Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
262 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 262 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια θα κάνω μία πολύ βαθυστόχαστη διαπίστωση τώρα...

Ήμασταν προχθές στα πεθερικά μου.
Αφού έφαγε η μικρούλα και την έβαλα στο κρεβάτι της πεθεράς μου να κοιμηθεί, μετά από λίγο άρχισε να γκρινιάζει.

Τρέξαμε λοιπόν να την πάρουμε αγκαλιά όλοι με τη σειρά, μήπως καταφέρουμε να την ηρεμήσουμε.

Αφού λοιπόν την πήρε αγκαλιά -καλοπροαίρετα μεν, αλλά με δασκαλίστικο υφάκι, ξέρετε, "έλα να σου δείξω" η πεθερά μου - και τελικά ΔΕΝ κατάφερε να την ηρεμήσει, την ξαναπήρα εγώ και με τα πολλά, την κατάφερα.

Έφαγα λοιπόν την εξής φλασιά:
Γιατί οι γονείς μας χαίρονται που θα γίνουν παππούδες?
Όχι φυσικά γιατί συνειδητοποιούν ότι ΓΕΡΝΑΝΕ!

Αλλά επειδή τους δίνεται η ευκαιρία να "παίξουν" ή να "χαρούν" ή να "διαπαιδαγωγήσουν" ή ότι άλλο θέλετε πείτε, ένα παιδάκι, αλλά ΧΩΡΙΣ να έχουν τις υπόλοιπες ΕΥΘΥΝΕΣ!!!
Τάισμα, άλλαγμα, μπάνιο, ξενύχτι, γιατρούς, γκρίνιες, απαιτήσεις...

Ίσως γίνομαι λίγο παράλογη ή υπερβολική λόγω των "δύσκολων" ημερών που περνάω τώρα...

Αλλά ειλικρινά τα έχω πάρει και με τη μάνα μου και με την πεθερά μου.
Η μάνα μου είναι μακριά και δυστυχώς δεν μπορεί να έρχεται συχνά, συν ότι -μην ξεχνάμε- έχει και τη δίδυμη αδερφή μου έγκυο, και πρέπει να την φροντίζει...
Η πεθερά από την άλλη, χρησιμοποιώντας την τρρρρελή! ατάκα-δικαιολογία "δε θέλω να μπαίνω ανάμεσα στο ζευγάρι", έρχεται μόνο αν της το ζητήσουμε επειδή πχ θέλουμε να βγούμε για δυο ώρες...
Εκεί που έλεγε ότι 40 μέρες θα είναι μαζί μας να μας βοηθάει, τώρα κάνει την πάπια...
Καλύτερα για μένα, αλλά με πιάνει και το γαμώτο σχετικά με το θέμα που αναφέρω πιο πάνω. Δηλαδή, αποποιείσαι των ευθυνών αλλά στο παιχνίδι πρώτος!!!

Και η έρμη η μάνα μου, για μια "επίσκεψη" έρχεται και ψάχνει να βρει να μου κάνει δουλειές (πλύσιμο τα πιάτα, σίδερο) για να με ξεκουράσει, αλλά από την άλλη κι αυτή το παιδί, παιχνίδι!
Ήρθαν προχθές και μου την ξεσήκωσαν κι έκλαιγε συνέχεια. Νομίζουνε ότι είναι κουκλίτσα κι από αγκαλιά σε αγκαλιά, το ζάλισαν το παιδί.

Εμ βέβαια! Μετά αυτοί όλοι φεύγουν και πάνε σπιτάκι τους κι εσύ μένεις δυο ώρες με το μωρό παραμάσχαλα να προσπαθείς να το ηρεμήσεις για να κοιμηθεί...

Αυτά...
Τα έχω πάρει ολίγον τι...

ζουζουνομαμα


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχ! πως σε καταλαβαινω. εμενα η πεθερα μου με μαλωνει οταν με βλεπει να εχω καποιο απο τα παιδια μου αγκαλια για πανω απο 3 λεπτα, γιατι οπως λεει κακομαθαινουν. αλλα οταν τα παιρνει αυτη τα κραταει με τις ωρες. ασε που εμεις δεν ξερουμε να μεγαλωνουμε παιδια. μονο αυτες. εγω πιστευω οτι και μαναδες και πεθερες βγαζουν πανω μας τα απωθημενα που εχουν απο τις πεθερες τους. γιατιως γνωστων οι πιο παλιες ηταν πολυ χειροτερες

marizakismom

marizakismom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
συμφωνω κι επαυξανω φιλτατη..

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
aggelikoula mou na se rwtisw kati?den pistevw otan koimate i mpoumpou kai erxontai sto spiti na tin ksipnane gia na tin doun?kai na tin vgazeis esu apo to programa tis?min dineis se kanenan simasia koristara mou esu na eisai kala i korakla sou kai o antras sou,twra oso gia tous siggeneis esti einai afta to paidi to vlepoun san paixnidi ante irthame na to doume na peksoume kai meta na figoume,kai kathese esu meta na vgaleis to fidi apo tin tripa!den xreiazete na stenaxoriese gia tpt exeis mia iperoxi oikogeneia kai koita na euxaristitheis aftes tis stigmes me tin korakla sou!

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να σου πω εγω πως το εχω καταλαβει?εχουν ενα παιχνιδι που οταν οι μπαταριες του ειναι φουλ ειναι ολο δικο τους αλλα οταν οι μπαταριες "πεσουν" στο πασαρουν και στην καλυτερη των περιπτωσεων την κανουν με ελαφρα πηδηματακια στη δε χειροτερη σου υποδεικνυουν και πως να το φτιαξεις με υφος πτυχιουχου μηχανικου!!!!!!!!!!!
αντε συγχιστηκα παλι!!!να μου πει η πεθερα μου δηλαδη πως να κανω καλα το παιδι μου?!ποια αυτη που οταν ερχεται τρεχει στα μαγαζια να αγορασει λεοπαρ φορεματα και ζωνες και δε ξερω εγω τι αλλο???ετσι μου εκανε και μετα τη βαπτιση του μεγαλου μου,το μωρο μπαιλντησε ολη μερα και εβγαζε γκρινια,ο αντρας μου ειχε παει για καφε με τους συμμαθητες του απο το σχολειο και εγω με το μωρο στο δωματιο ψιλοκοιμομουν,καποια στιγμη αρχιζει το κλαμα και μεχρι να ετοιμασω το στηθος να τον βαλω να πιει ορμαει στο δωματιο χωρις να χτυπησει πορτα και λεει με υφος "τι το κανεις το παιδι?" εγινα τουρκος!!!!!!!!!!!!ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΤΟ ΚΑΝΩ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΤΑΩ!!!!!!!!!!!!ΠΟΥ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΘΟΣΟΥΝ ΚΑΙ ΕΤΡΕΧΑ ΕΓΩ ΝΑ ΠΕΡΙΠΟΙΗΘΩ 3 ΧΩΡΙΑ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΙΠΕΣ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙς 2 ΛΕΠΤΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΑΤΟΥΡΗΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΨΗ?????????????ε μετα δε μου εκανε ξανα υποδειξη ποτε για τα μωρα.ηταν η μονη φορα που μιλησα ετσι σε ανθρωπο...αλλα νομιζω οτι το ιδιο θα ξανακανα και παλι...ε μα δε πανε να πνιγουνε πια............ουφ συγχιστηκα.......... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ειμαι η τυχερη του φορουμ η μαμα μου με βοηθαει με το παιδι κ με τις δουλειες του σπιτιου κ ταιζει την μικρη κ σηκωνετε το βραδυ οταν κοιμαμαι κ κανει τα παντα για την εγγονι της φτου φτου να φτυσω τον κορφο μου μεχρι τωρα δεν εχω ζητησει τιποτα απο την ωρα που γενναγα ηταν στο πλευρο μου μεχρι σημερα που η μικρη ειναι 54 ημερων ειναι εκει ακοιμητος φρουρος κ για μενα κ για την μικρη να την εχει ο θεος καλα γιατι αλλιως δεν θα τα εβγαζα περα

http://www.gatospito.com

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όχι Γιώτα μου, δεν την ξυπνάει κανείς. Μόνο αν είναι η ώρα της να ξυπνήσει κι ανοίξει τα ματάκια της.

Όλα αυτά τα γράφω γιατί νιώθω τρελή μοναξιά και πολλές φορές "αβοήθητη".
Ο άντρας μου -το ξαναλέω για πολλοστή φορά- είναι για μένα ο καλύτερος άντρας του κόσμου.
Με βοηθάει και με το μωρό (έλεγε ότι δε θα το ξεσκατίζει, αλλά τώρα έχει γίνει εξπέρ) και με το σπίτι. Πλένει, μαγειρεύει, σκπουπίζει, απλώνει...
Αλλά είναι αλλιώς να έχεις τη μανούλα...
Κι όταν την είχα τις πρώτες μέρες ένιωθα σιγουριά και ασφάλεια. Όχι ότι "ξέρει από μωρά". Αλλά ότι κάποιος φρόντιζε ΕΜΕΝΑ. Μου έφτιαχνε σουπίτσα, μου έκανε παρέα μέσα στα άγρια χαράματα για να ταίσω τη μικρή ή να τραβήξω το γάλα με το θήλαστρο...
Αλλά δε μπορώ να την έχω εδώ Sad ...
Τες πα.

Σε κάποιο άλλο θέμα είχαμε πει ότι οι παππούδες είναι για να κακομαθαίνουν τα παιδιά. Αλλά με τα ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ τα παιδιά τι γίνεται?
Πού είναι όλοι αυτοί που κάνουν τους "σοφούς" να μας βοηθήσουν όταν τους χρειαζόμαστε?

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευάκι έγραψε:να σου πω εγω πως το εχω καταλαβει?εχουν ενα παιχνιδι που οταν οι μπαταριες του ειναι φουλ ειναι ολο δικο τους αλλα οταν οι μπαταριες "πεσουν" στο πασαρουν και στην καλυτερη των περιπτωσεων την κανουν με ελαφρα πηδηματακια στη δε χειροτερη σου υποδεικνυουν και πως να το φτιαξεις με υφος πτυχιουχου μηχανικου!!!!!!!!!!!
αντε συγχιστηκα παλι!!!να μου πει η πεθερα μου δηλαδη πως να κανω καλα το παιδι μου?!ποια αυτη που οταν ερχεται τρεχει στα μαγαζια να αγορασει λεοπαρ φορεματα και ζωνες και δε ξερω εγω τι αλλο???ετσι μου εκανε και μετα τη βαπτιση του μεγαλου μου,το μωρο μπαιλντησε ολη μερα και εβγαζε γκρινια,ο αντρας μου ειχε παει για καφε με τους συμμαθητες του απο το σχολειο και εγω με το μωρο στο δωματιο ψιλοκοιμομουν,καποια στιγμη αρχιζει το κλαμα και μεχρι να ετοιμασω το στηθος να τον βαλω να πιει ορμαει στο δωματιο χωρις να χτυπησει πορτα και λεει με υφος "τι το κανεις το παιδι?" εγινα τουρκος!!!!!!!!!!!!ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΤΟ ΚΑΝΩ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΤΑΩ!!!!!!!!!!!!ΠΟΥ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΘΟΣΟΥΝ ΚΑΙ ΕΤΡΕΧΑ ΕΓΩ ΝΑ ΠΕΡΙΠΟΙΗΘΩ 3 ΧΩΡΙΑ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΙΠΕΣ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙς 2 ΛΕΠΤΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΑΤΟΥΡΗΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΨΗ?????????????ε μετα δε μου εκανε ξανα υποδειξη ποτε για τα μωρα.ηταν η μονη φορα που μιλησα ετσι σε ανθρωπο...αλλα νομιζω οτι το ιδιο θα ξανακανα και παλι...ε μα δε πανε να πνιγουνε πια............ουφ συγχιστηκα.......... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Γιατί χαίρεται κάποιος όταν γίνει παππούς/γιαγιά? 50580 Γιατί χαίρεται κάποιος όταν γίνει παππούς/γιαγιά? 50580 Γιατί χαίρεται κάποιος όταν γίνει παππούς/γιαγιά? 50580 Γιατί χαίρεται κάποιος όταν γίνει παππούς/γιαγιά? 50580 Γιατί χαίρεται κάποιος όταν γίνει παππούς/γιαγιά? 50580 Γιατί χαίρεται κάποιος όταν γίνει παππούς/γιαγιά? 50580 Γιατί χαίρεται κάποιος όταν γίνει παππούς/γιαγιά? 50580 Γιατί χαίρεται κάποιος όταν γίνει παππούς/γιαγιά? 50580 Γιατί χαίρεται κάποιος όταν γίνει παππούς/γιαγιά? 50580 Γιατί χαίρεται κάποιος όταν γίνει παππούς/γιαγιά? 50580 Γιατί χαίρεται κάποιος όταν γίνει παππούς/γιαγιά? 50580 Γιατί χαίρεται κάποιος όταν γίνει παππούς/γιαγιά? 50580 Γιατί χαίρεται κάποιος όταν γίνει παππούς/γιαγιά? 50580 Γιατί χαίρεται κάποιος όταν γίνει παππούς/γιαγιά? 50580 Γιατί χαίρεται κάποιος όταν γίνει παππούς/γιαγιά? 50580 Γιατί χαίρεται κάποιος όταν γίνει παππούς/γιαγιά? 50580 Γιατί χαίρεται κάποιος όταν γίνει παππούς/γιαγιά? 50580 Γιατί χαίρεται κάποιος όταν γίνει παππούς/γιαγιά? 50580 Γιατί χαίρεται κάποιος όταν γίνει παππούς/γιαγιά? 50580 Γιατί χαίρεται κάποιος όταν γίνει παππούς/γιαγιά? 50580 Γιατί χαίρεται κάποιος όταν γίνει παππούς/γιαγιά? 50580 Γιατί χαίρεται κάποιος όταν γίνει παππούς/γιαγιά? 50580 Γιατί χαίρεται κάποιος όταν γίνει παππούς/γιαγιά? 50580 Γιατί χαίρεται κάποιος όταν γίνει παππούς/γιαγιά? 50580
mpravooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ax na agiasei to stomataki sou !!!!!!!!!!!!!

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zouzounaki 24 έγραψε:
Ευάκι έγραψε:να σου πω εγω πως το εχω καταλαβει?εχουν ενα παιχνιδι που οταν οι μπαταριες του ειναι φουλ ειναι ολο δικο τους αλλα οταν οι μπαταριες "πεσουν" στο πασαρουν και στην καλυτερη των περιπτωσεων την κανουν με ελαφρα πηδηματακια στη δε χειροτερη σου υποδεικνυουν και πως να το φτιαξεις με υφος πτυχιουχου μηχανικου!!!!!!!!!!!
αντε συγχιστηκα παλι!!!να μου πει η πεθερα μου δηλαδη πως να κανω καλα το παιδι μου?!ποια αυτη που οταν ερχεται τρεχει στα μαγαζια να αγορασει λεοπαρ φορεματα και ζωνες και δε ξερω εγω τι αλλο???ετσι μου εκανε και μετα τη βαπτιση του μεγαλου μου,το μωρο μπαιλντησε ολη μερα και εβγαζε γκρινια,ο αντρας μου ειχε παει για καφε με τους συμμαθητες του απο το σχολειο και εγω με το μωρο στο δωματιο ψιλοκοιμομουν,καποια στιγμη αρχιζει το κλαμα και μεχρι να ετοιμασω το στηθος να τον βαλω να πιει ορμαει στο δωματιο χωρις να χτυπησει πορτα και λεει με υφος "τι το κανεις το παιδι?" εγινα τουρκος!!!!!!!!!!!!ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΤΟ ΚΑΝΩ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΤΑΩ!!!!!!!!!!!!ΠΟΥ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΘΟΣΟΥΝ ΚΑΙ ΕΤΡΕΧΑ ΕΓΩ ΝΑ ΠΕΡΙΠΟΙΗΘΩ 3 ΧΩΡΙΑ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΙΠΕΣ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙς 2 ΛΕΠΤΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΑΤΟΥΡΗΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΨΗ?????????????ε μετα δε μου εκανε ξανα υποδειξη ποτε για τα μωρα.ηταν η μονη φορα που μιλησα ετσι σε ανθρωπο...αλλα νομιζω οτι το ιδιο θα ξανακανα και παλι...ε μα δε πανε να πνιγουνε πια............ουφ συγχιστηκα.......... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
mpravooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ax na agiasei to stomataki sou !!!!!!!!!!!!!

θενκς!!!!!!!!!!!! Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Laughing

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ax re aggelikoula mou twra kai esu psaxneis na vreis psilous sta axira les kai den to perimenes?e twra oloi vgazoun tin oura tous ap'eksw einai mono gi ana lene oti afti kseroun kalitera apo emas!egw na sou pw tin alithia eime proetimasmenei gi auto kai exoune na pesoune kati klosties apo tin wra pou tha erthw spiti me to mwrw an akousw kanena na mou leei egw kserw esu oxi!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι μου, μου άρεσε πολύ η παρομοίωση με το παιχνίδι.
Έχεις απόλυτο δίκιο.

Ladycat να χαίρεσαι τη μαμά σου.
Να είναι γερή και δυνατή και να την έχεις πάντα κοντά σου.
Μακάρι να ζούσα κι εγώ λίγο πιο κοντά της. Πολλά τα χλμ ρε γμτ...
Τες πα.

Έρχεται μια μέρα η πεθερά μου και μου λέει: "Έχεις τίποτα του παιδιού να σιδερώσω?"
ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ??
Δηλαδή τα δικά μου τα ρούχα δε μετράνε? Η ντάνα με τις πετσέτες, τα σεντόνια και τα σώβρακα του γιου της??? Όχι! Αυτά θα σιδερωθούν μόνα τους! Με το μαγικό σίδερο!

Οπότε καταλαβαίνετε...
Έρχεται ρε παιδιά και φέρνει και το φαγητό της μαζί, με τη δικαιολογία ότι κάνει κάποιου είδους δίαιτα γιατί παίρνει φάρμακα. Κι έχει τους ξηρούς καρπούς κρυμμένους μέσα στην τσάντα της.
Λες και της είπα εγώ, μην ανοίξεις τα ντουλάπια ή μην πάρεις/βάλεις να φας... Shocked

Κι έτσι, όπως κρατάει εκείνη τις αποστάσεις, θα τις κρατήσω κι εγώ.
Κομμένα τα "παιχνιδάκια" με το μωρό μου.
Τώρα που σαραντίζω, όπου πηγαίνω θα την έχω μαζί και δε θα την αφήσω να το ξανακρατήσει.

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
swstiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ετσι ειναι ερχετε το παιδι κ χανουμε εμεις τον θρονο μας αυτο το καταλαβα ολοι το ιδιο κανουν εδω περνει η νονα μου 3 τηλ την ημερα για να ρωτησει τι κανει το παιδι εμενα με εχουν στο φτυσιμο παει εχασα τον θρονο μου μπουχουουουουοουου

http://www.gatospito.com

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οι δικοί μου γονείς δούλευαν και οι δύο και μάλιστα η μάνα μου για δύο χρόνια με έβλεπε μόνο σαββατοκύριακα. Υποθέτω ότι τους βγαίνει το "αχτι" που δεν χάρηκαν εμάς όταν ήμασταν μωρά και τώρα χαίρονται τα παιδιά μας, στη δική μου περίπτωση εγώ έτσι το βλέπω. Και ως μαμά έχεις πιο πολύ άγχος, ως γιαγιά είσαι λίγο πιο κούλ. Εμένα δεν μου το πασάρουν όταν αρχίσει να κλαίει, ούτε η μαμα μου ούτε η πεθερά μου, αλλά το παίζουν ξερόλες, το μόνο που με εκνευρίζει.
"Είναι λίγο ζεστός"
"φόρα του τις κάλτσες"
"δεν κάνει να δίνεις στο παιδί αβοκάντο"
"κάθε ποτε το ταΐζεις"
"πόσο τρώει?"
"χόρτασε?"
"σκέπασέ το"
"είναι μικρό ακόμα, πού να μάθει να μαζεύει τα παιχνίδια του μωρέ"
"είναι πολύ μεγάλο το κομμάτι, θα πνιγεί"
"μη αυτό"
"μη εκείνο"
"... Γιατί χαίρεται κάποιος όταν γίνει παππούς/γιαγιά? 679259 Γιατί χαίρεται κάποιος όταν γίνει παππούς/γιαγιά? 679259 Γιατί χαίρεται κάποιος όταν γίνει παππούς/γιαγιά? 679259 Γιατί χαίρεται κάποιος όταν γίνει παππούς/γιαγιά? 679259 Γιατί χαίρεται κάποιος όταν γίνει παππούς/γιαγιά? 679259 ...."

και αντε στο πρώτο είσαι λίγο χαμένη, στο δεύτερο??? Ξέρω γυναίκα με πέντε παιδιά που οι μαμαδοπεθερές της έχουν ακόμα άποψη...

Ευάκι έγραψε:...ποια αυτη που οταν ερχεται τρεχει στα μαγαζια να αγορασει λεοπαρ φορεματα και ζωνες και δε ξερω εγω τι αλλο???

Ξέρω είναι εκτός θέματος αλλά απαιτώ φωτο με τη "μητέρα" να φοράει το λεοπάρ!
Γιατί χαίρεται κάποιος όταν γίνει παππούς/γιαγιά? 875502 Γιατί χαίρεται κάποιος όταν γίνει παππούς/γιαγιά? 875502 Γιατί χαίρεται κάποιος όταν γίνει παππούς/γιαγιά? 875502

vasso

vasso
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΤΖΙΖ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΝΙΩΘΩ ΒΛΕΠΩ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΒΟΗΘΑΝΕ Η ΜΑΜΑ ΚΑΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΤΟΥΣ ΑΛΗΘΙΝΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΥΝΤΑΙ ΟΤΙ ΚΟΥΡΑΖΟΝΤΑΙ ΚΙΟΛΑΣ ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΔΗΛΑΔΗ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΑΕΤΟ ΟΥΤΕ ΝΑ ΡΘΡΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΠΙΑΤΟ ΦΑΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΡΘΕΙ ΝΑ ΚΑΝΑΚΕΨΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΠΙΕΙ ΕΝΑ ΚΑΦΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΙΟ ΗΣΥΧΗ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΤΟΝ ΕΒΛΕΠΕ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΑΓΑΠΗ ΑΧ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΨΕΥΤΙΚΑ ΑΣΤΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΕΓΩ ΤΟΝ ΜΑΡΙΟ ΤΟΝ ΕΒΓΑΖΑ ΑΠΟ 20 ΗΜΕΡΩΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΑΠΟ ΠΕΝΤΕ ΜΗΝΩΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΜΑΣΤΕ Very Happy

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αγγελικη μου,δε χρειαζεται να στενοχωριεσαι και να πεφτεις για τετοια πραγματα!(δεστο θετικα!)απο τη στιγμη που με τη πεθερα σου οι χημειες σας δεν δενουν-τι συνηθισμενο θεε μου!-και αφου δεν "θελει"να πολυασχοληθει "σοβαρα" παρα μονο στα χαχαχουχα της μικρης...κρατατην και συ σε αποσταση!οσο πιο μακρυα τοσο πιο..."αγαπημενα"!!και μια χαρα θα τα καταφερεις και θα αποδεικνυεις καθημερινα οτι δεν εχεις αναγκη κανεναν!απο τη στιγμη που και ο αντρουλης σου ειναι τοσο καλος και ειναι διπλα σου!!!!!! Very Happy
εγω απο την αλλη,εχασα πριν τρια χρονια την μαμα μου και πριν δυομιση την πεθερα μου!καταλαβαινεις...παρολα αυτα επειδη κι εγω ειμαι τυχερη και εχω τον αντρα μου διπλα και στηριγμα μου κι επειδη το χω φιλοσοφησει λεω θα τα καταφερω και μονη μου!!!(τωρα ειμαι εξι μηνων εγκυος),τι να κανω;;;
σε καταλαβαινω που λες για τη μαμα σου. ...αλλωστε ΜΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ!αλλα σκεψου περιπτωσεις και σαν κι εμενα;;;;; Sad σου εφερα αυτο το παραδειγμα για να σου πω οτι μια χαρα εισαι!!!)μη πεφτεις για ανουσια πραγματα;;αλλωστε μια στις εκατο νυφες τα παει πραγματικα καλα με την πεθερα της!!so what???thats life!!!!φιλακιαααα!!!

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΜΟΥ ,ΣΩΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΟΣΑ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΚΑΙ ΓΙ΄ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΡΩΤΟΓΝΩΡΟ!!!ΕΝΑ ΝΕΟ ΕΓΓΟΝΙ!!!!!!!ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΕΤΣΙ!!!
ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΖΗΛΙΑ.ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ Η ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ!!!!ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΑΥΤΟ ΑΠΛΑ ΤΩΡΑ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΩΣ!!!ΑΚΟΜΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗ ΜΑΡΙΑ ΠΟΥ ΗΡΘΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΑΔΕΡΦΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΚΑΛΟΥΔΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ!!!!ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΕΝΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ!!!μΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΚΟΦΑΝΕΙ ΠΟΛΥ!!!!ΕΛΕΓΑ ΣΤΟΝ ΝΙΚΟ ΜΟΥ,ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΕΡΓΟ ΜΟΥ , Η ΜΗΧΑΝΗ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ , ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΝΤΕ ΣΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ! Αυτό που λέει η ladycat με το θρόνο...
Κανείς δε δίνει σημασία σε μας πια...

Και οι γονείς του Νίκου το χαβά τους με τα γαμοβαφτίσια...
Ο Νίκος δεν έχει δουλειά, έχουμε το παιδί και μόνο τα γάλατα τη βδομάδα είναι 30 ευρά, δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει, κι αυτοί έχουν του κώ.. τους τη έννοια...

vasso κι εμένα αυτά τα ψεύτικα είναι που μου τη δίνουν στα νεύρα.
Λόγω του ότι η μάνα μου όπως προείπα μένει μακριά, έμεινε εδώ για πέντε βράδια. Ξενύχτισε μαζί μου. Μου είπε να κοιμηθώ και νανούριζε εκείνη τη μικρή επί 1,5 ώρα μέχρι που μούδιασε πια το χέρι της να την κρατάει.

Η πεθερά μου πού είναι?
Δε θέλει να μπει ανάμεσα στο ζευγάρι!
Λες και το ζευγάρι έχει να κάνει τίποτα "πονηρό" και μας ενοχλεί!
(Άλλη πονεμένη ιστορία κι αυτή - μου την έχει βαρέσει η αγαμία κατακούτελα!)
Παρά μόνο να την παίρνει αγκαλιά και να την κακομαθαίνει στο ΠΡΩΤΟ !!!! "γκ" που θα κάνει... δήθεν για να το παίξει καλή γιαγιά.

Δε λέω ότι η μάνα μου είναι καλύτερη.
Κι αυτή τα ίδια σκ... είναι ώρες ώρες και ειδικά στα μάτια του Νίκου που γιαυτόν φυσικά είναι Η ΠΕΘΕΡΆ!

Όσο για το "άχτι" ή αλλιώς απωθημένα που λέει η Nena, ναι, είναι πολύ ωραίο από μία σχέση να κρατάς μόνο αυτό που σε ευχαριστεί/συμφέρει και στα υπόλοιπα να κάνεις την πάπια.

Πολλή μοναξιά ρε κορίτσια.
Μου την έχει βαρέσει.
Ακόμα κι εδώ, μπαίνω να πούμε μια κουβέντα κι έχω και τη μικρή δίπλα να γκρινιάζει γιατί της έφυγε η πιπίλα! Ούτε αυτό δεν ευχαριστιέμαι!

Οι φίλοι ούτε τηλ δεν παίρνουν...
Έξω, πού να πάω?
Δουλειά γιοκ, λεφτά γιοκ...

Σκατά!
Είμαι στις μαύρες μου...

vasso

vasso
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΥΠΟΜΟΝΗ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑΥΤΟ ΣΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΒΟΥΝΟ ΘΑ ΣΤΡΩΣΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ( ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΚΑΛΟΠΕΡΝΑΩ) ΑΛΛΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΥΝΑΜΗ ΜΕΓΑΛΩΝΩΝΤΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΘΑ ΞΑΝΑΒΡΕΘΗΤΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΗ ΤΡΕΛΕΝΕΣΑΙ

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΕΤΟΙΑ, ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ!!!!ΟΠΟΤΕ ΕΙΣΑΙ ΣΤΙΣ ΜΑΥΡΕΣ ΣΟΥ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΜΠΟΥΜΠΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΙ ΘΑΥΜΑ ΕΧΕΤΕ ΦΕΡΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ.ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!!!!ΚΑΝΕΝΑΝ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΧΑΜΕΝΟ !!!ΟΛΑ ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ.ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ.ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ.ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΘΑ ΒΡΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΘΑ ΒΡΕΙ ΤΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΤΗΣ ΚΑΙ Η ΓΑΜΟΒΑΦΤΙΣΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ( ΟΤΑΝ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ).ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ???ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣ.ΕΓΩ ΓΝΩΡΙΣΑ ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΚΟΠΕΛΑ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ,ΜΗΝ ΜΟΥ ΤΟ ΧΑΛΑΣ!!!!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αλεξάνδρα με ένα πόνο σου εύχομαι!
Να έχεις μια καλή γέννα κι ένα υγιές μωράκι!
Έχει κάποιον να σε βοηθήσει εκτός από τον άντρα σου? Αδερφή, κουνιάδα?

Γεωργία, καμία ζήλεια.
Ίσα ίσα που εγώ πρώτη μιλάω συνέχεια για αυτή και τη βάζω πάνω από όλα.
Είναι απλά ότι οι άλλοι το παίζουν σούπερ παππούδες αλλά ξέχασαν ότι είναι και ΓΟΝΕΙΣ.

Ασχετο: Είπα ότι τα μηδέν δεν την κάνουν και πήγε και της πήρε για έξι μηνών ρουχαλάκια!
Δεν έχω τι να της φορέσω!
Κατά τα άλλα έχει μεγαλώσει 15 παιδιά! Και δύο τα δικά της!
Η σούπερ γιαγιά νομίζει ότι τα παιδιά μεγαλώνουν ανά εξάμηνο!

Γνώρισες μια ευτυχισμένη κοπέλα στην κλινική -και είμαι. Χαρούμενη δεν είμαι! Πια. Γιατί ήρθες μόλις τη δεύτερη μέρα! Δεν ήξερα ακόμα!
Μετά κατάλαβα!
Τες πα, το τραγικοποιώ ενώ δεν είναι και τόσο για κλάματα...
Απλά κάνω διάφορες σκέψεις και θέλησα να τις εκφράσω.

Είμαι πληγωμένη από τη συμπεριφορά κάποιων ανθρώπων.
Η καλύτερή μου φίλη εδώ και 12 χρόνια και νύφη μου, αφού είναι και κοπέλα του αδερφού μου, παρεξηγήθηκε γιατί όταν μας επισκέφθηκαν στα γενέθλιά μου (στις 29/12) ήταν κρυωμένη και ο Νίκος της έβαλε χέρι επειδή είχε αγκαλιά και φίλαγε τη μικρούλα.
Κάναμε πρωτοχρονιά μαζί και δε σηκώθηκε ούτε μία φορά τον κώ... της να με βοηθήσει έστω με το τραπέζι!
Το ίδιο και η κουνιάδα μου!
Ο αδερφός μου και ο ξάδερφός μου μόνο ασχολήθηκαν λίγο με τη μικρή κι ο Νίκος με βοήθαγε με τα υπόλοιπα.

Δεν έχει να κάνει λοιπόν με ζήλεια, απλά νιώθω σα να μου γυρνάνε την πλάτη...

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ ΑΛΛΑ ΑΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΗΚΕ ΓΙ΄ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΙΠΕ Ο ΝΙΚΟΣ ΚΑΚΟ ΤΟΥ ΚΕΦΑΛΙΟΥ ΤΗΣ.ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ????ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΚΟΜΑ.
ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΠΟΛΥ ΦΡΕΣΚΑ ΑΚΟΜΑ ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΜΟΥ.ΘΑ ΔΕΙΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΜΕΡΕΣ.ΕΧΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ,Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΚΑΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΗΡΕΜΗ.ΕΓΩ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΓΕΝΝΕΣ ΗΜΟΥΝ ΜΟΝΗ.ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΘΙΣΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΓΙΑ 20 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ.ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΒΓΗΚΑ ΣΤΟ ΘΑΛΑΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΔΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ Ο ΝΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΚΕΙ!!!ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΛΑΜΑ.ΜΕΤΑ ΗΡΘΕ Η ΠΕΘΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΜΑΡΙΑ ΟΣΟ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΓΙΑΤΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΗΔΗ ΚΑΘΙΣΕΙ 20 ΜΕΡΕΣ ΑΘΗΝΑ ΕΠΕΙΔΗ 12 ΜΕΡΕΣ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΕΙΧΕ ΓΕΝΝΗΣΕΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕ ΝΑ ΚΑΘΙΣΕΙ ΑΛΛΟ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ.ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΓΥΡΙΣΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΜΕ ΤΑ 2 ΠΑΙΔΙΑ,ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΠΑΘΑΙΝΕΙ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΜΟΥ ΚΑΡΔΙΑΚΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΚΑΙ ΕΦΥΓΑΝ ΑΡΟΝ -ΑΡΟΝ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΩ ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ ,ΕΝΑ ΝΙΚΟ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΠΙΛΟΧΙΑ ΝΑ ΜΕ ΚΥΝΗΓΑΕΙ!!!!ΑΛΛΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ.ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗ!!!

stella.s

stella.s
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εμενα οταν ερχεται η μαμα μου κοιταει πως κ πως να με βοηθησει στις δουλειες.οταν ερχεται η πεθερα μου το μονο που ξερει να κανει ειναι να μου ξυπναει υπουλα τον μπεμπουλη μου κ να τον περνει αγκαλια.μην πω οτι οταν ερχεται αυτη δεν υπαρχει περιπτωση να τον ταισω ή να τον παρω αγκαλιτσα.οταν τυχει κ εχω συγχρονος την μαμα μου ή καποιον αλλον περνει το μωρο αγκαλια κ δεν το αφηνει απο πανω της.επειδη γεννησε η ξαδερφη της λιγους μηνες πριν απο μενα,μου λεει συνεχεια...η ξαδερφη μου εκανε αυτο.....η ξαερφη μου εκανε εκεινο..........χεσ....τι κανει η ξαδερφη σου.το παιδι αυτο ειναι δικο μου κ του αντρα μου.εμεις θα το διαπεδαγωγησουμε οπως θελουμε....ΑΜΑΝ ΠΙΑ..........

mary85


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kiego moni mou to megalono.den exo konta kanena.na sou po poli kourasi otan o bebis griniazi olo to 24h kai theli na ine sinexia aggalia kai exis sixronos magirema kai doulies kai ise kai nea mama kai ine kai to proto sou...!!alla apo tin alli kalitera,giati exo vri tous rithmous mou me to bebi kai den exo ton kathena na mou dini simvoules kai na mou lei eksipnades.ine to pedi mou kai ime ikani na to megaloso moni mou!!eksalou me ena xamogelo tou fevgi oli i kourasi!!afta!1

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα κοριτσια οι πρωτες μερες της εγκυμοσυνης ηταν δυσκολες!καταρχας ενα ωραιο πρωι πηγα εκει στην μανα μου ολο χαρα να της ανακοινωσω οτι ειμαι εγκυος,και εκεινη εφτιαχνε παστιτσιο.Οταν της το ειπα,πρωτον της εφυγε το παστιτσιο γτ το εβαζε στο φουρνο κ γυρισε τουμπα κ νευριασε κ γιαυτο,κ δευτερον ξεκινησε φωναζε και εισια 20χρονων και δν τελειωσες ακομα τις σπουδες σου και δν εχετε σπιτι και και και και,βρηκε σε 5λεπτα δικαιολογιες ενα σωρο,κ εγω γυρναω η της λεω,ενταξει μαμα,αφου δν το θες,κ γω θα παω να κανω εκτρωση αλλα δν θα με ξαναδεις να το ξερεις και αρχισε να φωναζει και δν ειπα αυτοοοοοο αλλα δν επρεπε τωρα και ενα σωροτ τετοια.για περιπου 2 βδομαδες ουτε καν με κοιτουσε,ηταν μες τα νευρα 24 ωρες δν μιλιομασταν,κ ξεκινησαμε τις διαδικασιες του γαμου,κ παλι δν συζητουσαμε το θεμα μωρου,με τις διαδικασιες του γαμου ψιλοηρεμησε και μετα αρχισε να το χαιρετε οταν ξεκινησαμε να παιρνουμε τυα πρωτα ρουχαλακια της μκρης,να φανταστειτε μεχρι εκει δν μπορουσα καν να ξεστομισω το ονομα της μικρης,το αποκαλουσα αυτο οταν γεννηθει κτλ.δλδ εγω κ ο αντρας μου το θελαμε κ η μανα μ να μν μας αφηνει να το χαρουμε και να το μοιραστουμε,ε ευτυχως οταν εφτασα 6-7 μηνων το καταλαβε κ αλλαξε με περιποιουταν ουτως η αλλως αλλα τωρα δν ειχε μουτρα,και ολα κυλησαν καλα,καλα για οταν γεννησα δν το συζητω,εκει ηταν λες και το περιμενε το μωρο χρονια.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις