Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
10 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 10 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

ΙΔΙΩΤΙΚΑ Ή ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ

Δημοσιο ή ιδιωτικο μαιευτηριο - Σελίδα 3 Vote_lcap59%Δημοσιο ή ιδιωτικο μαιευτηριο - Σελίδα 3 Vote_rcap 59% [ 52 ]
Δημοσιο ή ιδιωτικο μαιευτηριο - Σελίδα 3 Vote_lcap41%Δημοσιο ή ιδιωτικο μαιευτηριο - Σελίδα 3 Vote_rcap 41% [ 36 ]
Σύνολο Ψήφων : 88


Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

κελλυ1


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εχω εμπειρια και απο τα δυο.εμεινα ευχαριστημενη επισης και απο τα δυο,ομως το δημοσιο εχει περισσοτερα πλεονεκτηματα οικονομικο,αναλαμβανει επειγοντα περιστατικα κτλ.

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΚΛΙΝΙΚΗ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΑ ΚΑ ΘΟ ΛΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ!!! ΤΖΑΜΠΑ ΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΘΗΛΑΣΩ ΤΙΣ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗ ΦΕΡΝΟΥΝΕ ΑΛΛΑ ΓΡΑΨΙΜΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΕΙΧΑ!!! ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΔΥΟ ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΑΥΤΗ...
ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΙΠΑ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΕΓΩ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΜΟΥ... ΕΛΑ ΝΤΕ ΠΟΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ Ο ΣΟΥΠΕΡ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΛΙΝΙΚΗ!!! ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΚΛΙΝΙΚΗ!!
ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ...
ΕΨΑΧΝΑ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ ΣΩΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΡΗΚΑ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΣΩ scratch

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ! ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ, ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ! ΗΤΑΝ ΟΛΟΙ ΑΨΟΓΟΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟ! ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑΞΑ ΣΤΟΝ 7ο ΜΗΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΕ ΤΟΝ ΚΟΠΟ! Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΣΤΟ ΓΕΝΝΕΣΙΣ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ? ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΡΓΗΣΕ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΥΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΒΑΛΑΝ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΡΑΔΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΕΝΕΣΗ ΗΘΕΛΕ ΚΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 50 ΕΥΡΩ. ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΤΟΥΣ ΒΓΗΚΕ ΜΙΑ ΓΕΝΝΑ 8000 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ 500 ΕΥΡΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΙΕΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ! ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ! ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΠΕΣΕΙΣ ΘΥΜΑ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗΣ ΚΑΙ "ΕΚΒΙΑΣΜΟΥ" <ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΣΕ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΜΙΣΘΩΝΕΙΣ ΕΝΑ ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟ ΜΕ 200 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΕΥΘΥΝΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΣΥΜΒΕΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ> ΑΥΤΟ ΕΙΠΑΝ ΣΤΟΝ ΓΑΜΠΟ ΜΟΥ! (ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ POST) Very Happy

maria 28

maria 28
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Γεια σας κ απο μενα.Κ εγω ψηφιζω δημοσιο δαγκωτο....Για την ακριβεια γεννησα στο Ελενας κ εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη κ απο τον γιατρο μου κ απο το υπολοιπο προσωπικο...τις 2 πρωτες μερες εμεινα σε δικλινο κ μετα μολις βρεθηκε δωματιο πηγα σε μονοκλινο.....το μονο που δεν μου αρεσε ηταν οτι το δικλινο ηταν σε πολυ καλυτερη κατασταση απο το μονοκλινο (οι εγκαταστασεις)αλλα τωρα που περιμενω το 2ο μωρακι μου θα παω σε σουιτα (με μονο 400 ευρω λογω καισαρικης)...εχω δει τις εγκαταστασεις μιας κ για καλη μου τυχη σ'αυτον τον οροφο δουλευει κ η κουμπαρα μου κ μ'εχει ξεναγησει σε δωματιο....μπορει ανετα να συγκριθει με δωματιο ιδιωτικης κλινικης κ να κερδισει επαξια τις εντυπωσεις....
Respect
Very Happy

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
victoria έγραψε: Το θέμα είναι ότι απο ότι έχω διαβάσει σε "αναγκάζουν" να έχεις απο την πρώτη μέρα το μωρό όλη την ημέρα μαζί σου, πράγμα που για μένα δεν είναι σωστό απο την άποψη ότι μια λεχώνα έχει που έχει τα δικά της θα πρέπει να αναγκάζεται να προσέχει 24ώρες το 24ωρο το μωρό.


τι γραφεις βρε καλη μου?ξαναδιαβασε το λιγο να δεις πως ακουγεται...

Βρε κουκλα μου καλα λεει η Λιτσακος... Αν δεν εχεις εσυ το μωρακι σου μολις γεννηθει ποιος θα το εχει;

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Vivian έγραψε:
litsakos έγραψε:
victoria έγραψε: Το θέμα είναι ότι απο ότι έχω διαβάσει σε "αναγκάζουν" να έχεις απο την πρώτη μέρα το μωρό όλη την ημέρα μαζί σου, πράγμα που για μένα δεν είναι σωστό απο την άποψη ότι μια λεχώνα έχει που έχει τα δικά της θα πρέπει να αναγκάζεται να προσέχει 24ώρες το 24ωρο το μωρό.


τι γραφεις βρε καλη μου?ξαναδιαβασε το λιγο να δεις πως ακουγεται...

Βρε κουκλα μου καλα λεει η Λιτσακος... Αν δεν εχεις εσυ το μωρακι σου μολις γεννηθει ποιος θα το εχει;


άσε που θα σου λείπει κιόλας. 9 μήνες μέσα σου και ξαφνικά μακρυά σου?

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν εχει σημασια που θα γενησεις μονο να ειστε γεροι και οι δυο !! και να σκεφτεσαι συνεχεια οτι απο αρχαιοτατων χρονων μεχρι και σημερα γεννουν ακομα στο υπαιθρο ........οσο για το θεμα του να εχεις το μωρο μαζι σου 24 ωρες ???? χαχαχαχαχα μηπως στο σπιτι θα το προσεχει η νταντα ;;; χαχαχαχαχααααα

smor


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
valerakievelinaki έγραψε:δεν εχει σημασια που θα γενησεις μονο να ειστε γεροι και οι δυο !! και να σκεφτεσαι συνεχεια οτι απο αρχαιοτατων χρονων μεχρι και σημερα γεννουν ακομα στο υπαιθρο ........οσο για το θεμα του να εχεις το μωρο μαζι σου 24 ωρες ???? χαχαχαχαχα μηπως στο σπιτι θα το προσεχει η νταντα ;;; χαχαχαχαχααααα

Συμφωνώ απόλυτα, γέννησα σε ιδιωτικό μόνο και μόνο επειδή ο γιατρός μου ήταν και είναι σε αυτό!
Όσο super ήταν ο γιατρός μου τόσο χάλια όλα τα υπόλοιπα....μαίες, δωμάτιο κλπ.
Πραγματικά πιστεύω πως μόλις αντικρύσεις το μωράκι σου θα θες να το έχεις δίπλα σου συνέχεια!!!! Τα συναισθήματα που θα νιώσεις δεν περιγράφονται!!! Δημοσιο ή ιδιωτικο μαιευτηριο - Σελίδα 3 536304

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΚΛΙΝΙΚΗΣ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΜΟΝΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΚΛΙΝΙΚΗ Η ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΛΙΓΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ. ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ...

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
smor αυτο λεω συνεχεια οτι τα νοσοκομεια τα κανουν οι γιατροι τι να την κανω την χλιδη αν μεσα ειναι γεματο απο χασαπηδες ;;;

61Ψηφοφορία ΔΗΜΟΣΙΟ Η ΙΔΙΩΤΙΚΟ Πεμ Φεβ 03, 2011 12:04 am

victoria


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
smor έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:δεν εχει σημασια που θα γενησεις μονο να ειστε γεροι και οι δυο !! και να σκεφτεσαι συνεχεια οτι απο αρχαιοτατων χρονων μεχρι και σημερα γεννουν ακομα στο υπαιθρο ........οσο για το θεμα του να εχεις το μωρο μαζι σου 24 ωρες ???? χαχαχαχαχα μηπως στο σπιτι θα το προσεχει η νταντα ;;; χαχαχαχαχααααα

Συμφωνώ απόλυτα, γέννησα σε ιδιωτικό μόνο και μόνο επειδή ο γιατρός μου ήταν και είναι σε αυτό!
Όσο super ήταν ο γιατρός μου τόσο χάλια όλα τα υπόλοιπα....μαίες, δωμάτιο κλπ.
Πραγματικά πιστεύω πως μόλις αντικρύσεις το μωράκι σου θα θες να το έχεις δίπλα σου συνέχεια!!!! Τα συναισθήματα που θα νιώσεις δεν περιγράφονται!!! Δημοσιο ή ιδιωτικο μαιευτηριο - Σελίδα 3 536304


Εντάξει βρε κορίτσια. Με φάγατε. Εγώ τι να κάνω, θέλω την βολή μου, πειράζει? Δεν μπορώ να έχω απο την πρώτη μέρα το μωρό 24ώρες το 24ωρο. Δεν λέω μπορεί να αλλάξω γνώμη μέχρι τότε αλλά για μένα δεν είναι σωστό. Να έχεις τους πόνους σου και την κούρασή σου και να έχεις απο την πρώτη μέρα να φροντίσεις το μωρό. Θα μου πείτε τώρα γιατί δεν πάς σε ιδιωτικό. Θα το ήθελα αλλά καρδιά μου ντεν έχω χρήματα. Τέλος πάντων. Τελικά μπορεί να είμαι ή να γίνω "κακιά" μάνα και όχι τόσο "καλή" σαν πολλές απο εσάς. Δεν θέλω να γράψω κάτι άλλο σήμερα. Δεν είμαι καλά. Έχω τα νεύρα μου απο το πρωί. Με έχουν πιάσει οι αλλαγές στην διαθεσή μου, αν καταλαβαίνετε. Αυτά. Φιλιά!!!!!

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσακι μου, εγω γεννησα σε κλινικη γιατι θεωρουσα οτι θα ειναι καλυτερα απο αποψη εξυπηρετησης γιατι πληρωνεις και το κυριοτερο ο γιατρος μου ηταν μονο σε κλινικη. 0μως δεν εμεινα ευχαριστημεν!! και λεω οτι αν με αξιωσει ο θεος να ξαναμεινω εγκυος πιθανον θα παω σε δημοσιο. πους παρακαλουσα να μου φερουν το μωρο να το ταισω και τιποτα γενικα οι μαιες ηταν κρυες και οχι κατι το ιδιαιτερο για τα λεφτα που τους δινεις.πληρωνες ακομη και το γειασου στην κλινικη. ομως περα απο τα χρηματα αν συμβει το παραμικρο στο νοσοκομειο θα σε πανε και θα χασεις και παρα πολυ χρονο. βεβαια να μην σου τυχει αλλα καλυτερα να εισαι στο νοσοκομειο.

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοπελια μου μην θυμωνεις κανεις δεν ειπε οτι θα γινεις κακια μαμα ........ οταν θετεις ενα ερωτημα δεν ξερεις τι απαντηση θα παρεις και μην ξεχνας οτι εχουμε δημοκρατια !! και εμεις να απαντουμε οπως σκεφτομαστε και εσυ να μην θες το μωρο σου ολο το 24ωρο
απλα σκεψου οτι το μωρο θελει μονο την μαμα του για ολη του ζωη και πολυ περισοτερο τα πρωτα 24ωρα

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
victoria έγραψε:
smor έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:δεν εχει σημασια που θα γενησεις μονο να ειστε γεροι και οι δυο !! και να σκεφτεσαι συνεχεια οτι απο αρχαιοτατων χρονων μεχρι και σημερα γεννουν ακομα στο υπαιθρο ........οσο για το θεμα του να εχεις το μωρο μαζι σου 24 ωρες ???? χαχαχαχαχα μηπως στο σπιτι θα το προσεχει η νταντα ;;; χαχαχαχαχααααα

Συμφωνώ απόλυτα, γέννησα σε ιδιωτικό μόνο και μόνο επειδή ο γιατρός μου ήταν και είναι σε αυτό!
Όσο super ήταν ο γιατρός μου τόσο χάλια όλα τα υπόλοιπα....μαίες, δωμάτιο κλπ.
Πραγματικά πιστεύω πως μόλις αντικρύσεις το μωράκι σου θα θες να το έχεις δίπλα σου συνέχεια!!!! Τα συναισθήματα που θα νιώσεις δεν περιγράφονται!!! Δημοσιο ή ιδιωτικο μαιευτηριο - Σελίδα 3 536304


Εντάξει βρε κορίτσια. Με φάγατε. Εγώ τι να κάνω, θέλω την βολή μου, πειράζει? Δεν μπορώ να έχω απο την πρώτη μέρα το μωρό 24ώρες το 24ωρο. Δεν λέω μπορεί να αλλάξω γνώμη μέχρι τότε αλλά για μένα δεν είναι σωστό. Να έχεις τους πόνους σου και την κούρασή σου και να έχεις απο την πρώτη μέρα να φροντίσεις το μωρό. Θα μου πείτε τώρα γιατί δεν πάς σε ιδιωτικό. Θα το ήθελα αλλά καρδιά μου ντεν έχω χρήματα. Τέλος πάντων. Τελικά μπορεί να είμαι ή να γίνω "κακιά" μάνα και όχι τόσο "καλή" σαν πολλές απο εσάς. Δεν θέλω να γράψω κάτι άλλο σήμερα. Δεν είμαι καλά. Έχω τα νεύρα μου απο το πρωί. Με έχουν πιάσει οι αλλαγές στην διαθεσή μου, αν καταλαβαίνετε. Αυτά. Φιλιά!!!!!


ελα,ενταξει δεν σε μαλωνουμε αλλο Razz φαινεται οτι μιλουν οι ορμονες Laughing Laughing στο μαιευτηριο δεν κουραζεσαι,ολο ξαπλες εισαι,το φαγητο αλλοι στο φερνουν,αλλοι πλενουν τα πιατα Laughing ,αλλοι γενικως τα κανουν ολα. Που να πας και σπιτι...

65Ψηφοφορία ΔΗΜΟΣΙΟ Η ΙΔΙΩΤΙΚΟ Πεμ Φεβ 03, 2011 2:23 am

victoria


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κοριτσάρα μου δεν ξέρω τι λές αλλά απο αυτά που είχα δεί τουλάχιστον στο Αλεξάνδρας που γέννησε η κουμπάρα μου πριν κανά 1,5 χρόνο, μόνο ξάπλες δεν ήταν η γυναίκα. Της είχε βγεί η πίστη ανάποδα. Σύν ότι για το μωρό είναι ανθυγιεινό να βρίσκεται σε ένα περιβάλλον γεμάτο υγρασία και μούχλα (σε δίκλινο ήταν αλλά φαντάσου ότι σιχαινόσουν να πάς και τουαλέτα, τόσο καθαρά και καλά ήταν)και φυσικά να "δέχεται" τα μικρόβια από όλους εκεί. Αυτά απο μένα. Ελπίζω το Αρεταίειο να είναι καλύτερο. Αν κάποια κοπέλλα ξέρει κάτι ας με ενημερώσει, βέβαια θα ρωτήσω και τον γιατρό μου.

Σας ευχαριστώ!!!! Μια "κακιά" μάνα!!! Wink

ζουζουνομαμα


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια εγω γεννησα σε ιδιωτικο γιατι ηταν η γυναικολογος μου, την οποια και στο λιβαδι να μου ελεγε να γεννησω, θα το εκανα γιατι την εμπιστευομαι απολυτα. εξιζε τα λεφτα γιατι οι μαιες ηταν αψογες, ειχα συνεχεια διπλα μου τα μωρα μου[δυο γεννες εκανα] περιβαλλον πεντακαθαρο, και βοηθεια σε οτι ηθελα. το βασικο σε μια τετοια αποφαση ειναι ο γιατρος. αυτον πρεπει να κοιτας, αν τον εμπιστευεσαι.

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
victoria έγραψε:Κοριτσάρα μου δεν ξέρω τι λές αλλά απο αυτά που είχα δεί τουλάχιστον στο Αλεξάνδρας που γέννησε η κουμπάρα μου πριν κανά 1,5 χρόνο, μόνο ξάπλες δεν ήταν η γυναίκα. Της είχε βγεί η πίστη ανάποδα. Σύν ότι για το μωρό είναι ανθυγιεινό να βρίσκεται σε ένα περιβάλλον γεμάτο υγρασία και μούχλα (σε δίκλινο ήταν αλλά φαντάσου ότι σιχαινόσουν να πάς και τουαλέτα, τόσο καθαρά και καλά ήταν)και φυσικά να "δέχεται" τα μικρόβια από όλους εκεί. Αυτά απο μένα. Ελπίζω το Αρεταίειο να είναι καλύτερο. Αν κάποια κοπέλλα ξέρει κάτι ας με ενημερώσει, βέβαια θα ρωτήσω και τον γιατρό μου.

Σας ευχαριστώ!!!! Μια "κακιά" μάνα!!! Wink



σιγά την κακιά Laughing Laughing Laughing

για το Αρεταίειο δεν ξέρω να σου πω. στο Αλεξάνδρα όμως να ξέρεις. πτέρυγα Κόνσολα. εγγύηση. πεντακάθαρα, μεγάλα, ανακαινισμένα δωμάτια.

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
victoria έγραψε:Κοριτσάρα μου δεν ξέρω τι λές αλλά απο αυτά που είχα δεί τουλάχιστον στο Αλεξάνδρας που γέννησε η κουμπάρα μου πριν κανά 1,5 χρόνο, μόνο ξάπλες δεν ήταν η γυναίκα. Της είχε βγεί η πίστη ανάποδα. Σύν ότι για το μωρό είναι ανθυγιεινό να βρίσκεται σε ένα περιβάλλον γεμάτο υγρασία και μούχλα (σε δίκλινο ήταν αλλά φαντάσου ότι σιχαινόσουν να πάς και τουαλέτα, τόσο καθαρά και καλά ήταν)και φυσικά να "δέχεται" τα μικρόβια από όλους εκεί. Αυτά απο μένα. Ελπίζω το Αρεταίειο να είναι καλύτερο. Αν κάποια κοπέλλα ξέρει κάτι ας με ενημερώσει, βέβαια θα ρωτήσω και τον γιατρό μου.

Σας ευχαριστώ!!!! Μια "κακιά" μάνα!!! Wink



σιγά την κακιά Laughing Laughing Laughing

για το Αρεταίειο δεν ξέρω να σου πω. στο Αλεξάνδρα όμως να ξέρεις. πτέρυγα Κόνσολα. εγγύηση. πεντακάθαρα, μεγάλα, ανακαινισμένα δωμάτια.
όσο για τα μικρόβια και στα ιδιωτικά τα φέρνουν τα μωράκια στο δωμάτιο και τις ώρες επισκεπτηρίου. οπότε έρχονται σε επαφή με τον "έξω κόσμο" . άσε που στα δημόσια τηρούν τις ώρες επισκεπτηρίου ενώ στα ιδιωτικά όχι. (κατά κανόνα λέμε)

69Ψηφοφορία ΔΗΜΟΣΙΟ Η ΙΔΙΩΤΙΚΟ Πεμ Φεβ 03, 2011 4:26 am

victoria


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά ο γιατρός μου είναι στο Αρεταίειο απο τα δημόσια οπότε δεν τον αλλάζω. Οπότε αν ξέρει καμιά κοπελλιά για το Αρεταίειο θα είμαι ευγνόμων. Βέβαια η αδερφή μου γέννησε εκεί και τα δύο παιδιά της αλλά έχουν περάσει χρόνια και απο ότι έχω μάθει τα έχουν αλλάξει, ειδικά τώρα που κόψανε και τα επιδόματα λόγω μνημονίου. Τώρα όσο αφορά κάποιες που λένε ότι παλιά γεννάγανε στα χωράφια καιτου στύλ δημοκρατία έχουμε, θα πώ τα εξής:1) Ναί παλιά το 1800 και αρχές του 1900 γεννάγανε στα χωράφια αλλά ταυτόχρονα υπήρχε μεγάλη θνησιμότητα στις μητέρες και στα μωρά και αν το έχουν ξεχάσει έχουμε 2011 2) Το ότι έχουμε δημοκρατία το ξέρω αλλα αυτό όμως δεν σημαίνει ότι μπορείς να προσβάλεις τον αλλον άνθρωπο. Όλοι έχουν διαφορετική άποψη, κάτι που το υποστηρίζω, αλλά να ξέρεις πως θα το εκφράζεις διότι και εγώ στο όνομα της δημοκρατίας (που άμα το πάρουμε κοινωνικοπολιτικά έχουν γίνει τα μεγαλύτερα εγκλήματα)καίω του διπλανού μου το αμάξι και λέω ότι δημοκρατία έχουμε κάνω και λέω ότι θέλω. Επίσης για να τελειώνω το αν θα έχω νταντά ή όχι δικός μου λογαριασμός και μαγκιά μου. (Ε ναι λοιπόν τα έχω πάρει). Λοιπόν περιμένω νέα σας για το Αρεταίειο γιατί στον γιατρό μου θα πάω σε 2 εβδομάδες. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!!!!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χωρις να θελω να συμμετεχω στην συζητηση σας εχω μονο να πω βικτωρια εχεις πολλα νευρα κοριτσι μου λογω ορμονων .ηρεμησε και ολα καλα θα πανε.

ζουζουνομαμα


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αν αναφερεσαι σε μενα ειπα οτι θα γεννουσα σε λιβαδι αν μου το ελεγε η γυναικολογος μου γιατι της εχω απεριοριστη εμπιστοσυνη. κοιτα να ηρεμησεις λιγο, αν οχι για σενα για το μωρο!!!

smor


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
victoria έγραψε:
smor έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:δεν εχει σημασια που θα γενησεις μονο να ειστε γεροι και οι δυο !! και να σκεφτεσαι συνεχεια οτι απο αρχαιοτατων χρονων μεχρι και σημερα γεννουν ακομα στο υπαιθρο ........οσο για το θεμα του να εχεις το μωρο μαζι σου 24 ωρες ???? χαχαχαχαχα μηπως στο σπιτι θα το προσεχει η νταντα ;;; χαχαχαχαχααααα

Συμφωνώ απόλυτα, γέννησα σε ιδιωτικό μόνο και μόνο επειδή ο γιατρός μου ήταν και είναι σε αυτό!
Όσο super ήταν ο γιατρός μου τόσο χάλια όλα τα υπόλοιπα....μαίες, δωμάτιο κλπ.
Πραγματικά πιστεύω πως μόλις αντικρύσεις το μωράκι σου θα θες να το έχεις δίπλα σου συνέχεια!!!! Τα συναισθήματα που θα νιώσεις δεν περιγράφονται!!! Δημοσιο ή ιδιωτικο μαιευτηριο - Σελίδα 3 536304


Εντάξει βρε κορίτσια. Με φάγατε. Εγώ τι να κάνω, θέλω την βολή μου, πειράζει? Δεν μπορώ να έχω απο την πρώτη μέρα το μωρό 24ώρες το 24ωρο. Δεν λέω μπορεί να αλλάξω γνώμη μέχρι τότε αλλά για μένα δεν είναι σωστό. Να έχεις τους πόνους σου και την κούρασή σου και να έχεις απο την πρώτη μέρα να φροντίσεις το μωρό. Θα μου πείτε τώρα γιατί δεν πάς σε ιδιωτικό. Θα το ήθελα αλλά καρδιά μου ντεν έχω χρήματα. Τέλος πάντων. Τελικά μπορεί να είμαι ή να γίνω "κακιά" μάνα και όχι τόσο "καλή" σαν πολλές απο εσάς. Δεν θέλω να γράψω κάτι άλλο σήμερα. Δεν είμαι καλά. Έχω τα νεύρα μου απο το πρωί. Με έχουν πιάσει οι αλλαγές στην διαθεσή μου, αν καταλαβαίνετε. Αυτά. Φιλιά!!!!!

Κούκλα μου κανείς δεν σε "έφαγε" ούτε υπαινίχθηκε ότι είσαι ή θα γίνεις "κακιά" μανούλα!!! Απλά πολλά πράγματα λέμε όταν οι ορμόνες μας είναι άνω κάτω.
Τέσπα σου εύχομαι όπου και να γεννήσεις να έχεις μια εύκολη γέννα και μια λοχεία ήρεμη!
PEACE Very Happy Δημοσιο ή ιδιωτικο μαιευτηριο - Σελίδα 3 417472

73Ψηφοφορία ΔΗΜΟΣΙΟ Η ΙΔΙΩΤΙΚΟ Πεμ Φεβ 03, 2011 5:06 am

victoria


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Το θέμα είναι ότι εξ'αρχής ρώτησα αν σε αναγκάζουν στο Αρεταίειο να έχεις το μπεμπέ σου 24ώρες το 24ωρο αλλά αντι γι'αυτό δέχθηκα μία επίθεση. Εγώ μπορώ να έχω μία σαφή απάντηση πάνω σε αυτό που ρωτάω αλλιώς αν δεν έχετε μην λέτε άλλα. Και ναί οι ορμόνες μου σήμερα είναι πολύ ανεβασμένες και για να μην μου ανέβει καμία πίεση παρακαλώ απαντήστε σε αυτό που ρωτάω και γενικά για το Αρεταίειο.

Ευχαριστώ.

ζουζουνομαμα


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
παρε τους τηλ και ρωτησε τους!

marinadaniel

marinadaniel
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ego stin katerini zo k genisa se idiotiki kliniki ...den 8a eixa kanena provlima na pao sto dimosio isa isa 8a fouskone i tsepi mas Razz alla tote to 2009 pou gennisa ego itan akoma t palio k itan poli xavouza opote ...tora 8a dialega t dimosio Smile


My Stick Family from WiddlyTinks.com

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις