Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
73 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 73 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

51Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Τετ Ιαν 12, 2011 1:40 am

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μαριαννα έγραψε:Κορίτσια και εγώ μπαίνω στον μήνα μου σε μερικές μέρες και τα σκέφτομαι πολύ έντονα όλα αυτά. Στο νοσοκομείο που θα γεννήσω δεν κάνουν επισκληρίδιο και ακούω πολλά για την γέννα και τους πόνους....δεν ξέρω αν θα αντέξω....
ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΛΕΙΣ ΚΑΘΕ ΦΟΒΟ.ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΕ ΚΑΛΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ.ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ.ΕΓΩ ΕΛΕΓΑ ΑΣΤΕΙΑ ΣΤΙΣ ΜΑΙΕΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΓΕΛΟΥΣΑΜΕ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡ.ΑΝ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΕΡΕΙΣ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟ ΑΠΟ ΕΞΩ?

52Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Τετ Ιαν 12, 2011 7:39 am

μαριαννα


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
μιμή έγραψε:
μαριαννα έγραψε:Κορίτσια και εγώ μπαίνω στον μήνα μου σε μερικές μέρες και τα σκέφτομαι πολύ έντονα όλα αυτά. Στο νοσοκομείο που θα γεννήσω δεν κάνουν επισκληρίδιο και ακούω πολλά για την γέννα και τους πόνους....δεν ξέρω αν θα αντέξω....
ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΛΕΙΣ ΚΑΘΕ ΦΟΒΟ.ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΕ ΚΑΛΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ.ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ.ΕΓΩ ΕΛΕΓΑ ΑΣΤΕΙΑ ΣΤΙΣ ΜΑΙΕΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΓΕΛΟΥΣΑΜΕ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡ.ΑΝ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΕΡΕΙΣ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟ ΑΠΟ ΕΞΩ?

Δεν ξέρω αν μπορώ να φέρω από έξω θα το ρωτήσω τον γιατρό και θα δώ.. Σας ευχαριστώ για το κουράγιο κορίτσια με το καλό όλες σας!!

53Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Παρ Ιαν 14, 2011 2:02 am

euapap


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Έκανα στον πρώτο τοκετό. Στον δεύτερο, παρόλο που είχα την τομή του πρώτου, δε σκίστηκα και δε μου κανε φυσικά τομή (είναι του φυσικού)

Πάντως δεν πονάει, ασε που μπορεί να έχεις επισκληρίδιο.

http://www.annoulasmom.blogspot.com

54Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Παρ Ιαν 14, 2011 2:04 am

euapap


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
επίσης, μη φαντάζεσαι ότι στην κάνουν και περιμένεις να βγει το μωρό και εσύ να πονάς. καμία σχέση. Την ώρα που βγαίνει το κεφάλι του μωρού που είναι το αποκορύφωμα του πόνου, σου κάνει την επισιοτομή, και ανακουφίζεσαι αμέσως από το δυνατό πόνο του τοκετού και δε δίνεις σημασία στο σκίσιμο...

http://www.annoulasmom.blogspot.com

55Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Παρ Ιαν 14, 2011 8:56 am

joan80


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγώ έκανα επισκληρίδιο αν και είχα φαει όλους τους πόνους. Θα σου πω όμως το κλασικό και πολύ αληθινό. Μόλις ακούσεις το κλάμα του μωρού σου τα ξενάς΄ΟΛΑ. Μην φοβάσαι για την τομή. Είναι το λίγότερο. Και μια φιλική συμβουλη για το μετά. Εγώ δεν ποναγα καθόλου μέχρι να βγω από το νοσοκομείο. Τις πρώτες δυο μέρες πήρα μόνο ντεπόν. Πήρα λοιπόν φόρα και νόμιζα ότι δεν έχω γεννήσει. Έτσι ένα ωραίο πρωι που κραταγα το μωρό σηκώθηκα με δυναμη και τραβητηκαν τα ράμματα. μην ξεχνάς λοιπόν ότι ακόμα και να μην πονάς το σώμα αναρρώνει. ΄Να του δώσεις χρόνο και να άφήσεις τους γύρω σου να σε κακομάθουν για ακόμη λίγο.

56Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Τρι Φεβ 08, 2011 9:13 am

mariza

mariza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΘεονιΜ* έγραψε:
mariza έγραψε:Αχ βρε κοριτσια..... κι εμενα η αγωνια μου ειναι στα υψη... με τον γιατρο μου εχουμε τη διαθεση για φυσιολογικο τοκετο αλλα μαλλον με επισκληρηδιο (για διαφορους λογους)!!! Εγω δεν ανησυχω τοσο για εκεινη την ωρα... εχω εμπιστοσυνη στον γιατρο μου και στο μαιευτηριο... αλλααα.... μετα τι γινεται??????? μετα την περινεοτομη??
ποναει??? ποτε κοβονται τα ραμματα?? με το σεξ τι γινεται?? Καταλαβαινεις τιποτα μετα απο μια φυσιολογικη γεννα? Εχω ακουσει τα διαφορα και δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει τελικα!!
Τη καισαρικη δεν τη φοβαμαι... ειναι ενα χειρουργειο σαν ολα τ' αλλα που ηδη εχω κανει... με λιγα λογια ξερω τι να περιμενω απο ενα χειρουργειο και δε μου ειναι καθολου δυσαρεστο!!
Ακουω ομως απο τις περισσοτερες μανουλες να λενε οτι ειναι καλυτερα ο φυσιολογικος τοκετος... Γιατι το λετε?? Τι ειναι τον κανει καλυτερο?
Συγγνωμη για το μεγαλο post... ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 3 667478 (και να σκεφτητε οτι δεν σας ρωταω Ο,ΤΙ εχω στο μυαλο μου) HELP ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 3 534787 ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 3 911307
Κ εμενα ειχε περασει η επισκληριδιος οταν μου εκανε περινεοτομη αλλα δεν πονεσα..μετα ποναει λιγο αλλα ειναι για λιγες μερες..εγω δεν πηρα καν παυσιπονα κ με ειχε κοψει πολυ γιατι ερχοταν με το παλι το ατιμο το θηληκο μου!!!μου εκανε 1ραμα το οποιο το αποροφα ο οργανισμος αλλα δεν θυμαμαι να σ πω μεσα σε ποσες μερες..νομιζω μεσα σε 40-50 μρες ημουν οκ!!!Τωρα με το σεξ..μια πονεμενη ιστορια χαχαχα νομιζω παρακαταλαβαινεις τις πρωτες φορες! χιχιχι Razz Razz Razz
Ο Φυσιολογικος τοκετος ειναι ΜΑΓΕΙΑ..πραγματικα ουτε περιγραφεται ουτε μπορω να στο εξηγησω με τιποτα.οσες λεξεις κ αν ηξερα οσο μορφωμενη κ αν ημουν..σου ευχομαι να το ζησεις κ να κραταησεις σε λιγες μερες ενα υγιες μωρο στα χερια σου! φιλακιαααα κ η νεα χρονια να ειναι τοσο ευτυχισμενη οσο την φανταζεσαι!



Αχ ΠΟΟΟΟΟΟΟΣΟ δικιο ειχατε κοριτσια!!!!!!!!!!!!! Το λεω με δακρυα στα ματια απο συγκινηση κρατοντας αγκαλια το μωρακι μου!!!!
Γεννησαμε φυσιολογικα με επισκληριδιο στις 17 Ιανουαριου και το μονο που εχω να επιβεβαιωσω ειναι οτι σιγουρα ο ΦΤ ειναι πραγματι ΜΑΓΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ειχαμε αρκετες δυσκολιες αλλα με τον υπεροχο γιατρο μου και το πολυ καλο προσωπικο του 'Γαια' ολα πηγαν τελεια!!!!
Ευχαριστω ολες τις μανουλες που μου απαντησαν τοτε.... με κανατε να θελω πραγματικα να προσπαθησω τον ΦΤ!!!!!
ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 3 417472 ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 3 417472 ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? - Σελίδα 3 417472

57Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Τρι Φεβ 08, 2011 9:25 am

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχχχχ ωραία,μπράβοοο,να σου ζήσει το μωράκι!!!

58Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Τρι Φεβ 08, 2011 11:03 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπραβο Μαριζα! Να σου ζησει το μωρακι σου και να ειναι γερο και ευτυχισμενο!

59Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Τρι Φεβ 08, 2011 11:56 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
είναι το λιγότερο! Razz
εκείνη την ώρα έχεις δυνατό πόνο και είσαι τόσο τσίτα στην περιοχή δεν καταλαβαίνεις πραγματικά τίποτα!
μετά που απότομα ανακουφίζεσαι ίσως αισθανθείς λίγο άσχημα στα ράματα, δεν ξέρω αν έχεις κάνει ποτέ ράμματα με ξυλοκαίνη για αναισθητικό, πάντως προσωπικά αισθανόμουν τα τσιμπίματα, ήταν άβολο για μένα όχι πόνος.
πραγματικά καλύτερα κάποια να ανησυχεί για τους πόνους της γέννας παρά για αυτό
είναι τίποτα σοβαρά
και μετά πέρα από την υγειινή της περιοχής δεν είναι και τόσο άβολο να έχεις ράμματα εκεί..

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

60Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Τρι Φεβ 08, 2011 12:32 pm

mamymou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
fay_b έγραψε:[b]Φυσικα αναφερομαι σε οσες εχουν γεννησει φυσιολογικα...σε αυτες που δεν κανανε επισκληριδιο και χρειαστηκαν να κανουν περινεοτομη. Πονεσατε η εγινε τοπικη αναισθησια???? Shocked
Καλή μου κοπέλα, εύχομαι με το καλό και με ένα πόνο!!!
Να μη φοβάσαι τη διαδικασία, ξέρω ότι είσαι αγχωμένη και είναι λογικό. Γέννησα πριν 3,5 μήνες φυσιολογικά, χωρίς επισκληρίδιο. Ο γιατρός μου μου έκανε περινεοτομή,
1ον γιατί εγώ μετά από 14 ώρες είχα κουραστεί και δε μπορούσα να σπρώξω άλλο, με αποτέλεσμα να το τραβήξει με βεντούζα το μωρό και
2ον, επειδή ο γιατρός μου είναι της άποψης προκειμένου η γυναίκα να σκιστεί σε "λάθος" σημεία από αισθητικής άποψης, επεμβαίνει εκείνος νωρίτερα για να μην νιώθει άσχημα η γυναίκα μετά, όταν θα επανέλθει το σώμα της και μην ξεχνάμε ότι είμαστε και ερωμένες, οπότε μου έκανε και ένα είδος "πλαστικής".
Ως απάντηση στο ερώτημά σου αν πονάει, σου λέω πως όχι, γιατί το σώμα σου και ειδικά σε αυτό το σημείο, μετά από τη διαδιακασία του τοκετού, είναι μουδιασμένο. Εμένα ο γιατρός μου έκανε ολική αναισθησία, όχι γιατί θα πονούσα, αλλά γιατί δε θα μπορούσα να σταθώ ακίνητη κατά την διαδικασία, επειδή έτρεμαν τα πόδια μου από την κούραση-έχω ένα πρόβλημα στο πόδι μου, έχω κάνει χειρουργείο- και ήθελε να ξεκουραστώ.
Μη φοβάσαι, οι πόνοι που αισθάνεσαι είναι όπως αυτοί της περιόδου χαμηλά στην κοιλιά σου και στη μέση σου. Όμως αν είσαι συνεργάσιμη με τις αναπνοές που ίσως σου έχει δείξει η μαία σου ανώδυνου τοκετού, ή θα σου δείξουν εκείνη τη στιγμή, όλα θα είναι πιο "ξεκούραστα" για εσένα και το μωρό. Θα σου πω κάτι που είπε σε εμένα η μαία μου, θα σκέφτεσαι το μωρό σου και θα προσπαθείς να το διευκολύνεις, αναπνέοντας σωστά εσύ, δίνεις οξυγόνο και στο παιδί σου. Ξέρω πως αγχώνεσαι πώς όταν έρθει με το καλό εκείνη η ώρα αν θα ανταπεξέλθεις σωστά. Σου απαντώ πως είμαστε από τη φύση μας "κατασκευασμένες" να τα καταφέρνουμε.
Οι πόνοι που νιώθεις μετά τις επόμενες ημέρες είναι υποφερτοί, συν το γεγονός ότι παίρνεις παυσίπονα και να ξέρεις πως έχοντας το μωρό σου αγκαλιά, δεν τους υπολογίζεις, ούτε τους θυμάσαι μετά από λίγες ημέρες. Πίστεψέ με, όλα θα πάνε καλά.
Μάλιστα όταν γέννησα, ήταν μία κοπέλα που έκανε το δεύτερο παιδάκι της με καισαρική, ενώ το πρώτο φυσιολογικά και έλεγε πως προτιμούσε χίλιους φυσιολογικούς τοκετούς παρά καισαρική. Ακόμη και στην τουαλέτα δε μπορούσε να πάει, ούτε το μωρό της αγκαλιά να το πιάσει, της το έδινα εγώ να το θηλάσει ή να το αφήσει στο "πυρεξάκι" του.
Με ένα γερό, υγιές και τυχερό μωρό!!!

61Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Τρι Φεβ 08, 2011 1:16 pm

raniak


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
gennhsa fysiologika xwris episklhridio(sxetika grhgora gia prwtotokh ap'oti moy lene).o mikros glystrhse kai bghke me mia e3w8ysh.perineotomh den moy ekanan alla skisthka ligo apo ton mpemph..pantws den ponas ekeinh thn wra.gia thn akribeia den niw8eis sedon tipota "ekei katw"..hmoyn sxedon moydiasmenh.sta rammata meta moy ekanan topikh anais8hsia kai htan arketa ypoferta(kapoia oyte poy ta katalaba)...pantws den einai toso tragika oso ta fantazesai.egw toylaxiston otan akoyga leptomereies gia gennes nomiza oti ekeinh thn wra se maxairwnoyn!!!!h fysh omws alliws ta exei sxediasei..den lew oti den ponas alla oxi toso oso o noys soy bazei

62Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Πεμ Φεβ 10, 2011 1:16 pm

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΙ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΦΕΥΓΟΥΝ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ 10 ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕΡΕΣ.ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ

63Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Πεμ Φεβ 10, 2011 1:44 pm

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεννησα φυσιολογικα με επισκληριδιο και δεν καταλαβα την περινεοτομη καθολου! νομιζω πως ειναι το τελευταιο που θα επρεπε να σε απασχολει δεν ειναι τιποτα και οπως ειπαν και τα κοριτσια αργοτερα τα ραμματα πεφτουν μονα τους!!!!ολα μια χαρα θα ειναι μην ανησυχεις!

64Σημαντικό! Απ: ΠΕΡΙΝΕΟΤΟΜΗ...ΠΟΝΑΕΙ??? Σαβ Φεβ 19, 2011 10:33 am

μαριαννα


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κορίτσια γέννησα την κυριακή που μας πέρασε με φυσιολογικό τοκετό και χωρίς επισκληρίδιο και δεν κατάλαβα καθόλου την τομή εκείνη την στιγμή είναι τόσο τεντωμένο το δέρμα που είναι μουδιασμένο!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις