Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
12 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 12 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

ΙΔΙΩΤΙΚΑ Ή ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ

Δημοσιο ή ιδιωτικο μαιευτηριο - Σελίδα 2 Vote_lcap59%Δημοσιο ή ιδιωτικο μαιευτηριο - Σελίδα 2 Vote_rcap 59% [ 52 ]
Δημοσιο ή ιδιωτικο μαιευτηριο - Σελίδα 2 Vote_lcap41%Δημοσιο ή ιδιωτικο μαιευτηριο - Σελίδα 2 Vote_rcap 41% [ 36 ]
Σύνολο Ψήφων : 88


Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
λοιπον οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος εκανα μια ερευνα αγορας κ μου ηρθε ενα εγκεφαλικο για τα ιδωτικα μαιευτηρια κ τα λεφτα που ηθελαν για 4 μερες χωρια ποσα θα ζηταγε ο γιατρος αποφασισα οτι θα παω στο τζανειο να γεννησω κ ετσι εψαξα κ βρηκα εκει γιατρο απο εκει κ περα ο θεος βοηθος απο οσο ξερω ειναι καλο μαιευτηριο κ φρεσκοφτιαγμενο

http://www.gatospito.com

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Bachiemama έγραψε:Τι να κάνουμε θα σε περιμένουμε και σένα χαχαχαχαχαχαχα Razz Razz Razz

Ο Καλαμπαλίκης ήταν και έχω ακούσει ΠΟΛΛΕΣ ιστορίες!!!
δεν τον ξερω τον κυριο. Σε ποια περιοχη μενεις ; εγω στην ολγας κοντα στην αναληψη

Bachiemama

Bachiemama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="faye"]
Bachiemama έγραψε:Τι να κάνουμε θα σε περιμένουμε και σένα χαχαχαχαχαχαχα Razz Razz Razz

Ο Καλαμπαλίκης ήταν και έχω ακούσει ΠΟΛΛΕΣ ιστορίες!!!
δεν τον ξερω τον κυριο. Σε ποια περιοχη μενεις ; εγω στην ολγας κοντα στην αναληψη[/quote

Είπαμε η Θεσσαλονίκη είναι μικρή αλλά όχι και έτσι!!!! Εγώ Μπότσαρη!!!!!!

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="Bachiemama"]
faye έγραψε:
Bachiemama έγραψε:Τι να κάνουμε θα σε περιμένουμε και σένα χαχαχαχαχαχαχα Razz Razz Razz

Ο Καλαμπαλίκης ήταν και έχω ακούσει ΠΟΛΛΕΣ ιστορίες!!!
δεν τον ξερω τον κυριο. Σε ποια περιοχη μενεις ; εγω στην ολγας κοντα στην αναληψη[/quote

Είπαμε η Θεσσαλονίκη είναι μικρή αλλά όχι και έτσι!!!! Εγώ Μπότσαρη!!!!!!
ελα ρε συ δεν το πιστευω . Τοσο κοντα ειμαστε; αν ειναι δυνατον . Σχεδον καθε μερα που τις παω βολτα απο εκει ειτε ανεβαινουμε ειτε κατεβαινουμε. ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ..... Razz Razz Razz

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κιεγώ γέννησα σε ιδιωτικό, στο Ιασώ συγκεκριμένα, καταρχήν γιατί τον γιατρό μου δεν θα τον άλλαζα με τίποτα, τι να κάνω αφού ξεγέναγε εκεί, και κατά δεύτερον αν εξαιρέσουμε ότι τα λεφτά ήταν πολλά (όχι βέβαια όσα ακούγαμε ότι μπορεί να πάει η γέννα και μάλιστα η καισαρική, αυτό ήταν μύθος τελικά), είχα όλη την περιποίηση που αξίζει και αρμόζει σε μία λεχώνα! ότι χρειαζόμουν, έρχονταν αμέσως οι κοπέλες, και το σημαντικότερο για μια λεχώνα με καισαρική, το μωρό το κράταγαν στο θάλαμο και μου το έφερναν για θηλασμό και δεν το άφηναν όλο το 24ωρο δίπλα μου, όπως ξέρω πολύ καλά ότι κάνουν τουλάχιστον στο δημόσιο νοσοκομείο της Κορίνθου, που σου αφήνουν το μωρό και ότι και να χρειαστείς πρέπει να το κάνεις μόνη σου, μπορείς δεν μπορείς! ακόμα και την αλλαγή πάνας την αναλάμβαναν οι μαίες!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σισσίνι έγραψε:Γέννησα στο Έλενα Βενιζέλου το καλοκαίρι του 2008.
Από τις υπηρεσίες και τις υποδομές έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Αν και δεν κατάφερα να πάω σε μονόκλινο, γιατί υπάρχει σειρά προτεραιότητας και έμεινα σε δίκλινο δεν αντιμετώπισα κανένα απολύτως πρόβλημα.
Στον ίδιο όροφο με το δωμάτιο μου, ήταν και το κέντρο μητρικού θηλασμού, το οποίο με στήριξε πολύ στις αρχές του θηλασμου.
Είχα το παιδι συνέχεια μαζί μου.
ήταν καθαρό, περιποιημένο με δωματια που δεν είχαν τίποτα να ζηλέψουν απο ιδιωτικό μαιευτήριο και το φαγητό ήταν πολύ ωραίο.

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα, ήταν οτι κάποια στιγμή που κουράστηκα, το στήθος μου είχε ματώσει και δεν άντεχα να θηλάσω, ζήτησα συμπλήρωμα από τη νοσοκόμα και δε μου έδωσε, γιατί όπως είπε στη καρτέλα του μωρου, ο παιδίατρος δεν γράφει για συμπλήρωμα. Συμπλήρωμα έδιναν δλδ μόνο με εντολή γιατρού.

παρομοιως στο πρωτο μου παιδακιSmile στο δευτερο ειχαν τα καινουρια μονοκλινα και εμεινα εκει.Σουπερ!ειχα το μινι ψυγειακι μου,την πολυθρονα θηλασμου και ολος ο οροφος ελαμπε.Καναμε κατι υπνους με την ζουζουνα μου αγκαλια,ωραιες στιγμες.Μακαρι να ανακαινιστει και το υπολοιπο Ελενα.Και δεν ειχε αναμονη,κατευθειαν βρηκαμε μονοκλινο.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία έγραψε:κιεγώ γέννησα σε ιδιωτικό, στο Ιασώ συγκεκριμένα, καταρχήν γιατί τον γιατρό μου δεν θα τον άλλαζα με τίποτα, τι να κάνω αφού ξεγέναγε εκεί, και κατά δεύτερον αν εξαιρέσουμε ότι τα λεφτά ήταν πολλά (όχι βέβαια όσα ακούγαμε ότι μπορεί να πάει η γέννα και μάλιστα η καισαρική, αυτό ήταν μύθος τελικά), είχα όλη την περιποίηση που αξίζει και αρμόζει σε μία λεχώνα! ότι χρειαζόμουν, έρχονταν αμέσως οι κοπέλες, και το σημαντικότερο για μια λεχώνα με καισαρική, το μωρό το κράταγαν στο θάλαμο και μου το έφερναν για θηλασμό και δεν το άφηναν όλο το 24ωρο δίπλα μου, όπως ξέρω πολύ καλά ότι κάνουν τουλάχιστον στο δημόσιο νοσοκομείο της Κορίνθου, που σου αφήνουν το μωρό και ότι και να χρειαστείς πρέπει να το κάνεις μόνη σου, μπορείς δεν μπορείς! ακόμα και την αλλαγή πάνας την αναλάμβαναν οι μαίες!

και τα 2 με καισαρικη τα εκανα και τα χα διπλα μου μετα απο 2 ωρες ακριβως (τη μικρη λιγοτερο νομιζω)ολες τις μερες που ημουν εκει .Ζοριστικες τοσο πολυ με το χειρουργειο? στο πρωτο που ενοιωθα πιο κουρασμενη με βοηθουσε ο συνοδος μου.
μαρια αυτος ειναι ο σκοπος,να τα χεις μαζι σου..και αυτο προσπαθουν και οι μαιευτηρες του Δημοσιου,να εχουν ολα τα μαιευτηρια στην Ελλαδα rooming in.

afro81

afro81
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω σε ιδιωτικό γεννησα στη Κυπρο διοτι η γιατρος μου γεννουσε σε αυτη τη κλινικη. Και το δευτερο με το καλο εκει θα το γεννησω.
Απο οτι εχω καταλαβει τα δημοσια στην Ελλαδα ειναι επισης πολυ καλα. Δυστηχως εδω δεν ισχυει το ιδιο. Κατα καιρους εχουν ακουστει διαφορα και ουτε απο εξω δεν θελω να περνω!

Veroniki


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τα αγορια μου τα γεννησα σε ιδιοτικο.Πολλα λεφτα(καισαρικη συν μονοκλυνο),χαλια αντιμετωπηση και ο γιατρος να κοιτα πρωτα την τσεπη...Τωρα τη μπουμπου την γεννησα στο Πανεπ.Νοσοκομειο Λαρισας και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη.Εκανα επισκληριδιο(στα ιδιωτικα αυτα τα φοβουνται οπως καταλαβα),το μωρο το ειχα μαζι μου απο την πρωτη στιγμη.Και να σας πω και κατι αλλο....Οταν ημουν στην αιθουσα ανανυψης η μικρη απο το απεναντη δωματιο ακουγοταν που εκλαιγε.Παρακαλεσα την προισταμενη να μου την φερει και το εκανε!!!Αμεσως την εβαλα τη ζουζου μου στο στηθος και ησυχασε η αγαπη μου.Στο διμοσιο μου το φερνανε το μωρο(το δευτερο,γιατι το πρωτο απο τη βιασινη του γιατρου πηγε στο Ιπποκρατειο Θεσσαλινικης με δυσπνοια,,αλλα θα τα πω αλλη φορα αυτο)ταισμενο παντα,οποτε δυσκολα να μαθει να θηλαζει.Τωρα στο Νοσοκομειο ολα ηταν αψογα,και καθαριοτητα και αντιμετωπηση.Οποτε Δημοσιο και παλι Δημοσιο!!!!!!!

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω λογω του γιατρου μου στο ΛΗΤΩ θα γεννησω ,τον εμπιστευομαι πολυ και ειναι παρα πολυ καλος και χαλαρωτικος .ειναι και ΙΑΣΩ αλλα μου ειπε καλυτερα ΛΗΤΩ .εχετε καμια αποψη γιαυτο ?εχετε ακουσει τιποτα?
εγω και καλα και ασχημα αλλα προσπαθω να εχω θετικη σκεψη για ολα ..

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:εγω λογω του γιατρου μου στο ΛΗΤΩ θα γεννησω ,τον εμπιστευομαι πολυ και ειναι παρα πολυ καλος και χαλαρωτικος .ειναι και ΙΑΣΩ αλλα μου ειπε καλυτερα ΛΗΤΩ .εχετε καμια αποψη γιαυτο ?εχετε ακουσει τιποτα?
εγω και καλα και ασχημα αλλα προσπαθω να εχω θετικη σκεψη για ολα ..

μία φίλη της κουνιάδας μου δουλεύει στο Λητώ μαία και από όσο ξέρω μια χαρά μαιευτήριο είναι!

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Veroniki έγραψε: Τωρα τη μπουμπου την γεννησα στο Πανεπ.Νοσοκομειο Λαρισας και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη.Εκανα επισκληριδιο(στα ιδιωτικα αυτα τα φοβουνται οπως καταλαβα),το μωρο το ειχα μαζι μου απο την πρωτη στιγμη.Και να σας πω και κατι αλλο....Οταν ημουν στην αιθουσα ανανυψης η μικρη απο το απεναντη δωματιο ακουγοταν που εκλαιγε.Παρακαλεσα την προισταμενη να μου την φερει και το εκανε!!!Αμεσως την εβαλα τη ζουζου μου στο στηθος και ησυχασε η αγαπη μου.Στο διμοσιο μου το φερνανε το μωρο(το δευτερο,γιατι το πρωτο απο τη βιασινη του γιατρου πηγε στο Ιπποκρατειο Θεσσαλινικης με δυσπνοια,,αλλα θα τα πω αλλη φορα αυτο)ταισμενο παντα,οποτε δυσκολα να μαθει να θηλαζει.Τωρα στο Νοσοκομειο ολα ηταν αψογα,και καθαριοτητα και αντιμετωπηση.Οποτε Δημοσιο και παλι Δημοσιο!!!!!!!
veroniki tha thela na mou peis sxetika me to panepistimiako eimai apo karditsa k an me to kalo meinw thelw na paw ekei,esu poio giatro eixes?

Vasaki

Vasaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Και γω υπέρ του δημοσίου είμαι...αν και ο πρώτος μου γιος γεννήθηκε στο Αρεταίειο με ταλαιπωρία 36 ωρών (ας όψεται ο γνωστός γυναικολόγος) ο δεύτερος γεννήθηκε στο Νοσοκομείο Σερρών και βγήκα σε 1,5 μέρα!!! Ούτε κατάλαβα τι έγινε. Όλα λειτούργησαν άψογα και οι μαίες καταπληκτικές. Το δωμάτιο και οι υποδομές καλύτερες από ιδιωτικό.

https://www.facebook.com/petvaso

jona

jona
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Στο Ιπποκράτειο γέννησα το μπισκοτάκι μου και δεν το μετάνιωσα ούτε λεπτό!
Είχα βέβαια τον γιατρό μου, αλλά όλο το προσωπικό κατά την γνώμη μου ήταν άψογο.
Το μόνο που μου την εσπασε λιγάκι ήταν οι μαθητευόμενες, αλλά ευτυχώς ήταν για λίγες ώρες..Κάπου πρέπει να μάθουν και αυτές.!

Veroniki


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
sktv έγραψε:
Veroniki έγραψε: Τωρα τη μπουμπου την γεννησα στο Πανεπ.Νοσοκομειο Λαρισας και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη.Εκανα επισκληριδιο(στα ιδιωτικα αυτα τα φοβουνται οπως καταλαβα),το μωρο το ειχα μαζι μου απο την πρωτη στιγμη.Και να σας πω και κατι αλλο....Οταν ημουν στην αιθουσα ανανυψης η μικρη απο το απεναντη δωματιο ακουγοταν που εκλαιγε.Παρακαλεσα την προισταμενη να μου την φερει και το εκανε!!!Αμεσως την εβαλα τη ζουζου μου στο στηθος και ησυχασε η αγαπη μου.Στο διμοσιο μου το φερνανε το μωρο(το δευτερο,γιατι το πρωτο απο τη βιασινη του γιατρου πηγε στο Ιπποκρατειο Θεσσαλινικης με δυσπνοια,,αλλα θα τα πω αλλη φορα αυτο)ταισμενο παντα,οποτε δυσκολα να μαθει να θηλαζει.Τωρα στο Νοσοκομειο ολα ηταν αψογα,και καθαριοτητα και αντιμετωπηση.Οποτε Δημοσιο και παλι Δημοσιο!!!!!!!
veroniki tha thela na mou peis sxetika me to panepistimiako eimai apo karditsa k an me to kalo meinw thelw na paw ekei,esu poio giatro eixes?
Σου στελνω μνμ με pm το τηλ μου.Παρε με οποτε θελεις να σου πω λεπτομερειες.Οπως καταλαβαινεις μο ειναι δυσκολο να αναφερω ονοματα εδω....Φιλια.

mitsi

mitsi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια πραγματικα δεν πιστευα οτι το μεγαλυτερο ποσοστο θα ηταν σε δημοσια νοσοκομεια...
πραγματικα ειναι πολυ ενθαρυντικο Smile παντα νομιζα οτι σχεδον οι περισσοτερες πηγαινουν σε ιδιωτικα και το θεωρουσα πολυ στενάχωρο(απο οικονομικης αποψης για την οικογενεια)

cheers cheers cheers

Ηλιάννα

Ηλιάννα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ιδιωτικο,ΑΣΚΛΗΠΙΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Εκει ηταν ο γιατρος μου
Δεν ξερω αν με το ποσο παραξενη ειμαι θα μπορουσα να παω σε δημοσιο με 8κλινα(ετσι τουλαχιστον ξερω και αν εχεις μεσον σε βαζουν σε 2κλινο ή μονοκλινο)

Ασε που εδω ΟΛΕΣ δινουν φακελακι-και οχι οτι θελουν αλλα εχουν ταριφα η οποια πολλες φορες εχει ξεπερασει την αμοιβη του ιδιωτη δικου μου γιατρου
Αληθεια εσεις δωσατε φακελακι;;;

ΚΑι να σημειωσω οτι δεν μου περισσευουν...ισα ισα απο τωρα σκεφτομαι την ημερα που θα παρω εξητηριο αν και δεν ειναι τα τρελλα ποσα που ακουω για Αθηνα(πριν 2 χρονια 1600 ευρω σε μονοκλινο με παιδιατρο,επισκληριδιο και εξετασεις+ ο γιατρος 1000 ευρω)

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΙΠΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΕ
ΔΗΜΟΣΙΟ!ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ ΚΑΙ ΟΛΟΙ
ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ....ΟΣΟ
ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΟΙΒΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ...
ΠΗΡΕ ΟΣΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΛΟΙ(ΑΠΟ
ΟΣΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ)...ΠΗΡΕ ΧΡΗΜΑΤΑ
ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ...ΔΕΝ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΕ
ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΚΕΨΗ....ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ
ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ
ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.Α!ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΠΩ,ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω γεννησα στο αλεξανδρας ,μια χαρα!!!ειχα γιατρο απο το ιασω αλλα οταν εμεινα εγκυος και σκεφτηκα ποσα θα ακουμπησω στον doctor μου σηκωθηκε η πετσα!ετσι λοιπον μου θυμηθηκα την ξαδερφη μου που μου ειχε πει,αν μεινω εγκυος να παω στον γιατρο της που ειναι καθηγητης πανεπιστημιου και ξεγενναει στο αλεξανδρα.
Δεν εχω κανενα παραπονο,ημουνα και γω πτερυγα Κονσολα,σουπερ δωματιο και υποστηριξη απο τις μαιες.
Οταν με το καλο με αξιωσει ο Θεος και μεινω παλι εγκυος θελω τον ιδιο γιατρο στο ιδιο νοσοκομειο χωρις συζητηση! Laughing

marizakismom

marizakismom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γεννησα στο αρεταιειο και μονο καλα λογια εχω να πω..μονο με τους σεκιουριταδες τα εχω που εκαναν διακρισεις..με ειχαν αφησει μονη μου ενα πρωι με ενα μωρο να σπαραζει στο κλαμμα γιατι ηθελε αλλαγμα,εγω να μην μπορω να σηκωθω απο τον πονο-αλλα τι να κανα?..ειχαν περασει οι συνοδοι των αλλων κοριτσιων και τη μαμα μου δεν την αφηναν να μπει..ηθελα να τους χαστουκισω!!ειδικα ενας πιτσιρικας που ειχε αυτο-προαχθει απο σεκιουριτας σε πρακτορας του fbi μου ειχε κανει τα νευρα κροσσια..κατα τ αλλα πολυ καλα..

ladybeat

ladybeat
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εγώ θα γεννήσω στο Ιασώ γιατί εκεί είναι ο γιατρός μου και δεν τον αλλάζω με τιποτα!!!Το καλό με εμένα είναι οτι έχω και ασφάλεια τοκετού (απο αυτές που είχαν βγει παλιά και κόπηκαν γρήγοαρα) οπότε τα περισσότερα μου τα καλύπτει.

47Ψηφοφορία ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ Τετ Φεβ 02, 2011 12:48 pm

victoria


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κορίτσια καλησπέρα. Ο γιατρός μου ο κύριος Χασιάκος είναι και σε ιδιωτικά αλλά και στο Αρεταίειο. Εγώ προτιμώ να γεννήσω στο συγκεκριμένο νοσοκομείο γιατί θα μου είναι πιο οικονομικό απο ότι ένα ιδιωτικό και γιατί-να χτυπήσω ξύλο-αν κάτι συμβεί και σε ιδιωτικό να είσαι σε δημόσιο σε πάνε. Το θέμα είναι ότι απο ότι έχω διαβάσει σε "αναγκάζουν" να έχεις απο την πρώτη μέρα το μωρό όλη την ημέρα μαζί σου, πράγμα που για μένα δεν είναι σωστό απο την άποψη ότι μια λεχώνα έχει που έχει τα δικά της θα πρέπει να αναγκάζεται να προσέχει 24ώρες το 24ωρο το μωρό. Δεύτερο, επειδή η κουμπάρα μου είχε γεννήσει στο Αλεξάνδρας σε δίκλινο πρίν 1,5 χρόνο περίπου, το δωμάτιο ήταν μέσα στην μούχλα και την υγρασία, κοινώς χάλια. Φυσικά είχε το μωρό συνέχεια μαζί της το οποίο το βρήκα τουλάχιστον ανθυγιεινό διότι καλώς ή κακώς έμπαινω ο καθένας που δεν ξέρεις τι μικρόβια κουβαλά. Τέλος πάντως το θέμα για μένα είναι ότι δεν νομίζω να αντέξω να έχω τις μέρες που θα είμαι εκεί όλη την ημέρα το μωρό μου. και ναι είμαι καλομαθημένη. συγγνώμη τι να κάνω. οκ μπορεί για κάποιες να μην είμαι και το καταλληλότερο άτομο για μαμά. θα δείξει. πολλά φιλιά!!!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
victoria έγραψε: Το θέμα είναι ότι απο ότι έχω διαβάσει σε "αναγκάζουν" να έχεις απο την πρώτη μέρα το μωρό όλη την ημέρα μαζί σου, πράγμα που για μένα δεν είναι σωστό απο την άποψη ότι μια λεχώνα έχει που έχει τα δικά της θα πρέπει να αναγκάζεται να προσέχει 24ώρες το 24ωρο το μωρό.


τι γραφεις βρε καλη μου?ξαναδιαβασε το λιγο να δεις πως ακουγεται...

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
victoria έγραψε:Κορίτσια καλησπέρα. Ο γιατρός μου ο κύριος Χασιάκος είναι και σε ιδιωτικά αλλά και στο Αρεταίειο. Εγώ προτιμώ να γεννήσω στο συγκεκριμένο νοσοκομείο γιατί θα μου είναι πιο οικονομικό απο ότι ένα ιδιωτικό και γιατί-να χτυπήσω ξύλο-αν κάτι συμβεί και σε ιδιωτικό να είσαι σε δημόσιο σε πάνε. Το θέμα είναι ότι απο ότι έχω διαβάσει σε "αναγκάζουν" να έχεις απο την πρώτη μέρα το μωρό όλη την ημέρα μαζί σου, πράγμα που για μένα δεν είναι σωστό απο την άποψη ότι μια λεχώνα έχει που έχει τα δικά της θα πρέπει να αναγκάζεται να προσέχει 24ώρες το 24ωρο το μωρό. Δεύτερο, επειδή η κουμπάρα μου είχε γεννήσει στο Αλεξάνδρας σε δίκλινο πρίν 1,5 χρόνο περίπου, το δωμάτιο ήταν μέσα στην μούχλα και την υγρασία, κοινώς χάλια. Φυσικά είχε το μωρό συνέχεια μαζί της το οποίο το βρήκα τουλάχιστον ανθυγιεινό διότι καλώς ή κακώς έμπαινω ο καθένας που δεν ξέρεις τι μικρόβια κουβαλά. Τέλος πάντως το θέμα για μένα είναι ότι δεν νομίζω να αντέξω να έχω τις μέρες που θα είμαι εκεί όλη την ημέρα το μωρό μου. και ναι είμαι καλομαθημένη. συγγνώμη τι να κάνω. οκ μπορεί για κάποιες να μην είμαι και το καταλληλότερο άτομο για μαμά. θα δείξει. πολλά φιλιά!!!!

Όταν είναι το πρωτο σου αυτό φαίνεται βουνό! Γέννησα σε ιδιωτικό και δεν ξέρω αλλά πολλές μαμάδες το καταφερνουν χωρίς πρόβλημα. Δε θα μπορείς να έχεις κάποιον μαζί σου?

Πάντως αν κάνω δεύτερο σίγουρα θέλω να είναι μαζί μου στο δωμάτιο. Μάλλον όμως με βλέπω για ιδιωτικό με rooming in.

gigantas

gigantas
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
δημόσιο δαγκωτό!εγω γέννησα στο Αττικό μια χαρά..super!καθαρό..εξυπηρέτηση..καλοι γιατροί!!τι άλλο θέλω?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις