Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
553 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 553 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χωρις να θελω να προσβαλλω τα πιστευω καμμιας κοπελας κ γενικως τα πιστευω της θρησκειας σας,δν πιστευω καθολου οτι ενα μηλο μπορει να σ φερει εγκυμοσυνη οπως πχ στην νοπη30.
γυναικες ημαστε κ γονιμες,δν ειδα καποιο θαυμα.δλδ να εγραφες οτι εχεις προβληματα γονιμοτητας,αλλα και παλι,δν πιστευω οτι τρωγοντας ενα μηλο,μενεις εγκυος.
και παλι συγνωμη δν το λεω ουτε με κακια ουτε θελωντας να προσβαλλω καμμια κοπελα κ συγκεκριμενα την νοπη30 για την οποια κ μιλησα.απλα σχολιαζω.

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καθε εκκλησια εχει τα δικα της πιστευω εμεις στην ορθοδοξη εκλησια πιστευουμε σε αυτα που μας προσφερουν οι αγιοι μας δερν ξερω εαν εισαι ορθοδοξοι οι καθολικη αλλα εαν ψαξεις κ οι κθολικη εχουν ορισμενα τετοια λεπτα σημεια

http://www.gatospito.com

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
manoula_24xr έγραψε:χωρις να θελω να προσβαλλω τα πιστευω καμμιας κοπελας κ γενικως τα πιστευω της θρησκειας σας,δν πιστευω καθολου οτι ενα μηλο μπορει να σ φερει εγκυμοσυνη οπως πχ στην νοπη30.
γυναικες ημαστε κ γονιμες,δν ειδα καποιο θαυμα.δλδ να εγραφες οτι εχεις προβληματα γονιμοτητας,αλλα και παλι,δν πιστευω οτι τρωγοντας ενα μηλο,μενεις εγκυος.
και παλι συγνωμη δν το λεω ουτε με κακια ουτε θελωντας να προσβαλλω καμμια κοπελα κ συγκεκριμενα την νοπη30 για την οποια κ μιλησα.απλα σχολιαζω.

Ναι αλλα αναφεροντας το δικο της παραδειγμα ειναι σαν να προσπαθεις να κλονισεις την πιστη της. Σημασια δεν εχει τι πιστευεις εσυ η εγω αλλα οτι το πιστευει εκεινη και για εκεινη ειναι θαυμα και το καταθετει εδω για να το μοιραστει μαζι μας. Οπως ειπε ειχε προβληματα υγειας που εμποδιζαν την γονιμοτητα της οποτε δεν ισχυει για ολες δυστυχως το οτι ειμαστε γονιμες επειδη ειμαστε γυναικες. Υπαρχουν τοσες μα τοσες γυναικες που δυσκολευονται και καποιες κανουν πολλες προσπαθειες με συνεχεις απογοητευσεις. Αυτες λοιπον πρεπει απο καπου να πιαστουν και καπου να πιστεψουν για να μην τα παρατησουν. Γι αυτο και η πιστη ειναι κατι πολυ προσωπικο και πρεπει να προσεχουμε οταν κρινουμε τους αλλους και εννοειται πως εγω δεν θα σε κρινω για τα πιστευω σου, αλοιμονο.
Ελπιζω να μην με παρεξηγησες και εννοειται πως δεν εχω κατι προσωπικο μαζι σου και φυσικα δεν θελω και να αποκτησω. Κουβεντα κανουμε και εξεφρασα και εγω την δικη μου αποψη. ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΣΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ? - Σελίδα 2 417472

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
manoula_24xr έγραψε:χωρις να θελω να προσβαλλω τα πιστευω καμμιας κοπελας κ γενικως τα πιστευω της θρησκειας σας,δν πιστευω καθολου οτι ενα μηλο μπορει να σ φερει εγκυμοσυνη οπως πχ στην νοπη30.
γυναικες ημαστε κ γονιμες,δν ειδα καποιο θαυμα.δλδ να εγραφες οτι εχεις προβληματα γονιμοτητας,αλλα και παλι,δν πιστευω οτι τρωγοντας ενα μηλο,μενεις εγκυος.
και παλι συγνωμη δν το λεω ουτε με κακια ουτε θελωντας να προσβαλλω καμμια κοπελα κ συγκεκριμενα την νοπη30 για την οποια κ μιλησα.απλα σχολιαζω.


προσωπικα εμενα με προσβαλει αυτο που λες γιατι νιωθω οτι προσβαλει αυτα που πιστευω γενικα!!

δεν ξερω τι πιστευεις εσυ και που ομως τα θαυματα των αγιων μας ειναι ακλονητα τοσα χρονια και συμβαινουν οπως και θα συνεχισουν να συμβαινουν!!!

μαρακι77

μαρακι77
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
οταν εμεινα εγκυος στον μικρο μου ειχα δει ενα ονειρο(το οποιο δεν το θυμαμε τι ειχα δει.δεν ειχε σχεση μα την θρησκεια μας)μου το ειχαν εξηγησει οτι αυτο το παιδι θελει οποσδηποτε να γεννηθει.να σας πω οτι απο την αρχη της αυτη η εγκυμοσινη ειχε προβληματα.ειχα αιμοραγια τους 3 πρωτους μηνες και μολις μπηκα στον εβδομο αρχισαν οι συσπασεις και ημουν με χαπια.ηταν να μπω 15 σεπτεμβριου να γεννησω με καισαρικη γιατι ειχα γεννησει και τον μεγαλο με καισαρικη.η παναγιτσα μας ομως ειχε αποφασισει να γεννησω στις 8 σεπτεμβριου που ειναι το γεννεθλιο της θεοτοκου.ξυπνησα το πρωι εκεινης της ημερας με αιμοραγια.πηρα τον γιατρο μου και τον αντρα μου και μπηκα και γεννησα.το μωρο εμεινε 3 μερες στη θερμοκιτιδα αλλα σημερα ο μικρουλης μου ειναι 2 χρονων.οταν πηγαμε να παρουμε σαραντισμο ο πατερ μας ειπε οτι η ημερα που γεννηθηκε ειναι μεγαλη ημερα για την εκκλησια μας.η παναγιτσα μας προστατεψε το αγορακι μου.πως μπορω να μην πιστευω?

maria 28

maria 28
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπερα σας.Κ εγω πιστευω στους Αγιους κ στα θαυματα κ εχω πολλα παραδειγματα στη ζωη μου.Επισης θεωρω οτι εχω προστατη μου τον Αγιο Δημητριο λογω καποιων ονειρων που ειχα δει μικρη...κ το πιο ωραιο ειναι οτι την πεθερα μου την λενε Δημητρα κ ειλικρινα παραδεχομαι οτι εν μερη εκανα ενα λαθος με το ονομα της κορης μου....
Λογω καποιον συνθηκων οταν βγηκε η αποφαση για το ονομα της μικρης ειπαμε να της βγαλουμε το ονομα της μαμας μου Αθανασια....αλλα η ειρωνια ειναι οτι οταν πηγα να κλεισω ημερομηνια για την βαπτιση η μονη διαθεσιμη ημερα μεσα στο μηνα που ηθελα ηταν στις 26 κ ναι ηταν η ημερα εορτης του Αγιου Δημητριου...λογω λοιπον του οτι αν εβγαζα κ τα 2 ονοματα θα μπερδευομασταν οι μισοι Δημητρα κ οι αλλοι μισοι Αθανασια βγαλαμε μονο το ενα κ ηδη το εχω μετανιωσει που δεν εβγαλα το ονομα του Αγιου...Ξερω οτι του το χρωσταω......τωρα περιμενω το 2ο μωρακι μου κ ασυζητητη αν ειναι κοριτσι θα βγει η πεθερα μου..
Αν κατσουμε λιγο κ σκεφτουμε καθε μερα στη ζωη μας συμβαινουν μικρα θαυματα αρκει να εχουμε την ικανοτητα να τα αναγνωριζουμε κ να ευχαριστουμε το Θεο για αυτα....

maria 28

maria 28
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μαρακι τωρα που μιλησες για εγκυμοσυνη κ ονειρα θελω να μοιραστω μαζι σας ενα ονειρο που ειδα στην αρχη αυτης της εγκυμοσυνης μου κ να μου πειτε τη γνωμη σας....Αυτη τη στιγμη ειμαι στον 5ο μηνα.Λιγες μερες πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος ειδα στον υπνο μου οτι ειχα παει να προσκυνησω σε μια εκκλησια κ ειχε κ μια λαρνακα.Εκει που προσκυνουσα λοιπον ακουσα να μου μιλαει το σκυνωμα του αγιου (χωρις να ξερω ποιος ηταν) που ηταν μεσα και να μου λεει οτι θα κανω αγορι κ θα το βγαλω Σαββατιο....Να σας πω οτι ποτε δεν ειχα ξανακουσει αυτο το ονομα.Περασαν οι μερες κ ειχα ξεχασει το ονειρο.Επισης να σας πω οτι ειχα απο τον προηγουμενο Δεκεμβρη που προσπαθουσα να μεινω εγκυος στο 2ο παιδακι μας κ παντα καθε μηνα απογοητευομουν...καποια στιγμη ειπα κ εγω δεν το ξανασκεφτομαι κ οτι θελει ας γινει....Οταν λοιπον ειδα οτι εχω καθυστερηση μιας βδομαδας πηγα κ πηρα ενα τεστ αλλα ο συζηγος μου μου ελεγε οτι παλι πεταμενα λεφτα ηταν...κανω το τεστ κ μενω να γελαω κ να κλαιω συχρονως απο την χαρα κ την εκπληξη μου....το δειχνω στον αντρα μου κ στη μητερα μου κ αποφασιζω να παω κ για εναν υπερυχο μετα απο 2 μερες για να σιγουρευτω...
κ οντως ειχε γινει το θαυμα....περασε λιγος καιρος κκ καποια στιγμη ανοιγω κουβεντα με τις ξαδερφες μου σχετικα με τα ονειρα κ τους αγιους....εκει λοιπον ξαναθυμηθηκα το ονειρο που ιχα δει κ το συζητησα μαζι τους....αρχιζω λοιπον να ψαχνω πληροφοριες σχετικα με τον Αγιο Σαββατιο κ ανακαλυπτω οτι η μερα εορτης του ηταν 19 Σεπτεμβρη κ εμενα εκεινες τις μερες ηταν οι γονιμες μερες μου....Συνηδητοποιω τοτε οτι μαλλον εμεινα εγκυος τη μερα μνημης του αγιου κ με πιανει ανατριχιλα...κ τωρα εγω σας ρωταω μετα απο αυτο το ονειρο τι να πιστεψω το ονειρο που ελεγε οτι θα κανω αγορι η τον γυναικολογο που εκανα την αυχενικη κ μου ειπε οτι μαλλον ειναι παλι κοριτσι...;;;ενα ειναι το σιγουρο οτι αν ειναι αγορι θα βγει Φωτιος-Σαββατιος (διοτι φωτη ελεγαν το συγχωρεμενο τον πεθερο μου κ ειναι δεδομενο οτι θα βγει)....το συζητησα κ με τον αντρα μου κ συμφωνει απολυτα να βγαλουμε κ τα 2 ονοματα....
θ'ΑΘΕΛΑ Ν'ΑΚΟΥΣΩ Κ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΟΜΩΣ... Rolling Eyes

Maraki_D

Maraki_D
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
'Ενα έχω να πω... η φίλη μου μέχρι τον έκτο νόμιζε ότι θα κάνει κορίτσι βάσει πιθανοτήτων του γιατρού... και της βγήκε ένας αγόραρος που έμοιαζε δυο μηνών μωρό όταν γεννήθηκε.

Όταν είχα ένα ατύχημα, ζήτησα από έναν ξανθό θηλυκό άγγελο που στεκόταν δίπλα μου να μην μ' αφήσει να πεθάνω και μου είπε να μη φοβάμαι. Όταν μετά από καιρό κατάφερα να έχω επαφή ξανά, ζήτησα να ευχαριστήσω τη νοσοκόμα που είχε βάρδια εκείνο το βράδυ και με φρόντιζε, και ήρθε μια εντελώς άγνωστη κυρία. Φυσικά την ευχαρίστησα αλλά δεν ήταν εκείνη που είχα δει εγώ. Το ατύχημα το έπαθα ανήμερα της γιορτής του Κοσμά του Αιτωλού. Πείτε μου εσείς τη γνώμη σας...

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:
manoula_24xr έγραψε:χωρις να θελω να προσβαλλω τα πιστευω καμμιας κοπελας κ γενικως τα πιστευω της θρησκειας σας,δν πιστευω καθολου οτι ενα μηλο μπορει να σ φερει εγκυμοσυνη οπως πχ στην νοπη30.
γυναικες ημαστε κ γονιμες,δν ειδα καποιο θαυμα.δλδ να εγραφες οτι εχεις προβληματα γονιμοτητας,αλλα και παλι,δν πιστευω οτι τρωγοντας ενα μηλο,μενεις εγκυος.
και παλι συγνωμη δν το λεω ουτε με κακια ουτε θελωντας να προσβαλλω καμμια κοπελα κ συγκεκριμενα την νοπη30 για την οποια κ μιλησα.απλα σχολιαζω.


προσωπικα εμενα με προσβαλει αυτο που λες γιατι νιωθω οτι προσβαλει αυτα που πιστευω γενικα!!

δεν ξερω τι πιστευεις εσυ και που ομως τα θαυματα των αγιων μας ειναι ακλονητα τοσα χρονια και συμβαινουν οπως και θα συνεχισουν να συμβαινουν!!!
με συγχωρεις αν σε προσβαλλα αλλα κ εμενα αυτο ειναι το πιστευω το δικο μου κ οπως εσυ συνεχιζεις να το πιστευεις με τν ιδιο τροπο και εγω εχω το ιδιο δικαιωμα να μην τα πιστευω.εξεφρασα την γνωμη μου και εγραψα οτι δν θελω να προσβαλλω καποιον για να μην θεωρηθει προσβολη γτ δν το ειπα προσβλητικα,εξεφρασα την αποψη μου περι του θεματος,πιστευω αυτο το δικαιωμα το εχω.εγω πιστευω στον Θεο,στον Χριστο και στο Αγιο Πνευμα.σαυτους κανω τις προσευχες μου και απο αυτους περιμενω τα θαυματα στην ζωη.Σιγουρα αγιοι ανθρωποι οσοι εζησαν τα χρονια του Χριστου οπως εωχ προπει εδω,αλλα δν πιστευω οτι μπορουν να κανουν θαυματα,ηταν κοινοι θνητοι.

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
manoula_24xr έγραψε:χωρις να θελω να προσβαλλω τα πιστευω καμμιας κοπελας κ γενικως τα πιστευω της θρησκειας σας,δν πιστευω καθολου οτι ενα μηλο μπορει να σ φερει εγκυμοσυνη οπως πχ στην νοπη30.
γυναικες ημαστε κ γονιμες,δν ειδα καποιο θαυμα.δλδ να εγραφες οτι εχεις προβληματα γονιμοτητας,αλλα και παλι,δν πιστευω οτι τρωγοντας ενα μηλο,μενεις εγκυος.
και παλι συγνωμη δν το λεω ουτε με κακια ουτε θελωντας να προσβαλλω καμμια κοπελα κ συγκεκριμενα την νοπη30 για την οποια κ μιλησα.απλα σχολιαζω.

Ναι αλλα αναφεροντας το δικο της παραδειγμα ειναι σαν να προσπαθεις να κλονισεις την πιστη της. Σημασια δεν εχει τι πιστευεις εσυ η εγω αλλα οτι το πιστευει εκεινη και για εκεινη ειναι θαυμα και το καταθετει εδω για να το μοιραστει μαζι μας. Οπως ειπε ειχε προβληματα υγειας που εμποδιζαν την γονιμοτητα της οποτε δεν ισχυει για ολες δυστυχως το οτι ειμαστε γονιμες επειδη ειμαστε γυναικες. Υπαρχουν τοσες μα τοσες γυναικες που δυσκολευονται και καποιες κανουν πολλες προσπαθειες με συνεχεις απογοητευσεις. Αυτες λοιπον πρεπει απο καπου να πιαστουν και καπου να πιστεψουν για να μην τα παρατησουν. Γι αυτο και η πιστη ειναι κατι πολυ προσωπικο και πρεπει να προσεχουμε οταν κρινουμε τους αλλους και εννοειται πως εγω δεν θα σε κρινω για τα πιστευω σου, αλοιμονο.
Ελπιζω να μην με παρεξηγησες και εννοειται πως δεν εχω κατι προσωπικο μαζι σου και φυσικα δεν θελω και να αποκτησω. Κουβεντα κανουμε και εξεφρασα και εγω την δικη μου αποψη. ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΣΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ? - Σελίδα 2 417472
συμφωνω απολυτα μαζι σου,η πιστη ειναι προσωπικη,ο καθενας εχει την δικη του κ συνεχιζει στην ζωη,εγω εκανα ενα σχολιο,οπως ειπες κουβεντα κανουμε ετσι και εγω σχολιαζω.δεν εκρινα κανεναν,δν την ξερω καν την κοπελα.

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ladycat έγραψε:καθε εκκλησια εχει τα δικα της πιστευω εμεις στην ορθοδοξη εκλησια πιστευουμε σε αυτα που μας προσφερουν οι αγιοι μας δερν ξερω εαν εισαι ορθοδοξοι οι καθολικη αλλα εαν ψαξεις κ οι κθολικη εχουν ορισμενα τετοια λεπτα σημεια

καθολικη βαφτισμενη ειμαι,αλλα δν πιστευω ουτε σε αυτην,οπως ξαναεγραψα πιο πανω,πιιστευω στον Θεο στον Χρηστο και στο Αγιο Πνευμα.

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
manoula_24xr έγραψε:
MariaM έγραψε:
manoula_24xr έγραψε:χωρις να θελω να προσβαλλω τα πιστευω καμμιας κοπελας κ γενικως τα πιστευω της θρησκειας σας,δν πιστευω καθολου οτι ενα μηλο μπορει να σ φερει εγκυμοσυνη οπως πχ στην νοπη30.
γυναικες ημαστε κ γονιμες,δν ειδα καποιο θαυμα.δλδ να εγραφες οτι εχεις προβληματα γονιμοτητας,αλλα και παλι,δν πιστευω οτι τρωγοντας ενα μηλο,μενεις εγκυος.
και παλι συγνωμη δν το λεω ουτε με κακια ουτε θελωντας να προσβαλλω καμμια κοπελα κ συγκεκριμενα την νοπη30 για την οποια κ μιλησα.απλα σχολιαζω.

Ναι αλλα αναφεροντας το δικο της παραδειγμα ειναι σαν να προσπαθεις να κλονισεις την πιστη της. Σημασια δεν εχει τι πιστευεις εσυ η εγω αλλα οτι το πιστευει εκεινη και για εκεινη ειναι θαυμα και το καταθετει εδω για να το μοιραστει μαζι μας. Οπως ειπε ειχε προβληματα υγειας που εμποδιζαν την γονιμοτητα της οποτε δεν ισχυει για ολες δυστυχως το οτι ειμαστε γονιμες επειδη ειμαστε γυναικες. Υπαρχουν τοσες μα τοσες γυναικες που δυσκολευονται και καποιες κανουν πολλες προσπαθειες με συνεχεις απογοητευσεις. Αυτες λοιπον πρεπει απο καπου να πιαστουν και καπου να πιστεψουν για να μην τα παρατησουν. Γι αυτο και η πιστη ειναι κατι πολυ προσωπικο και πρεπει να προσεχουμε οταν κρινουμε τους αλλους και εννοειται πως εγω δεν θα σε κρινω για τα πιστευω σου, αλοιμονο.
Ελπιζω να μην με παρεξηγησες και εννοειται πως δεν εχω κατι προσωπικο μαζι σου και φυσικα δεν θελω και να αποκτησω. Κουβεντα κανουμε και εξεφρασα και εγω την δικη μου αποψη. ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΣΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ? - Σελίδα 2 417472
συμφωνω απολυτα μαζι σου,η πιστη ειναι προσωπικη,ο καθενας εχει την δικη του κ συνεχιζει στην ζωη,εγω εκανα ενα σχολιο,οπως ειπες κουβεντα κανουμε ετσι και εγω σχολιαζω.δεν εκρινα κανεναν,δν την ξερω καν την κοπελα.

Το πιστευω οτι δεν ηθελες να την προσβαλλεις ομως αν ημουν στην θεση της δεν θα μου αρεσε καθολου να διαβασω το σχολιο σου.
Ειναι καλο που λες της αποψη σου, γιατι ειναι καλο να υπαρχει πολυφωνια. Η μονη μου ενσταση ειναι που αναφερθηκες προσωπικα στο δικο της παραδειγμα. Ειναι πολυ λεπτο το ζητημα και αμφισβητωντας την πιστη της και τα λεγομενα της ειναι προσβλητικο απο μονο του, παρολο που δεν ηταν προθεση σου να την προσβαλλεις. Καταλαβαινεις τι εννοω; Ισως να ηταν καλυτερα αν ειχες αναφερει την αποψη σου χωρις να αναφερθεις σε αυτην.

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
manoula_24xr έγραψε:
MariaM έγραψε:
manoula_24xr έγραψε:χωρις να θελω να προσβαλλω τα πιστευω καμμιας κοπελας κ γενικως τα πιστευω της θρησκειας σας,δν πιστευω καθολου οτι ενα μηλο μπορει να σ φερει εγκυμοσυνη οπως πχ στην νοπη30.
γυναικες ημαστε κ γονιμες,δν ειδα καποιο θαυμα.δλδ να εγραφες οτι εχεις προβληματα γονιμοτητας,αλλα και παλι,δν πιστευω οτι τρωγοντας ενα μηλο,μενεις εγκυος.
και παλι συγνωμη δν το λεω ουτε με κακια ουτε θελωντας να προσβαλλω καμμια κοπελα κ συγκεκριμενα την νοπη30 για την οποια κ μιλησα.απλα σχολιαζω.

Ναι αλλα αναφεροντας το δικο της παραδειγμα ειναι σαν να προσπαθεις να κλονισεις την πιστη της. Σημασια δεν εχει τι πιστευεις εσυ η εγω αλλα οτι το πιστευει εκεινη και για εκεινη ειναι θαυμα και το καταθετει εδω για να το μοιραστει μαζι μας. Οπως ειπε ειχε προβληματα υγειας που εμποδιζαν την γονιμοτητα της οποτε δεν ισχυει για ολες δυστυχως το οτι ειμαστε γονιμες επειδη ειμαστε γυναικες. Υπαρχουν τοσες μα τοσες γυναικες που δυσκολευονται και καποιες κανουν πολλες προσπαθειες με συνεχεις απογοητευσεις. Αυτες λοιπον πρεπει απο καπου να πιαστουν και καπου να πιστεψουν για να μην τα παρατησουν. Γι αυτο και η πιστη ειναι κατι πολυ προσωπικο και πρεπει να προσεχουμε οταν κρινουμε τους αλλους και εννοειται πως εγω δεν θα σε κρινω για τα πιστευω σου, αλοιμονο.
Ελπιζω να μην με παρεξηγησες και εννοειται πως δεν εχω κατι προσωπικο μαζι σου και φυσικα δεν θελω και να αποκτησω. Κουβεντα κανουμε και εξεφρασα και εγω την δικη μου αποψη. ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΣΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ? - Σελίδα 2 417472
συμφωνω απολυτα μαζι σου,η πιστη ειναι προσωπικη,ο καθενας εχει την δικη του κ συνεχιζει στην ζωη,εγω εκανα ενα σχολιο,οπως ειπες κουβεντα κανουμε ετσι και εγω σχολιαζω.δεν εκρινα κανεναν,δν την ξερω καν την κοπελα.

Το πιστευω οτι δεν ηθελες να την προσβαλλεις ομως αν ημουν στην θεση της δεν θα μου αρεσε καθολου να διαβασω το σχολιο σου.
Ειναι καλο που λες της αποψη σου, γιατι ειναι καλο να υπαρχει πολυφωνια. Η μονη μου ενσταση ειναι που αναφερθηκες προσωπικα στο δικο της παραδειγμα. Ειναι πολυ λεπτο το ζητημα και αμφισβητωντας την πιστη της και τα λεγομενα της ειναι προσβλητικο απο μονο του, παρολο που δεν ηταν προθεση σου να την προσβαλλεις. Καταλαβαινεις τι εννοω; Ισως να ηταν καλυτερα αν ειχες αναφερει την αποψη σου χωρις να αναφερθεις σε αυτην.

ναι καταλαβα τι εννοεις,αλλα δν το σχολιασα πχ επειδη ηταν η συγκεκριμενη,σχολιασα την περιπτωση δλδ αν ηταν πχ μια αλλη θα ελεγα τν αλλη τυχαια σχολιασα επειδη εκεινη την ωρα τυχαινε να διαβαζω το δικο της,γιαυτο κ εγραψα συγνωμη εξαρχης για να μην θεωρηθει προσβολη.κ το τονιζω οτι δν θελω να προσβαλλω γτ επειδη ειναι γραπτος λογος δν καταλαβαινουμε το υφος και το χρωμα της φωνης του καθενα κ γτ λογω τν πιστευω μου,εχω συνηθισει να παρεξηγουνε τα λογια μου.σιγουρα εχεις δικιο ισως δν επρεπε να κανω quote κ απλα να γραψω την αποψη μου γενικοτερα

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΝΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ!!! ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...
ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΟΥ ΒΑΦΤΙΣΑ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ!!! ΕΠΑΘΕ ΠΝΕΥΜΟΝΙΚΟ ΟΙΔΗΜΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΡΟΥΤΙΝΑΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ. ΟΛΟΙ ΤΡΕΞΑΜΕ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΔΗΜΗΤΡΙΟ!!!
ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΔΙΞΕ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΗΣ Κ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΞΕΠΕΡΑΣΕ ΤΟΝ ΚΙΝΔΥΝΟ!!!
ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ...ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΑΓΙΟΙ Κ ΜΑΣ ΤΟ ΔΙΧΝΟΥΝ!!!! Η ΠΙΣΤΗ ΜΑΣ ΔΕ ΧΑΝΕΤΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ Κ ΣΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΑΥΤΟΥΣ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ!!!

mitsi75


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γενικά θα αναφέρω οτι έχω δει πάμπολλα όνειρα "σημαδιακά" όπως λέμε και όλα μα όλα είχαν ένα μήνυμα να μου μεταφέρουν σε κάποια δύσκολη στιγμή της ζωής μου, που χρειάστηκα τη βοήθεια κάποιου Αγίου... Θα συμφωνήσω λοιπόν οτι Άγιοι υπάρχουν και σαφώς δεν ήταν κοινοί θνητοί... με την εκκλησία δε μπερδεύομαι γιατί εκεί ναι, εμπλέκονται κοινοί θνητοί και άλλο εκκλησία άλλο θρησκεία... απλά υπάρχουν κάποιοι απαράβατοι κανόνες για αγιοποιηθεί κάποιος ή κάποια και φυσικά δε γίνεται σε χρόνο dt όπως άκουσα χθες που σπεύσαν να αγιοποιήσουν τον προηγούμενο πάπα ο οποίος σημειωτέον είχε κατηγορηθεί εμμέσως πλην σαφώς και για πολλές... αμαρτίες, επειδή λέει υπάρχει μια μαρτυρία ότι έκανε το θαύμα του σε μια καλόγρια... τουλάχιστον στους ορθόδοξους δεν γίνονται έτσι άρπα κόλλα...
Όποιος πιστεύει καλώς πιστεύει και όποιος δεν πιστεύει πάλι καλώς όλοι έχουμε τους λόγους μας...

thinkpink!

thinkpink!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Όλα γίνονται για κάποιο λόγο!Όταν πιστεύεις γίνονται θαύματα.Η πίστη μας δίνει δύναμη για να ανταπεξελθουμε στις δυσκολίες κ ο Θεός μας δίνει ό,τι μπορούμε να αντέξουμε.
Η πίστη μας κάνει καλύτερους ανθρώπους γι'αυτό όλοι πρέπει να πιστεύουμε στον Θεό και τους Αγίους.

http://vrefikoispasmoi.blogspot.com/

manoula3

manoula3
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κ γω πιστευω πολυ στο θεο,στους αγιους κ στα ''σημαδια'' τους!!μια φορα νομιζω εχω δει την αγια παρασκευη πιο μικρη που ημουν,αλλα δεν εγινε κατι μετα απ'αυτο το ονειρο!!η' εγινε κδ εν το συνδεσα μ'αυτο!δεν ξερω..ημουν κ 13-14 νομιζω τοτε!!ειχα δει οτι πηγα στο σπιτι της γιαγιας μου κ κει ηταν μια εικονα της αγιας παρασκευης κ μπροστα απ'την εικονα ενα καντηλακι αναμμενο!γυριζω να κανω κατι κ οταν ξανακοιταζω την εικονα ειχε παρει φωτια απ'το καντηλι.καηκε μονο το ''σωμα' της αγιας παρασκευης κ αφησε πανω στην εικονα μονο το σχεδιαγραμμα της!!κατααβαινετε τι εννοω???υπηρχε εκι η εικονα της,αλλα ηταν μαυρη απ'τη φωτια!καηκε μονο η ιδια η αγια!τρεμω τωρα που το λεω..θυμαμαι ειχα πανικοβληθει!πηγα την επομενη μερα στο σπιτι της γιαγιας να δω αν οντως υπαρχει αυτη η εικονα!εν τω μεταξυ δεν εμενε εκει η γιαγια μου,το ειχαν σαν αποθηκη το σπιτι!κ οντως κοριτσια ηταν εκει η εικονα κ μπροστα το καντηλακι σβηστο!τωρα δεν ξερω τι σημαινει αυτο...

πριν 8 χρονια ο παππους μου κλαδευε μια ελια πισω απ'το σπιτι που μεναμε τοτε κ ειδε λιγο πιο περα μια γυναικα μαυροφορουσα κ λεει οτι ηταν η παναγια!στεκοταν εκει κ τον κοιτουσε να κλαδευει!ο παππους μου το πηρε σαν σημαδι κ αποφασισε να αφησει πανω στην ελια 3 παρακλαδια σαν συμβολικο,επειδη ειδε την παναγια εκει!
1 βδομαδα μετα επεσε κεραυνος στο απο πανω σπιτι απ'το δικο μας κ κατερευσε ενα τεραστιο κομματι απ'τον τοιχο κ ερχοταν με δυναμη προς το δωματιο το δικο μου κ του αδερφου μου,οπου το παραθυρο του δωματιου ηταν ακριβως μπροστα στην ελια!το πρωι που ξυπνησαμε πηγαμε να δουμε τι ζημια ειχε γινει κ εκεινη η κοτρωνα που ρχοταν προς το παραθυρο,ειχε σταματησει ακριβως μπροστα στον κορμο της ελιας!συγκλονιστικο????ανατριχιαζω τωρα που το σκεφτομαι!

στα 15 μου ειδα στο ονειρο μου οτι ηρθε ο χριστος εξω απ'την πορτα του σπιτιου μας κ ζητησε μενα!παω εγω κοντα του με απιστευτη γαληνη κ σιγουρια!μου λεει ''ηρθε η ωρα''...τοτε καταλαβα οτι μαλλον θα πεθανω!σε κλασματα δευτερολεπτου ειδα τον εαυτο μου να πηγαινει προς τα πανω,την ψυχη μου μαλλον κ ξαφνικα επανηλθα στη θεση μου κ του λεω ''πεθανα??''και μου απανταει ''οχι,ηθελα να σε δοκιμασω,να δοκιμασω την πιστη σου''! Shocked Shocked Shocked

μονο αυτα τα περιστατικα ξερω,αλλα θα ηθελα να εχω κ γω τη χαρη να βλεπω αγιους,αν κ να πω την αληθεια φοβαμαι μηπως δεν ακουσω κατι καλο!

ο θεος ειναι παντου,γυρω μας,διπλα μας κ κατα καιρους μας δειχνει καποια σημαδια η' την παρουσια του η' δοκιμαζομαστε!!ειμαστε τυχεροι που μπορουμε κ νιωθουμε τους αγιους τοσο κοντα μας κ εχουμε την αξιοσυνη να μας συμβουλεψουν για κατι!!!
δεν τα θεωρω τυχαια γεγονοτα....καποια πραγματα καταλαβαινεις οτι δεν προερχονται απ'αυτον τον κοσμο,αλλα απ'τον ουρανο!!!δεν το αποδεικνυεις,δεν το αναλυεις...το νιωθεις μεσα σου οτι ηταν θεοσταλτο!

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!
ΝΑΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ,ΓΙΆΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Κ ΑΓΙΟΙ!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΤΡΕΜΕΙΣ,ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΑΝΑΨΕΙΣ ΤΟ ΚΕΡΑΚΙ ΣΟΥ Κ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΣΟΥ Κ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ.

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πω πω ανατριχιασα!!!και εγω πιστευω στα Θαυματα αν και δεν μου εχει τυχη κατι.μονο μια φορα που ειχα παει στο βολο στο μοναστηρι Της ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΞΕΝΙΑΣ και μια μοναχη εκει μου ειπε οτι θα κανω πολλα παιδια τοτε ημουν εγκυος στο δευτερο γιο μου και απο εκει και περα εκανα αλλα δυο παιδια!! εννοειτε οτι το δευτερο γιο τον εβγαλα στο ονομα της Παναγιας και τον φωναζω Παναγιωτη και τον βαφτισα και στο μοναστηρι και την κορη μου την βαφτισα Ναυσικα- Ξενια και την γιορταζω στο Ονομα της!!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
manoula3 έγραψε:μια φορα νομιζω εχω δει την αγια παρασκευη πιο μικρη που ημουν,αλλα δεν εγινε κατι μετα απ'αυτο το ονειρο!!η' εγινε κδ εν το συνδεσα μ'αυτο!δεν ξερω..ημουν κ 13-14 νομιζω τοτε!!

Και εγω την ειχα δει οταν ημουν 13 χρονων! Ειχαμε παει σχολικη εκδρομη και σκαρφαλωναμε σε ενα κατακορυφο λοφο και ζοριστηκα πολυ να ανεβω. Οταν ανεβηκα ειδα ενα μικρο εκκλησακι. Μεσα ηταν ενα κρεβατακι και ηταν ξαπλωμενη η Αγ. Παρασκευη η οποια ηταν στην ηλικια μου. Οταν με ειδε να μπαινω σηκωθηκε και εγω... τρομαξα και εφυγα! Την επομενη μερα αδειαθετισα για πρωτη φορα και επισης ηταν και η παραμονη της εορτης της Αγιας. Την επομενη χρονια αδειαθετησα παλι την παραμονη. Δεν ξερω αν ειναι συμπτωματικο.

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και εγω πιστευω πολυ αν και μενα προσωπικα δεν μου εχει τυχει κατι παρομοιο!!εχει τυχει βεβαια σε πολυ κοσμο γυρω μου!Ηθελα να πω σε καποια κοπελα που εγραψε πιο πανω για την εκκλησια και αν πιστευει στα ονειρα (συγνωμη που δεν γραφω ονομα αλλα τα διαβασα ολα μαζι κ εχω μπερδευτει λιγακι)οτι επειδη στην οικογενεια του αντρα μου εχουμε πολλους ιερεις αναμεσα σε αυτους κ ο πεθερος μου δεν ειναι λιγες οι φορες που μας εχει παρει τηλεφωνο για να δει αν ειμαστε ολοι καλα επειδη ειδε καποιο ασχημο ονειρο κ οσα ονειρα εχει δει για τα παιδια του βγαινουν!!!Οσο για τα ταματα κ αυτα πρεπει να εκτελουνται!!!δεν χρειαζεται να ειναι πραγματα αξιας αλλα οτι ταξεις πρεπει να το τηρησεις!!ετσι μας εχει πει κ οταν εκεινος ειχε κανει ταμα στην παναγια κ περασε καιρος κ το ξεχασε καθε βραδυ την εβλεπε στον υπνο του μεχρι να εκπληρωσει το ταμα του!!Πως μπορεις να μην πιστευεις!!!

Rena_T

Rena_T
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΓΕΙΑ ΣΑΣ Κ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΟΛΥ ΣΕ ΑΥΤΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ.ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ,ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΚΑΝ ΕΓΚΥΟΣ,ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΦΟΡΟΥΣΕ ΜΑΥΡΑ Κ ΤΗΣ ΛΕΩ ΠΟΙΑ ΕΙΣΑΙ;ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ "ΕΙΜΑΙ Η ΑΓΙΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙ"ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕ ΣΥΝΕΒΗ.ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ ΒΓΗΚΕ ΑΓΟΡΙ Κ ΕΙΧΑΜΕ ΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ 2ο ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ,ΘΑ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ.ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΟΜΩΣ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ 2ο ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ (ΠΑΛΙ ΑΓΟΡΙ) ΕΙΧΑΜΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΤΟΥ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ.ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΡΑΙΒΟΪΠΠΟΠΟΔΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΟ ΕΝΑ ΤΟΥ ΠΟΔΑΡΑΚΙ ΗΤΑΝ ΣΤΡΑΒΟ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΖΕ ΠΡΟΣ ΤΑ ΜΕΣΑ!ΗΜΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΑΜΕ ΣΕ ΤΙ ΒΑΘΜΟ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΟΥΣΑ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ.ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ,ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΜΙΑ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΤΑ ΛΕΙΨΑΝΑ 2 ΑΓΙΩΝ.ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΟΥ ΑΓ.ΚΩΝ/ΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ.ΕΤΣΙ,ΕΤΑΞΑ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΟΝ ΑΓ.ΚΩΝ/ΝΟ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΠΟΔΑΡΑΚΙ ΤΟΥ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΛΕΨΑΜΕ ΜΕ ΓΥΨΑΚΙΑ ΚΑΙ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ!ΒΑΦΤΙΣΑ ΤΑ 2 ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ ΜΑΖΙ Κ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΗΡΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ Κ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΒΑΦΤΙΣΤΗΚΕ ΚΩΝ/ΝΟΣ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ!!!ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΑΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Η ΑΓΙΑ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΟΝΟΜΑ!!!ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ;;

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="natali-maria"]
sugnwmh na rwthsw kati pou den katalaba?
eisai egguos?
ean katalaba kala kai den eisai kai malista prospatheis na meineis de blepw kati anhsuxhtiko sto oneiro sou...
mhpws ithele na sou pei oti tha apeleutherwtheis apo thn agwnia sou na meineis egguos (kai gi auto phres kai ta thetika apotelesmata gia to sperma)kai malista mporei na 'eleutherwtheis' to Dekembrh konta stou Ag.Eleutheriou ara na meineis kata to Marth??
ki egw tha elega na anapseis ena keraki kai na zhthseis fws etsi wste na deis kathara auto pou ithele na sou pei?
kai mhn anhsuxeis..ola kala Smile

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω θα σου ελεγα καταρχην να πας να αναψεις ενα κερακι,λαμπαδα οτι θελεις σημασια δεν εχει για μενα το μεγεθος του κεριου και να αισθανθεις ομορφα μεσα απο αυτην σου την πραξη.



Θα μπορουσα να σας γραψω 2-3 περιστατικα που μου εχουν συμβει αλλα θα περιοριστω στο οτι λιγες μερες πριν γεννησω τρομαξα τοσο πολυ που δεν ακουγα μια ολοκληρη μερα το παιδι στην κοιλια μου ,που στον δρομο για το μαιευτηριο εταξα στην Παναγια ,που για μενα ειναι φυλακας αγγελος,να δωσω 2ο ονομα στην κορη μου το ονομα της αρκει να πανε ολα καλα.Χριστινα Μαρια λοιπον το ονομα της κορης μου και μου φτανει καθε βραδυ που ευχαριστω την Χαρη της που μεχρι τωρα εχει τα παιδακια μου καλα(περιμενω παλι κορη και προσευχομαι σαν να ειναι στην αγκαλια μου ηδη).

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Rena_T έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ Κ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΟΛΥ ΣΕ ΑΥΤΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ.ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ,ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΚΑΝ ΕΓΚΥΟΣ,ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΦΟΡΟΥΣΕ ΜΑΥΡΑ Κ ΤΗΣ ΛΕΩ ΠΟΙΑ ΕΙΣΑΙ;ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ "ΕΙΜΑΙ Η ΑΓΙΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙ"ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕ ΣΥΝΕΒΗ.ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ ΒΓΗΚΕ ΑΓΟΡΙ Κ ΕΙΧΑΜΕ ΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ 2ο ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ,ΘΑ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ.ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΟΜΩΣ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ 2ο ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ (ΠΑΛΙ ΑΓΟΡΙ) ΕΙΧΑΜΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΤΟΥ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ.ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΡΑΙΒΟΪΠΠΟΠΟΔΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΟ ΕΝΑ ΤΟΥ ΠΟΔΑΡΑΚΙ ΗΤΑΝ ΣΤΡΑΒΟ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΖΕ ΠΡΟΣ ΤΑ ΜΕΣΑ!ΗΜΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΑΜΕ ΣΕ ΤΙ ΒΑΘΜΟ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΟΥΣΑ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ.ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ,ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΜΙΑ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΤΑ ΛΕΙΨΑΝΑ 2 ΑΓΙΩΝ.ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΟΥ ΑΓ.ΚΩΝ/ΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ.ΕΤΣΙ,ΕΤΑΞΑ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΟΝ ΑΓ.ΚΩΝ/ΝΟ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΠΟΔΑΡΑΚΙ ΤΟΥ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΛΕΨΑΜΕ ΜΕ ΓΥΨΑΚΙΑ ΚΑΙ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ!ΒΑΦΤΙΣΑ ΤΑ 2 ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ ΜΑΖΙ Κ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΗΡΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ Κ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΒΑΦΤΙΣΤΗΚΕ ΚΩΝ/ΝΟΣ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ!!!ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΑΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Η ΑΓΙΑ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΟΝΟΜΑ!!!ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ;;

egw lew oti ekanes teleia giati to shmantikotero einai na niwtheis esu kala...otan gennhsa egw rwthsame enan papa pou empisteuomaste kai agapame polu gia to onoma tou paidiou kai h prwth tou erwthsh htan 'h mana ti leei?' to pisteuw bathia oti to kalutero einai auto pou se kanei na niwtheis hsuxh... Laughing

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις