Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 40]

76manoules aygoustou 2011....!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: manoules aygoustou 2011....!!!!! Τετ Μαρ 16, 2011 12:27 pm

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
geia sas koritsakia k kalws ir8an merika kainouria koritsakia....emeis pigame ex8es ston giatro alla pali to nini mas ekane synexei kwlotoumpes den ka8otan se mia meria mpas k fanei to fylo....mas kanei nazakia....pali mas eipe o giatros oti kati san na fanike(san tsoutsounaki diladi)alla orko mas eipe den pairnei....opote den 3eroume akoma ti einai...ouf....den peirazei arkei pou 3erw oti einai gero ayto einai to simantiko..... manoules aygoustou 2011....!!!!! - Σελίδα 4 125586

77manoules aygoustou 2011....!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: manoules aygoustou 2011....!!!!! Τετ Μαρ 16, 2011 1:26 pm

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
spapastamou έγραψε:geia sas koritsakia k kalws ir8an merika kainouria koritsakia....emeis pigame ex8es ston giatro alla pali to nini mas ekane synexei kwlotoumpes den ka8otan se mia meria mpas k fanei to fylo....mas kanei nazakia....pali mas eipe o giatros oti kati san na fanike(san tsoutsounaki diladi)alla orko mas eipe den pairnei....opote den 3eroume akoma ti einai...ouf....den peirazei arkei pou 3erw oti einai gero ayto einai to simantiko..... manoules aygoustou 2011....!!!!! - Σελίδα 4 125586
στην ιδια κατασταση ειμαστε Smile και μας ολο κωλοτουμπες πωπω μεσα στην ενεργεια

78manoules aygoustou 2011....!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: manoules aygoustou 2011....!!!!! Τετ Μαρ 16, 2011 1:30 pm

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evvi έγραψε:
spapastamou έγραψε:geia sas koritsakia k kalws ir8an merika kainouria koritsakia....emeis pigame ex8es ston giatro alla pali to nini mas ekane synexei kwlotoumpes den ka8otan se mia meria mpas k fanei to fylo....mas kanei nazakia....pali mas eipe o giatros oti kati san na fanike(san tsoutsounaki diladi)alla orko mas eipe den pairnei....opote den 3eroume akoma ti einai...ouf....den peirazei arkei pou 3erw oti einai gero ayto einai to simantiko..... manoules aygoustou 2011....!!!!! - Σελίδα 4 125586

xaxaxaxaxa...nai mwle den exoun poly plaka ta skatoulakia....einai toso da mikroulika kai kanoun kwlotoumpitses san na einai oi kalyteroi kolymvoites....xixiixixxi....ypomoni....egw exw pali rantevou 5/4 an den fanei k ekei fylo e,8a fanei pisteyw 28/4 stin b'epipedou.....
στην ιδια κατασταση ειμαστε Smile και μας ολο κωλοτουμπες πωπω μεσα στην ενεργεια
Very Happy

79manoules aygoustou 2011....!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: manoules aygoustou 2011....!!!!! Παρ Μαρ 18, 2011 2:58 pm

motheroula 30

motheroula 30
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ErsaTs έγραψε:Λοιπόν, εγώ τελικά έχω αγόρι και ΠΗΤ 03/08. Γεννάω στο ΡΕΑ και είναι το πρώτο μου!!!
Για όσες ρωτάτε είναι 1750 το 4κλινο με επισκληρίδιο και παιδίατρο. Ξέρει καμία πότε πρέπει να ξεκινήσουμε μαθήματα με τη μαία για ανώδυνο;;
ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ....ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΠΗΤ 02/08 ΚΑΙ ΓΕΝΝΑΩ ΣΤΟ ΡΕΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΡΩΤΟΥΣΑ ΤΙΜΕΣ ΚΙ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΓΟΡΑΚΙ ΚΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ!ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΚΟΙΝΑ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 20η ΕΒΔΟΜΑΔΑ και 3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΣΤΙΣ 29/03!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΝΑ ΑΓΧΟΣ ΤΟ ΕΧΩ!ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΛΛΑ ΑΜΥΔΡΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΑΝ ΒΑΖΩ ΤΟ ΧΕΡΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΜΕ ΚΛΩΤΣΗΣΕΙ ΠΟΟΟΛΥ ΔΥΝΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΕΒΑΙΩΘΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΣΕ ΚΑΠΩΣ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΙ ΟΛΟΙ ΑΠΟΡΟΥΝ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ 5 ΜΗΝΩΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΥΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ!ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ ΚΑΙ ΒΑΡΟΥΣ!!!

80manoules aygoustou 2011....!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: manoules aygoustou 2011....!!!!! Παρ Μαρ 18, 2011 2:59 pm

motheroula 30

motheroula 30
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ErsaTs έγραψε:Λοιπόν, εγώ τελικά έχω αγόρι και ΠΗΤ 03/08. Γεννάω στο ΡΕΑ και είναι το πρώτο μου!!!
Για όσες ρωτάτε είναι 1750 το 4κλινο με επισκληρίδιο και παιδίατρο. Ξέρει καμία πότε πρέπει να ξεκινήσουμε μαθήματα με τη μαία για ανώδυνο;;
ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ....ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΠΗΤ 02/08 ΚΑΙ ΓΕΝΝΑΩ ΣΤΟ ΡΕΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΡΩΤΟΥΣΑ ΤΙΜΕΣ ΚΙ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΓΟΡΑΚΙ ΚΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ!ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΚΟΙΝΑ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 20η ΕΒΔΟΜΑΔΑ και 3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΣΤΙΣ 29/03!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΝΑ ΑΓΧΟΣ ΤΟ ΕΧΩ!ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΛΛΑ ΑΜΥΔΡΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΑΝ ΒΑΖΩ ΤΟ ΧΕΡΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΜΕ ΚΛΩΤΣΗΣΕΙ ΠΟΟΟΛΥ ΔΥΝΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΕΒΑΙΩΘΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΣΕ ΚΑΠΩΣ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΙ ΟΛΟΙ ΑΠΟΡΟΥΝ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ 5 ΜΗΝΩΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΥΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ!ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ ΚΑΙ ΒΑΡΟΥΣ!!!

81manoules aygoustou 2011....!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: manoules aygoustou 2011....!!!!! Παρ Μαρ 18, 2011 3:12 pm

motheroula 30

motheroula 30
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
spapastamou έγραψε:
8alassenia έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΕΠΕΙΔΗ ΕΨΑΞΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΕΣΕΙΣ ΠΟΣΑ ΠΗΡΑΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?ΕΓΩ ΣΤΗΝ 19+ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 3 1/2 ΚΙΛΑ.


egw eimai 16w kai 4d kai exw parei kapou 2 kila....
ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ 20+ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 4 ΚΙΛΑ!ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΠΡΟΣΕΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΖΑΧΑΡΟ ΣΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΚΑΜΠΥΛΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΒΓΗΚΕ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΟ ΚΙ ΕΤΣΙ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΔΙΑΒΗΤΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΔΙΑΤΡΟΦΗ... ΕΙΧΑ ΗΔΗ 3 ΚΙΛΑ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΑΛΛΟ 1 ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ 2 ΜΗΝΕΣ ....ΕΙΝΑΙ ΑΥΣΤΗΡΟ ΤΟ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΙΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΙΑΙΤΑ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΤΩΡΑ!ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΧΑΛΑΡΑ ΓΙΑΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΛΙΓΑ ΚΙΛΑ ΚΙ ΕΤΣΙ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΓΡΗΓΟΡΑ!!!

82manoules aygoustou 2011....!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: manoules aygoustou 2011....!!!!! Παρ Μαρ 18, 2011 3:21 pm

motheroula 30

motheroula 30
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ErsaTs έγραψε:Λοιπόν, εγώ τελικά έχω αγόρι και ΠΗΤ 03/08. Γεννάω στο ΡΕΑ και είναι το πρώτο μου!!!
Για όσες ρωτάτε είναι 1750 το 4κλινο με επισκληρίδιο και παιδίατρο. Ξέρει καμία πότε πρέπει να ξεκινήσουμε μαθήματα με τη μαία για ανώδυνο;;
ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΙΝΑΙ 1750 ΣΥΝ ΤΟ ΦΠΑ? Η ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΑΥΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΦΠΑ?ΣΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΟ ΠΡΟΣΘΕΣΕΙΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 2000 ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΑ ΑΣΧΕΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ ΤΟ ΡΕΑ!ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 29/03 ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΩ ΤΟΤΕ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΟΧΟΣ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ...ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΘΑ ΠΑΩ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΣΤΙΣΕΙ!ΑΠΛΑ ΕΤΣΙ ΡΩΤΑΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΚΑΝΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ....ΠΑΝΤΩΣ 4ΚΛΙΝΟ ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΟΥΤΟΣ Η ΑΛΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΔΙΚΛΙΝΟ ΛΕΣ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΕΑ??? Very Happy

83manoules aygoustou 2011....!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: manoules aygoustou 2011....!!!!! Παρ Μαρ 18, 2011 3:30 pm

ErsaTs

ErsaTs
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
motheroula 30 έγραψε:
ErsaTs έγραψε:Λοιπόν, εγώ τελικά έχω αγόρι και ΠΗΤ 03/08. Γεννάω στο ΡΕΑ και είναι το πρώτο μου!!!
Για όσες ρωτάτε είναι 1750 το 4κλινο με επισκληρίδιο και παιδίατρο. Ξέρει καμία πότε πρέπει να ξεκινήσουμε μαθήματα με τη μαία για ανώδυνο;;
ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ....ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΠΗΤ 02/08 ΚΑΙ ΓΕΝΝΑΩ ΣΤΟ ΡΕΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΡΩΤΟΥΣΑ ΤΙΜΕΣ ΚΙ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΓΟΡΑΚΙ ΚΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ!ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΚΟΙΝΑ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 20η ΕΒΔΟΜΑΔΑ και 3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΣΤΙΣ 29/03!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΝΑ ΑΓΧΟΣ ΤΟ ΕΧΩ!ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΛΛΑ ΑΜΥΔΡΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΑΝ ΒΑΖΩ ΤΟ ΧΕΡΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΜΕ ΚΛΩΤΣΗΣΕΙ ΠΟΟΟΛΥ ΔΥΝΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΕΒΑΙΩΘΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΣΕ ΚΑΠΩΣ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΙ ΟΛΟΙ ΑΠΟΡΟΥΝ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ 5 ΜΗΝΩΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΥΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ!ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ ΚΑΙ ΒΑΡΟΥΣ!!!
Πολύ ωραία! Πιθανόν να γεννήσουμε μαζί..! 4κλινο θα ζητήσω και εγώ. Λογικά ίδιες μέρες θα είμαστε, μια μέρα πιο μπροστά είσαι εσύ. Η δική μου κοιλιά κατά ένα παράξενο τρόπο φουσκώνει ΠΑΡΑ πολύ το βράδυ.. σαν ετοιμόγεννη είμαι. Αλλά γενικά έχω κοιλιά αρκετή. Τον μήνα αυτό παραέγινε. Το μωρό το ένοιωσα στην 15η εβδομάδα και ο άντρας μου ακριβώς μια βδομάδα μετά. Το νοιώθουμε και στην κοιλιά όταν κλωτσάει. Αγοράσαμε και ένα μικρό ντοπλεράκι και τον ακούμε όμως, ακούμε και την καρδιά του. Θέλαμε να το ηχογραφήσουμε γιατί ο άντρας μου γράφει μουσική και το θέλει να το βάλει σε ένα τραγούδι! Το 1750 είναι μαζί με το ΦΠΑ από ότι κατάλαβα, τσέκαρε πάντως και με γιατρό γιατί γνωρίζω ότι ανάλογα τον γιατρό τους κάνουν εκπτώσεις τα μαιευτήρια για όσες επίτοκες τους πάει ο κάθε γιατρός! Βέβαια αν ο δικός σου έχει μετοχές.. δεν την βλέπω την εκπτωσούλα...!!! Γενικά πάντως το νοσοκομείο είναι τέλειο. Ο άντρας μου έπαθε πλάκα. Εσύ το μωρό θα το έχεις δίπλα σου;;; Γιατί με υπεραγχώνει αυτό. Δεν θέλω να μου τον πάρουν!!!!!

84manoules aygoustou 2011....!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: manoules aygoustou 2011....!!!!! Παρ Μαρ 18, 2011 3:56 pm

motheroula 30

motheroula 30
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ErsaTs έγραψε:
motheroula 30 έγραψε:
ErsaTs έγραψε:Λοιπόν, εγώ τελικά έχω αγόρι και ΠΗΤ 03/08. Γεννάω στο ΡΕΑ και είναι το πρώτο μου!!!
Για όσες ρωτάτε είναι 1750 το 4κλινο με επισκληρίδιο και παιδίατρο. Ξέρει καμία πότε πρέπει να ξεκινήσουμε μαθήματα με τη μαία για ανώδυνο;;
ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ....ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΠΗΤ 02/08 ΚΑΙ ΓΕΝΝΑΩ ΣΤΟ ΡΕΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΡΩΤΟΥΣΑ ΤΙΜΕΣ ΚΙ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΓΟΡΑΚΙ ΚΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ!ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΚΟΙΝΑ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 20η ΕΒΔΟΜΑΔΑ και 3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΣΤΙΣ 29/03!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΝΑ ΑΓΧΟΣ ΤΟ ΕΧΩ!ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΛΛΑ ΑΜΥΔΡΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΑΝ ΒΑΖΩ ΤΟ ΧΕΡΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΜΕ ΚΛΩΤΣΗΣΕΙ ΠΟΟΟΛΥ ΔΥΝΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΕΒΑΙΩΘΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΣΕ ΚΑΠΩΣ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΙ ΟΛΟΙ ΑΠΟΡΟΥΝ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ 5 ΜΗΝΩΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΥΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ!ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ ΚΑΙ ΒΑΡΟΥΣ!!!
Πολύ ωραία! Πιθανόν να γεννήσουμε μαζί..! 4κλινο θα ζητήσω και εγώ. Λογικά ίδιες μέρες θα είμαστε, μια μέρα πιο μπροστά είσαι εσύ. Η δική μου κοιλιά κατά ένα παράξενο τρόπο φουσκώνει ΠΑΡΑ πολύ το βράδυ.. σαν ετοιμόγεννη είμαι. Αλλά γενικά έχω κοιλιά αρκετή. Τον μήνα αυτό παραέγινε. Το μωρό το ένοιωσα στην 15η εβδομάδα και ο άντρας μου ακριβώς μια βδομάδα μετά. Το νοιώθουμε και στην κοιλιά όταν κλωτσάει. Αγοράσαμε και ένα μικρό ντοπλεράκι και τον ακούμε όμως, ακούμε και την καρδιά του. Θέλαμε να το ηχογραφήσουμε γιατί ο άντρας μου γράφει μουσική και το θέλει να το βάλει σε ένα τραγούδι! Το 1750 είναι μαζί με το ΦΠΑ από ότι κατάλαβα, τσέκαρε πάντως και με γιατρό γιατί γνωρίζω ότι ανάλογα τον γιατρό τους κάνουν εκπτώσεις τα μαιευτήρια για όσες επίτοκες τους πάει ο κάθε γιατρός! Βέβαια αν ο δικός σου έχει μετοχές.. δεν την βλέπω την εκπτωσούλα...!!! Γενικά πάντως το νοσοκομείο είναι τέλειο. Ο άντρας μου έπαθε πλάκα. Εσύ το μωρό θα το έχεις δίπλα σου;;; Γιατί με υπεραγχώνει αυτό. Δεν θέλω να μου τον πάρουν!!!!!
ΕΛΑ ΡΕ ΓΡΑΦΕΙ ΜΟΥΣΙΚΗ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ?ΜΠΡΑΒΟ ΤΑ ΘΑΥΜΑΖΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΤΑΛΕΝΤΟ....ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΟΝ ΧΤΥΠΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΣΟΥΠΕΡ....ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΚΛΩΤΣΗΣΕΙ Ο ΓΙΟΚΑΣ ΜΟΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΚΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΟΥ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ!ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΜΕΤΟΧΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΝΤΑΡΩ ΣΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΓΔΑΡΕΙ...ΕΓΩ ΘΑ ΤΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ ΓΙΑ 1750 ΝΑ ΔΕΙ ΟΤΙ ΨΑΧΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ...ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΤΟ ΡΕΑ ΑΛΛΑ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟ SITE ΤΟΥ ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ ΚΙ ΕΓΩ....ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ-ΕΙΚΟΣΑΛΕΠΤΟ ΜΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ,ΠΟΥ ΝΑ ΤΡΕΧΩ ΤΩΡΑ!ΞΕΡΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΚΟΙΝΟ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΝΤΟΠΙΣΑ ΚΙ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ!ΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΝΥΧΤΑ ΜΠΑΙΝΩ...ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΙ ΑΡΑΖΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΕΧΡΙ ΑΡΓΑ...ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΞΥΠΝΑΩ ΚΑΙ ΑΡΓΑ!!!ΖΩΗ ΚΑΙ ΚΟΤΑ!!!

85manoules aygoustou 2011....!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: manoules aygoustou 2011....!!!!! Σαβ Μαρ 19, 2011 2:04 am

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
motheroula 30 έγραψε:
ErsaTs έγραψε:Λοιπόν, εγώ τελικά έχω αγόρι και ΠΗΤ 03/08. Γεννάω στο ΡΕΑ και είναι το πρώτο μου!!!
Για όσες ρωτάτε είναι 1750 το 4κλινο με επισκληρίδιο και παιδίατρο. Ξέρει καμία πότε πρέπει να ξεκινήσουμε μαθήματα με τη μαία για ανώδυνο;;
ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΙΝΑΙ 1750 ΣΥΝ ΤΟ ΦΠΑ? Η ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΑΥΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΦΠΑ?ΣΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΟ ΠΡΟΣΘΕΣΕΙΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 2000 ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΑ ΑΣΧΕΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ ΤΟ ΡΕΑ!ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 29/03 ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΩ ΤΟΤΕ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΟΧΟΣ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ...ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΘΑ ΠΑΩ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΣΤΙΣΕΙ!ΑΠΛΑ ΕΤΣΙ ΡΩΤΑΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΚΑΝΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ....ΠΑΝΤΩΣ 4ΚΛΙΝΟ ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΟΥΤΟΣ Η ΑΛΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΔΙΚΛΙΝΟ ΛΕΣ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΕΑ??? Very Happy

kai egw 8a gennisw sto Rea....kai o dikos mou giatros einai metoxos ekei....poion giatro exeis...???emena ton lene k.mitsako....

86manoules aygoustou 2011....!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: manoules aygoustou 2011....!!!!! Σαβ Μαρ 19, 2011 7:39 am

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα και απο εμενα!!
εγω ειμαι στην φαση τωρα που μου εδωσε ο γιατρος να κανω εξετασεις τις κλασικες γενικη αιματος και ουρων σακχαρου και το τριπλο.
πηγα σε ενα γιατρο του ικα μου εγραψε ολες τις εξετασεις εκτος απο το τριπλο μου ειπε πως πρεπει να παω κατω στο κεντρικο ικα στην αριστοτελους να μου το σφραγισουν και μετα να παω σε εξωτερικο γιατρο που να συνεργαζετε με το ικα και μετα να παω στο ικα να παρω τα λεφτα. manoules aygoustou 2011....!!!!! - Σελίδα 4 911307 ζαλιστηκα ελαφρως εσεις τι κανατε? και η χαζομαρα της υποθεσης ειναι οτι για 2 βδομαδες μονο την τριτη εχω ρεπο. και θελω να βγαλω ακρη μπας και καταφερω νατα κανω ολα σε μια μερα. οποια βοηθεια χρησιμη ευχαριστω πολυ!!!!! Smile

87manoules aygoustou 2011....!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: manoules aygoustou 2011....!!!!! Σαβ Μαρ 19, 2011 4:13 pm

motheroula 30

motheroula 30
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
spapastamou έγραψε:
motheroula 30 έγραψε:
ErsaTs έγραψε:Λοιπόν, εγώ τελικά έχω αγόρι και ΠΗΤ 03/08. Γεννάω στο ΡΕΑ και είναι το πρώτο μου!!!
Για όσες ρωτάτε είναι 1750 το 4κλινο με επισκληρίδιο και παιδίατρο. Ξέρει καμία πότε πρέπει να ξεκινήσουμε μαθήματα με τη μαία για ανώδυνο;;
ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΙΝΑΙ 1750 ΣΥΝ ΤΟ ΦΠΑ? Η ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΑΥΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΦΠΑ?ΣΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΟ ΠΡΟΣΘΕΣΕΙΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 2000 ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΑ ΑΣΧΕΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ ΤΟ ΡΕΑ!ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 29/03 ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΩ ΤΟΤΕ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΟΧΟΣ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ...ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΘΑ ΠΑΩ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΣΤΙΣΕΙ!ΑΠΛΑ ΕΤΣΙ ΡΩΤΑΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΚΑΝΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ....ΠΑΝΤΩΣ 4ΚΛΙΝΟ ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΟΥΤΟΣ Η ΑΛΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΔΙΚΛΙΝΟ ΛΕΣ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΕΑ??? Very Happy

kai egw 8a gennisw sto Rea....kai o dikos mou giatros einai metoxos ekei....poion giatro exeis...???emena ton lene k.mitsako....
τον δικο μου τον λενε Κουτσοδημα Νικολαο!ρωτα τον κι εσυ να δουμε τι θα μας πουν!Ελπιζω να μην εχουν μεγαλη αποκλιση οι τιμες!οσο για τα μαθηματα ανωδυνου με την μαια, ακομα ειναι νωρις θεωρω...εγω λεω να τα κανω στον εβδομο!Το αλλο θεμα με το μωρο νομιζω στο ρεα εχεις 2 επιλογες ή να το εχεις διπλα σου ολη την ωρα (roomming in) ή να σου το φερνουν μονο για ταισμα!εγω αυτο που θα ζητησω στανταρ αν ολα πανε καλα κι εχω και γαλα,ειναι ο αποκλειστικος θηλασμος τωρα το αν θα το εχω διπλα μου συνεχεια θα εξαρτηθει τοτε,απο το αν θα γεννησω φυσιολογικα η με καισαρικη!Γιατι μετα απο καισαρικη πραγμα που δεν το θελω καθολου πιστευω οτι πονας πολυ δεν μπορεις ουτε να κουνηθεις καλα καλα,ποσο μαλλον να εχεις και το μωρακι διπλα σου ολη την ωρα!το θελω πολυ αλλα αν δεν εχω κουραγιο θα στεναχωριεμαι κιολας που δεν θα μπορω να του φερθω οπως θα ηθελα!!!!!!

88manoules aygoustou 2011....!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: manoules aygoustou 2011....!!!!! Σαβ Μαρ 19, 2011 4:29 pm

motheroula 30

motheroula 30
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
evvi έγραψε:καλησπερα και απο εμενα!!
εγω ειμαι στην φαση τωρα που μου εδωσε ο γιατρος να κανω εξετασεις τις κλασικες γενικη αιματος και ουρων σακχαρου και το τριπλο.
πηγα σε ενα γιατρο του ικα μου εγραψε ολες τις εξετασεις εκτος απο το τριπλο μου ειπε πως πρεπει να παω κατω στο κεντρικο ικα στην αριστοτελους να μου το σφραγισουν και μετα να παω σε εξωτερικο γιατρο που να συνεργαζετε με το ικα και μετα να παω στο ικα να παρω τα λεφτα. manoules aygoustou 2011....!!!!! - Σελίδα 4 911307 ζαλιστηκα ελαφρως εσεις τι κανατε? και η χαζομαρα της υποθεσης ειναι οτι για 2 βδομαδες μονο την τριτη εχω ρεπο. και θελω να βγαλω ακρη μπας και καταφερω νατα κανω ολα σε μια μερα. οποια βοηθεια χρησιμη ευχαριστω πολυ!!!!! Smile
ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ!ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΙΠΛΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ....ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΝΕ ΑΛΛΙΩΣ!ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕΣΩ ΙΚΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΚΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΑΤΕΒΑΤΟ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΠΑΩ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΜΟΥ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΕΣ ΣΤΟ ΙΚΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ!ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΡΩΤΑΩ!ΜΟΝΟ ΚΑΜΙΑ-ΔΥΟ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΚΑΝΑ ΜΕ 20 ΕΥΡΩ!ΠΡΟΤΙΜΗΣΑ ΝΑ ΤΑ ΣΚΑΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΤΡΕΧΩ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΜΕΣ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!Η ΜΙΑ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΙΓΜΑ Η ΑΛΛΗ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΟΥΡΩΝ!ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΙΠΛΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ? confused confused confused

89manoules aygoustou 2011....!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: manoules aygoustou 2011....!!!!! Σαβ Μαρ 19, 2011 11:50 pm

artal77

artal77
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
motheroula 30 έγραψε:
evvi έγραψε:καλησπερα και απο εμενα!!
εγω ειμαι στην φαση τωρα που μου εδωσε ο γιατρος να κανω εξετασεις τις κλασικες γενικη αιματος και ουρων σακχαρου και το τριπλο.
πηγα σε ενα γιατρο του ικα μου εγραψε ολες τις εξετασεις εκτος απο το τριπλο μου ειπε πως πρεπει να παω κατω στο κεντρικο ικα στην αριστοτελους να μου το σφραγισουν και μετα να παω σε εξωτερικο γιατρο που να συνεργαζετε με το ικα και μετα να παω στο ικα να παρω τα λεφτα. manoules aygoustou 2011....!!!!! - Σελίδα 4 911307 ζαλιστηκα ελαφρως εσεις τι κανατε? και η χαζομαρα της υποθεσης ειναι οτι για 2 βδομαδες μονο την τριτη εχω ρεπο. και θελω να βγαλω ακρη μπας και καταφερω νατα κανω ολα σε μια μερα. οποια βοηθεια χρησιμη ευχαριστω πολυ!!!!! Smile
ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ!ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΙΠΛΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ....ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΝΕ ΑΛΛΙΩΣ!ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕΣΩ ΙΚΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΚΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΑΤΕΒΑΤΟ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΠΑΩ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΜΟΥ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΕΣ ΣΤΟ ΙΚΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ!ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΡΩΤΑΩ!ΜΟΝΟ ΚΑΜΙΑ-ΔΥΟ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΚΑΝΑ ΜΕ 20 ΕΥΡΩ!ΠΡΟΤΙΜΗΣΑ ΝΑ ΤΑ ΣΚΑΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΤΡΕΧΩ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΜΕΣ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!Η ΜΙΑ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΙΓΜΑ Η ΑΛΛΗ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΟΥΡΩΝ!ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΙΠΛΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ? confused confused confused
Καλημέρα κορίτσια! Μήπως είναι τα ρέσους, ηλεκτροφόρηση και δρεπανώσεως??? Το λέω γιατί κι εμένα από το ΙΚΑ της περιοχής μου, μου είπαν ότι αυτά πρέπει να τα κάνω στο κέντρο..

90manoules aygoustou 2011....!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: manoules aygoustou 2011....!!!!! Κυρ Μαρ 20, 2011 4:26 am

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
artal77 έγραψε:
Καλημέρα κορίτσια! Μήπως είναι τα ρέσους, ηλεκτροφόρηση και δρεπανώσεως??? Το λέω γιατί κι εμένα από το ΙΚΑ της περιοχής μου, μου είπαν ότι αυτά πρέπει να τα κάνω στο κέντρο..[/quote]

οτι και να σας πω ψεμματα θα ναι γιατι και εγω μπερδευτικα.
ο γιατρος μου την ειπε τριπλο τεστ το κανεις λεει πριν τον 5ο και στο χαρτι του ετσι το γραφει και στην παρενθεση εχει τρεις εξετασεις που γινονται η μια ειναι χοριακη βγαζω τα γραμματα του τις αλλες.... No δεν τις καταλαβαινω. θα παω απ το ικα παλι την δευτερα αν προλαβω μετα την δουλεια για να μαθω. απλα ειχα περιεργια

91manoules aygoustou 2011....!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: manoules aygoustou 2011....!!!!! Κυρ Μαρ 20, 2011 7:11 am

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
motheroula 30 έγραψε:
spapastamou έγραψε:
motheroula 30 έγραψε:
ErsaTs έγραψε:Λοιπόν, εγώ τελικά έχω αγόρι και ΠΗΤ 03/08. Γεννάω στο ΡΕΑ και είναι το πρώτο μου!!!
Για όσες ρωτάτε είναι 1750 το 4κλινο με επισκληρίδιο και παιδίατρο. Ξέρει καμία πότε πρέπει να ξεκινήσουμε μαθήματα με τη μαία για ανώδυνο;;
ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΙΝΑΙ 1750 ΣΥΝ ΤΟ ΦΠΑ? Η ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΑΥΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΦΠΑ?ΣΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΟ ΠΡΟΣΘΕΣΕΙΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 2000 ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΑ ΑΣΧΕΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ ΤΟ ΡΕΑ!ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 29/03 ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΩ ΤΟΤΕ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΟΧΟΣ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ...ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΘΑ ΠΑΩ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΣΤΙΣΕΙ!ΑΠΛΑ ΕΤΣΙ ΡΩΤΑΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΚΑΝΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ....ΠΑΝΤΩΣ 4ΚΛΙΝΟ ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΟΥΤΟΣ Η ΑΛΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΔΙΚΛΙΝΟ ΛΕΣ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΕΑ??? Very Happy

kai egw 8a gennisw sto Rea....kai o dikos mou giatros einai metoxos ekei....poion giatro exeis...???emena ton lene k.mitsako....
τον δικο μου τον λενε Κουτσοδημα Νικολαο!ρωτα τον κι εσυ να δουμε τι θα μας πουν!Ελπιζω να μην εχουν μεγαλη αποκλιση οι τιμες!οσο για τα μαθηματα ανωδυνου με την μαια, ακομα ειναι νωρις θεωρω...εγω λεω να τα κανω στον εβδομο!Το αλλο θεμα με το μωρο νομιζω στο ρεα εχεις 2 επιλογες ή να το εχεις διπλα σου ολη την ωρα (roomming in) ή να σου το φερνουν μονο για ταισμα!εγω αυτο που θα ζητησω στανταρ αν ολα πανε καλα κι εχω και γαλα,ειναι ο αποκλειστικος θηλασμος τωρα το αν θα το εχω διπλα μου συνεχεια θα εξαρτηθει τοτε,απο το αν θα γεννησω φυσιολογικα η με καισαρικη!Γιατι μετα απο καισαρικη πραγμα που δεν το θελω καθολου πιστευω οτι πονας πολυ δεν μπορεις ουτε να κουνηθεις καλα καλα,ποσο μαλλον να εχεις και το μωρακι διπλα σου ολη την ωρα!το θελω πολυ αλλα αν δεν εχω κουραγιο θα στεναχωριεμαι κιολας που δεν θα μπορω να του φερθω οπως θα ηθελα!!!!!!


nai koritsaki 8a rwtisw ki egw tin epomeni fora gia sigouria an ki egw mexri twra 3erw 4klino=1750eurw....8elw ki egw na rwtisw gia to rooming in pou les giati ki egw to 8elw mazi mou an opws les einai ola ok k gennisw ki egw fysiologika....kai gia ma8imata an.toketou kapou ekei skeftomoun ki egw 6ο me 7o.... Very Happy

92manoules aygoustou 2011....!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: manoules aygoustou 2011....!!!!! Κυρ Μαρ 20, 2011 7:13 am

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evvi έγραψε:
artal77 έγραψε:
Καλημέρα κορίτσια! Μήπως είναι τα ρέσους, ηλεκτροφόρηση και δρεπανώσεως??? Το λέω γιατί κι εμένα από το ΙΚΑ της περιοχής μου, μου είπαν ότι αυτά πρέπει να τα κάνω στο κέντρο..

οτι και να σας πω ψεμματα θα ναι γιατι και εγω μπερδευτικα.
ο γιατρος μου την ειπε τριπλο τεστ το κανεις λεει πριν τον 5ο και στο χαρτι του ετσι το γραφει και στην παρενθεση εχει τρεις εξετασεις που γινονται η μια ειναι χοριακη βγαζω τα γραμματα του τις αλλες.... No δεν τις καταλαβαινω. θα παω απ το ικα παλι την δευτερα αν προλαβω μετα την δουλεια για να μαθω. απλα ειχα περιεργια[/quote]

geia sou koritsaki...mipws einai geniki ourwn,to3oplasma kai kampuli sakxarou....giati ayta ta kaneis k stin arxi ta kaneis kai ston 5o pali....nomizw pws ayta prepei na einai..... Very Happy

93manoules aygoustou 2011....!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: manoules aygoustou 2011....!!!!! Κυρ Μαρ 20, 2011 11:00 am

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
spapastamou έγραψε:
evvi έγραψε:
artal77 έγραψε:
Καλημέρα κορίτσια! Μήπως είναι τα ρέσους, ηλεκτροφόρηση και δρεπανώσεως??? Το λέω γιατί κι εμένα από το ΙΚΑ της περιοχής μου, μου είπαν ότι αυτά πρέπει να τα κάνω στο κέντρο..

οτι και να σας πω ψεμματα θα ναι γιατι και εγω μπερδευτικα.
ο γιατρος μου την ειπε τριπλο τεστ το κανεις λεει πριν τον 5ο και στο χαρτι του ετσι το γραφει και στην παρενθεση εχει τρεις εξετασεις που γινονται η μια ειναι χοριακη βγαζω τα γραμματα του τις αλλες.... No δεν τις καταλαβαινω. θα παω απ το ικα παλι την δευτερα αν προλαβω μετα την δουλεια για να μαθω. απλα ειχα περιεργια

geia sou koritsaki...mipws einai geniki ourwn,to3oplasma kai kampuli sakxarou....giati ayta ta kaneis k stin arxi ta kaneis kai ston 5o pali....nomizw pws ayta prepei na einai..... Very Happy [/quote]
οχι γιατι αυτες μου τις εδωσε να τις κανω και χωριστα.τελοσπαντων ευχαριστω για την προσπαθεια αυριο θα παω σε αλλο ικα μπας και βγαλω ακρη γιατι σ αυτον που πηγα την παρασκευη ηταν ολιγον τι αντικοινωνικος ή απλα δεν ειχε κεφια εκεινη την μερα.

94manoules aygoustou 2011....!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: manoules aygoustou 2011....!!!!! Κυρ Μαρ 20, 2011 11:05 am

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evvi έγραψε:
spapastamou έγραψε:
evvi έγραψε:
artal77 έγραψε:
Καλημέρα κορίτσια! Μήπως είναι τα ρέσους, ηλεκτροφόρηση και δρεπανώσεως??? Το λέω γιατί κι εμένα από το ΙΚΑ της περιοχής μου, μου είπαν ότι αυτά πρέπει να τα κάνω στο κέντρο..

οτι και να σας πω ψεμματα θα ναι γιατι και εγω μπερδευτικα.
ο γιατρος μου την ειπε τριπλο τεστ το κανεις λεει πριν τον 5ο και στο χαρτι του ετσι το γραφει και στην παρενθεση εχει τρεις εξετασεις που γινονται η μια ειναι χοριακη βγαζω τα γραμματα του τις αλλες.... No δεν τις καταλαβαινω. θα παω απ το ικα παλι την δευτερα αν προλαβω μετα την δουλεια για να μαθω. απλα ειχα περιεργια

geia sou koritsaki...mipws einai geniki ourwn,to3oplasma kai kampuli sakxarou....giati ayta ta kaneis k stin arxi ta kaneis kai ston 5o pali....nomizw pws ayta prepei na einai..... Very Happy
οχι γιατι αυτες μου τις εδωσε να τις κανω και χωριστα.τελοσπαντων ευχαριστω για την προσπαθεια αυριο θα παω σε αλλο ικα μπας και βγαλω ακρη γιατι σ αυτον που πηγα την παρασκευη ηταν ολιγον τι αντικοινωνικος ή απλα δεν ειχε κεφια εκεινη την μερα.[/quote]


nai skavoune oi kakomoiroi sto ika kai kourazontai para poly kai exoun kai yfaki....ti na peis kopela mou....elpizw na vgaleis akri....filakia

95manoules aygoustou 2011....!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: manoules aygoustou 2011....!!!!! Δευ Μαρ 21, 2011 1:28 pm

EvaggeliaV

EvaggeliaV
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Kοριτσακια μου ολες στο ΡΕΑ θα γεννησετε καμια στο ΜΗΤΕΡΑ να εχω και εγω παρεα manoules aygoustou 2011....!!!!! - Σελίδα 4 850933
με το καλο να ερθουν τα νινακια μας... εγω ειμαι τωρα στην 16W 4D εχω ραντεβου την Πεμπτη μηπως μαθουμε τι ειναι το μπεμπακι μας να αρχισουμε και εμεις σιγα σιγα να περνουμε πραγματακια...

96manoules aygoustou 2011....!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: manoules aygoustou 2011....!!!!! Δευ Μαρ 21, 2011 6:00 pm

motheroula 30

motheroula 30
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
evvi έγραψε:
spapastamou έγραψε:
evvi έγραψε:
artal77 έγραψε:
Καλημέρα κορίτσια! Μήπως είναι τα ρέσους, ηλεκτροφόρηση και δρεπανώσεως??? Το λέω γιατί κι εμένα από το ΙΚΑ της περιοχής μου, μου είπαν ότι αυτά πρέπει να τα κάνω στο κέντρο..

οτι και να σας πω ψεμματα θα ναι γιατι και εγω μπερδευτικα.
ο γιατρος μου την ειπε τριπλο τεστ το κανεις λεει πριν τον 5ο και στο χαρτι του ετσι το γραφει και στην παρενθεση εχει τρεις εξετασεις που γινονται η μια ειναι χοριακη βγαζω τα γραμματα του τις αλλες.... No δεν τις καταλαβαινω. θα παω απ το ικα παλι την δευτερα αν προλαβω μετα την δουλεια για να μαθω. απλα ειχα περιεργια

geia sou koritsaki...mipws einai geniki ourwn,to3oplasma kai kampuli sakxarou....giati ayta ta kaneis k stin arxi ta kaneis kai ston 5o pali....nomizw pws ayta prepei na einai..... Very Happy
οχι γιατι αυτες μου τις εδωσε να τις κανω και χωριστα.τελοσπαντων ευχαριστω για την προσπαθεια αυριο θα παω σε αλλο ικα μπας και βγαλω ακρη γιατι σ αυτον που πηγα την παρασκευη ηταν ολιγον τι αντικοινωνικος ή απλα δεν ειχε κεφια εκεινη την μερα. [/quote] Καλησπερα...Μην μου πεις οτι αυτος που δεν ειχε κεφια ηταν στο ικα Νεας Σμυρνης?Γιατι εγω μεχρι τωρα εκει πηγαινα και μονο που δεν με εβριζε ο γιατρος εκει...καταρχην δεν μιλαγε καθολου κι οταν το ανοιγε σου μιλαγε εντελως απαξιωτικα και κοφτα,οταν δε ηθελα παραπανω διευκρινησεις μονο που δεν με σκοτωνε με το υφος του ,εβγαζε φωτιες απο τα αυτια του!!!Ευτυχως που πλεον με το καινουριο συστημα δεν τον εχω αναγκη πια γιατι μου τα γραφει ολα ο δικος μου εξετασεις και φαρμακα!Εσενα δεν ειναι μελος του οαεε ο δικος σου να σε εξυπηρετει αμεσα?τελος παντων οσο για το τριπλο ακομα δεν καταλαβαινω τι ειναι αλλα το ρεζους και το τοξοπλασμα τα κανει το ικα και μαλιστα στην αρχη της κυησης!η χοριακη και η ηλεκτροφορηση ειναι απο 20 ευρω εξω μην ταλαιπωρεισαι να τρεχεις κεντρο...τουλαχιστον εγω τοσα ειχα δωσει!ακομα και την μικρη καμπυλη σακχαρου την εκανα στο ικα απλως ειχα αγορασει την γλυκοζη σε σκονη και μου ειπαν εκει πως να το κανω!!!!Αν δεν βγαζεις ακρη γιατι δεν κανεις ενα τηλεφωνημα στον γιατρο σου να σε διαφωτισει και αγχωνεσαι αδικα βρε κοριτσακι μου??? No

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ωμό κρέας: Αποφύγετε το ωμό κρέας, όπως το σούσι, θαλασσινά, σπάνια ή άψητα κρέατα, πουλερικά ή λόγω του κινδύνου μόλυνσης με κολοβακτηρίδια, τοξοπλάσμωση, και της σαλμονέλας.

Ήπαρ: Συκώτι και προϊόντα συκώτι περιέχει πολύ υψηλά επίπεδα βιταμίνης Α που η έρευνα έχει δείξει μπορεί να προκαλέσει γενετικές ανωμαλίες. Ομοίως, οποιαδήποτε συμπληρώματα με υψηλά επίπεδα βιταμίνης Α δεν πρέπει να λαμβάνονται κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

Ψάρια: Τα ψάρια που περιέχουν υψηλά επίπεδα υδραργύρου θα πρέπει να αποφεύγεται. Υδραργύρου που καταναλώνεται κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης έχει συνδεθεί με αναπτυξιακές καθυστερήσεις και βλάβες στον εγκέφαλο. Ένα δείγμα από αυτά τα είδη ψαριών περιλαμβάνονται: καρχαρία, ξιφία, σκουμπρί, και Πλακολεπιδόψαρο. Ορισμένα είδη ψαριών που χρησιμοποιούνται για σούσι θα πρέπει επίσης να αποφεύγεται λόγω των υψηλών επιπέδων του υδραργύρου. Αποφύγετε τα ψάρια από μολυσμένες λίμνες και τα ποτάμια που ενδέχεται να εκτεθούν σε υψηλά επίπεδα πολυχλωριωμένων διφαινυλίων. Αυτό είναι κυρίως για εκείνους που αλιεύουν σε τοπικές λίμνες και ρεύματα.

Οστρακοειδή Raw: Η πλειοψηφία των θαλασσινών που μεταδίδονται ασθένεια προκαλείται από μαγειρεμένα οστρακοειδή, τα οποία περιλαμβάνουν τα στρείδια, κυδώνια, μύδια και. Μαγείρεμα βοηθά στην αποτροπή ορισμένων τύπων λοιμώξεων, αλλά αυτό δεν εμποδίζει την άλγη που σχετίζονται με τις λοιμώξεις που συνδέονται με κόκκινες παλίρροιες. οστρακοειδή Πρώτες προκαλούν ανησυχία για όλους, και θα πρέπει να αποφεύγεται εντελώς κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

Ωμά αυγά: τα αυγά νωπό ή οποιαδήποτε τρόφιμα που περιέχουν ωμά αυγά θα πρέπει να αποφεύγεται λόγω της πιθανής έκθεσης σε σαλμονέλα.

Μαλακά τυριά: Τα εισαγόμενα μαλακά τυριά μπορεί να περιέχουν βακτηρίδια που ονομάζεται Listeria, που μπορεί να προκαλέσει αποβολή. Θα χρειαστεί να αποφευχθούν τα μαλακά τυριά, όπως: Brie, Camembert, ροκφόρ, φέτα, Gorgonzola και του Μεξικού τυριά στυλ. Όλα τα μαλακά μη εισαγόμενα τυριά που παρασκευάζονται με παστεριωμένο γάλα είναι ασφαλή για κατανάλωση.

Παστεριωμένο γάλα: παστεριωμένο γάλα μπορεί να περιέχουν λιστέρια. Βεβαιωθείτε ότι οποιαδήποτε γάλα πίνετε είναι παστεριωμένο.

Καφεΐνη: Η καφεΐνη είναι ένα διουρητικό, το οποίο σημαίνει ότι βοηθά στην εξάλειψη των υγρών από το σώμα. Αυτό μπορεί να οδηγήσει σε νερό και την απώλεια ασβεστίου. Είναι σημαντικό να πίνετε άφθονο νερό, χυμό, γάλα και όχι καφεϊνούχων ποτών. Κάποια έρευνα δείχνει ότι οι μεγάλες ποσότητες καφεΐνης είναι συνδεδεμένες με αποβολή, πρόωρο τοκετό, χαμηλό βάρος κατά τη γέννηση, και τα συμπτώματα απόσυρσης σε βρέφη. Το ασφαλέστερο πράγμα είναι να απέχουν από την κατανάλωση καφεΐνης.

Αλκοόλ: Η προγεννητική έκθεση στο αλκοόλ μπορεί να επηρεάσει την υγιή ανάπτυξη του μωρού. Ανάλογα με το ποσό, το χρονοδιάγραμμα, και χαρακτηριστικά της κατανάλωσης, η κατανάλωση αλκοόλ κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μπορεί να οδηγήσει σε εμβρυϊκό αλκοολικό σύνδρομο ή άλλες αναπτυξιακές διαταραχές. Αν έχετε καταναλώσει αλκοόλ πριν ήξερα ότι ήσουν έγκυος, να σταματήσει το πόσιμο τώρα. Θα πρέπει να συνεχίσουν να αποφεύγουν την κατανάλωση αλκοόλ κατά τη διάρκεια του θηλασμού. Έκθεση του αλκοόλ σε ένα βρέφος δημιουργεί επιβλαβείς κινδύνους, και το αλκοόλ μπορεί να καταλήξει στο μωρό κατά τη διάρκεια του θηλασμού.

Η ασπαρτάμη: Η ασπαρτάμη είναι μια χωρίς θερμίδες γλυκαντικό που χρησιμοποιείται σε μια ευρεία ποικιλία των αναψυκτικών, καραμέλες, και τα προϊόντα διατροφής.Μακροχρόνια χρήση της χημικής ουσίας ασπαρτάμης τροφίμων έχει συνδεθεί με τον καρκίνο και την ανοσοτοξικότητα, οπότε η χρήση της ασπαρτάμης κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης συνιστάται κατά.

Καπνιστά ή ψύξη των τροφίμων: Θα μπορούσε να είναι μολυσμένο με λιστέρια. Λιστέρια έχει την ικανότητα να διαπερνά τον πλακούντα και μπορεί να μολύνει το μωρό που οδηγεί σε μόλυνση ή δηλητηρίαση του αίματος, η οποία μπορεί να είναι απειλητική για τη ζωή.

Κατά τη διάρκεια της διαιτητικής διατροφής: Αποφύγετε κονσέρβες, κονσερβοποιημένα ή προσυσκευασμένα τρόφιμα. Πολλοί από αυτούς μπορεί να έχει σαλμονέλα ή άλλα βακτήρια. Ακόμη και πίτσες και burgers αγοράζονται από τους προμηθευτές μπορεί να προκαλέσει ασθένειες.

Άπλυτα Λαχανικά: Τα λαχανικά είναι ασφαλή για κατανάλωση, έτσι θα πρέπει ακόμα να τα φάνε. Ωστόσο, είναι σημαντικό να βεβαιωθείτε ότι έχουν υποστεί πλύση για να αποφευχθεί η πιθανή έκθεση σε τοξοπλάσμωση. Τοξοπλάσμωση μπορεί να μολύνει το έδαφος, όπου τα λαχανικά έχουν καλλιεργηθεί.


source:http://www.lifemojo.com/lifestyle/%CF%84%CE%B9-%CF%84%CF%81%CF%8C%CF%86%CE%B9%CE%BC%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%AD%CF%80%CE%B5%CE%B9-%CE%BD%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%86%CE%B5%CF%8D%CE%B3%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CF%85%CE%BC%CE%BF%CF%83%CF%8D%CE%BD%CE%B7%3B-1903525/el

98manoules aygoustou 2011....!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: manoules aygoustou 2011....!!!!! Τρι Μαρ 22, 2011 6:28 am

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ranou έγραψε:Ωμό κρέας: Αποφύγετε το ωμό κρέας, όπως το σούσι, θαλασσινά, σπάνια ή άψητα κρέατα, πουλερικά ή λόγω του κινδύνου μόλυνσης με κολοβακτηρίδια, τοξοπλάσμωση, και της σαλμονέλας.

Ήπαρ: Συκώτι και προϊόντα συκώτι περιέχει πολύ υψηλά επίπεδα βιταμίνης Α που η έρευνα έχει δείξει μπορεί να προκαλέσει γενετικές ανωμαλίες. Ομοίως, οποιαδήποτε συμπληρώματα με υψηλά επίπεδα βιταμίνης Α δεν πρέπει να λαμβάνονται κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

Ψάρια: Τα ψάρια που περιέχουν υψηλά επίπεδα υδραργύρου θα πρέπει να αποφεύγεται. Υδραργύρου που καταναλώνεται κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης έχει συνδεθεί με αναπτυξιακές καθυστερήσεις και βλάβες στον εγκέφαλο. Ένα δείγμα από αυτά τα είδη ψαριών περιλαμβάνονται: καρχαρία, ξιφία, σκουμπρί, και Πλακολεπιδόψαρο. Ορισμένα είδη ψαριών που χρησιμοποιούνται για σούσι θα πρέπει επίσης να αποφεύγεται λόγω των υψηλών επιπέδων του υδραργύρου. Αποφύγετε τα ψάρια από μολυσμένες λίμνες και τα ποτάμια που ενδέχεται να εκτεθούν σε υψηλά επίπεδα πολυχλωριωμένων διφαινυλίων. Αυτό είναι κυρίως για εκείνους που αλιεύουν σε τοπικές λίμνες και ρεύματα.

Οστρακοειδή Raw: Η πλειοψηφία των θαλασσινών που μεταδίδονται ασθένεια προκαλείται από μαγειρεμένα οστρακοειδή, τα οποία περιλαμβάνουν τα στρείδια, κυδώνια, μύδια και. Μαγείρεμα βοηθά στην αποτροπή ορισμένων τύπων λοιμώξεων, αλλά αυτό δεν εμποδίζει την άλγη που σχετίζονται με τις λοιμώξεις που συνδέονται με κόκκινες παλίρροιες. οστρακοειδή Πρώτες προκαλούν ανησυχία για όλους, και θα πρέπει να αποφεύγεται εντελώς κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

Ωμά αυγά: τα αυγά νωπό ή οποιαδήποτε τρόφιμα που περιέχουν ωμά αυγά θα πρέπει να αποφεύγεται λόγω της πιθανής έκθεσης σε σαλμονέλα.

Μαλακά τυριά: Τα εισαγόμενα μαλακά τυριά μπορεί να περιέχουν βακτηρίδια που ονομάζεται Listeria, που μπορεί να προκαλέσει αποβολή. Θα χρειαστεί να αποφευχθούν τα μαλακά τυριά, όπως: Brie, Camembert, ροκφόρ, φέτα, Gorgonzola και του Μεξικού τυριά στυλ. Όλα τα μαλακά μη εισαγόμενα τυριά που παρασκευάζονται με παστεριωμένο γάλα είναι ασφαλή για κατανάλωση.

Παστεριωμένο γάλα: παστεριωμένο γάλα μπορεί να περιέχουν λιστέρια. Βεβαιωθείτε ότι οποιαδήποτε γάλα πίνετε είναι παστεριωμένο.

Καφεΐνη: Η καφεΐνη είναι ένα διουρητικό, το οποίο σημαίνει ότι βοηθά στην εξάλειψη των υγρών από το σώμα. Αυτό μπορεί να οδηγήσει σε νερό και την απώλεια ασβεστίου. Είναι σημαντικό να πίνετε άφθονο νερό, χυμό, γάλα και όχι καφεϊνούχων ποτών. Κάποια έρευνα δείχνει ότι οι μεγάλες ποσότητες καφεΐνης είναι συνδεδεμένες με αποβολή, πρόωρο τοκετό, χαμηλό βάρος κατά τη γέννηση, και τα συμπτώματα απόσυρσης σε βρέφη. Το ασφαλέστερο πράγμα είναι να απέχουν από την κατανάλωση καφεΐνης.

Αλκοόλ: Η προγεννητική έκθεση στο αλκοόλ μπορεί να επηρεάσει την υγιή ανάπτυξη του μωρού. Ανάλογα με το ποσό, το χρονοδιάγραμμα, και χαρακτηριστικά της κατανάλωσης, η κατανάλωση αλκοόλ κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μπορεί να οδηγήσει σε εμβρυϊκό αλκοολικό σύνδρομο ή άλλες αναπτυξιακές διαταραχές. Αν έχετε καταναλώσει αλκοόλ πριν ήξερα ότι ήσουν έγκυος, να σταματήσει το πόσιμο τώρα. Θα πρέπει να συνεχίσουν να αποφεύγουν την κατανάλωση αλκοόλ κατά τη διάρκεια του θηλασμού. Έκθεση του αλκοόλ σε ένα βρέφος δημιουργεί επιβλαβείς κινδύνους, και το αλκοόλ μπορεί να καταλήξει στο μωρό κατά τη διάρκεια του θηλασμού.

Η ασπαρτάμη: Η ασπαρτάμη είναι μια χωρίς θερμίδες γλυκαντικό που χρησιμοποιείται σε μια ευρεία ποικιλία των αναψυκτικών, καραμέλες, και τα προϊόντα διατροφής.Μακροχρόνια χρήση της χημικής ουσίας ασπαρτάμης τροφίμων έχει συνδεθεί με τον καρκίνο και την ανοσοτοξικότητα, οπότε η χρήση της ασπαρτάμης κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης συνιστάται κατά.

Καπνιστά ή ψύξη των τροφίμων: Θα μπορούσε να είναι μολυσμένο με λιστέρια. Λιστέρια έχει την ικανότητα να διαπερνά τον πλακούντα και μπορεί να μολύνει το μωρό που οδηγεί σε μόλυνση ή δηλητηρίαση του αίματος, η οποία μπορεί να είναι απειλητική για τη ζωή.

Κατά τη διάρκεια της διαιτητικής διατροφής: Αποφύγετε κονσέρβες, κονσερβοποιημένα ή προσυσκευασμένα τρόφιμα. Πολλοί από αυτούς μπορεί να έχει σαλμονέλα ή άλλα βακτήρια. Ακόμη και πίτσες και burgers αγοράζονται από τους προμηθευτές μπορεί να προκαλέσει ασθένειες.

Άπλυτα Λαχανικά: Τα λαχανικά είναι ασφαλή για κατανάλωση, έτσι θα πρέπει ακόμα να τα φάνε. Ωστόσο, είναι σημαντικό να βεβαιωθείτε ότι έχουν υποστεί πλύση για να αποφευχθεί η πιθανή έκθεση σε τοξοπλάσμωση. Τοξοπλάσμωση μπορεί να μολύνει το έδαφος, όπου τα λαχανικά έχουν καλλιεργηθεί.


source:http://www.lifemojo.com/lifestyle/%CF%84%CE%B9-%CF%84%CF%81%CF%8C%CF%86%CE%B9%CE%BC%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%AD%CF%80%CE%B5%CE%B9-%CE%BD%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%86%CE%B5%CF%8D%CE%B3%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CF%85%CE%BC%CE%BF%CF%83%CF%8D%CE%BD%CE%B7%3B-1903525/el


poly xrisima ayta pou grafeis fili mou.... Very Happy

99manoules aygoustou 2011....!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: manoules aygoustou 2011....!!!!! Τετ Μαρ 23, 2011 10:55 pm

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
spastamou Είναι απο ένα άρθρο του οποίου παραθέτω και την πηγή αν ενδιαφέρεται κανείς μπορεί να επισκεφτεί το λινκ.Είμαστε εδώ για να βοηθήσουμε η μία την άλλη.Κορίτσια με την αλλεργική ρινίτιδα έχει καμία ιστορικό η πληροφορίες τι γίνεται??με ταλαιπωρεί εδώ και καιρό αλλα με την εγκυμοσύνη είναι σε έξαρση... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

100manoules aygoustou 2011....!!!!! - Σελίδα 4 Empty 123 Πεμ Μαρ 24, 2011 1:51 pm

katerinabio

katerinabio
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Γεια σας κοριτσια.. εγω εχω Π.η.τ 26-08 και θα γεννησω στο
ρεα. ο γιατρος μας ειπε πως μαλλον θα κανουμε αγορακι. δεν ειμαι
σιγοθρη πως αυτο που νιωθω ειναι οι κινησεις του μωρου η αν αυτο που
νιωθω προερχεται απο μενα. μηπως εσας σας μοιαζει με συμπτωματα αεριων?
(σορυ για αυτο αλλα θα εσκαγα αν δεν ρωταγα)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις