Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
383 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 383 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MariaM έγραψε:
Αννα έγραψε:Δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο που πρέπει να απολογούμαστε στον καθέναν για το πώς επιλέγουμε να μεγαλώσουμε τα παιδιά μας.

Respect Respect Respect

το πρόβλημα νομιζω είναι όταν ο καθένας είναι η μάνα του, ο πατέρας του, τα αδέρφια ή και οι ιδιοι μας οι γονείς όπου παίζουν έντονοι συναισθηματικοί δεσμοί και ελαφρά ψυχολογική βία... Rolling Eyes τύπου ' ο μπαμπάς σου έχει στεναχωρηθεί πολύ που δεν έρχεται να δει το μικρό...βλέπει τη φωτογραφία του και κλαίει..!! affraid affraid affraid

ntina

ntina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!


Respect Respect Respect [/quote]

το πρόβλημα νομιζω είναι όταν ο καθένας είναι η μάνα του, ο πατέρας του, τα αδέρφια ή και οι ιδιοι μας οι γονείς όπου παίζουν έντονοι συναισθηματικοί δεσμοί και ελαφρά ψυχολογική βία... Rolling Eyes τύπου ' ο μπαμπάς σου έχει στεναχωρηθεί πολύ που δεν έρχεται να δει το μικρό...βλέπει τη φωτογραφία του και κλαίει..!! affraid affraid affraid [/quote]

μια που είπες για κλάματα....τα νεύρα μου πια με αυτές τις υστερίες τους.και όσο θυμάμαι τον ψυχολογικό πόλεμο στο μαιευτήριο τόσο με πιάνουν τα διαόλια μου!όταν γέννησα στο ΙΑΣΩ στις 27/11/2009 ήταν σε έξαρση ο Η1Ν1 λοιπόν και τα επισκεπτήρια είχαν απαγορευτέι εντελώς μόνο ο πατέρας του παιδιού επιτρεπόταν να μπει κιαυτός με μάσκα βέβαια στη ζούλα έμπαιναν ένα σωρό κόσμος το θέμα ήταν αυτό γινόταν όταν τα μωρά ήταν μέσα στα δωμάτια...λοιπόν δεν ξεχάσω την πεθερά μου που μου είχε σπάσει τα νεύρα πότε θα μας αφήσουν να δούμε το μωρό έλεος λες οι δικού μου γονείς δεν στεναχωριόντουσαν ο ίδιος ο άντρας μου που δεν μπορούσε να του δώσει ούτε ένα φιλί τι να πει...!!!το παιδί δεν θα έμενε στο μαιευτήριο αιώνια θα το παίρναμε σπίτι μας και θα είχαμε όλο το χρόνο μπροστά να το χαρούμε όλοι μας.!λυπάμαι κορίτσια πραγματικά λυπάμαι γιατί αναγκάζεσαι να πεις βαριές κουβέντες με ανθρώπους κοντινούς σου και όλο αυτό είναι ψυχοφθόρο.!!επίσης να σας πω ότι δύο νεογέννητα εκείνες τις μέρες είχαν κολλήσει τον Η1Ν1 και γιαυτό γινόταν όλος αυτός ο χαμός!αντί λοιπόν να ήταν αυτοί πρώτα όλοι προσεκτικοί και φίλοι και συγγενείς το μόνο που τους ένοιαζε ήταν να δουν το μωρό να το βγάλουν φωτογραφία όχι η υγεία του μωρού!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ntina έγραψε:

αντί λοιπόν να ήταν αυτοί πρώτα όλοι προσεκτικοί και φίλοι και συγγενείς το μόνο που τους ένοιαζε ήταν να δουν το μωρό να το βγάλουν φωτογραφία όχι η υγεία του μωρού!

Έτσι ακριβώς είναι. Η ασφάλεια έρχεται σε δεύτερη μοίρα. Εγώ έχω παράπονο από τους ίδιους μου τους γονείς. Να αναφέρω ένα παράδειγμα. Την άλλη φορά ο πατέρας μου έβαλε το μωρό στην καρέκλα του υπολογιστή και το έκανε γύρω γύρω! Εσείς με τις οικογενειακές συγκεντρώσεις και τις ιώσεις τι κάνετε; - Σελίδα 3 911307 Εσείς με τις οικογενειακές συγκεντρώσεις και τις ιώσεις τι κάνετε; - Σελίδα 3 911307 Εσείς με τις οικογενειακές συγκεντρώσεις και τις ιώσεις τι κάνετε; - Σελίδα 3 911307 Ωραίο παιχνίδι ε; Να φύγει το παιδί και να ψαχνόμαστε... Με αυτά που βλέπω δεν πρόκειται να το αφήσω ποτέ το μωρό και να πάω κάπου. Φαντάζομαι τι θα κάνει αν δεν είμαι παρούσα... Τρελαίνομαι πραγματικά γιατί η ασφάλεια πρέπει να είναι πρωτεραιότητα. Και αυτό το καημένο το παιδί με κάτι τέτοια θα μιλήσει πριν την ώρα του και η πρώτη λέξη που θα πει θα είναι καμιά βρισιά... Φαίνεται ότι δεν διασκεδάζει με τέτοια παιχνίδια γιατί φοβάται και σφίγγεται. Ή το άλλο... Που το έχουν συνέχεια αγκαλιά και δεν το αφήνουν λίγο να περπατήσει ενώ στο σπίτι περπατάει όλη μέρα. Το καταπιέζουν από την πολύ αγάπη που του έχουν. Νομίζω ότι οι μεγάλοι άνθρωποι χαλαρώνουν επικίνδυνα και βάζουν λάθος πρωτεραιότητες. Συνήθως βάζουν τον εαυτό τους και τα θέλω τους πάνω από όλα.

ntina

ntina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MariaM έγραψε: Το καταπιέζουν από την πολύ αγάπη που του έχουν. Νομίζω ότι οι μεγάλοι άνθρωποι χαλαρώνουν επικίνδυνα και βάζουν λάθος πρωτεραιότητες. Συνήθως βάζουν τον εαυτό τους και τα θέλω τους πάνω από όλα.

έστι ακριβώς και εμένα ο πατέρας μου πολλές φορές κάνει ατσούμπαλες κινήσης με το παιδί αλλά έχω άλλη οικιότητα με τους δικούς μου και τους τα λέω όπως θέλω και καταλαβαίνουν χωρίς να παρεξηγούν ίσα ίσα που μου λένε μπράβο σου που για το καλό του παιδιού σου δεν υπολογίσεις τιποτα. εμένα ο μικρός έχει σύνδρομο κατακράτησης αναπνοής στο κλάμα με αποτέλεσμα όλοι να είναι από πάνω του μην χτυπήσει μην κλάψει μην......και μου σπάνε τα νεύρα όλοι τους!η γιατρός μας έχει πει πως όσο είμαστε υπερπροστατευτικοι τόσο πιο πολύ θα το κάνει αυτό εεεε όσο τους λέω μην κάνετε σαν τρελοί κάθε φορά που κλαίει το μωρό τόσο όλοι τους τρελαίνονται!!!!!ααααααα κι αυτό που κάνει να βγαίνω απο τα ρούχα μου είναι όταν το παιδί κλαίει ή πέσει κάτω ή χτυπήσει που ενώ πάω εγώ να τον πάρω αγκαλιά να τον ηρεμήσω έρχονται και μου τον παίρνουν από τα χέρια εεεεεεεε αυτό με κάνει εμένα τρελή με βγάζει εκτός εαυτού!τι πράγμα είναι αυτό που όλοι θέλουν το παίξουν γονείς του δικού σου του παιδιού!άστο καλό τα πα και ησύχασα ουφ ήθελα να τα βγάλω από μέσα μου!

Ιφιγένεια


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
MariaM έγραψε:
ntina έγραψε:

αντί λοιπόν να ήταν αυτοί πρώτα όλοι προσεκτικοί και φίλοι και συγγενείς το μόνο που τους ένοιαζε ήταν να δουν το μωρό να το βγάλουν φωτογραφία όχι η υγεία του μωρού!

Έτσι ακριβώς είναι. Η ασφάλεια έρχεται σε δεύτερη μοίρα. Εγώ έχω παράπονο από τους ίδιους μου τους γονείς. Να αναφέρω ένα παράδειγμα. Την άλλη φορά ο πατέρας μου έβαλε το μωρό στην καρέκλα του υπολογιστή και το έκανε γύρω γύρω! Εσείς με τις οικογενειακές συγκεντρώσεις και τις ιώσεις τι κάνετε; - Σελίδα 3 911307 Εσείς με τις οικογενειακές συγκεντρώσεις και τις ιώσεις τι κάνετε; - Σελίδα 3 911307 Εσείς με τις οικογενειακές συγκεντρώσεις και τις ιώσεις τι κάνετε; - Σελίδα 3 911307 Ωραίο παιχνίδι ε; Να φύγει το παιδί και να ψαχνόμαστε... Με αυτά που βλέπω δεν πρόκειται να το αφήσω ποτέ το μωρό και να πάω κάπου. Φαντάζομαι τι θα κάνει αν δεν είμαι παρούσα... Τρελαίνομαι πραγματικά γιατί η ασφάλεια πρέπει να είναι πρωτεραιότητα. Και αυτό το καημένο το παιδί με κάτι τέτοια θα μιλήσει πριν την ώρα του και η πρώτη λέξη που θα πει θα είναι καμιά βρισιά... Φαίνεται ότι δεν διασκεδάζει με τέτοια παιχνίδια γιατί φοβάται και σφίγγεται. Ή το άλλο... Που το έχουν συνέχεια αγκαλιά και δεν το αφήνουν λίγο να περπατήσει ενώ στο σπίτι περπατάει όλη μέρα. Το καταπιέζουν από την πολύ αγάπη που του έχουν. Νομίζω ότι οι μεγάλοι άνθρωποι χαλαρώνουν επικίνδυνα και βάζουν λάθος πρωτεραιότητες. Συνήθως βάζουν τον εαυτό τους και τα θέλω τους πάνω από όλα.
εσένα λες φαίνεται πως δεν διασκεδάζει με τέτοια παιχνίδια γιατί φοβάται και σφίγγεται!! εμένα πάλι που ότι καραγκιοζιλίκι να της κάνουνε γελάει και ότι extreme μπορούμε να της κάνουμε θα ήταν χαρούμενη, τι να πώ?! άμα φοβάται ναι πρέπει κατι να κάνεις! Αλλά τι να τους κάνεις και αυτούς τους παππούδες αποτρελαίνονται!! Φταίμε νομίζω και εμείς οι μάνες! Μην είμαστε υπερβολικές..αν αρρωστήσουμε δηλαδή εμείς τι πρέπει να κάνουμε? Εγώ αρρώστησα ελαφρώς (ίωσούλα) και την κόλλησα 10μηνών.. ήμαστε και οι 2 άρρωστες ..αφού έπρεπε να την φροντίσω τι να κανα.. Πιστεύω γενικά ότι από την πολλή αγάπη κανένας δεν χάνεται! Γιατρικό είναι η αγάπη! Να τα έχουμε με το betadine στο χέρι?!είπαμε όχι και στις υπερβολές, αλλά εδώ εγώ η ίδια την ζούλαγα από μικρή ! Είμαι τέρας καθαριότητας?

lolalu

lolalu
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αστα.και μενα μου τη δινει στα νευρα.η μανα μου δεν εμπλεκεται στα ποδια μου ειναι ενταξει.ηρεμη.η πεθερα μου ομως ειδικα στην αρχη που δεν μιλουσα απο σεβασμο ασ πουμε με τον τροπο της με μειωνε και καλα μαζι της το παιδι πηρε κιλα μαζι της το παιδι τρωει κοιμαται πιο ευκολα την αγαπαει πιο πολυ απο την αλλη γιαγια και τετοια παντα ομως απεξω απεξω.μια φορα επεσε και χτυπησε το παιδι εβγαλε αιμα το παιρνω αγκαλια και μου το τραβουσε να το παρει.ακου εκει.θα σταματουσε στην αγκαλια της?που τη βλεπει μια φορα στους 4μηνες?ελεος.της ειπα οχι αστον σε μενα.δεν θα σταματησει σε σενα να κλαιει.πολλα τετοια σας λεω.με το παιδι μου κανω εγω οτι θελω.ετσι παει.αυτη η γυναικα μια φορα τη ν αφησα να του μαγειρεψει και εριξε αλατι στο φαι ενω της ειπα απαγορευεται.μπορω να την εμπιστευτω?

lolalu

lolalu
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ιφιγένεια έγραψε:
MariaM έγραψε:
ntina έγραψε:

αντί λοιπόν να ήταν αυτοί πρώτα όλοι προσεκτικοί και φίλοι και συγγενείς το μόνο που τους ένοιαζε ήταν να δουν το μωρό να το βγάλουν φωτογραφία όχι η υγεία του μωρού!

Έτσι ακριβώς είναι. Η ασφάλεια έρχεται σε δεύτερη μοίρα. Εγώ έχω παράπονο από τους ίδιους μου τους γονείς. Να αναφέρω ένα παράδειγμα. Την άλλη φορά ο πατέρας μου έβαλε το μωρό στην καρέκλα του υπολογιστή και το έκανε γύρω γύρω! Εσείς με τις οικογενειακές συγκεντρώσεις και τις ιώσεις τι κάνετε; - Σελίδα 3 911307 Εσείς με τις οικογενειακές συγκεντρώσεις και τις ιώσεις τι κάνετε; - Σελίδα 3 911307 Εσείς με τις οικογενειακές συγκεντρώσεις και τις ιώσεις τι κάνετε; - Σελίδα 3 911307 Ωραίο παιχνίδι ε; Να φύγει το παιδί και να ψαχνόμαστε... Με αυτά που βλέπω δεν πρόκειται να το αφήσω ποτέ το μωρό και να πάω κάπου. Φαντάζομαι τι θα κάνει αν δεν είμαι παρούσα... Τρελαίνομαι πραγματικά γιατί η ασφάλεια πρέπει να είναι πρωτεραιότητα. Και αυτό το καημένο το παιδί με κάτι τέτοια θα μιλήσει πριν την ώρα του και η πρώτη λέξη που θα πει θα είναι καμιά βρισιά... Φαίνεται ότι δεν διασκεδάζει με τέτοια παιχνίδια γιατί φοβάται και σφίγγεται. Ή το άλλο... Που το έχουν συνέχεια αγκαλιά και δεν το αφήνουν λίγο να περπατήσει ενώ στο σπίτι περπατάει όλη μέρα. Το καταπιέζουν από την πολύ αγάπη που του έχουν. Νομίζω ότι οι μεγάλοι άνθρωποι χαλαρώνουν επικίνδυνα και βάζουν λάθος πρωτεραιότητες. Συνήθως βάζουν τον εαυτό τους και τα θέλω τους πάνω από όλα.
εσένα λες φαίνεται πως δεν διασκεδάζει με τέτοια παιχνίδια γιατί φοβάται και σφίγγεται!! εμένα πάλι που ότι καραγκιοζιλίκι να της κάνουνε γελάει και ότι extreme μπορούμε να της κάνουμε θα ήταν χαρούμενη, τι να πώ?! άμα φοβάται ναι πρέπει κατι να κάνεις! Αλλά τι να τους κάνεις και αυτούς τους παππούδες αποτρελαίνονται!! Φταίμε νομίζω και εμείς οι μάνες! Μην είμαστε υπερβολικές..αν αρρωστήσουμε δηλαδή εμείς τι πρέπει να κάνουμε? Εγώ αρρώστησα ελαφρώς (ίωσούλα) και την κόλλησα 10μηνών.. ήμαστε και οι 2 άρρωστες ..αφού έπρεπε να την φροντίσω τι να κανα.. Πιστεύω γενικά ότι από την πολλή αγάπη κανένας δεν χάνεται! Γιατρικό είναι η αγάπη! Να τα έχουμε με το betadine στο χέρι?!είπαμε όχι και στις υπερβολές, αλλά εδώ εγώ η ίδια την ζούλαγα από μικρή ! Είμαι τέρας καθαριότητας?
οχι υπερβολες αλλα καποια πραγματα θελουν προσοχη.δεν ειμαι της υερβολης το παιδι μου το εχω παντα πολυ ελευθερο και εχει αποκτησει πολυ αυτοπεποιειθηση αλλα παντα ασφαλες μερος.δεν δεχομαι να το πετουν στον αερα αν τρελαινεται ειδικα παπουδες.δεν δεχομαι να τον αφηνουν μονο του στο κρεβατι την καρεκλα η οπουδηποτε κινδυνευει.ο αντρας μου και η πεθερα μου εχουν καψει το παιδι τους εχει πεσει κατω του εδωσαν αλμυρα τυρι και διαφορες βλακειες απο 5μηνων.γινομαι εξαλλη οταν σκεφτομαι τι θα μπορουσε να συμβει στο παιδι με την επιπολαιοτητα τους.

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ax koritsia kali einai i agapi alla otan ftanei sta oria tis trelas paei poli.emena i pethera mou exei pathei eksartisi apo tin mikri.nomizo pos an mporoyse na tin thilasei tin thilaze!!!kai kanei kai kati terla.as poume i mama mou menei oxi makria alla gia na tous do prepei na pao me aftokinito i pethera mou menei apo pano mas me apotelesma na vlepei tin mikri kathe mera proi apogevma.otan erxete i mama mou na dei tin mikri katevainei kato i mama mou exei tin mikri tin paizei alla tin pio poli ora tin exei kato giati apo tin aarxi tous eixa pei oti den thelo agalies.kai pigainei i pethera mou kai kathete pano apo tin mama mou kai tin mpempa san to xaro pote tha tin parei kai i amam mou apo takt tis patrin kai esi. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil ta nevra mou pao kai ego tin idia stigmi kai tis tin perno kai tin ksanadino stin mama mou.einai dinaton imarton!ase to allo ama klaei i mikri kai eimaste oloi mazi perno tin mikri agalia kai petaei tin ataka fertin se mena na tin iremiso!!!kala ekei ginomai tourbo.tosa pedia exo megalsoei kai den ksero na megaloso kai na iremiso to idio to pedi?ta eipa kai ksalafrosa. oufffffff

ntina

ntina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
lolalu έγραψε: αστα.και μενα μου τη δινει στα νευρα.η μανα μου δεν εμπλεκεται στα ποδια μου ειναι ενταξει.ηρεμη.η πεθερα μου ομως ειδικα στην αρχη που δεν μιλουσα απο σεβασμο ασ πουμε με τον τροπο της με μειωνε και καλα μαζι της το παιδι πηρε κιλα μαζι της το παιδι τρωει κοιμαται πιο ευκολα την αγαπαει πιο πολυ απο την αλλη γιαγια και τετοια παντα ομως απεξω απεξω.μια φορα επεσε και χτυπησε το παιδι εβγαλε αιμα το παιρνω αγκαλια και μου το τραβουσε να το παρει.ακου εκει.θα σταματουσε στην αγκαλια της?που τη βλεπει μια φορα στους 4μηνες?ελεος.της ειπα οχι αστον σε μενα.δεν θα σταματησει σε σενα να κλαιει.πολλα τετοια σας λεω.με το παιδι μου κανω εγω οτι θελω.ετσι παει.αυτη η γυναικα μια φορα τη ν αφησα να του μαγειρεψει και εριξε αλατι στο φαι ενω της ειπα απαγορευεται.μπορω να την εμπιστευτω?

μήπως έχουμε την ίδια πεθερά και δεν το ξέρουμε χαχαχαχα τι χάλι είναι αυτό πια!άλλο κι αυτό με το φαγητό αχ αν αρχίσω να λέω περιστατικά δεν σταματήσω να μιλάω

ntina

ntina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
cassiani έγραψε:ax koritsia kali einai i agapi alla otan ftanei sta oria tis trelas paei poli.emena i pethera mou exei pathei eksartisi apo tin mikri.nomizo pos an mporoyse na tin thilasei tin thilaze!!!ta eipa kai ksalafrosa. oufffffff

αχ πόσο σε καταλαβαίνω!!!!

lolalu

lolalu
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ntina έγραψε:
lolalu έγραψε: αστα.και μενα μου τη δινει στα νευρα.η μανα μου δεν εμπλεκεται στα ποδια μου ειναι ενταξει.ηρεμη.η πεθερα μου ομως ειδικα στην αρχη που δεν μιλουσα απο σεβασμο ασ πουμε με τον τροπο της με μειωνε και καλα μαζι της το παιδι πηρε κιλα μαζι της το παιδι τρωει κοιμαται πιο ευκολα την αγαπαει πιο πολυ απο την αλλη γιαγια και τετοια παντα ομως απεξω απεξω.μια φορα επεσε και χτυπησε το παιδι εβγαλε αιμα το παιρνω αγκαλια και μου το τραβουσε να το παρει.ακου εκει.θα σταματουσε στην αγκαλια της?που τη βλεπει μια φορα στους 4μηνες?ελεος.της ειπα οχι αστον σε μενα.δεν θα σταματησει σε σενα να κλαιει.πολλα τετοια σας λεω.με το παιδι μου κανω εγω οτι θελω.ετσι παει.αυτη η γυναικα μια φορα τη ν αφησα να του μαγειρεψει και εριξε αλατι στο φαι ενω της ειπα απαγορευεται.μπορω να την εμπιστευτω?

μήπως έχουμε την ίδια πεθερά και δεν το ξέρουμε χαχαχαχα τι χάλι είναι αυτό πια!άλλο κι αυτό με το φαγητό αχ αν αρχίσω να λέω περιστατικά δεν σταματήσω να μιλάω
χαχααχα λες?κοριτσια ευτυχως που ειστε και σεις και τα λεω γιατι ειμαι απο αλλου και ειμαι εδω κ2χρονια ολομοναχη κλεισμενη στο σπιτι.αυτο μερικες φορες με κανει να μετανοιωνω που παντρευτηκα.αλλα ειναι απο την πολυ κλεισουρα.

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ntina έγραψε:
cassiani έγραψε:ax koritsia kali einai i agapi alla otan ftanei sta oria tis trelas paei poli.emena i pethera mou exei pathei eksartisi apo tin mikri.nomizo pos an mporoyse na tin thilasei tin thilaze!!!ta eipa kai ksalafrosa. oufffffff

αχ πόσο σε καταλαβαίνω!!!!
den iparxei sou leo afti i ginaika den iparxei.pali kala pou exo ton adra mou kai tis leei afta pou prepei alla thelei sinexei epanalipsei giati ksexnaei efkola

ntina

ntina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
lolalu έγραψε:
χαχααχα λες?κοριτσια ευτυχως που ειστε και σεις και τα λεω γιατι ειμαι απο αλλου και ειμαι εδω κ2χρονια ολομοναχη κλεισμενη στο σπιτι.αυτο μερικες φορες με κανει να μετανοιωνω που παντρευτηκα.αλλα ειναι απο την πολυ κλεισουρα.[/quote]

υπομονή όπως βλέπεις οι περισσότερες έχουμε τα ίδια προβλήματα πάνω κάτω!εγώ δεν μίλαγα πριν κάνω το παιδάκι μου αλλά από τότε που γέννησε ποιος είδε την ΝΤΙΝΑ και δεν την βοβήθηκε!εμ εντάξει πια φτάνει φίλοι και συγγενείς όλοι τα ξέρουν πια όλα ουφ αφήστε μας πια ώρες ώρες θέλω να φωνάξω σε όλους ΣΚΑΣΤΕΕΕΕΕΕΕ τώρα μιλάω εγώ και όταν μιλάω εγώ για το παιδί μου είναι νόμος κουμάντο στα σπίτια σας αλλά δεν μπορείς να μιλήσεις και έτσι εντάξει με μέτρο οι εντάσεις τι να κάνουμε υπομονή σεόλες μας!!!

lolalu

lolalu
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ntina έγραψε:
lolalu έγραψε:
χαχααχα λες?κοριτσια ευτυχως που ειστε και σεις και τα λεω γιατι ειμαι απο αλλου και ειμαι εδω κ2χρονια ολομοναχη κλεισμενη στο σπιτι.αυτο μερικες φορες με κανει να μετανοιωνω που παντρευτηκα.αλλα ειναι απο την πολυ κλεισουρα.

υπομονή όπως βλέπεις οι περισσότερες έχουμε τα ίδια προβλήματα πάνω κάτω!εγώ δεν μίλαγα πριν κάνω το παιδάκι μου αλλά από τότε που γέννησε ποιος είδε την ΝΤΙΝΑ και δεν την βοβήθηκε!εμ εντάξει πια φτάνει φίλοι και συγγενείς όλοι τα ξέρουν πια όλα ουφ αφήστε μας πια ώρες ώρες θέλω να φωνάξω σε όλους ΣΚΑΣΤΕΕΕΕΕΕΕ τώρα μιλάω εγώ και όταν μιλάω εγώ για το παιδί μου είναι νόμος κουμάντο στα σπίτια σας αλλά δεν μπορείς να μιλήσεις και έτσι εντάξει με μέτρο οι εντάσεις τι να κάνουμε υπομονή σεόλες μας!!![/quote]
ναι δεν ειναι σωστο να μιλας ετσι αλλα η αληθεια ειναι πως ειμαι εκρηκτικος ανθρωπος και αν μου δωσουν αφορμη μιλαω οπως τους πρεπει.με εχουν φερει σε σημειο να πω σε ολους πως αν δεν σταματησουν να εχουν αποψη και να μεπιεζουν δεν θα ξαναδουν το παιδι.νομιζετε πως ειμαι σκληρη?μερικες φορες ετσι νομιζω αλλα δεν μπορω αλλιως.

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ιφιγένεια έγραψε: Να τα έχουμε με το betadine στο χέρι?!είπαμε όχι και στις υπερβολές, αλλά εδώ εγώ η ίδια την ζούλαγα από μικρή ! Είμαι τέρας καθαριότητας?

Καλέ ποιος μιλησε για καθαριότητα και για betadine; Άλλο το ένα και άλλο το άλλο. Το σπίτι μου είναι χάλια και όλη μέρα κυλιέται κάτω. Αλλά στην ηλικία που είναι δεν κινδυνεύει από τα μικρώβια που έχει το πάτωμα. Αν αρρωστήσω εγώ δεν μπορώ να κάνω και πολλά αλλά όταν είναι άρρωστοι οι άλλοι μπορούν για λίγο να απεχουν γιατί είναι σε άλλο σπίτι. Οι ιώσεις κολλάνε μόνο από άνθρωπο σε άνρθωπο οπότε δεν είναι θέμα καθαριότητας.

ntina

ntina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="Ιφιγένεια"][quote="MariaM"]
ntina έγραψε:


είμαστε υπερβολικές..αν αρρωστήσουμε δηλαδή εμείς τι πρέπει να κάνουμε? Εγώ αρρώστησα ελαφρώς (ίωσούλα) και την κόλλησα 10μηνών.. ήμαστε και οι 2 άρρωστες ..αφού έπρεπε να την φροντίσω τι να κανα.. Πιστεύω γενικά ότι από την πολλή αγάπη κανένας δεν χάνεται! Γιατρικό είναι η αγάπη! Να τα έχουμε με το betadine στο χέρι?!είπαμε όχι και στις υπερβολές, αλλά εδώ εγώ η ίδια την ζούλαγα από μικρή ! Είμαι τέρας καθαριότητας?

δεν νομίζω να είμαστε υπερβολικές άλλο να αρρωστήσουμε εμείς και άλλο να έρθουν στο σπίτι σου και να είναι άρρωστοι!να σου πω και το άλλο είσαστε τώρα άρρωστες και οι δυο και φαντάζομαι ότι περνάς δύσκολα να είσαι χάλια και να πρέπει να φροντίσεις και το μωράκι σου και πες ότι αφού αναρώνετε και οι δυο και είσαστε μια χαρά έρχονται επισκέψεις στο σπίτι και κάποιος είναι άρρωστος και ξανακολλάει η μικρή σου τι θα κάνεις? δεν θα σου σπάσουν τα νεύρα?δεν θα πεις ρε γ...το γιατί?που δεν στο εύχομαι αλλά επειδή εγώ το έχω περάσει δεν είναι και ότι καλύτερο!δεν είπαμε να κλείσεις τα παιδιά μας μέσα στο σπίτι ούτε να είμαστε αποκοντριασμένες με την καθαριότητα άλλο το ένα και άλλο το άλλο αν διαβάσεις και παραπάνω αυτό που λέμε οι περισσότερες είναι όχι στις επισκέψεις από άρρωστους και ναι στις πολλές βόλτες έξω!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ntina έγραψε:εμένα ο μικρός έχει σύνδρομο κατακράτησης αναπνοής στο κλάμα με αποτέλεσμα όλοι να είναι από πάνω του μην χτυπήσει μην κλάψει μην......και μου σπάνε τα νεύρα όλοι τους!η γιατρός μας έχει πει πως όσο είμαστε υπερπροστατευτικοι τόσο πιο πολύ θα το κάνει αυτό εεεε όσο τους λέω μην κάνετε σαν τρελοί κάθε φορά που κλαίει το μωρό τόσο όλοι τους τρελαίνονται!!!!!

Ντίνα σου έχει λιποθυμίσει ποτέ; Και εμένα κρατάει την αναπνοή του όταν χτυπίσει και κλαίει αλλά μου είπε η παιδιατρος να τον παίρνω αγκαλιά σιγά σιγά και να προσπαθώ να του τραβήξω την προσοχή με κάτι άλλο. Λένε ότι πολλά παιδάκια όταν καταλάβουν ότι τρομάζεις μετά κρατάνε την αναπνοή τους επίτηδες. Βέβαια ευτυχώς δεν μας έχει τύχει να λιποθυμίσει και δεν πανικοβάλομαι. Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να του δείξω ότι έχω τρομάξει και να ενισχύσω το φόβο του, ειδικά τώρα που έχει αρχίσει να περπατάει και είναι πιο εύκολο να χτυπίσει κάπου. Σκέφτομαι ότι αν φοβηθεί μετά θα κλαίει μόλις πέφτει με το παραμικρό χωρίς να πονάει.

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
MariaM έγραψε:
ntina έγραψε:εμένα ο μικρός έχει σύνδρομο κατακράτησης αναπνοής στο κλάμα με αποτέλεσμα όλοι να είναι από πάνω του μην χτυπήσει μην κλάψει μην......και μου σπάνε τα νεύρα όλοι τους!η γιατρός μας έχει πει πως όσο είμαστε υπερπροστατευτικοι τόσο πιο πολύ θα το κάνει αυτό εεεε όσο τους λέω μην κάνετε σαν τρελοί κάθε φορά που κλαίει το μωρό τόσο όλοι τους τρελαίνονται!!!!!

Ντίνα σου έχει λιποθυμίσει ποτέ; Και εμένα κρατάει την αναπνοή του όταν χτυπίσει και κλαίει αλλά μου είπε η παιδιατρος να τον παίρνω αγκαλιά σιγά σιγά και να προσπαθώ να του τραβήξω την προσοχή με κάτι άλλο. Λένε ότι πολλά παιδάκια όταν καταλάβουν ότι τρομάζεις μετά κρατάνε την αναπνοή τους επίτηδες. Βέβαια ευτυχώς δεν μας έχει τύχει να λιποθυμίσει και δεν πανικοβάλομαι. Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να του δείξω ότι έχω τρομάξει και να ενισχύσω το φόβο του, ειδικά τώρα που έχει αρχίσει να περπατάει και είναι πιο εύκολο να χτυπίσει κάπου. Σκέφτομαι ότι αν φοβηθεί μετά θα κλαίει μόλις πέφτει με το παραμικρό χωρίς να πονάει.
koritsia sori kati asxeto otan klaine kai kratane tin anapnoi tous exete dokimasei na ta fisiksete elafra sto prosopo?mallon to exete kanei apla to leo se periptos pou den to exete dokimasei.

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
cassiani έγραψε:
MariaM έγραψε:
ntina έγραψε:εμένα ο μικρός έχει σύνδρομο κατακράτησης αναπνοής στο κλάμα με αποτέλεσμα όλοι να είναι από πάνω του μην χτυπήσει μην κλάψει μην......και μου σπάνε τα νεύρα όλοι τους!η γιατρός μας έχει πει πως όσο είμαστε υπερπροστατευτικοι τόσο πιο πολύ θα το κάνει αυτό εεεε όσο τους λέω μην κάνετε σαν τρελοί κάθε φορά που κλαίει το μωρό τόσο όλοι τους τρελαίνονται!!!!!

Ντίνα σου έχει λιποθυμίσει ποτέ; Και εμένα κρατάει την αναπνοή του όταν χτυπίσει και κλαίει αλλά μου είπε η παιδιατρος να τον παίρνω αγκαλιά σιγά σιγά και να προσπαθώ να του τραβήξω την προσοχή με κάτι άλλο. Λένε ότι πολλά παιδάκια όταν καταλάβουν ότι τρομάζεις μετά κρατάνε την αναπνοή τους επίτηδες. Βέβαια ευτυχώς δεν μας έχει τύχει να λιποθυμίσει και δεν πανικοβάλομαι. Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να του δείξω ότι έχω τρομάξει και να ενισχύσω το φόβο του, ειδικά τώρα που έχει αρχίσει να περπατάει και είναι πιο εύκολο να χτυπίσει κάπου. Σκέφτομαι ότι αν φοβηθεί μετά θα κλαίει μόλις πέφτει με το παραμικρό χωρίς να πονάει.
koritsia sori kati asxeto otan klaine kai kratane tin anapnoi tous exete dokimasei na ta fisiksete elafra sto prosopo?mallon to exete kanei apla to leo se periptos pou den to exete dokimasei.

Ναι Κασσιανή μου αυτό απαγορεύεται γιατί εκείνη την ώρα καταλαβαίνει ότι φοβάσαι.

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι Κασσιανή μου αυτό απαγορεύεται γιατί εκείνη την ώρα καταλαβαίνει ότι φοβάσαι. [/quot
den ksero ti prepei na ginei an to pedi exei sigekrimeno provlima.apla ksero kai to exo efarmsei se ola ta pedakia pou megalona kata kairous kai tora sto diko mou otan klaine kai kamia fora stamatoun kai den pernoun anasa ta fiasao elafra sto prosopo xoris paniko apla kai ksana pernoun anasa.

ntina

ntina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MariaM έγραψε:
ntina έγραψε:εμένα ο μικρός έχει σύνδρομο κατακράτησης αναπνοής στο κλάμα με αποτέλεσμα όλοι να είναι από πάνω του μην χτυπήσει μην κλάψει μην......και μου σπάνε τα νεύρα όλοι τους!η γιατρός μας έχει πει πως όσο είμαστε υπερπροστατευτικοι τόσο πιο πολύ θα το κάνει αυτό εεεε όσο τους λέω μην κάνετε σαν τρελοί κάθε φορά που κλαίει το μωρό τόσο όλοι τους τρελαίνονται!!!!!

Ντίνα σου έχει λιποθυμίσει ποτέ; Και εμένα κρατάει την αναπνοή του όταν χτυπίσει και κλαίει αλλά μου είπε η παιδιατρος να τον παίρνω αγκαλιά σιγά σιγά και να προσπαθώ να του τραβήξω την προσοχή με κάτι άλλο. Λένε ότι πολλά παιδάκια όταν καταλάβουν ότι τρομάζεις μετά κρατάνε την αναπνοή τους επίτηδες. Βέβαια ευτυχώς δεν μας έχει τύχει να λιποθυμίσει και δεν πανικοβάλομαι. Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να του δείξω ότι έχω τρομάξει και να ενισχύσω το φόβο του, ειδικά τώρα που έχει αρχίσει να περπατάει και είναι πιο εύκολο να χτυπίσει κάπου. Σκέφτομαι ότι αν φοβηθεί μετά θα κλαίει μόλις πέφτει με το παραμικρό χωρίς να πονάει.

αχ κοριτσάκι μου μεγάλο θέμα αυτό!!!!ναι έχει λιποθυμίσει τρεις φορές συνολο και η μία από αυτές ήταν στην παιδίατρο όταν κάναμε ένα από τα εμβόλια μας!έφτασα μέχρι παιδονευρολόγο στο παίδων πεντέλης γιαυτό το θέμα αλλά όλοι τα ίδια ακριβώς μου λένε!εμένα το κάνει από 40 ημερών περίπου, όταν ακόμα είχε πονάκια φαντάσου!όσους γιατρούς κι αν συμβουλεύτηκα μου είπαν ότι σου είπε και σένα ο γιατρός σου!εγώ η λύση που έχω βρει μετά από αρκετές προσπάθειες είναι η εξής:όταν πάει να το κάνει τον παίρνω αγκαλιά και τον βγάζω έξω στο μπαλκόνι να πάρει αέρα αν δω ότι δεν συνέρχεται του πιτσιλάω ελαφρά λίγο νεράκι στο πρόσωπο και ξανά έξω στο μπαλκόνι! όλα τα άλλα που μου έχουν πει δεν πιάνουν όπως :να το φυσάω στο στόμα και στα μάτια κτλ. αυτή την λύση έχω βρει εγώ και τις περισσότερες φορές τα καταφέρνουμε!φυσικά και δεν γίνεται να μην πανικοβληθώ είναι αδύνατον έως ακατόρθωτο αλλά προσπαθώ να μην του το δείχνω έχω κάνει πολλές προσπάθειες πραγματικά!το μυστικό είναι να μην μιλάς την στιγμή που συμβαίνει πίστεψε με δεν πρέπει να μιλάς καθόλου ούτε να τον κοιτάς στα μάτια.απλά με ήρεμες κινήσεις χωρίς να καταλάβει ότι φοβάσαι προσπαθείς να το ηρεμήσεις

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
cassiani έγραψε:Ναι Κασσιανή μου αυτό απαγορεύεται γιατί εκείνη την ώρα καταλαβαίνει ότι φοβάσαι. [/quot
den ksero ti prepei na ginei an to pedi exei sigekrimeno provlima.apla ksero kai to exo efarmsei se ola ta pedakia pou megalona kata kairous kai tora sto diko mou otan klaine kai kamia fora stamatoun kai den pernoun anasa ta fiasao elafra sto prosopo xoris paniko apla kai ksana pernoun anasa.
Το έχω κάνει και εγώ αλλά όταν κάποια στιγμή είχαμε πάει για εμβόλιο είδε η παιδίατρος ότι κρατούσε την αναπνοή του και μου είπε να μην το φυσάω και να μην τον τινάζω ούτε να μιλάω δυνατά. Απαλές κινήσεις σαν να μην συμβαίνει τίποτα. Με το φύσημα διακόπτεται βίαια μια κατάσταση και δεν τερματίζεται ομαλά. Ο αποπροσανατολισμός είναι ο πιο σωστός τρόπος. Να το ξεχάσει όσο πιο γρήγορα γίνεται.

ntina

ntina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[/quote]koritsia sori kati asxeto otan klaine kai kratane tin anapnoi tous exete dokimasei na ta fisiksete elafra sto prosopo?mallon to exete kanei apla to leo se periptos pou den to exete dokimasei.[/quote]

εγώ προσωπικά το έχω δοκιμάσει αρκετές φορές αλλά δεν πιάνει, και η παιδίατρος του το έκανε όταν πριν δυο μήνες το έπαθε στα χέρια της αλλά χωρίς αποτέλεσμα!τον γύρισε μπρούμητα στα πόδια της του χάιδευε την πλάτη και αφού έβλεπε ότι δεν ανταποκρινόταν τον σκεπάσαμε με το μπουφάν μου και τον βγάλαμε έξω! μόνο τότε πήρε τελικά ανάσα.

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
malista tha to exo ipopsin mou efxaristo.isos einai kapoia pedia pou einai pio evesthita se afto to thema kai xreiazode alli adimetopisi.

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ntina έγραψε:
MariaM έγραψε:
ntina έγραψε:εμένα ο μικρός έχει σύνδρομο κατακράτησης αναπνοής στο κλάμα με αποτέλεσμα όλοι να είναι από πάνω του μην χτυπήσει μην κλάψει μην......και μου σπάνε τα νεύρα όλοι τους!η γιατρός μας έχει πει πως όσο είμαστε υπερπροστατευτικοι τόσο πιο πολύ θα το κάνει αυτό εεεε όσο τους λέω μην κάνετε σαν τρελοί κάθε φορά που κλαίει το μωρό τόσο όλοι τους τρελαίνονται!!!!!

Ντίνα σου έχει λιποθυμίσει ποτέ; Και εμένα κρατάει την αναπνοή του όταν χτυπίσει και κλαίει αλλά μου είπε η παιδιατρος να τον παίρνω αγκαλιά σιγά σιγά και να προσπαθώ να του τραβήξω την προσοχή με κάτι άλλο. Λένε ότι πολλά παιδάκια όταν καταλάβουν ότι τρομάζεις μετά κρατάνε την αναπνοή τους επίτηδες. Βέβαια ευτυχώς δεν μας έχει τύχει να λιποθυμίσει και δεν πανικοβάλομαι. Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να του δείξω ότι έχω τρομάξει και να ενισχύσω το φόβο του, ειδικά τώρα που έχει αρχίσει να περπατάει και είναι πιο εύκολο να χτυπίσει κάπου. Σκέφτομαι ότι αν φοβηθεί μετά θα κλαίει μόλις πέφτει με το παραμικρό χωρίς να πονάει.

αχ κοριτσάκι μου μεγάλο θέμα αυτό!!!!ναι έχει λιποθυμίσει τρεις φορές συνολο και η μία από αυτές ήταν στην παιδίατρο όταν κάναμε ένα από τα εμβόλια μας!έφτασα μέχρι παιδονευρολόγο στο παίδων πεντέλης γιαυτό το θέμα αλλά όλοι τα ίδια ακριβώς μου λένε!εμένα το κάνει από 40 ημερών περίπου, όταν ακόμα είχε πονάκια φαντάσου!όσους γιατρούς κι αν συμβουλεύτηκα μου είπαν ότι σου είπε και σένα ο γιατρός σου!εγώ η λύση που έχω βρει μετά από αρκετές προσπάθειες είναι η εξής:όταν πάει να το κάνει τον παίρνω αγκαλιά και τον βγάζω έξω στο μπαλκόνι να πάρει αέρα αν δω ότι δεν συνέρχεται του πιτσιλάω ελαφρά λίγο νεράκι στο πρόσωπο και ξανά έξω στο μπαλκόνι! όλα τα άλλα που μου έχουν πει δεν πιάνουν όπως :να το φυσάω στο στόμα και στα μάτια κτλ. αυτή την λύση έχω βρει εγώ και τις περισσότερες φορές τα καταφέρνουμε!φυσικά και δεν γίνεται να μην πανικοβληθώ είναι αδύνατον έως ακατόρθωτο αλλά προσπαθώ να μην του το δείχνω έχω κάνει πολλές προσπάθειες πραγματικά!το μυστικό είναι να μην μιλάς την στιγμή που συμβαίνει πίστεψε με δεν πρέπει να μιλάς καθόλου ούτε να τον κοιτάς στα μάτια.απλά με ήρεμες κινήσεις χωρίς να καταλάβει ότι φοβάσαι προσπαθείς να το ηρεμήσεις

Πώ πω τι τραβάς βρε κορίτσι μου! Αυτό με τις ήρεμες κινήσεις και το ότι δεν μιλάς νομίζω είναι το σημαντικότερο γιατί δεν φαίνεται ο πανικός σου. Εμένα παντως αμα χάσει τις αισθήσεις του δεν ξέρω τι θα κάνω. Με φαντάζομαι να πέφτω ξερή και εγώ! Εμείς όταν κρατάει την αναπνοή του τον παίρνουμε αγκαλιά και τον πάμε στο μπανιο και ανοίγουμε τα ντουλάπια. Του αρέσει γιατί είναι κάτι που δεν έχει εξερευνήσει και του τραβάει εύκολα την προσοχή, ευτυχώς.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις