Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
264 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 264 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια γεια σας και πάλι,
ήθελα να ρωτήσω τις κοπέλες που θήλασαν/θηλάζουν αποκλειστικά εάν έκαναν κάποια ειδική διατροφή...

εγώ έχω ένα αγοράκι 5 μηνών κι ενώ δεν περάσαμε κωλικούς είχε πονάκια, τα οποία με κάποιες τροφές (όσπρια, ψάρι κλπ) γινόντουσαν πιο έντονα.
Γενικώς έχω καταντήσει να τρώω μόνο ψητά κρέατα με σαλάτα και κρεατόσουπες/κοτόσουπες, γιατί με αυτά το παιδί είναι πιο ήρεμο.

Επίσης την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε την κρέμα την οποία τις 3 τελευταίες ημέρες τη φτιάχνω με ξένο γάλα για να συνηθίσει και σε άλλες γεύσεις...κάνω καλά? επίσης ενώ τις πρώτες ημέρες έκανε κακά του κανονικά (1-2/ημέρα) τώρα με το ξένο δυσκολεύεται λίγο (1/1,5 ημέρες..εντωμεταξύ εάν δεν έχει κάνει ζορίζεται όλη την ημέρα και τη νύχτα ξυπνάει κλαίγοντας και διπλώνεται στα δύο..είναι απαρηγόρητο..
ουφ τι να κάνω? είναι δυνατόν να έχει ακόμα πονάκια? Sad

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
eirini1 έγραψε:Κοριτσια γεια σας και πάλι,
ήθελα να ρωτήσω τις κοπέλες που θήλασαν/θηλάζουν αποκλειστικά εάν έκαναν κάποια ειδική διατροφή...

εγώ έχω ένα αγοράκι 5 μηνών κι ενώ δεν περάσαμε κωλικούς είχε πονάκια, τα οποία με κάποιες τροφές (όσπρια, ψάρι κλπ) γινόντουσαν πιο έντονα.
Γενικώς έχω καταντήσει να τρώω μόνο ψητά κρέατα με σαλάτα και κρεατόσουπες/κοτόσουπες, γιατί με αυτά το παιδί είναι πιο ήρεμο.

Επίσης την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε την κρέμα την οποία τις 3 τελευταίες ημέρες τη φτιάχνω με ξένο γάλα για να συνηθίσει και σε άλλες γεύσεις...κάνω καλά? επίσης ενώ τις πρώτες ημέρες έκανε κακά του κανονικά (1-2/ημέρα) τώρα με το ξένο δυσκολεύεται λίγο (1/1,5 ημέρες..εντωμεταξύ εάν δεν έχει κάνει ζορίζεται όλη την ημέρα και τη νύχτα ξυπνάει κλαίγοντας και διπλώνεται στα δύο..είναι απαρηγόρητο..
ουφ τι να κάνω? είναι δυνατόν να έχει ακόμα πονάκια? Sad
kalispera.ti krema tou ftiaxneis kai vazeis kseno gala?

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα,
γιατι κανεις ειδικη διατροφη?εχει το μωρο σου αλλεργια?κανε την κρεμα με δικο σου γαλα,καλυτερα θαναι!

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημέρα και να σου ζησει το μωράκι. εγω δνε εκανα καμια ειδικη διατροφη ετρωγα τα παντα απο την αρχη, ευτυχως βεβαια δεν ειχαμε και κολικους. ομως γιατι δνε φτιαχνεις την κρεμα με το δικο σου γαλα???? εγω εφτιαχνα ρυζαλευρο με δικο μου που εβγαζα με θηλαστρο. και δεν καταλαβαινω τι εννοεις να συνηθησει σε αλλες γευσεις??? απο τη στιγμη που θηλαζεις του δινεις τα παντα και δοκιμαζει οτι τρως εσυ μεσω του θηλασμου. δινε αγαπη μου το δικο σου γαλατακι που ειναι το πιο καλο και ολα θα πανε καλα. και να τρως τα παντα κανονικα. το μωρο πλεον μεγαλωσε ειναι κριμα και συ να τυραννιεσαι

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
http://www.thilasmos.gr/protes%20trofes.htm
στην παραπάνω διευθυνση κάνε ενα κόπο κ διαβασε λίγο για τις πρωτες τροφές.
Αναφερεται στον χρονο εισαγωγης τροφων μετα τη γεννηση- λεει αρκετα κατανοητα κ ευκολονόητα πραγματα.

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kalhmera se oles!!!
euxaristw polu gia tis apanthseis sas..
Dinw to ruzaleuro ths Yiotis me biologiko krema ths Frezylac...genikws otan arxise na thn trwei me to xeno den tou poluarese kai epidh emena oi thulasmoi den exoun meiwthei akoma exw agxwthei gia to ti tha kanw otan einai na epistrepsw sth douleia (se 2 mhnes) opote toulaxiston thn krema lew na thn kanw me xeno, ki epishs gia na ton pianei ligo perissotero mhpws kai koimithw kanena bradu..lete na mhn kanw kala?
eidikh diatrofh kanw giati p.x thn paraskeuh pou efaga psari me ruzaki olo to sabbato griniaze (san na piezotan) kai to bradu xupnouse sunexeia klaigontas kai mou diplonwtan sta duo...ki egw nomiza oti tha ta exoume xeperasei auta alla telika.... Sad

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα eirini1,
φαε ελευεθερα βρε, αφου δεν εχει αλλεργια το παιδι σου δεν υπαρχει λογος να τρως περιορισμενα.Στερεις πολλα καλα στοιχεια απο τον οργανισμο σου. Το ψαρι να προκαλει γκρινια λιγο απιθανο μου φαινεται...τα μωρα γκρινιαζουν για διαφορους λογους. Ασε που η πιο συχνη αλλεργια ειναι στα γαλακτοκομικα κ στις τροφες που τα περιεχουν και αυτα απο οτι γραφεις τα τρως. Αερια εχουν ολα τα παιδακια,καλο ειναι δειχνει οτι λειτουργει το εντερο τους, οι κολικοι ειναι επισης συχνοι σε πολλα μωρακια. Οσο για τον θηλασμο και την δουλεια εχει ανοιξει ενα θεμα εδω παλι στο φορουμ μπορεις να το κοιταξεις.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Laughing Laughing τωρα ειδα οτι εσυ ανοιξες το θεμα! Laughing

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
litsakos έγραψε:καλημερα eirini1,
φαε ελευεθερα βρε, αφου δεν εχει αλλεργια το παιδι σου δεν υπαρχει λογος να τρως περιορισμενα.Στερεις πολλα καλα στοιχεια απο τον οργανισμο σου. Το ψαρι να προκαλει γκρινια λιγο απιθανο μου φαινεται...τα μωρα γκρινιαζουν για διαφορους λογους. Ασε που η πιο συχνη αλλεργια ειναι στα γαλακτοκομικα κ στις τροφες που τα περιεχουν και αυτα απο οτι γραφεις τα τρως. Αερια εχουν ολα τα παιδακια,καλο ειναι δειχνει οτι λειτουργει το εντερο τους, οι κολικοι ειναι επισης συχνοι σε πολλα μωρακια. Οσο για τον θηλασμο και την δουλεια εχει ανοιξει ενα θεμα εδω παλι στο φορουμ μπορεις να το κοιταξεις.

Θα συμφωνησω με την Λιτσα...φαε αφοβα και μην στερησε τιποτα...

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοιτα καλο ειναι να αποφευγεις τα οσπρια γτ αποτι ειδες κ συ το πειραζουνε,κατα τα αλλα πιστευω οτι μ[πορεις να τρως κανονικα,το θεμα ειναι να αποφευγεις τροφες που βλεπεις οτι τν πειραζουνε η να τις τρως οταν εχεις θηλασει και θα αργησεις να ξαναθηλασεις.

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
eirini1 έγραψε:Kalhmera se oles!!!
euxaristw polu gia tis apanthseis sas..
Dinw to ruzaleuro ths Yiotis me biologiko krema ths Frezylac...genikws otan arxise na thn trwei me to xeno den tou poluarese kai epidh emena oi thulasmoi den exoun meiwthei akoma exw agxwthei gia to ti tha kanw otan einai na epistrepsw sth douleia (se 2 mhnes) opote toulaxiston thn krema lew na thn kanw me xeno, ki epishs gia na ton pianei ligo perissotero mhpws kai koimithw kanena bradu..lete na mhn kanw kala?
eidikh diatrofh kanw giati p.x thn paraskeuh pou efaga psari me ruzaki olo to sabbato griniaze (san na piezotan) kai to bradu xupnouse sunexeia klaigontas kai mou diplonwtan sta duo...ki egw nomiza oti tha ta exoume xeperasei auta alla telika.... Sad
giati den dokimazeis na ksanafas psari.mporei na itan kati tixaio pou eklege kai na min ofeilete se afto.mia vgaleis kati apo tin diatrofi sou an den to dokimaseis alli mia fora toulaxiston.

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
AAAAX!! Σας ευχαριστώ πολύ όλες....!!

Ναι το έχω δοκιμάσει αρκετές φορές και έχω διαπιστώσει ότι τον πειράζει...βασικά δε με πειράζει τόσο που γκρινιάζει όσο ότι το βλέπω ότι ζορίζεται καθώς και τό ότι δεν κοιμάται καλά το βράδυ...

ξέχασα επίσης να σας πω ότι μιλάμε για ένα παιδί 5 μηνών, 8.750κιλά και 70cm ύψος...που σημαίνει ότι θέλει πολύυυ γάλα για να χορτάσει...

εσείς πότε κοιμηθήκατε ένα 7ωρο συνεχόμενο για πρώτη φορά μετά τη γέννα??? η αλήθεια είναι ότι έχω αγχωθεί λίγο με αυτό το θέμα γιατί έχω και τη δουλειά στη μέση...τώρα πια προσπαθώ να του μάθω να μην τρώει τη νύχτα και απλά τον νανουρίζω αλλά μπορεί να μείνουμε και 1 ώρα ξύπνιοι μέχρι να μας ξαναπάρει ο ύπνος...

@Λιτσακος: Laughing ναι, έχω ανοιξει διάφορα θέματα παράλληλα τα οποία όμως τελικά μπλέκονται μεταξύ τους... Laughing ελπίζω να μη σας έχω μπλέξει κι εσάς... Embarassed

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
eirini1 έγραψε:AAAAX!! Σας ευχαριστώ πολύ όλες....!!

Ναι το έχω δοκιμάσει αρκετές φορές και έχω διαπιστώσει ότι τον πειράζει...βασικά δε με πειράζει τόσο που γκρινιάζει όσο ότι το βλέπω ότι ζορίζεται καθώς και τό ότι δεν κοιμάται καλά το βράδυ...

ξέχασα επίσης να σας πω ότι μιλάμε για ένα παιδί 5 μηνών, 8.750κιλά και 70cm ύψος...που σημαίνει ότι θέλει πολύυυ γάλα για να χορτάσει...

εσείς πότε κοιμηθήκατε ένα 7ωρο συνεχόμενο για πρώτη φορά μετά τη γέννα??? η αλήθεια είναι ότι έχω αγχωθεί λίγο με αυτό το θέμα γιατί έχω και τη δουλειά στη μέση...τώρα πια προσπαθώ να του μάθω να μην τρώει τη νύχτα και απλά τον νανουρίζω αλλά μπορεί να μείνουμε και 1 ώρα ξύπνιοι μέχρι να μας ξαναπάρει ο ύπνος...

@Λιτσακος: Laughing ναι, έχω ανοιξει διάφορα θέματα παράλληλα τα οποία όμως τελικά μπλέκονται μεταξύ τους... Laughing ελπίζω να μη σας έχω μπλέξει κι εσάς... Embarassed
afou to exeis dokimasei isos odos ton peirazei asto ligo kairo kai ksanatros pio meta psari.oso gia ton ipno den mporo na sou po giati se diafora themata pou exoume sizitisei kata kairous exo "polemithei" giatin apopsi mou opote den mporo na se simvoulepso giati gia pollos einai lathos.pados i dikia mou koimithike olo to vradi me diakopes gia pipila apo 2 minon.

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Το καθε παιδακι ειναι διαφορετικο στον υπνο.Υπαρχουν καποια που απο τις πρωτες εβδομαδες κοιμουνται ολο το βραδυ και καποια που ξυπνανε.Δεν εχει να κανει αυτο με το τι τρως...ειναι στο παιδι.Εγω εχω 2 παιδακια κι εχω να κοιμηθω ολοκληρο βραδυ 2μιση χρονια... Shocked
Σου ευχομαι οσο μεγαλωνει να κοιμαται περισσοτερο!

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
http://www.perithilasmou.gr/articles/breastfeeding-experts/353-diatrofi-miteras-pou-thilazei.html

κατατοπιστικότατο αρθρο γιατι εχω και εγω τους ιδιους προληματισμους με εσενα,ριξε μια ματια.Μια απορια βρε κοριτσια μου,εγω που θηλαζω αποκλειστικα (ειμαστε 35 ημερων)και εχουμε παλινδρομηση αλλα μεχρι τωρα δεν εχουμε καποια αλλεργια γιατι η παιδιατρος μου εκοψε τα γαλακτοκομικα προληπτικα?? και δεν μπορω καθολου!!!μα ουτε ενα γιαουρτακι??? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes ενω στο συγκεκριμενο αρθρο λεει οτι μπορουμε να τρωμε γαλακτοκομικα εκτος εαν παρουσιαστει αλλεργια τα διακοπτουμε και οχι προληπτκα...

Kateka

Kateka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eirini1 έγραψε:Κοριτσια γεια σας και πάλι,
ήθελα να ρωτήσω τις κοπέλες που θήλασαν/θηλάζουν αποκλειστικά εάν έκαναν κάποια ειδική διατροφή...

εγώ έχω ένα αγοράκι 5 μηνών κι ενώ δεν περάσαμε κωλικούς είχε πονάκια, τα οποία με κάποιες τροφές (όσπρια, ψάρι κλπ) γινόντουσαν πιο έντονα.
Γενικώς έχω καταντήσει να τρώω μόνο ψητά κρέατα με σαλάτα και κρεατόσουπες/κοτόσουπες, γιατί με αυτά το παιδί είναι πιο ήρεμο.

Επίσης την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε την κρέμα την οποία τις 3 τελευταίες ημέρες τη φτιάχνω με ξένο γάλα για να συνηθίσει και σε άλλες γεύσεις...κάνω καλά? επίσης ενώ τις πρώτες ημέρες έκανε κακά του κανονικά (1-2/ημέρα) τώρα με το ξένο δυσκολεύεται λίγο (1/1,5 ημέρες..εντωμεταξύ εάν δεν έχει κάνει ζορίζεται όλη την ημέρα και τη νύχτα ξυπνάει κλαίγοντας και διπλώνεται στα δύο..είναι απαρηγόρητο..
ουφ τι να κάνω? είναι δυνατόν να έχει ακόμα πονάκια? Sad
Καλημέρα να σου ζήσει το μωράκι σου.Καταρχήν δε χρειάζεται να κάνεις κάποια ειδική διατροφή αν το παιδάκι σου δεν είναι αλεργικό.Προσπάθησε να φτιάξεις την κρεμούλα με το δικό σου γαλατάκι. Και απο όσο γνωρίζω το ξένο γάλα προκαλεί δυσκιλιότητα .

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ranou έγραψε:http://www.perithilasmou.gr/articles/breastfeeding-experts/353-diatrofi-miteras-pou-thilazei.html

κατατοπιστικότατο αρθρο γιατι εχω και εγω τους ιδιους προληματισμους με εσενα,ριξε μια ματια.Μια απορια βρε κοριτσια μου,εγω που θηλαζω αποκλειστικα (ειμαστε 35 ημερων)και εχουμε παλινδρομηση αλλα μεχρι τωρα δεν εχουμε καποια αλλεργια γιατι η παιδιατρος μου εκοψε τα γαλακτοκομικα προληπτικα?? και δεν μπορω καθολου!!!μα ουτε ενα γιαουρτακι??? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes ενω στο συγκεκριμενο αρθρο λεει οτι μπορουμε να τρωμε γαλακτοκομικα εκτος εαν παρουσιαστει αλλεργια τα διακοπτουμε και οχι προληπτκα...

Νομίζω ότι συνήθως η παλινδρόμηση συνοδεύεται με αλλεργία στο αγελαδινό γάλα. Εγώ έχω 2 μήνες να φάω γαλακτοκομικά λόγω αλλεργίας.... Σε καταλαβαίνω!!! Αρχές Νοεμβρίου θα κάνω μια προσπάθεια να δοκιμάσω πάλι μήπως πέρασε...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις