Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
70 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 70 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Παρ Ιαν 07, 2011 7:51 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμενα με εκοψε ο γιατρος 2 φορες γιατι χρησιμοποιησε εμβρυουλκο αλλα παρολο που ειχε περασει επηρεια της επισκληριδιου δεν πονεσα. Ξερω οτι και χωρις επισκληριδιο σου κανουν τοπικη αναισθησια. Οπως και να εχει δεν προκειται να νιωσεις πονο εκεινη την στιγμη. Θα βλεπεις το μωρο σου και δεν θα σε νοιαζει τιποτα αλλο. Τα ραμματα ειναι ενοχλητικα μετα αλλα θρεφουν γρηγορα. Την πρωτη μερα περπατας καπως περιεργα αλλα απο την επομενη ειναι ολο και καλυτερα. ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 2 417472

27Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Παρ Ιαν 07, 2011 9:21 am

mariza

mariza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αχ βρε κοριτσια..... κι εμενα η αγωνια μου ειναι στα υψη... με τον γιατρο μου εχουμε τη διαθεση για φυσιολογικο τοκετο αλλα μαλλον με επισκληρηδιο (για διαφορους λογους)!!! Εγω δεν ανησυχω τοσο για εκεινη την ωρα... εχω εμπιστοσυνη στον γιατρο μου και στο μαιευτηριο... αλλααα.... μετα τι γινεται??????? μετα την περινεοτομη??
ποναει??? ποτε κοβονται τα ραμματα?? με το σεξ τι γινεται?? Καταλαβαινεις τιποτα μετα απο μια φυσιολογικη γεννα? Εχω ακουσει τα διαφορα και δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει τελικα!!
Τη καισαρικη δεν τη φοβαμαι... ειναι ενα χειρουργειο σαν ολα τ' αλλα που ηδη εχω κανει... με λιγα λογια ξερω τι να περιμενω απο ενα χειρουργειο και δε μου ειναι καθολου δυσαρεστο!!
Ακουω ομως απο τις περισσοτερες μανουλες να λενε οτι ειναι καλυτερα ο φυσιολογικος τοκετος... Γιατι το λετε?? Τι ειναι τον κανει καλυτερο?
Συγγνωμη για το μεγαλο post... ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 2 667478 (και να σκεφτητε οτι δεν σας ρωταω Ο,ΤΙ εχω στο μυαλο μου) HELP ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 2 534787 ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 2 911307

28Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Παρ Ιαν 07, 2011 10:28 am

mihantroula

mihantroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mariza έγραψε:Αχ βρε κοριτσια..... κι εμενα η αγωνια μου ειναι στα υψη... με τον γιατρο μου εχουμε τη διαθεση για φυσιολογικο τοκετο αλλα μαλλον με επισκληρηδιο (για διαφορους λογους)!!! Εγω δεν ανησυχω τοσο για εκεινη την ωρα... εχω εμπιστοσυνη στον γιατρο μου και στο μαιευτηριο... αλλααα.... μετα τι γινεται??????? μετα την περινεοτομη??
ποναει??? ποτε κοβονται τα ραμματα?? με το σεξ τι γινεται?? Καταλαβαινεις τιποτα μετα απο μια φυσιολογικη γεννα? Εχω ακουσει τα διαφορα και δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει τελικα!!
Τη καισαρικη δεν τη φοβαμαι... ειναι ενα χειρουργειο σαν ολα τ' αλλα που ηδη εχω κανει... με λιγα λογια ξερω τι να περιμενω απο ενα χειρουργειο και δε μου ειναι καθολου δυσαρεστο!!
Ακουω ομως απο τις περισσοτερες μανουλες να λενε οτι ειναι καλυτερα ο φυσιολογικος τοκετος... Γιατι το λετε?? Τι ειναι τον κανει καλυτερο?
Συγγνωμη για το μεγαλο post... ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 2 667478 (και να σκεφτητε οτι δεν σας ρωταω Ο,ΤΙ εχω στο μυαλο μου) HELP ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 2 534787 ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 2 911307
Κοριτσάκι καλησπέρα.επειδή γέννησα πριν 2,5 μήνες με ΦΤ και επισκληρίδιο σε πληροφορώ οτι αυτό που πονάει πραγματικά όμως είναι τα 2 δευτερόλεπτα μέχρι να βγει το κεφαλάκι του μωρού σου( 2 δευτερόλεπτα όντως).Από κει και μετά δεν καταλαβαίνεις τίποτα.Τα ράμματα σε πονάνε λίγο μετά στο να κάτσεις αλλά όπως είπαν οι κοπέλες παίρνεις παυσίπονο και,,,,τελος!!!Και επειδή κι εγώ έχω κάνει χειρουργεία πριν (3 συν 2 αποξέσεις από 2 παλίνδρομες, το σύνολο 5)σου λέω φυσιολογικός και πάλι φυσιολογικός!!!!Άλλωστε η φύση έχει προνοήσει γιαυτό......φιλιά με το καλό,,, ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 2 328109 ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 2 328109

29Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Παρ Ιαν 07, 2011 12:20 pm

mariza

mariza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mihantroula έγραψε:Κοριτσάκι καλησπέρα.επειδή γέννησα πριν 2,5 μήνες με ΦΤ και επισκληρίδιο σε πληροφορώ οτι αυτό που πονάει πραγματικά όμως είναι τα 2 δευτερόλεπτα μέχρι να βγει το κεφαλάκι του μωρού σου( 2 δευτερόλεπτα όντως).Από κει και μετά δεν καταλαβαίνεις τίποτα.Τα ράμματα σε πονάνε λίγο μετά στο να κάτσεις αλλά όπως είπαν οι κοπέλες παίρνεις παυσίπονο και,,,,τελος!!!Και επειδή κι εγώ έχω κάνει χειρουργεία πριν (3 συν 2 αποξέσεις από 2 παλίνδρομες, το σύνολο 5)σου λέω φυσιολογικός και πάλι φυσιολογικός!!!!Άλλωστε η φύση έχει προνοήσει γιαυτό......φιλιά με το καλό,,, ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 2 328109 ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 2 328109


Σε ευχαριστω πολυ πολυ!!!!
Μωρε η φυση εχει προνοησει (Και η επιστημη επισης, δοξα το θεο, κι ετσι μπορουμε να γινομαστε μανουλες χωρις να κινδυνευουμε ουτε εμεις ουτε τα μωρακια μας)... δεν το αμφισβητω..... αλλα ΓΙΑΤΙ ειναι καλυτερος ο φυσιολογικος??????? Το γιατι ρωταω!!!!
(Για να εξηγουμαι, θεωρω την καισαρικη, ιατρικη επιλογη οταν κριθει απαραιτητη και οχι life style επιλογη)

30Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Παρ Ιαν 07, 2011 12:29 pm

marilu33

marilu33
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κατ αρχην για μενα κ μονο το γεγονος οτι κουβαλαμε μεσα μας 9 μηνες ενα ανθρωπακι κ μετα την γεννα το βλεπουν ολοι κ τελευταια η μανα ειναι πολυ σημαντικος λογος να μην κανω καισαρικη, εαν ειναι δυνατον.δευτερον,χανεις ολη τη μαγεια της γεννησης του παιδιου σου.μετα βαλε χειρουργειο(μπρρρ!),καθετηρες,ναρκωση κλπ,κλπ κ να πονας οπως λενε μερικες μαμαδες με καθε αλλαγη του καιρου ,ευχαριστω δεν θα παρω!!!μακαρι δηλ κ το ευχομαι γιατι ειμαι κ υποψηφια καισαρικης... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

31Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Παρ Ιαν 07, 2011 1:01 pm

mihantroula

mihantroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να σου απαντήσω γιατί λέω όχι στην καισαρική.Στο δωμάτιο του μαιευτηρίου οι άλλες δύο κοπέλες είχαν γεννήσει με καισαρική.Δεν έκανε ούτε να φάνε τίποτα εκτός από σούπες ενώ εγώ έφαγα κανονικά (μπιφτέκια με πατατούλες παρακαλώ)ούτε να ακουμπήσουν το μωράκι με άνεση πάνω τους λόγω ραμμάτων,και ενώ εγώ το επόμενο βράδυ ήμουν κάτω στην καφετέρεια με επισκέψεις-μια χαρά-εκείνες πονούσαν τα ράμματα,είχαν αέρια πολλά που δεν μπορούσαν να βγούν και πρήξιμο.Εκτός όλων αυτών ηταν η εμπειρία αυτή με τον άντρα μου μέσα σ όλη τη διάρκεια του τοκετού,από τις ωδίνες μέχρι που εμφανίστηκε η ζουζούνα μας και την ακούμπησε η μαία στο στήθος μου και κλαίγαμε και γελάγαμε μαζί δεν θα το ξεχάσω ποτέ!!!Θα ξαναγεννούσα μόνο και μόνο για να ξαναζήσω τη στιγμή...!!!

32Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Παρ Ιαν 07, 2011 1:28 pm

mariza

mariza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
marilu33 έγραψε: κατ αρχην για μενα κ μονο το γεγονος οτι κουβαλαμε μεσα μας 9 μηνες ενα ανθρωπακι κ μετα την γεννα το βλεπουν ολοι κ τελευταια η μανα ειναι πολυ σημαντικος λογος να μην κανω καισαρικη, εαν ειναι δυνατον.δευτερον,χανεις ολη τη μαγεια της γεννησης του παιδιου σου.μετα βαλε χειρουργειο(μπρρρ!),καθετηρες,ναρκωση κλπ,κλπ κ να πονας οπως λενε μερικες μαμαδες με καθε αλλαγη του καιρου ,ευχαριστω δεν θα παρω!!!μακαρι δηλ κ το ευχομαι γιατι ειμαι κ υποψηφια καισαρικης... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Καλε τι ναρκωση μου λες?? Η απλη επισλκηρηδιος (αν δεν υπαρχει καποιος αλλος λογος για την συνθετη) νιωθεις τα παντα εκτος απο τη περιοχη της κοιλιας!! Μολις τελειωσει ο τοκετος μετα απο καμια ωριτσα περπατας κανονικοτατα!! (Η νυφη μου μολις σαραντησε και εχουμε ιδιο γιατρο, αναισθησιολογο και μαια) Αυτα που σου λεω τα ειδα κανονικοτατα και οχι μονο απο εκεινη!!
Συμμετηχε κανονηκοτατα σε ολη τη διαδικασια, απλως ειχε ενα σεντονακι μπροστα της για να μη βλεπει τα εργαλεια και τη τομη... μολις βγηκε ο μπομπιρας της ηταν η πρωτη που το ειδε... το βαλανε κατευθειαν στο στηθος της, μετα το πηραν για να το καθαρισουν, ζυγησουν κλπ και της το ξαναεδωσαν αγκαλιτσα σχεδον σε ολη την ανανηψη!!! Επειτα μας το εφεραν εμας εξω για το δουμε!!
Οσο για την καισαρικη εχω ηδη κανει αλλα για αλλο λογο και μαλλιστα 2 φορες με εχουν ανοιξει σε καθετη τομη!! Εχω μια τομαρα απο τον αφαλο εως το μεσο του πανω τριχωτου του αιδοιου!!!!! Σε πληροφορω οτι εκτος απο το αισθητικο αποτελεσμα δεν σε ενοχλει τιποτα απολυτως!!
Ειναι αυτο που ειπα και στο παραπανω μου post βρε κοριτσακι.... με τον γιατρο μου εχουμε διαθεση φυσιολογικου απλα δεν θα το παιδεψουμε για πολλους ιατρικους λογους, αλλα αν με ρωτας φυσιολογικο θελω να προσπαθησω, απλα επειδη δεν ξερω τα 'παρελκωμενα' και τα μετα τοκετου φοβαμαι!!!!! Γι' αυτο ρωταω... γιατι ο φυσιολογικος ειναι καλυτερος? Γιατι καποιες κοπελες απαξιωνουν την καισαρικη? 'Η ακομα χειροτερα εχω ακουσει κατι ειρωνικες εκφρασεις του τυπου 'α, ναι.. με καισαρικη εσυ ε? κριμα!!' 'Η ακομα χειροτερα ''δεν προπαθησες αρκετα.. μανα εισαι εσυ?? ζητησες επισκληρηδιο και τελικα γεννησες με καισαρικη'' Σημειωτεων οτι η κοπελα που το ακουσε αυτο απο τη πεθερα της (ημουν μπροστα και ηθελα να της χωσω μπουνια) κοιλοπονουσε 18 ΩΡΕΣ και το παιδι δεν κατεβαινε... τελικα βγηκε στο τσακ και μελανιασμενο!!

33Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Παρ Ιαν 07, 2011 1:38 pm

mariza

mariza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mihantroula έγραψε:Να σου απαντήσω γιατί λέω όχι στην καισαρική.Στο δωμάτιο του μαιευτηρίου οι άλλες δύο κοπέλες είχαν γεννήσει με καισαρική.Δεν έκανε ούτε να φάνε τίποτα εκτός από σούπες ενώ εγώ έφαγα κανονικά (μπιφτέκια με πατατούλες παρακαλώ)ούτε να ακουμπήσουν το μωράκι με άνεση πάνω τους λόγω ραμμάτων,και ενώ εγώ το επόμενο βράδυ ήμουν κάτω στην καφετέρεια με επισκέψεις-μια χαρά-εκείνες πονούσαν τα ράμματα,είχαν αέρια πολλά που δεν μπορούσαν να βγούν και πρήξιμο.Εκτός όλων αυτών ηταν η εμπειρία αυτή με τον άντρα μου μέσα σ όλη τη διάρκεια του τοκετού,από τις ωδίνες μέχρι που εμφανίστηκε η ζουζούνα μας και την ακούμπησε η μαία στο στήθος μου και κλαίγαμε και γελάγαμε μαζί δεν θα το ξεχάσω ποτέ!!!Θα ξαναγεννούσα μόνο και μόνο για να ξαναζήσω τη στιγμή...!!!

Ναι ε????........ αχ, πολυ ωραιο μου ακουγεται!!!!!!!!!!!!!!!! ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 2 328109 Και με τα ραμματα εκει κατω τι γινεται??? Με το σεξ μετα τον ΦΤ?? Λενε οτι δεν ειναι το ιδιο ξανα!! Ανοιγει η γυναικα και δεν καταλαβαινει και πολλα πραγματα... ετσι εχω ακουσει... ισχυει βρε κοριτσια??? Ο γιατρος μου λεει να μη σκεφτομαι τετοια πραγματα... Αλλα εγω.. sorry τα σκεφτομαι γιατι το σεξ ειναι σημαντικο στη ζωη μου, δεν εχω καμια απολυτως διαθεση να 'κλεισω' ως γυναικα επειδη θα γινω μανα!!!!! ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 2 534787

34Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Παρ Ιαν 07, 2011 1:55 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

Ναι ε????........ αχ, πολυ ωραιο μου ακουγεται!!!!!!!!!!!!!!!! ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 2 328109 Και με τα ραμματα εκει κατω τι γινεται??? Με το σεξ μετα τον ΦΤ?? Λενε οτι δεν ειναι το ιδιο ξανα!! Ανοιγει η γυναικα και δεν καταλαβαινει και πολλα πραγματα... ετσι εχω ακουσει... ισχυει βρε κοριτσια??? Ο γιατρος μου λεει να μη σκεφτομαι τετοια πραγματα... Αλλα εγω.. sorry τα σκεφτομαι γιατι το σεξ ειναι σημαντικο στη ζωη μου, δεν εχω καμια απολυτως διαθεση να 'κλεισω' ως γυναικα επειδη θα γινω μανα!!!!! ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 2 534787

Σε πληροφορω οτι εγω προσωπικα νομιζω οτι καταλαβαινω περισσοτερα μετα την γεννα... Και εμενα δεν με εκοψε ΑΠΛΑ ο γιατρος εκει κατω, με καταεκοψε γιατι χρησιμοποιησε κουταλες για το μωρο γιατι ειχαμε διπλη περιτυλιξη με τον λωρο. Μετα ομως εκανε καλη δουλεια. Αρχικα εχεις ενα τσουξιμο για καιρο που με παυσιπονα φευγει. Τα ραματα πεφτουν γρηγορα. Εγω στις 30 μερες ημουν 'ετοιμοπολεμη' ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 2 186566 Αν και την πρωτη φορα... σου ερχεται στο μυαλο η πρωτη σου φορα. Δεν πονας ιδιαιτερα αλλα εχεις αγωνια. ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 2 534787

35Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Παρ Ιαν 07, 2011 2:33 pm

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mariza έγραψε:
mihantroula έγραψε:Να σου απαντήσω γιατί λέω όχι στην καισαρική.Στο δωμάτιο του μαιευτηρίου οι άλλες δύο κοπέλες είχαν γεννήσει με καισαρική.Δεν έκανε ούτε να φάνε τίποτα εκτός από σούπες ενώ εγώ έφαγα κανονικά (μπιφτέκια με πατατούλες παρακαλώ)ούτε να ακουμπήσουν το μωράκι με άνεση πάνω τους λόγω ραμμάτων,και ενώ εγώ το επόμενο βράδυ ήμουν κάτω στην καφετέρεια με επισκέψεις-μια χαρά-εκείνες πονούσαν τα ράμματα,είχαν αέρια πολλά που δεν μπορούσαν να βγούν και πρήξιμο.Εκτός όλων αυτών ηταν η εμπειρία αυτή με τον άντρα μου μέσα σ όλη τη διάρκεια του τοκετού,από τις ωδίνες μέχρι που εμφανίστηκε η ζουζούνα μας και την ακούμπησε η μαία στο στήθος μου και κλαίγαμε και γελάγαμε μαζί δεν θα το ξεχάσω ποτέ!!!Θα ξαναγεννούσα μόνο και μόνο για να ξαναζήσω τη στιγμή...!!!

Ναι ε????........ αχ, πολυ ωραιο μου ακουγεται!!!!!!!!!!!!!!!! ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 2 328109 Και με τα ραμματα εκει κατω τι γινεται??? Με το σεξ μετα τον ΦΤ?? Λενε οτι δεν ειναι το ιδιο ξανα!! Ανοιγει η γυναικα και δεν καταλαβαινει και πολλα πραγματα... ετσι εχω ακουσει... ισχυει βρε κοριτσια??? Ο γιατρος μου λεει να μη σκεφτομαι τετοια πραγματα... Αλλα εγω.. sorry τα σκεφτομαι γιατι το σεξ ειναι σημαντικο στη ζωη μου, δεν εχω καμια απολυτως διαθεση να 'κλεισω' ως γυναικα επειδη θα γινω μανα!!!!! ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 2 534787



γεια σας!!εξαρταται κ απο τον οργανισμο πολλες φορες!εγω γεννησα φυσιλογικα αλλα δεν το ευχαριστηθηκα κ πολυ!καλυτερα να εκανα καισαρικη!ειχα παρα πολλα ραμματα γιατι το κοριτσακι μου γεννηθηκε 4 κιλα κ 55 ποντους!με εσκισε ολοκληρη!ετρωγα 3 μερες φιδε μεσημερι κ βραδυ κ μετα για 10 μερες ελαφρια!εκατσα κανονικα μετα το μηνα!!!
οσο για το σεξ,για εμενα ειναι καλυτερα απο πριν!!γιατι οπως ειπε ο γιατρος στον αντρα μου,με εκανε παρθενα!!!
η καθε περιπτωση διαφερει!καποιες περιπτωσεις ειναι καλυτερα να γινονται με καισαρικη
αα κ απ οτι ξερω ο κολπος επανερχετε κανονικα πρωτη φορα ακουω οτι ανοιγει κ δεν καταλαβαινεις!

36Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Παρ Ιαν 07, 2011 2:39 pm

mariza

mariza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!


Σε πληροφορω οτι εγω προσωπικα νομιζω οτι καταλαβαινω περισσοτερα μετα την γεννα... Και εμενα δεν με εκοψε ΑΠΛΑ ο γιατρος εκει κατω, με καταεκοψε γιατι χρησιμοποιησε κουταλες για το μωρο γιατι ειχαμε διπλη περιτυλιξη με τον λωρο. Μετα ομως εκανε καλη δουλεια. Αρχικα εχεις ενα τσουξιμο για καιρο που με παυσιπονα φευγει. Τα ραματα πεφτουν γρηγορα. Εγω στις 30 μερες ημουν 'ετοιμοπολεμη' ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 2 186566 Αν και την πρωτη φορα... σου ερχεται στο μυαλο η πρωτη σου φορα. Δεν πονας ιδιαιτερα αλλα εχεις
αγωνια. ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 2 534787 [/quote]


Αχ..... αυτο και αν ειναι ενθαρυντικο!!!!!!!!!! ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 2 654316

37Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Παρ Ιαν 07, 2011 2:58 pm

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΑΦΟΥ ΒΡΕ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΞΟΔΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΑΛΛΗ?ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ?ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΛΟΓΟΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.Ο ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ.ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ.Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΣΥΝΤΡΕΧΕΙ ΛΟΓΟΣ.ΓΕΝΝΗΣΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ.ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ,ΕΙΔΙΚΑ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΠΙΣΚΛ.ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4750.ΕΚΕΙ ΤΟ ΕΖΗΣΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ.ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΜΕ ΒΕΝΤΟΥΖΕΣ.ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΗΣΑΝ ΕΛΑΧΙΣΤΑ.ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΝΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΝΟΧΛΗΣΗ ΑΠΛΗ.ΤΟ ΣΕΞ ΜΕΤΑ ΠΙΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΑΠΟ ΠΟΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΝΑ ΕΙΧΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ???ΕΧΑΝΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ!!!
Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΤΡΟΜΑΞΑ.ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ ΠΟΝΟ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΛΟΙΜΩΞΗ ΜΕ 40 ΠΥΡΕΤΟ.ΤΑ ΕΙΔΕ ΟΛΑ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΗ ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥΣ.ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ?

38Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Παρ Ιαν 07, 2011 3:00 pm

mariza

mariza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
γεια σας!!εξαρταται κ απο τον οργανισμο πολλες φορες!εγω γεννησα φυσιλογικα αλλα δεν το ευχαριστηθηκα κ πολυ!καλυτερα να εκανα καισαρικη!ειχα παρα πολλα ραμματα γιατι το κοριτσακι μου γεννηθηκε 4 κιλα κ 55 ποντους!με εσκισε ολοκληρη!ετρωγα 3 μερες φιδε μεσημερι κ βραδυ κ μετα για 10 μερες ελαφρια!εκατσα κανονικα μετα το μηνα!!!
οσο για το σεξ,για εμενα ειναι καλυτερα απο πριν!!γιατι οπως ειπε ο γιατρος στον αντρα μου,με εκανε παρθενα!!!
η καθε περιπτωση διαφερει!καποιες περιπτωσεις ειναι καλυτερα να γινονται με καισαρικη
αα κ απ οτι ξερω ο κολπος επανερχετε κανονικα πρωτη φορα ακουω οτι ανοιγει κ δεν καταλαβαινεις![/quote]


χμμμ.... και αυτο ενθαρρυντικο ειναι...!!!!!!!!!!
Εχω ακουσει οχι ακριβως για τον κολπο αλλα για τους μυς της πυελου!! Αυτοι λεει χαλαρωνουν... ή κατι τετοιο τελος παντων...!! και μαλλιστα υπαρχουν και ειδικες ασκησεις που κανεις για να επανελθουν (μετα απο πολυυυυυυ καιρο) προς αποφυγην και μελλοντικης ακρατιας!!!
Τι να πω βρε κοριτσια.... μπορει να ειχαν αλμπανιδες γιατρους αυτες οι γυναικες... ξερω γω.. τι να πω... ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 2 534787 Παντως χαιρομαι για τις απαντησεις σας και σας ευχαριστω ΠΑΡΑ πολυυυυυυ!!!!!!!! ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 2 328109 ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 2 328109

39Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Παρ Ιαν 07, 2011 3:07 pm

mariza

mariza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μιμή έγραψε:ΑΦΟΥ ΒΡΕ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΞΟΔΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΑΛΛΗ?ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ?ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΛΟΓΟΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.Ο ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ.ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ.Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΣΥΝΤΡΕΧΕΙ ΛΟΓΟΣ.ΓΕΝΝΗΣΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ.ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ,ΕΙΔΙΚΑ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΠΙΣΚΛ.ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4750.ΕΚΕΙ ΤΟ ΕΖΗΣΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ.ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΜΕ ΒΕΝΤΟΥΖΕΣ.ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΗΣΑΝ ΕΛΑΧΙΣΤΑ.ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΝΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΝΟΧΛΗΣΗ ΑΠΛΗ.ΤΟ ΣΕΞ ΜΕΤΑ ΠΙΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΑΠΟ ΠΟΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΝΑ ΕΙΧΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ???ΕΧΑΝΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ!!!
Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΤΡΟΜΑΞΑ.ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ ΠΟΝΟ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΛΟΙΜΩΞΗ ΜΕ 40 ΠΥΡΕΤΟ.ΤΑ ΕΙΔΕ ΟΛΑ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΗ ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥΣ.ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ?

Οχι βεβαια χωρις λογο!!!!!! Εγω προσωπικα εχω αρκετους ΙΑΤΡΙΚΟΥΣ λογους που ισως μου επιβληθει η καισαρικη.... και αν διαβασεις τα post μου θα καταλαβεις τι λεω!!! Αλλα παρολαυτα ευτυχως εχω ελπιδες για φυσιολογικο και θα τον επιδιωξουμε με τον γιατρο μου!!! Απλα ρωταω μπας και μου φυγει ο φοβος και οι αποριες μου απο πιθανη παραπληροφορηση.... και τι πιο αξιοπιστο απο μια δικη σας απαντηση συμφωνα με τη εμπειρια σας!! Τα χειρουργεια τα γνωριζω... δε με φοβιζουν.... Φοβαμαι αυτο που δεν ξερω!!

40Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Παρ Ιαν 07, 2011 3:14 pm

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mariza έγραψε:
μιμή έγραψε:ΑΦΟΥ ΒΡΕ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΞΟΔΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΑΛΛΗ?ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ?ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΛΟΓΟΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.Ο ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ.ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ.Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΣΥΝΤΡΕΧΕΙ ΛΟΓΟΣ.ΓΕΝΝΗΣΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ.ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ,ΕΙΔΙΚΑ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΠΙΣΚΛ.ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4750.ΕΚΕΙ ΤΟ ΕΖΗΣΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ.ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΜΕ ΒΕΝΤΟΥΖΕΣ.ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΗΣΑΝ ΕΛΑΧΙΣΤΑ.ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΝΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΝΟΧΛΗΣΗ ΑΠΛΗ.ΤΟ ΣΕΞ ΜΕΤΑ ΠΙΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΑΠΟ ΠΟΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΝΑ ΕΙΧΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ???ΕΧΑΝΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ!!!
Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΤΡΟΜΑΞΑ.ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ ΠΟΝΟ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΛΟΙΜΩΞΗ ΜΕ 40 ΠΥΡΕΤΟ.ΤΑ ΕΙΔΕ ΟΛΑ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΗ ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥΣ.ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ?

Οχι βεβαια χωρις λογο!!!!!! Εγω προσωπικα εχω αρκετους ΙΑΤΡΙΚΟΥΣ λογους που ισως μου επιβληθει η καισαρικη.... και αν διαβασεις τα post μου θα καταλαβεις τι λεω!!! Αλλα παρολαυτα ευτυχως εχω ελπιδες για φυσιολογικο και θα τον επιδιωξουμε με τον γιατρο μου!!! Απλα ρωταω μπας και μου φυγει ο φοβος και οι αποριες μου απο πιθανη παραπληροφορηση.... και τι πιο αξιοπιστο απο μια δικη σας απαντηση συμφωνα με τη εμπειρια σας!! Τα χειρουργεια τα γνωριζω... δε με φοβιζουν.... Φοβαμαι αυτο που δεν ξερω!!
ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΙΑΤΡΙΚΟΙ ΛΟΓΟΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΕΙΣ ΑΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΟΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΤΟΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΜΗΝ ΤΟΝ ΦΟΒΑΣΑΙ.ΣΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ[ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΗΔΗ ΕΖΗΣΕΣ] ΚΑΙ ΕΝΤΟΝΗ ΣΤΙΓΜΗ.ΜΗΝ ΧΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ.ΠΑΝΤΩΣ Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΓΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΓΕΡΗ ΜΑΜΑ

41Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Παρ Ιαν 07, 2011 3:32 pm

mariza

mariza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ευχαριστω ΠΟΛΥ ΠΟΛΥΥ!!!!!!!!!!
Αχ.... κοντος ψαλμος αλελουια... σε λιγες μερες ερχεται η ωρα η καλη!!
Με την πρωτη ευκαιρια θα σας ενημερωσω για το τι εγινε τελικα!!!
ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 2 567772 ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 2 186253

42Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Παρ Ιαν 07, 2011 3:56 pm

marilu33

marilu33
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κ κατι τελευταιο για την επισκληριδιο .πρεπει να ειναι εμπειρος ο αναισ/γος γιατι αλλιως ... καταλαβαινετε....κ στα νοσοκομεια (τουλαχιστον στην επαρχια )δεν ειναι να το διακiνδuνευεις

43Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Παρ Ιαν 07, 2011 4:12 pm

mariza

mariza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
marilu33 έγραψε: κ κατι τελευταιο για την επισκληριδιο .πρεπει να ειναι εμπειρος ο αναισ/γος γιατι αλλιως ... καταλαβαινετε....κ στα νοσοκομεια (τουλαχιστον στην επαρχια )δεν ειναι να το διακiνδuνευεις


ΜΜΜΜ... Ποσο δικιο εχεις!!!!

44Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Σαβ Ιαν 08, 2011 12:08 am

ΘεονιΜ*

ΘεονιΜ*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mariza έγραψε:Αχ βρε κοριτσια..... κι εμενα η αγωνια μου ειναι στα υψη... με τον γιατρο μου εχουμε τη διαθεση για φυσιολογικο τοκετο αλλα μαλλον με επισκληρηδιο (για διαφορους λογους)!!! Εγω δεν ανησυχω τοσο για εκεινη την ωρα... εχω εμπιστοσυνη στον γιατρο μου και στο μαιευτηριο... αλλααα.... μετα τι γινεται??????? μετα την περινεοτομη??
ποναει??? ποτε κοβονται τα ραμματα?? με το σεξ τι γινεται?? Καταλαβαινεις τιποτα μετα απο μια φυσιολογικη γεννα? Εχω ακουσει τα διαφορα και δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει τελικα!!
Τη καισαρικη δεν τη φοβαμαι... ειναι ενα χειρουργειο σαν ολα τ' αλλα που ηδη εχω κανει... με λιγα λογια ξερω τι να περιμενω απο ενα χειρουργειο και δε μου ειναι καθολου δυσαρεστο!!
Ακουω ομως απο τις περισσοτερες μανουλες να λενε οτι ειναι καλυτερα ο φυσιολογικος τοκετος... Γιατι το λετε?? Τι ειναι τον κανει καλυτερο?
Συγγνωμη για το μεγαλο post... ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 2 667478 (και να σκεφτητε οτι δεν σας ρωταω Ο,ΤΙ εχω στο μυαλο μου) HELP ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 2 534787 ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 2 911307
Κ εμενα ειχε περασει η επισκληριδιος οταν μου εκανε περινεοτομη αλλα δεν πονεσα..μετα ποναει λιγο αλλα ειναι για λιγες μερες..εγω δεν πηρα καν παυσιπονα κ με ειχε κοψει πολυ γιατι ερχοταν με το παλι το ατιμο το θηληκο μου!!!μου εκανε 1ραμα το οποιο το αποροφα ο οργανισμος αλλα δεν θυμαμαι να σ πω μεσα σε ποσες μερες..νομιζω μεσα σε 40-50 μρες ημουν οκ!!!Τωρα με το σεξ..μια πονεμενη ιστορια χαχαχα νομιζω παρακαταλαβαινεις τις πρωτες φορες! χιχιχι Razz Razz Razz
Ο Φυσιολογικος τοκετος ειναι ΜΑΓΕΙΑ..πραγματικα ουτε περιγραφεται ουτε μπορω να στο εξηγησω με τιποτα.οσες λεξεις κ αν ηξερα οσο μορφωμενη κ αν ημουν..σου ευχομαι να το ζησεις κ να κραταησεις σε λιγες μερες ενα υγιες μωρο στα χερια σου! φιλακιαααα κ η νεα χρονια να ειναι τοσο ευτυχισμενη οσο την φανταζεσαι!

45Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Σαβ Ιαν 08, 2011 2:52 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κι εγω απολαυσα πιο πολυ τη γεννα του γιου μου που ηταν χωρις επισκληριδιο απ'οτι της κορης μου που ειχα κανει. και το ασχημο ειναι οτι οταν μου την εκαναν στην κορη μου ειχα ηδη φαει ολους τους πονους. πρωτομαμα ομως και δεν ηξερα. μου ειπανε να κανω και εκανα, ενω δεν ηθελα καθολου, με τρομαξαν πως δε θα αντεξω, ενω ειχα πολυ λιγη ωρα ακομη μπροστα μου.γι'αυτο αλλαξα και γιατρο!

46Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Σαβ Ιαν 08, 2011 4:34 am

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
markellajohny έγραψε:κι εγω απολαυσα πιο πολυ τη γεννα του γιου μου που ηταν χωρις επισκληριδιο απ'οτι της κορης μου που ειχα κανει. και το ασχημο ειναι οτι οταν μου την εκαναν στην κορη μου ειχα ηδη φαει ολους τους πονους. πρωτομαμα ομως και δεν ηξερα. μου ειπανε να κανω και εκανα, ενω δεν ηθελα καθολου, με τρομαξαν πως δε θα αντεξω, ενω ειχα πολυ λιγη ωρα ακομη μπροστα μου.γι'αυτο αλλαξα και γιατρο!
ΟΤΑΝ ΕΞΕΛΙΣΣΕΤΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ Ο ΤΟΚΕΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ.ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕΣ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ

47Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Σαβ Ιαν 08, 2011 6:22 am

mihantroula

mihantroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Όσον αφορά το σεξ μετά, όπως ξανακούστηκε,είναι πολύ καλύτερο...βέβαια την πρώτη φορά πονάει λίγο,αλλά θα χεις κι εσύ την επιθυμία να αγγίξεις τον αντρα σου μετά από τόσο καιρό που δεν θα το σκέφτεσαι.Την δεύτερη φορά πια..... ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 2 654316

48Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Σαβ Ιαν 08, 2011 6:26 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μιμή έγραψε:
markellajohny έγραψε:κι εγω απολαυσα πιο πολυ τη γεννα του γιου μου που ηταν χωρις επισκληριδιο απ'οτι της κορης μου που ειχα κανει. και το ασχημο ειναι οτι οταν μου την εκαναν στην κορη μου ειχα ηδη φαει ολους τους πονους. πρωτομαμα ομως και δεν ηξερα. μου ειπανε να κανω και εκανα, ενω δεν ηθελα καθολου, με τρομαξαν πως δε θα αντεξω, ενω ειχα πολυ λιγη ωρα ακομη μπροστα μου.γι'αυτο αλλαξα και γιατρο!
ΟΤΑΝ ΕΞΕΛΙΣΣΕΤΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ Ο ΤΟΚΕΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ.ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕΣ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ
δεν εξελισσοταν γρηγορα αλλα ειχα ηδη φαει τους πονους!

49Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Δευ Ιαν 10, 2011 2:41 am

μαριαννα


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια και εγώ μπαίνω στον μήνα μου σε μερικές μέρες και τα σκέφτομαι πολύ έντονα όλα αυτά. Στο νοσοκομείο που θα γεννήσω δεν κάνουν επισκληρίδιο και ακούω πολλά για την γέννα και τους πόνους....δεν ξέρω αν θα αντέξω....

50Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Δευ Ιαν 10, 2011 6:07 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαριαννα έγραψε:Κορίτσια και εγώ μπαίνω στον μήνα μου σε μερικές μέρες και τα σκέφτομαι πολύ έντονα όλα αυτά. Στο νοσοκομείο που θα γεννήσω δεν κάνουν επισκληρίδιο και ακούω πολλά για την γέννα και τους πόνους....δεν ξέρω αν θα αντέξω....

θα αντεξεις κοπελα μου! Μαθε απο τωρα τις αναπνοες αν μπορεις. Μια μερα ειναι θα περασει. Οταν θα ερθει η στιγμη να το ζησεις θα δεις οτι θα σου φυγει καθε φοβος. Τωρα ειναι λογικο να το σκεφτεσαι γιατι εχεις αγωνια. Να ξερεις πως ολες φοβομαστε οταν πλησιαζει ο καιρος αλλα θα εκπλαγεις απο το ποσο μπορει να κανει το σωμα σου. Σημαντικο ειναι να εισαι ψυχραιμη και να ακους κατα γραμμα οτι σου λενε. Ευχομαι να εχεις γρηγορη γεννα και ενα υγιεστατο μωρακι! ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 2 417472

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις