Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
438 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 438 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 20 ... 24  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 16 από 24]

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εδω εγω που το εχω και πιο προσφατο και μου φαινεται σαν να εχω να πιασω τοσο μωρο 100 χρονια!!!ειδικα στο μπανιο!!

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
despina1984 έγραψε:Εδω εγω που το εχω και πιο προσφατο και μου φαινεται σαν να εχω να πιασω τοσο μωρο 100 χρονια!!!ειδικα στο μπανιο!!

Στο μπανιο ακομη δεν τον εχω πιασει τον κανει η μανα μου...Σημερα λεω να το επιχειρησω,δε θα εχω την μανα μου διπλα συνεχεια... Razz

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τατιανα μου ειναι πραγματικα κουκλος!!!!τωρα ειδα το μηνυμα η στραβη!!!Εγω μπανιο τον εχω κανει και μονη μου αλλα την μιση σαπουναδα την σκουπιζω με την πετσετα!!απο το ζορι μου μην μου πεσει το παιδι!!! Laughing οσο για την νυστα σς μην το συζητησουμε αφου λεω οτι αν με αφησουν να κοιμηθω καποια στιγμη θα πεσω σε κομμα για καμια εβδομαδα!!

elenitsa1987


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τατιανα ειναι οντως κουκλι να τον χαιρεσαι!!!Νομιζω οτι σου μοιαζει κιολας!
Κι εμεις τα εχουμε και τα 2 και λοξυγγα και αυτο με το πνιξιμο...
Εγω ρε κοριτσια κατι αλλο θελω να σας ρωτησω (σορρυ κιολας...),τα κακακια των μωρων σας πως ειναι????
Εμενα δεν τα κανει ποτε σφιχτα(εκτος απο την πρωτη μερα) και το χρωμα ειναι κιτρινοπορτοκαλι...και παλι σορρυ!!!!
Μηπως να ανησυχησω????Για πειτε και οι πιο εμπειρες...

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenitsa1987 έγραψε:Τατιανα ειναι οντως κουκλι να τον χαιρεσαι!!!Νομιζω οτι σου μοιαζει κιολας!
Κι εμεις τα εχουμε και τα 2 και λοξυγγα και αυτο με το πνιξιμο...
Εγω ρε κοριτσια κατι αλλο θελω να σας ρωτησω (σορρυ κιολας...),τα κακακια των μωρων σας πως ειναι????
Εμενα δεν τα κανει ποτε σφιχτα(εκτος απο την πρωτη μερα) και το χρωμα ειναι κιτρινοπορτοκαλι...και παλι σορρυ!!!!
Μηπως να ανησυχησω????Για πειτε και οι πιο εμπειρες...

elenitsa ετσι ειναι ..δεν υπαρχει προβλημα...κιτρινωπα και οχι σφηχτα...αλλα ειναι φυσιολογικο γιατι πινουν μονο γαλα....σημασια εχει να κανει καθε μερα κακακια..η και περισσοτερες φορες τη μερα...αν κανει ολα ειναι καλα!!
κυριως κοριτσακια οσες δινετε ξενο γαλα προσεξτε μηπως τους κανει δυσκοιλιοτητα για να το αλλαξετε...

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenitsa1987 έγραψε:Τατιανα ειναι οντως κουκλι να τον χαιρεσαι!!!Νομιζω οτι σου μοιαζει κιολας!
Κι εμεις τα εχουμε και τα 2 και λοξυγγα και αυτο με το πνιξιμο...
Εγω ρε κοριτσια κατι αλλο θελω να σας ρωτησω (σορρυ κιολας...),τα κακακια των μωρων σας πως ειναι????
Εμενα δεν τα κανει ποτε σφιχτα(εκτος απο την πρωτη μερα) και το χρωμα ειναι κιτρινοπορτοκαλι...και παλι σορρυ!!!!
Μηπως να ανησυχησω????Για πειτε και οι πιο εμπειρες...

Και μενα τετοιο χρωμα εχει και δεν ειναι σφιχτα...Λογω του γαλατος νομιζω..Μην ανησυχεις.
Οσο για το μωρο ναι μοιαζει σε μενα...Απο τον Νικολα πηρε μονο το λακακι στο πηγουνακι του...
Πως τα πας τωρα που εφυγε η μαμα σου?
Εγω εχω μετακομιση σε λιγες μερες.Θα κουραστω αλλα θα μπω σε μεγαλυτερο και ομορφο σπιτι..

marimag

marimag
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσάκια πως τα πάτε όσες θηλάζετε??
πόσα γραμμαρια παίρνουν τα νινακια σας τη βδομάδα???
εμείς που είμαστε μόλις 21 ημερών μολις 100γρ την εβδομάδα αλλά η παιδιατρος μας είπε οχι στο συμπλήρωμα γιατι μονο με μητρικο θηλασμό τα 100 γρ ειναι καλά..
η αυπνία όμωσ δεν παίζεται!!!το βράδυ κοιμάται δύο τρίωρα και αν εξαιρέσεις το χρόνο που θέλει νανούρισμα εξασφαλίζω συνολικά 4 ώρες ύπνο..κάνω υπομονή γιατι αξιζει τον κόπο....αν δίναμε έστω μια φορά συμπλήρωμα θα κοιμόμουνα και εγω λίγο να τον ταϊσει και ο μπαμπάς του.... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marimag έγραψε:κοριτσάκια πως τα πάτε όσες θηλάζετε??
πόσα γραμμαρια παίρνουν τα νινακια σας τη βδομάδα???
εμείς που είμαστε μόλις 21 ημερών μολις 100γρ την εβδομάδα αλλά η παιδιατρος μας είπε οχι στο συμπλήρωμα γιατι μονο με μητρικο θηλασμό τα 100 γρ ειναι καλά..
η αυπνία όμωσ δεν παίζεται!!!το βράδυ κοιμάται δύο τρίωρα και αν εξαιρέσεις το χρόνο που θέλει νανούρισμα εξασφαλίζω συνολικά 4 ώρες ύπνο..κάνω υπομονή γιατι αξιζει τον κόπο....αν δίναμε έστω μια φορά συμπλήρωμα θα κοιμόμουνα και εγω λίγο να τον ταϊσει και ο μπαμπάς του.... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933

Εμενα ακομη φοβαται ο μπαμπας μας να ταισει τον μικρο μας..Ασε που δουλευει και τρελλα ωραρια στην κουζινα [μαγειρας ειναι] οποτε ουτε κατα διανυα να τον σηκωνω...Ασε μη κοψει κανα χερι στην δουλεια..Εγω αλλωστε καθομαι αυτον τον καιρο..Αλλα δε παιζεται η νυστα..Οντως...

elenitsa1987


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tatijana έγραψε:
marimag έγραψε:κοριτσάκια πως τα πάτε όσες θηλάζετε??
πόσα γραμμαρια παίρνουν τα νινακια σας τη βδομάδα???
εμείς που είμαστε μόλις 21 ημερών μολις 100γρ την εβδομάδα αλλά η παιδιατρος μας είπε οχι στο συμπλήρωμα γιατι μονο με μητρικο θηλασμό τα 100 γρ ειναι καλά..
η αυπνία όμωσ δεν παίζεται!!!το βράδυ κοιμάται δύο τρίωρα και αν εξαιρέσεις το χρόνο που θέλει νανούρισμα εξασφαλίζω συνολικά 4 ώρες ύπνο..κάνω υπομονή γιατι αξιζει τον κόπο....αν δίναμε έστω μια φορά συμπλήρωμα θα κοιμόμουνα και εγω λίγο να τον ταϊσει και ο μπαμπάς του.... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933

Εμενα ακομη φοβαται ο μπαμπας μας να ταισει τον μικρο μας..Ασε που δουλευει και τρελλα ωραρια στην κουζινα [μαγειρας ειναι] οποτε ουτε κατα διανυα να τον σηκωνω...Ασε μη κοψει κανα χερι στην δουλεια..Εγω αλλωστε καθομαι αυτον τον καιρο..Αλλα δε παιζεται η νυστα..Οντως...
Εμας ηρθε σημερα η μαια στο σπιτι και τη ζυγισε και απο τη προηγουμενη εβδομαδα δεν πηρε καθολου βαρος(κι εγω θηλαζω αποκλειστικα).4 κιλα ηταν πριν μια εβδομαδα 4 ειναι και σημερα...
Κοριτσια οντως η αυπνια δε παιζεται...και σα να μη φτανει που πειναει συνεχεια η εχει κολικους τη νυχτα,εχει συνηθισει να κοιμαται πανω στο στηθος μου η μπεμπα απο τη πρωτη μερα στη κλινικη ,οποτε ολη νυχτα μενω αυπνη.Και καλα τωρα που ειναι 4 κιλα μονο αργοτερα να δω τι θα κανω...

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenitsa1987 έγραψε:
tatijana έγραψε:
marimag έγραψε:κοριτσάκια πως τα πάτε όσες θηλάζετε??
πόσα γραμμαρια παίρνουν τα νινακια σας τη βδομάδα???
εμείς που είμαστε μόλις 21 ημερών μολις 100γρ την εβδομάδα αλλά η παιδιατρος μας είπε οχι στο συμπλήρωμα γιατι μονο με μητρικο θηλασμό τα 100 γρ ειναι καλά..
η αυπνία όμωσ δεν παίζεται!!!το βράδυ κοιμάται δύο τρίωρα και αν εξαιρέσεις το χρόνο που θέλει νανούρισμα εξασφαλίζω συνολικά 4 ώρες ύπνο..κάνω υπομονή γιατι αξιζει τον κόπο....αν δίναμε έστω μια φορά συμπλήρωμα θα κοιμόμουνα και εγω λίγο να τον ταϊσει και ο μπαμπάς του.... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933

Εμενα ακομη φοβαται ο μπαμπας μας να ταισει τον μικρο μας..Ασε που δουλευει και τρελλα ωραρια στην κουζινα [μαγειρας ειναι] οποτε ουτε κατα διανυα να τον σηκωνω...Ασε μη κοψει κανα χερι στην δουλεια..Εγω αλλωστε καθομαι αυτον τον καιρο..Αλλα δε παιζεται η νυστα..Οντως...
Εμας ηρθε σημερα η μαια στο σπιτι και τη ζυγισε και απο τη προηγουμενη εβδομαδα δεν πηρε καθολου βαρος(κι εγω θηλαζω αποκλειστικα).4 κιλα ηταν πριν μια εβδομαδα 4 ειναι και σημερα...
Κοριτσια οντως η αυπνια δε παιζεται...και σα να μη φτανει που πειναει συνεχεια η εχει κολικους τη νυχτα,εχει συνηθισει να κοιμαται πανω στο στηθος μου η μπεμπα απο τη πρωτη μερα στη κλινικη ,οποτε ολη νυχτα μενω αυπνη.Και καλα τωρα που ειναι 4 κιλα μονο αργοτερα να δω τι θα κανω...

Μη φοβασαι βρε Ελενιτσα μου....Το πολυ πολυ θα σε λιωνει πιο μετα.. Razz

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ελενιτσα μου μου αρεσει που περιγραφεις τα κακακια του μωρου και ζητας συγνωμη λες και εμεις δεν εχουμε απο αυτα!!!Εγω προσωπικα με δυο μωρα με πανες στο σπιτι εχω πνιγει!!!!!Οσο για τα χαρακτηριστικα ειναι κοινα και σε εμας!!μην αγχωνεσαι!!! Embarassed Embarassed Να σας ρωτησω κατι κοριτσια και μην με κοροιδεψετε... Embarassed Embarassed απο κιλα πως πατε???χασατε κανενα???εγω οσο περνανε οι μερες τοσο γουροτνιαζω και το να μπω στα ρουχα μου μοιαζει ονειρο τρελοοοοοο Sad Sad

elenitsa1987


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
despina1984 έγραψε:Ελενιτσα μου μου αρεσει που περιγραφεις τα κακακια του μωρου και ζητας συγνωμη λες και εμεις δεν εχουμε απο αυτα!!!Εγω προσωπικα με δυο μωρα με πανες στο σπιτι εχω πνιγει!!!!!Οσο για τα χαρακτηριστικα ειναι κοινα και σε εμας!!μην αγχωνεσαι!!! Embarassed Embarassed Να σας ρωτησω κατι κοριτσια και μην με κοροιδεψετε... Embarassed Embarassed απο κιλα πως πατε???χασατε κανενα???εγω οσο περνανε οι μερες τοσο γουροτνιαζω και το να μπω στα ρουχα μου μοιαζει ονειρο τρελοοοοοο Sad Sad
Ωχ πονεμενο θεμα ανοιξες....
Αφηστε ,εγω απο τα 35 Embarassed Embarassed που ειχα παρει εχασα αμεσως τα 15 (δηλαδη απο το μωρο ,τον πλακουντα ,τα υγρα κτλ) και τωρα εχω 20 κιλα λιπος που δε το βλεπω να χανονται ευκολα...ειμαι 78 κιλα ,αν ειναι δυνατον...τωρα πληρωνω ολες τις αμαρτιες που εκανα 9 μηνες.Το χειροτερο ομως δεν ειναι τα κιλα που εμειναν αλλα η κοιλια μου που ειναι μια αηδια...Ειναι γεματη με ραγαδες και χαλαρη οσο δε παει αλλο.Πραγματικα αισχος κοριτσια,κι η γιαγια μου καλυτερη κοιλια εχει...Δε ξερω τι να κανω νομιζω μονο πλαστικη μπορει να με σωσει αλλα δεν εχω τα λεφτα τωρα Twisted Evil Και στα μπουτια εχω πολλες ραγαδες,το σωμα μου εχει καταστραφει πληρως πραγματικα...

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ!αν σε κανει να νιωσεις λιγο καλητερα εγω εφτασα τα 83!!!Ειμαι δυο καλοκαιρια τωρα εγκυος δεν θα αντεξω και τριτο καλοκαιρι να ειμαι σαν φαλαινακι!!!Οσο για την κοιλια μου και μενα ουτε να την βλεπω δεν αντεχω!!!!Απο οσο ξερω βεβαια θα μαζεψει με τον καιρο αλλα σε ποσο καιρο......Ασε που ολοι γυρω μου (αν εξαιρεσεις τον αντρουλη μου που εχει και αυτος ακομα κιλα απο την εγκυμοσυνη μας...)ειναι σαν να τρωνε μονο αερα...μα τι επαθαν ολοι και αδυνατισαν~!!!για να μου σπασουν τα νευρα το κανουν!!!Θα ακουστει χαζο αλλα οσο και να με ποναει το θεμα αυτο ειναι το μονο που μου θυμιζει οτι ειμαι ακομα γυναικα και κατι πρεπει να κανω!!!!

elenitsa1987


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
despina1984 έγραψε:Αχ!αν σε κανει να νιωσεις λιγο καλητερα εγω εφτασα τα 83!!!Ειμαι δυο καλοκαιρια τωρα εγκυος δεν θα αντεξω και τριτο καλοκαιρι να ειμαι σαν φαλαινακι!!!Οσο για την κοιλια μου και μενα ουτε να την βλεπω δεν αντεχω!!!!Απο οσο ξερω βεβαια θα μαζεψει με τον καιρο αλλα σε ποσο καιρο......Ασε που ολοι γυρω μου (αν εξαιρεσεις τον αντρουλη μου που εχει και αυτος ακομα κιλα απο την εγκυμοσυνη μας...)ειναι σαν να τρωνε μονο αερα...μα τι επαθαν ολοι και αδυνατισαν~!!!για να μου σπασουν τα νευρα το κανουν!!!Θα ακουστει χαζο αλλα οσο και να με ποναει το θεμα αυτο ειναι το μονο που μου θυμιζει οτι ειμαι ακομα γυναικα και κατι πρεπει να κανω!!!!
Ναι ρε γμτ κι εγω αυτο σκεφτομαι,οτι πρεπει να κανω κατι για μενα παντα ημουν 58 κιλα και αντε να φτανα 60 το πολυ...Αν απο τα 23 μου αρχισω και γινω σαν φαλαινα επειδη εκανα μωρο αστα να πανε...απο οτι βλεπω κι εσυ μονο 27 εισαι...λοιπον τουλαχιστον να προσπαθουμε μαζι να εχουμε συμπαρασταση η μια απο την αλλη!!!Εγω επειδη θηλαζω ρωτησα τη μαια και μου ειπε ΟΧΙ διαιτα ακομη για να μη κοπει το γαλα,αλλα να αρχισω σιγα σιγα να κανω λιγο γυμναστικη(απλα πραγματα περπατημα κτλ) και να μην τρωω πολυ λιπαρες τροφες.Τι να πω ελπιζω να τα καταφερουμε.Εγω στεναχωρηθηκα πολυ και ταρακουνηθηκα οταν μια μερα μετα το ντουζ ειδα τον αντρα μου να κοιταει την κοιλια μου καπως παραξενα...Βεβαια δεν μου χει πει τιποτα(αυτο ελλειπε κιολας)αλλα οσο και να πεις επηρεαστηκα..

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πιστευω πως θα τα καταφερουμε!!!!ουτε θελω να σκεφτομαι το αντιθετο!!!!εγω εχω ακουσει και διαφορα οχι απο τον αντρα μου αλλα απο τους γυρω μου!!μεχρι και η μαμα μου μου ειπε αντε τωρα σιγα σιγα να μαζευτεις να προσεχεις τι τρως και τετοια....μαχαιρια!!!!

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Koριτσια εγω ειμαι το αντιθετο ακριβως...και στεναχωριεμαι απιστευτα..Με το που γεννησα λες και γυρισε το κουμπι κι επαψα να πειναω..Πηρα σχεδον 20 κιλα κι εφτασα στα 63 κιλα..Αυτοματως εχασα τα 5 τηςγεννας και 2-3 αφου ημουν με ορους...Τωρα ουτε θελω να ζυγιστω μην κι εχω χασει κι αλλα...Κι εχω τον πατερα μου να μου λεει:
"δε κοιμηθηκα καλα χθες γιατι σε ακουσα στεναχωρημενη...δε τρως..."
Δηλαδη αφηστε με επιτελους....Ευτυχως ο αντρας μου αν καιτου αρεσω πολυ ετσι με τα κιλακια μου οπως και μενα..Μου λεει οτι οπως και να εισαι σε αγαπαω και ντουλα [χοντρουλα] και οπως και πριν!!!λεπτουλα...
Αη στο καλο πια.... Mad

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kouklaki einai tatiana mou ftou ftou!!!!!!!!!!!!!!!!
koristia kai emeis mallon ksekinisame tous kolikous,drama oi katastasi nista poliiiiiiii!!!!!!!!!!
twra oso giat akila ti na pw egw apofeugw na anevw stn zigaria gia na min apogoiteuto na perasoun oi meres ligo akoma lew na sarantisoume kai meta,ase pou exw olous panw apo to kefali mou pou lene fae gia na katevaseis gala fae fae fae,kai egw den exw kai poli oreksi!!!!!!

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zouzounaki 24 έγραψε:kouklaki einai tatiana mou ftou ftou!!!!!!!!!!!!!!!!
koristia kai emeis mallon ksekinisame tous kolikous,drama oi katastasi nista poliiiiiiii!!!!!!!!!!
twra oso giat akila ti na pw egw apofeugw na anevw stn zigaria gia na min apogoiteuto na perasoun oi meres ligo akoma lew na sarantisoume kai meta,ase pou exw olous panw apo to kefali mou pou lene fae gia na katevaseis gala fae fae fae,kai egw den exw kai poli oreksi!!!!!!

Σαν και μενα,δεν εχω ορεξη και μου λενε και μενα φαεεεεεε....
Με τους κολικους πως ειναι?κλαινε συνεχεια?

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
xtes ksipnisame stin 8:30 fagame ola kala sxedon dld kai meta lew egw tha koimithi alla en teli koimithike stis 3 ti nixta meta apo klamata kai mazeve sinexeia ta podarakia tou stin kilitsa tou!vevea pira kai tin giatro kai mou eipe mazi me to gala na tou dinw kai ligo xamomilonero.mexri twra pantws den exoume tpt gia simera gia na doume!
eseis koristia ti kanete????????????

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tatai apo oti mou eipane sto nosokomeio lene oti ta agoria miazoun stin manoula!emena ton diko mou osoi ton exoun dei lene sinexeia kala re dimitri pou isouna ekeini tin wra!!!!!!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zouzounaki 24 έγραψε:tatai apo oti mou eipane sto nosokomeio lene oti ta agoria miazoun stin manoula!emena ton diko mou osoi ton exoun dei lene sinexeia kala re dimitri pou isouna ekeini tin wra!!!!!!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Χαχαχαχαχαχ....Και μενα ετσι του λενε... Razz

marimag

marimag
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσια εμεις για τους κολικους παίρνουμε σταγονες..πριν το καθε γευμα infacolic...κατα ταλλα ο μπεμπάκος είναι ησυχος και μόνο όταν τον πιανουν οι κολικοι χαλάει τον κοσμο...βαζοντας το πιστολακι των μαλλιων ή την ηλεκτρικη σκουπα ηρεμει και κοιμαται...μην γελατε είναι ένα κόλπο που πιάνει...μαλλον ακουνε τον ηχο και ξεχνανε τον πόνο...όσο για τα κιλά και εγο εχασα γυρω στα δεκα με τη γεννα αλλά μου μένουν άλλα δέκα..προς το παρόν δεν αγχωνομαι πρέπει να τρώμε για να εχουμε γάλα...αυτό που δεν αντεχω είναι η αύπνία... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 16 850933

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
marimag εμεις αγαπαμε αποροοφυτηρα!!!ευτυχως ο μικρος μου ακομα δεν τον εχει χρειαστει γιατι με τον παναγιωτακι ειχε γινει το κεφαλι μου κουρκουτη!!Κοριτσια δεν την παλευω!!!Νυσταζω!!!!!!!2 βραδια τωρα ξυπναει και ο μεγαλος με τα δοντια του και εγω ολη νυχτα κοβω βολτες απο οροφο σε οροφο!!!ποτε θα κοιμηθω ορθια και θα κατεβω τη σκαλα κολοτουμπες δεν ξερω!!!Οσο για την διαιτα χθες πηγε περιπατο!!!πολυ φαι σου λεει!!!

diana30f


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Το αγορακι μου τις 2-3 τελευταιες μερες εχει αποκτησει μια κακια συνηθεια. Κανει κακακια την ωρα που τον ταιζω ενω τον εχω μολις αλλαξει. Το ιδιο εκανε κ πριν απο λιγο. Φαγαμε μονο τα 60 απο τα 100γρ που ετρωγε κ επειδη ζοριζοταν σταματησαμε. Ρευτηκε κ τον αφησα περιπου μιση ωρα, την ωρα που τον αλλαζα (να μην συγκαει)αν κ ηταν μονο δειγμα αυτο που ειχε κανει, μου εκανε εμετο. Τρομοκρατηθηκα γιατι ηταν η πρωτη φορα που το εκανε κ ημουν κ μονη στο σπιτι. Ευτυχως ασυναισθητα τον γυρισα αυτοματα μπρουμητα κ του χτυπησα την πλατιτσα του να μην μου πνιγει. Αφου τον εντυσα τον εβαλα στο πλαι κ τωρα κοιμαται με εμενα να ειμαι πανω απο το κεφαλι του να παρακολουθω τι κανει. αφηστε που μου φαινεται χλωμουλης..Η μητερα μου μου ειπε οτι αφου εκανε 1 φορα εμετο απο δω κ περα πρεπει να τον προσεχω γιατι μπορει να του γινει συνηθεια. Το εχετε παθει ποτε? Τι κανατε?
Εκει που λεω του πηρα τον αερα κατι μου παρουσιαζει... Σταματησα να τον ταιζω εγω επειδη πνιγεται απο τη λαιμαργια του τωρα θα σταματησω κ να αλλαζω Crying or Very sad

elenitsa1987


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
diana30f έγραψε:Το αγορακι μου τις 2-3 τελευταιες μερες εχει αποκτησει μια κακια συνηθεια. Κανει κακακια την ωρα που τον ταιζω ενω τον εχω μολις αλλαξει. Το ιδιο εκανε κ πριν απο λιγο. Φαγαμε μονο τα 60 απο τα 100γρ που ετρωγε κ επειδη ζοριζοταν σταματησαμε. Ρευτηκε κ τον αφησα περιπου μιση ωρα, την ωρα που τον αλλαζα (να μην συγκαει)αν κ ηταν μονο δειγμα αυτο που ειχε κανει, μου εκανε εμετο. Τρομοκρατηθηκα γιατι ηταν η πρωτη φορα που το εκανε κ ημουν κ μονη στο σπιτι. Ευτυχως ασυναισθητα τον γυρισα αυτοματα μπρουμητα κ του χτυπησα την πλατιτσα του να μην μου πνιγει. Αφου τον εντυσα τον εβαλα στο πλαι κ τωρα κοιμαται με εμενα να ειμαι πανω απο το κεφαλι του να παρακολουθω τι κανει. αφηστε που μου φαινεται χλωμουλης..Η μητερα μου μου ειπε οτι αφου εκανε 1 φορα εμετο απο δω κ περα πρεπει να τον προσεχω γιατι μπορει να του γινει συνηθεια. Το εχετε παθει ποτε? Τι κανατε?
Εκει που λεω του πηρα τον αερα κατι μου παρουσιαζει... Σταματησα να τον ταιζω εγω επειδη πνιγεται απο τη λαιμαργια του τωρα θα σταματησω κ να αλλαζω Crying or Very sad
Μην αγχωνεσαι και εμενα η μπεμπα εκανε πριν 4-5 μερες εμετο αλλα δεν ξαναεκανε αλλη φορα...Παντως τις νυχτες και εγω μια απο τα ιδια ,πολλη νυστα ρε κοριτσια...μερικες φορες σκεφτομαι αντε να μεγαλωσει να ηρεμησω λιγο...απο οταν γεννησα εκτος απο μια φορα που πηγαμε για παγωτο με τον αντρα μου και τη μπεμπα μονο στο σουπερ μαρκετ πηγαινω,τα χω παιξει μεσα στο σπιτι δεν αντεχω αλλο!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 16 από 24]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 20 ... 24  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις