Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
19 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 19 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 40]

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
anastasia78 έγραψε:

angie μου εγώ μεγάλωσα χωρίς μπαμπά και ξέρω πως είναι αλλά εσάς ο μπαμπας θα γύρίσει και ότι κάνει το κάνει για σας. εσύ απλά θα κάνεις υπομονή και θα μεγαλώνεις το παιδακι με αγάπη και θα έχεις εμάς για συμπαράσταση.

καλο βράδυ σε όλες!!

Αναστασία μου είναι δύσκολο να μεγαλώνεις χωρίς πατέρα κι εσύ το έχεις ζήσει αυτό και σε καταλαβαίνω. Κι εγώ χωρίς πατέρα μεγάλωσα. Ναυτικός στο επάγγελμα αλλά δεν ήταν αυτό το πρόβλημα της απουσίας του. Η μητέρα μου ήταν ΟΛΗ η οικογένεια μου στην ουσία (με παππού και γιαγιά που υπεραγαπώ) !!!!
Και ο άντρας μου μας αγαπάει πάρα πολύ και εμείς επίσης και ξέρω ότι περνάει δύσκολα κι αυτός απλά για το παιδί στεναχωριέμαι που θα αρχίσει να τον ψάχνει σε λίγα χρόνια !!!!

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zoyzoynitsa moy έγραψε:
ειμαστε 16 μηνων 11.500 απο κιλα 82 ποντους απο κιλα ειμαι ευχαριστημενη αλλα ξες δεν σταματας να αγχονεσε

Ζουζουνίτσα καλημέρα !!!!!! Μην αγχώνεσαι μωρέ γιατί κι εμένα δεν τρώει τίποτα. Χτες την βγάλαμε με 4-5 κομματάκια αχλαδάκι, μετά 5-6 κουταλιές αλεσμένη κοτόσουπα και το βράδυ λίγη φαρίν λακτέ !!!!!!!!!!! Ε τι να πω ??? Δόντι είναι?? 16 μήνες αυτό λέω ότι είναι δόντι αλλά δεν νομίζω. Είναι στο παιδί μάλλον. Από ύψος και βάρος μια χαρά είστε μην μου τρελαίνεσαι !!!! Εμείς είμαστε 78εκ ύψος και 8,830γρ βάρος !!!! Καλό ε??

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Mangio μου καλημέρα και σε εσένα. Ωραία ερώτηση αυτή του ύπνου !!!! Λοιπόν εμείς μεχρι και τώρα κοιμόμαστε καμιά φορά στο καροτσάκι. Χτες βράδυ δεν ήθελε στο κρεβατάκι της με τίποτα και την έβαλα κι εγώ στο καρότσι και κοιμήθηκε σαν πουλάκι (λέμε τώρα). Πάντως από τότε που γεννήθηκε ήμασταν καλαθούνα και μετά καροτσάκι. Τώρα την έβαλα στο κρεβάτι της εδώ και 1-2 μήνες!!!!

Τώρα όσον αφορά τα κορν φλεικς εμένα μου τα σύστησε και η παιδίατρος (επειδή είμαστε λιγόφαγες και θηλάζουμε ακόμη μπας και πιει λίγο ξένο γάλα). Ας πούμε ότι τρώει 5-6 κουταλίτες από αυτό. Εγώ όμως επειδή τρώω τα cheerios (είναι γλυκά ενώ τα κορν φλέικς δεν είναι) θέλει και της δίνω και τα τρώει και σκέτα καμιά φορά. Λίγα μπαλάκια όχι πολλά. Που πολλά ?? Να δω πότε θα φάει αυτό το παιδί κανονικά και θα χ@στώ από την χαρά μου !!!!!!!!!!!!!!! Laughing Laughing Laughing

mangio

mangio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αλικακι έγραψε:
Καταρχάς,δεν κατάλαβα κάτι..γιατί αγχώνεσαι αν παίζει και γελάει,πριν κοιμηθεί???Επίσης πρέπει να κάθεσαι δίπλα του,για να κοιμηθεί???
Εγώ θα σου έλεγα να τον αφήσεις μονο του στην κούνια και θα αποκοιμηθεί παίζοντας.Εγώ έτσι κάνω και όποτε θέλει κοιμάται.
Τα κορν φλέικς,με γάλα εννοώ γιατί σκέτα τα φοβάμαι κι εγώ!
Για κουλουράκια,είχαν πει τα κορίτσια για μια συνταγή στο μπλογκ και ήταν τέλεια,Θα ψάξω να τα βρω και θα σου πω αν είναι.
[/quote]

Γεια σου Αλικάκι και υπόλοιπα κοριτσια!! Μετα από ένα επεισοδιακό βράδυ, οπου ζήτημα να κοιμηθηκε ο μικρος κανενα 3ωρο(κρυωσε παλι), σας γραφω.
Αλικακι λοιπον που λες Very Happy , ο γιος μου κοιμαται μονο αν του κραταω χερακι το βραδυ, οχι μονος του.2 φορες δοκιμασα να τον αφησω στο κρεβατι να κοιμηθει μονος του κ πολυ απλά εκλαιγε για 2 ωρες κ εγω ημουν στα προθυρα νευρικης κρισης.Ετσι , δεν τολμησα να το ξαναδοκιμασω! Ξυπναει καθε βραδυ 2-3 φορες κ συνηθως κλεινει 3ωρο αυπνιας ή στην περιπτωση του θαυματος κοιμαται στο τεταρτο! Δεν ξερω τι αλλο πρεπει να κανω, γιατι η μεθοδος του να τον αφησω μονο του δεν πιανει.Μήπως θέλεις να έρθεις εσύ να το δοκιμάσεις Laughing ??θα σου χρωσταω χαρη!!!Περιμενω να βγουν τα δοντια κ μετα θα παρω δραστικα μετρα.Κοντευουμε, 3 ακομα!!
Mamavino, γέλασα πολύ με τα κατορθωματα του γιου σου!!!Τι αστεία που είναι όλα στη θεωρία Rolling Eyes Very Happy !!
Φιλια σε όλες!!

mangio

mangio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Angie_77 έγραψε:Mangio μου καλημέρα και σε εσένα. Ωραία ερώτηση αυτή του ύπνου !!!! Λοιπόν εμείς μεχρι και τώρα κοιμόμαστε καμιά φορά στο καροτσάκι. Χτες βράδυ δεν ήθελε στο κρεβατάκι της με τίποτα και την έβαλα κι εγώ στο καρότσι και κοιμήθηκε σαν πουλάκι (λέμε τώρα). Πάντως από τότε που γεννήθηκε ήμασταν καλαθούνα και μετά καροτσάκι. Τώρα την έβαλα στο κρεβάτι της εδώ και 1-2 μήνες!!!!

Τώρα όσον αφορά τα κορν φλεικς εμένα μου τα σύστησε και η παιδίατρος (επειδή είμαστε λιγόφαγες και θηλάζουμε ακόμη μπας και πιει λίγο ξένο γάλα). Ας πούμε ότι τρώει 5-6 κουταλίτες από αυτό. Εγώ όμως επειδή τρώω τα cheerios (είναι γλυκά ενώ τα κορν φλέικς δεν είναι) θέλει και της δίνω και τα τρώει και σκέτα καμιά φορά. Λίγα μπαλάκια όχι πολλά. Που πολλά ?? Να δω πότε θα φάει αυτό το παιδί κανονικά και θα χ@στώ από την χαρά μου !!!!!!!!!!!!!!! Laughing Laughing Laughing
Γεια σου Αντζι!! Α δεν ειμαι η μονη που τον κοιμιζω στο καροτσι κ τον μεταφερω μετα,παλι καλα!!
Να δοκιμασω κ γω κορνφλεικς τοτε! Να αλλαξει κ σνακ, εχει τρελαθει με το τυρι!!
Θα ερθει η στιγμη που θα της λες:Παλι θα φας παιδί μου?? Very Happy !!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mangio,λες να έρθω εγώ να δοκιμάσω???χαχαχ!!!!Τώρα σώθηκες!!!!Εγώ στα δύσκολα φωνάζω τον μπαμπά μας!!!!
Όταν καμιά φορά δεν κοιμάται και κλαίει,του χαιδεύει το κεφαλάκι,του δίνει το νάνι του αγκαλίτσα και του λέει..τώρα θα κάνουμε νάνι..και κοιμάται!!!!Τόσο απλά!!!!!
Αν είμαι εγώ εκεί,δεν υπάρχει περίπτωση να κοιμηθεί,κλαίει και μας ακούνε όλοι!!!
Αλλά είναι και στο παιδάκι,μωρέ,και το πως τα μάθαμε,νομίζω.
Εγώ από την αρχή τον άφηνα μόνο του και κοιμόταν.Και έτσι έμαθε,ότι κοιμόμαστε μόνοι μας.
Τι άλλο να σου πω,πέρα του να κάνεις υπομονή???Θα έρθει η μέρα που θα μας διώχνουν και δεν θα μας θέλουν!!!χαχαχ!!!!!!

Βιβή.... affraid
Ταλιμπανάκι ε????Αχ,κάτι τέτοιες ταρζανιές αρχίζει κι ο δικός μου και φοβάμαι μην έχουμε συναγωνισμό!!!!χαχαχα!!!!!!

mangio

mangio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ Αλικάκι, μαμάδες είμαστε και πρέπει να μας τυραννήσουν!! Τη λέξη "υπομονή" την έχω θεοποιήσει πλέον Laughing !! Μόνο αυτή θα με σώσει!! Παλέυω τόσα παιδιά στο σχολείο και στο δικό μου σηκώνω τα χέρια ψηλά!! Για να δούμε αν θα φτιάξει η κατάσταση στο μέλλον!!
Η αλήθεια είναι ότι δοκίμασα να του δώσω μεταβατικό αντικείμενο πολλές φορές για τον ύπνο, δεν έδινε σημασία σε κανένα και για να κόψω το κούνημα στο καρότσι, έδωσα το χέρι μου μια φορά και τώρα έμαθε να κοιμάται με αυτό!! Με το ένα χέρι κρατάω με το άλλο γράφω, κατάλαβες Razz ??
Ο,τι και να λέμε τώρα, μητρότητα!! Τι ομορφότερο!!!

athand

athand
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κορίτσια καλημέρα σε όλες.
και μεις δυσκολευόμαστε αρκετά με τον ύπνο.Η κόρη μου κοιμόταν κατευθείαν στην κούνια μόνη της αφού πρώτα έπαιζε αλλά τον τελευταίο μήνα ούτε κουβέντα.Το καρότσι δεν το χρησιμοποίησα καν καθώς είναι διπλό και δεν βολεύει.οπότε μαξιλαρι και κούνημα στα πόδια με δόσεις.ένα ένα και μόλις κοιμηθούν κούνια.το θετικό είναι ότι το βράδυ δεν ξυπνάνε πολύ εώς καθόλου θα έλεγα εκτός αν έχουμε δόντια και έχουμε νεύρα.
και μεις στολίσαμε χτες και τελικά ούτε που το ακούμπησαν έστω και αν έχουν πρόσβαση.μόνο φώναζαν μπααλα για τις μπάλες και τα φωτάκια και χόρευαν.Ας ελπίσω ότι θα παραμείνουν έτσι.
κατα τα άλλα κάθε μέρα βγάζουν και κάτι διαφορετικό για να με εξολοθρεύουν σιγα σιγα. Very Happy Very Happy

φιλια σε όλες και στα ζουζουνάκια σας.

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 - Σελίδα 39 215994

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αθανασία,θα μπω στην οθόνη και θα τα φάω τα μικρά σου!!!!!!!!!!! Very Happy
Τι ζουζουνάκια είναι αυτά????Φτού,φτού!!!!!!!

athand

athand
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
αλικακι έγραψε:Αθανασία,θα μπω στην οθόνη και θα τα φάω τα μικρά σου!!!!!!!!!!! Very Happy
Τι ζουζουνάκια είναι αυτά????Φτού,φτού!!!!!!!


ευχαριστω πολυ Αλικάκι μου! Very Happy
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 - Σελίδα 39 215994

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αχ κοριτσια καθε φορα χανω επεισοδια ...δεν προλαβαινω να διαβαζω οτι γραφεται...
απ'οτι ομως καταλαβα απο τα τελευταια εχετε θεμα με τον υπνο...κι εμεις επισης...
μεχρι 14 μηνων κοιμοτανε μονος του...μετα αρχισαν τα παρατραγουδα...πριν 2 βδομαδες αρχισε να κοιμαται παλι μονος του,που ομως απο χθες μου κανει νερα...οι μερες που εχει κοιμηθει συνεχομενα ολοκληρη νυχτα ειναι μετρημενες...και το πιο σπαστικο μπορει να ξυπνησει και να ξανακοιμηθει μετα απο 2-3 ωρες...ειναι το μονο που με εχει κουρασει τοσο πολυ,πραγματικα...

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ελπιζω να εισαστε ολες καλα,να μου φιλησετε τα ζουζουνια σας....και θα προσπαθησω να μπαινω συχνοτερα...

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
happiness έγραψε:ελπιζω να εισαστε ολες καλα,να μου φιλησετε τα ζουζουνια σας....και θα προσπαθησω να μπαινω συχνοτερα...


Άντε να μην χάνεσαι για να μας προλαβαίνεις!!!!Όλα καλά????

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
http://www.eimaimama.gr/2011/10/ta-eukolotera-biskota-vouturo.html



Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy



Τι λέτε????Εγώ θα τα φτιάξω σίγουρα!!!!

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τα μπισκότα φοβερά.
τα φτιάχνω συνέχεια...

τώρα για τα κορν φλέικς...της δικιάς μου της δίνω από τα δικά μου τα special K που τρώω έτσι στεγνά στο χεράκι της(να σας υπενθυμίσω ότι έχουμε μόνο 4 δόντια)!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lenaki1982 έγραψε:τα μπισκότα φοβερά.
τα φτιάχνω συνέχεια...

τώρα για τα κορν φλέικς...της δικιάς μου της δίνω από τα δικά μου τα special K που τρώω έτσι στεγνά στο χεράκι της(να σας υπενθυμίσω ότι έχουμε μόνο 4 δόντια)!!!


Τα συγκεκριμένα κουλουράκια???Τέλεια!!!
Τα κορν φλέικς,έτσι τα δίνεις???Δεν φοβάσαι????

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλικακι έγραψε:
lenaki1982 έγραψε:τα μπισκότα φοβερά.
τα φτιάχνω συνέχεια...

τώρα για τα κορν φλέικς...της δικιάς μου της δίνω από τα δικά μου τα special K που τρώω έτσι στεγνά στο χεράκι της(να σας υπενθυμίσω ότι έχουμε μόνο 4 δόντια)!!!


Τα συγκεκριμένα κουλουράκια???Τέλεια!!!
Τα κορν φλέικς,έτσι τα δίνεις???Δεν φοβάσαι????
μπα καθόλου!! Cool Cool
της τα δίνω ένα ένα να τα τρώει. φυσικά είμαι και εγώ κοντά. και εγώ έτσι τα τρώω... Razz

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lenaki1982 έγραψε:
αλικακι έγραψε:
lenaki1982 έγραψε:τα μπισκότα φοβερά.
τα φτιάχνω συνέχεια...

τώρα για τα κορν φλέικς...της δικιάς μου της δίνω από τα δικά μου τα special K που τρώω έτσι στεγνά στο χεράκι της(να σας υπενθυμίσω ότι έχουμε μόνο 4 δόντια)!!!


Τα συγκεκριμένα κουλουράκια???Τέλεια!!!
Τα κορν φλέικς,έτσι τα δίνεις???Δεν φοβάσαι????


μπα καθόλου!! Cool Cool
της τα δίνω ένα ένα να τα τρώει. φυσικά είμαι και εγώ κοντά. και εγώ έτσι τα τρώω... Razz

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:(...)

Αλικάκι μου,ο γιος μου κι ο παιδίατρος...καμία σχέση!!!!!
Ε,όχι και να γελάσει!!!!!Να το δω και να μην το πιστέψω!!!!Μας ακούει όλη η πολυκατοικία!!!!!
Αυτό με τα μπισκοτάκια το κάνει και μένα.Ζητάει συνέχεια,και έρχομαι κι εγώ σε δύσκολη θέση,αλλά προσπαθώ κι εγώ να τον απασχολώ,να το ξεχνάει,να μην το παρακάνουμε κιόλας!!!
ΥΓ.Χαίρομαι που δεν είχατε συμπτώματα!!!

Εμείς το κάναμε το τελευταίο εμβόλιο και τώρα θα ξαναπάμε τον Μάιο,εκτός απροόπτου.
Να σας ρωτήσω,εσείς τους δίνετε κορν φλέικς???Και αν ναι,ποιά????

Πολλά φιλιά σε όλες!!!!!

Αλικάκι μου! Ποτέ δεν ξέρεις με το θέμα παιδίατρος. Τη μία θα 'ναι έτσι, την άλλη αλλιώς. Εσύ μην παύεις να ελπίζεις κι εγώ δε θα πρέπει να επαναπαύομαι προφανώς!!!
Συμπτώματα στο εμβόλιο δεν έχουμε εμφανίσει ακόμα, υπάρχει περίπτωση να εμφανίσουμε τώρα; Rolling Eyes Το κάναμε την προηγούμενη Πέμπτη, δηλαδή περίπου 10 μέρες πριν. Μέχρι στιγμής δεν είχαμε συμπτώματα από κανένα εμβόλιο και νομίζω ότι είμαστε τυχεροί!
Λοιπόν, κι εμένα η μικρή μου τρώει (παίρνει μόνη της από το κουτί, δεν της τα δίνω εγώ Laughing ) special K. Τα τρώει έτσι σκέτα και φαίνεται να μην έχει πρόβλημα. Φαίνεται πως έχει αρχίσει να εξοικειώνεται με τις μη αλεσμένες τροφές. Εδώ να πω και τον προβληματισμό μου, της είχα αλέσει ψαράκι με λαχανικά και δεν ήθελε ούτε χτες αλλά ούτε και σήμερα... Sad Αντί αυτού έφαγε μπιφτεκάκι με πατατούλες... Να φταίει που ήταν αλεσμένο το ψαράκι; Το προηγούμενο Σάββατο που της είχα φτιάξει ακριβώς το ίδιο, το καθάρισε το πιάτο της. Τι έπαθε αυτή τη φορά;

Angie_77 έγραψε:

Αλίκη μου καλησπέρα !!!! Πάντα με τον καλό τον λόγο στο στόμα είσαι !!! Thanks !!! Είσαι στο facebook?? Αν ναι πες μου πώς θα σε βρω κι εσένα.

Η μικρή σήμρερα δεν έχει βάλει μπουκιά στο στόμα της !!!!! Mad Mad Mad 4-5 κομματάκια αχλαδάκι το πρωί (πολύ μικρά κομμάτια μη φανταστείς) και της έχω ζεστάνει κοτοπουλάκι δύο φορές από το μεσημέρι αλλά εκείνη τιποτα !!! Θέλει να μου σπάσει τα νεύρα το παιδί μου σήμερα !!!! Ξέρεις τι τρώει τώρα και λέει και μαμ ?? Cheerios τα δημητριακά που τρώω εγώ!!!! Shocked Shocked
Angie μου είμαι κι εγώ στο fb, σου στέλνω πμ τα στοιχεία μου... Smile
Αυτά που σου είπα τα πιστεύω! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 - Σελίδα 39 417472

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lenaki1982 έγραψε:
αλικακι έγραψε:
lenaki1982 έγραψε:τα μπισκότα φοβερά.
τα φτιάχνω συνέχεια...

τώρα για τα κορν φλέικς...της δικιάς μου της δίνω από τα δικά μου τα special K που τρώω έτσι στεγνά στο χεράκι της(να σας υπενθυμίσω ότι έχουμε μόνο 4 δόντια)!!!


Τα συγκεκριμένα κουλουράκια???Τέλεια!!!
Τα κορν φλέικς,έτσι τα δίνεις???Δεν φοβάσαι????
μπα καθόλου!! Cool Cool
της τα δίνω ένα ένα να τα τρώει. φυσικά είμαι και εγώ κοντά. και εγώ έτσι τα τρώω... Razz
Κι εμένα έτσι τα τρώει!!! Χιχιχι... Laughing

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σε ο,τι αφορά στο θέμα του ύπνου, η μικρή μου από 4 μηνών κοιμάται στην κούνια της, στο δωμάτιό της. Ομολογώ πως δεν μας δυσκόλεψε πολύ σε αυτό, προτιμούσε την κούνια της από το καρότσι (ακόμα και όταν για καρότσι είχαμε το πορτ-μπεμπέ) και επίτηδες εξαρχής την έμαθα να μπαίνει στο κρεβάτι της μόνο για ύπνο και όχι για παιχνίδι. Επίσης κοιτούσα να τη βάζω ξύπνια ώστε να μάθει να κοιμάται συνειδητά εκεί. Δεν ξέρω αν αυτά έπαιξαν ρόλο, αλλά όταν νυστάζει αναζητά το κρεβάτι της και μόνο αυτό.

Τώρα το αν ξυπνάει μέσα στη νύχτα, αυτό είναι άλλο θέμα. Πλέον συνήθως σπάνιο να ξυπνήσει, εκτός κι αν δεν έχει πιει αρκετό γάλα πριν κοιμηθεί, οπότε και πεινάει. Αλλά σε αυτή την περίπτωση δε μας δυσκολεύει. Με το που θα πιει το γαλατάκι της πιπιλάει το δάχτυλο και ζητάει... νάνι! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 - Σελίδα 39 850933 Παρόλα αυτά, φυσικά περάσαμε φάσεις (πρόσφατα κιόλας μία) στις οποίες ξυπνούσε κατά τις 3πμ και ήθελε να παίξει με τα παιχνίδια της. Αυτό ήταν πραγματικό βασανιστήριο γιατί έπρεπε να περάσει κανά 2ωρο παιχνιδιού (αρνιόταν πεισματικά να κοιμηθεί), να ξαναπιεί γάλα και επιτέλους να κοιμηθεί. Φυσικά το πρωί δεν ξυπνούσε με τίποτα, αλλά το πρόβλημα ήταν για εμάς που έπρεπε να σηκωθούμε γιατί δουλεύαμε... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 - Σελίδα 39 688264 Αυτές οι φάσεις θέλουν πολλή υπομονή... Δε νομίζω ότι μπορούσαμε να κάνουμε τίποτα άλλο!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lenaki1982 έγραψε:τα μπισκότα φοβερά.
τα φτιάχνω συνέχεια...

τώρα για τα κορν φλέικς...της δικιάς μου της δίνω από τα δικά μου τα special K που τρώω έτσι στεγνά στο χεράκι της(να σας υπενθυμίσω ότι έχουμε μόνο 4 δόντια)!!!
lenaki της δίνεις συχνά μπισκοτάκια; Γιατί εγώ προσπαθώ να τα αποφύγουμε όσο γίνεται αλλά τα ζητάει όλη την ώρα! Μας δυσκολεύει πολύ και δεν ξέρω τι να κάνω με αυτό το θέμα. Όλο προσπαθώ να την απασχολώ με άσχετα θέματα, αλλά είναι πανέξυπνη και το καταλαβαίνει αμέσως πως πάω να της τη φέρω και εκνευρίζεται.. Rolling Eyes

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
crazymommy έγραψε:
αλικακι έγραψε:(...)

Αλικάκι μου,ο γιος μου κι ο παιδίατρος...καμία σχέση!!!!!
Ε,όχι και να γελάσει!!!!!Να το δω και να μην το πιστέψω!!!!Μας ακούει όλη η πολυκατοικία!!!!!
Αυτό με τα μπισκοτάκια το κάνει και μένα.Ζητάει συνέχεια,και έρχομαι κι εγώ σε δύσκολη θέση,αλλά προσπαθώ κι εγώ να τον απασχολώ,να το ξεχνάει,να μην το παρακάνουμε κιόλας!!!
ΥΓ.Χαίρομαι που δεν είχατε συμπτώματα!!!

Εμείς το κάναμε το τελευταίο εμβόλιο και τώρα θα ξαναπάμε τον Μάιο,εκτός απροόπτου.
Να σας ρωτήσω,εσείς τους δίνετε κορν φλέικς???Και αν ναι,ποιά????

Πολλά φιλιά σε όλες!!!!!



Αλικάκι μου! Ποτέ δεν ξέρεις με το θέμα παιδίατρος. Τη μία θα 'ναι έτσι, την άλλη αλλιώς. Εσύ μην παύεις να ελπίζεις κι εγώ δε θα πρέπει να επαναπαύομαι προφανώς!!!
Συμπτώματα στο εμβόλιο δεν έχουμε εμφανίσει ακόμα, υπάρχει περίπτωση να εμφανίσουμε τώρα; Rolling Eyes Το κάναμε την προηγούμενη Πέμπτη, δηλαδή περίπου 10 μέρες πριν. Μέχρι στιγμής δεν είχαμε συμπτώματα από κανένα εμβόλιο και νομίζω ότι είμαστε τυχεροί!
Λοιπόν, κι εμένα η μικρή μου τρώει (παίρνει μόνη της από το κουτί, δεν της τα δίνω εγώ Laughing ) special K. Τα τρώει έτσι σκέτα και φαίνεται να μην έχει πρόβλημα. Φαίνεται πως έχει αρχίσει να εξοικειώνεται με τις μη αλεσμένες τροφές. Εδώ να πω και τον προβληματισμό μου, της είχα αλέσει ψαράκι με λαχανικά και δεν ήθελε ούτε χτες αλλά ούτε και σήμερα... Sad Αντί αυτού έφαγε μπιφτεκάκι με πατατούλες... Να φταίει που ήταν αλεσμένο το ψαράκι; Το προηγούμενο Σάββατο που της είχα φτιάξει ακριβώς το ίδιο, το καθάρισε το πιάτο της. Τι έπαθε αυτή τη φορά;


Αλικάκι μου,αν δεν έχετε εμφανίσει συμπτώματα μέχρι τώρα,τότε οκ,τα γλυτώσατε!!!!
Για το φαγητό θα σου έλεγα ότι είναι καιρός να σταματήσεις το αλεσμένο.Το παιδί σου στο δείχνει!!!
Και μένα από την μια μέρα στην άλλη,δεν το 'θελε!!Και του το σταμάτησα το αλεσμένο,και στα φρούτα κατευθείαν.Αυτό φταίει,πιστεύω.Κόψτα τα αλεσμένα!!!
Όσο για τα κουλουράκια,εμένα τρώει 3-4 μιράντα το πρωί με το γάλα του,τα απογευματινά του τα έκοψα και του δίνω αγγουράκι αν πεινάσει ή ντοματούλα ή τυράκι και το βράδυ πάλι κάνα 2-3-4 με το γάλα του.Εσένα πόσα τρώει???
Εντάξει,αν δεν είναι υπερβολική ποσότητα,δεν νομίζω να πειράζει.
Αν είναι και σπιτικά πιστεύω ότι είμαστε πολύ καλά!!!!!Εεεεεεε?????Τι λες?????? ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 - Σελίδα 39 417472


zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια ,τι κανετε?αλικακι τελεια τα μπισκοτα ,αχ τι μου κανετε ελεγα να κανω φετος και αυτα στιν αρχη ειπα δεν κανω αλλα εφαγε η μηκρι μισο μελομακαρονο και τρελαθηκε,ειπα να κανω μελομακαρονα,κουραμπιεδες και τσουρεκια,και τωρα ειδα τα μπισκοτα και θελω να τα κανω γιατι και το μελομακαρονο ειναι πολυ γλυκο και με τα μπισκοτακια θα ξεγελαω τιν μικρη χιχιχιχι θατα κανω και ευχομαι οσες τα κανουν καλη επυτηχια. Very Happy

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zoyzoynitsa moy έγραψε:καλημερα κοριτσια ,τι κανετε?αλικακι τελεια τα μπισκοτα ,αχ τι μου κανετε ελεγα να κανω φετος και αυτα στιν αρχη ειπα δεν κανω αλλα εφαγε η μηκρι μισο μελομακαρονο και τρελαθηκε,ειπα να κανω μελομακαρονα,κουραμπιεδες και τσουρεκια,και τωρα ειδα τα μπισκοτα και θελω να τα κανω γιατι και το μελομακαρονο ειναι πολυ γλυκο και με τα μπισκοτακια θα ξεγελαω τιν μικρη χιχιχιχι θατα κανω και ευχομαι οσες τα κανουν καλη επυτηχια. Very Happy


Να τα κάνεις!!!!Κι εγώ θα το επιχειρήσω!!!!!Καλή μας επιτυχία!!!!
Μελομακάρονα και κουραμπιέδες,συμφωνώ,είναι πολύ γλυκά και θα του δώσω μόνο λίγο,έτσι για το καλό!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις