Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
123 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 123 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρία έγραψε:
και εγώ να σου πω την αλήθεια αν δεν ήμουν τόσο φοβιτσιάρα και αν μου περίσσευαν κιόλας τα λεφτά θα έκανα μια επέμβαση ,θα έκανα πρώτα άλλο ένα παιδάκι και μετά θα χτύπαγα μια πλαστική!
όχι κάτι ακραίο, δεν είμαστε για τέτοια, αλλά να υπάρχει κάτι φυσιολογικό βρε παιδί μου στην γύρω περιοχή!
έλα να μαζέψουμε λεφτά να πάμε παρέα Razz
όποτε θες, εγώ μόνο φοβιτσιάρα δεν είμαι, ναι ρε γαμώτο, βάζω το μαγιό με την ενίσχυση και μέσα φαίνεται ότι είναι φλατ..πφφφφφφ ούτε το μπάνιο μας σαν άνθρωποι!
η κουμπάρα μου με τα δικά της δε θα πνιγεί ποτέ, σωσίβια!-αυτά βλέπω και λέω ελεήστε κι εμάς..
adda έγραψε: παντως η κρεμα για την κυτταριτιδα και η κρεμα για τις ραγαδες της ιδιας εταιρειας μεχρι στιγμης εχουν κανει καλη δουλεια οποτε ειμαι αισιοδοξη!

ποιά κρέμα είναι για την κυτταρίτιδα-έχω λίγο θέμα ειδικά στο ένα πόδι και είναι το μόνο που θέλω να ξεφορτωθώ. αν λες βλέπεις αποτελέσματα, στείλε μου πμ ποιά είναι...ευχαριστώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω Smile

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

elina

elina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tinker έγραψε:καλησπερα κοριτσακια!
χρειαζομαι την βοηθεια σας γιατι πραγματικα ειμαι σε ασχημη κατασταση!
θηλαζω αποκλειστικα 4,5 μηνες,απο την αρχη το ενα μου στηθος ηταν ελαχιστα μικροτερο,απο τοτε εχει παραμεινει ετσι..
το προβλημα ειναι οτι πλεον εχει μικρυνει τοσο πολυ,που πλεον η διαφορα ειναι εντονη!εκτος αυτου..εχει πεσει τοσο πολυ..ειναι απαισιο....!το αλλο στηθος ειναι και στητο και γεματο και πιο σκληρο!
να σημειωσω οτι ο μικρος προτιμαει το αλλο..αλλα προσπαθω να δινω και απο αυτο που δεν θελει,ισως φταιει οτι πινει πιο πολυ απο το αλλο,αλλα και παλι δεν δικαιολογειτε!ελεος..
αισθανομαι χαλια...ποιος βλακας ειπε οτι ο θηλασμος βοηθαει να μην πεσει το στηθο΅???? Twisted Evil Twisted Evil
ευχαριστω.... Very Happy
Ναι, να είσαι σίγουρη ότι φταίει η προτίμηση του μωρού! το διάβασα σε βιβλίο, γιατί και εγώ το έπαθα όταν θήλαζα. Η μικρή προτιμούσε το αριστερό και το δεξί ήταν το μισό. Ο γυναικολόγος μου μου είπε ότι το στήθος που δέχεται περισσότερο ερέθισμα παραμένει πιο στητό λογω των αδένων και το άλλο πολλές φορές σταματάει εντελώς και την παραγωγή γάλακτος.
Πώς το έφτιαξα??? Με θήλαστρο!!! Ξεκίνα τώρα πριν σου κοπεί. Κάθε δυο ώρες για 10 λεπτάκια και σε μια εβδομάδα θα δεις ότι θα είναι ίδια!!! συρικνωση στηθους και θηλασμος! - Σελίδα 2 215994

elina

elina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
dinaki88 έγραψε:κοτίτσια με αφορά το θέμα
θήλασα αποκλειστικά ένα εξάμηνο φούλ και ένα γεύμα ως τους 9 μήνες που επειδή τεμπέλιαζε και μειώθηκε πολύ τώρα το κόψαμε κι αυτό.
εγώ όταν έχω κάποια κιλά παραπάνω τα παίρνω και στο στήθος, αλλά γενικά είμαι πολύ αδύνατη τον περισσότερο καιρό και το στήθος είναι μεταξύ 80Α ή 75Β. μετά τη γέννα πέρασα φρίκη τις δύο τελευταίες μέρες στο μαιευτήριο γιατί μεγάλωσε τόσο πολύ που όσο και να προσπαθούσα χειροκίνητα δεν άδειαζε και ησύχασα σπίτι με το θήλαστρο.
πάμελα και βάλε.
αλλά τώρα που τελειώσαμε φαίνεται χάλι το θέμα, θα το περιέγραφα σακούλιασμα...
έχει πέσει η αλήθεια είναι κάπως αλλά δε φαίνεται γιατί είναι μικρό. αλλά φαίνεται ότι το δέρμα δεν είναι σφιχτό.
καλά δε μετανιώνω, αλλά έχου αρχίσει κι εμένα να μου μπαίνουν ιδέες για επέμβαση όόόόόόταν θα μου περισσεύουν.
το θεωρείτε τραβηγμένο? Rolling Eyes
Συμβαίνει σε πολλές γυναίκες. Κι εμένα ήταν το ίδιο νούμερο που λες!!! Αλλά το έκοψα σταδιακά και αν και σακούλιασε στην αρχή τώρα συνήλθε. Εκανα και καμιά ασκησούλα για το στήθος και συνήλθε κάπως. Εγώ πάντως είμαι κατά των επεμβάσεων στο στήθος. Εχεις κάνει ποτέ πλαστική επέμβαση? Σου λέω εκ πείρας ότι η ταλαιπωρία δεν συγκρίνεται με καμιά γέννα... Θα προτιμούσα να με έβαζαν να γεννήσω 10 καισαρικές ταυτόχρονα παρά αυτό που τράβηξα... Αστο καλύτερα το στηθάκι σου, γι' αυτό υπάρχουν τα σουτιέν!!! συρικνωση στηθους και θηλασμος! - Σελίδα 2 215994

pitsicoco


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Αααααχχχ, μεγάλο δράμα με το στήθος....
Λοιπόν, εμένα το στήθος μου ήταν απο τα δυνατά μου σημεία. ΗΤΑΝ!!! Μετά απο 2 γέννες και 1 χρόνο περίπου μετά τον αποθηλασμό του μικρού, η κατάσταση είναι δράμα. Για να μην πολυλογώ, στην πρώτη εγκυμοσύνη πήρα 14 κιλά και φορούσα 3 νούμερα μεγαλύτερο σουτιέν απο το κανονικό μου. Φυσικά έκανα ραγάδες όση κρέμα και αν έβαζα και υπήρχε και μια σχετική χαλάρωση. Με τον καιρό μαζεύτηκε κάπως αλλά δεν έφτασα ποτέ στο σημείο να μου χωράνε τα παλιά μου σουτιέν. Μετά ξαναέμεινα έγκυος, αυτή τη φορά πήρα πολλάαααα κιλά (δεν σας λέω πόσα, ντρέπομαι χαχα) και το στήθος πάλι υπερπαραγωγή! Μόλις σταμάτησα να θηλάζω, το στήθος ξεπρήστηκε απότομα με αποτέλεσμα περισσότερες ραγάδες και τρομερή χαλάρωση. Σαν να περισσεύει δέρμα βρε παιδί μου, μπλιαχ! Επιπλέον έχει αλλοιωθεί η μια θηλή. Είναι απο την πλευρά που είχα περισσότερο γάλα & προτιμούσε ο μικρός και της έχει μείνει αυτό το "κωνικό" σχήμα που παίρνει η θηλή όταν θηλάζουν τα μωρά. Τι ωραία! Σκέφτομαι πολύ την επέμβαση, αλλά φοβάμαι...

catherine


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι εμένα κορίτσια το στήθος έχει πάρει την κατιούσα... Embarassed Στην εγκυμοσύνη δεν πήρα πολλά κιλά (12) και θήλασα 5 μήνες. Είναι όμως πλαδαρό και χρειάζεται ενίσχυση!!! Λέω ότι από τον Σεπτέμβριο θα ξεκινήσω γυμναστική μπας και κάνω κορμί... Για να δούμε... Πάντως για πλαστική, ούτε λόγος... Φοβάμαι απίστευτα!!! συρικνωση στηθους και θηλασμος! - Σελίδα 2 534787 συρικνωση στηθους και θηλασμος! - Σελίδα 2 534787 συρικνωση στηθους και θηλασμος! - Σελίδα 2 534787

protoula

protoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ποσο δικιο εχεις mariposa!!!!!!!!!!!!!

http://nov08mommies.forumotion.net

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elina έγραψε:
Συμβαίνει σε πολλές γυναίκες. Κι εμένα ήταν το ίδιο νούμερο που λες!!! Αλλά το έκοψα σταδιακά και αν και σακούλιασε στην αρχή τώρα συνήλθε. Εκανα και καμιά ασκησούλα για το στήθος και συνήλθε κάπως. Εγώ πάντως είμαι κατά των επεμβάσεων στο στήθος. Εχεις κάνει ποτέ πλαστική επέμβαση? Σου λέω εκ πείρας ότι η ταλαιπωρία δεν συγκρίνεται με καμιά γέννα... Θα προτιμούσα να με έβαζαν να γεννήσω 10 καισαρικές ταυτόχρονα παρά αυτό που τράβηξα... Αστο καλύτερα το στηθάκι σου, γι' αυτό υπάρχουν τα σουτιέν!!! συρικνωση στηθους και θηλασμος! - Σελίδα 2 215994
ναι καλά δεν το σκέφτομαι για αύριο Laughing
όχι δεν έχω κάνει
αλλά οκ, δε νομίζω πραγματικά να είναι σα τους πόνους που τράβηξα 12 ώρες να γεννήσω
αλλιώς τόοοοοοοοοοσες και τόοοοοοοοοοσες που βάζουν και ξαναβάζουν θα είχαν βγάλει βρώμα ότι δεν παλεύται πιστεύω
ε καλά ναι, δεν με πειράζει τόσο από θεμα ότι η εικόνα που μ'αρέσει για τον εαυτό μου δεν είναι η χυμώδης αλλά η skinny
θα περιμένω να συνέλθει να δω πώς θα γίνει Rolling Eyes

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

protoula

protoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια καλο ειναι αν θελετε να προχωρησετε σε πλαστικη επεμβαση να περιμενετε να τελειωσετε απο ολες τις εγκυμοσυνες που θελετε να εχετε, γιατι σε καθε μια το στηθος θα φουσκωνει και μετα θα ξεφουσκωνει (ασχετα με το αν θα θηλασετε η οχι).

http://nov08mommies.forumotion.net

34συρικνωση στηθους και θηλασμος! - Σελίδα 2 Empty πηνελοπη Δευ Ιουν 28, 2010 1:35 am

ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλημερα..το στηθος μου δεν εχει ουτε μια ραγαδα μετα την εγκυμοσυνη..αλλα εφτασε στο πατωμα...επεσε τοσο πολυ...συζητησα με τον ανδρα μου και ειπαμε να παω για ανορθωση στηθους...αλλα θα ηθελα να ρωτησω...θελω μονο ανορθωση,οχι εμφυτευματα..με την απλη ανορθωση ομως θα εχω καλα αποτελεσματα??γνωριζει καμια?

35συρικνωση στηθους και θηλασμος! - Σελίδα 2 Empty πηνελοπη Δευ Ιουν 28, 2010 1:36 am

ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλημερα..το στηθος μου δεν εχει ουτε μια ραγαδα μετα την εγκυμοσυνη..αλλα εφτασε στο πατωμα...επεσε τοσο πολυ...συζητησα με τον ανδρα μου και ειπαμε να παω για ανορθωση στηθους...αλλα θα ηθελα να ρωτησω...θελω μονο ανορθωση,οχι εμφυτευματα..με την απλη ανορθωση ομως θα εχω καλα αποτελεσματα??γνωριζει καμια?

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
protoula έγραψε:κοριτσια καλο ειναι αν θελετε να προχωρησετε σε πλαστικη επεμβαση να περιμενετε να τελειωσετε απο ολες τις εγκυμοσυνες που θελετε να εχετε, γιατι σε καθε μια το στηθος θα φουσκωνει και μετα θα ξεφουσκωνει (ασχετα με το αν θα θηλασετε η οχι).

εγώ τελείωσα!!!!!
το επόμενο υιοθεσία!!!!
σοβαρά Shocked Shocked Shocked
ναι συμφωνώ πάντως ότι είναι καλύτερα να έχει ξεμπερδεψει γιατί μετά και το αποτέλεσμα θα είναι πάλι περίεργο άμα ξαναξεφουσκώσει και επίσης δεν ξέρω αυτό το έρμο το στήθος πόσο πια θα μεγαλώσει!εμένα χωρίς εμφυτεύματα και έγινε jumbo πονούσα από το βάρος και το μέγεθος, που να είχα και έξτρα υλικό μέσα!(αν και μια φίλη μου εννοείται που δεν εχει γίνει μαμά, είχε ρωτήσει πλαστικό και της είπε ότι καινα θηλάσει θα μπορεί και όλα κανονικά)

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

elina

elina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ έγραψε:καλημερα..το στηθος μου δεν εχει ουτε μια ραγαδα μετα την εγκυμοσυνη..αλλα εφτασε στο πατωμα...επεσε τοσο πολυ...συζητησα με τον ανδρα μου και ειπαμε να παω για ανορθωση στηθους...αλλα θα ηθελα να ρωτησω...θελω μονο ανορθωση,οχι εμφυτευματα..με την απλη ανορθωση ομως θα εχω καλα αποτελεσματα??γνωριζει καμια?
Τέλεια αποτελέσματα θα έχεις!!! Μην βάλεις εμφύτευμα γιατί θα χρειαστεί μετά από κάποια χρόνια να το αλλάξεις, ή μπορεί ο οργανισμός σου να μη το δεχτεί (είναι κάποια πράγματα που στην πραγματικότητα δεν τα γνωρίζουμε και διαφέρουν από άνθρωπο σε άνθρωπο). Αν έχεις μικρά παιδιά τότε φρόντισε την περίοδο που θα την κάνεις να έχεις πολύ βοήθεια γιατί θα πονάς. Επίσης, αν σκέφτεσαι να κάνεις άλλο παιδί τότε άστο για μετά. Αν κάνεις άλλο, ίσως να μην μπορείς να το θηλάσεις (συμβαίνει και αυτό) και επιπλέον το πιθανότερο είναι να χρειαστείς κι άλλη ανόρθωση... συρικνωση στηθους και θηλασμος! - Σελίδα 2 215994

pitsicoco


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
δλδ κορίτσια σορυ γιατί δεν ξέρω, μπορείς να κάνεις σκέτη ανόρθωση χωρίς εμφύτευμα και να έχεις αποτελέσματα? Γιατί απο μέγεθος έχω μπόλικο, μη σου πω να αφαιρέσω και λίγο χιχι. Πάντως μια γνωστή που πήγε σε πλαστικό χειρουργό που βγαίνει στην τηλεόραση (έκανε μύτη και προσθετική στήθους) ακόμα τρέχει στα δικαστήρια. Τα εμφυτεύματα τα άλλαξε 2 φορές & στη μύτη της έκανε μια ένεση που ήρθε & πρήστηκε ολόκληρη! Οπότε θέλει πολλήηη προσοχή, κυρίως στην επιλογή γιατρού.

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pitsicoco έγραψε:δλδ κορίτσια σορυ γιατί δεν ξέρω, μπορείς να κάνεις σκέτη ανόρθωση χωρίς εμφύτευμα και να έχεις αποτελέσματα? Γιατί απο μέγεθος έχω μπόλικο, μη σου πω να αφαιρέσω και λίγο χιχι. Πάντως μια γνωστή που πήγε σε πλαστικό χειρουργό που βγαίνει στην τηλεόραση (έκανε μύτη και προσθετική στήθους) ακόμα τρέχει στα δικαστήρια. Τα εμφυτεύματα τα άλλαξε 2 φορές & στη μύτη της έκανε μια ένεση που ήρθε & πρήστηκε ολόκληρη! Οπότε θέλει πολλήηη προσοχή, κυρίως στην επιλογή γιατρού.


ναι καλέ αν έχεις στήθος κάνεις μια ανόρθωση και τέλος! αν δεν έχεις (όπως εγω) τι να ανορθώσεις? βέβαια ότι υπήρχε έπεσε αλλά για να ξανασηκωθεί δεν γίνετε! τι να λέμε και ανυπαρκτο και πεσμένο! Mad

tarzanaki

tarzanaki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
πριν γεννησω το στηθος μου ηταν φοβερο. και μετα την γεννα ολα καλα. με το που αρχισα τον θηλασμο ενιωσα παμελα αντερσον αν και δεν μπορω να πω οτι ειχα παραπονο πριν.
τωρα ομως, 2 μηνες μετα τον αποθηλασμο το στηθος μου εχει πεσει και νιωθω οτι θα το κλωτσαω σε λιγο καιρο.
λεω να κανω λιγο γυμναστικη αλλα επεμβαση με φοβιζει...
υπαρχουν ομως και σουτιενακια που βοηθουν κοριτσια.

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρία έγραψε:


ναι καλέ αν έχεις στήθος κάνεις μια ανόρθωση και τέλος! αν δεν έχεις (όπως εγω) τι να ανορθώσεις? βέβαια ότι υπήρχε έπεσε αλλά για να ξανασηκωθεί δεν γίνετε! τι να λέμε και ανυπαρκτο και πεσμένο! Mad
στο μυαλό μου είσα? Shocked

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

pitsicoco


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Λέτε, ε? Ωραία γιατί νόμιζα θα θέλω και εμφυτεύματα και θα γινόμουν σαν την Ντόλυ Πάρτον χαχαχα!
Πάντως το βασικότερο είναι το σουτιέν. Εγώ το τούρμπο είχα πάρει κάτι πολύ πολύ μαλακά γιατί μου έλεγαν δεν πρέπει να πιέζεται καθόλου το στήθος κλπ, αλλά όταν είναι τόσο μεγάλο θέλει κάτι να συγκρατεί. Εκεί την πάτησα και με νίκησε η βαρύτητα. Επιπλέον να σας πω οτι απο το βάρος νομίζω οτι έχω καμπουριάσει κιόλας.

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
dinaki88 έγραψε:
Μαρία έγραψε:


ναι καλέ αν έχεις στήθος κάνεις μια ανόρθωση και τέλος! αν δεν έχεις (όπως εγω) τι να ανορθώσεις? βέβαια ότι υπήρχε έπεσε αλλά για να ξανασηκωθεί δεν γίνετε! τι να λέμε και ανυπαρκτο και πεσμένο! Mad
στο μυαλό μου είσα? Shocked

με καλυψατε πληρως!!!η χαρα μου κρατησε 9μηνες που ημουνα εγκυος και 5 που θηλασα,ενα στηθος μουρλια!!!επιτελους ευχαριστιομουνα τα ντεκολτε γιατι απο το υπολοιπο κορμι δοξα το θεο παραπονο δεν εχω αλλα το στηθος ειναι κατι που παντα με κομπλαρε Embarassed μολις τελειωσε ο θηλασμος................τελειωσαν και τα ζουμερα μεμε Sad Sad

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αχχχχχχχχχ
κι εγώ που έβαζα τα ντεκολτέεεε
και τα περηφανευόμουν...
πανε και πίσω δεν γυρνάνε
ναι όντως λένε ότι πρέπει να είναι μαλακά..
τι να σου πω, όταν άρχισα να φοράω και κανονικά έπαθα μια μαστίτιδα και μετά όλα καλά...
ίσως έχουν δίκιο τι να πω... Rolling Eyes

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

vasgian


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Προτού κάνετε εγχείριση ενημερωθείτε για την επέμβαση τους κινδύνους της και κυρίως τη διαδικασία ανάρρωσης. Και μην ξεχνάτε ότι πρόκειται για εγχείριση όχι βέβαια ανοιχτής καρδιάς αλλά still είναι εγχείριση. Παραθέτω ενδεικτικά κάποιες πληροφορίες:
http://pavlidelis.gr/
http://www.healthview.gr/node/13228
http://www.symmetria.gr/plastikh-cheirurgikh/plastikes-epemvaseis/ayxhsh-sththus.html

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κορίτσια!
Εδώ και 2 χρόνια εγινα μαμά στα 43 μου και το ήδη μεγάλο στηθος μου έχει φτάσει μέχρι το πάτωμα. Σκέφτομαι να κάνω πλαστική για σμίκρυνση. Έχει καμιά σας σχετική εμπειρία για να μου δώσει πληροφορίες;

siren


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
miki2009 έγραψε:Γεια σας κορίτσια!
Εδώ και 2 χρόνια εγινα μαμά στα 43 μου και το ήδη μεγάλο στηθος μου έχει φτάσει μέχρι το πάτωμα. Σκέφτομαι να κάνω πλαστική για σμίκρυνση. Έχει καμιά σας σχετική εμπειρία για να μου δώσει πληροφορίες;

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 29 ΧΡΟΝΩΝ ΕΚΑΝΑ ΣΜΙΚΡΥΝΣΗ ΣΤΗΘΟΥΣ ΤΟ 2008 ΛΟΓΩ ΥΓΕΙΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΓΙΓΑΝΤΟΜΑΣΤΙΑ. ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΕΡΡΙΚΟΝ ΝΤΥΝΑΝ ΜΕΣΩ ΛΙΣΤΑΣ ΤΟΥ ΙΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝΕ ΓΙΑ ΚΑΛΛΟΠΙΣΜΟ, ΤΟΤΕ Η ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΗΤΑΝΕ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ 6000,00 ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΛΗΡΩΣΑ ΤΙΣ 2000,00. ΑΝ ΘΕΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΕΣ ΜΟΥ.

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΤΙ ΕΝΟΕΙΣ ΓΙΓΑΝΤΟΜΑΣΤΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΟΣΤΕΟΦΙΤΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ.ΑΥΤΟ ΘΕΩΡΗΤΕ ΙΑΤΡΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ?ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΑΝ ΥΠΕΦΕΡΕΣ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ?ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΚΩΣΩ ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟ ΠΑΙΔΙ 2 ΧΡΟΝΩΝ.

boulitsa

boulitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tinker έγραψε:καλησπερα κοριτσακια!
χρειαζομαι την βοηθεια σας γιατι πραγματικα ειμαι σε ασχημη κατασταση!
θηλαζω αποκλειστικα 4,5 μηνες,απο την αρχη το ενα μου στηθος ηταν ελαχιστα μικροτερο,απο τοτε εχει παραμεινει ετσι..
το προβλημα ειναι οτι πλεον εχει μικρυνει τοσο πολυ,που πλεον η διαφορα ειναι εντονη!εκτος αυτου..εχει πεσει τοσο πολυ..ειναι απαισιο....!το αλλο στηθος ειναι και στητο και γεματο και πιο σκληρο!
να σημειωσω οτι ο μικρος προτιμαει το αλλο..αλλα προσπαθω να δινω και απο αυτο που δεν θελει,ισως φταιει οτι πινει πιο πολυ απο το αλλο,αλλα και παλι δεν δικαιολογειτε!ελεος..
αισθανομαι χαλια...ποιος βλακας ειπε οτι ο θηλασμος βοηθαει να μην πεσει το στηθο΅???? Twisted Evil Twisted Evil
ευχαριστω.... Very Happy

κ εγω θηλαζα αποκλειστικα για 4 μηνες κ συνηθως προτιμουσε το ενα στηθος γιατι ειχε πιο πολυ γαλα κ χορταινε αλλα καταλαβα εγκαιρα οτι αυτο ειναι μεγαλο λαθος γιατι πρεπει να θηλαζουν εναλαξ κ ετσι εκανα..το εβαζα απο το ενα ,,το σηκωνα ρευοταν κ μετα απο το αλλο κ ετσι υπηρχε μια ισοροπια κ στα 2..κ μενα ειναι μικρο το στηθος μου κ ειχε γινει σαν μαραμενη μου γαρδενια Smile αλλα ευτυχως για μενα μετα που σταματησα τον θηλασμο ηρθε στα ισα του κ εγινε πιο ωραιο κ απο πριν ομολογω..τσιτωσε κ στρογγυλεψε.. Smile ισως επειδη σταματησα νωρις..αν συνεχιζα για πολυ ισως να μην ειχα αυτο το αποτελεσμα...παντως οταν θηλαζεις ειναι λογικο να ειναι ετσι,,μετα πιστευω οτι επανερχεται αναλογα βεβαια κ την περιπτωση..

siren


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
miki2009 έγραψε:ΤΙ ΕΝΟΕΙΣ ΓΙΓΑΝΤΟΜΑΣΤΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΟΣΤΕΟΦΙΤΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ.ΑΥΤΟ ΘΕΩΡΗΤΕ ΙΑΤΡΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ?ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΑΝ ΥΠΕΦΕΡΕΣ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ?ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΚΩΣΩ ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟ ΠΑΙΔΙ 2 ΧΡΟΝΩΝ.

ΔΕΝ ΣΕ ΞΕΧΑΣΑ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΑΜΕΣΑ ΜΟΛΙΣ ΒΡΩ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ. ΦΙΛΙΑ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις