).
Όταν στα 30 μου το τεστ έδειξε θετικό (λέω την ηλικία να να υπολογιστούν τα χρόνια καπνίσματος) πέταξα το πακέτο από το μπαλκόνι.
Θεώρησα την εγκυμοσύνη τον ευκολότερο τρόπο για να κόψω το κάπνισμα και να μην το ξαναξεκινήσω, μιας και θα περνούσε τουλάχιστον 1 χρόνος άκαπνη. Ούτε να σκέφτομαι τα κιλά που ίσως βάλω από το σταμάτημα του καπνίσματος ούτε τίποτα.

Από τότε δεν το έχω ξαναβάλει στο στόμα μου (εδώ και 4+ χρόνια) και δεν νομίζω να το ξαναβάλω.
Δε μου λείπει. Πλέον με ενοχλεί ακόμα και η μυρωδιά του.

Νομίζω τελικά πως όλα στο μυαλό μας είναι.

εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 328109 εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 328109

34εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και τσιγαρο Παρ Ιουν 04, 2010 6:47 am

afro81

afro81
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και εγω κοριτσια εκανα 1 πακετο την ημερα πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος. Μολις εμαθα για την εγκυμοσυνη το εκοψα μαχαιρι μεχρι που γεννησα και εγινε 2 μηνων αφου τον θηλαζα. Μετα δεν ξερω πως μου ηρθε το ξαναρχισα Embarassed αλλα κανω πιο λιγα τσιγαρα απο πριν.

35εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και τσιγαρο Παρ Ιουν 04, 2010 7:53 am

sonia

sonia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αχχχ πονεμένο θέμα!!
Πριν μείνω έγγυος κάπνιζα!!!
Μόλις έμεινα έγγυος κόπηκε μαχαίρι και ευτυχώς δεν το ήθελα. Είχα για τους πρώτους μήνες εμετούς απίστευτους και μόνο τσιγάρο δεν ήθελα.
Αισθανόμουν πάρα πολύ ωραία που δεν κάπνιζα απαλαγμένη από αυτή την εξάρτηση.
Όταν γέννησα και ήρθα στο σπίτι και αρχίσαν αυτά τα απίστευτα ξενύχτια το άγχος γιατί βογκάει το μωρό μήπως έχει κάτι αναπνέει και όλα αυτά η λύση και η δικαιολογία είναι θέλω ένα τσιγάρο!!
Και όπως οι περισσότερες ξέρετε το ένα φέρνει το άλλο!!
Τώρα έχω ρίξει όλες μου τις ελπίδες στην δεύτερη εγκυμοσύνη με το καλό μπας και!! εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 679259

36εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και τσιγαρο Πεμ Ιουν 10, 2010 12:03 am

elena

elena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ ξεκίνησα να καπνίζω στα 23!! Ω ναι!! Σαν την χαζή!! Πέρασα απ'όλες τις δύσκολες ηλικίες και το σιχαινόμουν!! Ήμουν η φανατικότερη αντικαπνίστρια!! Και πολύ σπαστικιά!! Κάθε φορά φώναζα για το τσιγάρο στους γονείς μου!!

Έμεινα έγκυος στα 26!! Όταν είδα το θετικό τεστάκι είπα θα το κόψω! Στις 4 μέρες άναψα 1!! Μετά άναβα από 1 έως 4 τσιγάρα μάξιμουν κι αυτά όχι σε καθημερινή βάση και πάντα κρυφά απ'όλους!! Ντρεπόμουν πάρα πολύ!! Το ήθελα πάρα πολύ!! Κατηγορούσα τον εαυτό μου που σκεφτόμουν τόσο εγωιστικά και ένιωθα ότι δηλητηριάζω το παιδάκι μου!! Στον 7ο μήνα, βγήκα βεράντα πάλι να κάνω ένα τσιγαράκι!! Με το που το άναψα ένιωσα τον μικρό από μέσα να κλωτσάει!! Εκείνη την στιγμή ένιωσα πολύ άσχημα!! Λέω ότι μου στέλνει μήνυμα το μωρό ότι ενοχλείτε! Το πέταξα! Κι από τότε δεν ξανάναψα για το υπόλοιπο!! Άναψα στην περίοδο λοχείας και θηλασμού 2 φορές, αλλά και τις 2 το έσβησα αμέσως! Με χάλαγε στην γεύση!! Ακόμα και τώρα, έρχονται στιγμές που το ζητάω , αλλά παράλληλα μου βρωμάει, μ'ενοχλεί...

Που και που κάνω κάνα τσιγαράκι αν βγω έξω με καμιά φιλενάδα μου!! Αλλά και πάλι δεν έχω πλέον αυτήν την εξάρτηση!! Δεν με νοιάζει είτε κάνω , είτε δεν κάνω!! Στο σπίτι όλη μέρα με τον μικρό δεν θέλω να μυρίζω τσιγαρίλα!! Το είχα σκεφτεί κι αυτό!! Ήθελα το μωρό μου να μυρίζει την μανούλα του κι όχι την μαμά που βρωμάει σαν τασάκι!! Very Happy

Καλή δύναμη και καλή συνέχεια... Κι εύχομαι σε όλες λιγότερα τσιγάρα κι ακόμα καλύτερα καθόλου!!!

Χώρια που ακρίβυναν πάλι!!!

37εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και τσιγαρο Πεμ Ιουν 10, 2010 12:32 am

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
koritsia να πω την μαυρη μου αληθεια κανω 5 τσιγαρα την ημερα η μανα μου τσιριζει ο ανδρας μου τσιριζει εγω δεν μπορω να μην κανω το ατιμο αφου ειπα στον αντρα μου οτι μολις γεννησω να εχει μαζι του καφε κ τσιγαρο

http://www.gatospito.com

38εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και τσιγαρο Πεμ Ιουν 10, 2010 1:19 am

tinker

tinker
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αχ!!!!!λοιπον πριν μεινω εγκυος καπνιζα και γουσταρα πολυ...
οταν εμεινα το εκοψα..σχετικα ευκολα..
τωρα θηλαζω και εχει τυχει καποιες φορες που εχω βγαλει με το θηλαστρο για να παμε καμια βολτα με γιαννη να καπνισω...ατιμο τσιγαρο!!!!

39εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και τσιγαρο Κυρ Αυγ 29, 2010 11:18 am

popibar

popibar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω κοριτσια καπνιζα για ενα μικρο διαστημα αλλα μολις ειπα να μεινω εκγυος το εκοψα τελειως. Ειμαι στην 2η εγκυμοσυνη μου και ουτε που θελω να το μυρισω. Ευτυχως επεισα και τον αντρα μου και το εκοψε οταν ημουν 3 μηνων στον γιο μου.
Ξερω μια κοπελα που καπνιζε σε ολη την εγκυμοσυνη και μετα παλι καπνιζε και αυτη και ο αντρας της πανω απο το παιδι, τώρα το παιδακι ειναι 5 χρονων και εχει ηδη αναπνευστικο πρόβλημα. Και το κακο ειναι οτι τα ιδια κανει και με το 6 μηνων 2ο παιδια της.
Ειναι κρίμα βρε να το κοβετε τοσους μηνες και μετα παλι απο την αρχη.
Και μονο που μυριζουν τα ρουχα και τα χερια τα παιδια τα ενοχλει.
Ευχομαι με την απαγορευση τώρα να κανετε προσπαθεια και να το κοψετε μια και καλη...!!

40εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και τσιγαρο Κυρ Αυγ 29, 2010 11:39 am

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
η καθε μια, ο,τι και να αποφασισει και τελικα να το κανει με το θεμα τσιγαρου, ειναι πραγματικα προβλημα δικο της, του παιδιου της, και γενικοτερα της οικογενειας της!θεμα δικο τους!!!

δυστυχως ξερω μερικες κοπελες που οταν ηταν εγκυες υποτιθεται "το εκοψαν μαχαιρι"μπροστα στον κοσμο και τελικα κατεληγαν να καπνιζουν στις τουαλετες στην δουλεια τους....και οχι μονο.... και να παρακαλουν τους αλλους να τους δωσουν τσιγαρο αλλα και να το κρατησουν μυστικο!
δυστυχως, αυτες οι κοπελες πιστευαν πως καταφερναν και κοροϊδευαν τον κοσμο.... αλλα τον εαυτο τους κοροϊδευαν και επαιζαν με την υγεια του παιδιου τους!!!
οι μισες περιπτωσεις που λεω (συνολο 5-6) τα παιδια τους ειναι μια χαρα ενω οι αλλες μισες τα μωρα τους ειναι διαρκως αρρωστα, εχουν βροχοπνευμονια ακομη και χειμωνα και ασθμα, αλλεργιες κτλ κτλ κτλ.........

ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ολες οι περιπτωσεις οπως τις πιο πανω!!! γιατι ξερω και αλλες τοσες περιπτωσεις που εκοψαν για τα καλα, μαχαιρι, το τσιγαρο με το που εμειναν εγκυες!
απλα τονιζω πως οποια λεει ψεματα, τον εαυτο της κοροϊδευει!!!

καλη επιτυχια στην διακοπη του καπνισματος σε ολες!

41εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και τσιγαρο Κυρ Αυγ 29, 2010 11:39 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τωρα στην εγκυμοσύνη εχω πείσει τον εαυτο μου οτι ο καφες και το τσιγαρο δεν μου ειναι απαραιτητα- ουτε μου προσφερουν κατι.
καπνιστρια 17 χρονια..πακετα να θες..καφεδες να μετρας....
τελικα,
ολα μεσα στο μυαλό ειναι Wink

42εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και τσιγαρο Κυρ Αυγ 29, 2010 12:46 pm

aggelika

aggelika
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Όντως, ολα ειναι στο μυαλο.
Κάπνιζα επι 11 χρονια αρκετα τσιγαρα την μερα, στις 19/10/2009 εμαθα οτι ειμαι εγκυος κ στις 14/11/2009 εκανα το τελευταιο τσιγαρο. Βασανιστηκα αρκετα στην αρχη αλλα τωρα εχω τον γιο μου 3 μηνων,τον καμαρωνω κ θαυμαζω τον εαυτο μου που καταφερα να το κοψω. Φυσικα δεν ξανακαπνισα κ δεν θελω πια, δεν μου κανει αισθηση.

43εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και τσιγαρο Κυρ Αυγ 29, 2010 1:32 pm

stroymfita

stroymfita
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΦΑΝΑΤΙΚΗ ΚΑΠΤΝΗΣΤΡΙΑ ΑΠΟ 16 ΧΡΟΝΟΝ ΚΑΠΝΙΖΩ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΩΣΗΝΗ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΕΚΑΝΑ 1 ΠΡΩΙ 1 ΒΡΑΔΥ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΕΚΑΝΑ 1 ΠΡΩΙ 1 ΜΕΣΗΜΕΡΙ (ΜΕΤΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ)ΚΑΙ 1 ΒΡΑΔΥ (ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΣΤΟΝ 8 ΜΗΝΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΚΑΝΑ 5 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΛΑΦΡΙΑ ΟΜΩΣ ΕΝΩΕΙΤΕ ΤΑ ΠΟΙΟ ΕΛΑΦΡΙΑ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ ......ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟ ΕΚΟΠΣΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΓΙΑ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΘΥΛΑΣΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΤΟ ΞΑΝΑΡΧΗΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΥΛΑΣΑ ΦΥΣΙΚΑ. ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΩΣΗΝΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ 10 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ Rolling Eyes ΑΧΑΧΑΧ ΤΟ ΑΤΙΜΟ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΠΟΛΛΑ ΝΕΥΡΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 679259

44εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και τσιγαρο Κυρ Αυγ 29, 2010 9:54 pm

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!! ΕΓΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΣΤΑ 27 ΝΑ ΚΑΠΝΙΖΩ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΕ ΤΟ ΠΟΤΟ ΚΑΘΕ ΣΑΒΒΑΤΟ. ΠΕΡΣΙ ΠΟΥ ΧΩΡΙΣΑ ΟΜΩΣ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΠΝΙΖΑ ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΙΟΛΑΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΝΟΕΜΒΡΗ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ. ΜΕΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΛΛΑ ΕΛΕΓΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΝΑ ΚΑΝΑΚΑΠΝΙΣΩ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΧΑΛΑΡΟ.. ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ, ΔΗΛΩΣΑ ΠΩΣ ΔΕ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΠΝΙΣΩ. ΕΠΙΣΗΣ ΘΗΛΑΖΩ ΚΑΙ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΙΟΛΑΣ. ΟΜΩΣ ΠΑΛΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΠΝΙΣΩ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ. ΟΜΩΣ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1,5 ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΚΕΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΡΧΙΣΩ. ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΟΤΙ Ο ΛΑΙΜΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΧΑΛΙΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΑΠΑΙΣΙΑ ΑΙΣΘΗΣΗ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΠΕΤΟΥΣΑ ΤΑ ΤΣΙΓΑΡΑ, ΜΕΤΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΞΑΝΑΠΑΙΡΝΑ ΠΑΚΕΤΟ. ΗΤΑΝ ΦΟΒΕΡΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΩ.. ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ, ΕΝΑ ΤΣΙΓΑΡΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΗ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΚΡΑΣΑΚΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΧΑΛΑΡΩΝΕΙΣ..

45εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και τσιγαρο Κυρ Αυγ 29, 2010 10:11 pm

STAUROSZOO

STAUROSZOO
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
δεν ξερω τι λες εγώ περιμένω πως και πως να γεννήσω-σε καμιά βδομάδα ελπίζω-να πιω εναν καφέ και να κάνω ενα τσιγάρο.οπως λέει και η μαμά μου εγώ δεν το εκοψα απλά ένα διάλλειμα έκανα...

46εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και τσιγαρο Κυρ Αυγ 29, 2010 10:24 pm

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
STAUROSZOO έγραψε:δεν ξερω τι λες εγώ περιμένω πως και πως να γεννήσω-σε καμιά βδομάδα ελπίζω-να πιω εναν καφέ και να κάνω ενα τσιγάρο.οπως λέει και η μαμά μου εγώ δεν το εκοψα απλά ένα διάλλειμα έκανα...

ΚΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΕΛΕΓΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΙΔΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΠΑ 'ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΦΘΕΙΡΟΥΝ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΜΥΡΙΖΩ ΤΣΙΓΑΡΟ ΣΤΟ ΜΩΡΟ..΄ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΝ ΘΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ, ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΚΑΠΝΙΣΕΙΣ..

47εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και τσιγαρο Δευ Αυγ 30, 2010 12:35 am

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΑΝ ΚΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΩ,ΤΑ ΝΕΑ ΜΕΤΡΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΠΝΙΖΕΤΕ! ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ,ΟΥΤΕ ΟΤΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΚΑΠΟΥ,ΠΙΘΑΝΩΣ ΟΥΤΕ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΑΣ!!
ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ.ΕΙΤΕ ΘΗΛΑΖΕΤΕ,ΕΙΤΕ ΟΧΙ.ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΠΟΥ ΚΑΠΝΙΖΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΓΟΝΕΙΣ-ΙΔΙΩΣ ΠΑΤΕΡΑΔΕΣ-ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ,ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ (ΠΧ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΤΣΟΥΛΗΘΡΑ).

ΕΠΙΣΗΣ,ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ.ΟΣΑ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΚΛΠ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΑ ΘΕΩΡΟΥΣΑΜΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ.Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΜΟΥ ΚΑΠΝΙΖΕ ΑΠΟ 12 ΧΡΟΝΩΝ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 40 ΤΟΥ(1960).ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΑΠΝΙΖΕ,ΦΟΥΓΑΡΟ.ΕΣΒΗΝΕ ΤΟ ΕΝΑ,ΑΝΑΒΕ ΤΟ ΑΛΛΟ.
ΤΟΤΕ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΛΕΝΕ ΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΒΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΟΨΕ.ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ,ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΔΙΣΕΓΓΟΝΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΤΟΥΣ!

ΠΡΙΝ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ,ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΠΝΕΥΜΟΘΩΡΑΚΑ.(ΜΕ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ,ΕΠΑΘΕ ΚΑΤΙ ΣΤΟΝ ΠΝΕΥΜΟΝΑ-ΤΥΧΑΙΟ,ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ) ΑΛΛΆ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΥ "ΞΑΝΑΦΟΥΣΚΩΣΟΥΝ" ΤΟΝ ΠΝΕΥΜΟΝΑ Η' ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ....
Ο ΙΑΤΡΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΕΙ "ΚΑΠΝΙΖΕΤΕ;" "ΤΟ ΕΚΟΨΑ ΠΡΙΝ 40 ΧΡΟΝΙΑ!".ΚΙ ΟΜΩΣ Ο ΠΝΕΥΜΟΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ!!ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΙΤΗΡΙΟ ΓΡΑΦΕΙ "ΠΡΩΗΝ ΚΑΠΝΙΣΤΗΣ".

ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΕΤΕ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ!!ΑΠΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ! ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΓΡΑΦΩ ΑΠΕΙΡΕΣ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ (ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΨΩΝΙΣΩ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΣΤΙΣ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ!) ΚΑΙ ΚΑΘΕ 3 ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΙΣ ΔΙΟΡΘΩΝΩ,ΑΛΛΑΖΩ ΩΡΕΣ,ΜΕΡΕΣ ΚΛΠ

εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 688264

48εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και τσιγαρο Δευ Αυγ 30, 2010 1:01 am

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Στα 19 μου αναψα ενα τσιγαρο το ξεκινησα σε ενα καλοκαιρι αλλα ειδα οτι δνε μου προσφερε τιποτα απλα μια απαισια γευση ετσι το σταματησα .Ασχολιομουν με την υγειηνη διατροφη δεν επινα δνε ξενυχταγα γυμναζομουν και η μονη επιβλαβης καταχρηση που εκαν ηταν ο φραπες απο τα 13 μου πινω κλαι τωρα ειμαι 39 .Στα 23 μου οταν αρρωστησα νευριασα τοοσ πολυ και ειπα γιατι ; εγω παντα ημουν προσεκτικη και ξαναρχισα το τσιγαρο αλλα οχι πολλα 4-5 την ημερα με το που εμεινα εγγυος το σταματησα δνε το ηθελα αλλωστε οπως και το φραπε εως και το 5 μηνα τον αηδιαζα μετα ηθελα λιγο εφτασα σε σημειο να πινω εναν ελληνικο το πρωι εγω που την ημερα επινα πανω απο 7 φραπεδες.Οταν γεννησα το μονο που ηθελα ηταν ενα φραπε παγωμενο με μπολικα παγακια σημειωτεων χειμων καλοκαιρι παγωμενο θελω να ειναι οσο για το τσιγαρο θεωρω οτι ειναι καθαρα θεμα θελησης σε ατομα που δνε ειναι εξαρτομενοι γιαι εγω ειμαι στη καφεινη και αν δεν πιω μιαμερα καφε ειμαιμεσα στα νευρα .Ετσι8 πιστευω οτι νιωθει και ο καπνιστης .Τωρα οσο για το νεο θεμα που απαγορευουν το τσιγαρο απο παντου δεν ξερω να πας να πιεις καφε ενας καπνιστξς τι θα κανει ; θα επρεπε να ρυθμισουν αυτο το θεμα προσωπικα ο αντρα ςμου λεει :στη βεραντα μου με το καφεδακιμου και το τσιγαρο μου .

49εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και τσιγαρο Δευ Αυγ 30, 2010 1:35 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτό που θελω να προσθεσω ειναι οτι αν δεν το δεις 'απ'εξω' δεν καταλαβαινεις πόσο σιχαμενη συνηθεια ειναι το παλιοτσίγαρο/
εγω πλεον αποφευγω (βεβαια με ενοχλει πολυ και λογω ορμονων) και να κατσω κοντα σε καπνιστες.
προχθες -σε καφετερια- εξω -δλδ σε ανοιχτο χωρο κόντεψα να κανω εμετο οχι μονο με τη μυρωδια αλλα κα ιμε το ποσο καπνιζουν οι Ελληνες-
λοιπον μετρησα 30 ενηλικες και ένα παιδι.
θα το πιστεψετε οτι μετρησα 30 πακετα τσιγαρα στα τραπέζια? ΟΛΟΙ καπνιζαν- εκτος απο το παιδι που φυσικα στην ουσια καπνιζε αλλα παθητικα...
δεν μου αρεσε καθ=ολου το θεαμα...και όχι μονο..

50εγκυμοσύνη και τσιγαρο - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και τσιγαρο Δευ Αυγ 30, 2010 3:19 am

marizakismom

marizakismom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω καπνιζα στριφτα..το τελευταιο μου τσιγαρο το εκανα στις 22/06/2009..την ωρα που περιμενα να βγει το τεστ..δεν το ευχαριστηθηκα ομως γιατι νιωθωντας τυψεις το εσβησα πριν δω καν το αποτελεσμα!δεν μπορω να πω οτι δεν το ζητησα,μου ελειπε περισσοτερο οταν ξυπνουσα το πρωι,μετα το φαγητο η οταν ειχα τα νευρα μου στη δουλεια..αλλα τα καταφερα πολυ ευκολα να το κοψω..μετα τη γεννα,η μαια με ρωτησε πως τα παω με το θεμα..της ειπα-ΔΕΝ τα παω Very Happy και μου ειπε οτι εαν καποια στιγμη μου ερθει καμια φρικη και θελω να καπνισω δεν πειραζει,απλα να φροντισω να εχω θηλασει το παιδι πρωτα κ μετα..και φυσικα 1 τσιγαρο,οχι 1 πακετο..μου φανηκε καπως..δεν το αναψα ποτε και να σας πω τη μαυρη μου αληθεια φοβαμαι οτι οσο ευκολο μου ηταν να το κοψω τοσο πιο ευκολα μπορει να το ξαναρχισω,αφου δεν ζοριστηκα μεσα μου εχω ετοιμη τη δικαιολογια οτι ανα πασα στιγμη πως μπορω να το ξανακοψω χωρις προβλημα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις