Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
113 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 113 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 6]

101Τσιγάρο και εγκυμοσύνη - Σελίδα 5 Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Πεμ Ιουν 28, 2012 11:49 pm

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το να κατακρίνουμε και μιλάω σαφώς και για τον ευατό μου τις έγκυες που καπνίζουν.........είναι πολύ εύκολο!!!!Είμαι στην 27η εβδομάδα και δεν μπορώ να το κόψω με τίποτα..........κάθε βράδυ κοιμάμαι και ξυπνάω με αυτό το άγχος.........εγώ προσωπικά δεν μπόρεσα να το κόψω........το έφτανα μέχρι ένα σημείο ακάπνιστη και μετά με έπιανε φρίκη όταν λέμε φρίκη ενοούμε φρίκη και το ξανάρχιζα.......ο κάθε οργανισμός και ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός εξού και οτι κάθε εγκυμοσύνη διαφέρει....!!!Μπράβο στις εγκυούλες που το κοψάνε και ναι τς ζηλεύω και να το χω καημό αλλά δεν μπορώωωωωωωω τι να κάνω η γυναίκα..αυτό με κάνει αυτομάτως κακή μάνα...δεν νομίζω.........!!!Ο καθένας και η καθεμία έχει τις αδυναμίες του.......η ζούμε με αυτές η το παλευούμε μέχρι να τα καταφέρουμε....και επίσης η γιατρός μου εμένα μου επιτρέπει να κάνω 6-7 τσιγάρα την ημέρα!!!!

102Τσιγάρο και εγκυμοσύνη - Σελίδα 5 Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Παρ Ιουν 29, 2012 1:26 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
vgog65 έγραψε:Το να κατακρίνουμε και μιλάω σαφώς και για τον ευατό μου τις έγκυες που καπνίζουν.........είναι πολύ εύκολο!!!!Είμαι στην 27η εβδομάδα και δεν μπορώ να το κόψω με τίποτα..........κάθε βράδυ κοιμάμαι και ξυπνάω με αυτό το άγχος.........εγώ προσωπικά δεν μπόρεσα να το κόψω........το έφτανα μέχρι ένα σημείο ακάπνιστη και μετά με έπιανε φρίκη όταν λέμε φρίκη ενοούμε φρίκη και το ξανάρχιζα.......ο κάθε οργανισμός και ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός εξού και οτι κάθε εγκυμοσύνη διαφέρει....!!!Μπράβο στις εγκυούλες που το κοψάνε και ναι τς ζηλεύω και να το χω καημό αλλά δεν μπορώωωωωωωω τι να κάνω η γυναίκα..αυτό με κάνει αυτομάτως κακή μάνα...δεν νομίζω.........!!!Ο καθένας και η καθεμία έχει τις αδυναμίες του.......η ζούμε με αυτές η το παλευούμε μέχρι να τα καταφέρουμε....και επίσης η γιατρός μου εμένα μου επιτρέπει να κάνω 6-7 τσιγάρα την ημέρα!!!!

Δεν έχω κανένα δικαίωμα να κρίνω εσένα ή καμία άλλη κοπέλα ποια είμαι εγώ? Απλά λέω πως διαφωνω και πως επειδή και εγώ ήμουν φανατική καπνίστρια καταλαβαίνω μεν αλλά πιστεύω πως είναι κρίμα να βάζουμε νικοτίνη σε ένα πλάσμα εκατοστών. Επίσης όπως προέιπα μόνο στην ελλάδα οι γιατροί επιτρέπουν το κάπνισμα σε εγγύους. Σε άλλη χώρα δεν το έχω ακούσει. Ευτυχώς εμένα ο γιατρός μου είναι κάθετος. Να πάνε όλα καλά με το μωράκι σου και να το χαρείς όπως θέλεις!!! Cool

103Τσιγάρο και εγκυμοσύνη - Σελίδα 5 Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Παρ Ιουν 29, 2012 1:44 am

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maryanastasia έγραψε:
vgog65 έγραψε:Το να κατακρίνουμε και μιλάω σαφώς και για τον ευατό μου τις έγκυες που καπνίζουν.........είναι πολύ εύκολο!!!!Είμαι στην 27η εβδομάδα και δεν μπορώ να το κόψω με τίποτα..........κάθε βράδυ κοιμάμαι και ξυπνάω με αυτό το άγχος.........εγώ προσωπικά δεν μπόρεσα να το κόψω........το έφτανα μέχρι ένα σημείο ακάπνιστη και μετά με έπιανε φρίκη όταν λέμε φρίκη ενοούμε φρίκη και το ξανάρχιζα.......ο κάθε οργανισμός και ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός εξού και οτι κάθε εγκυμοσύνη διαφέρει....!!!Μπράβο στις εγκυούλες που το κοψάνε και ναι τς ζηλεύω και να το χω καημό αλλά δεν μπορώωωωωωωω τι να κάνω η γυναίκα..αυτό με κάνει αυτομάτως κακή μάνα...δεν νομίζω.........!!!Ο καθένας και η καθεμία έχει τις αδυναμίες του.......η ζούμε με αυτές η το παλευούμε μέχρι να τα καταφέρουμε....και επίσης η γιατρός μου εμένα μου επιτρέπει να κάνω 6-7 τσιγάρα την ημέρα!!!!

Δεν έχω κανένα δικαίωμα να κρίνω εσένα ή καμία άλλη κοπέλα ποια είμαι εγώ? Απλά λέω πως διαφωνω και πως επειδή και εγώ ήμουν φανατική καπνίστρια καταλαβαίνω μεν αλλά πιστεύω πως είναι κρίμα να βάζουμε νικοτίνη σε ένα πλάσμα εκατοστών. Επίσης όπως προέιπα μόνο στην ελλάδα οι γιατροί επιτρέπουν το κάπνισμα σε εγγύους. Σε άλλη χώρα δεν το έχω ακούσει. Ευτυχώς εμένα ο γιατρός μου είναι κάθετος. Να πάνε όλα καλά με το μωράκι σου και να το χαρείς όπως θέλεις!!! Cool



Σε ευχαριστώ να είσαι καλά!!!!

104Τσιγάρο και εγκυμοσύνη - Σελίδα 5 Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Παρ Ιουν 29, 2012 1:47 am

*anna*


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοριτσια εγώ κάπνιζα απο τα 15μου και στα 25μου το έκοψα μαχαίρι. αποφάσισα οτι ήθελα να κάνω μωρό και οτι πρέπει όσο ποιο νωρίς να το κόψω τόσο καλήτερα για το αγγελούδι μου. στα 27 μου σήμερα είμαι 7μηνών. Η φίλη μου κάπνιζε και στης 2 εγκυμοσίνες της. το κοριτσάκι της το 1ο είναι υγιέστατο το αγοράκι της το 2ο έχει πρόβλημα με το θυροιδή του αλλα κανείς δεν μπορεί να της πει οτι είναι απο το τσιγάρο. δεν ξέρω εγώ πηστεύω οτι οτι και να κάνεις αν το παιδάκι σου είναι γερό η όχι εξαρτάτε απο τον θεούλη. Αποψή μου, έτσι?

105Τσιγάρο και εγκυμοσύνη - Σελίδα 5 Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Παρ Ιουν 29, 2012 1:51 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
*anna* έγραψε:Κοριτσια εγώ κάπνιζα απο τα 15μου και στα 25μου το έκοψα μαχαίρι. αποφάσισα οτι ήθελα να κάνω μωρό και οτι πρέπει όσο ποιο νωρίς να το κόψω τόσο καλήτερα για το αγγελούδι μου. στα 27 μου σήμερα είμαι 7μηνών. Η φίλη μου κάπνιζε και στης 2 εγκυμοσίνες της. το κοριτσάκι της το 1ο είναι υγιέστατο το αγοράκι της το 2ο έχει πρόβλημα με το θυροιδή του αλλα κανείς δεν μπορεί να της πει οτι είναι απο το τσιγάρο. δεν ξέρω εγώ πηστεύω οτι οτι και να κάνεις αν το παιδάκι σου είναι γερό η όχι εξαρτάτε απο τον θεούλη. Αποψή μου, έτσι?



Εννοείται πως μπορεί μία μαμά να τα κάνει όλα με το νι και με το σ και πάλι το παιδάκι να έχει κάποιο πρόβλημα. Εγώ τώρα που σου γράφω πίνω χυμό και τι δεν θα δινα για ένα τσιγαράκι Embarassed αλλά είναι κρίμα. ¨οσο το σκέφτομαι μια σταλίτσα να του στέλνω δηλητήριο δεν μπορώ! Μακάρι όλα τα παιδάκια να είναι καλά!!!

106Τσιγάρο και εγκυμοσύνη - Σελίδα 5 Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Παρ Ιουν 29, 2012 1:58 am

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ρε σεις συγνώμη αν η γραφή μου
(διότι γραφή είναι και όχι ύφος)διαβάζεται απότομα...σε καμία περίπτωση δεν είναι αυτό το ύφος μου.....συγχωρέστε με!!!Απλά απελπισμένη είμαι ......και προσπαθώ να δικαιολογήσω τα αδικαιολόγητα......!!!!ΚΑταλαβαίνω οτι αυτό που κάνω οτι δεν είναι σωστό οτι είναι οτι χειρότερο μπορώ να κάνω αλλα δεν έχω εξήγηση γιατί συνεχίζω και το κάνω....ειλικρινά!!!!

107Τσιγάρο και εγκυμοσύνη - Σελίδα 5 Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Παρ Ιουν 29, 2012 2:05 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
vgog65 έγραψε:Ρε σεις συγνώμη αν η γραφή μου
(διότι γραφή είναι και όχι ύφος)διαβάζεται απότομα...σε καμία περίπτωση δεν είναι αυτό το ύφος μου.....συγχωρέστε με!!!Απλά απελπισμένη είμαι ......και προσπαθώ να δικαιολογήσω τα αδικαιολόγητα......!!!!ΚΑταλαβαίνω οτι αυτό που κάνω οτι δεν είναι σωστό οτι είναι οτι χειρότερο μπορώ να κάνω αλλα δεν έχω εξήγηση γιατί συνεχίζω και το κάνω....ειλικρινά!!!!


Ναι καλέ σιγά μην τσακωθούμε κιόλας!! Εγω σε καταλαβαινω!!! Εξάρτηση είναι! Αν βλεπεις την φώτο του μπορείς και πάλι να καπνίσεις? εγώ δε μπορούσα-! Ελάτωσέ το τουλάχιστον τα 6-7 αρκετά είναι κάνε 3

108Τσιγάρο και εγκυμοσύνη - Σελίδα 5 Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Παρ Ιουν 29, 2012 2:07 am

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι θα το ελατώσω όσο μπορώ αυτή είναι η ελπίδα μου μόνο..........!!!!!!!!

109Τσιγάρο και εγκυμοσύνη - Σελίδα 5 Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Παρ Ιουν 29, 2012 2:12 am

*anna*


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σε καμία περίπτωση δεν σε κρίνουμε. Απο την άλλη οι γιατροί λένε καλήτερα να καπνίζεις αν δεν μπορείς να το κοψεις παρά το νινι να καταλαβένει την στέριση και τα νεύρα που θα έχεις αν το κόψεις με το ζόρι. Απλά κάνε ποιο λίγα αν μπορείς.

110Τσιγάρο και εγκυμοσύνη - Σελίδα 5 Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Παρ Ιουν 29, 2012 2:55 am

evefairy


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εγω εκανα μεγαλη προσπαθεια να το κοψω! Τα καταφερα! Αλλα με το που γεννησα και αρχισε και η πιεση απο τον αντρα μου, το ξαναρχισα κανονικα! Δυστυχως! Αλλα στην εγκυμοσυνη καταφερα και να τρωω καλα και να κοψω το τσιγαρο! Αν βάλεις την υγεια του παιδιου σαν κινητρο νομιζω οτι γινεται πιο ευκολο! Τουλαχιστον σε εμενα επιασε! Very Happy

111Τσιγάρο και εγκυμοσύνη - Σελίδα 5 Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Δευ Ιουλ 02, 2012 1:55 am

veny


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
makari na epiane se oles mas. eimai apo autes pou palia "krazaane " otan evlepan egguo me tsigaro alla eimai sth 2h eggymosynh k dystyxws kapnizw..den to paleuw oso k na prospa8w .. k h stenaxwria k to agxos mou gia auto einai oti xeirotero...elpizw na pane ola kala....

112Τσιγάρο και εγκυμοσύνη - Σελίδα 5 Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Δευ Ιουλ 02, 2012 4:00 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω κοριτσακια μου εκανα 3 τσιγαρα την ημερα.δεν αντεχα με τιποτα να το κοψω.δεν εινια οτι καλυτερο αλλα τελικα ευτυχως ολα πηγαν καλα

113Τσιγάρο και εγκυμοσύνη - Σελίδα 5 Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Δευ Ιουλ 02, 2012 7:14 am

maria_82


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΕΓΩ ΚΑΠΝΙΖΑ 7-8 ΤΣΙΓΑΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ. ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ 31 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ DOPPLER Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΠΩΣ ΕΧΩ ΓΗΡΑΣΜΕΝΟ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΤΙΣ ΚΑΠΝΙΣΤΡΙΕΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΓΕΝΝΟΥΝ ΠΡΟΩΡΑ ΚΑΙ ΕΛΕΙΠΟΒΑΡΗ ΜΩΡΑΚΙΑ. ΚΑΛΟ ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΤΟ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ Κ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΙΡΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΘΕΛΩ.

114Τσιγάρο και εγκυμοσύνη - Σελίδα 5 Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Δευ Οκτ 22, 2012 5:47 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Απευθύνομαι σε όσες καπνίζουν στην εγκυμοσύνη ''γιατι δεν μπορούν να κάνουν αλλίώς'' και θα τους πω χωρίς περιστροφές και κεκαλυμμένες πολιτισμένες συμπεριφορές αυτό που ακριβώς πιστεύω για αυτές. Είστε κακομαθημένες κυρίες μου, σκεφτεστε μόνο τον εαυτό σας και δεν έχετε μάθει να αντιμετωπίζετε με σοβαρότητα αυτό που απαιτεί την μεγαλύτερη σοβαρότητά σας. Προσάψτε μου όποιον χαρακτηρισμό θέλετε αλλά δεν μπορείτε να κουβαλάτε το παιδί σας μέσα σας και να το φουσκώνετε δηλητήριο γιατί δεν κρατιέστε απο το τσιγάρο. Άμα δεν μπορείτε να κάνετε αυτή την υποχώρηση δεν είστε έτοιμες για τη μητρότητα που θα απαιτήσει πολλές περισσότερες θυσίες από μερικά πακέτα τσιγάρων Αυτά είχα να πω και αν δυσαρεστηθήκατε γιατί δεν σας χάιδεψα τα αυτιά, χαίρομαι γιατί ίσως αυτό σας κινητοποιήσει να σταματήσετε τις ανοησίες με το τσιγάρο. Με φιλικούς χαιρετισμούς. Τζένη, τριών μηνών έγκυος.

115Τσιγάρο και εγκυμοσύνη - Σελίδα 5 Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Δευ Οκτ 22, 2012 6:03 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tzeniko έγραψε:Απευθύνομαι σε όσες καπνίζουν στην εγκυμοσύνη ''γιατι δεν μπορούν να κάνουν αλλίώς'' και θα τους πω χωρίς περιστροφές και κεκαλυμμένες πολιτισμένες συμπεριφορές αυτό που ακριβώς πιστεύω για αυτές. Είστε κακομαθημένες κυρίες μου, σκεφτεστε μόνο τον εαυτό σας και δεν έχετε μάθει να αντιμετωπίζετε με σοβαρότητα αυτό που απαιτεί την μεγαλύτερη σοβαρότητά σας. Προσάψτε μου όποιον χαρακτηρισμό θέλετε αλλά δεν μπορείτε να κουβαλάτε το παιδί σας μέσα σας και να το φουσκώνετε δηλητήριο γιατί δεν κρατιέστε απο το τσιγάρο. Άμα δεν μπορείτε να κάνετε αυτή την υποχώρηση δεν είστε έτοιμες για τη μητρότητα που θα απαιτήσει πολλές περισσότερες θυσίες από μερικά πακέτα τσιγάρων Αυτά είχα να πω και αν δυσαρεστηθήκατε γιατί δεν σας χάιδεψα τα αυτιά, χαίρομαι γιατί ίσως αυτό σας κινητοποιήσει να σταματήσετε τις ανοησίες με το τσιγάρο. Με φιλικούς χαιρετισμούς. Τζένη, τριών μηνών έγκυος.

τωρα εσυ εισαι η εξυπνη της παρεας;κανε μας τη χαρη ρε κοπελια.που θα μας πεις εσυ αν ειμαστε ετοιμες για μητροτητα ή οχι.μαζεψε το στοματακι σου γιατι μπορω και εγω να το ανοιξω και να πω πολυ χειροτερα πραγματακια.γραμματικη 3 μηνων και κατι εγκυος.

116Τσιγάρο και εγκυμοσύνη - Σελίδα 5 Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Δευ Οκτ 22, 2012 6:09 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
grammatiki έγραψε:
tzeniko έγραψε:Απευθύνομαι σε όσες καπνίζουν στην εγκυμοσύνη ''γιατι δεν μπορούν να κάνουν αλλίώς'' και θα τους πω χωρίς περιστροφές και κεκαλυμμένες πολιτισμένες συμπεριφορές αυτό που ακριβώς πιστεύω για αυτές. Είστε κακομαθημένες κυρίες μου, σκεφτεστε μόνο τον εαυτό σας και δεν έχετε μάθει να αντιμετωπίζετε με σοβαρότητα αυτό που απαιτεί την μεγαλύτερη σοβαρότητά σας. Προσάψτε μου όποιον χαρακτηρισμό θέλετε αλλά δεν μπορείτε να κουβαλάτε το παιδί σας μέσα σας και να το φουσκώνετε δηλητήριο γιατί δεν κρατιέστε απο το τσιγάρο. Άμα δεν μπορείτε να κάνετε αυτή την υποχώρηση δεν είστε έτοιμες για τη μητρότητα που θα απαιτήσει πολλές περισσότερες θυσίες από μερικά πακέτα τσιγάρων Αυτά είχα να πω και αν δυσαρεστηθήκατε γιατί δεν σας χάιδεψα τα αυτιά, χαίρομαι γιατί ίσως αυτό σας κινητοποιήσει να σταματήσετε τις ανοησίες με το τσιγάρο. Με φιλικούς χαιρετισμούς. Τζένη, τριών μηνών έγκυος.

τωρα εσυ εισαι η εξυπνη της παρεας;κανε μας τη χαρη ρε κοπελια.που θα μας πεις εσυ αν ειμαστε ετοιμες για μητροτητα ή οχι.μαζεψε το στοματακι σου γιατι μπορω και εγω να το ανοιξω και να πω πολυ χειροτερα πραγματακια.γραμματικη 3 μηνων και κατι εγκυος.

Όσο και να νευριάζεις ''κοπελιά'' είναι η αλήθεια. Δεν έχω λόγο να ''μαζεψω το στοματάκι μου'' ούτε να φοβηθώ μήπως το ανοίξεις εσύ και πεις χειρότερα. Το επίπεδό σου δείχνεις άλλωστε. Αν καπνίζεις η πίνεις ούσα έγκυος δεν έχεις ανάγκη για μαγκιές σε όποιον σου λέει την αλήθεια αλλά για μια περισυλλόγή με τον εαυτό σου για το αν αυτό που κάνεις στέκει. Εξέθεσα με επιχειρήματα αυτά που έλεγα, τα δικά σου επιχειρήματα είναι τα ''κανε μας τη χάρη κλπ'' και η μαγκιά να κρέμεται από τα μπατζάκια σου. Δεν νομίζω.. Αυτα.. άνοιξε το στόμα σου όσο θες Γραμματική που μόνο αυτό δεν είσαι απ'ότι φαίνεται.

117Τσιγάρο και εγκυμοσύνη - Σελίδα 5 Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Δευ Οκτ 22, 2012 6:17 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tzeniko έγραψε:
grammatiki έγραψε:
tzeniko έγραψε:Απευθύνομαι σε όσες καπνίζουν στην εγκυμοσύνη ''γιατι δεν μπορούν να κάνουν αλλίώς'' και θα τους πω χωρίς περιστροφές και κεκαλυμμένες πολιτισμένες συμπεριφορές αυτό που ακριβώς πιστεύω για αυτές. Είστε κακομαθημένες κυρίες μου, σκεφτεστε μόνο τον εαυτό σας και δεν έχετε μάθει να αντιμετωπίζετε με σοβαρότητα αυτό που απαιτεί την μεγαλύτερη σοβαρότητά σας. Προσάψτε μου όποιον χαρακτηρισμό θέλετε αλλά δεν μπορείτε να κουβαλάτε το παιδί σας μέσα σας και να το φουσκώνετε δηλητήριο γιατί δεν κρατιέστε απο το τσιγάρο. Άμα δεν μπορείτε να κάνετε αυτή την υποχώρηση δεν είστε έτοιμες για τη μητρότητα που θα απαιτήσει πολλές περισσότερες θυσίες από μερικά πακέτα τσιγάρων Αυτά είχα να πω και αν δυσαρεστηθήκατε γιατί δεν σας χάιδεψα τα αυτιά, χαίρομαι γιατί ίσως αυτό σας κινητοποιήσει να σταματήσετε τις ανοησίες με το τσιγάρο. Με φιλικούς χαιρετισμούς. Τζένη, τριών μηνών έγκυος.

τωρα εσυ εισαι η εξυπνη της παρεας;κανε μας τη χαρη ρε κοπελια.που θα μας πεις εσυ αν ειμαστε ετοιμες για μητροτητα ή οχι.μαζεψε το στοματακι σου γιατι μπορω και εγω να το ανοιξω και να πω πολυ χειροτερα πραγματακια.γραμματικη 3 μηνων και κατι εγκυος.

Όσο και να νευριάζεις ''κοπελιά'' είναι η αλήθεια. Δεν έχω λόγο να ''μαζεψω το στοματάκι μου'' ούτε να φοβηθώ μήπως το ανοίξεις εσύ και πεις χειρότερα. Το επίπεδό σου δείχνεις άλλωστε. Αν καπνίζεις η πίνεις ούσα έγκυος δεν έχεις ανάγκη για μαγκιές σε όποιον σου λέει την αλήθεια αλλά για μια περισυλλόγή με τον εαυτό σου για το αν αυτό που κάνεις στέκει. Εξέθεσα με επιχειρήματα αυτά που έλεγα, τα δικά σου επιχειρήματα είναι τα ''κανε μας τη χάρη κλπ'' και η μαγκιά να κρέμεται από τα μπατζάκια σου. Δεν νομίζω.. Αυτα.. άνοιξε το στόμα σου όσο θες Γραμματική που μόνο αυτό δεν είσαι απ'ότι φαίνεται.

θα σου ελεγα να πας να απαυτωθεις αλλα δυστυχως το φορουμ αυτο ολο κατι τσουτσεκια σαν και εσενα εχει μαζεψει πλεον.ουτε πινω κοπελα μου ουτε καπνιζω.αλλα δεν ανεχομαι το καθε μαλακισμενο εδω μεσα να μπαινει και να μην ξερει τι γραφει .

118Τσιγάρο και εγκυμοσύνη - Σελίδα 5 Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Δευ Οκτ 22, 2012 6:19 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
grammatiki έγραψε:
tzeniko έγραψε:
grammatiki έγραψε:
tzeniko έγραψε:Απευθύνομαι σε όσες καπνίζουν στην εγκυμοσύνη ''γιατι δεν μπορούν να κάνουν αλλίώς'' και θα τους πω χωρίς περιστροφές και κεκαλυμμένες πολιτισμένες συμπεριφορές αυτό που ακριβώς πιστεύω για αυτές. Είστε κακομαθημένες κυρίες μου, σκεφτεστε μόνο τον εαυτό σας και δεν έχετε μάθει να αντιμετωπίζετε με σοβαρότητα αυτό που απαιτεί την μεγαλύτερη σοβαρότητά σας. Προσάψτε μου όποιον χαρακτηρισμό θέλετε αλλά δεν μπορείτε να κουβαλάτε το παιδί σας μέσα σας και να το φουσκώνετε δηλητήριο γιατί δεν κρατιέστε απο το τσιγάρο. Άμα δεν μπορείτε να κάνετε αυτή την υποχώρηση δεν είστε έτοιμες για τη μητρότητα που θα απαιτήσει πολλές περισσότερες θυσίες από μερικά πακέτα τσιγάρων Αυτά είχα να πω και αν δυσαρεστηθήκατε γιατί δεν σας χάιδεψα τα αυτιά, χαίρομαι γιατί ίσως αυτό σας κινητοποιήσει να σταματήσετε τις ανοησίες με το τσιγάρο. Με φιλικούς χαιρετισμούς. Τζένη, τριών μηνών έγκυος.

τωρα εσυ εισαι η εξυπνη της παρεας;κανε μας τη χαρη ρε κοπελια.που θα μας πεις εσυ αν ειμαστε ετοιμες για μητροτητα ή οχι.μαζεψε το στοματακι σου γιατι μπορω και εγω να το ανοιξω και να πω πολυ χειροτερα πραγματακια.γραμματικη 3 μηνων και κατι εγκυος.

Όσο και να νευριάζεις ''κοπελιά'' είναι η αλήθεια. Δεν έχω λόγο να ''μαζεψω το στοματάκι μου'' ούτε να φοβηθώ μήπως το ανοίξεις εσύ και πεις χειρότερα. Το επίπεδό σου δείχνεις άλλωστε. Αν καπνίζεις η πίνεις ούσα έγκυος δεν έχεις ανάγκη για μαγκιές σε όποιον σου λέει την αλήθεια αλλά για μια περισυλλόγή με τον εαυτό σου για το αν αυτό που κάνεις στέκει. Εξέθεσα με επιχειρήματα αυτά που έλεγα, τα δικά σου επιχειρήματα είναι τα ''κανε μας τη χάρη κλπ'' και η μαγκιά να κρέμεται από τα μπατζάκια σου. Δεν νομίζω.. Αυτα.. άνοιξε το στόμα σου όσο θες Γραμματική που μόνο αυτό δεν είσαι απ'ότι φαίνεται.

θα σου ελεγα να πας να απαυτωθεις αλλα δυστυχως το φορουμ αυτο ολο κατι τσουτσεκια σαν και εσενα εχει μαζεψει πλεον.ουτε πινω κοπελα μου ουτε καπνιζω.αλλα δεν ανεχομαι το καθε μαλακισμενο εδω μεσα να μπαινει και να μην ξερει τι γραφει .

Είσαι για γέλια Γραμματική. Συμφωνώ για το ''κάθε μαλακισμένο'' που λες. Γιαυτό θα ήταν καλύτερο να βγεις να είμαστε μείον ένα τέτοιο.

119Τσιγάρο και εγκυμοσύνη - Σελίδα 5 Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Δευ Οκτ 22, 2012 6:21 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tzeniko έγραψε:
grammatiki έγραψε:
tzeniko έγραψε:
grammatiki έγραψε:
tzeniko έγραψε:Απευθύνομαι σε όσες καπνίζουν στην εγκυμοσύνη ''γιατι δεν μπορούν να κάνουν αλλίώς'' και θα τους πω χωρίς περιστροφές και κεκαλυμμένες πολιτισμένες συμπεριφορές αυτό που ακριβώς πιστεύω για αυτές. Είστε κακομαθημένες κυρίες μου, σκεφτεστε μόνο τον εαυτό σας και δεν έχετε μάθει να αντιμετωπίζετε με σοβαρότητα αυτό που απαιτεί την μεγαλύτερη σοβαρότητά σας. Προσάψτε μου όποιον χαρακτηρισμό θέλετε αλλά δεν μπορείτε να κουβαλάτε το παιδί σας μέσα σας και να το φουσκώνετε δηλητήριο γιατί δεν κρατιέστε απο το τσιγάρο. Άμα δεν μπορείτε να κάνετε αυτή την υποχώρηση δεν είστε έτοιμες για τη μητρότητα που θα απαιτήσει πολλές περισσότερες θυσίες από μερικά πακέτα τσιγάρων Αυτά είχα να πω και αν δυσαρεστηθήκατε γιατί δεν σας χάιδεψα τα αυτιά, χαίρομαι γιατί ίσως αυτό σας κινητοποιήσει να σταματήσετε τις ανοησίες με το τσιγάρο. Με φιλικούς χαιρετισμούς. Τζένη, τριών μηνών έγκυος.

τωρα εσυ εισαι η εξυπνη της παρεας;κανε μας τη χαρη ρε κοπελια.που θα μας πεις εσυ αν ειμαστε ετοιμες για μητροτητα ή οχι.μαζεψε το στοματακι σου γιατι μπορω και εγω να το ανοιξω και να πω πολυ χειροτερα πραγματακια.γραμματικη 3 μηνων και κατι εγκυος.

Όσο και να νευριάζεις ''κοπελιά'' είναι η αλήθεια. Δεν έχω λόγο να ''μαζεψω το στοματάκι μου'' ούτε να φοβηθώ μήπως το ανοίξεις εσύ και πεις χειρότερα. Το επίπεδό σου δείχνεις άλλωστε. Αν καπνίζεις η πίνεις ούσα έγκυος δεν έχεις ανάγκη για μαγκιές σε όποιον σου λέει την αλήθεια αλλά για μια περισυλλόγή με τον εαυτό σου για το αν αυτό που κάνεις στέκει. Εξέθεσα με επιχειρήματα αυτά που έλεγα, τα δικά σου επιχειρήματα είναι τα ''κανε μας τη χάρη κλπ'' και η μαγκιά να κρέμεται από τα μπατζάκια σου. Δεν νομίζω.. Αυτα.. άνοιξε το στόμα σου όσο θες Γραμματική που μόνο αυτό δεν είσαι απ'ότι φαίνεται.

θα σου ελεγα να πας να απαυτωθεις αλλα δυστυχως το φορουμ αυτο ολο κατι τσουτσεκια σαν και εσενα εχει μαζεψει πλεον.ουτε πινω κοπελα μου ουτε καπνιζω.αλλα δεν ανεχομαι το καθε μαλακισμενο εδω μεσα να μπαινει και να μην ξερει τι γραφει .

Είσαι για γέλια Γραμματική. Συμφωνώ για το ''κάθε μαλακισμένο'' που λες. Γιαυτό θα ήταν καλύτερο να βγεις να είμαστε μείον ένα τέτοιο.

εγω ειμαι χρονια στο φορουμ αυτο εσυ μαζεψε τα κουβαδακια σου κοριτσακι μου και σε αλλη παραλια.αντε γιατι εισαι για κλαματα οχι για γελια.

120Τσιγάρο και εγκυμοσύνη - Σελίδα 5 Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Δευ Οκτ 22, 2012 6:26 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
grammatiki έγραψε:
tzeniko έγραψε:
grammatiki έγραψε:
tzeniko έγραψε:
grammatiki έγραψε:
tzeniko έγραψε:Απευθύνομαι σε όσες καπνίζουν στην εγκυμοσύνη ''γιατι δεν μπορούν να κάνουν αλλίώς'' και θα τους πω χωρίς περιστροφές και κεκαλυμμένες πολιτισμένες συμπεριφορές αυτό που ακριβώς πιστεύω για αυτές. Είστε κακομαθημένες κυρίες μου, σκεφτεστε μόνο τον εαυτό σας και δεν έχετε μάθει να αντιμετωπίζετε με σοβαρότητα αυτό που απαιτεί την μεγαλύτερη σοβαρότητά σας. Προσάψτε μου όποιον χαρακτηρισμό θέλετε αλλά δεν μπορείτε να κουβαλάτε το παιδί σας μέσα σας και να το φουσκώνετε δηλητήριο γιατί δεν κρατιέστε απο το τσιγάρο. Άμα δεν μπορείτε να κάνετε αυτή την υποχώρηση δεν είστε έτοιμες για τη μητρότητα που θα απαιτήσει πολλές περισσότερες θυσίες από μερικά πακέτα τσιγάρων Αυτά είχα να πω και αν δυσαρεστηθήκατε γιατί δεν σας χάιδεψα τα αυτιά, χαίρομαι γιατί ίσως αυτό σας κινητοποιήσει να σταματήσετε τις ανοησίες με το τσιγάρο. Με φιλικούς χαιρετισμούς. Τζένη, τριών μηνών έγκυος.

τωρα εσυ εισαι η εξυπνη της παρεας;κανε μας τη χαρη ρε κοπελια.που θα μας πεις εσυ αν ειμαστε ετοιμες για μητροτητα ή οχι.μαζεψε το στοματακι σου γιατι μπορω και εγω να το ανοιξω και να πω πολυ χειροτερα πραγματακια.γραμματικη 3 μηνων και κατι εγκυος.

Όσο και να νευριάζεις ''κοπελιά'' είναι η αλήθεια. Δεν έχω λόγο να ''μαζεψω το στοματάκι μου'' ούτε να φοβηθώ μήπως το ανοίξεις εσύ και πεις χειρότερα. Το επίπεδό σου δείχνεις άλλωστε. Αν καπνίζεις η πίνεις ούσα έγκυος δεν έχεις ανάγκη για μαγκιές σε όποιον σου λέει την αλήθεια αλλά για μια περισυλλόγή με τον εαυτό σου για το αν αυτό που κάνεις στέκει. Εξέθεσα με επιχειρήματα αυτά που έλεγα, τα δικά σου επιχειρήματα είναι τα ''κανε μας τη χάρη κλπ'' και η μαγκιά να κρέμεται από τα μπατζάκια σου. Δεν νομίζω.. Αυτα.. άνοιξε το στόμα σου όσο θες Γραμματική που μόνο αυτό δεν είσαι απ'ότι φαίνεται.

θα σου ελεγα να πας να απαυτωθεις αλλα δυστυχως το φορουμ αυτο ολο κατι τσουτσεκια σαν και εσενα εχει μαζεψει πλεον.ουτε πινω κοπελα μου ουτε καπνιζω.αλλα δεν ανεχομαι το καθε μαλακισμενο εδω μεσα να μπαινει και να μην ξερει τι γραφει .

Είσαι για γέλια Γραμματική. Συμφωνώ για το ''κάθε μαλακισμένο'' που λες. Γιαυτό θα ήταν καλύτερο να βγεις να είμαστε μείον ένα τέτοιο.

εγω ειμαι χρονια στο φορουμ αυτο εσυ μαζεψε τα κουβαδακια σου κοριτσακι μου και σε αλλη παραλια.αντε γιατι εισαι για κλαματα οχι για γελια.

Νάτες και οι πρωτεραιότητες ιδιοκτησίας. Ποιός σου δίνει το αλάθητο γιατί σκοτώνεις το χρόνο σου χρόνια σε ένα φόρουμ και έχεις και το δικαίωμα να διώχνεις κιόλας όποιον δεν σου λέει όσα γουστάρεις να ακούς? Κλάψε λίγο αφού είμαι για κλάμματα. Εγώ συνεχίζω τα γέλια

121Τσιγάρο και εγκυμοσύνη - Σελίδα 5 Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Δευ Οκτ 22, 2012 6:33 am

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Άμα δεν μπορείτε να κάνετε αυτή την υποχώρηση δεν είστε έτοιμες για τη μητρότητα



τραγικοτατο....ειμαι απο αυτες τις οχι τοσο δυνατες γυναικες που δεν μπορεσαν να το κοψουν...προσπαθω ομως οσο μπορω...ειμαι εγγυος 5 μηνων και εχω ενα κοριτσακι 4,5 χρονων...καμμια γυναικα καπνιζουσα ή μη δεν εχει το δικαιωμα να κρηνει την ικανοτητα μου ως μητερα...καμμια δεν εχει το δικαιωμα να κρινει το κατα ποσο εγω αγαπαω το παιδι μου...το παιδι μου ειναι η ζωη μου ολοκληρη...το λατρευω οσο τιποτε αλλο και καμμια ακαπνη δεν προκειτε ποτε να με πεισει πως αυτη αγαπαει περισσοτερο το δικο της!!! ΑΥΤΑ!!! ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΦΕΥΓΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑς ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟΥς ΑΛΛΟΥς!!!

122Τσιγάρο και εγκυμοσύνη - Σελίδα 5 Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Δευ Οκτ 22, 2012 6:41 am

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
επισης αν ολα αυτα τα γραφεις για να μας αποτρεψεις απο το να καπνησουμε που δεν το πιστευω σε πληροφορω πως θα καταφερεις το αντιθετο...με το ζορι κρατιεμαι αυτην την στιγμη...ειναι και οι ορμονες βλεπεις ,συγχηστικα η γυναικα μαυτα που διαβαζω...

123Τσιγάρο και εγκυμοσύνη - Σελίδα 5 Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Δευ Οκτ 22, 2012 6:49 am

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γραμματικη μου μην ταραζεσαι...ελα να παρουμε μαζι βαθιες αναπνοες!!! ομμμμμμμμ.....οοοοομμμμμμμμμμμμμμμμμμμ!!!!!

θεε μου!!!τι αλλο θα διαβασω εδω μεσα ,εγγυο γυναικα ;;;

124Τσιγάρο και εγκυμοσύνη - Σελίδα 5 Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Δευ Οκτ 22, 2012 7:04 am

veny


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="tzeniko"]Απευθύνομαι σε όσες καπνίζουν στην εγκυμοσύνη ''γιατι δεν μπορούν να κάνουν αλλίώς'' και θα τους πω χωρίς περιστροφές και κεκαλυμμένες πολιτισμένες συμπεριφορές αυτό που ακριβώς πιστεύω για αυτές. Είστε κακομαθημένες κυρίες μου, σκεφτεστε μόνο τον εαυτό σας και δεν έχετε μάθει να αντιμετωπίζετε με σοβαρότητα αυτό που απαιτεί την μεγαλύτερη σοβαρότητά σας. Προσάψτε μου όποιον χαρακτηρισμό θέλετε αλλά δεν μπορείτε να κουβαλάτε το παιδί σας μέσα σας και να το φουσκώνετε δηλητήριο γιατί δεν κρατιέστε απο το τσιγάρο. Άμα δεν μπορείτε να κάνετε αυτή την υποχώρηση δεν είστε έτοιμες για τη μητρότητα που θα απαιτήσει πολλές περισσότερες θυσίες από μερικά πακέτα τσιγάρων Αυτά είχα να πω και αν δυσαρεστηθήκατε γιατί δεν σας χάιδεψα τα αυτιά, χαίρομαι γιατί ίσως αυτό σας κινητοποιήσει να σταματήσετε τις ανοησίες με το τσιγάρο. Με φιλικούς χαιρετισμούς. Τζένη, τριών μηνών έγκυος. [/qu

ο καθενας εχει τη δικη του αποψη για το συγκεκριμενοο θεμα , οπως και για ολα αλλωστε. θα ηταν καλυτερο να εγραφες την αποψη σου απλα κ οχι να κρινεις γιατι απλα δεν εχεις αυτο το δικαιωμα...η καθεμια απο εμας κανει οτι καλυτερο μπορει για την οικογενεια της κ για τον εαυτο της. κ γω καπνιζα κ στις 2 εγκυμοσυνες κ εχω 2 υγιεστατα παιδακια - κ δεν το λεω για να παροτρυνω τις αλλες κοπελες - μακαρι να τα ειχα καταφερει.
δεν ξερω αν εισαι μαμα - σου ευχομαι αν εισαι να μην εισαι τοσο καθετη κ απολυτη με τα παιδακια σου - δεν ειναι ασπρο η μαυρο η ζωη...

125Τσιγάρο και εγκυμοσύνη - Σελίδα 5 Empty Απ: Τσιγάρο και εγκυμοσύνη Δευ Οκτ 22, 2012 7:09 am

eirini31


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
astrellita έγραψε:Άμα δεν μπορείτε να κάνετε αυτή την υποχώρηση δεν είστε έτοιμες για τη μητρότητα



τραγικοτατο....ειμαι απο αυτες τις οχι τοσο δυνατες γυναικες που δεν μπορεσαν να το κοψουν...προσπαθω ομως οσο μπορω...ειμαι εγγυος 5 μηνων και εχω ενα κοριτσακι 4,5 χρονων...καμμια γυναικα καπνιζουσα ή μη δεν εχει το δικαιωμα να κρηνει την ικανοτητα μου ως μητερα...καμμια δεν εχει το δικαιωμα να κρινει το κατα ποσο εγω αγαπαω το παιδι μου...το παιδι μου ειναι η ζωη μου ολοκληρη...το λατρευω οσο τιποτε αλλο και καμμια ακαπνη δεν προκειτε ποτε να με πεισει πως αυτη αγαπαει περισσοτερο το δικο της!!! ΑΥΤΑ!!! ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΦΕΥΓΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑς ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟΥς ΑΛΛΟΥς!!!

Respect Respect Respect

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις