Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
111 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 111 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είναι και θέμα συμπεριφοράς του άλλου. Αν πχ η νύφη μου ήταν παράξενη, εκδικητική, ζηλιάρα, κουτσομπόλα κτλ κτλ, ε, κι εγώ πιθανότατα δεν θα είχα και τις καλύτερες σχέσεις μαζί της. Όλες οι σχέσεις είναι δούναι-λαβείν, φερόμαστε καλά αν μας φέρονται καλά, και για να μας φέρονται καλά.

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nena έγραψε:Είναι και θέμα συμπεριφοράς του άλλου. Αν πχ η νύφη μου ήταν παράξενη, εκδικητική, ζηλιάρα, κουτσομπόλα κτλ κτλ, ε, κι εγώ πιθανότατα δεν θα είχα και τις καλύτερες σχέσεις μαζί της. Όλες οι σχέσεις είναι δούναι-λαβείν, φερόμαστε καλά αν μας φέρονται καλά, και για να μας φέρονται καλά.

ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΛΟΓΙΚΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΣΑΙ ΑΝΟΗΤΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Ο ΑΛΛΟΣ ΟΥΤΕ ΣΕ ΕΧΕΙ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΧΕΙ ΑΝΑΚΑΤΕΥΤΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ!!! Smile

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ακριβώς!
Wink Wink Wink

nisha

nisha
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ax se katalavainw apoluta.. kai liga les.. mporei akoma kouniada na mn tin exw alla etsi opws pame 8a ginei. kai auti mou to epaize stin arxi kali kai oti di8en na tin 8ewrw fili mou mias kai exw ton aderfo tis.. alla fanike oti lusa3e me autin tin sxesi.. prin na gnwristw me to agori m, autos itan pio konta me tin sugkekrimeni aderfi t para me opoiodipote allo aderfo/i tou. auti eixe tin pliri afosiwsi tou alla otan mpika egw st mesi kai to exase auto arxise ta koula tis.. p.x malwsa asxima mia fora me ton diko mou kai epeidi fwnazame apo to til kai auti ton evlepe oti eixe neura, arxise na me pairnei til me apokrupsi kai na me vrizei k na m stelnei mnmta na paratisw ton aderfo tis gt polu aera exw parei kai tetoia. stin arxi den tou eipa tipota alla otan sunexws tim evriska mprosta mou empodio,prwta tin epiasa na tis tri3w ta dontia ( gt poia einai auti i kontopi8ari pou 8a kanei elegxo stn zwi m) epiasa tous goneis tis kai to agori mou mazi tous ta eipa ena xeraki kai apo tote opote paw spiti tous me koitaei k skuvei to kefali na fugei. 3erei oti den tin sumferei. pisteuw pws den to ekane epeidi me fovi8ike i den 3erw k egw ti allo, alla tarakouni8ike epeidi eide oti pleon o aderfos tis tin grafei ekei pou den pianei melani gia tin a8lia sumperifora tis ( m exei kanei k alla polla alla as mn mpw se proektaseis!! ) kalutera na tin agnoeis, kai an prepei na sunupar3ete, apla dei3e anwterotita kai oti epivalesai. stin xeiroteri periptwsi piastin apo t malli na dei poios kanei koumanto k erxomai k egw na vgalw to diko mou axti.!!!! javascript:emoticonp('ΣΧΕΣΕΙΣ ΝΥΦΗΣ-ΚΟΥΝΙΑΔΑΣ...ΑΔΕΡΦΗ?ΦΙΛΗ?...Η ΑΠΛΩΣ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ??? - Σελίδα 2 215994')ΣΧΕΣΕΙΣ ΝΥΦΗΣ-ΚΟΥΝΙΑΔΑΣ...ΑΔΕΡΦΗ?ΦΙΛΗ?...Η ΑΠΛΩΣ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ??? - Σελίδα 2 215994 ΣΧΕΣΕΙΣ ΝΥΦΗΣ-ΚΟΥΝΙΑΔΑΣ...ΑΔΕΡΦΗ?ΦΙΛΗ?...Η ΑΠΛΩΣ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ??? - Σελίδα 2 215994 ΣΧΕΣΕΙΣ ΝΥΦΗΣ-ΚΟΥΝΙΑΔΑΣ...ΑΔΕΡΦΗ?ΦΙΛΗ?...Η ΑΠΛΩΣ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ??? - Σελίδα 2 215994 ΣΧΕΣΕΙΣ ΝΥΦΗΣ-ΚΟΥΝΙΑΔΑΣ...ΑΔΕΡΦΗ?ΦΙΛΗ?...Η ΑΠΛΩΣ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ??? - Σελίδα 2 688264

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ με την κουνιάδα μου δεν έχω ιδιαίτερα προβλήματα.
Στην αρχή είχα νιώσει ότι με "πλεύριζε" για να δει πώς πάει η σχέση μας με το Νίκο κι αν πιθανόν θα καταλήξει σε γάμο, και πιστεύω πως ήταν βαλτή από τη μάνα της.

Το μόνο πράγμα που με έχει πειράξει είναι το εξής:
Οι γονείς του έχουν σπίτι πάνω από το δικό τους και είχαν πει ότι όποιος παντρευτεί πρώτος θα το πάρει, και μάλιστα η ίδια του η μάνα -η πεθερά μου- μου το είπε εμένα κοιτώντας με με νόημα σα να μου λέει "άντε πότε θα παντρευτείτε")
Όταν λοιπόν είπαμε ότι θα το φτιάξουμε και θα κάνουμε κάποιες αλλάγες που θέλαμε, άρχισε ο πόλεμος "όχι μην πειράξεις αυτό, μην κάνεις το άλλο, θα φέρω εγώ το δικό μου μάστορα" και άλλα τέτοια...
Κι έτσι παρατήσαμε την ιδέα, νοικιάσαμε και βρήκαμε την ησυχία μας.

Όμως τώρα, ένα χρόνο και κάτι ψιλά ύστερα, κατάλαβα ότι όλο αυτό ήταν "φτιαχτό". Νιώθω πως έγινε επίτηδες για να πάρει το σπίτι η κουνιάδα μου.
Πέρσι το Μάρτη, ούτε τρεις μήνες παντρεμένοι κι ενώ μας ζάλιζαν να πάμε να μείνουμε εκεί κτλ κτλ, μου λέει η κουνιάδα μου ότι ψάχνει να αγοράσει καναπέδες! Ο άντρας μου δεν είχε προλάβει ουσιαστικά να μαζέψει όλα του τα πράγματα κι εκείνη είχε εγκατασταθεί κανονικά! Κι έχουν γίνει κι άλλα σκηνικά όμως δε θέλω να σας ζαλίσω.
Αποφάσισα λοιπόν ότι με τέτοιους ψεύτες-υποκριτές δεν πρέπει να κάνω παρέα.
Αν και μάλλον οι γονείς της (τα πεθερικά μου) ευθύνονται για όλα...

Και τα Χριστούγεννα έψαχνε τηλεόραση για το σαλόνι και ήρθε εδώ και ρώταγε το Νίκο ποια είναι η καλύτερη.
Μου ήρθε να της πω "Δε με χέζεις λέω εγώ? Έχω άλλα προβλήματα κοπελιά!"
Ε μα! Ήρθε μες τη μαύρη νύχτα με το ΝΕΟΓΕΝΗΤΟ μωρό να κοιμάται κι εγώ να κουτουλάω από τη νύστα και να ονειρεύομαι το κρεβάτι μου, για να μου πει για την τβ.

Και την πρωτοχρονιά που είχαμε μαζευτεί εδώ, ούτε που σήκωσε τον κώλο της να βοηθήσει (το έχω ξαναπεί αυτό).

Όσο για τη νύφη μου (που δεν είναι παντρεμένη ακόμα με τον brother) ήμασταν διπλανές από τη β'λυκείου και τελειώνοντας το σχολείο γίναμε κολλητές. Έτσι γνώρισε και τον αδερφό μου. Το βασικό είναι ότι είμαστε πάνω από όλα φίλες, χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι δεν είχαμε και τα προβληματάκια μας. Έχουμε "ψυχρανθεί" αρκετές φορές αλλά πάντα τα ξαναβρίσκουμε. Τώρα πια δεν κάνουμε και πολύ παρέα άλλωστε, αφού κάθε μια έχει το σπίτι της και τους φίλους της...

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω δεν της δινω σημασια της συνηφαδας μου γιατι ειναι ολιγον τι κουκουρουκου ολιγον τι απο ζηλιαρα κ ολιγον τι απο το οτι εχει μεγαλη φαντασια ειναι κουτσομπολα κ λεει οτι της κατεββει στο κεφαλι ασε που εκανε το κορυφαιο την περασμενη εβδομαδα ανοιξε λογαριασμο του αντρα μου κ ειχε το θρασσος να με ρωτησει γιατι αλλαξ τηλεφωνο

http://www.gatospito.com

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nisha έγραψε:ax se katalavainw apoluta.. kai liga les.. mporei akoma kouniada na mn tin exw alla etsi opws pame 8a ginei. kai auti mou to epaize stin arxi kali kai oti di8en na tin 8ewrw fili mou mias kai exw ton aderfo tis.. alla fanike oti lusa3e me autin tin sxesi.. prin na gnwristw me to agori m, autos itan pio konta me tin sugkekrimeni aderfi t para me opoiodipote allo aderfo/i tou. auti eixe tin pliri afosiwsi tou alla otan mpika egw st mesi kai to exase auto arxise ta koula tis.. p.x malwsa asxima mia fora me ton diko mou kai epeidi fwnazame apo to til kai auti ton evlepe oti eixe neura, arxise na me pairnei til me apokrupsi kai na me vrizei k na m stelnei mnmta na paratisw ton aderfo tis gt polu aera exw parei kai tetoia. stin arxi den tou eipa tipota alla otan sunexws tim evriska mprosta mou empodio,prwta tin epiasa na tis tri3w ta dontia ( gt poia einai auti i kontopi8ari pou 8a kanei elegxo stn zwi m) epiasa tous goneis tis kai to agori mou mazi tous ta eipa ena xeraki kai apo tote opote paw spiti tous me koitaei k skuvei to kefali na fugei. 3erei oti den tin sumferei. pisteuw pws den to ekane epeidi me fovi8ike i den 3erw k egw ti allo, alla tarakouni8ike epeidi eide oti pleon o aderfos tis tin grafei ekei pou den pianei melani gia tin a8lia sumperifora tis ( m exei kanei k alla polla alla as mn mpw se proektaseis!! ) kalutera na tin agnoeis, kai an prepei na sunupar3ete, apla dei3e anwterotita kai oti epivalesai. stin xeiroteri periptwsi piastin apo t malli na dei poios kanei koumanto k erxomai k egw na vgalw to diko mou axti.!!!! javascript:emoticonp('ΣΧΕΣΕΙΣ ΝΥΦΗΣ-ΚΟΥΝΙΑΔΑΣ...ΑΔΕΡΦΗ?ΦΙΛΗ?...Η ΑΠΛΩΣ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ??? - Σελίδα 2 215994')ΣΧΕΣΕΙΣ ΝΥΦΗΣ-ΚΟΥΝΙΑΔΑΣ...ΑΔΕΡΦΗ?ΦΙΛΗ?...Η ΑΠΛΩΣ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ??? - Σελίδα 2 215994 ΣΧΕΣΕΙΣ ΝΥΦΗΣ-ΚΟΥΝΙΑΔΑΣ...ΑΔΕΡΦΗ?ΦΙΛΗ?...Η ΑΠΛΩΣ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ??? - Σελίδα 2 215994 ΣΧΕΣΕΙΣ ΝΥΦΗΣ-ΚΟΥΝΙΑΔΑΣ...ΑΔΕΡΦΗ?ΦΙΛΗ?...Η ΑΠΛΩΣ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ??? - Σελίδα 2 215994 ΣΧΕΣΕΙΣ ΝΥΦΗΣ-ΚΟΥΝΙΑΔΑΣ...ΑΔΕΡΦΗ?ΦΙΛΗ?...Η ΑΠΛΩΣ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ??? - Σελίδα 2 688264


ΑΧ ΒΡΕ nisha ΜΟΥ...ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ.ΕΓΩ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΣΗΜΑΣΙΑ.ΑΛΛΑ ΕΑΝ ΕΙΧΑ ΑΔΕΡΦΟ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ ΘΑ ΜΟΥ ΕΦΤΑΝΕ ΜΟΝΑΧΑ ΑΥΤΟ!Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΛΕΟΝ ΤΗΝ ΓΡΑΦΕΙ(ΑΥΤΗ ΑΚΟΜΗ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ Η ΣΧΕΣΗ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΣΤΥΛ "ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ")ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΡΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΧΩ ΣΤΟ ΠΛΕΥΡΟ ΜΟΥ.ΔΥΣΤΗΧΩΣ Η ΣΥΝΥΠΑΡΞΗ ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΩΜΕΝΗ ΕΦ'ΟΣΩΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟΛΙΤΙΣΤΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΤΑ ΠΡΟΣΧΗΜΑΤΑ.ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥ ΘΕΙΟΥΣ ΘΕΙΕΣ(ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΑΣ ΔΗΛ.) ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΝΑ ΣΕ ΦΩΝΑΞΩ ΚΑΙ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ.ΤΟ ΕΚΤΙΜΩ ΠΟΛΥ.ΦΙΛΙΑ

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tziz έγραψε:Εγώ με την κουνιάδα μου δεν έχω ιδιαίτερα προβλήματα.
Στην αρχή είχα νιώσει ότι με "πλεύριζε" για να δει πώς πάει η σχέση μας με το Νίκο κι αν πιθανόν θα καταλήξει σε γάμο, και πιστεύω πως ήταν βαλτή από τη μάνα της.

Το μόνο πράγμα που με έχει πειράξει είναι το εξής:
Οι γονείς του έχουν σπίτι πάνω από το δικό τους και είχαν πει ότι όποιος παντρευτεί πρώτος θα το πάρει, και μάλιστα η ίδια του η μάνα -η πεθερά μου- μου το είπε εμένα κοιτώντας με με νόημα σα να μου λέει "άντε πότε θα παντρευτείτε")
Όταν λοιπόν είπαμε ότι θα το φτιάξουμε και θα κάνουμε κάποιες αλλάγες που θέλαμε, άρχισε ο πόλεμος "όχι μην πειράξεις αυτό, μην κάνεις το άλλο, θα φέρω εγώ το δικό μου μάστορα" και άλλα τέτοια...
Κι έτσι παρατήσαμε την ιδέα, νοικιάσαμε και βρήκαμε την ησυχία μας.

Όμως τώρα, ένα χρόνο και κάτι ψιλά ύστερα, κατάλαβα ότι όλο αυτό ήταν "φτιαχτό". Νιώθω πως έγινε επίτηδες για να πάρει το σπίτι η κουνιάδα μου.
Πέρσι το Μάρτη, ούτε τρεις μήνες παντρεμένοι κι ενώ μας ζάλιζαν να πάμε να μείνουμε εκεί κτλ κτλ, μου λέει η κουνιάδα μου ότι ψάχνει να αγοράσει καναπέδες! Ο άντρας μου δεν είχε προλάβει ουσιαστικά να μαζέψει όλα του τα πράγματα κι εκείνη είχε εγκατασταθεί κανονικά! Κι έχουν γίνει κι άλλα σκηνικά όμως δε θέλω να σας ζαλίσω.
Αποφάσισα λοιπόν ότι με τέτοιους ψεύτες-υποκριτές δεν πρέπει να κάνω παρέα.
Αν και μάλλον οι γονείς της (τα πεθερικά μου) ευθύνονται για όλα...

Και τα Χριστούγεννα έψαχνε τηλεόραση για το σαλόνι και ήρθε εδώ και ρώταγε το Νίκο ποια είναι η καλύτερη.
Μου ήρθε να της πω "Δε με χέζεις λέω εγώ? Έχω άλλα προβλήματα κοπελιά!"
Ε μα! Ήρθε μες τη μαύρη νύχτα με το ΝΕΟΓΕΝΗΤΟ μωρό να κοιμάται κι εγώ να κουτουλάω από τη νύστα και να ονειρεύομαι το κρεβάτι μου, για να μου πει για την τβ.

Και την πρωτοχρονιά που είχαμε μαζευτεί εδώ, ούτε που σήκωσε τον κώλο της να βοηθήσει (το έχω ξαναπεί αυτό).

Όσο για τη νύφη μου (που δεν είναι παντρεμένη ακόμα με τον brother) ήμασταν διπλανές από τη β'λυκείου και τελειώνοντας το σχολείο γίναμε κολλητές. Έτσι γνώρισε και τον αδερφό μου. Το βασικό είναι ότι είμαστε πάνω από όλα φίλες, χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι δεν είχαμε και τα προβληματάκια μας. Έχουμε "ψυχρανθεί" αρκετές φορές αλλά πάντα τα ξαναβρίσκουμε. Τώρα πια δεν κάνουμε και πολύ παρέα άλλωστε, αφού κάθε μια έχει το σπίτι της και τους φίλους της...


tziz...ΕΙΣΑΙ ΗΡΩΑΣ!ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕΝΕΤΕ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ!ΕΥΤΥΧΩΣ...ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΝΙΚΟΥ!ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΟΛΟΓΟΥΣ...ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΡΟΥΦΗΞΟΥΝ ΤΟ ΑΙΜΑ ΣΑΝ ΒΡΥΚΟΛΑΚΕΣ(ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΚΗΝΙΚΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝΕ)...ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ.ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΩΡΑΙΑ ΣΑΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ!!!ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΑΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙΣ...ΤΕΤΟΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ "ΔΙΨΟΥΝ" ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΟΤΑΝ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΕΜΕΝΟ, ΤΣΑΚΩΜΕΝΟ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΠΕΣΜΕΝΟ...ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΗ...ΑΣΤΟΥΣ ΝΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΔΗΛΗΤΗΡΙΟ ΕΣΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΧΑΜΟΓΕΛΟ...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!!!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
aylin έγραψε:tziz...ΕΙΣΑΙ ΗΡΩΑΣ!ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕΝΕΤΕ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ!ΕΥΤΥΧΩΣ...ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΝΙΚΟΥ!ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΟΛΟΓΟΥΣ...ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΡΟΥΦΗΞΟΥΝ ΤΟ ΑΙΜΑ ΣΑΝ ΒΡΥΚΟΛΑΚΕΣ(ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΚΗΝΙΚΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝΕ)...ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ.ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΩΡΑΙΑ ΣΑΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ!!!ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΑΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙΣ...ΤΕΤΟΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ "ΔΙΨΟΥΝ" ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΟΤΑΝ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΕΜΕΝΟ, ΤΣΑΚΩΜΕΝΟ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΠΕΣΜΕΝΟ...ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΗ...ΑΣΤΟΥΣ ΝΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΔΗΛΗΤΗΡΙΟ ΕΣΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΧΑΜΟΓΕΛΟ...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!!!

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!
Κι εσύ ότι ποθείς!
ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ να μείνω εκεί με τίποτα κι όταν γίνανε τα σκηνικά και τσαντίστηκε ο άντρας μου μαζί τους (του τα είχα πει από πριν, και σιγά σιγά, ένα ένα, ότι του είχα πει, γινόταν πραγματικότητα κι έβγαινα αληθινή) εμένα ήταν η καλύτερή μου!!
Γλίτωσα από δαύτους!!
Αλλά αυτό το πισώπλατο με πείραξε.
Γιατί δε γίνεται ρε φίλε τη μια να λες "Έλα παιδί μου να φτιάξεις το σπίτι να μείνεις" και την άλλη να ΔΗΛΩΝΕΙΣ στα συμπεθέρια (δηλαδή στους γονείς μου) ότι "Το σπίτι είναι της κόρης!!" Να το έχει να το χαίρεται!!
Και η ίδια η κόρη (η κουνιάδα μου) να μου λέει και να μου ορκίζεται ότι δεν έχει κάνει κάποια συζήτηση με τους γονείς της κι ότι δεν τη νοιάζει για το σπίτι και να το πάρει ο Νίκος και άλλα τέτοια, και τελικά μέσα σε λιγότερο από τρεις μήνες, να το έχει φτιάξει όπως γουστάρει εκείνη και να μένει μέσα!!!
Αυτά δε γουστάρω!
Έτσι, μακριά κι αγαπημένοι, που λέει και η γνωστή λαϊκή ρήση...

popmark


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΕΝΔΥΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ..ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΣΧΕΣΗ ΑΚΟΜΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΕΝΩ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΜΑΚΡΙΑ.ΕΤΣΙ ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΕΠΑΙΖΑΝ ΤΑΜΠΟΥΡΛΑ ΕΓΙΝΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ.ΕΠΕΙΤΑ ΕΒΑΖΕ ΛΟΓΙΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΚΑΚΟΣ ΧΑΜΟΣ ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΜΑΘΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ. ΦΥΣΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΑΖΕΙ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΗΣ.ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΟΥΜΑΝΤΟ ΣΕ ΠΟΙΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΠΑΩ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΕΓΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ.ΕΤΣΙ ΚΑΤΑΠΙΝΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ.ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΟΛΑ ΑΛΛΑΞΑΝ.ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΩ ΚΟΥΒΕΝΤΑ. ΟΥΤΕ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΜΑΜΑ ΕΙΜΑΙ, ΟΥΤΕ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΠΟΥ ΧΩΡΙΖΕΙ!! ΓΙΑΤΙ ΣΥΝ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΡΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΧΩΡΙΣΜΟ ΤΗΣ ΚΑΠΕΛΟ ΠΟΥ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΣ ΚΑΠΩΣ ΘΑ ΕΠΗΡΕΑΣΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ, ΑΦΟΥ ΤΥΓΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ..ΜΕ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΟΜΩΣ ΗΤΑΝ Η ΠΕΘΕΡΑ...10 ΧΡΟΝΙΑ ΗΞΕΡΑ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΒΛΕΠΩ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ.ΣΤΡΟΦΗ 180 ΜΟΙΡΩΝ!!ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΝΕΥΡΙΑΖΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ..ΠΡΩΤΑ ΚΑΠΝΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΙΑΝΕΙ 'Η ΚΑΠΝΙΖΕΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΧΩΡΟ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΗΣ ΛΕΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΩ,ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ, ΜΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΤΑΚΕΣ ΤΥΠΟΥ: ΕΙΣΑΙ ΓΛΩΣΣΟΥ,ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΤΙ ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ.... ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ??? ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ?ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΣ ΠΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΙΑ ΣΤΟ ΤΟΣΟ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ ΟΥΤΕ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΡΘΕΙ!! Η ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΑΤΑΚΑ ΗΤΑΝ ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΑ ΨΩΝΙΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ:: Ε ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΓΓΟΝΑΚΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΡΕΛΟΙ( ΑΠΟ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟ),ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ.. ΚΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΡΩΤΩ: ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ( ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ) ΘΑ ΘΕΛΑΤΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΥΟ ΓΥΝΑΙΚΕΣ? ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΡΑΤΑΩ ΤΑ ΤΥΠΙΚΑ ΓΙΑ ΧΑΤΗΡΙ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΛΛΙΩΣ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΙΣ ΞΕΡΩ... ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ...ΧΑΧΑ ΣΧΕΣΕΙΣ ΝΥΦΗΣ-ΚΟΥΝΙΑΔΑΣ...ΑΔΕΡΦΗ?ΦΙΛΗ?...Η ΑΠΛΩΣ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ??? - Σελίδα 2 186566

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
popmark έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΕΝΔΥΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ..ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΣΧΕΣΗ ΑΚΟΜΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΕΝΩ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΜΑΚΡΙΑ.ΕΤΣΙ ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΕΠΑΙΖΑΝ ΤΑΜΠΟΥΡΛΑ ΕΓΙΝΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ.ΕΠΕΙΤΑ ΕΒΑΖΕ ΛΟΓΙΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΚΑΚΟΣ ΧΑΜΟΣ ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΜΑΘΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ. ΦΥΣΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΑΖΕΙ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΗΣ.ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΟΥΜΑΝΤΟ ΣΕ ΠΟΙΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΠΑΩ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΕΓΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ.ΕΤΣΙ ΚΑΤΑΠΙΝΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ.ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΟΛΑ ΑΛΛΑΞΑΝ.ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΩ ΚΟΥΒΕΝΤΑ. ΟΥΤΕ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΜΑΜΑ ΕΙΜΑΙ, ΟΥΤΕ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΠΟΥ ΧΩΡΙΖΕΙ!! ΓΙΑΤΙ ΣΥΝ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΡΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΧΩΡΙΣΜΟ ΤΗΣ ΚΑΠΕΛΟ ΠΟΥ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΣ ΚΑΠΩΣ ΘΑ ΕΠΗΡΕΑΣΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ, ΑΦΟΥ ΤΥΓΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ..ΜΕ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΟΜΩΣ ΗΤΑΝ Η ΠΕΘΕΡΑ...10 ΧΡΟΝΙΑ ΗΞΕΡΑ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΒΛΕΠΩ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ.ΣΤΡΟΦΗ 180 ΜΟΙΡΩΝ!!ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΝΕΥΡΙΑΖΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ..ΠΡΩΤΑ ΚΑΠΝΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΙΑΝΕΙ 'Η ΚΑΠΝΙΖΕΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΧΩΡΟ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΗΣ ΛΕΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΩ,ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ, ΜΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΤΑΚΕΣ ΤΥΠΟΥ: ΕΙΣΑΙ ΓΛΩΣΣΟΥ,ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΤΙ ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ.... ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ??? ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ?ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΣ ΠΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΙΑ ΣΤΟ ΤΟΣΟ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ ΟΥΤΕ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΡΘΕΙ!! Η ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΑΤΑΚΑ ΗΤΑΝ ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΑ ΨΩΝΙΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ:: Ε ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΓΓΟΝΑΚΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΡΕΛΟΙ( ΑΠΟ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟ),ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ.. ΚΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΡΩΤΩ: ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ( ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ) ΘΑ ΘΕΛΑΤΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΥΟ ΓΥΝΑΙΚΕΣ? ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΡΑΤΑΩ ΤΑ ΤΥΠΙΚΑ ΓΙΑ ΧΑΤΗΡΙ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΛΛΙΩΣ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΙΣ ΞΕΡΩ... ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ...ΧΑΧΑ ΣΧΕΣΕΙΣ ΝΥΦΗΣ-ΚΟΥΝΙΑΔΑΣ...ΑΔΕΡΦΗ?ΦΙΛΗ?...Η ΑΠΛΩΣ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ??? - Σελίδα 2 186566


Είσαι ήρωας και εσύ!Λοιπόν αγαπημένη μου popomark θα σου πω πως οι ιστορίες μας είναι παρόμοιες!Ούτε εμένα έρχονται στο σπίτι(γιατί έχει παιδιά)λέμε τώρα.Είχα χθες μια συζήτηση με τον άντρα μου και του είπα όλα όσα ένοιωθα και με ενοχλούσανε.Εκτός του ότι η δικιά μου με έχει κατατρομάξει με θέματα μητρότητας(του στυλ θα γίνω κακιά μάνα και τέτοια)χθες μου έλεγε συνέχεια πως με είδε στο ύπνο της ότι γένησσα και ότι μετά πέθανα στη γέννα.Οπότε καταλαβαίνεις πως με κατατρομάζει με κάθε ευκαιρία.Μέχρι τώρα κρατούσα τα τυπικά για χατίρι του άντρα μου...όμως απο εδώ και πέρα ΤΕΛΟΣ...δεν θέλω καμία επαφή με αυτούς τους ανθρώπους.Στο ξεκίνημα της ζωής μου θέλω να έχω θετικές σκέψεις και να είμαι χαρούμενη.Λοιπόν όμως εδώ παίζει πολύ σημαντικό ρόλο το πως θα σε υποστηρίξει και ο σύζυγός σου.Τόσο καιρό που κρατούσα τις τυπικές σχέσεις δεν είδα κάποια αλλαγή...οπότε ας είναι καλά και ο καθένας στο σπιτάκι του!...ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ.Η ΜΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ.ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΗ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΘΑ "ΣΚΑΣΟΥΝ" ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ...ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ

popmark


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ.ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΔΕΝ ΘΕΛΩ ΣΚΙΕΣ ΚΑΙ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΤΡΙΓΥΡΙΖΟΥΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΗ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΩ ΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΣΟ..( ΑΠΩΘΗΜΕΝΟ ΜΑΛΛΟΝ ).ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΕΧΩ ΠΕΙ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ: ΕΜΕΙΣ ΟΤΑΝ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΤΗΚΑΜΕ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΑΝ ΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΜΕ ΣΕ ΝΟΙΚΙ.ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΩΡΑΙΑ ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟΣΥΝΤΗΡΗΜΕΝΟ.ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΑΓΟΡΑΣΕ ΕΝΑ ΟΙΚΟΠΕΔΟ ΟΠΟΥ ΧΤΙΖΕΙ 3 ΣΠΙΤΙΑ.ΚΑΤΩ ΑΥΤΟΣ,ΠΡΩΤΟΣ Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΕΜΕΙΣ.ΘΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ ΜΟΝΙΜΑ ΛΟΙΠΟΝ. ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΩ.ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΛΗ ΣΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ?ΚΙ ΟΜΩΣ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ.ΑΥΤΟΣ ΑΝΤΕΔΡΑΣΕ ΚΑΠΩΣ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΚΟΠΙΑΣΕΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙ.ΟΜΩΣ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΑΝ ΠΑΩ ΕΚΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΛΥΚΟΥ.ΕΥΕΛΠΙΣΤΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΗ ΕΔΩ ΠΟΥ ΜΕΝΟΥΜΕ ΠΑΡΑ ΕΞΤΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ!!

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χίλιες φορές καλύτερα να μείνετε στο σπίτι που μένετε τώρα.Και εμάς το σπίτι δεν ήταν καινούργιο αλλά το ανακαινήσαμε και έτσι λοιπόν μια χαρούλα.Εξήγησε του τους λόγους σου και στο κάτω κάτω της υπόθεσης πες του πως δεν θέλεις.Το σημαντικότερο είναι να είστε καλά με τον άντρα σου και με την όμορφη οικογένειά σας.Ερώτηση...του έχεις πει πως η μητέρα του σε αποκαλεί γλωσσού και πως σου είπε πως το παιδί σας δεν ήταν το πρώτο εγγονάκι και γι'αυτό και δεν τρέχανε?Και εαν ναι ποιά η αντίδρασή του...Φιλια πολλα

popmark


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΑ ΜΟΝΗ ΚΙ ΑΝ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟΛΜΟΥΣΑ ΝΑ ΤΗ ΘΙΞΩ ΓΙΝΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΜΙΚΡΟΣ ΧΑΜΟΣ.ΑΦΟΡΜΗ ΗΤΑΝ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΡΒ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙΝΗ.,ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΤΟΥ ΒΑΖΕΙ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ.ΑΥΤΗ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΤΑΕΙΠΕ ΟΠΩΣ ΗΘΕΛΕ.ΟΤΑΝ ΕΚΕΙΝΟΣ ΟΜΩΣ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΤΟ ΛΟΓΟ ΞΕΣΠΑΣΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ.ΤΟΥ ΞΕΚΟΨΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΛΩ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΤΥΠΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΡΑΞΑ!ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΑΚΑΤΕΥΤΟΥΝ ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ.ΚΟΙΝΩΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΦΗΣΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ.Η ΘΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΚΟΒΕ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΤΟΥΣ Η ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ.ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΤΟΥΣ ΕΚΟΨΕ ΤΟΝ ΑΕΡΑ..ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΒΕΒΑΙΑ ΨΑΚΟΜΗ ΝΑ ΧΩΝΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΥΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ..ΕΣΕΝΑ ΣΕ ΣΤΗΡΙΖΕΙ?

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
popmark έγραψε:ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΑ ΜΟΝΗ ΚΙ ΑΝ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟΛΜΟΥΣΑ ΝΑ ΤΗ ΘΙΞΩ ΓΙΝΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΜΙΚΡΟΣ ΧΑΜΟΣ.ΑΦΟΡΜΗ ΗΤΑΝ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΡΒ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙΝΗ.,ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΤΟΥ ΒΑΖΕΙ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ.ΑΥΤΗ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΤΑΕΙΠΕ ΟΠΩΣ ΗΘΕΛΕ.ΟΤΑΝ ΕΚΕΙΝΟΣ ΟΜΩΣ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΤΟ ΛΟΓΟ ΞΕΣΠΑΣΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ.ΤΟΥ ΞΕΚΟΨΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΛΩ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΤΥΠΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΡΑΞΑ!ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΑΚΑΤΕΥΤΟΥΝ ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ.ΚΟΙΝΩΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΦΗΣΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ.Η ΘΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΚΟΒΕ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΤΟΥΣ Η ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ.ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΤΟΥΣ ΕΚΟΨΕ ΤΟΝ ΑΕΡΑ..ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΒΕΒΑΙΑ ΨΑΚΟΜΗ ΝΑ ΧΩΝΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΥΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ..ΕΣΕΝΑ ΣΕ ΣΤΗΡΙΖΕΙ?


Νοιώθω τυχερή που τον έχω.Ο καημενούλης μου είχε πει στην αρχή όχι πολλά πολλά.Αλλά εγώ έπεσα θύμα της.Της εμπιστεύτικα πολλά και κατάλαβα πως με ζηλεύει ξέρεις γιατί?Λοιπόν ο άντρας της είναι ένας αδιάφορος άνθρωπος, δεν ασχολέιται με τα παιδιά (πόσο μάλλον με αυτή) και προφανώς μας βλέπει έτσι χαρούμενους και κάπως της έρχεται.Είναι ένα άβουλο όν.Έχει καταπιστεί απο τον άντρα της, κάνει ότι της λέει η πεθερά της και προσπαθεί να με τρομάξει.Περιττό να σου πω πως τα έχει καταφέρει.Λοιπόν ο άντρας μου όταν εκείνη παντρευτικε της έκανε δώρο τα πάντα μέσα στο σπίτι...και όταν εμείς παντρευτίκαμε με πολιτικό...δεν πάτησε κανένας τους.Οπότε μου ήρθαν τα πράγματα ακριβώς όπως τα ήθελα.Και ο ίδιος κατάλαβε περί τίνος πρόκειται.Καλή υπομονή καλή μου!!!Να είσαι καλά με τον άντρα σου!Μόνο αυτό έχει σημασία!Φιλιά Πολλά

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ είμαι και νύφη και κουνιάδα. Για την κουνιάδα μου έχω να πω ότι είναι πολύ καλός άνθρωπος και φοβερά δοτικός σε συναισθήματα και φαίνεται η αγάπη της.
Για την νύφη μου πάλι δεν έχω να πω τίποτα. Είναι σε σχέση με τον αδερφό μου που είναι 7,5 χρόνια μικρότερος και πάντα τον αντιμετώπιζα ως μικρότερο. Γι αυτόν θα μιλήσω λοιπόν. Δεν θέλω να ξεφύγω και να αρχίσω να του φέρομαι σαν μαμά παρόλο που το έχω κάνει πολλές φορές στο παρελθόν (τον ρωτούσα πχ αν έχει διαβάσει). Είναι αρκετά μεγάλος ήδη για να κάνει τις επιλογές του και ακόμα και αν εγώ τις θεωρώ λάθος είναι δικές του επιλογές. Πού θέλω να καταλήξω; Ο αδερφούλης μου έκανε την πρώτη του σχέση πριν 2 χρόνια την οποία τώρα θέλει να τελειώσει και δεν ξέρει πως και είναι σε αδιέξοδο. Όλο αυτό τον καιρό δεν του είπα ποτέ την γνώμη μου γιατί ίσως να του έκανε κακό αντί να τον προστατεύσω, άλλα ότι μάθαινα δεν μου εκανε καλή εντύπωση. Όπως συμβαίνει στους περισσότερους άντρες στην πρώτη τους σχέση πέφτουν με τα μούτρα και λένε μεγάλες κουβέντες και μετά μένουν εκτεθιμένοι... Από την αρχή της σχέσης του, η κοπέλα του άρχισε σιγά σιγά να τον απομακρύνει από τους φίλους του και την οικογένειά του. Τον υποτιμούσε και τον καταπίεζε συνεχώς λέγοντάς του φράσεις του τύπου:"εσύ είσαι άντρας και δεν καταλαβαίνεις", "άμα μείνω έγκυος και κάνω αγόρι θα το ρίξω", "επειδή είμαι χορτοφάγος σου απαγορεύω να τρώς και εσύ κρέας" και άλλα τέτοια περίεργα που ο αδερφός μου κατάπινε όλο αυτόν τον καιρό. Ίσως πρέπει εδώ να αναφέρω ότι η κοπέλα είχε ξανακάνει σχέση και μάλλον προσπαθούσε να φέρει τον αδερφό μου στα μέτρα της και να τον χρησιμοποιήσει σαν εξιλαστήριο θύμα για όσα της έκαναν οι προηγούμενη. Τον απειλούσε κιόλας κατά καιρούς λέγοντάς του ότι επειδή δεν περνάει καλά θα χωρίσουν. Πολύ θέλει για να χαθεί ο έρωτας; Ερχόταν και στο σπίτι μέσα στα νεύρα και τα έλεγε στην μάνα μου -μεγάλο λάθος του και αυτό γιατί δεν έπρεπε να τα λέει στην μαμά του. Ας έπιανε έναν φίλο του να τα συζητήσει. Τώρα μετά από 2 χρόνια σχέσης που είδε ότι δεν περνούσε καλά έψαχνε αφορμή για να ξεφύγει γιατί είναι τόσο ανώριμος που δεν μπορούσε να το κάνει νωρίτερα. Όπως μου είπε είχε βολευτεί και δεν ήθελε να μείνει μόνος του (του γουρούνι). Βρήκε λοιπόν μία άλλη και αυτό του έδωσε το κίνητρο για να χωρίσει. Είναι η πρώτη φορά που ζήτησε την γνώμη μου και η πρώτη φορά που του μίλησα και του είπα 2 πράγματα. 1ον, γιατί δεν χώριζες νωρίτερα αφού δεν περνούσες καλά και 2ον, σκέψου καλά τι θέλεις γιατί δεν πετάνε μιά σχέση 2 χρόνων τόσο εύκολα και μπορεί να κάνεις πράγματα από παρορμητισμό που θα μετανοιώσεις. Αυτά του τα είπα με όλη μου την αγάπη γιατί η απόφαση όποια και να είναι, είναι δική του και μόνο και εύχομαι μετά από όλα αυτά να ωριμάσει λίγο, γιατί μερικοί άνθρωποι πρέπει να πάθουν για να μάθουν. Επίσης, εύχομαι να σταματήσει να μιλάει για τόσο προσωπικά θέματα στην μαμά μας γιατί την αναγκάζει να γίνει κακιά πεθερά. Συνήθως σε τέτοια θέματα φταίνε οι άντρες!
Σόρυ για το μεγάλο κείμενο.

ΥΓ: Δεν σας κρύβω ότι όταν το έμαθα στεναχωρήθηκα πραγματικά γιατί τόσο ερωτευμένος που ήταν, δεν περίμενα να κάνει κάτι τέτοιο. Πίστευα πως κάποια στιγμή θα έβρισκε εκείνη κάτι άλλο και θα τον παρατούσε. Δεν μου αρέσει να ακούω για χωρισμούς, πόσο μάλλον όταν εμπλέκονται τόσο κοντινά μου πρόσωπα.

princess 05/05/10

princess 05/05/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
aylin έγραψε:ΤΥΓΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ¨ΤΥΧΕΡΕΣ¨ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΤΟΥΣ,ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΩ ΑΣΧΕΤΗ ΚΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΑΔΙΑΦΟΡΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ.ΚΟΙΝΩΣ"ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΤΑΙ"...Ο ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΤΟΥ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΟΥΛΑ...Η ΟΠΟΙΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΕΙ "ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ-ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΑ" ΤΟΥ ΣΤΥΛ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΟΛΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ...Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΠΛΗ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΗ...ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ ΤΟ "ΘΥΜΑ" ΤΗΣ...ΑΠΩΤΕΡΟΣ ΣΚΟΠΟΣ ΤΗΣ ΝΑ ΚΙΝΕΙ ΤΑ ΝΥΜΑΤΑ ΣΤΙΣ ΖΩΕΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ...ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΓΑΜΟ, ΣΟΥ ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΕΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΝ ΣΥΓΓΕΝΙΚΗ ΕΞ'ΑΙΜΑΤΩΣ ΣΧΕΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΗΣ ΠΡΟΣΩΠΟ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ...
ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΤΑ ΕΞΗΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ...ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΟΙ ΖΩΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΥΣΙΕΣ ΚΑΙ ΒΑΡΕΤΕΣ ΜΗΝ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΤΙΣ ΖΩΕΣ ΤΟΥΣ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ(Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ)...ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΕΣ ΠΟΥ ΞΑΦΝΙΚΑ ΘΥΜΗΘΗΚΑΝΕ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑΝ ΑΔΕΡΦΟΥΛΗ ΠΟΥ ΤΟΝ "ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ"...ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ...ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ...ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΕΘΕΡΟΥΛΑ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΝΙΑΔΟΥΛΑ???

γελασα πολυ με την περιγραφη του"θυτη" ΣΧΕΣΕΙΣ ΝΥΦΗΣ-ΚΟΥΝΙΑΔΑΣ...ΑΔΕΡΦΗ?ΦΙΛΗ?...Η ΑΠΛΩΣ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ??? - Σελίδα 2 328109

σαν να περιγραφεις το προφιλ του δολοφονου χαχαχα
εμενα ειναι γενικα πολυ πληθωρικη με την εννοια οτι μιλαει πολυ πολυ πολυ αλλα σε αντιθεση με την πεθερα μου μπορω να τησ μιλησω ανετα και να την ψιλοδουλεψω..οποτε προς το παρον καλα ειμαστε Smile να σημειωσω οτι με παντρεψε και θα βαφτιση κ την μπεμπα..λυση αναγκης ηταν αλλα ειναι οκ..με τα δωρακια και τα ολα της

zoi24

zoi24
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
re koritsia einai dynaton??telika kala lene oti oi koyniades einai xeiroteres apo tis petheres.ego exo 3 aderfia + 3 nyfes o enas den einai pantremenos k etsi den tin ypologizo giati kthe 3mino allazei.oi alloi einai pantremenoi me paidia,i mama moy, moy emathe apo mikri oti an thes na ta pigaineis kala me ton aderfo soy tha ta pigaineis prota kala me tin nyfi soy k etsi einai exo tis kalyteres sxeseis eidika me tin mia poy menoyme sxedon dipla eimaste san aderfes k me tin alli vevaia den exo na xoriso tipota thelo na einai eytixismenoi me tis oikogeneies toys me ta aderfia moy mporei na malono me tis nyfes moy pote k tis stirizo k me stirizoyn

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια ωρα τωρα θελω να θεσω ενα παρομοιο θεμα αλλα δεν ξερω πως!!!Ετσι σκεφτηκα οτι ισως μπορειτε να με βοηθησετε απο δω!Η νυφη μου με την οποια δεν μπορω να πω οτι εχω καποιο προβλημα θεωρει οτι τα παιδια της ειναι και δικα μας!!Ετσι οποτε θελει να βγει τα αφηνει σε εμας χωρις να μας ρωταει καν!!Απλα ανοιγω την πορτα και βλεπω ενα παιδι με τις πυτζαμες του στα χερια!!Θεωρει οτι αφου εγω εχω μικρα παιδια και μενω σπιτι ευκαιρια να βγει αυτη!!Το κοριτσακι της ειναι 12 χρονων, δεν ειναι το θεμα οτι θελει νταντεμα η κατι τετοιο αλλα οταν ειναι σπιτι εγω εχω μονιμως μια ουρα με αποριες εννοιοται και χαζες ισα ισα για να πει κατι!!Οταν ομως εχεις και ενα μωρο στην αγκαλια αυτο ειναι μαρτυριο!!!Να σημειωθει οτι δεν αφηνει και τον μικρο σε ησυχια παρα τον πειραζει συνεχεια ισα να γκρινιαζει!!!Χθες μου ανακοινωσε στεγνα οτι αντε να γεννησεις το Σαββατο και απο βδομαδα να σου αφησω το παιδι να παω εκδρομη!!!τι 2 τι 3!!ετσι ειπε!!!θα τρελαθω!!!!Ωστοσο της εχω πει απειρες φορες οτι δεν μπορω αλλα με αγνοει προκλητικα!!τι να κανω!!!???Βοηθεια!!!

vasso

vasso
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΝΥΦΗ ΣΟΥ ΕΝΝΟΕΙΣ ΤΟΥ ΑΔΕΛΦΟΥ ΣΟΥ ? ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΕΣ? ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΟΒΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΕ ΝΕΟΓΓΕΝΗΤΟ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΟΥΒΑΛΗΘΕΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΕ ΤΑ ΜΙΚΡΟΒΙΑ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ Twisted Evil ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ? ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΩΞΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΙΣΕΙΣ ΒΡΕ ΑΔΕΛΦΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΙΛΟΤΙΜΟ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΝ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΜΑΛ... ΑΠΟ ΠΕΙΡΑ ΜΙΛΑΩ ΚΟΨΤΟ ΟΣΟ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ

zoi24

zoi24
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
sygnomi alla i nyfi soy einai poly gaidara,einai dynaton??den einai kako na voithaei i mia tin alli alla ayto einai anaisthisia k stin teliki 12 xronon einai to paidi mporei na to parei mazi tis.

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="MariaM"]

Συγγνώμη που έσβησα το κείμενό σου αλλά δεν ήθελα να πιάσω πολύ χώρο...Σε βρίσκω απολύτως σωστή και μου αρέσει πολύ ο τρόπος σκέψης σου!Σύμφωνω ότι σε μερικές περιπτώσεις φταίνε οι άντρες.Στη δικιά μου περίπτωση ανακατευόταν χωρίς λόγο και αιτία.Με σύγκρινε συνέχεια με τον εαυτό της.Και κάθε φορά που τηλεφωνούσε ή βρισκόμασταν απο κοντά ρωτούσε "δίθεν" με ενδιαφέρον πόσα χρήματα παίρνω απο τη δουλειά μου και τέτοια αδιάκριτα.Πολύ ευγενικά την ρώτησα τι την νοιάζει και μου λέει"βρε σας έχω έννοια"...Γράφω στον αόριστο γιατλι πλέον κόπικαν τα πολλά πολλά και νοιώθω πραγματικά πολύ ήρεμη!!!Φιλιά

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
despina1984 έγραψε:κοριτσια ωρα τωρα θελω να θεσω ενα παρομοιο θεμα αλλα δεν ξερω πως!!!Ετσι σκεφτηκα οτι ισως μπορειτε να με βοηθησετε απο δω!Η νυφη μου με την οποια δεν μπορω να πω οτι εχω καποιο προβλημα θεωρει οτι τα παιδια της ειναι και δικα μας!!Ετσι οποτε θελει να βγει τα αφηνει σε εμας χωρις να μας ρωταει καν!!Απλα ανοιγω την πορτα και βλεπω ενα παιδι με τις πυτζαμες του στα χερια!!Θεωρει οτι αφου εγω εχω μικρα παιδια και μενω σπιτι ευκαιρια να βγει αυτη!!Το κοριτσακι της ειναι 12 χρονων, δεν ειναι το θεμα οτι θελει νταντεμα η κατι τετοιο αλλα οταν ειναι σπιτι εγω εχω μονιμως μια ουρα με αποριες εννοιοται και χαζες ισα ισα για να πει κατι!!Οταν ομως εχεις και ενα μωρο στην αγκαλια αυτο ειναι μαρτυριο!!!Να σημειωθει οτι δεν αφηνει και τον μικρο σε ησυχια παρα τον πειραζει συνεχεια ισα να γκρινιαζει!!!Χθες μου ανακοινωσε στεγνα οτι αντε να γεννησεις το Σαββατο και απο βδομαδα να σου αφησω το παιδι να παω εκδρομη!!!τι 2 τι 3!!ετσι ειπε!!!θα τρελαθω!!!!Ωστοσο της εχω πει απειρες φορες οτι δεν μπορω αλλα με αγνοει προκλητικα!!τι να κανω!!!???Βοηθεια!!!

Πλακα κανεις?????
Ο αδερφος σου τι λεει?Και εισαι και με την κοιλια στο στομα....Πω,πω...Λοιπαμαι και το παιδακι που εχει τετοια μανα..
Μιλα στον αδερφο σου καλη μου,δεν εισαι υπηρετρια της....

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
despina1984 έγραψε:κοριτσια ωρα τωρα θελω να θεσω ενα παρομοιο θεμα αλλα δεν ξερω πως!!!Ετσι σκεφτηκα οτι ισως μπορειτε να με βοηθησετε απο δω!Η νυφη μου με την οποια δεν μπορω να πω οτι εχω καποιο προβλημα θεωρει οτι τα παιδια της ειναι και δικα μας!!Ετσι οποτε θελει να βγει τα αφηνει σε εμας χωρις να μας ρωταει καν!!Απλα ανοιγω την πορτα και βλεπω ενα παιδι με τις πυτζαμες του στα χερια!!Θεωρει οτι αφου εγω εχω μικρα παιδια και μενω σπιτι ευκαιρια να βγει αυτη!!Το κοριτσακι της ειναι 12 χρονων, δεν ειναι το θεμα οτι θελει νταντεμα η κατι τετοιο αλλα οταν ειναι σπιτι εγω εχω μονιμως μια ουρα με αποριες εννοιοται και χαζες ισα ισα για να πει κατι!!Οταν ομως εχεις και ενα μωρο στην αγκαλια αυτο ειναι μαρτυριο!!!Να σημειωθει οτι δεν αφηνει και τον μικρο σε ησυχια παρα τον πειραζει συνεχεια ισα να γκρινιαζει!!!Χθες μου ανακοινωσε στεγνα οτι αντε να γεννησεις το Σαββατο και απο βδομαδα να σου αφησω το παιδι να παω εκδρομη!!!τι 2 τι 3!!ετσι ειπε!!!θα τρελαθω!!!!Ωστοσο της εχω πει απειρες φορες οτι δεν μπορω αλλα με αγνοει προκλητικα!!τι να κανω!!!???Βοηθεια!!!
signwmi despina mou alla se taizei i sou dinei kapia diatrofi gia to pedi pou tis to kratas kathe treis kai ligo?ti paei na pei einai 12 xrwnon?den exeis euthinei kai exei ena mikro kai allo ena stin kilia na min ta kratiseis na tis peis oxi na kleiseis tin pwrta signwmi pou milaw esti alla katse re file den tha mas kavalisoun kiolas!

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
princess 05/05/10 έγραψε:
γελασα πολυ με την περιγραφη του"θυτη" ΣΧΕΣΕΙΣ ΝΥΦΗΣ-ΚΟΥΝΙΑΔΑΣ...ΑΔΕΡΦΗ?ΦΙΛΗ?...Η ΑΠΛΩΣ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ??? - Σελίδα 2 328109

σαν να περιγραφεις το προφιλ του δολοφονου χαχαχα
εμενα ειναι γενικα πολυ πληθωρικη με την εννοια οτι μιλαει πολυ πολυ πολυ αλλα σε αντιθεση με την πεθερα μου μπορω να τησ μιλησω ανετα και να την ψιλοδουλεψω..οποτε προς το παρον καλα ειμαστε Smile να σημειωσω οτι με παντρεψε και θα βαφτιση κ την μπεμπα..λυση αναγκης ηταν αλλα ειναι οκ..με τα δωρακια και τα ολα της

Η δικιά μου έχει τη δυνατότητα και την τρέλλα να τα αναλύει όλα...πράγμα πολύ κουραστικό.Εάν έχεις καταφέρει να κρατάς τις ισορροπίες τότε μια χαρούλα!!! Smile

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις