Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
81 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 81 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: HELP AGAIN!!! Δευ Δεκ 20, 2010 3:49 am

ΘεονιΜ*

ΘεονιΜ*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Συμφωνω για την παραπληροφορηση..ειναι οτι χειροτερο..αλλα ας ξεκαθαρισουμε πως μια μανουλα και μια υποψηφια μανουλα εχουν μονο μεσο για να πληροφορηθουν σχετικα με τον θηλασμο το internet {και καποια βιβλια}... και εγω προσωπικα ειμαι και λιγο ασχετη δεν μπορω να ξεχωρισω ποια site ειναι αληθεινα και ποια εχουν ψευδη στοιχεια οποτε ειναι λιγο δυσκολο να εμπιστευτω.....!!!
Το εχω πει παλι ..αν με αξιώσει ο Θεος και κανω αλλο παιδακι γιατι μονη μου δεν θα το επιδιώξω θα το ψαξω πολυυυ ωστε να ενημερωθω σωστα και δεν θα διστασω να ''παρω'' καποια βοηθεια απο ειδικο..αρκει να ξερω πως θα ειναι ειδικος του θηλασμου και οχι καποιος σχετικος/ασχετος...Θα επρεπε να ειναι γνωστοι αυτοι οι ειδικοι οπως ειναι και οι παιδιατροι και οι λοιποί ..Δεν γνωριζει ο κοσμος που πρεπει να απευθυνθει..ουτε αν υπαρχουν ειδικοι ή οχι..Εχω μαθει να βασιζομαι στη λογικη για να βγαζω συμπερασματα και σιγουρα για να υπαρχει τεστ για να δεις αν ειναι θρεπτικο το γαλα..μαλλον δεν θα ειναι ιδιο σε ολες τις μανουλες.

27HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: HELP AGAIN!!! Δευ Δεκ 20, 2010 4:19 am

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Test για να δεις αν ειναι θρεπτικο το γαλα?????????Μπορεις να μου πεις ποιο ειναι αυτο το τεστ και που μπορεις να το κανεις? Shocked Shocked Shocked Shocked
Εσυ η' οποιος το εκανε ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ.
Ειλικρινα δεν μπορω να ακουω πραγματα που δεν αντιστοιχουν στην πραγματικοτητα.Και δεν μου φτανει να μου πει μια ελληνιδα μανα που βρηκε ''τροπο'' ελενξε το γαλα της,βρηκε οτι ηταν ανεπαρκες(????) και να προσπαθει να αντικρουσει τις χιλιαδες ερευνες που εχουν γινει απο παιδιατρικες ακαδημιες ολου του κοσμου.Ειναι πραγματικα λυπηρο...καλυτερα ας πει δεν ηθελα να θηλασω,αυτο ειναι σεβαστο.

28HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: HELP AGAIN!!! Δευ Δεκ 20, 2010 4:41 am

ΘεονιΜ*

ΘεονιΜ*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
selini-giorgos έγραψε:Test για να δεις αν ειναι θρεπτικο το γαλα?????????Μπορεις να μου πεις ποιο ειναι αυτο το τεστ και που μπορεις να το κανεις? Shocked Shocked Shocked Shocked
Εσυ η' οποιος το εκανε ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ.
Ειλικρινα δεν μπορω να ακουω πραγματα που δεν αντιστοιχουν στην πραγματικοτητα.Και δεν μου φτανει να μου πει μια ελληνιδα μανα που βρηκε ''τροπο'' ελενξε το γαλα της,βρηκε οτι ηταν ανεπαρκες(????) και να προσπαθει να αντικρουσει τις χιλιαδες ερευνες που εχουν γινει απο παιδιατρικες ακαδημιες ολου του κοσμου.Ειναι πραγματικα λυπηρο...καλυτερα ας πει δεν ηθελα να θηλασω,αυτο ειναι σεβαστο.

δεν το εχω κανει πραγματικα δεν ξερω αν ισχυει αλλα Μου εχουν πει οτι γινετε με γαλα απο το στηθος σου σε μικροβιολογικα εργαστηρια... για την ακριβεια το εχει κανει μια γνωστη μου αλλα δεν την ρωτησα λεπτομερειες γιατι δεν με ενδιεφερε τοτε..δεν εψαξα οταν μου χρειαστηκε και τους λογους τους εχω πει σε αλλο θεμα..παντως selini-giorgos με ολο τον σεβασμο δεν ερχονται σε ολες τις μανουλες το ιδιο με τον θηλασμο και τα τυχον προβληματα..μπορει σε μενα να ετυχε αυτο σε αλλη να ετυχε το ιδιο και να το ξεπερασε πιο ευκολα..παιζουν πολλα ρολο.και κυριως οι πληροφοριες που συλεγεις/απο οπου και αν ειναι αυτες!

29HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: HELP AGAIN!!! Δευ Δεκ 20, 2010 4:51 am

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Υπαρχουν μανουλες που ΔΕΝ ηθελαν να θηλασουν,μανουλες που ηθελαν να θηλασουν λιγο,μανουλες που δεν ηξεραν να θηλασουν,μανουλες που συμβουλευτηκαν λαθος,μανουλες που επελεξαν για αλλους λογους να μην θηλασουν.Ομως ΔΕΝ υπαρχουν μανουλες που ΔΕΝ εχουν γαλα οπως οι περισσοτερες ισχυριζονται καθοτι ειναι σπανιο ορμονικο προβλημα και συμβαινει σε λιγες εως ελαχιστες εξαιρεσεις.Και ΔΕΝ υπαρχει μανουλα που δεν εχει ΚΑΛΟ γαλα.
Δεν τα λεω εγω...Αλλα συμβουλοι θηλασμου,παιδιατροι που υποστηριζουν τον θηλασμο,η αμερικανικη παιδιατρικη ακαδημια.Οχι η μαμα μου,θεια μου,φιλη μου,συμπεθερα,πεθερα και οποια αλλη εχει μια λαθος εντυπωση και γνωση.
Δεν ειναι σκοπος μου να πεισω καποιον καθοτι δεν εχω κατι να κερδισω.Θελω ομως να ενημερωσω οσο μπορω οποια μανουλα θελει,γιατι τελικα υπαρχει μεγαλη παραπληροφορηση στο θεμα.

30HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: HELP AGAIN!!! Δευ Δεκ 20, 2010 6:46 am

ΘεονιΜ*

ΘεονιΜ*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Συμφωνω.Δεν λεω σε καμια περιπτωση οτι δεν εχεις καλη ενημερωση οτι δεν το εχεις ψαξει,φαινετε άλλωστε.καλο ειναι οτι ξερουμε με σιγουρια να το λεμε και να ρωταμε οτι αποριες εχουμε..γι'αυτο αντιπαραθετω για να λυσω καποιες αποριες!

31HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: HELP AGAIN!!! Δευ Δεκ 20, 2010 6:53 am

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Θεονι μου σε καμμια περιπτωση δεν μου αρεσει να ερχομαι σε αντιπαραθεση και για κανεναν λογο.Θα προτιμουσα να απαντω ΑΝ γνωριζω σε ερωτησεις και οχι να προσπαθω να σωσω αν θελεις λαθανσμενες πληροφοριες για ενα θεμα ηδη καμενο απο παραπληροφορηση οπως ειναι ο θηλασμος και το πλεον θρεπτικοτερο ολων γαλα,το μητρικο.
PEACE!

32HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: HELP AGAIN!!! Δευ Δεκ 20, 2010 7:10 am

ΘεονιΜ*

ΘεονιΜ*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
selini-giorgos έγραψε:Θεονι μου σε καμμια περιπτωση δεν μου αρεσει να ερχομαι σε αντιπαραθεση και για κανεναν λογο.Θα προτιμουσα να απαντω ΑΝ γνωριζω σε ερωτησεις και οχι να προσπαθω να σωσω αν θελεις λαθανσμενες πληροφοριες για ενα θεμα ηδη καμενο απο παραπληροφορηση οπως ειναι ο θηλασμος και το πλεον θρεπτικοτερο ολων γαλα,το μητρικο.
PEACE!
αλιμονο...αντιπαραθεση με την καλη εννοια...

33HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: HELP AGAIN!!! Δευ Δεκ 20, 2010 7:19 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μιμή έγραψε:
selini-giorgos έγραψε:
linmak88 έγραψε:Θα ήταν καλύτρα να ρωτήσεις το γιατρό σου μήπως το γάλα σου είναι αδύναμο και δεν χορταίνει το μωρό! Ψάξτο! HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 401147 HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 446177

Συγνωμη που παρεμβαινω αλλα να ξεκαθαρισω οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ αδυναμο γαλα.Δεν ισχυει κατι τετοιο.Ολες οι μανουλες εχουν ακριβως το ιδιο γαλα!
Την ιδια συσταση και ειναι το πλεον θρεπτικο και καλυτερο ολων.Μην επιτρεψεις κανεναν να σε πεισει για το αντιθετο γιατι δεν ισχυει και θα σε κανει απλα να αποπροσανατολιστεις και να αποθηλασεις.
ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΤΕ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ[ΕΙΡΗΝΙΚΑ ΠΑΝΤΑ]ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΤΡΙΚΑ ΓΑΛΑΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ ΖΩΗΣ ,ΝΑ ΔΙΑΤΡΕΦΟΝΤΑΙ ΟΛΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ,ΚΤΛ.Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΞΑΔΕΡΦΗ ΗΛΕΓΞΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΗΣ[ΓΙΑΤΡΟΣ Η ΙΔΙΑ] ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΗΤΑΝ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΑΝΕΠΑΡΚΕΣ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΟΙ ΤΡΥΠΙΤΣΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΗΤΑΝ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΚΛΕΙΣΤΕΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΞΕΡΧΕΤΑΙ Η ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΓΑΛΑΚΤΟΣ.ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΕ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ ΥΠΕΦΕΡΕ ΤΡΟΜΕΡΑ.ΑΣ ΜΗΝ ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ.ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΥΠΟ ΤΙΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΟΜΩΣ.

Στην πρώτη ευκαιρία ρώτα την ξαδέρφη σου πώς ακριβώς λέγεται αυτό το τεστ... Κι αν πάρεις απάντηση γράψε μου!
Το παράδειγμα της selini-giorgos με την αγελάδα είναι νομίζω πολύ καλό επιχείρημα.
Έχει γίνει έντονη πλύση εγκεφάλου σε όλες μας όσον αφορά το θηλασμό και γι'αυτό πιστεύουμε αυτούς τους μύθους. Τα τελευταία χρόνια γίνεται προσπάθεια αντιστροφής του κλίματος αλλά δεν είναι εύκολο.

Όσο για το ποιοι είναι οι σύμβουλοι θηλασμού και γιατί δεν εμφανίζονται για να τους μάθουμε, περιμένατε να διαφημίζονται στην τηλεόραση? Όποιος ψάχνει βρίσκει.

34HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: HELP AGAIN!!! Δευ Δεκ 20, 2010 7:58 am

ΘεονιΜ*

ΘεονιΜ*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Rinoula έγραψε:Όσο για το ποιοι είναι οι σύμβουλοι θηλασμού και γιατί δεν εμφανίζονται για να τους μάθουμε, περιμένατε να διαφημίζονται στην τηλεόραση? Όποιος ψάχνει βρίσκει.
Αν δεν ξερει οτι υπαρχουν..πως θα ψαξει καλη μου Ρινουλα?Και γιατι οχι..να βγει..η δουλεια τους ειναι ο ΘΗΛΑΣΜΟ΅ας τον προωθησουν!!! Wink με αυτη την εννοια μιλησ α! HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 315810

35HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: HELP AGAIN!!! Δευ Δεκ 20, 2010 8:09 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΘεονιΜ* έγραψε:
Rinoula έγραψε:Όσο για το ποιοι είναι οι σύμβουλοι θηλασμού και γιατί δεν εμφανίζονται για να τους μάθουμε, περιμένατε να διαφημίζονται στην τηλεόραση? Όποιος ψάχνει βρίσκει.
Αν δεν ξερει οτι υπαρχουν..πως θα ψαξει καλη μου Ρινουλα?Και γιατι οχι..να βγει..η δουλεια τους ειναι ο ΘΗΛΑΣΜΟ΅ας τον προωθησουν!!! Wink με αυτη την εννοια μιλησ α! HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 315810

Καταρχην γιατί χρειάζονται πολλλλλλάαααα λεφτά για να διαφημιστείς στην τηλεόραση και γενικά στα ΜΜΕ.

Έπειτα όποια μαμά θέλει να ενημερωθεί για το θηλασμό και ειδικά αν έχει πρόσβαση στο ίντερνετ εύκολα μαθαίνει ότι υπάρχουν. Έστω το Σύνδεσμο Θηλασμού (La Leche League) κάπου θα τον πετύχει. Με μια απλή αναζήτηση στο Google παίρνεις ένα σωρο πληροφορίες.

Όταν είσαι λεχώνα είναι δύσκολο να μην επηρρεαστείς από τις λάθος πληροφορίες του παιδιάτρου ή ακόμα κα της μαίας σου. Όσο πιο πολλά ξέρεις από πριν, τόσο περισσότερα τα "όπλα" σου, τουλάχιστον απέναντι στις πιο μεγάλες χοντράδες που θα σου πουν... Αλλά μη περιμένουμε να μας πληροφορουν οι άλλοι, πρέπει κι εμείς να ψάχνουμε! I love you flower

36HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: HELP AGAIN!!! Δευ Δεκ 20, 2010 9:10 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
foulab πως πανε τα πραγματα?εχεις ηρεμησει καθολου?

37HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: HELP AGAIN!!! Δευ Δεκ 20, 2010 9:30 am

Νικολέττα

Νικολέττα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΘεονιΜ* έγραψε:
Rinoula έγραψε:
Όσο για το ποιοι είναι οι σύμβουλοι θηλασμού και γιατί δεν εμφανίζονται για να τους μάθουμε, περιμένατε να διαφημίζονται στην τηλεόραση? Όποιος ψάχνει βρίσκει.


Αν δεν ξερει οτι υπαρχουν..πως θα ψαξει καλη μου Ρινουλα?Και γιατι οχι..να βγει..η δουλεια τους ειναι ο ΘΗΛΑΣΜΟ΅ας τον προωθησουν!!! με αυτη την εννοια μιλησ α!


Καταρχην γιατί χρειάζονται πολλλλλλάαααα λεφτά για να διαφημιστείς στην τηλεόραση και γενικά στα ΜΜΕ.

Έπειτα όποια μαμά θέλει να ενημερωθεί για το θηλασμό και ειδικά αν έχει πρόσβαση στο ίντερνετ εύκολα μαθαίνει ότι υπάρχουν. Έστω το Σύνδεσμο Θηλασμού (La Leche League) κάπου θα τον πετύχει. Με μια απλή αναζήτηση στο Google παίρνεις ένα σωρο πληροφορίες.

Όταν είσαι λεχώνα είναι δύσκολο να μην επηρρεαστείς από τις λάθος πληροφορίες του παιδιάτρου ή ακόμα κα της μαίας σου. Όσο πιο πολλά ξέρεις από πριν, τόσο περισσότερα τα "όπλα" σου, τουλάχιστον απέναντι στις πιο μεγάλες χοντράδες που θα σου πουν... Αλλά μη περιμένουμε να μας πληροφορουν οι άλλοι, πρέπει κι εμείς να ψάχνουμε!

Rinoula, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!

Εχω κουραστεί να ακούω τους ανθρώπους να αποποιούνται τις ευθύνες τους λέγοντας "δεν μου είπανε, δεν μου έδειξαν" κτλ

Πως είναι δυνατόν να φταίνε πάντα οι άλλοι??

Δηλαδή για το οτι δεν θηλάσαμε πχ, φταίνε οι σύμβουλοι θηλασμού που δεν διαφήμισαν σωστα τους εαυτούς τους και το θηλασμό??

οπως είναι δικαίωμα της κάθε γυναίκας να θηλάσει, είναι και το να ΜΗ θηλάσει-είναι επιλογή της και οχι θέμα "κακού" η "καλου" γάλακτος!!!

*selini-giorgos, τέλειο το παράδειγμα με τις αγελάδες!!! Laughing


foulab, γιατί εισαι ολη μέρα στο πόδι???

38HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: HELP AGAIN!!! Δευ Δεκ 20, 2010 9:40 am

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μου φαινεται παραλογο οταν ξερω οτι μια γυναικα αν θελει να αγορασει μια τσαντα,ενα παπουτσι θα ξεκοκαλισει την αγορα για να βρει αυτο που θελει και αμα θελει να θηλασει το μωρο της δεν μπαινει στην διαδικασια να ψαξει,ρωτησει,μαθει.
Μια γυναικα ολα τα μπορει...αρκει να θελει. Wink
Οντως foulab δεν εχουμε νεα σου...

39HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: HELP AGAIN!!! Δευ Δεκ 20, 2010 9:42 am

ΘεονιΜ*

ΘεονιΜ*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Νικολέττα έγραψε:Rinoula, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!

Εχω κουραστεί να ακούω τους ανθρώπους να αποποιούνται τις ευθύνες τους λέγοντας "δεν μου είπανε, δεν μου έδειξαν" κτλ

Πως είναι δυνατόν να φταίνε πάντα οι άλλοι??

Δηλαδή για το οτι δεν θηλάσαμε πχ, φταίνε οι σύμβουλοι θηλασμού που δεν διαφήμισαν σωστα τους εαυτούς τους και το θηλασμό??

Μα ρε κοριτσια χαλαρωστε λιγακι..δεν λεω πως φταινε οι αλλοι..προς Θεου...αλλα το οτι θελουμε να θηλασουμε δεν σημαινει πως πρεπει να το σπουδασουμε...μιλαμε οτι πρεπει να εχεις απιστευτα πολλες γνωσεις για να το κανεις,δεν ειναι ευκολο..αρα πρεπει να υπαρχει καποιος ειδικος για να σ πει...και συγνωμη δεν ηξερα πως υπαρχει ειδικος αλλα ηθελα πολυ να θηλασω και μονο εγω ξερ τι προσπαθεια εκανα για να το πετυχω ετσω τους 3 μηνες που το εκανα αποκλειστικα.....Συν το οτι ρωτησα στο νοσοκομειο ποιος ειναι ειδικος σε θεματα θηλασμου και μου ειπαν δεν υπαρχει.......και συγνωμη και παλι αλλα εχουμε ξεφυγει απο το θεμα
with love
HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 379767 HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 315810 HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 379767

40HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: HELP AGAIN!!! Δευ Δεκ 20, 2010 12:39 pm

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΘεονιΜ* έγραψε:
Νικολέττα έγραψε:Rinoula, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!

Εχω κουραστεί να ακούω τους ανθρώπους να αποποιούνται τις ευθύνες τους λέγοντας "δεν μου είπανε, δεν μου έδειξαν" κτλ

Πως είναι δυνατόν να φταίνε πάντα οι άλλοι??

Δηλαδή για το οτι δεν θηλάσαμε πχ, φταίνε οι σύμβουλοι θηλασμού που δεν διαφήμισαν σωστα τους εαυτούς τους και το θηλασμό??

Μα ρε κοριτσια χαλαρωστε λιγακι..δεν λεω πως φταινε οι αλλοι..προς Θεου...αλλα το οτι θελουμε να θηλασουμε δεν σημαινει πως πρεπει να το σπουδασουμε...μιλαμε οτι πρεπει να εχεις απιστευτα πολλες γνωσεις για να το κανεις,δεν ειναι ευκολο..αρα πρεπει να υπαρχει καποιος ειδικος για να σ πει...και συγνωμη δεν ηξερα πως υπαρχει ειδικος αλλα ηθελα πολυ να θηλασω και μονο εγω ξερ τι προσπαθεια εκανα για να το πετυχω ετσω τους 3 μηνες που το εκανα αποκλειστικα.....Συν το οτι ρωτησα στο νοσοκομειο ποιος ειναι ειδικος σε θεματα θηλασμου και μου ειπαν δεν υπαρχει.......και συγνωμη και παλι αλλα εχουμε ξεφυγει απο το θεμα
with love
HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 379767 HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 315810 HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 379767

Μα δεν είπε κανείς ότι δεν ήθελες ή δεν προσπάθησες. Νόμιζα ότι η συζήτηση ήταν φιλοσοφικής φύσεως και ότι δε μιλούσαμε για το αν προσπάθησες ή όχι εσύ. Κρίμα που ενώ κατάφερες να θηλάσεις αποκλειστικά 3 μήνες (έφαγες δηλαδή όλο το αγγούρι), πάνω που θα γίνονταν όλα πιο εύκολα σταμάτησες... Αλλά δεν είναι καλύτερα άλλες μανούλες να πάρουν κάποιες πληροφορίες από αυτά που λέμε? Ώστε εκείνες να ξέρουν ότι υπάρχει ειδικός και πώς θα τον βρουν?
Και για την ιστορία, δεν επισκέφτηκα σύμβουλο θηλασμού, έμαθα από βιβλία και από το ίντερνετ τι να κάνω για να θηλάσω. Σίγουρα πρέπει να ξέρεις αρκετά πραγματάκια για να θηλάσεις, δεν αντιλέγω καθόλου, αλλά αυτό που λέω είναι ότι μπορείς να μάθεις με διάφορους τροπους. Αυτά. Ελπίζω να μη χαλάμε τις καρδιες μας!! HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 417472 HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 688264

41HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: HELP AGAIN!!! Δευ Δεκ 20, 2010 1:05 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η ουσια ειναι να μπορει να επιλεξει η ιδια η γυναικα αν θα θηλασει ή οχι,και για να γινει αυτο οπως με ολα τα αλλα πραγματα στη ζωη πρεπει να γνωριζεις τι επιλεγεις και τι απορριπτεις.Πλεον ειμαστε σε ενα σημειο οπου δεν επιλεγουμε με βαση την επιθυμια μας αλλα αναγκαζομαστε να απορριψουμε γιατι δεν γνωριζουμε. Η διαφορα μας σημερα με το παρελθον οπου οι Ελληνιδες γιαγιαδες μας θηλαζαν ειναι οτι δεν ειχαν να ανταγωνιστουν το εμποριο γαλακτος. Δεν υπηρχε δυσφημηση εμμεση -γιατι υπαρχει...- του θηλασμου, δεν ηταν θεμα των παιδιατρων ο θηλασμος -ηξεραν οτι με την γεννα ερχεται κ ο θηλασμος, ζουσαν ενα διαφορετικο στυλ ζωης κ μπορουσαν να εχουν πληροφορηση απο την γειτονισα,την μανα τους και οποια αλλη εμπειρη γυναικα ηταν στο περιβαλλον τους,κ μονο βλεποντας απο παιδια αλλες γυναικες να θηλαζουν αποκτουσαν γνωση. Δεν πιστευω οτι ειναι κατι που πρεπει να το σπουδασεις ,και ο θηλασμος και η μετεπειτα διατροδη των παιδιων μας,η εκπαιδευση τους,η αγωγη τους γενικοτερα θελουν ψαξιμο..ειναι πολλες οι ευκολιες (και ολες καταληγουν στο κερδος εις βαρος μας),αυτες οι ευκολιες μας αποπροσανατολιζουν.

τελικα foulab εισαι καπως καλυτερα? Very Happy

42HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: HELP AGAIN!!! Δευ Δεκ 20, 2010 2:25 pm

ΘεονιΜ*

ΘεονιΜ*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Rinoula έγραψε:Μα δεν είπε κανείς ότι δεν ήθελες ή δεν προσπάθησες. Νόμιζα ότι η συζήτηση ήταν φιλοσοφικής φύσεως και ότι δε μιλούσαμε για το αν προσπάθησες ή όχι εσύ. Κρίμα που ενώ κατάφερες να θηλάσεις αποκλειστικά 3 μήνες (έφαγες δηλαδή όλο το αγγούρι), πάνω που θα γίνονταν όλα πιο εύκολα σταμάτησες... Αλλά δεν είναι καλύτερα άλλες μανούλες να πάρουν κάποιες πληροφορίες από αυτά που λέμε? Ώστε εκείνες να ξέρουν ότι υπάρχει ειδικός και πώς θα τον βρουν?
Και για την ιστορία, δεν επισκέφτηκα σύμβουλο θηλασμού, έμαθα από βιβλία και από το ίντερνετ τι να κάνω για να θηλάσω. Σίγουρα πρέπει να ξέρεις αρκετά πραγματάκια για να θηλάσεις, δεν αντιλέγω καθόλου, αλλά αυτό που λέω είναι ότι μπορείς να μάθεις με διάφορους τροπους. Αυτά. Ελπίζω να μη χαλάμε τις καρδιες μας!! HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 417472 HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 688264

Να χαλασουμε τις καρδιες μας?με τιποτα!!! εγω θελω τις γνωσεις/συμβουλες σας δεν ξερω αν φανηκε το αντιθετο..το internet ειναι εντελως απροσωπο και δεν μπορουμε πολλες φορες να καταλαβουμε πως μιλαει ο αλλος...
Ναι το εφαγα το αγγουρι και στο τελος κοντεψα να τρελαθω..ασε τα εχω πει σε αλλο θεμα μην λεω παντου τον πονο μου γιατι θα καταντησει κουραστικο.. Wink HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 215994

43HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: HELP AGAIN!!! Δευ Δεκ 20, 2010 3:21 pm

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ ΣΕΛΗΝΗ -ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΟΛΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΤΕΙΝΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΓΙΝΕΙ ΕΜΜΟΝΗ.ΚΙ ΕΓΩ ΘΗΛΑΣΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΨΥΧΩΣΗ ΠΙΑ.ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙΣ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΝΟΕΙΣ ΟΤΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΟΥΜΕ?ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΤΡΙΒΗ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ?ΟΠΟΥ ΔΕΙΣ ΘΕΜΑ ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΑΠΑΝΤΑΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑΑΠΑΝΤΑΣ.ΚΑΙ ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΤΥΠΙΕΣΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ.ΟΤΙ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΘΗΛΑΣΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ.ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ?ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΕΒΑΣΤΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ?ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ.ΑΥΤΕΣ ΕΣΥ ΤΙΣ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΤΡΕΠΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ.ΠΟΙΑ ΕΙΣΑΙ?ΟΛΑ ΤΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΙΑ? ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΙΔΕΑ ΤΙ ΠΕΡΑΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΡΑΦΕΡΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΙΚΡΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ?ΗΘΕΛΑ ΣΑΝ ΤΡΕΛΗ.ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΖΗΤΑΣ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ?ΝΑ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΓΕΛΑΔΕΣ ΕΠΙΛΕΓΟΥΝ ΤΙΣ ΠΙΟ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΕΣ-ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΝ ΣΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΩ.ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΕΛΑΔΙΝΟ ΓΑΛΑ ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ ΕΧΟΝΤΑΣ ΥΠΟΣΤΕΙ ΜΙΑΣ ΚΑΠΟΙΑΣ ΜΟΡΦΗΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ.ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΠΕΛΕΞΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΟΜΟΙΑΣΕΙΣ ΜΕ ΑΓΕΛΑΔΕΣ,ΟΙ ΑΓΕΛΑΔΕΣ ΔΕΝ ΑΠΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΟΥΣ ΘΗΛΑΣΜΟΥ.ΟΣΕΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΘΗΛΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΩΡΗΣΑ ΠΟΤΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΑΓΕΛΑΔΑ ΟΜΩΣ ,ΖΗΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΙΔΙΚΟΥΣ.ΚΑΙ ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΟΙ.ΟΤΑΝ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ.ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΘΗΛΑΣΟΥΝ ΑΣ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ .ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΕΓΚΛΗΜΑ ΠΙΑ.ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ΕΣΥ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑΣ.ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΟΛΛΗΜΑ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΤΕ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΕΙ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΕΣ ΠΑΡΑΠΟΜΠΕΣ ΤΗΣ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΘΗΛΑΣΜΟΥ.ΚΑΙ ΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΛΕΓΞΕΙΣ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΟΥ ΚΑΤΑ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΛΕΓΧΕΙΣ ΑΙΜΑ ΟΥΡΑ ΚΟΠΡΑΝΑ ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ ΠΟΤΑ ΤΡΟΦΙΜΑ ΚΤΛ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΑΞΙΖΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ

44HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: HELP AGAIN!!! Δευ Δεκ 20, 2010 8:16 pm

Νικολέττα

Νικολέττα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
...μιμή, βρίσκω πως ο θυμός σου είναι υπερβολικός...
προσωπικά δεν θεωρώ οτι η σελήνη-γιώργος προσέβαλε κανέναν με αυτά που έχει γράψει, ενώ εσύ παραφράζοντας κάποια απο τα λεγόμενά της μοιάζει σαν να προσπαθείς να δημιουργήσεις παρεξήγηση!

στο κάτω κάτω αφού κι εσύ λες οτι είναι "αυτονόητο πως ο θηλασμός είναι καταπληκτικός" γιατί σε ενοχλούν οι επανειλημμένες παραπομπές της Σελ-Γιωρ. σε θέματα θηλασμου??? Η κυκλοφορία τέτοιων άρθρων ίσως βοηθήσει πολλές νέες μανούλες να διαμορφώσουν μια πιο σφαιρική άποψη για το θέμα, ετσι δεν είναι??
flower PEACE I love you LOVE

45HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: HELP AGAIN!!! Δευ Δεκ 20, 2010 11:43 pm

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιμή είσαι εριστική για άλλη μια φορά. Μην παρεξηγείσαι γιατί δε μιλάμε για σένα, δεν καταλαβαίνω γιατί το παίρνεις προσωπικά.
Από τις αγελάδες αν διαλέγουν τις πιο παραγωγικές, είναι αυτές με το πιο πολύ γάλα και όχι με το πιο καλό. Η επεξεργασία που λες γίνεται σε όλο το γάλα και όχι σε κάποιων αγελάδων. Και δεν πάνε σε σύμβουλο θηλασμού γιατί όλες θηλάζουν.
Αφού μπορείς να ελέγξεις το γάλα σου, πες μου πώς λέγεται το τεστ! Πολύ απλά.
Ο καθένας γράφει σε όποια τόπικ γουστάρει. Κι εσύ γράφεις σε όλα τα θέματα θηλασμού και ξαναγράφεις, γιατί το κάνεις? ΄Οπως γράφεις εσύ, έτσι γράφουν κι οι άλλοι.

ΥΓ Για τις καινούργιες του ίντερνετ να πω ότι είναι αγένεια να γράφεις μόνο με κεφαλαία γιατί στη "γλώσσα" του Διαδικτύου τα κεφαλαία σημαίνουν ότι φωνάζεις...

46HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: HELP AGAIN!!! Δευ Δεκ 20, 2010 11:45 pm

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Mιμη γι αλλη μια φορα εισαι λαθος και σ=θα στο αποδειξω.Καταρχην να σου διευκρινησω πως ουτε ψυχωσεις εχω,ουτε ταμπου,ουτε κομπλεξ.Η γνωση μου πανω στο θεμα και η εμπειρια μου ειναι πολυ μεγαλυτερη απο την δικη σου και αυτο αυτοματα μου δινει το δικαιωμα να απανταω σε θεματα θηλασμου γιατι πολυ απλα θελω να βοηιθησω και ξερω πως να το κανω.Εσυ απο την αλλη αφου δεν εχεις την εμπειρια γιατι απαντας σε θεματα θηλασμου και αποπροσανατολιζεις?
Σου ξαναεξηγησα οτι σεβομαι τις γνωμες ολων ομως η δικη σου αποψη ειναι λανθασμενη πανω στο θεμα και οχι επειδη το λεω εγω αλλα επειδη ειναι!!!Πως να στο πω αντιστοιχει σε μυθους οι οποιοι απο πολλες ερευνες εχουν αποδειχτει πως ειναι απλα μυθοι και δεν ισχυουν.Και ναι οταν βλεπω μια λανθασμενη αντιληψη θα διορθωσω για να μην μπερδευτουν οι μανουλες που θηλαζουν,σου αρεσει δεν σου αρεσει.
Δεν ηξερα οτι επρεπε να παρω την αδεια σου η' οποιουδηποτε αλλου για να γραψω στο φορουμ Shocked
Και φυσικα δεν εχω προσβαλει κανεναν με τα λεγομενα σου αλλα απο μονη σου προσβληθηκεσ μονο απο τα δικα μου λεγομενα ενω ειπωθηκαν αντιστοιχες αποψεις σαν τις δικες μου και απο αλλους...μηπως εχειθς εσυ εμμονη μαζι μου??? Rolling Eyes

Τελοςνα σου διευκρινησω οτι θα συνεχισω να γραφω και να ''χτυπιεμαι'' οπως ειπες για τον θηλασμου γιατι θεωρω οτι οντως ειναι οτι καλυτερο θηλαζωντας 2 παιδια και γιατι ειμαι ΠΡΟΦΑΝΩΣ καλυτερα ενημερωμενη απο σενα.Δεν σε κατεκρινε κανεις να θηλασες η' οχι,μονη σου πιανεσαι και τσαντιζεσαι και δεν καταλαβαινω το γιατι.
Δεν εχω προσβαλει καμμια μανουλα,δεν εχω πιεσει καμμια να θηλασει,δεν εχω κατακρινει καμμια για οποια αποφαση εχει παρει γιατι πολυ απλα δεν ειναι δουλεια μου.Αλλα οποιος ρωταει σχετικα με θηλασμο θα απανταω.

Και βαλε ενα τελος στο διαδυκτιακο ξεμαλιασμα που θελεις με το ζορι να ξεκινησεις γιατι δεν θα συμμετασχω.
ΦΙΛΙΑ

47HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: HELP AGAIN!!! Τρι Δεκ 21, 2010 12:26 am

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
foulab έγραψε:Βρε κορίτσια ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!
Απλά ακούω και κάποιες άλλες που λένε πόσο εύκολα ήταν τα πράγματα και...τρελαίνομαι ! Μαζί με την εγκυμοσύνη που είχα να κοιμηθώ κάτι μήνες γιατί είχα αυπνίες και σηκωνόμουνα και στις 6.00 για δουλειά,αφήστε τα!!!!
Θα στρώσουν τα πράγματα έτσι??????????? Twisted Evil
καλημερα μανουλα και απο μενα αγαπη μου καλη κανε υπομονη και ολα θα περασουν ετσι ειναι στην αρχη.οσο για τις αλλες μανουλες που τους ερχονται ευκολα ειναι ο καθενας ποσες αντοχες εχε. για παραδειγμα εγω λεω ειχα πολυ καλη εγκυμοσυνη και δεν κουραστικα αλλα αυπνιες ειχα πονους ειχα η μεση το ποδι κτλ ηταν χαλια ομως ελεγα ολα καλα και ποτε δεν παραπονιομουν επισης και με το μωρο το ιδιο λεω εχω πολυ καλο μωρο ομως για ποσους μηνες ξυπνουσα ποσες φορες αλλα ελεγα υπαρχουν και χειροτερα οποτε μαρια πες δοξα ρο θεο και ολα θα περασουν. οποτε η συμβουλη μου ειναι να κανεις υπομονη ολα τα μωρακια στην αρχη ετσι ειναι. επισης ειμαστε και μεις νεες μανουλες και πολλες φορες πελαγονουμε και φρικαρουμε περισσοτερο. οσο για το αν χορταινει το μωρακι σου( το σκεφτομουν και γω αυτο και παθαινα καταθλιψη γιατι νομιζα οτι δεν χορταινε) ομως ηταν λαθος βαλε το μωρο στο στηθος και ολα θα περασουν και αυτο θα φαει οσο θελει.ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ φιλια πολλα και να χαιρεσαι το πιο μεγαλο δωρο που σου εστειλε ο θεος. και ολα συντομα θα περασουν ακι θα μπειτε στη σειρα σας

48HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: HELP AGAIN!!! Τρι Δεκ 21, 2010 3:14 am

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
selini-giorgos έγραψε:Mιμη γι αλλη μια φορα εισαι λαθος και σ=θα στο αποδειξω.Καταρχην να σου διευκρινησω πως ουτε ψυχωσεις εχω,ουτε ταμπου,ουτε κομπλεξ.Η γνωση μου πανω στο θεμα και η εμπειρια μου ειναι πολυ μεγαλυτερη απο την δικη σου και αυτο αυτοματα μου δινει το δικαιωμα να απανταω σε θεματα θηλασμου γιατι πολυ απλα θελω να βοηιθησω και ξερω πως να το κανω.Εσυ απο την αλλη αφου δεν εχεις την εμπειρια γιατι απαντας σε θεματα θηλασμου και αποπροσανατολιζεις?
Σου ξαναεξηγησα οτι σεβομαι τις γνωμες ολων ομως η δικη σου αποψη ειναι λανθασμενη πανω στο θεμα και οχι επειδη το λεω εγω αλλα επειδη ειναι!!!Πως να στο πω αντιστοιχει σε μυθους οι οποιοι απο πολλες ερευνες εχουν αποδειχτει πως ειναι απλα μυθοι και δεν ισχυουν.Και ναι οταν βλεπω μια λανθασμενη αντιληψη θα διορθωσω για να μην μπερδευτουν οι μανουλες που θηλαζουν,σου αρεσει δεν σου αρεσει.
Δεν ηξερα οτι επρεπε να παρω την αδεια σου η' οποιουδηποτε αλλου για να γραψω στο φορουμ Shocked
Και φυσικα δεν εχω προσβαλει κανεναν με τα λεγομενα σου αλλα απο μονη σου προσβληθηκεσ μονο απο τα δικα μου λεγομενα ενω ειπωθηκαν αντιστοιχες αποψεις σαν τις δικες μου και απο αλλους...μηπως εχειθς εσυ εμμονη μαζι μου??? Rolling Eyes

Τελοςνα σου διευκρινησω οτι θα συνεχισω να γραφω και να ''χτυπιεμαι'' οπως ειπες για τον θηλασμου γιατι θεωρω οτι οντως ειναι οτι καλυτερο θηλαζωντας 2 παιδια και γιατι ειμαι ΠΡΟΦΑΝΩΣ καλυτερα ενημερωμενη απο σενα.Δεν σε κατεκρινε κανεις να θηλασες η' οχι,μονη σου πιανεσαι και τσαντιζεσαι και δεν καταλαβαινω το γιατι.
Δεν εχω προσβαλει καμμια μανουλα,δεν εχω πιεσει καμμια να θηλασει,δεν εχω κατακρινει καμμια για οποια αποφαση εχει παρει γιατι πολυ απλα δεν ειναι δουλεια μου.Αλλα οποιος ρωταει σχετικα με θηλασμο θα απανταω.

Και βαλε ενα τελος στο διαδυκτιακο ξεμαλιασμα που θελεις με το ζορι να ξεκινησεις γιατι δεν θα συμμετασχω.
ΦΙΛΙΑ
ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΗ.ΕΣΥ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΗ!!!!!ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΙΔΕΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ?ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΦΤΑΝΟΥΝ ΟΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ?ΟΙ ΦΡΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΠΕΛΕΞΕΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΕΠΙΔΙΩΚΕΙ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟΥ.ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΤΟ ΙΕΡΟ ΕΡΓΟ ΣΟΥ.ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΣΑΙ.ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΟ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ.ΚΑΙ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ.ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ.ΦΙΛΙΑ

49HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: HELP AGAIN!!! Τρι Δεκ 21, 2010 3:20 am

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Rinoula έγραψε:. Κι εσύ γράφεις σε όλα τα θέματα θηλασμού και ξαναγράφεις, γιατί το κάνεις? ΄Οπως γράφεις εσύ, έτσι γράφουν κι οι άλλοι.

ΥΓ Για τις καινούργιες του ίντερνετ να πω ότι είναι αγένεια να γράφεις μόνο με κεφαλαία γιατί στη "γλώσσα" του Διαδικτύου τα κεφαλαία σημαίνουν ότι φωνάζεις...
ΔΕΝ ΓΡΑΦΩ ΟΜΩΣ ΜΟΝΟ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΘΗΛΑΣΜΟΥ.ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ ΓΡΑΦΩ .ΑΠΛΩΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ

50HELP AGAIN!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: HELP AGAIN!!! Τρι Δεκ 21, 2010 3:23 am

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="Νικολέττα", ενώ εσύ παραφράζοντας κάποια απο τα λεγόμενά της μοιάζει σαν να προσπαθείς να δημιουργήσεις παρεξήγηση!


flower PEACE I love you LOVE[/quote]
ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕΣ ΠΟΛΥ ΑΝ ΜΟΥ ΕΠΕΣΗΜΑΝΕΣ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΑΡΕΦΡΑΣΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩ....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις