Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
322 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 322 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 24 από 24]

576ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 Κυρ Ιουλ 10, 2011 4:29 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fay_b έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:καλημερα κοριτσια!!

ζουζουνακι μου καλημερα...ολες μαε σκεφτεσαι βρε κοριτσακι ...να εισαι καλα!!
εμεις βαφτιστηκαμε!!!!!!
ο μπεμπουλης ευτυχως ηταν ησυχος και χαμογελαστος...με την νονα του μες στην τρελη χαρα...οταν το γδυναμε ..ντυναμε ..κλπ..αυτς γελαγε...
μονο οταν μας βουτηξε μεσα ακουστηκαμε λιγο ...μια φωνη στην πρωτη βουτια,μια στη δευτερη..κλπ...αλλα μετο που βγηκαμε το κοψαμε μαχαιρι και αρχισαμε τα γελια παλι.
δεν ξερω ποσες θα βαφτισετε καλοκαιρι αλλα εχει πολυ πλακα γιατι σκανε απο τη ζεστη τα καημενα με τοσα ρουχα ..πουκαμισακι ,σακακι και το τελειο γραβατα!!! ενας μικρος κυριουλης!!
αντε και στα δικα σας κοριτσια!!!

φιλια σε ολες
na sou zisei to bouboukaki sou!!!!!!!!!!!!!!

efxaristo fay moy!!

577ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 Δευ Ιουλ 11, 2011 1:56 am

diana30f


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μολις γυρισαμε απο τον γιατρο φτασαμε 7880γρ και 68 ποντους. Απο σημερα αρχιζουμε φρουτα (μας ειπε εποχης καρπουζι πεπονι ροδακινο η αχλαδι μηλο και αν θελουμε κ λιγο μπανανα για γευση) του πηρα και βερικοκα το ιδιο δεν ειναι? Δεν τον ρωτησα ομως αν πρεπει καθε φορα 1 φρουτο ή αν θελω να κανω συνδιασμους. μετα μια εβδομαδα θα ξεκινησουμε ριζαλευρο βανιλια. του πηρα της nestle ειναι καλη?

578ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 Δευ Ιουλ 11, 2011 3:30 am

fay_b

fay_b
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tatijana έγραψε:Καλημερουδια κοριτσια...
Εμεις αρχισαμε κρεμουλα-ριζαλευρο- την Τριτη..Το εφαγε σχεδον ολο ασχετα αν εκανε γκριματσες αηδιας...Νερακι στην αρχη κι εκει του φανηκε καπως,αλλα ηπιε αβιαστα...Την αλλη Τριτη αρχιζουμε και φρουτο,μηλο..
Παντως Φαιη ο μικρος σου ψηλο παιδακι ειναι μπραβο,ο δικος μου ειναι 64 ποντους και 6700 γρ..Το μαναρι μου!!!
alitheia les???stin trwei oli??? emena oses fores tou xw dwsei trwei 2-3 koutalitses kai meta to sfragizei kai bigei ta klamata!!!!!!!! se ligo tha tou dosw ta frouta elpizw na tou aresoun..milo axladi portokali mou eipe. o mpempimpis einai polu psilos mou eipe.pernei kathe mina 4 pontous kai mou eipe na tou dwsw sidiro. to sidiro pantws tou aresei gleifetai kai exei polu plaka!!!!!!

579ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 Δευ Ιουλ 11, 2011 4:32 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fay_b έγραψε:

alitheia les???stin trwei oli??? emena oses fores tou xw dwsei trwei 2-3 koutalitses kai meta to sfragizei kai bigei ta klamata!!!!!!!! se ligo tha tou dosw ta frouta elpizw na tou aresoun..milo axladi portokali mou eipe. o mpempimpis einai polu psilos mou eipe.pernei kathe mina 4 pontous kai mou eipe na tou dwsw sidiro. to sidiro pantws tou aresei gleifetai kai exei polu plaka!!!!!!

Εμενα ανα βδομαδα θα προσθετω φρουτο γιατι θελει μα δει αν θα εχει προβλημα με κανενα απο αυτα και βγαλει καμια αλλεργια..Οποτε σιγα σιγα μας παει..Εμας καλα ειναι στο υψος οχι ψηλος ουτε κοντος..Να δουμε...

580ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 Δευ Ιουλ 11, 2011 4:38 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα κοριτακια μου ειπε οχι κρεμα...μετα τους εξι μηνεσ να βαλω τα φρουτα δυο δυο κιολας...και σε 15 μερες μετα να αρχισει σουπιτσα με λαχανικα μονο..χωρις αλατι και λιγο λαδι μονο ωμο..δηλ οχι στο μαγειρεμα...
αυτα..

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια τι κανετε?
Εμεις την αλλη βδομαδα αρχιζουμε το μεσημεριανο μας μαμ...Με την φρουτοκρεμα [μηλο-μπανανι-αχλαδι] τα παμε καλα οπως και με το ριζαλευρο...Την αλλη βδομαδα μπαινει κι επισημως η πατατααααα...
Πεταξαμε και το πρωτο μας δοντακι κι ακολουθει κ το δευτερο...Εσεις??

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμεις ακομη ειμαστε μονο με γαλατακι..θυλαζουμε αποκλειστικα..απο τον αλλο μηνα θα αρχισουμε φρουτακι και μετα φαγακι σιγα σιγα..
απο δοντακι δεν εχουμε τιποτα..βγαζουμε πολλα σαλακια και μασουλαμε οτι βρουμε....

κατα τα αλλα γυρναμε και αμα τον κρατησω απο μασχαλες στιριζεται για λιγο στα ποδαρακια..να καθησουμε ακομη δεν μπορουμε..μονος του δηλαδη...αλλα αμα στιριχτουμε σε κανα μαξιλαρι κατι γινεται..
γενικα γελαει ολη την ωρα και βγαζει κραυγουλες..γαργαλιεται..πολυ πλακα..
αυτα κα απο εμας!!

φιλια σε ολες κοριτσια ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! #2 - Σελίδα 24 417472

fay_b

fay_b
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kalimera kouklitses!!!!!!!!!!!! ti kanete??? egw eimai se fasi diakopwn opote den polumpainw...pou kaio pou erixna kamia matia alla den xanagrapsa tpt... mono sto fb anevazw kamia foto!!! loipon kai emeis pou lete trwme tin froutokrema mas ooooli mas aresei polu!!!! tou vazw miolo mpanana portokali axladi kai rodakino kai merika mpiskotakia mesa.ta mpiskotakia einai tis nutricia gi auto to skopo. to apogeuma trwme mia farin lacte mia biskotokrema kai autes mas aresoun!!! prin 3 meres xekinisame kai to mesimeriano to mam!!!! patata karoto kolokuthi me elaxisto ladaki.tin alli vdomada mou eipe na prosthesw kai ligo lemoni an thelw kai tin methepomeni ligo mosxari!!! tis 2 meres mou to efage.tin 3 oxi.mallon den tou arese gia evala parapanw kolokuthi kai den eixe wraia geusi!!!!! ...loipon, exoume arxisei kai gyrname sa varelakia sto krevati me megali anesi kouname mproumita ta podarakia san treloi...etoimos gia mpousoulima sikwnei panw to kwlaki tou kai ws ekei. ton krataw apo ta xerakia k steketai orthios tenta ta podia!!!!!!!!!!!! einai polu wraia fasi twra...kanei auta ta gelia ta karkarista kai liwwwwwwnw!!!!!!!! exei arxisei k me kanei kati sfixtes agalies..........ax panagia mou to agapwwwwww!!!!!!!!!!!!!!!episeis leme k polles kouventes....baba leme oli tin wra eipe k mama k papou!!!!!!(asunaisthita vevaia) twra pia katalavainoune para polu!!!exei arxisei kai griniazei ama tou parw ena paixnidi i molis fugw apo to dwmateio o paliopseftis me kanei oti thelei vazei to pseftiko to klama k tou kanw to xatiri!!!! dontia tpt akoma...salia polla kai twra arxisan ligo na fouskwnoun ta oulakia tou k exei salia k ligo grinia.... Mad tous dinete kati gia ta dontia???? ayta apo mas......filakia polla se oles!!!!!!!!!!!

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σας κοριτσια μου...
Εμεις εχουμε πια δυο δοντακια..Γελαει ολο περηφανια και τα δειχνει....εχει πλακα...δεν εχουν βγωγει πληρως βεβαια..Εχθες μου εκατσε στα 4...Γρηγορα θα μου φυγει αυτος....Γελαει οοοολη την ωρα,ξυπναει το πρωι και καθεται μονος του και "μιλαει" και παιζει μια ωρα την καθεται ανετα μονος του...Αρχισαμε και μεσημεριανο πια...Το τρωει ολο καποια στιγμη μου ειχε φαει και δυο πιατακια...του αρεσει πολυ η πατατα-καροτο-κολοκυθι...Την αλλη βδομαδα αρχιζουμε κ μοσχαρακι μαζι...Τον λατρευω δεν υπαρχουν λογια για αυτα που κανει και αισθανομαι για τον γιο μου...Ειναι τελικα τρελλος ερωτας!!!

fay_b

fay_b
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tatijana έγραψε:Γεια σας κοριτσια μου...
Εμεις εχουμε πια δυο δοντακια..Γελαει ολο περηφανια και τα δειχνει....εχει πλακα...δεν εχουν βγωγει πληρως βεβαια..Εχθες μου εκατσε στα 4...Γρηγορα θα μου φυγει αυτος....Γελαει οοοολη την ωρα,ξυπναει το πρωι και καθεται μονος του και "μιλαει" και παιζει μια ωρα την καθεται ανετα μονος του...Αρχισαμε και μεσημεριανο πια...Το τρωει ολο καποια στιγμη μου ειχε φαει και δυο πιατακια...του αρεσει πολυ η πατατα-καροτο-κολοκυθι...Την αλλη βδομαδα αρχιζουμε κ μοσχαρακι μαζι...Τον λατρευω δεν υπαρχουν λογια για αυτα που κανει και αισθανομαι για τον γιο μου...Ειναι τελικα τρελλος ερωτας!!!
trelos erwtas de les tpt....kapsoura!!!!! vgalate 2 dontakia ax panagia mou ti kala....!!!!!!!! ax pws megalwsane toso grigora... proxthes eixa sunantithri me mia xaderfi mou pou exei neogennito 30 imerwn kai to vlepw kai lew.....pote itan kai to diko mou etsi???twra einai olokliro gaidouri,konteuei 9 kila(parepiptontws...exw arxisei kai katarew.....gt o "agalitsas" den xekollaei apo panw mou...me ponaei i plati apisteyta...) na se rwtisw kati vre tati..alati tou vazeis sto mesimeriano?? emena mou eipe oxi.kai de to trwei panta.i pou tha to faei olo i oute mia koutalia.. Razz

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fay_b έγραψε:
tatijana έγραψε:Γεια σας κοριτσια μου...
Εμεις εχουμε πια δυο δοντακια..Γελαει ολο περηφανια και τα δειχνει....εχει πλακα...δεν εχουν βγωγει πληρως βεβαια..Εχθες μου εκατσε στα 4...Γρηγορα θα μου φυγει αυτος....Γελαει οοοολη την ωρα,ξυπναει το πρωι και καθεται μονος του και "μιλαει" και παιζει μια ωρα την καθεται ανετα μονος του...Αρχισαμε και μεσημεριανο πια...Το τρωει ολο καποια στιγμη μου ειχε φαει και δυο πιατακια...του αρεσει πολυ η πατατα-καροτο-κολοκυθι...Την αλλη βδομαδα αρχιζουμε κ μοσχαρακι μαζι...Τον λατρευω δεν υπαρχουν λογια για αυτα που κανει και αισθανομαι για τον γιο μου...Ειναι τελικα τρελλος ερωτας!!!
trelos erwtas de les tpt....kapsoura!!!!! vgalate 2 dontakia ax panagia mou ti kala....!!!!!!!! ax pws megalwsane toso grigora... proxthes eixa sunantithri me mia xaderfi mou pou exei neogennito 30 imerwn kai to vlepw kai lew.....pote itan kai to diko mou etsi???twra einai olokliro gaidouri,konteuei 9 kila(parepiptontws...exw arxisei kai katarew.....gt o "agalitsas" den xekollaei apo panw mou...me ponaei i plati apisteyta...) na se rwtisw kati vre tati..alati tou vazeis sto mesimeriano?? emena mou eipe oxi.kai de to trwei panta.i pou tha to faei olo i oute mia koutalia.. Razz

Ειναι ψηλο αγορι το δικο σου εμεις ειμαστε στα 7 και κιλα...ναι βαζω οταν του φτιαχνω το φαγητο του στην ακρουλα του γλυκου κουταλιου λιιιιγο αλατακι και το φαγητο του το δινω για δυο μερες.δεν του ριχνω σε καθε φαι του δλδ...Εχουμε γκρινιες τωρα και τα πανω ειναι πολυ πρισμενα και εχουν σα να μελανιασει οπου να ναι θα βγουν και τα πανωωωωω..

fay_b

fay_b
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΩΩΩΩΩ??????Α ΜΩΡΕ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ...!!!!ΕΜΕΙΣ ΑΚΟΜΗ ΤΠΤ!!!! Κ ΤΟ ΦΑΙ ΑΚΟΜΗ ΔΕ ΜΟΥ ΤΟ ΤΡΩΕΙ Sad

marimag

marimag
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσάκια καλημέρα!!!
και εμείς είμαστε διακοπούλες και ο μικρός μας έκανε πέντε μπανάκια!!!
δοντάκια έχουμε και εμείς 2!!!!
τρώμε κανονικα φαγητάκι αυτή τη βδομάδα μπαίνει το χοιρινό και η ντομάτα!!!το τρώει όλο με προτίμηση στο μοσχάρι!!!του το μαγειρεύω με πατατούλες κολοκυθάκι βλήτα και καρότα!!βάζουμε και τρία αμύγδαλα όπως μας έχει πει ο παιδιάτρος..
το απόγευμα τρώμε εναλλάξ φαρίν λακτέ, μπισκοτόκρεμα και βανίλια...Φρουτόκρεμα του αρέσει πολύ μπανάνα αχλάδι και ροδάκινο...μετά απο μία ωρίτσα όμως πεινάει και τρώει και λίγο γαλατάκι...εσείς δίνετε συμπλήρωμα μετά την φρουτόκρεμα???

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 24 από 24]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις