Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
74 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 74 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

1HELP AGAIN!!! Empty HELP AGAIN!!! Πεμ Δεκ 16, 2010 6:07 am

foulab

foulab
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια καλησπέρα και πάλι!
Δεν ξέρω τι έχω πάθει τιε τελευταίες μέρες αλλά νιώθω ανεπαρκής για το μπεμπάκι μου ( 49ημερών ) .Νιώθω πολύ άσχημα που δεν μου κοιμάται το βράδυ , που έχει πονάκια , νιώθω ότι δεν χορταίνει πια με το θηλασμό και όλα αυτά τα γνωστά που ξέρω πραγματικά πως είναι χαζά!ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΜΕ ΤΟ ΞΕΝΥΧΤΙ ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΠΟΔΙ !!! Sad

2HELP AGAIN!!! Empty Απ: HELP AGAIN!!! Πεμ Δεκ 16, 2010 6:34 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν εισαι ανεπαρκης,λεχωνα εισαι.
η κουραση σου σε κανει να πελαγωνεις,.Εχει κολικους οπως πολλα μωρα,δεν ευθυνεσαι γι αυτο!και οσο για τον υπνο,ειναι μικρουλι θα ερθουν καλυτερες μερες!
κανω πως δεν διαβασα το οτι δεν χορταινει απο το γαλα σου Laughing βαλτο στο στηθος οποτε θελει κ οσο θελει,ειναι βαλσαμο για τα πονακια του!

3HELP AGAIN!!! Empty Απ: HELP AGAIN!!! Πεμ Δεκ 16, 2010 6:45 am

eleni85

eleni85
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
σχεδόν όλεσ οι μανουλεσ τα εχουμε περασει αυτα!!!!!
μην σε παιρνει απο κατω...!!!!!
ειναι η φαση που περναμε μετα τη γεννα..και εγω τοτε ηθελα να κλαιω συνεχεια αλλα σκεφτομουν τη φταιει το μωρο μου να με βλέπει και να με αισθάνεται ετσι!!!!...υπομονη και πολυ πολυ αγαπη και όλα θα παν καλα!!! θα το δεισ..

4HELP AGAIN!!! Empty Απ: HELP AGAIN!!! Πεμ Δεκ 16, 2010 7:08 am

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
litsakos (Πεμ Dec 16, 2010 4:34 pm) έγραψε:δεν εισαι ανεπαρκης,λεχωνα εισαι.
η κουραση σου σε κανει να πελαγωνεις,.Εχει κολικους οπως πολλα μωρα,δεν ευθυνεσαι γι αυτο!και οσο για τον υπνο,ειναι μικρουλι θα ερθουν καλυτερες μερες!
κανω πως δεν διαβασα το οτι δεν χορταινει απο το γαλα σου Laughing βαλτο στο στηθος οποτε θελει κ οσο θελει,ειναι βαλσαμο για τα πονακια του!

Θα συμφωνησω με την Λιτσα!Μην στεναχωριεσαι οι ορμονες φταινε για ολα.Αγκαλιασε το παιδακι σου,θηλασε το οσο πιο συχνα μπορεις και ολα θα πανε καλα.

5HELP AGAIN!!! Empty Απ: HELP AGAIN!!! Πεμ Δεκ 16, 2010 7:12 am

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ''ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ''.ΚΑΙ ΘΑ ΚΛΑΙΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΟΝΑΕΙ.ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΑ.ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ.ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΧΑΡΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ.ΘΑ ΒΕΛΤΙΩΘΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ.ΘΗΛΑΣΕ ΟΣΟ ΑΝΤΕΧΕΙΣ.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΠΙΕΖΕΣΑΙ

6HELP AGAIN!!! Empty Απ: HELP AGAIN!!! Πεμ Δεκ 16, 2010 7:17 am

τιγρακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μην το βαζεις κατω...ειναι λιγο δυσκολα εμενα ο γιος μου ειχε κολικους μεχρι και 3 μηνων [τωρα ειναι5 ]απο το κλαμα που εκανε το καημενο απαθε ομφαλοκυλη και υδροκυλη ειχα να κοιμηθω 2 ωρες γεματες 3 μηνες και πανω που στρωναμε κολλησε απο την μεγαλη μια ιωση και επαθαν και τα δυο βροχιολιτιδα ακει να δεις τι γινοταν δεν ηξερα ποιον να προτοκοιταξω πολυ κουραση και αγωνια το μικρο ειταν ενα βημα πριν να μπουμε νοσοκομειο αλλα ετσι ειναι οι μανουλες...ολα θα περασουν κανε λιγο υπομονη Sad

7HELP AGAIN!!! Empty Απ: HELP AGAIN!!! Πεμ Δεκ 16, 2010 8:07 am

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
49ημερων κ δεν κοιμαται?????εμενα ο γιος μου ειχε να κοιμηθει ολοκληρη νυχτα 20μηνες Shocked !
οπως σου ειπαν κ τα κοριτσια εισαι λεχωνα κ οοοοοολα σου φαινονται καπως!ηρεμησε θα περασει ο καιρος κ μετα θα τον νοσταλγεις,μπροστα σε αυτα που σε περιμενουν/μας περιμενουν,οταν μεγαλωσουν!

8HELP AGAIN!!! Empty Απ: HELP AGAIN!!! Πεμ Δεκ 16, 2010 8:10 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν ξέρω κατα πόσο θα σε βοηθήσει ή θα σε κανει να φρικάρεις περισσότερο, αλλά εγώ ακόμα νιώθω ανεπαρκής για τα παιδιά μου... Embarassed Embarassed Embarassed

9HELP AGAIN!!! Empty Απ: HELP AGAIN!!! Πεμ Δεκ 16, 2010 8:18 am

foulab

foulab
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Βρε κορίτσια ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!
Απλά ακούω και κάποιες άλλες που λένε πόσο εύκολα ήταν τα πράγματα και...τρελαίνομαι ! Μαζί με την εγκυμοσύνη που είχα να κοιμηθώ κάτι μήνες γιατί είχα αυπνίες και σηκωνόμουνα και στις 6.00 για δουλειά,αφήστε τα!!!!
Θα στρώσουν τα πράγματα έτσι??????????? Twisted Evil

10HELP AGAIN!!! Empty Απ: HELP AGAIN!!! Πεμ Δεκ 16, 2010 8:22 am

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
foulab (Πεμ Dec 16, 2010 6:18 pm) έγραψε:Βρε κορίτσια ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!
Απλά ακούω και κάποιες άλλες που λένε πόσο εύκολα ήταν τα πράγματα και...τρελαίνομαι ! Μαζί με την εγκυμοσύνη που είχα να κοιμηθώ κάτι μήνες γιατί είχα αυπνίες και σηκωνόμουνα και στις 6.00 για δουλειά,αφήστε τα!!!!
Θα στρώσουν τα πράγματα έτσι??????????? Twisted Evil
ναι εισαι σιγουρη οτι θα στρωσουν κ θα προστεθουν αλλα!!!!!το μωρακι σου ειναι στην καλυτερη φαση!
ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ!!!!!!!σημαντικο!ο καθενας οτι θελει κατεβαζει!

11HELP AGAIN!!! Empty Απ: HELP AGAIN!!! Πεμ Δεκ 16, 2010 10:55 am

Όλγα

Όλγα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
foulab έγραψε:Βρε κορίτσια ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!
Απλά ακούω και κάποιες άλλες που λένε πόσο εύκολα ήταν τα πράγματα και...τρελαίνομαι ! Μαζί με την εγκυμοσύνη που είχα να κοιμηθώ κάτι μήνες γιατί είχα αυπνίες και σηκωνόμουνα και στις 6.00 για δουλειά,αφήστε τα!!!!
Θα στρώσουν τα πράγματα έτσι??????????? Twisted Evil

Σύμφωνα με την προσωπική μου εμπειρία, το...χρονοδιάγραμμα έχει ως εξής: οι πρώτες 40-50 μέρες είναι πραγματικά πολύ δύσκολες. Νιώθεις -και είσαι- κομμάτια, πελαγωμένη, προσπαθείς να μάθεις το μωρό σου και να σε μάθει και αυτό. Στο δίμηνο αρχίζει να φαίνεται μία ηλιαχτίδα στο βάθος. Το μωράκι μπαίνει σιγά σιγά (σιγάααααααααα σιγααααααααααα!) σε πρόγραμμα, αρχίζει να επικοινωνεί περισσότερο μαζί σου κι εσύ αρχίζεις να συνηθίζεις την ευθύνη της φροντίδας του μωρού. Ε, στο τρίμηνο πια όλα έχουν βελτιωθεί αισθητά και από εκεί και πέρα κάθε μέρα θα είναι και καλύτερη...!!! Βέβαια, το κάθε μωράκι είναι διαφορετικό. Πάντφς, οπως είπαν και τα κορίτσια, όλες έχουμε περάσει αυτή τη φάση, αλλά θα περάσει γρήγορα. Λίιιγη υπομονή ακόμα και πολύ πολύ επαφή με το μωρό σου και θα δεις ότι όλα θα φτιάξουν! Very Happy

12HELP AGAIN!!! Empty Απ: HELP AGAIN!!! Πεμ Δεκ 16, 2010 11:15 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
foulab έγραψε:Βρε κορίτσια ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!
Απλά ακούω και κάποιες άλλες που λένε πόσο εύκολα ήταν τα πράγματα και...τρελαίνομαι ! Μαζί με την εγκυμοσύνη που είχα να κοιμηθώ κάτι μήνες γιατί είχα αυπνίες και σηκωνόμουνα και στις 6.00 για δουλειά,αφήστε τα!!!!
Θα στρώσουν τα πράγματα έτσι??????????? Twisted Evil

να εισαι σιγουρη οτι αυτες οι αλλες που στα λενε αυτα ξεχασαν τα δικα τους γιατι περασε καιρος!!!κι εσυ θα τα ξεχασεις με τον καιρο!ολες τα περασαμε και τα περναμε ακομη!ειναι φυσικο να αισθανεσαι κουραση κ αγχος!αλλα ανεπαρκης να μην αισθανεσαι!απο τη στιγμη που το παιδακι σου χορταινει γαλα-αγαπη-αγκαλια καμια μανα δεν ειναι ανεπαρκης!!!!!!!!θα στρωσουν ολα γλυκια μου!ειναι μεχρι να βρειτε ο ενας το κουμπι του αλλου!μολις γινει αυτο θα ξυπνησεις ενα πρωι και θα νιωθεις σα να εισαι μανα απο 100 χρονια πριν!σα να μην ησουν ποτε χωρις αυτη την ψυχουλα στην αγκαλια σου!κοιτα να χαρεις καθε στιγμη γιατι ολες ειναι μοναδικες και δε ξαναγυρνουν!!!!φιλακια!

13HELP AGAIN!!! Empty Απ: HELP AGAIN!!! Πεμ Δεκ 16, 2010 2:53 pm

popi.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μην ανησυχείς κοπέλα μου, όλα θα στρώσουν. Μην ακούς τι λένε οι άλλοι, ίσως να τα λένε και από ζήλια. Όλες περάσαμε αυτή τη φάση αλλά είναι πολύ νωρίς και είναι λογικό να αισθάνεσαι έτσι. Ξαναλέω όμως:μην ακούς αυτά που σου λένε οι "καλοθελητές"! Εγώ έκανα το λάθος και άκουγα το μακρύ και το κοντό του καθενος...και τι έγινε;;; Θήλασα μόνο 20 μέρες αποκλειστικά αφού είχα πεπειστεί ότι δεν είμαι αρκετή για το μωρό μου, άλλες 20 με συμπλήρωμα και εκεί σταμάτησε, είχα μονίμως νευρα και κλάματα και όλα μου φταίγανε. Τι κατάλαβα;;; Χτυπάω το κεφάλι μου που άκουγα τους άλλους και όχι τον εαυτό μου... μη κάνεις το ίδιο λάθος! Είσαι πολύ φορτωμένη και όλα σου φαίνονται βουνό αλλά είναι πολύ καλύτερα απ'όσο δείχνουν!

14HELP AGAIN!!! Empty Απ: HELP AGAIN!!! Πεμ Δεκ 16, 2010 2:59 pm

ΘεονιΜ*

ΘεονιΜ*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω παλι με την σειρα μ νιωθω αχαριστη...ολες οι μανουλες περναμε απο φασεις τετοιες!ειναι που θελουμε να τα εχουμε τελεια ολα αλλα δεν μπορουμε να καταλαβουμε πως για να γινει αυτο πρεπει απλα να χαλαρωσουμε!?
Υπομονη καλη μου μανουλα..
Τα κλαματα δεν βγαινουν πουθενα..τα δοκιμασα στη δικη μ φαση..
"I love you I love you I love you

15HELP AGAIN!!! Empty Απ: HELP AGAIN!!! Σαβ Δεκ 18, 2010 10:07 am

foulab

foulab
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Πραγματικά ευχαριστώ και πάλι όλες σας!Δεν ξέρω τι άλλο να πω,χωρίς να σας ξέρω νιώθω ότι...σας ξέρω!Φιλάκια!!!!!!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

16HELP AGAIN!!! Empty Απ: HELP AGAIN!!! Σαβ Δεκ 18, 2010 10:11 am

linmak88

linmak88
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Θα ήταν καλύτρα να ρωτήσεις το γιατρό σου μήπως το γάλα σου είναι αδύναμο και δεν χορταίνει το μωρό! Ψάξτο! HELP AGAIN!!! 401147 HELP AGAIN!!! 446177

17HELP AGAIN!!! Empty Απ: HELP AGAIN!!! Σαβ Δεκ 18, 2010 11:51 am

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
linmak88 έγραψε:Θα ήταν καλύτρα να ρωτήσεις το γιατρό σου μήπως το γάλα σου είναι αδύναμο και δεν χορταίνει το μωρό! Ψάξτο! HELP AGAIN!!! 401147 HELP AGAIN!!! 446177

Συγνωμη που παρεμβαινω αλλα να ξεκαθαρισω οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ αδυναμο γαλα.Δεν ισχυει κατι τετοιο.Ολες οι μανουλες εχουν ακριβως το ιδιο γαλα!
Την ιδια συσταση και ειναι το πλεον θρεπτικο και καλυτερο ολων.Μην επιτρεψεις κανεναν να σε πεισει για το αντιθετο γιατι δεν ισχυει και θα σε κανει απλα να αποπροσανατολιστεις και να αποθηλασεις.

18HELP AGAIN!!! Empty Απ: HELP AGAIN!!! Σαβ Δεκ 18, 2010 12:02 pm

pipika


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
οι κολικοι και τα δοντια ειναι φασεις που πεφτει ξενυχτι κ ειναι λογικο να πελαγωνεις κ εγω 2 παιδια εχωκαι τωρα που χουμε τα δοντια του μικρου ειμαι ενα ζομπι. Λοιπον κοιτα στους κολικους μπορεις να βοηθησεις το μωρο σου εφοσον θηλαζεις να δεις μηπως καποια φαγητα ρε παιδι μου που τρως το πειραζουν γενικως υποπτα ειναι γαλακτοκομικα(αγελαδινα),καφεινη,μπαχαρικα ομως οχι απαραιτητα καθε μωρο ειναι διαφορετικο. Το μητρικο γαλα ειναι φαρμακο παντως να το ξερεις και επισης μπορεις να θηλαζεις ξαπλα και να παιρνεις καναν υπνακο. Κ εγω οταν ημουν στη φαση σου μου φαινοταν βουνο τωρα απλα λεω ε θα περασει μωρε, κοιτα μεγαλωνουν γρηγορα θα δεις ,πηγαινε το καμια βολτα ,φορα το στο σλινγκ αν εχεις βοηθαει πολυ στους παλιοκολικους

Οταν εχεις ενα μωρακι να κλαιει απαρηγορητο εννοειται φρικαρεις μη φοβασαι καταλαβαινουμε τα περασαμε κ εμεις!!!!!

αντε κουραγιο καλα αναθρεματα

http://distortedwonderland.blogspot.com

19HELP AGAIN!!! Empty Απ: HELP AGAIN!!! Σαβ Δεκ 18, 2010 1:29 pm

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μην στεναχωριέσαι φάση είναι και θα περάσει πολύ γρήγορα θα δείς!!
Και εγώ όταν ήμουν λεχώνα αισθανόμουν τόσο κουρασμένη και φοβισμένη που παραλίγο να με γυρίσει σε κατάθλιψη το μωράκι μου ήταν πολύ ανήσυχο και εγώ είχα πάθει μόλυνση στην καισαρική με αποτέλεσμα να είμαι όλη μέρα με φάρμακα και τουλάχιστον 2 φορές την εβδομάδα στο νοσοκομείο για να με παρακολουθεί ο γιατρός μου, και βοήθεια απο κανέναν η μαμά μου δουλεύει όλη μέρα και ο άντρας μου φεύγει απο τις 3ης τα ξημερώματα μέχρι τις 5 το απόγευμα της επομένης η μόνη που μένει κοντά είναι μία θεία του άντρα μου που ερχόταν κάθε μέρα και αντί να με βοηθήσει λίγο με το μωρό απαιτούσε καφέ και μου έκανε και κριτική του τύπου τι μάνα είσαι εσύ που κουράστηκες τόσο εύκολα.
Τώρα κλείνουμε τους 5 μήνες και σε πληροφορώ οτι τα είχα ξεχάσει όλα τα θυμήθηκα γιατί διάβασα το ποστ σου κοιμόμαστε όλη την νύχτα και το μεσημέρι και όλη την άλλη μέρα είμαστε όλο αγκού και χαμόγελα γι αυτό σου λέω κρατάει λίγο μην το βάζεις κάτω σε λίγο καιρό δεν θα θυμάσαι τίποτα!!!!

20HELP AGAIN!!! Empty Απ: HELP AGAIN!!! Σαβ Δεκ 18, 2010 1:45 pm

κελλυ1


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μια απο τα ιδια και εγω ο μπεμπης 5 μηνων και εχει το πολυ 10 μερες που κοιμαται το βραδυ.ειχαμε κολικους μεχρι 4 μηνων κοιμομασταν κατα τις 5¨30 το πρωι και τον τελευταιο μηνα 2¨30 τα νευρα μου κουρελια και οι δουλειες και οι υποχρεωσεις να μην τελειωνουν.ξερω ομως οτι θα περασει γιατι το εχω ξαναζησει και προσπαθω να μην το σκεφτομαι

21HELP AGAIN!!! Empty Απ: HELP AGAIN!!! Κυρ Δεκ 19, 2010 5:05 am

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
selini-giorgos έγραψε:
linmak88 έγραψε:Θα ήταν καλύτρα να ρωτήσεις το γιατρό σου μήπως το γάλα σου είναι αδύναμο και δεν χορταίνει το μωρό! Ψάξτο! HELP AGAIN!!! 401147 HELP AGAIN!!! 446177

Συγνωμη που παρεμβαινω αλλα να ξεκαθαρισω οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ αδυναμο γαλα.Δεν ισχυει κατι τετοιο.Ολες οι μανουλες εχουν ακριβως το ιδιο γαλα!
Την ιδια συσταση και ειναι το πλεον θρεπτικο και καλυτερο ολων.Μην επιτρεψεις κανεναν να σε πεισει για το αντιθετο γιατι δεν ισχυει και θα σε κανει απλα να αποπροσανατολιστεις και να αποθηλασεις.
ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΤΕ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ[ΕΙΡΗΝΙΚΑ ΠΑΝΤΑ]ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΤΡΙΚΑ ΓΑΛΑΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ ΖΩΗΣ ,ΝΑ ΔΙΑΤΡΕΦΟΝΤΑΙ ΟΛΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ,ΚΤΛ.Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΞΑΔΕΡΦΗ ΗΛΕΓΞΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΗΣ[ΓΙΑΤΡΟΣ Η ΙΔΙΑ] ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΗΤΑΝ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΑΝΕΠΑΡΚΕΣ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΟΙ ΤΡΥΠΙΤΣΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΗΤΑΝ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΚΛΕΙΣΤΕΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΞΕΡΧΕΤΑΙ Η ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΓΑΛΑΚΤΟΣ.ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΕ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ ΥΠΕΦΕΡΕ ΤΡΟΜΕΡΑ.ΑΣ ΜΗΝ ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ.ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΥΠΟ ΤΙΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΟΜΩΣ.

22HELP AGAIN!!! Empty Απ: HELP AGAIN!!! Κυρ Δεκ 19, 2010 6:18 am

ΘεονιΜ*

ΘεονιΜ*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και εγω με ολο τον σεβασμο δεν πιστευω πως ειναι το ιδιο παντα κ το ιδιο σε ολες..με βαση τη δικη μου εμπειρια και αλλων που εχω ακουσει!Αλλα εγω αν δεχτω πως ειχα γαλα και ηταν και θρεπτικο..πως η μικρη μου δεν επερνε το επιθυμητο βαρος?!μιλαμε οτι επαιρνε πολυ λιγοτερο βαρος απο οτι θα επρεπε..τρικαλος ο θηλασμος αλλα παιζουν πολλα ρολο απο οτι εχω καταλαβει..

23HELP AGAIN!!! Empty Απ: HELP AGAIN!!! Κυρ Δεκ 19, 2010 6:39 am

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αυτη ειναι η συσταση του μητρικου γαλακτος
http://www.thilasmos.gr/mitriko%20gala.htm
Μια ερωτηση το αγελαδινο γαλα που προμηθευεστε το πηρατε απο μια συγκεκριμενη αγελαδα που ειχε ''καλο'' γαλα ενω καποιες αλλες μανουλες εχουν παρει γαλα απο αγελαδα που δεν ειχε ''καλο'' γαλα?
Η συσταση του μητρικου γαλακτος ειναι ΙΔΙΑ σε ολες τις μανουλες,σ'αυτες που πεθαινουν απο την πεινα στην αφρικη και τρεφουν τα παιδια τους με το γαλα τους και σ'αυτες που τρωνε τα καλυτερα.Αν δεν γνωριζεται επηστιμονικα τεκμηριωμενα καλυτερα να μην αναφερεστε με τοση σιγουρια γιατι αποποροσανατολιζεται νεες μανουλες που δεν γνωριζουν.Διαβαστε καλα,ενημερωθειτε,ρωτηστε εξειδικευμενους ανθρωπους και μην υποθετετε πραγματα που δεν ανηκουν στην πραγματικοτητα.

24HELP AGAIN!!! Empty Απ: HELP AGAIN!!! Κυρ Δεκ 19, 2010 6:43 am

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΘεονιΜ* έγραψε:και εγω με ολο τον σεβασμο δεν πιστευω πως ειναι το ιδιο παντα κ το ιδιο σε ολες..με βαση τη δικη μου εμπειρια και αλλων που εχω ακουσει!Αλλα εγω αν δεχτω πως ειχα γαλα και ηταν και θρεπτικο..πως η μικρη μου δεν επερνε το επιθυμητο βαρος?!μιλαμε οτι επαιρνε πολυ λιγοτερο βαρος απο οτι θα επρεπε..τρικαλος ο θηλασμος αλλα παιζουν πολλα ρολο απο οτι εχω καταλαβει..

Κατα πασα πιθανοτητα να ειχες υπερπαραγωγη και οταν συμβαινει αυτο το βρεφος παιρνει συνηθως το πρωτο γαλα που δεν ειναι το λιπαρο και δεν ανεβαζει βαρος.Κοινως ειχες φυσικα ΚΑΛΟ ΓΑΛΑ απλα επρεπε να ρυθμισεις την παραγωγη σου.Επρεπε να απευθυνθεις σε ειδικο συμβουλο θηλασμου.

25HELP AGAIN!!! Empty Απ: HELP AGAIN!!! Κυρ Δεκ 19, 2010 7:02 am

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν εχω γαλα?
http://thilasmos.wordpress.com/2010/11/27/%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CE%AD%CF%87%CF%89-%CE%B3%CE%AC%CE%BB%CE%B1-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%AD%CF%84%CF%83%CE%B9/

Να σημειωσω οτι εξαιτιας κακης διατροφης ισως στο γαλα παρατηρηθει ελαχιστη μειωση κοινως εχει να κανει με την παραγωγη και οχι με την συσταση.Δεν χαλαει κοριτσια!Δεν ξινιζει!!! Laughing

Διαβαστε και αυτο.
http://www.pediatros-thes.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=144&Itemid=177

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις