Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

ΙΔΙΩΤΙΚΑ Ή ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ

Δημοσιο ή ιδιωτικο μαιευτηριο - Σελίδα 5 Vote_lcap59%Δημοσιο ή ιδιωτικο μαιευτηριο - Σελίδα 5 Vote_rcap 59% [ 52 ]
Δημοσιο ή ιδιωτικο μαιευτηριο - Σελίδα 5 Vote_lcap41%Δημοσιο ή ιδιωτικο μαιευτηριο - Σελίδα 5 Vote_rcap 41% [ 36 ]
Σύνολο Ψήφων : 88


Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 5]

XRYSPA


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
χαλαρωσε ρε κοπελια δε θα σκαψεις κιολας.τα νεογγενητα κοιμουνται σχεδον ολο το 24ωρο .ελεος πια χαλαρωσε λιγο.στην τελικη θα εχεις και δικους σου ανθρωπους.και οπως σου ειπε και μια αλλη κοπελα στο τελος εσυ δε θα θες να το δωσεις καθολου το μωρο σου.
hmarton.apantish mamas htan ayth??koita na deis den mporeis na ksereis ta problhmata pou xei ka8e guneka otan genaei kai gia na lew oti suko8ika thn trith mera .katalabeneis pws kati eixa.pws 8a to perna agalia mesa apo to kounaki tou.??kai oso gia tous sugeneis na se enimerosw oti uparxoun kai an8rwpoi pou den exoun kanenan.einai orfanoi me liga logia.SE KALHPSA????

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τελικα ενα εχω να πω για φιναλε ολου αυτου του σηριαλ εδω.εχουν δικιο οι αντρες που λενε οτι οι γυναικες δεν παιζομαστε και ψαχνομαστε για καυγα.τι να πω....

XRYSPA


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
GRAMMATIKH den einai etsi apla kapoies na ma8oun na mhn kanoun tis kseroles!!to ka8e spiti exei ta dika tou problhmata kai h ka8e guneka ta dika ths 8emata ugeias stis gennes ths.kai edw eimaste gia na grafei h ka8e mia mas thn apopsh ths dhmokratika oxi gia na hronebomaste h mia thn allh.SWSTA?? Δημοσιο ή ιδιωτικο μαιευτηριο - Σελίδα 5 186566

victoria


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
XRYSPA έγραψε:GRAMMATIKH den einai etsi apla kapoies na ma8oun na mhn kanoun tis kseroles!!to ka8e spiti exei ta dika tou problhmata kai h ka8e guneka ta dika ths 8emata ugeias stis gennes ths.kai edw eimaste gia na grafei h ka8e mia mas thn apopsh ths dhmokratika oxi gia na hronebomaste h mia thn allh.SWSTA?? Δημοσιο ή ιδιωτικο μαιευτηριο - Σελίδα 5 186566

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΔΕΙΣ ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ. ΕΓΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣΑ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΕΤΣΙ. ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ Η ΟΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΙΡΩΝΙΑ, ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΧΘΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΟ POST ΜΟΥ. ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ, ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ, ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΝΕΝΑ. ΚΑΘΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ. ΑΠΛΩΣ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΞΕΡΟΛΙΑΣΗ ΣΥΝ ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ. ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ. ΕΣΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΕ ΣΟΥ.

victoria


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
victoria έγραψε:
XRYSPA έγραψε:GRAMMATIKH den einai etsi apla kapoies na ma8oun na mhn kanoun tis kseroles!!to ka8e spiti exei ta dika tou problhmata kai h ka8e guneka ta dika ths 8emata ugeias stis gennes ths.kai edw eimaste gia na grafei h ka8e mia mas thn apopsh ths dhmokratika oxi gia na hronebomaste h mia thn allh.SWSTA?? Δημοσιο ή ιδιωτικο μαιευτηριο - Σελίδα 5 186566

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΔΕΙΣ ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ. ΕΓΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣΑ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΕΤΣΙ. ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ Η ΟΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΙΡΩΝΙΑ, ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΧΘΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΟ POST ΜΟΥ. ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ, ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ, ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΝΕΝΑ. ΚΑΘΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ. ΑΠΛΩΣ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΞΕΡΟΛΙΑΣΗ ΣΥΝ ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ. ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ. ΕΣΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΕ ΣΟΥ.

ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΣΤΗΝ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΗ. ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΟΥΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τελος καλο λοιπον ολα καλα και με το καλο να ερθει και το μωρακι σου.

????????


Επισκέπτης
Νεραιδενια έγραψε:Εγω και τα δυο μου παιδια τα γεννησα σε δημοσιο μαιευτηριο μετα απο παροτρηνση της ιδιας της γυναικολογου μου που ειναι σε ιδιωτικη....Συγκεκριμενα μου ειπε κατα λεξη.."Γιατι κουκλα μου να ερθεις σε μενα και να μου δωσεις τα ωραια σου λεφτακια???Για την κρεμαστρα που θα σου δωσω να βαλεις τα ρουχα σου???Γιατι μονο αυτη ειναι η διαφορα μας με τα δημοσια...Ασε που αν σου συμβει κατι εσενα ή στο μωρο σου θα σε στειλω στο δημοσιο και θα με πληρωσεις κιολας..."
Κι ετσι εκανα...Βρηκα ενα γιατρο στο δημοσιο ο οποιος ειναι κι αυτος πολυ καλος και εκανα εκει τις γεννες μου...
Οσο για το θεμα του μωρου...Κοριτσακι μου αν δεις πως φερονται οι μαιες στα μωρα τοτε ειμαι σιγουρη πως δεν θα το αφησεις απο διπλα σου....Ημουν στη τζαμαρια σε ενα απο τα μαιευτηρια που τα κρατανε εκει τα μωρα και οχι διπλα στη μαμα και το πως του φεροντουσαν δεν λεγεται...Το πεταγανε μεσα στο κρεβατακι σαν να ηταν κουκλα....
Η κουραση θα σου φυγει μολις δεις το μωρο σου και στην τελικη ειναι σαν προβα τζενεραλε πριν πας σπιτι με το μωρο...Αν δεν εχεις μπει στη διαδικασια να το φροντισεις οσο εισαι εκει μεσα που το μονο που εχεις να κανεις ειναι αυτο, τοτε οταν γυρισεις με το καλο σπιτι σου ολα θα σου φανουν βουνο με τα υπολοιπα που θα πρεπει να κανεις....
Σαν συμβουλη στο λεω...Μη το παρεις στραβα...Το μωρο διπλα σου και ας μη ξεκουραστεις καθολου μεσα στο μαιευτηριο...Πολλα γινονται και εχουν ακουστει...Ας εχουμε λιγο το νου μας και να μη σκεφτομαστε οτι σε μας ποτε και τιποτα δεν θα συμβει...

Εκτος αυτου, ειναι ωραιο να εχεις το μωρακι σου κλεισμενο σε ενα θαλαμο να κλαιει μοναχουλι του;;;; Να το πλακωνουν σε ξενο γαλα και να σε παραμυθιαζουν οτι δεν εδωσαν;;; Δημοσιο ή ιδιωτικο μαιευτηριο - Σελίδα 5 534787

victoria


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κορίτσια καλησπέρα. Που λέτε πρίν 40ημέρες γέννησα ένα κούκλο στο ΡΕΑ. Το μαιευτήριο είναι σούπερ απο όλες τις απόψεις το δε προσωπικό το ίδιο. Είχα πεί να έχω αποκλειστικό θηλασμό και όπερ εγένετο. Θέλω να επισημάνω πως τα μωρά εκεί δεν τα πετάγανε σαν κούκλες. Επίσης συγγνώμη που θα την χαλάσω σε κάποιες αλλά επειδή έχω θείο γιατρό σε δημόσιο, κουμπάρα νοσηλεύτρια σε δημόσιο που πρίν ήταν σε ιδιωτικό νοσοκομείο και φυσικά ο γιατρός μου, αυτά που λέγανε παλιά και όντως ίσχυαν ότι δηλαδή τα δύσκολα περιστατικά τα πάνε στα δημόσια, πλέον δεν ισχύει διότι και τα ιδιωτικά έχουν ολοκαίνουργια μηχανήματα που τα χρησιμοποιούν με έμπειρο προσωπικό καί δεν τα έχουν δυστυχώς σε αχρηστία σε υπόγεια όπως δυστυχώς συμβαίνει σε πολλά δημόσια. Απλώς λόγω υψηλού κόστους στα ιδιωτικά, ναί σε πάνε σε δημόσια. Αυτό δεν σημαίνει ότι έχω τίποτα με τα δημόσια, ίσα ίσα έχω κάνει 2 επεμβάσεις στο Αρεταίειο. Την μία το 1998 που το νοσοκομείο ήταν όντως σούπερ και την δεύτερη το 2010 που απο το μπάχαλο που επικρατούσε και τα πολλά μαύρα που δώσαμε ήθελα να το κάψω. Συγγνώμη για το μεγάλο πόστ αλλά επειδή λόγω του μωρού μου δεν ξέρω πότε θα σας ξαναγράψω, γι'αυτό το έκανα. Λοιπόν καλό καλοκαίρι σε όλες και με το καλό τα μωράκια σε όσες είναι εγκυούλες και να σας ζήσουν σε όσες γέννησαν. Φιλιά!!!!

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
victoria έγραψε:Κορίτσια καλησπέρα. Που λέτε πρίν 40ημέρες γέννησα ένα κούκλο στο ΡΕΑ. Το μαιευτήριο είναι σούπερ απο όλες τις απόψεις το δε προσωπικό το ίδιο. Είχα πεί να έχω αποκλειστικό θηλασμό και όπερ εγένετο. Θέλω να επισημάνω πως τα μωρά εκεί δεν τα πετάγανε σαν κούκλες. Επίσης συγγνώμη που θα την χαλάσω σε κάποιες αλλά επειδή έχω θείο γιατρό σε δημόσιο, κουμπάρα νοσηλεύτρια σε δημόσιο που πρίν ήταν σε ιδιωτικό νοσοκομείο και φυσικά ο γιατρός μου, αυτά που λέγανε παλιά και όντως ίσχυαν ότι δηλαδή τα δύσκολα περιστατικά τα πάνε στα δημόσια, πλέον δεν ισχύει διότι και τα ιδιωτικά έχουν ολοκαίνουργια μηχανήματα που τα χρησιμοποιούν με έμπειρο προσωπικό καί δεν τα έχουν δυστυχώς σε αχρηστία σε υπόγεια όπως δυστυχώς συμβαίνει σε πολλά δημόσια. Απλώς λόγω υψηλού κόστους στα ιδιωτικά, ναί σε πάνε σε δημόσια. Αυτό δεν σημαίνει ότι έχω τίποτα με τα δημόσια, ίσα ίσα έχω κάνει 2 επεμβάσεις στο Αρεταίειο. Την μία το 1998 που το νοσοκομείο ήταν όντως σούπερ και την δεύτερη το 2010 που απο το μπάχαλο που επικρατούσε και τα πολλά μαύρα που δώσαμε ήθελα να το κάψω. Συγγνώμη για το μεγάλο πόστ αλλά επειδή λόγω του μωρού μου δεν ξέρω πότε θα σας ξαναγράψω, γι'αυτό το έκανα. Λοιπόν καλό καλοκαίρι σε όλες και με το καλό τα μωράκια σε όσες είναι εγκυούλες και να σας ζήσουν σε όσες γέννησαν. Φιλιά!!!!


na sou zisei o mpempoukos sou....!!!ki egw sto rea 8a gennisw kai xairomai poly pou akouw toso kala logia....einai kalo na akous apo mia kopela pou perase apo kati pou 8a peraseis ki esy,kala logia....!!!filakia.... Very Happy

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πιστευω οτι, οπως και ολες μας οτι θα πηγαινα οπου ειναι ο γιατρος μου ...αλλα και τις ανεσεις και τη φροντιδα του ιδιωτικου...

victoria


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
spapastamou έγραψε:
victoria έγραψε:Κορίτσια καλησπέρα. Που λέτε πρίν 40ημέρες γέννησα ένα κούκλο στο ΡΕΑ. Το μαιευτήριο είναι σούπερ απο όλες τις απόψεις το δε προσωπικό το ίδιο. Είχα πεί να έχω αποκλειστικό θηλασμό και όπερ εγένετο. Θέλω να επισημάνω πως τα μωρά εκεί δεν τα πετάγανε σαν κούκλες. Επίσης συγγνώμη που θα την χαλάσω σε κάποιες αλλά επειδή έχω θείο γιατρό σε δημόσιο, κουμπάρα νοσηλεύτρια σε δημόσιο που πρίν ήταν σε ιδιωτικό νοσοκομείο και φυσικά ο γιατρός μου, αυτά που λέγανε παλιά και όντως ίσχυαν ότι δηλαδή τα δύσκολα περιστατικά τα πάνε στα δημόσια, πλέον δεν ισχύει διότι και τα ιδιωτικά έχουν ολοκαίνουργια μηχανήματα που τα χρησιμοποιούν με έμπειρο προσωπικό καί δεν τα έχουν δυστυχώς σε αχρηστία σε υπόγεια όπως δυστυχώς συμβαίνει σε πολλά δημόσια. Απλώς λόγω υψηλού κόστους στα ιδιωτικά, ναί σε πάνε σε δημόσια. Αυτό δεν σημαίνει ότι έχω τίποτα με τα δημόσια, ίσα ίσα έχω κάνει 2 επεμβάσεις στο Αρεταίειο. Την μία το 1998 που το νοσοκομείο ήταν όντως σούπερ και την δεύτερη το 2010 που απο το μπάχαλο που επικρατούσε και τα πολλά μαύρα που δώσαμε ήθελα να το κάψω. Συγγνώμη για το μεγάλο πόστ αλλά επειδή λόγω του μωρού μου δεν ξέρω πότε θα σας ξαναγράψω, γι'αυτό το έκανα. Λοιπόν καλό καλοκαίρι σε όλες και με το καλό τα μωράκια σε όσες είναι εγκυούλες και να σας ζήσουν σε όσες γέννησαν. Φιλιά!!!!


na sou zisei o mpempoukos sou....!!!ki egw sto rea 8a gennisw kai xairomai poly pou akouw toso kala logia....einai kalo na akous apo mia kopela pou perase apo kati pou 8a peraseis ki esy,kala logia....!!!filakia.... Very Happy

κορίτσι μου ότι θές για το ρέα ρώτησε με. πάντως να ξέρεις ότι είναι υπέρ του θηλασμού και οι μαίες είναι σούπερ, ειδικά κατά την διάρκεια των πόνων και της εξώθησης είναι άλλο πράγμα. ένα έχω να σου πώ όταν τελείωσα με τον τοκετό και όλα πήγαν καλά, άρχισα να λέω ευχαριστώ σε όλο τον κόσμο που ήταν εκεί. αφού νόμιζα ότι θα με πέρασαν για τρελλή. εκ των υστέρων έμαθα απο τα κορίτσια που είμασταν μαζί στο δωμάτιο ότι πάθανε και αυτές το ίδιο. καλό βράδυ.

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δημοσιο και παντα δημοσιο.. στο ιπποκρατειο κ στο παπαγεωργιου γεννησα τα αγορια μου και ειμαι υπερευχαριστημενη!! απο θεμα υγιεινης, προσωπικου, βοηθεια θηλασμου, οικονομικο- το κυριοτερο!!! γιατι πληρωνουμε ενα σωρο στα ασφαλιστικα ταμεια κ δεν το εκμεταλλευομαστε ολοι αυτο, δεν το καταλαβαινω... δεν ξερω ακριβως τι επικρατει "μεσα" ,οπως διαβασα σε μερικα ποστ π.χ. οτι οι μαιες δεν τα προσεχουν κ τα πετανε σαν κουκλες... Εφοσον ολα πηγαν καλα στον τοκετο, και στην μετεπειτα παρακολουθηση των παιδιων εκει απο τους γιατρους κ πηρα υγιη τα παιδια μου στο σπιτι, δεν υπαρχει κανενας λογως να το εψαχνα το θεμα περισσοτερο..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις