Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
107 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 107 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 6]

1Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Empty Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Τρι Ιαν 17, 2012 4:20 am

SPINAKOS7

SPINAKOS7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα σας με αυτό που θα διαβάσετε σίγουρα θα με θεωρήσετε ανέυθηνη και ίσως να έχετε δίκιο.
Σήμερα μπήκα στον πέμπτο μήνα της εγκυμοσύνης μου και καπνιζω,
πρίν μείνω έγκυος κάπνιζα καθημερνά 2 πακέτα την ημέρα, τώρα όμως δυστηχώς τα έχω περιορίσει ΜΟΝΟ στα 10 με 12 τσιγάρα ημερησιος.
Θα ήθελα να ξέρω τι προβλημα μπορει να έχω προκαλέσει στο έμβρυο?
Και άν μετά απο υπεράνθρωπες προσπάθειες το κόψω τώρα προλαβαίνω τα τυχόν προβλήματα που μπορεί να έχω προκαλέσει στο έμβρυο?

2Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Τρι Ιαν 17, 2012 4:26 am

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δεν ξερω ακριβως αν μπορεις να επανορθωσεις σιγουρα ομως μπορεις να μην του κανεις επιπλεων κακο..... πραγματικα πρεπει να κανεις αυτην την υπερανθρωπη προσπαθεια για να το κοψεις γιατι μπορει να του προκαλεσει πολλα ασχημα πραγματα..οπως το να γεννηθει ελλειποβαρη,προωρο,με καποιο προβλημα στο αναπνευστικο,ειναι μεγαλυτερες η πιθανοτητες του παιδικου θανατου που κινδυνευουν ολα τα παιδακια τον 1ο χρονο κ πολλα πολλα αλλα...κ σιγουρα ξερεις ποσο κακο του κανεις..δεν θελω να σε κρινω σε καμια περιπτωση αλλα βαλε τα δυνατα σου κ εμεις ειμαστε εδω να σε στηριξουμε

https://www.facebook.com/myrodeve

3Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Τρι Ιαν 17, 2012 4:30 am

Ada

Ada
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η ταπεινή μου γνώμη είναι να μη σκέφτεσαι τι προβλήματα μπορεί να έχουν δημιουργηθεί μέχρι τώρα στο έμβρυο αλλά να κάνεις μια μεγάλη προσπάθεια ώστε από εδώ κ πέρα να προλάβεις όποιο ενδεχόμενο κακό.

Εύκολο δε θα είναι σίγουρα, αλλά από τη στιγμή που το αναγνωρίζεις κ ανησυχείς για το μωράκι σου, είσαι σε καλό δρόμο Wink

4Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Τρι Ιαν 17, 2012 4:47 am

SPINAKOS7

SPINAKOS7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σήμερα έκανα μόνο 3 τσιγάρα, ελπίζω μέχρι το βράδυ να είναι ο ίδιος αριθμός.
Πάντως δεν σας κρύβω ότι περίμενα μεγάλο κραξιμο.

5Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Τρι Ιαν 17, 2012 4:54 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
να σου πω να το κοψεις???!!!!,ειναι δυσκολο αλλα οχι ακατορθωτο.να καπνιζεις λιγα?!?!προσπαθησε οσο μπορεις να το μετριασεις.και η νυφη μου καπνιζε και αρκετες καπνιζουν,εσυ κοπελα μου πως το νοιωθεις.ο γιατρος σου τι σου λεει?

6Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Τρι Ιαν 17, 2012 5:00 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γιατι να σε κραξουμε βρε?Αν ειχες το δικο μου μωρο στην κοιλια θα σε εκραζα σιγουρα,αλλα εχεις το δικο σου .
Πολλα ειναι 10 τσιγαρα...μπορεις να το περιορισεις,αποφαση ειναι.Να το κοψεις δεν ξερω,δεν ξερω αν θα ειναι και καλο για το εμβρυο να κοψεις αποτομα απο τοσα τσιγαρα,ο γιατρος σου θα ξερει. Αλλα περιορισε το,κριμα ειναι.

7Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Τρι Ιαν 17, 2012 6:26 am

SPINAKOS7

SPINAKOS7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Aυτό μου είπε και ο γιατρός οτι δεν θα μου κάνει καλό να το κόψω τελείως, το πολυ 2 τσιγάρα την ημέρα

8Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Τρι Ιαν 17, 2012 6:32 am

dimitra37

dimitra37
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα επειδη και εγω προ εγκυμοσυνης καπνιζα 2 πακετα τη μερα ξερω ποσο δυσκολο ειναι, μεχρι 5 ειναι ελαχιστα ανιχνευσιμα στο αιμα απο εκει και πανω ομως τα πραγματα ειναι πιο επικινδυνα. εγω στην εγκυμοσυνη καπνιζα 2 με 3 τσιγαρα τη μερα,μετα τη γεννα τους πρωτους 3 μηνες καθολου και τωρα 3 με 4 γιατι ακομα θηλαζω τη μπεμπα. προσπαθησε να το ελατωσεις οσο μπορεις περισσοτερο.

http://www.worldjamboree.gr

9Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Τρι Ιαν 17, 2012 6:32 am

dimitra37

dimitra37
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα επειδη και εγω προ εγκυμοσυνης καπνιζα 2 πακετα τη μερα ξερω ποσο δυσκολο ειναι, μεχρι 5 ειναι ελαχιστα ανιχνευσιμα στο αιμα απο εκει και πανω ομως τα πραγματα ειναι πιο επικινδυνα. εγω στην εγκυμοσυνη καπνιζα 2 με 3 τσιγαρα τη μερα,μετα τη γεννα τους πρωτους 3 μηνες καθολου και τωρα 3 με 4 γιατι ακομα θηλαζω τη μπεμπα. προσπαθησε να το ελατωσεις οσο μπορεις περισσοτερο.

http://www.worldjamboree.gr

10Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Τρι Ιαν 17, 2012 6:49 am

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
SPINAKOS7 καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου. Δεν θα σου πω κοφτο ούτε μην το κάβεις γιατί ξέρεις πολύ καλά τι πρέπει να γίνει από μόνη σου. Για μένα μη βάζεις την εξάρτηση σου πάνω από το παιδί σου. Μια γνωστή μου που κάπνιζε γεννησε αγορακι με ασθμα και το μετανοιωσε και θα το μετανοιωνει για όλη της τη ζωή μιας και βλέπει το αγγελούδι της να μην μπορει να αναπνευσει και να εξαρτάται από μια συσκευη. Μια άλλη γέννησε παιδάκι πρόωρα με χαμηλό βάρος και ταλαιπωρήθηκε το κακομοιράκι πολύ. Εσύ αποφασίζεις τι ζωή θελεις γι'αυτό!Δε σε κρίνω προς θεου γιατι ολοι λιγο πολύ κάτι έχουμε...

11Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Τρι Ιαν 17, 2012 7:11 am

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Στην εγκυμοσύνη μου δεν κάπνισα καθόλου με το που είχα υπόνοιες το σταμάτησα αν και για μένα ήταν πιο εύκολο αφού κάπνιζα πολύ λίγο , ίσως να βοήθησε το γεγονός ότι είχα παρακολουθήσει κάποια σχετικά μαθήματα για τη διατροφή και το θηλασμό και το τσιγάρο και άλλους παράγοντες κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης στη σχολή που πήγαινα (ήταν το βασικό μάθημα ειδικότητας) Θα σου πω ότι εγώ έκανα κατάχρηση στο καφέ πριν μείνω έγκυος έπινα την ημέρα το λιγότερο 6 καφέδες την ημέρα είχα φτάσει και στους 15 , ενημερώθηκα λοιπόν πόσα προβλήματα μπορεί να φέρει η κατάχρηση του καφέ και σταμάτησα όχι τελείως αλλά έπινα 2 την ημέρα το καλό είναι ότι δεν τον ήθελα κιόλας και κάποια στιγμή έπινα και 1 .Καλά με το που μου έσπασαν τα νερά με καφέ πήγα στο μαιευτήριο το γέλιο και με το που γέννησα μετά την δεύτερη μέρα ήμουν με καισαρική με το που μου έβγαλαν το νάρθηκα ένα καφέ τον ευχαριστήθηκα ....
Στην διάρκεια της εγκυμοσύνης κάθε φορά που ήθελα να πιω καφέ η εξάρτηση είναι δύσκολη σκεφτόμουν το μωρό που είχα μέσα μου και έτσι δεν έπινα .
Ρωτάς την δημιουργεί στο έμβρυο το κάπνισμα:
επιβραδύνει την ανάπτυξη , μπορεί να γεννηθεί πρόωρο και λιποβαρής, την αποβολή και την προγεννητική θνησιμότητα.Βάλε ένα στόχο και ένα πρόγραμμα και όλα θα πάνε καλά και κοίτα τουλάχιστον να μην καπνίζεις όταν θα θηλάσεις το παιδάκι σου . Μπορείς να το κάνεις μόνο στο δικό σου χέρι είναι .

12Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Τρι Ιαν 17, 2012 7:20 am

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ada έγραψε:Η ταπεινή μου γνώμη είναι να μη σκέφτεσαι τι προβλήματα μπορεί να έχουν δημιουργηθεί μέχρι τώρα στο έμβρυο αλλά να κάνεις μια μεγάλη προσπάθεια ώστε από εδώ κ πέρα να προλάβεις όποιο ενδεχόμενο κακό.

Εύκολο δε θα είναι σίγουρα, αλλά από τη στιγμή που το αναγνωρίζεις κ ανησυχείς για το μωράκι σου, είσαι σε καλό δρόμο Wink

13Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Τρι Ιαν 17, 2012 7:21 am

SPINAKOS7

SPINAKOS7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ευτιχώς δεν έχω θέμα με τον καφε, μου αρκεί ένας την ημέρα, όσο για το τσιγάρο καλά λέτε στο χέρι μου είναι, όποτε θα νιώθω την ανάγκη να καπνίζω θα πίνω νερό έτσι μου είπε ο γιατρός μου.

14Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Τρι Ιαν 17, 2012 7:56 am

mary karkgiok

mary karkgiok
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Δεν καπνιζω αλλα καπνιζει ο αντρας μου...καθε μηνα που πηγαινα στο γιατρο με ρωτουσε αν καπνιζω,νομιζε ο ανθρωπος οτι του ελεγα ψεματα...επειδη ανεπνεα τον καπνο απο τα τσιγαρα του αντρα μου ειχα αιματολιμνες κακο αυτο για το μωρο γιατι μπορουσε να καταπιει μια απο αυτες....η αδερφη μου καπνιζε και στον πεμπτο στην β επιπεδου της ειπε ο γιατρος της οτι ο πλακουντας ειναι προωρα γερασμενος!!!Καλο ειναι να το κοψεις,σκεψου το παιδακι σου και θα το ξεπεραρασεις,αλλωστε δεν φταιει αυτο σε τιποτα!!!Καλη δυναμη και με το καλο το μπεμπεκι σου!!!

15Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Τρι Ιαν 17, 2012 8:03 am

SPINAKOS7

SPINAKOS7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πρώτη φορά ακούω ότι ο πλακούντας γερνάει απο το τσιγάρο, τελικά όλα καλά με την αδερφή σου?

16Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Τρι Ιαν 17, 2012 8:08 am

mary karkgiok

mary karkgiok
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καπνιζε πολυ...το κοψε μαχαιρι,μια χαρα και το ανηψακι μια σκετη γλυκα!!!

17Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Τρι Ιαν 17, 2012 8:09 am

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΙΜΑΙ ΚΑΠΝΙΣΤΡΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΒΑΡΒΑΤΗ ΑΛΛΑ ΣΤΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΘΙΗΛΑΣΜΟ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΩ.ΕΤΡΕΜΑ ΝΑ ΦΑΝΑΤΣΤΕΙΣ ΟΤΑΝ ΗΘΕΛΑ ΤΣΙΓΑΡΟ!ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΝ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΙ ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ, ΟΙ ΤΥΨΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΝΟΙΩΣΩ ΚΟΚ ΤΟΤΕ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΑ!ΤΩΡΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΙΣΩΣ ΤΟ ΑΡΧΙΣΩ ΠΑΛΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΒΛΑΚΕΙΑ !!!ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΟΙ ΑΡΧΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ ΜΕΤΑ ΣΥΗΘΙΖΕΙΣ!!

18Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Τρι Ιαν 17, 2012 8:11 am

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ριξε μια ματιά εδώ...
http://www.nikoloudakis.gr/p130.html

19Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Τρι Ιαν 17, 2012 10:17 am

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΚΑΠΝΙΖΕΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΜΕΧΡΙ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΟΥΝ! ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΣΟ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ !!!! ΜΟΛΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΕΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΑΞΙΖΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

20Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Τρι Ιαν 17, 2012 1:47 pm

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σου κ με το καλο το μωρακι σου!!!

Πρωην καπνιστρια και''γω καπνιζα πριν μεινω εγκυος,,με το που εμαθα ομως οτι θα ειμαι εγκυος το εκοψα μαχαιρι...στην αρχη ο.κ. με τραβουσε λιγο αλλα μετα ουτε ηθελα!!!

Τωρα εχω εναν γιοκα 2μηνον κ ουτε θελω να το βλεπω το τσιγαρο,,αν κ θηλαζω αλλα κ οταν θα σταματησω να θηλαζω δεν θελω να το ξανααρχισω το θεωρο βλακεια μετα απο τοσο καιρο να το ξαναπαρω στο στομα μου!!!

21Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Τρι Ιαν 17, 2012 2:09 pm

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
SPINAKOS7 έγραψε:Καλησπέρα σας με αυτό που θα διαβάσετε σίγουρα θα με θεωρήσετε ανέυθηνη και ίσως να έχετε δίκιο.
Σήμερα μπήκα στον πέμπτο μήνα της εγκυμοσύνης μου και καπνιζω,
πρίν μείνω έγκυος κάπνιζα καθημερνά 2 πακέτα την ημέρα, τώρα όμως δυστηχώς τα έχω περιορίσει ΜΟΝΟ στα 10 με 12 τσιγάρα ημερησιος.
Θα ήθελα να ξέρω τι προβλημα μπορει να έχω προκαλέσει στο έμβρυο?
Και άν μετά απο υπεράνθρωπες προσπάθειες το κόψω τώρα προλαβαίνω τα τυχόν προβλήματα που μπορεί να έχω προκαλέσει στο έμβρυο?


καλησπερα καλη μ,αν το συζηταγες με τον γιατρο σου ισως σε ενημερωνε ακριβως...εγω το εκοψα και στις 2 εγκυμοσυνες φανταζομουν τα παιδια μεσα στον σακο να παθαινουν ασφυξια και ετσι δεν μπορουσα να βαλω τσιγαρο στο στομα μου...δεν σου κρυβω οτι μου ελειπε ,οτι το χα πεθυμησει αλλα τι θα μου φταιγαν τα μικρα μ?αν εγω θελω να κανω κακο στον εαυτο μου αυτα τι φταινε?καλο θα ηταν να μιλησεις με τον εαυτο σου,και να δεις τι θελεις πιο πολυ ενα υγιεστατο μωρακι η το τσιγαρο?φιλικα! Very Happy

22Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Τρι Ιαν 17, 2012 3:10 pm

Ιωαννα-Cookie

Ιωαννα-Cookie
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπερα σε ολες.....
Ακου καλη μου.....Εχεις ενα εθισμο,καλως η κακως.....Τωρα το να το κοψεις εντελως περισσοτερο κακο θα σου κανει παρα καλο....Αλλα μειωσε το οσο μπορεις...Αν γινεται και ενα τσιγαρο την ημερα.....Ειναι πολυ οι κινδυνοι για το μωρακι σου και ειναι κριμα....Εκτος απο μικρο βαρος γεννησης,αναπνευστικα προβληματα ισχυει και αυτο που σου ειπαν παραπανω για προωρη γηρανση του πλακουντα,πραγμα εξαιρετικα επικινδυνο....Αλλα και προωρη ρηξη υμενων....Πραγματα που συντελλουν γενικα στον πρωορο τοκετο....Φαντασου τωρα να αποκολληθει ο πλακουντας και να γινει ρηξη υμενων πριν τις 28 εβδομαδες κυησης....Το παιδακι πολυ δυσκολα θα ζησει αλλα και εσυ σιγουρα θα στενοχωριεσαι να το βλεπεις να ταλαιπωρειται με σωληνακια....Α1Να μη ξεχασω βεβαια και τον αυξημενο κινδυνο ενδομητριου θανατου...Δηλαδη να πεθανει το παιδακι μεσα στη μητρα......Και αλλα πολλα που προτιμω να μη σου πω και σε πιασει πανικος....Τωρα οτι εγινε εγινε,αν και ειναι πολυ νωρις ακομη....Μειωσε το οσο πιο πολυ μπορεις γλυκια μου.....Και φυσικα μην αγχωνεσαι για κατι που εχει ηδη γινει,αλλαξε τους επομενους μηνες της εγκυμοσυνης σου και μη σκας για αυτους που ηδη περασαν......Ουτε το αγχος κανει καλο στο μωρακι σου....Με το καλο να ερθει,να ειναι γερο και ευτυχισμενο....

23Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Τρι Ιαν 17, 2012 10:06 pm

SPINAKOS7

SPINAKOS7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κορίτσια, σήμερα έχω βάλει στόχο να καπνίσω 3 τσιγάρα, αντε να δουμε.....

24Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Τρι Ιαν 17, 2012 10:16 pm

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
SPINAKOS7 έγραψε:Καλημέρα κορίτσια, σήμερα έχω βάλει στόχο να καπνίσω 3 τσιγάρα, αντε να δουμε.....


Καλημερα!!!!Προσπαθησε κ να δεις οτι θα τα καταφερεις!!!!Εγω ημουν φανατικη καπνιστρια,καπνιζα εναμιση πακετο την ημερα κ μολις εμεινα εγκυος το εκοψα μαχαιρι!!!!Ηθελα πολυ ενα τσιγαρο,σκεφτομουν ομως το μωρακι μου κ δεν ηθελα να ειμαι εγωιστρια κ να καλυψω απλα μια αναγκη μου,ενα "θελω" μου...ακομα κ τωρα που το μωρακι μου ειναι 2μιση μηνων δεν εχω καπνισει ακομα,παρολο που ειναι φορες που θελω ενα τσιγαρο σαν τρελλη...!!!! Με πολλη θεληση κ προσπαθεια θα τα καταφερεις..να εχεις μονο στο μυαλο σου το μωρακι σου για να παιρνεις δυναμη...!!!!!

25Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Τρι Ιαν 17, 2012 11:44 pm

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σε καταλαβαίνω και είναι ΑΡΚΕΤΑ ΔΎΣΚΟΛΟ...

Εγώ στις δύο πρώτες εγκυμοσύνες, ΤΟ ΕΚΟΨΑ ΜΑΧΑΙΡΙ......όχι όμως επειδή ήμουν ΑΞΙΑ και ΚΑΛΗ ΜΑΝΟΥΛΑ...απλά δεν το ζητούσε ο οργανισμός μου...

Τώρα είμαι έγκυος στο τρίτο μου παιδάκι...στον 4ο μήνα...ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΩ....στις αρχες κάπνιζα 5 την ημέρα...τώρα λόγω και διαφόρων προβληματων...τα 10 τα φτάνω χαλαρά!!

Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΩΣ ΚΑΙ όλα είναι με πιθανότητες....
ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΠΟΡΕΙΣ.....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις